چی نپوشیم؟
شنبه, 02 خرداد 1394 ساعت 16:53

بوتاکس چیه؟ تزریق بوتاکس چه شرایطی داره؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

برای از بین بردن چین و چروک صورت، خیلی از خانم ها از بوتاکس استفاده می کنند. اما همون طور که قول داده بودم امروز می خوایم دقیق بررسی کنیم که بوتاکس چیه و زدنش چه شرایطی داره؟

 

botox 598x613

 

  • بوتاکس چیه؟

 

بخش زیادی از اینکه بوتاکس چیه رو قبلا شنیده و خونده ایم. بوتاکس یکی از اسم های تجاری ماده ایه به اسم بوتولینوم یا سم بوتولینوم. از سم توی اسمش نترسید!

 

گاهی وقت ها ماهیچه های ما با ما دشمنی می کنند. وقتی سنمون بالا می ره، ماهیچه های بعضی از تقاط صورت خودشون رو سفت و کوتاه می کنند و خوب کِش نمیان. برای همینه که پوست صورت ما شروع می کنه به چین خوردن. این ماده بوتولینوم چیکار می کنه؟ وقتی که اون رو در محل تزریق می کنند، عصبی که باعث شده اون ماهیچه خودش رو سفت و کوتاه کنه رو شل و بی حال می کنه و ماهیچه به اصطلاح خودش رو «ول» می کنه. این ول کردن باعث می شه پوست چروک خورده اون ناحیه هم ول و صاف بشه. این ار روش کار کردن بوتاکس.

 

دیدین چه طور خیلی ها به دستمال کاغذی می گن کلینکس و به مایع ظرفشویی می گن ریکا؟ در حالی که کلینکس و ریکا دو جور نام تجاری هستند؟ چشمک و حریر و نرمه و فاین و .... هم دستمال کاغذی هستند، ولی کم پیش میاد کسی بگه یه دونه نرمه بده! اینجوریه که بوتولینوم در ایران و خیلی کشورها به اسم بوتاکس که اولین و معروف ترین مارک تجاری اونه، معروفه. وگرنه صد جور مارک بوتولینوم هست. اتفاقا خود مارک اصلی بوتاکس تقریبا در ایران پیدا نمی شه، چون یک محصول آمریکاییه.

 

 

2

 

 

  • کدوم مارک بوتاکس رو بزنیم؟

 

در بازار ایران چند جور مارک بوتولینوم هست که ساخت کشورهای مختلف هستند. نمی شه گفت اصل و تقلبی، اما در هر حال اونی که از همه معروف تر و معتبرتره، انگلیسی هست و مارکش دیسپورته. دیسپورت در اروپا نقش بوتاکس در امریکا رو بازی می کنه و قلب بازار بوتولینومه. در ایران ممکنه بوتولینوم کانادایی یا کره ای (نورونوکس) هم پیدا کنید که در درجه بعدی معتبر هستند. خوب، چینی اش هم هست و از همه ارزون تره و خیلی باید مواظب باشیم. همین امروز در راستای کسب تجربه مستقیم متوجه شدم مامان محترم خودم آخرین بار بوتاکس چینی تزریق فرموده اند!

 

قیمت خود دارو به یک طرف، هزینه تزریق هم بسیار متفاوته و من برای هیچ کدوم نمی تونم قیمت دقیق بدم. در ضمن هر یک ویال (شیشه) دارو بر اساس اینکه کدوم مارکه و دوز (مقدار) مورد نیاز اون مارک چقدره و وسعت ناحیه ای که نیاز به تزریق داره چقدره، گاهی برای یک نفر کافیه و گاهی تا 3 نفر رو جواب می ده و می شه هزینه رو سرشکن کرد. یه رقم تقریبا نرمال برای رفع چین و چروک های مفصل دور چشم و پیشونی و خط اخم حدود 700 هزارتومان تا یک میلیونه. اما در هر حال بگم، اگر ماجرای تزریق بوتاکس شما زیر 300 تا 500 هزار تومان (بسته به وسعت ناحیه ای که تزریق می کنید) بشه، یک جای کار می لنگه. تزریق بوتولینوم ارزون و چینی ضررش بیشتر از منفعتشه. این رو به یقین بدونید. خیلی بهتره که آدم مثلا موقع خندیدن دور چشمش چروک بیفته تا اینکه کلا پلک چشمش آویزون بشه و ماهیچه اش هم فلج باشه و قدرت باز شدن پلک رو نداشته باشیم. مامان خانم ما هم این دفعه استثنائا ظاهرا از خطر جسته اند.

 

یکی از راه های تشخیص اینکه پزشک داروی اصل رو به کار می بره اینه که ازش بخواین دارو رو براتون نسخه کنه تا خودتون تهیه کنید. اگر پزشکتون از این کار طفره رفت، بدونین یه جای کار می لنگه. دیسپورت اصل در داروخانه ها پیدا می شه و با نسخه می شه خریدش. نمی گم حتما خودتون تهیه کنید، اما می تونید اینجوری صداقت اون پزشک رو امتحان کنید. از اون طرف هم خیلی درباره نوع بوتاکسی که قیمت معقولی داره و کشوره سازنده اش معتبره، حساسیت به خرج ندین. این داروها یه کمی با هم فرق دارند، اما این فرق تکنیکیه و فقط کافیه پزشکتون این رو بدونه. پس حتما نوعی رو تهیه کنید که پزشک باهاش راحته و قبلا کار کرده. بعضی هاشون رو باید دوز بالاتری تزریق کرد، بعضی ها در موضع تزریق بیشتر پخش می شن.

 

 

3

 

 

  • کی برامون بوتاکس رو بزنه؟

 

در کنار انتخاب داروی اصل و با کیفیت، خیلی مهمه که کی براتون دارو رو تزریق می کنه. خواهش می کنم هرگز، هرگز، هرگزدر یک آرایشگاه یا سالن زیبایی بوتاکس نزنید. هیچ وقت اجازه ندین یک غیر پزشک توی صورتتون چیزی رو تزریق کنه. بوتاکس باید در مطب یا کلینیک، به دست خود پزشک تزریق بشه. ممکنه یک پزشک عمومی دوره های خاص تزریق بوتاکس رو دیده باشه و تجربه مفیدی داشته باشه، ممکنه متخصص پوست این کار رو انجام بده یا حتی جراح. اما هرگز اجازه ندین حتی در مطب پزشک، دستیار یا پرستار یا تکنیسین یا هر کسی به جز خود پزشک تزریق رو انجام بده. تزریق بوتاکس یک کار حساسه که حتی هر پزشکی هم به خوبی از پسش بر نمیاد. این جور چیزها جای دور زدن و میانبر رفتن نداره. یا هزینه واقعی رو بپردازید، یا با پرداخت هزینه کم به آدم ناشی خودتون رو ناقص نکنید.

 

 

 

8

 

 

  • بهترین ناحیه های تزریق بوتاکس کجاست؟

 

بهترین نتیجه تزریق بوتاکس رو می شه برای اصلاح خطوط اخم، خطوط و چین های افقی پیشانی و خطوط پاکلاغی یا هم گرای گوشه خارجی چشم گرفت. بعضی پزشک های خیلی خیلی متبحر می تونن از بوتاکس برای بالابردن دم ابرو و قوس دادن به ابروهای بی حال و بی فرم استفاده کنند. اما این کار اگر بد انجام بشه ابروها می پره خیلی بالا و هم بیننده اعصابش خورد می شه هم خودتون. دو تا کاربرد خیلی خوب دیگه بوتاکس جلوگیری از تعریق شدید کف دست و تعریق شدید زیر بغله که پزشک ورزیده و ماهر با تزریق درست می تونه افرادی که خیلی وحشتناک مشکل تعریق دارند رو اینجوری درمان کنه. به دلیل پیچیدگی عضلات دور و بر دهان و لب و ریسک بالای آسیب زدن به ماهیچه های مرتبط با تکلم، بوتاکس در اطراف لب و دهن زیاد توصیه نمی شه.

 

 

 

7

 

 

  • تزریق بوتاکس چه جوریه؟

 

تزریق بوتاکس یه مقدار درد داره. خیلی از پزشک ها به صورتتون پماد یا اسپری لیدوکائین می زنند که بی حس کننده است، اما بازهم کمی درد حس خواهید کرد. یکی دو هفته بعد از تزریق باید برای ترمیم و تزریق اضافه به جاهای باقی مونده برین که این معمولا هزینه نداره. با جای تزریق باید مثل یک زخم برخورد کنید و اقلا یک روز بهش آب نزنید تا عفونت نکنه. جای تزریق رو اصلا نباید مالش یا ماساژ بدین. اثر اصلی چند روز بعد خودش رو نشون می ده، پس هول نباشید. در نهایت اگر از نتیجه راضی نبودید، یادتون باشه اثرش موقتیه و چند ماه دیگه بهتر می شه.

 

 

 

 5

 

 

 

  • دیگه چی درباره بوتاکس باید بدونم؟

 

شروع تزریق بوتاکس هیچ سن مشخصی نداره. بعضی ها از 20 سالگی تزریق می کنند و بعضی ها در 60 سالگی. اما معمولا از حدود 35 سال به بالا وقتی چروک های ریز روی پیشونی و دور چشممون شکل می گیرن، می شه برای اولین بار به بوتاکس فکر کرد.

 

دوره اثر بوتاکس 3 تا 6 ماهه. معمولا دور و بر 3-4 ماه اثرش تموم می شه و نیاز به تزریق مجدد هست. خیلی از خانم ها سال ها این کار رو انجام می دن و هیچ مشکلی ندارند، بعضی ها هم بعد از چند تزریق صورتشون به یک مارک بوتولینوم عادت می کنه و یا باید مارک جدیدی تزریق کنند، یا دیگه جواب نمی ده. در هر صورت این موضوع صحیح نیست که بعد از چند بار تزریق بوتاکس چروک ها بد تر می شن. موضوع اینه که بعد از چند مرحله تزریق بوتاکس، شما چند سال از عمرتون بیشتر گذشته و اگر تزریق بعدی رو انجام ندین، با چروک های بیشتر یا عمیق تری که مربوط به اون سن هستند یکهو مواجه می شین.

 

تا حالا پژوهش های معتبری انجام نشده که تاثیر تزریق بوتاکس رو در زمان بارداری و شیردهی نشون بده. بنابراین تصمیم با شما است، اما اکثر پزشک ها می گن که بهتره احتیاط کنید و در این دوران بوتاکس تزریق نکنید.

 

دیگه اینکه صدبار اگر تاکید کنم پیش پزشک ورزیده و متبحر برین، کم گفته ام. پیش پزشکی برین که ازش به سختی بشه وقت گرفت. پیش پزشکی برین که توی مطبش همه به صف منتظر تزریق بوتاکس نشسته اند، نه پزشکی که می خواد روی صورت شما اولین تزریقاتش رو انجام بده. اگر بوتاکس بیش از حد تزریق بشه، صورت رو بی حالت می کنه و گاهی حتی با فلج کردن بیش از حد عضلات مرتبط با خنده یا اخم، شما رو مجبور می کنه موقع خنده یا اخم عضلات دیگه ای رو در صورتتون منقبض کنید و این باعث می شه جاهای دیگه صورت چین و چروک بیفته.

 

کرم های ضد چروکی هست که اثرشون رو شبیه به بوتاکس می دونن، اما اولا باید چندین ماه کرم بزنید تا نتیجه خفیفی مشابه بوتاکس ایجاد بشه، ثانیا اثرشون محدوده و فقط از روی پوست ترمیم انجام می دن تا خطوط کمتر پیدا باشه، و مثلا جوابگوی خطوط عمیق ناشی از کشیدگی و جمع شدگی عضلات، مثل خط اخم نیستند.

 

ببینید بوتاکس اگر کم و زیاد یا در محل نادرست تزریق بشه، ساده ترین نتیجه اش آویزونی پلک، افتادگی گوشه چشم، آویزونی ابرو یا بدتر از اون زیادی بالا پریدن ابرو یا کج و کوله شدن اونه و بدترین عوارضش در شرایط حاد و نادر فلج ماهیچه های مهم صورت و حتی دور از جونتون عواقب خیلی جدیه که اسمش رو نمی برم. بنابراین لطفا موش آزمایشگاهی نباشید. بی رودربایستی بگم، وقتی برای تزریق بوتاکس اقدام کنید که پولش رو داشته باشید.

 

 

پی نوشت:

من برای نوشتن این مطلب خیلی مطالعه و تحقیق کرده ام. با این حال، از دوستان عزیزی که پزشک و متخصص هستند دعوت می کنم اگر در اطلاعاتی ارائه شده، اشتباهی می بینند، لطف کنند و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدمن رو راهنمایی کنند تا اطلاعات رو اصلاح کنم. در ضمن دو تا از دوستان پزشک و دندانپزشک هم لطفا کرده اند اطلاع داده اند که همه مارک های چینی بوتولینوم هم بد نیست. خدا رو شکر!

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 15581 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+17 #19 sida 772-12-12 22:00
نگارا جان سوال دومم خصوصیه
................................. هر چی به ذهنت میرسه رو میخوام بشنوم چون میدونم فکرت کمکم میکنه.

پاسخ:

عزیزم چون نوشته بودی خصوصی سوالت رو پاک کردم. مطمئن نبودم می خوای منتشر بشه یا نه.
راستش من واقعا تجربه کمی در این زمینه دارم و مطمئنم سایت هایی هستند که به صورت اینترنتی بتونن مشاوره حرفه ای تری با هزینه کمتری از مشاوره حضوری بهت بدن.
در کل به نظر من راه حل همه مشکلات مربوط به خانواده همسر فقط و فقط نزدیک شدن از نظر روحی و عاطفی تو و همسرت به همه. نه تصنعی و با سیاست و از روی اجبار، بلکه واقعا سعی کنید با هم بیشتر معاشرت کنید. زمان دو نفری بیشتر، بازی، گردش، کتاب خوندن، با سایتهای مختلف رو زیر و رو کردن، جوک خوندن، علایق مشترک... اینها چیزهایی که روح و دلتون رو به هم نزدیک می کنه.
اگر بتونی روح و دلتون رو به هم نزدیک کنی، دیگه هیچ ترسی از مادرشوهرت و رفتارهای بیمارگونه اش نخواهی داشت چون همسرت تو رو ترجیح می ده.
می دونم گفتنش آسون تر از انجامشه، اما واقعا سعی کن یواش یواش همسرت ور به خودت و خودت رو به همسرت بیشتر نزدیک کنی.
+2 #18 شقایق 772-12-12 21:56
سلام نگار ا جون
ببخشید یه سوال بی ربط دارم یه لباس خریدم نمیدوونم چه ساپورتی بش میخوره. عکسشو به ایملتون میفرستم
ممنون میشم مثه همیشه کمکم کنی :lol:

پاسخ:

شقایق جان با هزار بدبختی ایمیل رو پیدا کردم. لطفا از این به بعد سوال و عکس به ایمیل نفرستید چون از پاسخ معذورم. عکست رو به سایتهای مخصوص آپلود عکس آپلود کن و لینکش رو برام بذار.

اگر پاهات چاقه جوراب شلواری مشکی ضخیم، اگر معمولیه مشکی نازک و اگر لاغره رنگ پا بپوش.
0 #17 نازى 772-12-12 21:51
سلام نگاراى عزيزم
نگارا جون ميشه در مورد تزريق سياهى دور چشم هم مطلب بزارى
چه كارى بهتره؟

پاسخ:


سلام. چشم. باید تحقیق کنم. الان در حد اطلاعاتم خونده ام برای پر کردن حفره و فرورفتگی باید ژل تزریق کرد و برای کمرنگ کردن سیاهی مسطح تزریق PRP
0 #16 ٰTaraneh 772-12-12 21:47
سلام نگارا جون خوشحالم بالاخره تونستم پیام بذارم :-)
من در مورد مد (مدل مانتو؛کیف؛مدل کوتاهی؛رنگ مو؛رنگ فصل و خلاصه همه چی) توی سایت های مختلف خیلی میچرخم اما متاسفانه چیزی دستگیرم نمیشه؛یه آشنایی داریم مثلا زمستون مانتو گلدار میپوشه بعدا تو عید میبینیم این مدل تازه مد شده :o اخیرا یه سایت پیدا کردم برای دانلود مجلات خارجی مثل harper ,tatler... نمیدونم از بین این همه مدل هایی که تو مجلات هستند کدومش تو کشور خودمون مد میشه :cry: ازت میخوام کمک کنی به من در این زمینه و اینکه اگر بشه هرچند وقت یکبار در مورد جدیدترین مدل ها مطلب بزاری :-) فک کنم خانمای دیگه هم استقبال کنن
شاد باشی و عاقبت به خیر :roll:

پاسخ:

ترانه عزیز نمی دونم چند وقته که خواننده چی نپوشیم هستی، اما دوستانی که طولانی مدت اینجا هستند می دونن من کاملا مخالف دنبال کردن مدهای لحظه ای هستم و اصلا این رو ارزش و زیبایی نمی دونم که کی کجا تصمیم می گیره محصولش رو با استفاده از trend های لحظه ای بازاریابی کنه و به فروش برسونه. من طرفدار زیبایی و خوش تیپی کلاسیک هستم و امیدوارم تو و دوستانی که مثل تو فکر می کنند رو هم بتونم به همین شکل راهنمایی کنم.
0 #15 زهرا 22 772-12-12 21:39
سلام نگارا جونم
من توی پست قبلی عکسم رو گذاشته بودم.نیومد؟
الان دوباره برات میفرستمش عزیزم
اگه میشه در مورد نحوه ی ارایش و فرم صورت و مدل ابرو و....کلا نظرت در مورد چهرم بگو
البته عکس شناسنامم هست و اسکنش کجه :lol: ببخشید

پاسخ:

زهرا جان متوجه شده ام ظاهرا فایروال سایت یه بلایی سر این لینک ها میاره که من نمی تونم ببینمشون. اجازه بده من با طراح سایت هماهنگ کنم. الان عکست رو نمی تونم ببینم متاسفانه. ایشالا در پست بعد سوالت رو تکرار کن. ببخشید.
0 #14 مهرانه 772-12-12 21:37
یادم رفت بگم19سالمه، بعد یه سوال دیگه اینکه واسش چی بخرم که دیدمش بدمش؟ قیمت حدود50-60باشه

پاسخ:

به نظرم اگر دوست داره یه عروسک خرسی چیز کوچولو قلب دار بگیر. اگر هم اهل این چیزها نیست دعوتش کن یه کافی شاپ دفعه بعد مهمون تو.
+20 #13 sida 772-12-12 21:36
سلام نگارا جان
خیلی از مطالبت استفاده میکنم و خوشحالم که با سایتت آشنا شدم.
می خوام بدونم با مردی که مادرش فوق العاده جادوگره(معذرت میخوام) و انسان نیست، چه طور باید رفتار کرد که وقتی از خونشون برمیگردم متهم نشم در صورتیکه کلا تو خونشون لالم و "نمیتونم" ذره ای ابراز وجود کنم. چون هر حرکت عادی ای ازم سر بزنه به یه گناهی متهم میشم که خودم ازش بی خبرم. داغونم نگارا...
وقتی از خونشون برمیگردیم تازه تماااااام نقشه های مامانش اجرا میشه چون موفق شده همسرم رو در مقابلم قرار بده تا ازم ایراد بگیره و بهم بدبین تر از قبل بشه. هیچ نشاطی ندارم تو این زندگی لعنتی... تا میام بخندم متهم میشم به ظالم بودن...
همیشه هم مادر و پسر با من سر لجن! باز شوهرم یه وقتایی امیدی بهش هست. چیکار کنم کمتر عذابم بدن؟ یه جا گفتی بعضی اوقات لبخندای بی دلیل بزنین... لبخند من مساویه با جنایته برای اونا و در نهایت دوباره گرفتن انگشت اتهام به سمت من.
...
لطفا خصوصیاشو که آخراست حذف کن

پاسخ:

عزیزم همون طور که در سوال قبل گفتم باید خودتون رو به همدیگه نزدیک کنین. سعی کن کاری کنی که همسرت با تو در یک تیم قرار بگیره. البته نباید جنگی در کار باشه اما تو و همسرت باید یک تیم باشید، نه همسرت و شخص دیگه. بنابراین لازمه گاهی با اینکه حق با همسرت نیست، با عقیده اش موافقت کنی تا اون تو رو همرنگ خودش بدونه.
سعی کن از مادرش کمتر انتقاد کنی و اتفاقاتی که می افته رو زیاد تعریف نکنی چون اگر همسرت حرف تو رو باور نکنه و یا طرف تو رو نگیره، گفتنشون فقط بار منفی میشه برای تو.
ناراحت حرف نزدن نباش. بالاخره آدم ها احترامشون رو همراه خودشون میارن و کسی که نتونه علاقه آدم رو حذب کنه، خوب دلیلی هم نداره مخاطب مکالمه آدم قرار بگیره. آدم با کسی حرف می زنه که لباقت شنیدن حرفهاش رو داشته باشه.
سرت به کار خودت باشه، آروم و خونسرد و منطقی و مودب باش. احترامشون رو در حد لازم حفظ کن و از همه مهم تر علاقه همسرت رو با آرامش و احترامی که در برخورد با خانواده اش داری، جلب کن.
خونسردی کلید همه چیزه. تا وقتی کسی فکر کنه تو رو با انجام دادن یه کاری می تونه بچزونه، این یک سلاح و حربه در دست اونه. وقتی خونسرد باشی و نذاری اون حرکت آتیشت بزنه، حتی در ظاهر، اون طرف خلغ سلاح و خیط می شه و بعد دیگه از این حربه استفاده نخواهد کرد. خونسرد، خونسرد، متین، محترم و مودب....

سرت رو اونجا که هستی گرم کن. در کارها کمک کن. مطالعه کن. یک جا و در یک اتاق طولانی مدت نمون که کسی بتونه برات حرص دادن برنامه ای بچینه. و در ضمن خیلی جلوی چشم اونها به همسرت نچسب. علاقه ات رو نشون بده اما مثل میخ توی چشمشون فرو نکن. روشن فکر ترین مادرها هم از دیدن اینکه همسر پسرشون چسبیده بهش و نوازش بیش از حد می کنه لذدت نمی برند.
+5 #12 ندا61 772-12-12 21:32
سلام نگارای عزیز.
اثر تزریق بوتاکس واسه جلوگیری از تعرق شدید زیربغل هم فقط تا 6 ماه دوام داره؟ پس کمکی به کم شدن همیشگی تعرق نمیکنه؟یعنی دائم باید تزریق انجام بشه؟
میخواستم خبرای خوب بهت بدم.عزیزم نمیدونم منو یادت میاد یا نه چند روز پیش از شما مشاوره ایمیلی گرفتم.چند روز پیش عروسی یکی از دوستام دعوت بودم.با کمک راهنمایی های شما موهامو خوشگل کوتاه کردم و سشوار کشیدم و از کلاه گیس استفاده نکردم.یک LBD زیبا همرا با آرایش مناسب .خلاصه که از ممممممممممممنونم از راهنمایی و مشاوره ات.

پاسخ:

بله، عزیزم. در هر حال بوتاکس بعد از چند ماه جذب میشه و می ره و باید تجدید بشه. به به، ندای عزیزم... بله که یادمه. چقدر خوشحالم که می شنوم یک قدم بسیار خوب در جهت هم زیبایی و هم افزایش اعتماد به نفست برداشته ای. از تصمیمت برای استفاده نکردن از کلاه گیس واقعا لذت بردم. همین جور عالی پیش برو! :*
-3 #11 سحرررررر 772-12-12 21:22
سلام عزیزم نمی دونم چرا سوال می پرسم پاسخی داده نمی شه باز تکرار می کنم
من رابطم با دوست 9 سالم بهم خورده منظ.رم از رابطه خیلی صمیمییییی هست جوری که 24 ساعت با هم در ارتباط بودیم (منظورم دختر هست) بعد از هر دعوا من پیش قدم می شدم اما اینبار این کار رو نکردم و الان 2 ماه هست که قهریم نمی دونم انگار دنیا تمام شده من حس تنهایی دارم خیلی ادم سختی هستم کم پیش می یاد با کسی جور شم دیگه دوستی ندارم و اگر هم الان بخوام اشتی کنم غرورم خرد می شه نمی دونم با این احساسات بد چکار کنم

پاسخ:

سحر جان
هنوز نوبت سوالت نرسیده بود. تازه امشب نوبت بهش رسید. به دلیل کثرت سوالها زمان انتظار کمی طولانیه متاسفانه.
-4 #10 نازى 772-12-12 20:56
نگارا جون واسه يه عروسى دعوتيم درجه يك هست
توى خريد لباس مجلسى موندم
براى توت فرنگى چه لباس مجلسى خوبه؟قدم هم بلند هست
نه لاغرم نه چاق

پاسخ:

نازی جان در کارد جستجوی بالا سمت چپ صفحه بزن توت فرنگی تا برات کلی مطلب که نوشته شده برای انتخاب لباس بیاره.
+1 #9 Mariah 772-12-12 20:15
سلام نگارا جون
میخواستم بپرسم حالا که سایت به این شکل دراومده باز هم میشه لینک عکس رو برات بفرستیم اما نمایش داده نشه؟ اولین باره که اینجا نظر میزارم. نمیدونم تایید نظرات داره یا نه :sigh:

پاسخ:

سلام عزیزم
شما لینک قبل رو مثل قبل می ذارین من هم مثل قبل بعد از دیدن حذفش می کنم. در هر حال مستقیما منتظر نمیشه.
+2 #8 سوده 772-12-12 20:12
سلام نگاراي عزيز
من خيليييي از سايت شما استفاده هاي مفيد كردم و به همين دليل خودم رو مديون ميدونم تا اتفاقي كه واسم افتاده رو بهتون بكم.
من از حلقه ي هولاهوپ استفاده كردم نوع ژله ايش كه سنگينه تا اينكه هفته پيش يهو درد خيليييي شديدي پيدا كردم رفتم دكتر گفت كيست تخمدانم تركيده،من حتي يه روز هم عادت ماهانمو عقب ننداختم واسه همين ممكنههههه از عوارض حلقه هولاهوپ باشه.بازم من اصلا مطمئن نيستم،با اينحال لازم دونستم بگم.
اگه خودت مطمئني بي ربطه اصلا اين نظرو چاپ نكن عزيزم
دووووستتتتت دارم

پاسخ:

عزیزم به هر حال باشه تا دوستان ببینند خوبه. ببین اگر مستقیما و همیشه این اتفاق می افتاد، حتما مطمئن باش تولید این کالا در جهان متوقف می شد و کلی مطلب در مورد مضر بودنش نوشته می شد. متاسفانه مورد تو یک بدشانسی بوده که خداروشکر به خیر گذشته. خیلی خوبه که قبل از زدن هولاهوپ (به خصوص انواع سنگین و عجیب غریب جادویی ! اش ) اول از سلامت کمر و اعضای زنانه مون مطمئن بشیم که آسیبی به خودمون نزنیم. امیدوارم هرچه زودتر بهبود کامل پیدا کنی عزیزم.
-11 #7 مهرانه 772-12-12 20:09
سلام، من تو پست قبل یه سوال پرسیدم اما جواب ندادین چرا؟
پرسیده بودم که میخام آقایی که قراره ازدواج کنیم رو بعد یکسال ببینم، بعد چون بعد یه ساله فکرمیکنم باید خیلی خوب حاضر شم،میشه یه ست خاص بهم معرفی کنید؟ رنگش چی باشه؟ اسپرت برم یا خانومانه؟ و....ا
قدم158وزنم50 هیکلم گلابی و پوستم گندمگونه
واسه اولین بار کجا بریم؟ پارک؟ کافی شاپ؟ یا....راستی مهرماه همو میبینیم
ممنون

پاسخ:

نوبتش هنوز نرسیده بود. مگه چه دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه به نظرت؟ الان برو ببینش.
+2 #6 ریحانه 772-12-12 19:59
نگارای عزیز و مهربون سلام
من همون "سپیدار بارانی" هستم که نمیدونم چرا نتونستم با همین اسم ثبت نام کنم!
فقط میخواستم بی نهایت ازت تشکر کنم و یه خسته نباشید اساسی بهت بگم...
یه سوال در مورد سایتت دارم: نمیدونم چه گزینه ای رو کیلیک کردم که تک تک نظرات پستها ی سایت برام ایمیل میشه!! کلافه شدم!! یه دفعه میبینم 35 تا ایمیل از سایت چی نپوشیم توی این باکسمه!!
ممنون میشم راهنمائیم کنی...
خیلی خیلی دوستت دارم...
دل آرام و سلامت باشی نگارای عزیز
میبوسمت

پاسخ:

سلام عزیزم
چشم سعی می کنم به هر دو مورد رسیدگی کنم. طراح سایت میگه مضوع اسم حل شده. دفعه بعد که نظرات باز بود می تونی چکش کنی.
+12 #5 ترنم 772-12-12 19:57
سلام نگارا جون
خسته نباشی

دوتا سوال داشتم
درسته که میگن بعد از یه مدت عینک زدن چشم کوچیک میشه؟اگه این موضوع صحت داره بعد از اینکه عینک رو کنار بذاریم این مشکل برطرف میشه؟

واینکه میگن که تو دوران نوجوانی بینی ورم داره و بعد از این دوران کوچیک تر میشه چقدر صحت داره؟

مرسی عزیزم
موفق باشی :-)

پاسخ:

سلام عزیزم
هر دو موضوع کمی تا قسمتی صحیحه. یعنی عینک زدن مداوم به دلیل عبور اشعه ازش کلا باعث میشه چشم یه کمی جمع بشه و بعد از چندین ماه نزدن برطرف می شه. بینی هم در دوران رشد کمی بزرگتر از معموله و بعد از 18-20 سالگی بهتر میشه.
اما در هر دو مورد فرم اصلی تغییر نمی کنه و در شکل ذاتی اش تغییر مثبتی حاصل نمیشه. فقط همونی میشه که قرار بوده باشه. مثلا این طور نیست که قوز بینی بعدا از بین بره یا چشم ها درشت تر از قبل بشه.
راستی عینک رو بدون مشورت با پزشک یا عمل لازک کنار نذاری ها.... بالا رفتن شماره چشم تا آخر عمر خیلی بیشتر از جمع شدگی چشم عذابت خواهد داد. به گزینه لنزطبی هم فکر کن.
+8 #4 مهربان 772-12-12 19:55
سلام نگارابانو ....
این سوال در واقع سواله دوستمه
ایشون در اثر زیاد موندن زیر افتاب و گرما پوست قسمت بالاتنه اش و دستاش تیره شده و خیلی حرص میخوره همش دنباله روشیه ک رنگ پوستش برگرده ایا روشی هست؟
کرم مخصوصی هست یا ن

پاسخ:

عزیزم آفتاب سوختگی یه تغییر عمیقه که در چند لایه پوست اتفاق می افته و چاره ای به جز گذشتن زمان نداره. اما به هر حال با استفاده از اسکراب می تونه روند از بین بردن پوست مرده و لایه برداری از پوست جدید رو تسهیل کنه. راستی بگو ویتامین ث و فولیک اسید بخوره که بدنش به خوبی سلولهاش رو ترمیم کنه.
کرم روشن کننده هم مارکهای مختلف دارند که کمی تاثیر داره. اما نگیره حالا پوستش رو صدمه بزنه. زورکی نمیشه پوست رو مجبور به ترمیم کرد.
+2 #3 ریحانه 772-12-12 19:33
سلام نگار جون،من 24سالمه،پوستم مختلطه رو به خشکه،تا حالا چچند تا مرطوب کننده امتحان کردم اما جواب نگرفتم،میتونم از گلیسیرین واسه صورتم استفاده کنم؟(به جای مرطوب کننده و پاک کننده ی آرایش).ممنون عزیزم

پاسخ:

سلام ریحانه جان
گلیسیرین خالی که همه نیازهای پوستت رو جواب نمی ده. می تونی یه مقدار با یک کرم مرطوب کننده مخلوط کنی یا به نوبت یه شب در میون بزنی. برای پوست خوبه اما کافی نیست.
+4 #2 nahid 772-12-12 19:24
مرسی نگارای مهربون عاشقتم...مثل همیشه عاالی.من باهاتون مشاوره داشتم که معمولا جفتمون با ابروهام مشکل داریم.حالا فک نکنم یادتون بیاد.یه بار که مامانم برای بوتاکس رفت منم باهاش رفتم و دکتره ام به ابروهام گیر داد و کمی برام تزریق کرد خیلی خیلی کم زد.یه کوچولو تغییر کرد ابروهام خیلی کم.حالا تو مشاوره این ماه عکسم رو براتون میفرستم ببینین.ولی به نظرم بهتر شده حتی حالت خنده و گریه ام.البته فقط خودم میفهمم...خواستم تجربم رو گفته باشم.خیلی دوستتون دارن:*

پاسخ:

سلام عزیزم
دلم برات تنگ شده. باید حتما عکس جدیدت رو ببینم و خیلی خوب شده باشی. :*
+8 #1 لیلا 772-12-12 19:15
سلام ممنون از وقتی که میزاری

پاسخ:

:*

forum banner mobile