چی نپوشیم؟
سه شنبه, 24 تیر 1393 ساعت 03:34

به خدا مردم کور نیستند...

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

از شما دوستان عزیز می خوام که این مطلب رو با آرامش و ذهن باز و دور از کینه و ناراحتی بخونید. امروز می خوام مطالبی رو در مورد سهل انگاری هایی بگم که خیلی وقت ها حتی خودم هم انجامشون داده ام. بنابراین خواهش می کنم ناراحت نشید، جبهه نگیرید و بهتون توهین نشه. فقط برای یادآوری می گم.

 

 

امروز با خانم محترمی برخورد کردم که موهای کوتاهش دسته دسته به هم چسبیده بود. از اونجا که این خانم بسیار با ظرفیت هستند و رابطه مون ظرفیت پذیرش این شوخی رو داشت (توجه، توجه، شما این روش رو امتحان نکنید!) نیمه شوخی و نیمه جدی از ایشون پرسیدم که «عزیز دل، شما نمی خواهی یه حمام بروی؟» ایشون با اعتماد به نفس هر چه تمام تر گفتند: «بابا تازه چهارشنبه حموم بودم..» حالا شما قیافه من رو مجسم کنید وقتی که امروز دوشنبه هفته بعده!!!!

 

اینه که می خوام بگم دوستان عزیز من، به خدا مردم کور نیستند. به خدا موهای دسته دسته به هم چسبیده و چرب تابلوئه. به خدا ریشه موی رنگ نشده و در اومده نه تنها از زیبایی شما کم می کنه، بلکه شخصیت شما رو هم به عنوان یه خانم مرتب و آراسته و باکلاس شاید ببره زیر سوال . شما که کیف چند صد هزار تومنی دستته، شما که هر شب شام رو از رستوران سفارش می دی، شما که یک دست لباس بچه نوزادت چند صد هزار تومن قیمتشه، من خانمی و شیکی و با کلاسی شما رو زیر سوال نمی برم. نوش جانت و دوستت دارم و برات خوشحالم که وضع مالی خوبی داری و آرزو می کنم همیشه مالت فراوان و پربرکت باشه و لذتش رو ببری... اما... یادت نره. مردم کور نیستند. 

 

شما خانمی که برای اینکه بتونی دو هفته دیگه بری آرایشگاه ابروت رو مدل بدی دو هفته از بالای پیشونی تا چشمت موهای درشت مشکی از هر طرف در میاد و با همین قیافه می ری سر کار. شما که بدون توجه به وضعیت موهای زائد بدنت تاپ می پوشی و دستهات رو که می بری بالا... به خدا ما کور نیستیم.

 

خانم جوان و مربی ورزشی که خیلی دوستت دارم و احترام برات قائلم. شما دوست عزیز شغلت جوریه که تمام مدت نگاه چندین نفر روی بدن شما است. آیا درسته که دوخت بخش مرکزی شلوارت شکافته باشه؟ آیا درسته که هر دفعه با دستهای سیاه بیای سر کلاس و بگی ببخشید بچه ها، من گردو خورده ام؟ گردو نوش جانت، اما شما که می دونی تو چشمی، برای حفظ آبروی خودت کاش یه دستکش یک بار مصرف دستت کرده بودی موقع پوست کندن گردو. کاش درزهای لباست رو چک کرده بودی که از ته سالن صدای خنده شاگردانت رو نشنوی.

 

یاد یه همکاری افتادم که چند سال پیش توفیق خدمت در کنار ایشون رو داشتیم. اون دوستانی که مستقیما کنار این خانم کار می کردند هر دو، سه روز یک بار با استیصال دور هم جمع می شدند و بحث می کردند که: « بَده بهش اسپری کادو بدیم؟ ببریمش همه با هم اسپری و مام بخریم؟ اگر اون نخرید چی؟ اگه استفاده نکرد چی؟»

 

طفلک اون دوست عزیز. دختر شلخته ای نبود اما متوجه بوی بدنش هم نبود. من همین جا می خوام به دوستان سبزه یه آگاهی بدم. عزیزان! میزان تعریق پوستهای تیره بیشتره و معمولا رایحه این تعریق از افرادی که پوستهای روشن دارند شدیدتر و گاهی ناخوشایندتره. پس شما که می دونی پوستت تیره است، باید حواست رو بیشتر جمع کنی. بدون که گاهی خودت متوجه نیستی اما اطرافیانت این رو حس می کنند. در ضمن چه سفید و چه سبزه، همیشه در اوقات خاصی از ماه باید بیشتر و بیشتر به رایحه بدنمون توجه کنیم.

 

من این پست رو ننوشته ام که این دوستان رو تحقیر کنم. این رو نوشتم که این دوستان رو از تحقیر نجات بدم. ازتون می خوام حواستون باشه چون بخشی از آبرو و احترام و اعتبار شما نزد دیگران با بی توجهی یا کور فرض کردن اونها از بین می ره. احترام به شخص مقابلتون برای شما احترام میاره. شما اگر شخص مقابل رو کور یا نفهم فرض کنید، به اون توهین کرده اید.

 لطفا این مطلب رو بخونید:

چیکار کنم همیشه خوشبو باشم؟

 

یه مطلب دیگه باز جهت یادآوری:
 
دوستان می دونید چقدر زشت و بی کلاسه که خط لباس زیرتون از زیر لباستون پیدا باشه؟ وقتی دامن یا شلوار تنگ می پوشید، حواستون به این نکته هست که خط لباس زیرتون پیدا نباشه؟ وقتی تاپ می پوشید، حواستون هست که بند لباس زیرتون دیده نشه یا اگر دیده می شه شکیل و مرتب و خوش رنگ باشه؟ خانمهای محجبه خیلی ساده ای رو دیده ام که اصلا متوجه نیستند که لباس زیری که انتخاب کرده اند باعث شده سینه هاشون از زیر مانتوی ساده اداری شون به صورت مثلث تیز و بد شکل بزنه بیرون و روی اون هم طرح توی توری اش از زیر پارچه مثلا کرپ مانتو پیدا باشه. خوب دلم می سوزه چون می دونم این عزیز، آخرین قصدی که داشته جلب توجه، اون هم به این عضو از بدنش بوده.


 
می دونید چقدر زشت و بدمنظره است که خانمی روی صندلی بشینه و جوراب زنونه نایلونی اش از شلوارش کوتاه تر باشه و کش بالای جوراب پیدا و چند سانتی هم گوشت فشرده شده ساق پا از بالای اون بزنه بیرون؟ حالا به این معادله موهای زائد دراومده رو هم اضافه کنید و ببینید که چقدر بد می تونه باشه.


 
من نمی گم بی جوراب بودن بده ها... یا با جوراب باشید، یا بی جوراب! جوراب نصفه نیمه زنونه نایلونی (پاریزین) کوتاه که کش بالاش از لبه پایینی پاچه شلوار بزنه بیرون خیلی بدشکله. (جوراب های اسپرت نخی و خوشگل دخترونه رو نمی گما!) جوراب های زنونه و نایلونی ای که تا مچ پا هستند برای سر کار و شلوار و اصولا هیچ جا مناسب نیستند. لطفا اگر می خواین آراسته و مرتب به نظر برسید، زیرِ شلوار اداری تون جوراب زیر زانو بپوشید.


 
دیگه جونم براتون بگه... موهای زائد دراومده خیلی بد هستند و ما هم کور نیستیم. می دونم که موی زائد باید در بیاد تا بشه دوباره اون رو زدود، اما این کار رو با تاپ و شلوارک نباید انجام داد! شلوار بلند گشاد و خنک و بلوز آستین کوتاه رو برای همین کار گذاشته اند. اعضاء خانواده شما، حتی همسر شما که از همه به شما نزدیک تره، اون قدر نزدیک نیست که این مناظر ناگوار رو ببینه!

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 13002 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #209 مونا 1393-04-29 04:16
سلام نگارای گل.میخوام شال تکرنگ بگیرم.تکرنگ نخی.خوبه بنظرت؟اونقدی نازک نیس که موهام از زیرش معلوم باشه؟من پوستم گندمیه.بنظرت چه رنگ هایی قشنگتره برام؟شال مشکی و سورمه ای که سرمیکنم دوستام میگن بهم میاد.ولی میخواام یذره شادتر باشه رنگ شالام پاسخ : بله عزیزم خوبه. ازنوع آهار دار ترش بگیر. در ضمن یک سومش رو تا کن تو... رنگهای گرم و زنده مثل زرشکی، بادمجونی، بنفش تیره... دیگه فیروزه ای، زمردی...
-1 #208 مهسان 1393-04-29 03:41
سلام نگارا جان.عزیزم این شلوار واسه کجا مناسبه؟مهمونی؟یا بیرون ؟باچی میتونم بپوشمش؟ممنون میشم لینک رو پاک کنی عزیزم. پاسخ : هر دو.با مانتوی ساده یا بلوز ساده ترجیحا مشکی.
0 #207 لعیا 1393-04-29 03:40
سلام نگارا جون ممنون از پاسخهای خوبتیه ضد چروک لورآل خریدم یه تیوپ که انگار وقتی فشار میدی یه راه قرمز و یه راه سفید ازش میاد روشم نوشته دبل لیفتینگ 39 تومان هم خریدم فروشنده میگفت الان گرون شده این قیمت قبل هست که به شما میدم فک کنم راس میگفت چون کرمش ساخت 2012 هست و تاریخ انقضاش هم تا سه ساله میخواستم عبارت انگلیسی روی تیوپ رو برات بنویسم اما کیبوردم ایراد داره نمیزنه ولی فک کنم اون قرمزه ژل هست و اون سفیده کرم 1- این کرم رو میشناسی؟ خوبه ؟2- باید سفید و قرمزو قاطی کرد یا جدا زد3- این کرم مال شباس یا توی روز هم میشه زد؟ ممنون پاسخ : 1.ریوایتالیفته؟ بله که خوبه2. قاطی3. شب قبل از خواب بهتره.
+1 #206 homa 1393-04-29 03:18
نگارا جان یه سوال داشتم شما گفته بودین که مقنعه حتما باید مشکی باشه (من خودمم زیاد از مقنعه رنگی خوشم نمیاد) ولی اگه سرتا پا مثلا کرم قهوه ای پوشیده باشیم زشت نیست مقنعه مون مشکی باشه؟؟اگه بخوایم مقنعه رو رنگای تیره مثل سورمه ای یا قهوه ای بگیریم هم خوب نمیشه نگارا جون؟؟ پاسخ : عزیزم اون سلیقه منه و اصلا قانون نیست. من فقط مشکی دوست دارم. در ضمن سرتاپا قهوه ای اصلا تیپ قشنگی نیست. همون مانتوی قهوه ای رو باید با چیزهای رنگ دیگه ست کنی تا قشنگ شه. مثلا مقنعه و شلوار مشکی. کیف و کفش قهوه ای.
0 #205 سارا 1393-04-29 03:03
سلام خانوووم من قدم 162 وزنم 49 استخوان بندی م تقریبا ظریفه به نظرت برنزگی بهم میاد با وجود اینکه لاغر هستم ؟ و اینکه صورتم هم استخوانیه میتونم صورتم رو برنز نکنم ؟ ! پوست خودم گندمیه تیره ست . یه سوال دیگه روغن برنز نیوا هویجی بهتره یا سی گل که توش دانه های طلایی داره ؟ پاسخ : بله بهت میاد اما اگر خیلی دوست نداری نکن. اگر کردی خیلی کمرنگ. هویجی بهتره.
0 #204 ونوس 1393-04-29 02:47
سلام ممنونم ازت که به سوالای ما جواب میدی برای یه تاپ دکلته که بالاش تنگه روی شکمش گشاد میشه و دوباره قسمت پایینش تنگ میشه شلوار بهتره یا دامن ؟ اگر دامن کوتاه یابلند اگر شلوار ساپورت یا جین ؟ مرسی پاسخ : شلوار جین تنگ و تیره.
0 #203 gol yakh 1393-04-29 02:38
نگارای عزیز سلام. ممنون از مطالب مفیدی که با سخاوت در اختیار دیگران قرار میدی. من با توجه به مطالبی که در مورد فرم هیکل گذاشته بودین فکر می کردم هیکلم گلابیه، اما توی سایتی که دوستمون در همین بخش نظرات معرفی کرده بودن اندازه هام رو گفتم، دو تا فرم نشون داد یکی گلابی و یکی قاشقی (spoon) که با توضیحات کنارش مدل قاشقی بیشتر به فرم بدنم میخورد فرمی هست که پهلوهای پری توش داره برای این فرم هیکل چه پیشنهاداتی دارین؟ ممنون پاسخ : عزیزم بعضی سایتها و مجله ها فرم های دیگه هم اضافه کرده اند. فرم های پایه به عقیده من همینه که معرفی کردم. حتما با سرچ گوگل می تونی درباره فرم مورد نظرت مطلب پیدا کنی.
+1 #202 ب م م 1393-04-29 02:28
سلام خانوماول از همه خسته نباشيد، من هرروز به سايتتون سرميزنم و بي اغراق به ده پونزده تايي از خواننده هاي ثابتتون من اينجا رو معرفي كردم يك نكته اي رو ميخواستم درباره اين پستتون بگم، ديدم يك نفرهم توكامنتاهمين رو گفته بود. من پوست خودم ودوتاخواهرهام سبزه تندهست ولي به گفته ي همه نزديكان و اطرافيان، حتا تو اوج فعاليتهاي ورزشي هم بوي خوب ميديم. اين يك واقعيته و اصلا تعريف الكي ازخود نيست! مدتهاست كه ما اين موضوع رو به طور جدي بررسي كرديم. اما جالبه بدونين كه توي نزديكان مادوتاخانوم جوان و يك خانوم مسن با پوست فوووووق العاده سفيد وجود دارن كه حتا تو شرايط عادي نمي توني نزديكشون بشي از فرط بوي بد عرق. بنابراين فكر ميكنم اون حرفي كه فرموديد درباؤه بوي بدن سبزه ها، هم علمي نيست، و هم بسته به تجربه افراد مختلف كااااملا متفاوته! صِرف نظر يك پزشك فكر نميكنم بتونه ملاك باشه. از اونجاكه شما بازديدكننده زياد داريد و اصولا حرف و حديث سر پوست سفيد و سبزه و اينجور چيزا تو ايران خيلي باب هست، مي خواستم خواهش كنم اون تيكه رو حذف كنيد. غيرمنطقي، برخورنده و نادرسته به نظرم.البته اين نظرمنه و اينجاهم وبلاگ شماست، اما من فكر ميكنم شما تبديل به فرد تاثيرگذار و قدرتمندي تو اين زمينه شده ايد و بنابراين مسوليت تون هم به تبعش بيشتر شده.شاد باشيد پاسخ : عزیزم ممنونم از پیشنهادت.من فکر می کنم به دلیل اینکه افراد سبزه به اشتباه توی کشور ما باهاشون برخورد می شه و خیلی افراد به حالت ببخشید "ندید بدید" به دنبال سفیدی پوست هستند، سبزه ها حساس شده اند. عزیزم هیچ قصد توهین و تحقیر ندارم و اصلا به هیچ وجه معتقد نیستم سفیدها خوشبو و زیبا هستند، اما چون این مطلب رو درست می دونم بهش معتقدم و برام زیاد هم پیش اومده که یه شخص تیره پوست ممکنه متوجه بوی بدنش نباشه، با نهایت احترام، قصد ندارم حذفش کنم، چون می دونم بالاخره به کار یک نفر میاد و شاید واقعا یک نفر رو بیشتر نسبت به بوی بدن خودش آگاه کنه. در مورد همکار طفلکم که گفتم براتون.دیدی چند پست قبل که درباره برنزگی و پوست تیره نوشتم چقدر از تیرگی پوست و شیکی اون تعریف کردم؟ پس بگذار موردی و متعصبانه برخورد نکنیم. اجازه بده من تجربه خودم رو بگم. تو هم تجربه خودت رو نوشتی و همه اون رو خواهند خوند. از لطفت هم ممنونم.
+1 #201 Ayda 1393-04-29 02:23
نگارای عزیز من 17ساله هستم از چه قرص های مکملی استفاده کنم؟ خودم الان یه شب قرص آهن میخورم یه شب ویتامین ث250اگه بخوام مولتی ویتامین و زینک رو هم اضافه کنم چه طوری مصرف کنم و اینکه دیدم که شما مصرف ویتامین ث 250رو روزانه توصیه کردید در صورتی که میزان ویتامین ث مورد نیاز روزانه 60میلی گرم که یه قرص حدودا 4 برابر اون مقدار موردنیازه البته میدونم ویتامین های محلول در آب اگه بیشتر از مقدار کافی باشند دفع میشند اما به هر حال هر چیزی زیادش مضره ، این طور نیست؟ پاسخ : عزیزم توی سن تو نیازی به مصرف زینک هنوز نیست مولتی ویتامین، آهن و ویتامین ث رو هم زیر 18 سال با توصیه پزشک بخور لطفا.. اما اینکه میزان مورد نیاز 60 میلی گرمه رو از کجا آورده ای؟ منبعت رو معرفی کن برم بخونم ببینم نکنه من اشتباه می کنم.
+2 #200 mina 1393-04-29 02:22
سلام نگاراجونی ،دست و پنجولت درد نکنه که پستات یکی از یکی بهترترن .عزیزم سوال من اینه که توی مهمونی که میزبان حساسه و باید کفشهامونو دربیاریم تو منزلش ،بهتره چی پامون باشه ؟همیشه که با جوراب نیستیم، نظر شما چیه؟ازین پاپوش هایی که تو بازار هست بپوشیم؟ ، یک جفت صندل روفرشی با خودمون ببریم ؟ یا از میزبان قرض بگیریم !! یا ایده دیگه ای دارین ...بازم پیشاپیش ممنون پاسخ : سلام عزیزم. از میزبان که قرض نگیریم چون با لباسمون جور نمیشه. میشه صندل یا پاپوش همراه برد یا اینکه من دیده ام بعضی ها کفش ست شده با لباس رو با کف تمیز همراه میارن و کفش بیرون رو در میارن و اون رو می پوشن. کلا من از خونه های کفش درآوردنی فراری هستم! پاربرهنه هم گاهی جواب می ده! (با لاک!)
+1 #199 پریسا 1393-04-29 02:08
سلام نگارا جونشما می دونی علت ایجاد سلولیت و راههای از بین بردنش چیه؟بعضیا میگن هیچوقت کامل نمی رن! پاسخ : یه مقدار وراثت و یه مقدار اضافه وزن. بله، در بدنهای مستعد به خصوص با بالارفتن سن ممکنه از بین نرن. اما در یه آدم مستعد سلولیت، موقع لاغری مقدار و پیدا بودنش خیلی خیلی کمتر از همون آدم موقع چاقیه. راهش کاهش وزنه.
0 #198 فرزانه 1393-04-29 00:36
خیلی ممنونم بابت کمکت:)فقط اطلاع نداری که این اصلاح طرح لبخندهزینش چقدره؟ پاسخ : نه عزیزم. خیلی وقته بی خبرم. اگر دوست دندانپزشکی از اینجا رد می شه خواهش می کنم اطلاع بده. ممنون.
+1 #197 ازاده 1393-04-29 00:28
نگارای عزیز فقط اومدم سر بزنم بهت و حالتو بپرسم پاسخ :
+1 #196 فریده 1393-04-29 00:22
ببخشید دوباره راهنمایی میخوام...یه لباس شیری کوتاه تا زانو که چندتا حلقه طلایی کنارهم روی قسمت بالای شکمه و قسمت یقه لباس یه مقداری بازه.تن خورش خیلی قشنگه.حالا بنظرت چه نوع آرایش مو و صورت ,رنگ لاک و بدلیجاتی استفاده کنم؟موهام پایینتر از شونه هامه و مشکی و کم پشت,صورت ظریف کوچیکی دارم...بی صبرانه منتظر جوابم..واقعا ممنونم پاسخ : موهای لَخت و صاف براشینگ شده باز (اگر بشه با چتری) رژ و لاک زرشکی روشنبدلیجات طلایی
0 #195 قاصدک 1393-04-29 00:04
سلام نگارا جانممنون از مطالب مفیدتمیخواستم راهنماییم کنی در مورد موهای خیلی پرموهای من خیلی پر و ضخیمه .البته تقریبا صافهمیشه باهاش مشکا دارم خیلی پف دارهحتما باید براشینگ کامل بشه تا خوب باشهموهام بلنده .هرچی هم خالیش میکنم بازم خوب نمیشهممنون پاسخ : عزیزم حتما نرم کننده ایرانی بگیر. سرم آبرسان هم بگیر. می تونی با صافی دائم (چند ماهه) مدتی خودت رو راحت کنی. مثلا کراتینه یا ژاپنی.
0 #194 نرگس 1393-04-29 00:00
سلام. نگارا جان میشه آدرس هایلند رو دقیق بگی لطفامن از میدون آرژانتین زیاد رد میشم اما تا حالا ندیدمشخیلی خیلی ممنونم پاسخ : ضلع جنوبی میدون آرژانتین ورودی خیابون وزرا. روبه روی ایستگاه تاکسی هایی که می رن پایین به سمت کریمخان.
0 #193 nazanin 1393-04-28 23:53
سلام نگارا جون میشه یه پست هم راجب اینکه وقتی میریم باشگاه چی بپوشیم و چه جوری آرایش کنیم بذاری؟ پاسخ : چشم.
+1 #192 ارزو23 1393-04-28 23:02
سلام نگاراجون ممنون که به سوالام جواب دادی!راستی من که گفتم شال نمیپوشم:)))یه سوال دیگه :من ضدآفتاب دکتر ژیلا با اس پی اف 60میزنم زیرش مرطوب کننده میزنم چون پوستم خشکه .ولی یکم بعد خصوصا وقتی پیاده روی میکنم اینقدر عرق میکنم که تمام صورتم خیس میشه:(((((((از ضدآفتاب زدن پشیمون میشم .میشه بگی چیکار کنم؟ضدآفتابمو عوض کنم؟بازم متشکرمشادباشی وبرقرار پاسخ : کاش ضدآفتابت رو خارجی بگیری که واقعا فاقد چربی باشه مثلا الارو. در ضمن توی تابستان به دلیل تعریق پوست نیاز زیادی به مرطوب کننده نیست. همون یک لایه ضدآفتاب رو بزن.
+3 #191 ترنم 1393-04-28 22:51
یه نکته مهم میخاستم بگم درباره موی زائد...قابل توجه دوستانیکه موی زائد در قسمت صورت ،گردن،چانه و مواردی از این قبیل دارند،منظورم موی زائده(موهاییکه رشد وضخامتشون از حالت عادی بیشتره).برای درمان دائمی این مشکل فقط وفقط باید به یه متخصص غدد ومتابولیسم خوب مراجعه کرد،لیزر و مواردی از این قبیل تاثیرشون موقته وهزینه بالایی دارند.برای در مان این مشکل به متخصص پوست مراجعه نکنید چراکه راهی جز لیزر برای شما سراغ ندارن.متخصص غدد هورمون های بدنتون رو بررسی میکنه در صورتیکه هورمون مردانه تون بالا باشه درمانش میکنه و به حالت عادی میرسونه.بعد از تنظیم هورمون میتونین لیزر رو انجام بدین تا نتیجه بگیرید.تو اکثر موارد نیازی به لیزر نیست وتنطیم هورمون جواب میده.علت شایع بالا بودن هورمون مردانه تخمدان پلی کیستیک هست.که درصورت عدم درمان باعث نازایی میشه.پس اول به متخصص غدد مراجعه کنید...دوره درمانشم طولانیه 2 تا 5 سال پس هرچه زودتر اقدام کنید....اینو نوشتم چون میدونم که خیلی از افراد اصلا اطلاع ندارن که باید به متخصص غدد مراجعه کنند نه متخصص پوست...
+2 #190 محمدعلی 1393-04-28 22:45
سلاممی دونم اینجا یک محیط دخترونه و زنونه است و منم نمی خوام اینجا زیاد مزاحمتون بشم و باعث بشم که شما معذب باشید . فقط یک سوال دارم . اگه لطف کنید پاسخ بدین خوشحالم می کنین.سوال من اینه که متاسفانه پوست و موی من بسیار چربه و باید حتما روزی دوبار برم حموم که اون هم بعد از یکی دو ساعت دوباره شروع می کنه به چرب شدن که خیلی آزارم میده و وقت زیادی ازم می گیره . آیا شما توصیه ای دارین که برام مفید باشه ؟ ( با توجه به اینکه من پسر هستم و نمی تونم بعضی از ابزار مورد استفاده خانومها رو بکار ببرم )از اینکه می بینم برای شادی و سلامتی بقیه وقت میذارین به نوبه خودم ازتون ممنونم. براتون آرزوی آرامش ، شادی ، سلامتی ، خوشبختی و رفاه دارم . مرسی پاسخ : سلام. خوش اومدین و ممنون.برای موها داخل حموم از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید. مثلا شامپو صحت نارنجی رنگ. اگر شوره دارید شامپو هد اند شولدرز انواع زنونه و مردونه داره. موهای سر رو زیاد شونه و برس نکشید و زیاد بهشون دست نزنید. یک بار بعد از حمام مرتب کنید و بعد به حال خودشون بگذاریدشون.به پوست بدنتون صابون معمولی حمام بدون لیف بزنید (برای جلوگیری از تحریک غدد چربی) . برای تقاطی که پوستتون چین داره و زیاد عرق می کنه از پودر بچه برای جذب عرق استفاده کنید.برای جلوگیری از چربی پوستتون از اسپری زیر بغل axe یا نیوآ استفاده کنید. آب زیاد بنوشید و قرص ویتامین ث بخورید.

forum banner mobile