چی نپوشیم؟
دوشنبه, 10 فروردين 1394 ساعت 00:49

چه جوری لباس مجلسی انتخاب کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

یه نکته مهم رو می خوام امروز بهتون بگم که باید در خرید و انتخاب لباس حواسمون بهش باشه. ببینید، ما اکثر اوقات لباسی می خریم که خیلی خوشگله...

 

خوشرنگه، خوش مدله، مده. توی فلان فیلم و مجله و سریال دیده شده. توی سایتها و شبکه های اجتماعی دیده ایم که جدیده. این خوبه، اما نباید غافل بشیم از اینکه خیلی خیلی مهم تر از زیبایی خود لباس و مدل و رنگ لباس، اینه که به ما بیاد و ما رو زیبا نشون بده.

 

اول توجهتون رو جلب می کنم به

 

فرم هیکل من چیه؟ چه لباسهایی بهم میاد؟ قسمت اول

فرم هیکل من چیه؟ چه لباسهایی بهم میاد؟ قسمت دوم

 

اینجوری بگم. این انتخاب ما است که یک خانم زیبا و خوش هیکل دیده بشیم که لباس مناسب و شیکی پوشیده، یا یه مانکن پلاستیکی یا چوب لباسی که یه لباس خیلی خیلی زیبا بهش آویزونه و در معرض نمایشه.

 

شاید شما هم تجربه ای مشابه اینکه براتون می گم داشته باشید. برای یک عروسی یک لباس فوق العاده زیبا می خرید. یک رنگ چشمگیر، جنس پارچه اعلاء، کار دست زیبا، آخرین مدل ژورنالهای مد، و با عشق می پوشیدش. بعدها که فیلم اون عروسی رو می بینید، متوجه می شین شما در زیبایی لباس گم شده بودین.

 

بنابراین توصیه من اینه که همیشه توی آینه اتاق پرو، بعد از اینکه خوب لباس و هیکلتون رو از همه جهات نگاه کردید و مطمئن شدید که بهتون میاد، سایزش مناسبه، جنسش خوبه، قیمتش مناسبه و....  یک لحظه چشمهاتون رو ببندید و باز کنید و این بار از چهره تون شروع کنید و خیلی آهسته نگاهتون رو پایین بیارید و لبه خارجی، سایه، شکل و شمایل کلی هیکلتون رو از بالا به پایین با دقت زیاد بررسی کنید.

 

 

انتخاب لباس مجلسی

 

 

صورت رو نگاه کنید و ببینید آیا رنگ لباس به پوست شما میاد؟ آیا پوستتون رو زیادی بی حال و ندیدنی یا زیادی تیره و کدر نگرده؟

 

شمایل کلی خطوط دور بالاتنه رو نگاه کنید و ببینید آیا این لباس سینه شما رو زیادی تخت و پَخ و دوتیکه یا تیز نکرده؟ بالاتنه رو از پشت نگاه کنید ببینید آیا خط لباس زیر بالاتنه تون پشت لباس رو تیکه تیکه نکرده؟

 

گردن و شانه ها و هر قسمتی که از لباس بیرون می مونه رو نگاه کنید ببینید آیا زیادی چاق و پر چربی یا زیادی لاغر و استخونی نشون داده نمیشه؟ آیا لازمه مدلی رو انتخاب کنید که پوشیده تر یا باز تر باشه؟

 

بازوها رو با دقت نگاه کنید. محل تلاقی آستین لباس با دستتون رو بررسی کنید. آیا قد آستین لباس مناسبه یا اونقدر کوتاهه که بازوهای شما رو پهن و چاق نشون می ده؟ آیا لازمه آستین پوشیده تر و بلند تری انتخاب کنید که بازوها رو بهتر بپوشونه؟ یا برعکس آیا آستین لباس زیادی بلند و پوشیده است و شما توش گم شده اید؟

 

خط کمر لباس رو بررسی کنید. آیا بالاتنه لباس زیادی کوتاهه؟ اگر اضافه وزن دارید، کمری که زیادی بالا قرار گرفته شما رو چاق و مربع نشون می ده. آیا کمر شما در لباس مشخص و قابل دید و متفاوت با سایز سینه و باسنتون نشون داده شده و به لاغری تون کمک می کنه؟ آیا اصلا مدل کمر لباس داره به خوش فرمی شما کمک می کنه و یا حواستون نیست و داره میان تنه تون رو پهن و یکدست با بقیه بدنتون می کنه؟

 

به شمایل و خط اطراف دامن لباس توجه کنید. اگر اضافه وزن دارید آیا باسنتون رو زیادی بزرگ نشون می ده؟ اگر لاغرید آیا کوچکی بیش از حد باسن رو ناجو.ر نمایش می ده؟ لازمه بیشتر بهتون بچسیه یا بیشتر ازتون فاصله بگیره؟ اگر روی باسن چینهای بیشتری می خورد بهتر بود یا کمتر؟

 

به خط پایین دامن نگاه کنید. آیا قد دامن برای قد شما و فرم و ظاهر پاهای شما مناسبه؟ آیا پاهای خوش فرمی دارید و می تونید نمایششون بدید یا پاهاتون باید بهتر پوشیده بشه؟ آیا قد لباس شما رو کوتاه و تپل نشون می ده یا بلند و کشیده؟

 

 

 

 

حالا یک نگاه کلی بکنید. برای این فرم یقه چه جور گردنبندی مناسبه؟ تصورتون اینه که موهاتون رو جمع می کنید یا باز می گذارید؟ اگر جمع می کنید گوشواره چشمگیر و مناسبی دارید؟ اگر قراره تهیه کنید، ایده ای دارید که چه جور چیزی مناسبه؟ ایده ای برای رنگ موهاتون دارید؟

 

زیورآلات رو طلا انتخاب خواهید کرد یا بدل؟ طلای سفید بیشتر به لباستون میاد یا زرد؟ کیف و کفش مناسب این لباس چی می تونه باشه؟ آیا لباس افزونه هایی مثل کمربند یا سنجاق سینه لازم داره؟

ممکنه شما در لحظه جواب همه این سوالها رو ندونید. البته که من هم اینجا هستم تا کم کم جوای همه این سوالها رو در ذهن شما مشخص کنم. اما خوبه وقتی قراره لباسی بخریم، فقط روی خود لباس زوم نکنیم و حتما و حتما به همه جوانب قضیه، همه موارد مرتبط با هیکل و چهره مون و همه موارد مرتبط با ست کردن لباس یکجا فکر کنیم.

اینجوری پولمون حروم نمیشه. اینجوری هر وقت از خرید بر می گردیم ناراضی نیستیم. وقتی ذهنمون رو مرتب کنیم و لباس رو به صرف زیبا بودن نخریم و برای این بخریم که به ما میاد و ما رو زیبا می کنه، دیگران از ما و زیبایی ما در لباسمون تعریف می کنند.

من ترجیح می دم موقع ورود به مجلس مهمونی بشنوم: «چه خوشگل شده ای!»

تا اینکه بشنوم: « لباست چه خوشگله. از کجا خریده ای؟»

شما چی؟

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 12693 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

forum banner mobile