چی نپوشیم؟
شنبه, 11 بهمن 1393 ساعت 22:08

فشن نامه استانبول نگارا: در استانبول چه گذشت؟

این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

حس می کنم کوچکترین کاری که از دستم بر میاد اینه که با نوشتن یک سفرنامه کوتاه یا بهتر بگم مشاهده نامه با تم آراستگی و استایل یا همون فشن نامه (!) براتون کمی از سفرم تعریف کنم.

 ممنونم ازدوستان عزیز و صبور من و چی نپوشیم که در 15 روز اخیر منتظر من موندند و من رو از مهر و محبتشون بی بهره نگذاشتند.

 من نمی تونم محبت و صبوری شما رو جبران کنم.

سفر 15 روزه من به استانبول در دو بخش کاری و غیر کاری انجام شد. 10 روز اول که مخلوطی بود از کار و گذروندن یک دوره کاری و دادن 5 تا امتحان سخت رو من در استانبول تنها بودم و روزهام اینجوری می گذشت که صبح زود پا می شدم، آماده می شدم و صبحانه می خوردم و وارد جلسات می شدم و 6 بعد از ظهر پس از اتمام جلسات با کوله باری از مشق (!!) یا همون تکالیف انجام دادنی به شکل مقالات خوندنی و پروژه های فردی و گروهی و ... بر می گشتم به اتاقم در هتل که تا حدود ساعت 2-3 صبح اونها رو انجام بدم و برای روز بعد آماده شم! اینجوری بود که با داشتن اینترنت سرعت خفن و بدون محدودیت هتل و 2-3 جور وسیله الکترونیکی که همراهم داشتم، نا و رمق و وقتی برای رسیدگی به وبلاگ نمونده بود و مجبور شدم به گذاشتن چند تا پست کوتاه در اینستاگرام اکتفا کنم و هنوز هم با نهایت شرمندگی 50 تا سوال پاسخ نداده از پست قبل دارم.

بخش دوم سفر یا 5 روز آخر همسرم همراهم شد و این روزها رو صرف استراحت نسبی و تفریح/گردش/خرید کردیم. چون استانبول جزو شهرهاییه که از مراکز کوچک مد دنیا محسوب می شه و همین طور مردمش به خاطر همسایگی و هم دینی با فرهنگ ما تشابهاتی دارند، تصمیم گرفتم براتون از مشاهداتم چیزهایی بگم.

اول از همه عرض کنم که چتری های من بسیار پیروزمندانه موفق شدند یک تنه من رو در این سفر بدبخت کنند! یعنی یه چیزی می گم و یه چیزی می شنوید! باید قیافه من رو 6 صبح توی حموم هتل در حال سشوار کشیدن صدباره چتری های بی شعورم می دیدید!!! مهمترین دستاورد من از این سفر این بود که خودم بفهمم و به شما هم عرض کنم که چتری و مدل موهای خورد و لِیِر در هوای مرطوب می شه قاتل روح و روان و وقت شما! یعنی موهای لخت و صاف و نرم من در استانبول تبدیل شده بود به پنبه هایی شل و بی جون و آویزون وبسیار ضایع!

حالا درسی از خانمهای این شهر: موهای خانمها همه و همه یکدست بلند بود. یعنی اصلا مدل خورد و چتری و غیره وجود نداشت. اونهایی که موهای صاف یا فرِ خوش فرم داشتند موهاشون رو کاملا طبیعی دورشون می ریختند و اونهایی که موهاشون ذاتا مجعد یا وز یا نامرتب بود به کمک روشهایی که در آرایشگاهها متداوله، به خصوص صافی ژاپنی، موهاشون رو صافِ صافِ صافِ خط کشی می کردند. این از موها... در ضمن موهای همه باز بود. یک نکته هم که به چشم من اومد این بود که اکثرا موهاشون از موهای ما بلند تر بود. یعنی اکثر خانمهای ایرانی موهاشون حداکثر تا پایین کتفه حدودا ولی اینجا غالبا قد موها در فاصله بین کتف و کمر بود.

رنگ موها اکثرا طبیعی بود و از مشکی تا قهوه ای های روشن و تیره همراه با هایلایت های خیلی محو بود. اتفاقا می شد خانمهای ایرانی توریست رو از رنگهای زرد و خردلی تابلوی موهاشون و اینکه اعتماد به نفس باز گذاشتن موهاشون رو نداشتند و اکثرا موها توی کلیپس بود، مثل همه جای دیگه دنیا شناخت.

نکته دیگه در سبک لباس پوشیدن خانمهای استانبول بود که بسیار ساده پوش بودند و در این روزهای زمستونی به صورت متحدالشکل اکثرا یک شلوار جین تقریبا چسبون پوشیده بودند همراه با پولیور رنگی و بوتهای بلند ساده (تا زانو یا تا وسط ساق) که روی شلوارشون کشیده بودند. روی این ترکیب بعضی ها کاپشن یا کت چسبون که تا بالا یا اواسط باسن بود می پوشیدند که البته در ایران قابل اجرا نیست و گروه دیگه ای پالتو یا کاپشن بلند که تا زانو یا بالاتر از اون می رسید. جنس بوتها اغلب چرم بود و جیر و ورنی تقریبا دیده نمی شد. بوتها اکثرا تخت یا با پاشنه 3-5 سانتی بود و بوتهای خیلی تابلو و عجیب غریب زیاد استفاده نمی شد.

شال و کلاه معمولا شبها استفاده می شد. اما نکته جالب اینکه خانمهای استانبول معمولا شالها و کلاههای ساده بافتنی استفاده می کردند و این شال های رنگی یا کلاههای پف دار مدل کج و صاف و مثل در قابلمه و منگوله دار و... اصلا استفاده نمی شد. کلاه ساده بافتنی بی لبه، موهای باز بلند از زیرش پخش و زیرش هم شال ساده.

مهمترین لباسی که در خیابون دیده می شد و تهران کمتر دیده می شه، کاپشن بلند پف پفی البته با کمر جمع بود که به دلیل سرمای اونجا تنها گزینه ایه که جواب می ده و از تنوع رنگی و جنسی و مدلی اش در مغازه ها سرگیجه می گرفتم!

همین جا بگم که دوستانی که اهل خریدن لباسهایی با مارک مثلا زارا یا منگو و مشابهشون در تهران هستند، بدونن و آگاه باشند که به شدت سرشون داره کلاه می ره. من یکی از این کاپشنها رو در منگوی هایپر استار در تهران از اول فصل نشون کرده بودم، قیمتش 800 هزار تومن بود که نخریدم! دقیقا قبل از سفرم رفتم دیدم در حراج که به شدت آف خورده بود گذاشته بودند 530 هزار تومن ولی بازهم نخریدم و بالاخره دقیقا همون مدل رو (با مطابقت سریال کد) از استانبول و منگوی خیابون استقلال خریدم 300 هزار تومن که واقعا هم کیفیت خوبی داره و بسیار گرمه (من وحشتناک سرمایی هستم) و توش پرشده از پر غازه! یعنی اگر فقط کمی معتقد بودم، دیگه مطمئن شدم که هرگز نباید این طور مارکها رو از ایران خرید. می شه لباس ایرانی با کیفیت مناسب از ایران تهیه کرد یا در سفرهای خارجی این نوع لباسها رو خریداری کرد. اما امان از انصاف مغازه دارهای ایرانی....

خلاصه جونم براتون بگه که حسابی دلم براتون تنگ شد. امیدوارم این فشن نامه کوتاه رو به عنوان سوغاتی از من بپذیرید و اینکه به زودی سورپریز جالبی براتون دارم. منتظر باشید.

 پی نوشت:

من بخش نظرات این پست رو نمی بندم چون دلم براتون تنگ شده. اما هنوز 50 سوال امانت از قبل دستم دارم. می شه فعلا سوال جدید نپرسید تا اونها رو پاسخ بدم؟ مرسی!

 

پی نوشت 2:

من سوال دوستانی که به خواهش من بی توجهی کردند رو پاسخ نمی دم.

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 12046 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

0 #159 شاپرک 1393-11-13 03:32
نگرا جووون این نظرا هزارتا باید شده باشه تا الان ...به جوونیت رحم کن .. دیگه ببند ..(دیگه ببینید چی شده که ما داریم میگیم !! ) lolحسااااابی داری جبران این مدتی که نبودیو میکنیاا پاسخ : عزیزم اتفاقا دقیقا همین طوره و تعداد نظرات این پست رفته بالای 200 تا بنابراین موقتا می بندم تا بتونم اول 50 تا از پست قبل رو پاسخ بدم بعد هم اینها رو . متاسفانه با اینکه خواهش کرده بودم سوالی پرسیده نشه گروهی در همین پست سوال پرسیده اند و من مجبور شدم که بخش نظرات رو ببندم وگرنه داشتم لذت می بردم از اینکه درد دلها و جملات محبت آمیز دوستان رو خارج از زمینه مربوط به پرسیدن سوال می خوندم. می دونید؟ برای من هم شیرینه گاهی ارتباطی خارج از پرسیدن سوال و پاسخ دادنش با دوستان برقرار کنم.
0 #158 رویا 1393-11-13 03:25
همیشه به گردش خانمی. وای امتحان توی سفر مرگه که! ایشالا که همۀ امتحانات خوب شده باشه. راستش من سالهاست چشم به این کاپشن پف پفیا دوختم (حالا سال ها که نه بگو 2 سال ) بدیشون اینه که خیلی گرمن به درد ایران نمی خورن و اینکه چاق می کنن. به نظر من البته. پاسخ : مرسی البته گردش زیادی در کار نبود!ببین حتما تاکید می کنم مدلهای کمربند دار رو بگیرین که چاق نکنند. اون یه تیکه پف ها چاق می کنندودر ضمن من امشب تو تهران 11 درجه پوشیدم اصلا گرمم نشد. اگر سرمایی باشی خیلی هم خوب چیزیه!
-8 #157 فاطی 1393-11-13 03:18
سلام.خوش برگشتی.میدونم سوالام زیاده و فرصت تو کم .کلی منتظر موندم این ها رو بپرسم بعد دیدم گفتی سوال نذاری که برسی جواب بدی.ناراحت نشی اینقدر زیاده ها.مرسی ی یسوال 1 –بخاطر کاهش وزن سریعی که داشتم صورتم خیلی لاغر شده . قبلا که صورتم پر بود اینقدر بینی ام توی چشم نبود.الان همه ی توجها میره سمت بینی ام به طرز تابلویی. و این منو خیلی اذیت می کنه.خیلی زیاد روی زیبایی ام تاثیر گذاشته . شروع کردم به خوردن پودر جوانه گندم.تاثیری ندیدم ازش.خودم فکر می کنم اینکه که مثلا گلاب بزنم به صورتم باعث پر شدن صورتم نمیشه.ازطرفی با قد163 وزنم57 هست ولی چون بالا تنه ام لاغر شده و پاهام پر هست .شما چه پیشنهادی داری؟سوال 2 –راجع به حالت قوزک زانو ام.این حالتی که میگم دور و بر خودم ندیدم.امیدوارم بتونم خوب توصیفش کنم.قوزک زانوی من حالت گرد نیست.دور و بری هام شلوار لگ و ساپورت و یا کتان کش تنگ که میپوشت چون زانوی گردی دارن ، فرم زانوشون از پشت شلوار بد نمیشه و نرماله . اما من حتی کتان کش تنگ که میپوشم زانوم میزنه بیرون و خیلی بد نما میشه.این روی انتخاب مانتو و لباس ام تاثیر گذاشته.همش باید زانومو بپوشونم.میگن حساس شدی .نظر و پیشنهاد شما چیه؟سوال3-چشمام و موهام قهوه ای تیره-عینک میذارم-پلک افتاده-زیر پلکم پف دارم یکم-پوستم سفید به زردی میزنه-رنگ های قهوه ای و مشکی و زرد بهم نمیاد اصلا-یه آرایش ساده و ملایم برای چشمام میخواستم.بلد نیستم آرایش کنم .نمیدونم فقط یه سایه ی غیر پودری بزنم خوبه یا خط چشم که اصلا بلدم نیستم.نمیدونم چیکار کنم.چه رنگی و چه مدلی رو نمی دونم.شما چه پیشنهادی داری؟سوال4-با توجه به اون توصیفات از قیافم برای رنگ رژ لب راهنماییم کن لطفا-من وارد نیستم توی این زمینه ها-نمیخوام خیلی رژم تابلو باشه.میخوام شاداب تر باشه.طیف قهوه ای و صورتی بهم نمیاد بنظرم.وقتی میخوام بخرم موقع تست رنگ رژ روی دست با لب خیلی فرق داره-تا حالا 2تا رژ خریدم بهم نمیومده ولی توی تست روی دست بهم میومده.وارد نیستم اصلا-دنبال ارایش هم نبودم.از مارک مودا و کلاسیک خریدم.توی این رنج قیمی میتونم بخرم.شما چه پیشنهادی داری؟ پاسخ : من متوجه نشدم، دیدی که گفتم سوال نپرسید اما به نظرت ارزش نداشت به درخواستم توجه کنی؟!
-2 #156 Nastar 1393-11-13 03:18
سلام ميشه چن تا از فروشگاها يي كه اجناس ترك دارن رو در تهران ادرس بدي مثلن lcwaikiki تو تبريز شعبه داره ولي نمي دونم تهران كجاس پاسخ : من در تهران به جز برندهای جهانی مثل منگو و زارا و غیره جایی سراغ ندارم.
-1 #155 الهه 1393-11-13 02:53
سلام نگارا جونانشالله ک همیشه به مسافرتچون نظرات بازه سوال میپرسم اما اصلا عجله ای براى جواب دادن ندارم تا هروقت ک تونستیمن باسنم دون دون دارهدونه های سیاه یا جوشاصلا باسن خوشگلو یه دستی ندارمچ کنم باسنم صاف باشهفکر کنم از نشستن زیاد باشهکرم خاصی هست؟بسیار ممنونم ازت پاسخ : سلام الهه جانایشالا در پست بعدی سوالت رو بپرس که سرفرصت پاسخ بدم.
0 #154 شبره 1393-11-13 02:20
سلااااام رسیدن بخیر همیشه به سفر وخوشی بعضی وقتها به نظر من همچین سفرهایی لازمه از اینکه آدم از روزمرگی وکار های روتین خارج میشه نگارا جون یه زحمت داشتم شما میانبر اینستاگرام رو تو وب لاگ نمیگذارید یا گذاشتید ومن نمی بینم؟ پاسخ : سلام عزیزمباهات موافقم. با اینکه واقعا فشار کاری این سفر زیاد بود و پوستم کنده شد، تنوع خوبی بود.منظورت از میانبر چیه عزیزم؟ من چیزی بیشتر از اینکه لینک بذارم بلد نیستم.
0 #153 اسنات 1393-11-13 02:18
سلام نگارای عزیز. من دختری بیست و یک ساله هستم و چادری .دوستام میگند وقتی ارایش میکنم اصلا تغییری نمیکنم لطفا راهنمایی ام کن که چگونه تغییر کنم راستش خودم هم از این یکنواختی خسته شدم پاسخ : سلام عزیزمقرار بود در این پست سوال نپرسیم، توجه کردی؟
0 #152 ريحانه 1393-11-13 02:09
سلام ببخشيد يه مدته چروكهاي ريز ريز رو پيشونيم افتاده بنا به چيزي كه از ارشيو شما متوجه شدم رفتم كرم كلاژن بگيرم بهم گفتن واسه اونايي هوبه كه خط ممتد رو پيشونيش ياكنار لب دارن البته يه مدل كلاژن لورال ديدم كاسه هم بود اومدم اونو بهرم گفتن واسه من كه ٣٥ سالمه ضد چروك بايد بزنم نه كلاژن يه جا مارك avene بهم معرفي كردن يه جا ديگه گفتن واسه سن كمتر خوبه و من onagrine بزنم واسم بهتره البته يه دو هفته اي هم هست كه مولتي ديلي نيچر ميد هم شروع كردم گفتم شايد اين چروكها از كمبود مواد معدني و ويتامين باشه ميشه در مورد كرم و همينطور اين مولتي ويتامين راهنماييم كنين؟ خيلي ممنون ميشم از لطفتون پاسخ : سلام ریحانه جانقرار بود در این پست سوال نپرسیم، توجه کردی؟
+1 #151 رها 1393-11-13 01:59
وااااى نگاراجون،خوشحالم ك برگشتين.خيلى دلم براتون تنگ شده بود.ايشالا هميشه شاد باشين وب دوستدارانتون شادى ببخشين...خواننده تقريبا خاموشى بودم ك دركل مدت آشناييم با اينجا(ازاسفند پارسال)اين دومين باره ك كامنت ميذارم پاسخ : ممنونم از محبتت عزیزم.
+2 #150 الیس 1393-11-13 01:48
حالا اندر احوالات خودم بگم:ازونجایی که من خودم ذاتا دوستدار سادگی..و شیکپوشی و اصیل پوشیدن هستم از وقتی باهات اشنا شدم حس میکنم حرفهای تو نیمه ی واقعی گمشده من هستن و خیلی هاشو اجرا میکنم چون با خصوصیات خودم کاملا همخوانی دارن!و این اصل سادگی و کیفیت و شیکی رو حتی توی خریدهام خصوصا وسایل خونه هم رعایت میکنم و نتیجه خوبی گرفتم.دیشب عروسی بودم.با توجه به نکاتی که تو ارایش ازت یادگرفتم خودم رو ارایش کردم و با توجه به سوالی که در مورد دوخت لباسم ازت پرسیدم و راهنمایی کردی چی بدوزم و همون رو خودم دوختم یه لباس ناز و ساده و شیک دوختم و پوشیدم.باید بگم بسیاررررر تیپم راضی کننده بود اول برای خودم......که مهمتره.و اینکه تعریف بقیه برام مهم نبود..ولی با کمال تعجب کسانی که باهاشون صمیمی هم نیستم نگام میکردن و میگفتن چه ناز شدی...لباست چه نازه....و ازین عکس العملها زیاد دیدم!!!حتی اگه هیچ تعریفی هم ازم نمیشد همون حس خوب خودم کافی بود برام!!!و میگم:ممنونم ازت عزیزم!!!در پائین اضافه کنم:این حرفی که میگی میشه با هزینه کم هم خوشتیپ بود کاملا درسته و من این رو درک کردم.من درامدم متوسطه و در عروسی ها قبلا خیلی بیشتر از حدم خرج میکردم و باز هم راضی نبودم!!!فکر میکردم باید گرون بپوشم تا به چشم بیام!!ولی لباس دیشب من....با خیاطی خودم و کمترین هزینه انجام شد....اما نتیجه اش بسیارررر عالیتر از مواقعی بود که خرج زیاد برای همسرم میتراشیدم!!و از بالاشهر لباس اماده یه بارمصرف میخریدم!حتی توی خرید خونه طلاهامم فروخته بودم که با یه گردنبند ساده نگییندار نقره ای بدل خیلی شکیلتر بودم!!!پیام من به خانمهایی که وبلاگت رو میخونن و فکر میکنن برای خوشتیپ شدن و انجام دستورات تو باید حتما بچه پولدار باشن....نه این فکر غلطه!!باز هم تشکر و سپاس. پاسخ : ممنون عزیزم از اینکه تجربه خوبت رو در اختیار دوستان گذاشتی.
0 #149 نازمیدا 1393-11-13 01:40
سلام به دوست فشن خودم خوبی گلم همیشه به سفر خیلی خوشحالم که با انرژی بیشتری برگشتی همیشه دوست دارم و به یادتم و میخونمت میبوسمت پاسخ :
+2 #148 الیس 1393-11-13 01:36
سلام به نگارای عزیز!!رسیدن بخیر..خداروشکر بسلامتی برگشتی!منم تقریبا هر روز بهت سر میزدم....خیلی جات خالی بود!درمورد موها واقعا میفهمم چی میگی با این تفاوت که ما تو شهر شرجی رندگی میکنیم و وقتی سالی یه بار میایم تهران خونه فامیلامون...تازه میفهمم که دخترم و همسرم چه موهای خوشگل و ناز و صافی دارن!!!واقعا آب و هوای خشک به موهاشون میسازه و موهاشون خوشگل میشه!!ببین ما چی میکشیم که به این وضع عادت کردیم و اگر موهامون خوشگل بشه....اون موقع تعجب میکنیم!!! پاسخ : آخی... واقعا اجحافه به نظر من!حالا تو هوای مرطوب اما شرجی باز موهای من بامزه می شه اما تو هوای مرطوب تنها خیلی خیلی بد.در ضمن چتری در هوای مرطوب مساوی با مرگه!از وقتی برگشته ام هی می رم جلوی آینه و حس می کنم چقدر موهام خوشگله... چه ستمی کشیدم اونجا!!!! بعد موهای خودشون صاااااف!!!!!! خوشگل!!!!! موهای من عین پشم بز نحیف!!!!!
0 #147 مهتاب 1393-11-13 01:16
سلام نگارای عزیز من همیشه برای رژ خریدن مشکل دارم.رنگ پوستم گندمیه.میشه خواهش کنم شماره هایی که به نظرت قشنگن بگی لطفا.مارک مای باشه لطفا هم مایع هم جامد.مررررسی پاسخ : سلامایشالا توی پست بعدی سوال کن که سر فرصت جواب بدمقرار بود در این پست سوال نپرسیم، توجه کردی؟
+1 #146 خیلی مهم 1393-11-13 01:03
سلام نگارای عزیزم یه سوال خیلی بی ربط با این وبلاگ داشتم ممنون میشم زودتر جواب بدین چون جمعه با مامانم میخام برم شوش.من واس خرید جهیزیم یه سرویس آرکوپال آمریکایی 12 نفره خریدم 1500000 تومن.به شدت به چینی علاقه دارم حالا با این اوصاف نمیدونم چینیمو ایرانی بگیرم یا خارجی؟از اون دسته آدمایی ام که میخام جهازم کم باشه و خوب.دوس دارم نظرتو بدونم.زضعیت مالیمونم کاملا متوسطه پاسخ : عزیزم دیگه زمانش گذشته اما من بودم می گفتم اصلا چینی نگیر. یه آرکوپال دیگه دم دستی 6 نفره بگیر برای خودتون و اون قبلی رو یه دست اضافه کن برای مهمون.البته چون علاقه داری خوب لابد دلت نمیاد نگیری....
+1 #145 بارانِ شمال 1393-11-13 00:58
سلام. همیشه خوش وخرم باشی و از سفرهات لذت ببری. کاشکی در مورد نوع لباس خانمهای محجبه هم می نوشتی؟خوشحالم که بازم هستی و می نویسی و در ضمن اینه منم از این پیامک دریافت کردم ولی مطمئن بودم مربوط به تو نیست پاسخ : سلامممنونم عزیزماونها اصلا شال استفاده نمی کردن و اکثرا روسری های ساتن رنگی که اصلا هم اعتقادی به پوشوندن سینه ندارند و جلوی روسری رو اغلب به دور گردنشون گره می زند. اینجوریhttp://www.sabboraat.com/sites/default/file s/styles/pin_page/public/field/image/1206221237185 1.jpghttp://www.imageslove.net/ar/photo/img_137268 1451_654.jpg
-1 #144 nikiiii 1393-11-13 00:24
نگارا جون ... من پوستم چربه .. یعنی مخصوصا شبا که میخوابم صبحش حسابی روی بینی و پیشونی و چونم چربه ... بعد باعث میشه توی همین ناحیه همش جوش بزنم که به شدتم اعصابم خورد میشه .. هی خوب میشه .. دوباره میزنه ..18 سالمه ...میشه هر شب صابون بزنم ؟؟چیکار کنم اینجوری نشه !! پاسخ : سلامقرار بود در این پست سوال نپرسیم، توجه کردی؟بله میشه. صابون ضد جوش بخر.
0 #143 گلاره 1393-11-13 00:17
ممنون که اطلاع رسانی کردی...متاسفم برای مخابرات!!!!!!!!! و برای همه ی سوءاستفاده چی ها....
0 #142 مرمری جون 1393-11-12 23:50
سلام نگارا جون.من خواننده خاموشت بودم که روشن شدم.از مطالبت خیلی لذت بردم هرچند از هیچکدوم استفاده نکردم.مرسی که می نویسی..واقعا من یکی که خیلی دلم برات تنگ شده بود.ایشالا بازم بنویسی عزیزم.همیشه به سفر باشی گلم. پاسخ :
0 #141 لیــــــدی رها 1393-11-12 23:33
این پست یکم از دلتنگیمون کم کردمشتاقانه منتظر سورپرایزیم عزیزم پاسخ :
0 #140 ملینا 1393-11-12 23:33
سلام نگارا جون من برا ی عید مانتو شلوارو شالمو مشکی گرفتم کیف وکفشمو چه رنگی بگیرم مانتوم روی استیناش و جلوش طرح طلایی داره پاسخ : سلامقرار بود در این پست سوال نپرسیم، توجه کردی؟

forum banner mobile