چی نپوشیم؟

پرسش و پاسخ اردیبهشت 95

دوستان سلام

در این بخش می تونید بعد از ثبت نام در سایت پرسش هاتون رو برای من ثبت کنید تا پاسخ بدم.

دوستان خواهش می کنم درک کنید که چندین هزار خواننده چی نپوشیم در سایت و اینستاگرام فقط همین راه رو برای پرسیدن سوالاتشون دارند. وقت من و تعداد سوالاتی که در هر ماه می پذیرم محدوده. خواهش می کنم در تعداد سوال و نوع سوالتون حتما شرط انصاف رو در مورد کسانی که هیچ وقت نوبت بهشون نمی رسه رعایت کنید. بعد از نزدیک سه سال مطلب نوشتن و بیش از بیست هزار پرسش و پاسخ، مطمئنم جواب 90% سوالهای شما در سایت هست. لطفا به جای پرسیدن اونها از من، از دکمه جستجو استفاده کنید و وقت بذارید مطالب قبلی رو بخونید.

new نکته بسیار مهم درباره روش جدید پاسخگویی به پرسشها: new

من متاسفانه فرصت پاسخگویی به همه سوالات رو ندارم و از فروردین ماه برنامه جدیدم اینه که بعضی از پرسشها رو به انتخاب خودم پاسخ بدم. برای همین اگر پرسشتون پاسخ نگرفت معنی اش اینه که پرسش تکراری بوده و با مطالعه مطالب یا پرسشهای قبلی پاسخش پیدا می شه و یا اینکه از ظرفیت پاسخگویی خارج بوده. ممکنه سوال شما تا زمان پاسخگویی نامرئی بمونه یا اینکه منتشر و قابل دیدن بشه و بعدا پاسخ بگیره. لطفا به دفعات این صفحه را چک کنید. اگر پرسشتون در ماه قبل به ظرفیت پاسخگویی نرسیده، لطفا دوباره ثبتش کنید.

خواهش می کنم اگر تازه از راه رسیده اید، اول مطالب رو مطالعه کنید و بعد سوال بپرسید. متشکرم.

لطفا توجه کنید:

1. قبل از طرح پرسش از دکمه جستجو استفاده کنید و مطالب قبلی رو بخونید. پرسشهای تکراری پاسخ داده نمی شه.

2. برای جواب گرفتن یک هفته تا دو هفته وقت بگذارید. لطفا سوالاتتون رو زودتر از موعدی که نیاز دارید مطرح کنید.

3. لطفا هر چه کمتر سوال بپرسید و نوبت دیگران رو رعایت کنید.

4. در هیچ محل دیگه ای به جز این صفحه سوال نکنید. پرسشهای ایمیلی، اینستاگرام و دایرکت یا ثبت شده درصفحات مطالب پاسخ داده نمی شه. سوالات باید همین جا بره توی نوبت. اگر ثبت پرسش در این صفحه فعال نیست، به معنی اینه که ظرفیت پذیرش سوال جدید موقتا تکمیله. لطفا بعدا دوباره مراجعه کنید.

5. برای دیدن پاسخ سوالهای مطرح شده بعد از مرداد 94 به آرشیو پرسش و پاسخ در منوی بالای صفحه مراجعه کنید. پرسش های قبل از مرداد 94 زیر مطالب ثبت شده اند.

دوستانی که از نسخه موبایل استفاده می کنند برای دیدن آرشیو پرسش و پاسخ می تونند اینجا کلیک کنند: آرشیو پرسش و پاسخ

6. لطفا سوالات کوتاه، منظم و شماره خورده و با اطلاعات کافی باشه. تعداد کاربران زیاده. اگر شما سوالتون در ادامه پرسش قبله لطفا کل سوال و جواب قبلی رو دوباره برام بگذارید.

7. این پرسش و پاسخ برای طرح در مقابل همه کاربرانه و عمومیه. لطفا سوالات خصوصی تون رو جوری نگذارید که آشناها شما رو بشناسند و از من نخواین سوالتون رو پاک کنم. من فقط عکسهای خصوصی از هیکل یا چهره شما رو پاک می کنم. در طرح مسائلتون به حریم خصوصی خودتون توجه کنید. اگر سوالتون بسیار خصوصیه از مشاوره تلفنی یا ایمیلی استفاده کنید.

8. برای تشخیص فرم هیکلتون من احتیاج به اندازه دور سینه، دور کمر، دور باسن و دو تا عکس با لباس چسبون از روبه رو و پهلو دارم. اطلاعات ناقص جواب نمی گیره.

 

new نکته بسیار مهم درباره روش جدید پاسخگویی به پرسشها: new

من متاسفانه فرصت پاسخگویی به همه سوالات رو ندارم و از فروردین ماه برنامه جدیدم اینه که بعضی از پرسشها رو به انتخاب خودم پاسخ بدم. برای همین اگر پرسشتون پاسخ نگرفت معنی اش اینه که پرسش تکراری بوده و با مطالعه مطالب یا پرسشهای قبلی پاسخش پیدا می شه و یا اینکه از ظرفیت پاسخگویی خارج بوده. ممکنه سوال شما تا زمان پاسخگویی نامرئی بمونه یا اینکه منتشر و قابل دیدن بشه و بعدا پاسخ بگیره. لطفا به دفعات این صفحه را چک کنید. اگر پرسشتون در ماه قبل به ظرفیت پاسخگویی نرسیده، لطفا دوباره ثبتش کنید.

ممنون.

  

 

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+11 #59 نگارا 1395-02-24 21:13
دوستان تعدادی از پرسشهای ثبت شده به پاسخگویی در اردیبهشت نرسید. لطفا اگر پرسشتون رو اینجا نمی بینین، مجددا پرسشتون رو توی خرداد ماه بذارین توی نوبت.
ممنون.
+2 #58 برلیان 1395-02-20 14:52
سلام برای شادابی صورت چه کرمی رو توصیه میکنید.من پوستم سبزه است و پر از جای لک و جوش و چند رنگه. دوس دارم یکم درخشانتر به نظر بیاد. ممنون
#16800 Negara 2016-05-26 21:48:12
کرم ویتامین ث.
هر مارکی

+9 #57 دنیز 1395-02-20 14:29
سلام
من وقتی یکی یه حرفی بهم میزنه یا رفتاری خاصی نشون میده همون موقع به ذهنم نمیرسه که چی بگم و چه رفتاری از خودم نشون بدم بعد که از اون موقعیت میگذره و کلی تجزیه و تحلیل میکنم و اون موقع به ذهنم میرسه که باید چی میگفتم یا چه رفتاری از خودم نشون میدادم. 1-به نظرتون علت این رفتار من چیه؟ چرا من حاضر جواب نیستم. چیکار کنم که این مشکل رفع شه؟
2- نظرتون در مورد تیپ سرتا پا مشکی(با مقنعه مشکی البته ) با عینک افتابی قهوه ای و مقنعه و مانتو مشکی با شلوار و کفش و کیف سورمه ای با عینک افتابی قهوه ای برای یه فرد سبزه و با اندام گلابی چاق و 31 ساله و مجرد و بیکار رو میخاستم بدونم؟ ممنونم
#16799 Negara 2016-05-26 21:46:41
1. عزیزم همه همین جوری هستیم. کلا حاضر جوابی خیلی خصلت افراد مودب نیست که بخوای دنبالش باشی. ولی مطمئن باش عاقل ترین افراد هم در چنین برخوردهایی شب که می رن خونه با خودشون می گین ای وای کاش این رو گفته بودم و اون رو گفته بودم. برای اینکه کلا بهتر پاسخ بدی فیلم زیاد ببین، کتاب زیاد بخون و کلا ورودی ذهنت رو از برخورد آدمهای مختلف با هم اشباع کن تا از همه شون چیز یاد بگیری.
2. هر دوش اوکیه. البته رنگ عینک خیلی به رنگ لباس قرار نیست مربوط باشه. بیشتر باید به رنگ صورتت بیاد. اون رو زیاد در نظر نگیر. توی تیپ سرتا مشکی ات یه چیز رنگی در نظر بگیری بد نمیشه. مثلا مانتو مشکی مقنعه و شلوار سرمه ای یا مانتو و شلوار مشکی مقنعه و کیف و کفش سرمه ای. عینک هم همون قهوه ای.

+9 #56 اسکارلت 1395-02-20 14:19
سلام
1- آیا باید در دوران پریودی از رژیم غذایی خاصی تبعیت کرد؟ از نظر بهداشتی چه نکاتی رو توصیه می کنید؟
2- فرق موی فر با موی مجعد چیه؟
3- حین رنگ کردن مو به علت رقیق بودن مواد کمی از مواد روی پیشونیم ریخت .اون موقع بدجور احساس سوزش کردم .بعد ازشستشو دیدم بخشی از بالای پیشونیم تیره شده. قضیه مربوط به دو ماه پیشه ولی هنوز جای لکش مونده. به نظرتون باید چیکار کنم؟مرسی
#16798 Negara 2016-05-26 21:43:29
1. هر چی مایعات بیشتر بخوری بدنت حال بهتری پیدا می کنه و هورمونهای دربه داغون و قاطی کرده زودتر از خونت بیرون می ره و خونسازی بدنت بهتر جلو میره. اگر گاهی گاهی احساس ضعف یا سرگیجه کردی طبعا یه چیز شیرین فیبر دار مثل خرما یا میوه بخور (نه شکلا یا شیرینی که تعادل انسولین رو به هم بزنه). خوردن سبزیجات بیشتر و نون و حبوبات کمتر کمک می کنه دستکاه گوارشت راحت تر کار کنه و در این راه به دستگاه تناسلی فشار کمتری بیاره و درد کمتر شه.
2. موی فر حلقه حلقه است. حالت فنر چه ریز چه درشت. موی مجعد تاب دار یا موج داره.
3. اولا که همیشه موقع رنگ کردن موها خط دور تا دور محا رویش مو رو با وازلین چرب کن که این طور نشه. ثانیا از ترکیب پودر دکلره و اکسیدان روی اون نقطه چند بار بمال تا پاک شه. فقط یه بارش رو زیاد نگه ندار که پوست بسوزه. مثلا 5-6 بار هر باز 2-3 دقیقه.

0 #55 دیبا کریمی 1395-02-20 14:19
سلام بر نگارای عزیز من تو صندلی داغ ازتون تشکر کردم و سوال پرسیدم. قرار شد مجدد در این بخش مطرح کنم.
سوالای من
1: چه سایتایی یا اپلیکیشنایی برای زبان پیشنهاد میکنی؟
2:اگر من بخوام تو آموزشگاه زبان استخدام شم و کار کنم چه توانایی باید داشته باشم و آیا در هر سطح زبانی میشه این کارو کرد؟؟ :-|من الان یه فرزند چند ماهه دارم و تمام وقتم تو خونست. قبلا کیش میرفتم و انگلیسی رو تا سطحintermediate upper رو حدود چهار سال پیش تموم کردم.
نگارا جون من قبلا آذر ماه هم ازتون سوال کردم شما هم جوابمو دادین.
chi-napooshim.com/q-and-a.html#comment-14935
خیلی ممنون. :roll:
#16797 Negara 2016-05-26 21:39:38
1. عزیزم من فقط و فقط کلاس زبان رفتن رو پیشنهاد می کنم ولاغیر.
2. منظورت کار دفتریه یا کار تدریس؟ اگر می خوای کارمند کلاس زبان شی هیچ نیازی به زبان نداری. اگر بخوای تدریس کنی خوب صد در صد دانشت باید در حد پاس کردن یه تافل ماک و یه مصاحبه اقلا باشه.
مرسی که لینک اصلی سوالت رو دادی.

+3 #54 مهرزاد 1395-02-20 12:12
نگارا جان من سوالی ندارم. حتی می تونی تایید نکنی ولی جدا خسته نباشی از صندلی داغ. نمیدونستم کجا اینو بهت بگم عزیزم. خوندن بعضی سوالات برای من هم طاقت فرسا بود چه برسه برای شما. جذابیت دونستنش رو برای دیگران درک نمی کنم. در هر صورت دوستت دارم و سالم و شاد باشی بانو....
#16796 Negara 2016-05-26 21:37:40
ممنون عزیزم.

+1 #53 مریم 1395-02-20 01:46
ادامه
3- می خواهم اقدامی علیه این فرد هرزه و کثیف انجام دهم، چون از پست و موقعیت شغلی خود سواستفاده می کند و به اندازه کافی هم دلیل و مدرک دارم. ولی هم پای ابروی خودم و خانواده ام در میان است و هم از سویی حس می کنم باید به طریقی به کثافتش باید پایان داد و خانواده ها و خانمها را از دست این فرد لاابالی نجات داد؛ اما نمی دانم چگونه و چطور؟ ایا کاری بکنم مثلا به طور ناشناس تهدیدش کنم یا به مافوقش اطلاع دهم یا ساکت بنشینم و به خداوند و کائنات بسپارمش؟
4- نگارا همه مردان واقعا اینطورن جنسی و کثیف هستند؟ واقعا معیار شناخت مرد سالم و متعهد چیه؟ اصلا وجود داره؟
ببخشید که طولانی شد
#16766 Negara 2016-05-20 18:08:22
3. اقدامی انجام نده. لا اقل در این مرحله. یادت باشه در چنین گناهانی دو نفر مسئول هستند و دو نفر گناهکارن. شاید وسوسه بشی با انداختن بار گناهت به دوش اون شخص، خودت رو تیرئه کنی ولی این صحیح نیست. اون رو به خدا بسپار و بدون جوابش رو یه روز خوب می گیره. اما تو مسئولی که خودت رو تنبیه و تزکیه کنی. پس فراموشش کن به شدت ازش دوری کن و روح خودت رو پاکیره کن.
4. خیلی خیلی از مردها همین قدر کثیف هستند. اما مردهای محترم، آبرومند و متعهد هم کم نیستند. راهش اینه که در شروی یک رابطه تا مدت زیادی از رابطه جنسی پرهیز کنی ببینی اون شخص می مونه یا می ره سراغ نمونه های سریع تر.

+6 #52 مریم 1395-02-20 01:45
ادامه

اینک:

1- به لحاظ روحی خودم بسیار اسیب دیده ام من از خانواده بسیار پاک و اصیلی هستم ولی متاسفانه از اینکه نتوانستم در برابر امیالم ایستادگی کنم و به هوای نفسم و لذت انی پرداختم بسیار شرمنده و خجلت زده هستم از پدر و مادر پاکم و اجدادم که همگی نام نیک به یادگار گذاشته اند خجالت می کشم و واقعا شرمنده انها و خدای مهربانم هستم. چگونه معصومیتم و روح پاکم - البته اگر پاکی باشد- را برگردانم؟ توبه، نماز، دعا یا ....؟

2- نسبت به همه کس و همه چیز بی اعتماد شده ام و حس می کنم که در تمامی رشد و ارتقاهای شغلی و علمی و ... ماجراهای کثیف و پشت پرده ای وجود دارد که باعث می شود کسی مقامی بدست گیرد و یا رشد و ترقی داشته باشد.- چرا که همان خانمها از طريق اين شخص پست گرفته اند و رشد کرده اند-انگیزه و تمایل و حتی حس شادی و نشاطم را هم از دست داده ام.چگونه به زندگی برگردم؟ ایا دنیا و روابط انقدر پست و حقیر است و ما از همه چیز بی اطلاع؟ ایا همه جا همینطور است؟ دنیا واقعا انقدر زشت و قبیح است؟
#16765 Negara 2016-05-20 18:05:49
مریم جان تو اشتباه بزرگی مرتکب شدی و اون اشتباه این نبود که به کسی دل بستی که با زنان دیگه در ارتباطه. بلکه این بود که با کسی که می دونستی متاهله ارتباط برقرار کردی. روی این تاکید نمی کنم چون متوجهم که درک کرده ای چقدر کارت اشتباه و بد بوده. ولی همیشه راه بازگشت هست.
1. اگر مذهبی هستی توبه کن. اگر مذهبی نیستی یک قرار خیلی مهم با روح و دل خودت بذار. از خدا یا از خودت طلب بخشش کن و این رو بپذیر که شاید خیلی طول بکشه که بخشیده بشی ولی ارزش داره که اولین قدم رو برداری. کارهای نیک فراوان و زیاد بکن. نمی گم جبران می کنه اما جای دوری نمی ره. برو به افراد نیازمند کمک کن. منظورم فقط کمک مالی نیست. برو داوطلبانه در جاهایی که خدمت رسان هستند خدمت کن. برو بیش از حد معمول به افراد مریض یا مستمند یا بچه های یتیم کمک کن. اینها ربطی به گناه تو نداره اما حال خودت رو بهتر می کنه و روحت رو هم پاکتر و پاکتر می کنه.
2. این یک واقعیته. پشت پرده خیلی چیزها چیزهای کثیفی پنهان شده. آره، دنیا خیلی پست و حقیره. ولی ارزش داره که در این دنیای پست و حقیر، ما قطره های پاکی کمیاب باشیم. تصمیم بگیر که از اونها باشی. تصمیم بگیر تو عکسش رو ثابت کنی و توی دنیای کثیف بشی اون نمونه آدمی که با توانایی های خودش و با پاکی به یه جایی رسیده.

+3 #51 مریم 1395-02-20 01:44
ادامه
تا اینکه بعد از تقریبا دوماه رابطه تمام شد چرا که دیگر نه تنها جذابیتی برایم نداشت بعلت اینکه فقط صحبت از س ک س می کرد بلکه احساس چندش و دلزدگی و اشتباه بودن رابطه را داشتم. منتها در این مدت- بعد از اتمام رابطه تا کنون- از طریق تلفنی که من در اختیارش گذاشته بودم متوجه شدم که با زنان دیکر هم در ارتباط است و متاسفانه بیشترشان متاهل و اغلب خانمهایی که دارای مسولیتهاي شغلي خوبي هستند؛ طوری که با برخی روابط جنسی داشته با برخی سکس چت و با برخی هم فعلا در مراحل مقدماتی است و به اصطلاح دارد رویشان کار می کند.
+2 #50 مریم 1395-02-20 01:43
سلام نگارا. ی مشورت می خواستم ازت بگیرم در رابطه با ی تجربه تلخی که برام پیش اومد. همچنین دوست دارم و اگه خودت صلاح دیدی منتشرش بکنی تا سایر دوستان هم از این تجربه تلخ من درس بگیرن.
تقریبا دو ماهی میشد که استاندار استانمون که متاهل است و با من که مجرد هستم، در یک جلسه کاری اشنا شده بود-از طریق تلگرام به من نزدیک شده و ابراز عشق اتشین می کرد طوری که می گفت برای اولین بار است که عشق واقعیش را پیدا کرده و خیلی زود هم تقاضای رابطه جنسی کرد- البته وی در این استان بصورت مجردی زندگی می کند و خانواده اش در تهران هستند- خب برای من هم جذابیت داشت این رابطه، و من هم جلو رفتم ولی هیچ گاه به تقاضاهای مکرر و مستمر او مبنی بر اینکه به خانه اش بروم و با هم باشیم را نپذیرفتم ولی متاسفانه سه بار س ک س چت داشتیم؛
+1 #49 دایان 1395-02-19 23:26
سلام نگاراجون، من اهل ارایش نیستم چند ماهه زده به سرم که آرایش کنم که چهره ام کمی بهتر بشه.ولی هر چی میگیرم بهم نمیاد. پوستم سبزه است.وقتی مرکز خرید هم که میرم با اینکه تستر داره نمیتونم تشخیص بدم چه رنگ رژ،رژ گونه و کرم پودری بهم میاد. حتمن باید بخرم بیارم خونه بعد استفاده کنم بعد از یه روز متوجه میشم!!!!! چون دانشجو ام نمیتونم هزینه زیادی برای خرید لوازم ارایش بذارم کنار. خیلی دوس دارم بدونم آیا راهی هست که اون تسترهای رژگونه،رژ و پنکیک و ... که توی لوازم ارایشی هست یه جوری گیر آورد و با خیال راحت استفاده کرد؟ که دیگه اینقد برای خرید لوازم ارایشی سردرگم نباشم. از بس خریدم بخشیدم به این و اون خسته شدم. شما اطلاع نداری راهی باشه یا خیر؟اطرافیان و دوستانم هم کسی همرنگ پوستم نیست یا چهره اش نزدیک به چهره من نیست که بتونم ازش الگو بگیرم. ماشالا هم پوست روشن!مرسی
#16764 Negara 2016-05-20 18:00:37
عزیزم من نمی دونم. خوب همه تستر ها رو بخری که خیلی گرون می شه چون هر تستری شاید 30-40 درجه زیر قیمت یه دونه فروشی خودش باشه.
تنها راهی که به ذهنم می رسه اینه که یه بار بری تست کنی و نخری و بیای خونه بار بعدی بری بخری.

+4 #48 زهرا 1395-02-19 22:53
سلام نگارای عزیزم.نگاراجون وقتی گفتی اگه دوسش دارم باید همه ی تلاشمو برای به دست اوردنش کنم رفتم تو تلگرامش بعد چن بار حرف زدن بهم گفت که همون دختریه که بهت گفتم به خاطرش دعوا کرده بود رو دوس داره وازم راهنمایی خواست مثل یه دوست .اخه من کلا ازبچگی به حرفاش خوب گوش میدادم.نمیدونی چه حالی شدم اون حرف میزد ومن از غم قلبم داشت تیکه پاره میشد حالا چیکار کنم شاید تعجب کنی ولی وقتی باهاش حرف زدم با وحود این غم حالم خوب میشه وکل اون روز شادم وحتی همین که دردو دلشو بهم میگه بهم ارامش میده حتی با این وجود بهش فکر میکنم وامید وارم .نمیدونم باید چقدر باهاش بچتم به نطرت بده که من همش اول سلام کنم ؟میتونم بازم باهاش بحرفم ؟چیکار کنم که فکر نکنه دوسش دارم وفقط از این به بعد میخوام مثل یه دوس باشم هه دارم خودمو گول میزنم.خیلی سخته نگارا جون که عشقت از عشقش برات بگه .الان موقع امتحانا هست ومنم کلا بهم ریختم میترسم خراب کنم .ممنونم عزیزم .شک نکن که خدا بهت الهام کرده که چی نپوشیمو راه بندازی وهمدرد خیلیا بشی.خوشحالم که حداقل تو یکی یه همچین عشق پایداری داری تو زندگیت
#16762 Negara 2016-05-20 17:31:31
زهرا جان خودت حرفهات رو بخون. تو دوستش داری بعد می پرسی چیکار کنم که نفهمه دوستش دارم؟ که چی؟ آخرش که چی؟ دوست معمولی بمونین اما تو همیشه بهش علاقه داشتی باشی؟ فرض کن با اون دختره رابطه اش خوب و جدی شه. اون وقت چی؟
من به تو گفتم بهش به شیوه خودت بگی که دوستش داری.
ببین شاید نتونی این کار رو بکنی اما لا اقل بگم که نظر من چیه.
به نظرم باید بگی من می خوام یه اعترافی بکنم اونم اینه که من از تو خوشم میاد. اگر گفت ولی من می خوام دوست معمولی بمونم بگو نه دوست معمولی موندن من رو عذاب میده. اگر میشه چیز بیشتری باشه و تو به من علاقه داری در تماس بمونیم. اگر نه، تماسمون رو قطع کنیم تا من بتونم با احساساتم کنار بیام.
لطفا خودت رو گول نزن زهرا. اون هیچ وقت برای تو نمی تونه دوست معمولی بشه. یا 100 یا 0.
مستقیم مطرح کن تا تکلیفت رو بدونی.

0 #47 افروز 1395-02-19 22:49
سلام نگارای عزیز ممنونم از این که وقت میذاری و با حوصله جواب سوالای ما رو میدی میخواستم بدونم من با سایز دور سینه 86 دور کمر 72 و دور باسن 93 هیکلم چیه؟
#16761 Negara 2016-05-20 17:28:25
شماره 8 بالای صفحه رو بخون لطفا

+1 #46 sarah 1395-02-19 22:40
سلام نگارای عزیز
پیشنهاد شما برای هدیه اولین سالگرد دوستی چیه؟
خوشحال میشم ایده های شمارو بدونم
باتشکر
#16759 Negara 2016-05-20 17:27:27
خیلی به بودجه بستگی داره ولی معمولا ادوکلن ایده خوبیه که رومانتیک و مناسب سالگرد هم هست.
ساعت و عینک آفتابی و اینها برای تولد مناسب تره. ولی بازهم ایده خوبیه.

0 #45 هایده 1395-02-19 22:19
سلام،1- به نظرتون موهای لخت برای کسی که صورتش سبزه است، کمی تپل و کمی گرده، و اجزای صورت درشت مثل بینی درشت، چشم درشت و لب قلوه ای داره خوبه؟من موهام پر و حالت داره میخام صافش کنم، فقط موندم جلو موهام رو هم صاف کنم یا خیر؟ بذارم همینجوری حالت دار بمونه؟منظورم اون تیکه بالاشه که جزء قابه صورته. اینم بگم که فرق وسط و کج و چتری بهم نمیاد ،ولی موهامو که با تل یا شونه بالا میزنم یه کوچولو پف میکنه خیلی بهم میاد. میدونی برا این میخام صافش کنم چون هر چی برس مسکشم باز هر کی میبینه میگه باز موهاتو شونه نکردی؟هر چی بگم والا بلا من موهامو شونه زدم فایده نداره میگن تو شلخته ای و به خودت نمیرسی!!!! آخه یکی مثل اپرا وینفری که عکساش رو میبینم میبینم با اینکه صورتش پره و سبزه است و اجزای صورت نسبتا درشتی داره موهای صاف چندان بهش نمیاد ولی موهای فر خیلی شیکترش میکنه و واقعا بهش میاد. ممنون میشم نظرتو بگی
#16758 Negara 2016-05-20 17:26:32
1. بله به نظرم صاف قشنگ می شه. دقیقا فرقش همینه که تر و تمیز و مرتب تر به نظر میاد.
اتفاقا اوپرا موی صاف هم بهش میاد ولی می فرش هم قشنگه.
باید ببینی فر رو می تونی تر و تمیز و خوشگل نگه داری؟ مطلبم رو درباره موس مو بخون.

0 #44 صحرا 1395-02-19 22:19
سلام نگارا جون من21سالمه عینکی هستم
1-میخواستم لنز طبی بخرم ولی هیچ اطلاعی در مورد مارک وچگونگی استفاده لنز ندارم لطفا راهنماییم کنید.
2-برای کم پشتی وکوتاهی مژه درمانی وجود داره؟
3-من موهام کم پشته و خیلی موخوره داره راه دیگه ای جزکوتاه کردن نیست؟
4-علت کنده شدن پوست دورناخن چیه؟
5-درمورد خال و جای بخیه چه روش های کم خطر وکم هزینه وجود داره؟
6-سوال اخرم اینکه من اصلا استعداد رقص ندارم(اصلابلدنیستم)به جزکلاس رقص چطوری میتونم یادبگیرم؟
#16757 Negara 2016-05-20 17:25:22
1. برای خرید لنز طبی حتما باید پیش چشم پزشک یا کلینیک اپتومتری بری که همون جا هم جدیدترین نمره چشمت تعیین بشه و هم بهت لنز با کیفیت خوب بفروشن. اگر تهرانی برو بیمارستان چشم پزشکی نور. ولی عصر سر نیایش.
2. بله انواع تقویت کننده ها هست که رشد مژه هارو سریع می کنه. مثلا تقویت مژه ماوالا
3. این موخوره ها که باید بریده بشه بره اما برای جلوگیری از بعدیا موها رو نباید بذاری خشک بشه. با جستجو در سایت راههاش رو گفته ام پیدا می کنی.
4. خشکی پوست دور ناخن. مرطوب کننده یا کرم اوسرین اوره بزن.
5. اصلا سوال جواب های قبلی رو نخونده ای نه؟ قبلا جواب داده ام مفصل.
6. فیل *تر* ش؟کن بگیر و برو از سایت یو*ت*یوب کلی ویدیو هست ببین یاد می گیری.

+3 #43 یلدا 1395-02-19 22:12
سلام مهربان. عزیزم اینکه بعضی لوازم ارایشی تاریخ تولید و انقضا ندارن و میگن تاریخ اپنینگ روش هست که مثلا برا رژ بعد باز شدن تا یک سال ایا معتبره؟ مثلا من رژ ارتدکو میخواستم و هیچ تو لید و انقضایی نداش فروشنده که البته معتبر هم هست مغازش گفت از اولین مصرف تا بک سال ایا قابل قبوله؟!
#16750 Negara 2016-05-18 20:02:33
نه، محصولات آرایشی مرطوب تاریخ مصرف از تولید دارند و این طور نیست که مثلا اگر 5 سال بعد باز بشه بازهم تا یک سال دوام داشته باشه.
اما دلیلی هم نداره تاریخ مصرفش روی دونه دونه اش درج بشه. همین که از یک فروشگاه معتبر یک برند معتبر رو بخری کافیه که بدونی تاریخ داره چون اون فروشگاه گردش اجناسش بالاست و تند تند کالای جدید میاره.
یه جورایی مثلا فکر کن بخوای ماهی بخری اگر از یه شهر ساحلی بخری که دیگه نمی پرسی آقا اینا تازه است، بسته بندی اش هم تاریخ نداره. انقدر میارن و می فروشن که کسی به منقضی شده فکر نمی کنه. از فروشگاه بزرگ و معتبر بخر که یکسالش واقعا یک سال باشه.

+5 #42 رز طلا 1395-02-19 22:10
سلام،1-نظرت در مورد گل کت داماد چیه؟ باید باشه؟نباشه؟ چه گلی باشه شیکتره و باید آیا با چیز خاصی ست باشه؟
2-آیا شمابه این عمل بینیها میگید طبیعی؟میخاستم تعریفتون رو از عمل طبیعی و نچرال بینی بدونم.مرسی
8pic.ir/images/wwa9hr5stmvbd3ck6009.jpg

8pic.ir/images/p7gihd6uu3le8cvmp54g.jpg
#16749 Negara 2016-05-18 19:59:52
بله باشه. به نظرم باید از سر دسته گل عروس باشه که اون هم می تونه با لاک یا رژ عروس رنگش ست شه.

آقاهه رو من می گم تقریبا طبیعی ولی خانومه رو اصلا.

+2 #41 مامان نوید 1395-02-19 21:54
سلام نگاراجون .من دو تا پسر دارم یکی دو ساله یکی سه ساله.اونیکه سه سالشه یکم سرش نسبت به بدنش بزرگتر نشون میده. ولی پسر دومم اینجوری نیست. و سر و بدنش کاملا متناسبه. 1-به نظرت چه مدل مویی برای پسره بزرگم مناسبه که یکم درشتی سرش رو پنهان کنه و نسبت به بدنش متعادلتر به نظر بیاد؟2- چه طرح و رنگی برای لباساش مناسبه؟ تیره یا روشن؟ طرح ریز یا درشت؟ منظورم از طرح اینکه مثلا یه تصویر یه "دانل داک" یا یه حیوون بزرگ جلوی لباسش باشه یا نوشته های ریز و تصاویر کوچیک؟
3- استین کوتاه بهتره یا بلند؟شلوار بلند بهتره براش یا شلوارک؟(منظورم هم برای لباس خونس هم بیرون)
#16748 Negara 2016-05-18 19:56:18
عزیزم در قدم اول اونچه مهمتره رو می گم چون نظرم رو پرسیدی. دوست خوبم تو به عنوان مادر منبع اعتماد به نفس این پسر و مرد تا آخر عمرش خواهی بود. اگر تو در این سن و از سه سالگی به پسرت این حس رو بدی که باید جایی از بدنش رو بپوشونه یا با ترفندهایی قایم کنه چون به نظرت ایرادهایی داره، این در آینده به شدت به اختلال Body Dysmorphic Disorder یا خود نازیبا انگاری دچار میشه و حتی در ابعاد بزرگتر خیلی از خصلتهای درونی خودش رو هم ناکافی، متفاوت و شرم آور خواهد دید. خواهش می کنم کمی در ارتباط با این اختلال مطالعه کن و هم روی خودت کار کن که پسرت رو بپذیری و هم سعی کن این عقیده ات رو صفر درصد به پسرت و دیگران بروز بدی. حتی اگر کسی ایراد گرفت در حضورش از خودش و ظاهرش تعریف کن. اینها روزهای خیلی حساسیه و از اونچه فکرش رو بکنی مهم تر. تو و فقط تو می تونی سالها درد و رنج ناشی از کمبود اعتماد به نفس رو به پسرت بدی یا ندی.
در درجه دوم لباسهای رنگ روشن بیا طرحهای شلوغ و درشت و چند رنگ بدن رو درشت تر نشون میده و به تعادل می رسونه.

+1 #40 مریم 1395-02-19 19:54
سلام نگارا جان آبجی من یه دختر 10 ساله داره الان دوباره بارداره و بچشم دختره اسم دخترش عسل هست چه اسمی پیشنهاد میکنید که به عسل بیاد؟من چند تا اسم بهش پیشنهاد دادم (آیسل.سلنا.دلسا.سنا.سوگل.درسا.النا)من اینا مد نظرمه که یکیشو انتخاب کنه به نظرم به عسل میان.حالا ازم خواست نظر شما رو هم بپرسم اگر چیزی به ذهنتون میرسه یا این که اگه به نظرتون یکی از اینا خوبه ممنون میشم بگید.اسم خودشو شوهرشم که اصلا دو چیز متفاوته اما میگم شاید پیشنهادی داشتین اسم خودش لیلا هست اسم شوهرشم علیممنون.
#16747 Negara 2016-05-18 19:50:24
مبارکه. من عسل و غزل به نظرم ترکیب قشنگیه. اسمهای خودت هم قشنگه
بین اینهایی که گفتی انتخاب من دلسا یا سوگل
و از همه کمتر هم به سنا رای میدم.