چی نپوشیم؟
سه شنبه, 10 شهریور 1394 ساعت 19:41

فشن نامه روسیه نگارا: مسکو و سن پترزبورگ

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

فشن نامه یک سفرنامه کوتاه یا بهتر بگم مشاهده نامه با تم آراستگی و استایله و کپی رایت این کلمه هم مال خودمونه!

 

خوب دوستان همون طور که قبلا براتون یک فشن نامه از استانبول آماده کرده بودم، این بار با فشن نامه مسکو و سن پترزبورگ در خدمتتون هستم.

 

من یک سفر هشت روزه داشتم که نصفش رو مسکو بودم و نصفش رو سن پترزبورگ. در این فصل سال (اوایل شهریور) هوای روسیه متعادله و اگر سرمایی نباشید (که من کمی بودم، خیلی از این هوا لذت می برید.) به نظر من راحت تر اینه که آدم روزها یک بلوز یا تاپ خیلی سبک بپوشه و یک ژاکت خیلی سبک و یک چتر به همراهش برداره چون هوای مسکو کاملا متغیره و هر لحظه یه سازی می زنه. البته هوای سن پترزبورگ این طوری نبود. یکی دو درجه سرد تر بود ولی ثبات داشت. شب ها هم می شه یک بلوز آستین بلند سبک پوشید با یک ژاکت سنگین تر. این رو هم بگم که اگر با تور سفر می کنید، اونجا پوستتون رو می کنند این قدر این ور اون ور می برندتون برای گشتهای طولانی. بنابراین حتما کفش مناسب و راحت ببرید و لباسهاتون رو جوری انتخاب کنید که اذیتتون نکنند و با کفش راحتتون جور باشند.

  

قبل از شروع توضیحات یک نکته ای رو هم بگم، من یه تعدادی عکس از خانمهای اونجا گرفتم اما خوب می دونید که زشته آدم یکهو وایسه زل زل توی روی طرف نگاه کنه و عکس بگیره. از یواشکی عکس گرفتن هم حس خوبی نداشتم. در هر حال عکسها نسبتا تاره، ولی براتون می ذارمشون. یه تعدادی هم عکس که خودم نگرفته ام می گذارم که با توضیحاتم جوره.

 

مسکو:

 

1

 

از خانم های مسکو نمی دونم چی براتون بگم! همون طور که زنهای روس به زیبایی معروف هستند، فوق العاده خوش پوش هم هستند. حتما می دونید که روس ها قد بلند هستند با پوست سفید و موهای بور. بر خلاف اونچه توی فیلم ها می بینیم نسل جوان توی مسکو لاغر و خوش تیپ هستند و خیلی کم ممکنه یک آدم چاق و شلخته ببینین. خانم ها و دخترهای جوان در مسکو قد بلند، لاغر و کشیده هستند و موهاشون از بور نسبتا طلایی (نه پلاتینه) تا قهوه ای متوسط متغیره و 99 درصد موهای صاف و لخت بلندی دارند که یا اون رو صاف پشت سرشون ریخته اند یا با یک دم اسبی سفت یا گوجه خیلی سفت پشت سرشون بسته اند. یعنی تقریبا می شه گفت بین روس ها موی شلوغ و فرفری یا مدلهای شل که جاهای دیگه دنیا مده اصلا دیده نمی شه. بازهم تاکید می کنم به خصوص در مسکو. چون در سن پترزبورگ تیپ ها رو کمی متفاوت دیدم. براتون می گم حالا...

 

 

 3

 

خانم های مسکو فوق العاده شیک هستند و جالبه بدونید به طرز غریبی رسمی لباس می پوشند. اصلا شما از دیدن این جماعت تعجب خواهید کرد. قبل از رفتن کمی آنلاین درباره اینکه تو مسکو چی بپوشیم بهتره، تحقیق کرده بودم. نتیجه تحقیقاتم می گفت که اصولا در روسیه باید رسمی تر لباس پوشید و تیپ های خودمون و توریستی مثل شلوارک و صندل و دمپایی و تی شرت های گل و گشاد رنگی چه برای خانم ها و چه آقایون، عجیب غریبه. با اینکه این رو می دونستم از دیدن تیپ هاشون شاخ درآوردم. بی اغراق نود درصد خانم ها و دخترهای مسکو با پیراهن های برش دار و قالب تن بسیار خوش مدل، بلوز و دامن های کوتاه، بلوز و شلوار و دستمال گردن و تیپ های این چنینی فوق العاده شیک و رسمی تو خیابون راه می رن. در ضمن چیزی که به وفور یافت می شه دامن های کوتاه و پاهای کشیده و زیبا است! از اون هم عجیب تر و جالب تر اینکه کفشهایی می پوشند با پاشنه های بسیاااااار بلند و با اونها یا ساعت ها سر پا می ایستند و کار می کنند و یا خیلی خیلی راحت و مسلط مسافت های خیلی طولانی رو پیاده روی می کنند، سوار مترو می شن، می رن میان... من نمی دونم اینها کمر درد می گیرند یا نه، همین طور هم پا درد. ولی با پشتکار بی نظیری نشون می دن که سبک لباس پوشیدن خانم ها در روسیه و مسکو فوق العاده رسمیه. اون کفشهای پاشنه خیلی خیلی بلند ورنی که دیدین و عاشقون شدین اما نمی دونین کجا بپوشین رو خانم های روس می پوشند و از صبح تا شب بی ماشین باهاشون کار و زندگی می کنند! جل الخالق واقعا خدا قوت!

 

6

8

 

یه چیز جالب دیگه هم بگم! اکثر شماهایی که من رو می شناسین می دونین که من اولا که بلوند دوست نیستم، ثانیا معتقدم آدم زیباترین ورژن از همونی که هست باشه خیلی بهتره. کما اینکه من واقعا اینجا احساس تک و خاص بودن رو دارم و خیلی حس خوشگلی بهم دست می ده!!! حالا شوخی به کنار، یه چیز جالب که اینجا اتفاق می افته رو بگم. نیست اکثر مردهای ایرانی از شدت ندیدگی (!!! کاملش رو نگفتم!!!) بور و بلوند پسند هستند، اینه که خیلی از خانمهای ایرانی مایل نیستند همسرشون به کشورهای شرق اروپا مثل روسیه یا لهستان و غیره سفر کنه، غافل از اینکه اینجا یک اتفاق بامزه می افته که من اون رو به چشم خودم دیدم. اینجا در عرض 24 ساعت اول کافیه نیم ساعت در خیابون قدم بزنید تا چنان کلکسیون مفصلی از خانمهای موبور با تنوع مختلف چهره و رنگ مو و پوست و ... ببینید تا سرتون گیج بره. نتیجه چی می شه؟ در عرض یکی دو روز مغز آدم از دیدن چهره های اینها اشباع می شه... یعنی من آقایونی که در گروه تورمون بودند و متاسفانه روز اول سفر داشت چشمشون در میومد رو می بینم که کاااااااملا از روز دوم، سوم چشمشون از دیدن زن های بور سیر شده و واقعا کم پیش میاد که چشمشون دنبال کسی بره!!! کلا دیگه سرشون تو کار خودشونه. خوب خداروشکر!

 

11

 

 

یک چیز جالب هم خارج از حیطه فشن بگم. توی پروازی که بین مسکو و سن پترزبورگ داشتیم، تو کانتر چک این وقتی مثل معمول از مسئولش خواستم بهمون جای کنار پنجره بده، مسئولش گفت فکر کنم می تونم بهتون اعتماد کنم و صندلی دم خروجی رو بهتون بدم. من کمی تعجب کردم ولی متوجه نشدم قضیه اعتماد چیه. در کل خوشحال شدم که جای پامون بیشتر خواهد بود و سفرمون راحت تر... وقتی توی هواپیما سر جاهامون نشستیم، اتفاق جالب افتاد. مهماندار اومد و پرسید که می تونید انگلیسی صحبت کنید؟ خوب جواب رو خودتون می دونید! خلاصه ایشون گفت: جای شما دم محل خروج اضطراری هواپیما است. ممکنه خدمه پرواز در زمانی که نیاز به فرود اضطراری پیش بیاد، نیاز به کمک و همکاری شما در باز کردن در و عبور مسافران داشته باشند. آیا حاضرید این مسئولیت رو قبول کنید یا دوست دارید جاتون رو عوض کنم؟ خوب ما هم مسئولیت رو قبول کردیم و هم خیلی خوشمون اومد که برخوردشون با یک مساله ناراحت کننده مثل حادثه هوایی به جای انکار و دوری از اون، این قدر راحت و منطقی و واقع گرایانه است و در عین حال انتظار بی جا از کسی ندارند و اجازه نمی دن جون همه مسافرها در شرایط ناجور فدای شوک و هول شدن و آمادگی نداشتن و یا عدم قبول مسئولیت از کسی بشه که دم در خروج اضطراری نشسته.

 

5

 

من از مسکو خیلی خوشم اومد. برام حال و هوای شهری و مدرنی که خیلی دوست دارم رو داشت. در کنارش آثار تاریخی واقعا زیبایی داشت، آثار فرهنگی بی نظیری داشت و از میزان پذیرش مردمش و دولتش در شگفت موندم. همه آثار تاریخی مال هر دوره ای بوده، از چند صد سال پیش اینجا سالم نگه داشته شده. مهم نیست چند بار نوع حکومتشون تغییر کرده، اما آثار ملی خودشون رو حفظ و بازسازی و ترمیم کرده اند و براشون احترام قائلند. مثل این زوج جوانی که روز عروسی شون اومده اند در میدان سرخ به کشورشون ادای احترام کنند.

 

2

 

 

 

 

 

سن پترزبورگ: 

 

7

 

سن پترزبورگ بر خلاف مسکو که خیلی مدل روسی داره، خیلی اروپاییه. این شهر در منتهی الیه دیواره غربی، شمالی روسیه بنا شده و چسبیده به کشورهای دیگه اروپا. قصر تابستانی تزارها رو که می رید ببینید، از اون ور خلیج کشور فنلاند پیداست.

 

 

در تناسب با همین قضیه مردم این شهر خیلی حال و هوای اروپایی دارند. خانم های زیبا اینجا هم زیادند و خیلی هم خوش تیپ هستند، اما نه به تیپ های مسکو. اینجا خانمهای سی به بالا با پاشنه هستند و خانمهای بیست و خورده ای با همون پیراهن ها و دامن ها اما اکثرا با کفش های تخت. البته منظورم کفش تخت عروسکی و زنانه است، در کل تیپ اسپرت و کژوال و از این حرف ها وجود نداره.

 

4

 

سن پترزبورگ خیلی زیباست و مهم ترین جذابیتش برای من این بود که شهر شب ها بیداره و تو می تونی تازه یازده و نیم شب بری توی رستوران و شروع کنی غذا سفارش دادن. تنوع نوشیدنی ها در رستوران های این شهر فوق العاده زیاده و بیشتر گارسون های رستوران ها دخترهای جوون هستند! یکی در میون هم اسمشون داریا است. فکر کنم داریا از اون اسمهای خیلی خیلی رایج برای دخترهای روسه. یه چیز جالب بگم: رفته بودیم یک رستوران اسکاندیناویایی (البته در مسکو، ولی من اینجا تعریف می کنم!) گارسون اونجا یک دختر جوان خوش برخورد بود که خوشبختانه انگلیسی اش هم خوب بود. از ما پرسید کجایی هستیم و وقتی گفتیم ایرانی، کلی ذوق کرد و گفت: "من به ایران سفر کرده ام!" ما گفتیم: "وا!!! چه طور؟؟؟!!!" و ایشون گفت:" من چند سال پیش رفتم ایران دماغم رو عمل کردم!!!!" به همین برکت! جل الخالق واقعا هم دماغش از این دماغ تابلو عملی های شیب دار خودمون بود که عین پیست اسکی می مونه! گفت اینجا گرونه، ایران ارزونه و کارشون بهتره. خوب واقعا بارک الله به ما!

 

10

 

 

12

 

دوستان عزیزم امیدوارم از فشن نامه روسیه لذت برده باشید

 

 

 

من الان حدود 40 تا سوال در بخش پرسش و پاسخ توی صف دارم، بنابراین یک کم طول می کشه بتونم بخش پرسشها رو باز کنم. اینجا لطفا فقط کامنت و نظر بگذارید. ممنون.

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: بله
خواندن 21878 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+6 #65 فاطمه 1394-06-25 22:15
درود نگارای عزیز ؛

امکان داره یه پست در مورد نحوه ی لباس پوشیدن اسلامی در کشور های خارجی بذارین ؟ مثلا یه نفر که برای زندگی و تحصیل به یه کشوری سفر می کنه ، بدیهی که نمی تونه مثل ایرانی ها لباس بپوشه (این طوری خیلی مشخصه با بقیه فرق داری !) . یه نوع لباس پوشیدن که پوشیده باشه و در عین حال شیک ، همینطور بستن شال و روسری یا مدل کلاه . در کل اگر یه پستی راجب پوشش شیک در دانشگاه های خارجی ، محیط معمولی خیابوناش و همین طور مجالس رسمیشون بذاری خیلی ممنون میشم.
+2 #64 Yakamvz 1394-06-24 14:06
سلام نگارا خانوم مهربون :)
میشه ازت خواهش کنم یه پست هم درباره Audrey Hepburn یا مثلا kate middleton یا همچین زن های باشکوهی بزاری؟ من فکر میکنم میتونیم خیلی چیزا ازشون یاد بگیریم. مثلاً من عاشق سبک و شکوه لباس پوشیدن اودری هیپبورنم و خیلی دوست دارم مثل اون بتونم خوب به نظر بیام :)
0 #63 لعیا 1394-06-24 02:55
همیشه به سفر عزیزم.راستش فک میکنم اینجام نباید زیاد نظر بذارم چون خوندن اینجام وقتتونو میگیره از این جهت خیلی چیزا رو تو دلم همونجا که خودت هم هستی حضوری شادباش میگم. نمیخوام خدایی نکرده از سر بی معرفتی و کم توجهی تلقی بشه.
#13663 Negara 2015-09-15 19:50:49
عزیزم اتفاقا نظرات و پرسشها رو جدا کرده ام که برای هر کدوم وقت مناسب خودش رو بگذارم. :*

+2 #62 *maryami* 1394-06-22 20:26
سلام نگارا جونی گل.خسته نباشی با زحمات ما خوانندگان چه ميکنی؟نگارا جان پست مربوط به استفاده از ماده اسيدی رقيق شده(همون سرکه سيب) به سايت منتقل نشده و تو وبلاگ هم باز نميشه.مرسی عزيزم.راستی يه پيشنهاد : سوالات تکراری رو اصلا جواب نده همونجوری تايید کن خودشون ميبينن متوجه ميشن تکراری بوده ميرن ميخونن. خيلی دوستت ميدارم عزيزم
0 #61 زهرا 1394-06-21 15:18
سلام عزیزم
هممممیشه به سفر و خوشی
نگارا یه پیشنهاد برای اینکه هم تو انگیزه داشته باشی هم تنبلا برن مطالب رو بخونن( اخه تو جواب آهو گفتی خیلی خسته شدی :cry: )
اولا که پرداخت اینترنتی رو فعال کن
بعدشم هزینه کمی برا پرسش های کوتاه بگیر یا اصن همه اعضای سایت یه بار ازت مشاوره بگیرن تا عضویتشون قطعی شه، تو که گناه نکردی که، اینجوری شاید یه سری تنبل بی ملاحظه که فقط سوالای تکراری میکنن تعدادشون کمتر شه.
من خودم دو ساله مطالبت رو میخونم و با اینکه مشاوره ازت نگرفتم تازه، ولی دو تا سوال جزیی ازت پرسیدم چون مطالب و پرسش و پاسخ ها به اندازه کافی مطلب داره و من خیلیییییی چیزا یاد گرفتم، یا حداقل یه طوفان مغزی راه بنداز تا شاید یه رویه بهتری بقیه پیشنهاد کنن، من میترسم یه روز تو بری ما تنها شیم آخه :cry: :cry:
#13636 Negara 2015-09-12 19:12:06
عزیزم ممنون برای پیشنهادت. فعال کردن پرداخت اینترنتی خیلی خیلی دردسر داره و اولین پیامدش اینه که دیگه نمی تونم این عکسهای خوشگل رو آزادانه براتون بذارم. البته من خیلی خیلی سعی می کنم با رعایت شئونات عکس بذارم اما به هر حال وقتی کار رسمی بشه، خیلی قوانین سفت و سخت تر می شه.
اتفاقا پیشنهادات دوستان رو چند ماه پیش طی یک طوفان مغزی گرفته ام، آرشیوش هم هست. من فعلا با این سیستم اوکی هستم. خداکنه تعداد سوالات زیاد و غیر قابل کنترل نشه.
ممنونم ازت.

+5 #60 Mozhgan 1394-06-21 15:03
سلام نگاارا جان.
یه پیشنهاد دارم.به نظر من برای اون دسته از خواننده ها که به خودشون زحمت جستجو نمیدن یا اونایی که نمیدونن باید جستجو کنن و...، میان سوال تکراری میپرسن مثل عید به جای پاسخ به سوالشون براشون سه تا * بذار.
اینجوری هم زیاد خسته نمیشی هم وقت بیشتری برای پاسخ به سوالات غیر تکراری داری.
واقعا من که خواننده ام خسته میشم وقتی تو میگی برو جستجو کن!تو که جای خود داری.
درضمن ممنون از همه ی زحمتات. خیلی گلی که اینهمه محبت میکنی. تموم خونواده ی من شمارو میشناسن و همه چیو میگم بذار از سایت نگارا ببینم!مادرم هم دوست داره عضو شه و سوال کنه!! بازم مرسی عزیزم.
#13634 Negara 2015-09-12 19:08:56
عزیز دلم ممنون. ببینم چه می کنم. به مامان هم سلام ویژه برسون بگو خوشحال می شیم به ما بپیوندن.

+7 #59 negar 1394-06-21 10:27
سلااااام
بازم مثل همیشه عالی و کامل. مرسی نگارا جون
راستی یه چیزیو خیلی وقته میخوام بگم از اینکه هیچوقت تو پستاتون غلط املایی ندیدم تششششکر میکنم.
:-* :-*
آخه نویسنده های وبلاگا یا سایتای دیگه رعایت نمیکنن...
#13633 Negara 2015-09-12 19:07:59
عزیزم، ممنون. خدا کنه همین طور باشه و گاهی از دستم در نره :)

+2 #58 wieDe 1394-06-20 02:13
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااااااااای بلخره ثبت نام شدمT_T
ینی اصن اشک تو چشمام جم شده@_@ (اونا اشکه وسطه چشمام) :D
نگارا بانو
من مدت های مَدیدیست خاننده ی نوشته های شما هستم
سپس
در صدده ثبته نام برامدم که ناکام موندم چَن ماهی
که بلخره درین لحظه موفق شدم ثبته نامو پیدا کنم
چون نمیدونم چرا بالای صفه ی کورومه من
فقط اینستاگرام دیده میشه
دیگه ازون بالاتر نیس :-?
خلاصه بانو،طولانیش نکنم
.مچکرم. :lol:
#13620 Negara 2015-09-11 17:29:36
عزیییییزم!!!! خوش اومدی :)

0 #57 آهو 1394-06-19 09:23
سلام
من جوابتو به دردودلم خوندم (پرسش و پاسخ شهریور ماه ) و بابتش ممنونم
همون که خیلی طولانی نوشته بود راجع به دوران دانشگاه و ادامه تحصیل و مهاجرت
می خواستم احساسمو بعد خوندن جوابت بهت بگم
نگارا ممکنه من بخاطر طولانی بودن حرفم ناراحتت کرده باشم؟
برام همیشه خیلی دوست داشتنی بود که تو با روی خوش و باز و خیلی صمیمی و دوستانه به حرفای دوستان گوش میدی و همه جوانب درد و دل هاشون رو در نظر میگیری و راهنمایی شون می کنی
اگه من پر حرفی کردم توی اون مورد و ناخواسته دلگیرت کردم،معذرت میخوام
#13619 Negara 2015-09-11 17:29:12
سلام عزیزم
الان یعنی احساس بدی داشتی از خوندن پاسخم؟ چه بد... من قصدم این نبود که حس منفی بهت منتقل کنم. فکر کردم پاسخ مناسبی بود :(

+1 #56 آهو 1394-06-18 23:22
سلام
ایشاالله همیشه با دل خوش به سفر باشی
یه پیشنهاد راجع به بخش پرسش و پاسخ داشتم
طبیعتا این تغییر رویه یه سری نقاط مثبت و یه سری نقاط نه چندان مثبت داره
میدونیم بخش پرسش و پاسخ شامل همه تیپ سوالی میشه و نظرات زیر هر پست شامل سوالات مربوط به همون موضوع یا نظرات عمومی میشه
اما چیزی که به ذهنم رسیده بود و میخواستم بگم اینه که حساب سوال های زیبایی،آرایش،مراقبت ها،لباس،هیکل،خرید کردن ها و... رو از کامنت های درد و دلی،مطرح کردن موضوعی به عنوان یه دوست،نظر پرسیدن های رفتاری و تو زندگی و ... رو از هم جدا کنیم
یعنی به نظر من اون بخش اول بره توی بخش پرسش و پاسخ
ولی بخش دوم اضافه بشه به زیر هر پست
این یه پیشنهاد نه چندان پخته است و بازم هر طور که خودت صلاح می دونی و می سنجی ، تصمیم می گیری
ممنونم که گوش دادی
#13618 Negara 2015-09-11 17:20:31
سلام عزیزم
ببین یک واقعیت اینه که پرسش ها و پاسخ های سایت واقعا واقعا داره من رو خسته می کنه و برخورد کردن با افرادی که به خودشون زحمت مطالعه مطالب قبلی رو نمی دن برای من فرسودگی ایجاد می کنه و انگیزه ام رو می گیره. من دارم نهایت تلاشم رو می کنم که انگیزه ام حفظ شه و به پاسخ دادن پرسشها ادامه بدم. هر چی بخش پرسشها ساده تر باشه مدیریتش، زندگی من راحت تره. اگر باز بخواد چند قسمت بشه، مسائل خودش رو داره. خواهش می کنم یک مدت با سیستم جدید کنار بیا ببینم اصلا جواب می ده یا نه . ممنون.

0 #55 fazila 1394-06-18 20:47
سلام عزیزم،امیدوارم همیشه تو همه سفرهات بی نهایت بهت خوش بگذره
نگارای عزیز درخواست من اینه که اگر میشه کمی در مورد پیشرفت در محیط کار هم بنویسی
چون شما در کارتون ادم موفقی هستید
و در مورد نظر شخصی خودتون در مورد بیمه تامین اجتماعی که بیمه خوبی هست یا خیر؟
امیدوارم بتونم ج بگیرم از شما،ممنون
#13617 Negara 2015-09-11 17:17:13
سلام عزیزم
چشم ایشالا اگر فرصت شد مطلب می ذارم. بیمه تامین اجتماعی خیلی عالی نیست ولی در برابر مثلا خدمات درمانی بهتره. حتما یک بیمه تکمیلی خوب هم بگیر.

+1 #54 فهیمه 1394-06-18 13:44
سلام نگارا جان
ایشالا همیشه به سفر عزیزم
خوشحالم بهتون خوش گذشته
0 #53 فهیمه 1394-06-18 13:44
سلام نگارا
خوشحالم که بهتون خوش گذشته
ایشالا که همواره خوش باشید و به سفر و برای ما هم فشن نامه بنویسید :roll:
0 #52 غزي 1394-06-18 10:58
مرسي نگارا ، همينكه وقت ميذاري و تو مسافرت به ياد اينجا هم عكس مي ندازي كليييييييي ه ;)
مهمترين نكته تو كفش پاشنه بلند اول قالبشه ، اگه كفش راحتي باشه، مثل يه كفش معمولي ميشه باهاش راه رفت كه البته بعد يه مدت پا اون فرم رو مي گيره و مثلا اگه كفش تخت بپوشي ، ماهيچه پشت پا كشيده ميشه ;)
+3 #51 سیما 1394-06-18 10:41
سلام. ببخشید شما صحیح گفتید. من توضیح کافی ندادم. منظورم این بود که شما که میدونید و تجربه اش رو هم کردید که آقایون تحت تاثیر لباسای یقه باز و کوتاه هستند و اگه لباسای اینجوری پوشیده بشه، اونقدر براشون جذابه که دیگه نه مد بودنش براشون مهمه، نه رنگ و نه ست بودن و... (من جمله همسر گرامیتون همونطور که در پاسخ به اون کامنت لیلا خانوم گفتید)، چرا در جواب به خانوم مبینا گفتید که جز مردای ایرانی کسی تو آنتالیا چشم چرونی نمیکرد که معنی پنهانش این میشه که این چشم چرونی بخاطر ندیدگی مردای ایرانی در اثر قانون حجاب در ایرانه؟
#13560 Negara 2015-09-09 15:44:28
سیما جان به نظر من موضوع مربوط به قانون نیست، مربوط به جنبه و شخصیت آدمها است. کسی که چشم و نگاهش پاک و بی غرض باشه در یک پارک آبی هم می تونه (و لو به سختی) نگاه خنثی داشته باشه و یا نگاهش رو کنترل کنه و آدم مریض در خیابونهای همین تهران خودمون هم می تونه با انواع افکار بیمارگونه اش سرگرم باشه. من متاسفانه این رو درباره مردهای ایرانی و چند ملیت دیگه دیدم. توضیح و توجیهی هم ندارم که چرا. شاید باید مادرهای فردا روی تربیت پسرهاشون دقت بیشتری بکنند چون خیلی از مادرهای دیروز موفقیت چندانی از این جهت نداشته اند، البته همیشه استثناء هم هست.

#13592 F.Gh 2015-09-09 18:41:58
ببخشید نگارا جان که من هم نظرم رو می گم...
یکی از مواردی که توی مردم توسعه یافته دیده میشه اینه که بهم زل نمی زنن و زشت می دونن که بهم خیره بشن... اینکار توی فرهنگ ما و اکثر کشورهای شرقی کمتر روش کار شده مخصوصن در موارد جدید... مثلن مردم به فرد معلول زل می زنن (چون آدم معلول کمتر دیدن) یا آقایون ایرانی به خانم های کمتر پوشیده زل می زنن چون کمتر دیدن. البته من بصورت کلی گفتم حالا ممکنه شوهر یکی یا برادر شخص دیگه ای استثنا باشه. وگرنه همه ی ما تجربه ی نگاه های سنگین و خیره رو داشتیم...

-1 #50 مهرانه 1394-06-18 08:23
خوشحال که نه، آخ رشتم که تاپ نیست، اما دانشگاه و شهرش خوبه، تو یه رشته پایین هم پیشرفت راحت تره، با این افکار خودمو آروم میکنم، مرسی از زحمات شما
-8 #49 Sadaf 1394-06-18 02:20
من صدفم راجع به تولد و لباس سوال کردم بخش پرسش بسته بود من اینجا پرسیدم چرا نذاشتین نظرو جوابمو
#13554 Negara 2015-09-08 22:01:56
عزيزم وقتي بخش پرسشها بسته است، يعني من توانايي پذيرفتن پرسش جديد ندارم. پس لطفا صبر كن وقتي باز شد سوالت رو بذار تو نوبت. مرسي.

-2 #48 Mozhgan 1394-06-18 01:33
وای نگارااااا. از وقتی که نوشتی چند روزی سفر هستی و بخش پرسشها غیرفعال ه تا الان روزی صد بااارررر سر زدم به سایت. چند تا سوال دارم مهمن!کاشکی زودتر بازش کنی عزیزم.

راستی مرسی به خاطر نسخه موبایل.
0 #47 سیما 1394-06-18 00:46
من اولین بارمه که اینجا کامنت میذارم. چندبار واستون نظرم رو فرستادم تا پیغام ارسال موفقیت آمیز آمد. اگر کامنتهای زیادی ازم دریافت کردین، عذرخواهی میکنم. لطفا دو کامنت آخر را درنظر بگیرید.
#13551 Negara 2015-09-08 20:26:52
سیما جان
من دو کامنت آخر رو گرفتم و چند بار خوندمش. باید بگم دقیقا متوجه نشدم چی با چی تناقض داره به خصوص اینکه من خودم درباره اون کامنتها حضور ذهن ندارم. به نظرم میاد در یک کامنت به دوستی توصیه ای کردم درباره اینکه چه طور با پوشیدن لباس جذاب در منزل همسرش رو جذب کنه و در پست دیگه ای به دوستی که می خواست در پارک آبی مایو بپوشه راهنمایی کرده ام که چی بپوشه و چه طور این کار رو بکنه. درسته؟ حالا متوجه تناقضش نشدم. لطف می کنی بیشتر برام توضیح بدی که مساله ات چیه؟ من روش فکری و کاری ام اینجوریه که هر کسی رو بنابر نیاز شخصی خودش راهنمایی می کنم و قضاوتی ندارم که اون شخصی می خواد کاملا حجاب داشته باشه یا کاملا عریان باشه. آیا منظورت اینه؟

0 #46 شیما 1394-06-17 22:54
سلام نگارا جون

مرسی مرسی و مرسی... بووووووس

نگارا جون عکسها چقدر شیکن! همه ست پوشیدن و آراسته ان تازه اونم همشن به سبک چی نپوشیم . آخ جون ما هم دیگه از این مدل خوشتیپ ها شدیم :-) ....


عه چه جالب توی همه ی کتابهای روسی که خوندم هم داریا من دیدم. نمیدونستم اسم رایجشونه

forum banner mobile