چی نپوشیم؟
K2_SATب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C2

چه جوری پیاده روی کنم که در سلامتی و لاغری موثر باشه؟

K2_RATE_THIS_ITEM
(12 K2_VOTES)

مدتیه یک مسیر خوب و طولانی و حوصله سر نبر پیدا کرده ام که در طول اون پیاده روی می کنم. موزیک هم توی گوشم نمی ذارم بنابراین در طولش بیشتر فکر می کنم و محیط رو گوش می دم. فکرم هم نود درصدش اینه که: این رو باید برای خواننده هام بنویسم.

بنویسم پیاده روی شون اینش اونجوری باشه، اونش اینجوری باشه. نکنه فلان کار رو بکنن و خودشون رو چلاق کنند و... و...

 وقتی از پیاده روی بر می گردم، خسته تر از اونم که بنویسم، بنابراین امروز تصمیم گرفتم به جای پیاده روی، وقتم رو بذارم و نکاتی که به ذهنم میاد در پیاده روی باید رعایت بشه رو بهتون تذکر بدم.

دیده اید که؟ من تقریبا در صدر جدول فعالیت های پیشنهادی ام برای همه پیاده رویه. دلایلش هم دلایل خوبیه. یکی اینکه خودم ازش خیلی خوب برای لاغری، حفظ وزن خوب، فعال و بیدار کردن بدن و بهبود سلامت کلی بدنم نتیجه گرفته ام (هم پیاده روی واقعی و هم تردمیل)، جزو ارزونترین و در دسترس ترین ورزشها است، با اندکی تغییرات در روتین معمول زندگی هم میشه مقداری پیاده روی چاشنی برنامه کرد، ورزش هوازی و کالری سوزونیه، بازم بگم؟

 

یک سری دلایل شخصی برای دوستان:

  برای اون دسته از خانمهای خانه داری که احساس می کنند خیلی توی خونه حبس شده اند و دنیاشون کوچیک شده، برای اون دسته از دختران جوانی که احساس بیکاری و افسردگی می کنند و توی خونه هستند، پیاده روی راهیه که یه کمی افقتون رو بزرگ می کنه، کمی هوا می خورید، مدتی وقت رو در تنهایی با خود و افکارتون می گذرونید، کمی مردم دیگه رو می بینید و از توی مسائل و روزمرگی ها و یکنواختی ها میاین بیرون.

 

اون دسته از دوستانی که شاغل هستند و صبح اونقدر زود می رن و عصر اونقدر دیر میان که دیگه هوا تاریکه و خیلی هنر کنند به بچه ها برسند و غذایی آماده کنند و استراحت کنند، از روی خستگی و کمبود وقت غذاهای سریع پرکالری می خورند، جواب مشکلات عاطفی و تنهایی ها و... شون رو با خوردن شیرینی می دهند، یک عمره که می خوان باشگاه ثبت نام کنند اما کو وقت و پول و جون و نا و انرژی اش؟! این دوستان تنها دوای دردشون اینه که در مسیر رفت یا برگشت از محل کارشون کمی پیاده روی کنند. البته اون هم قانون و قواعدی داره و باید یه چیزهایی رو فدا کرد تا بهش رسید. یعنی شما با کفش پاشنه سه سانتی و کیف سنگین روی یک دوش و کیسه حاوی ظرف ناهار روی دوش دیگه پیاده روی کنید، رسما دارید ستون فقراتتون رو با چماق می زنید! بدون برنامه ریزی حسابی، اصلا نخواستم!

خوب، برگردیم به برنامه ریزی و آمادگی برای پیاده روی.

نه، بذار یه کمی دیگه در فواید پیاده روی روده درازی کنم. آیا شما دوستان از 5 عدد پله یا یه کوچه شیبدار که می رید بالا اول به نفس نفس و بعد به حال مرگ می افتید؟! اگر این طوره، خیلی وضع سلامتتون در خطره چون قلب شما نمی تونه استرس روحی یا جسمی رو مدیریت کنه و بلد نیست و ورزیده نیست که در موقعیت فشار و خطر و نگرانی درست و با سرعت و قدرت مناسب بتپه.

 

نتیجه چی می شه؟ هر چی سن بالاتره بره، فشار خون شما بالاتر می ره چون قلب باید زور بزنه خون غلیظ و ناسالم رو تا ته ته مویرگهای دست و پا برسونه، خوب هم که بلد نیست زور بزنه، حالا اضافه کنید یه استرس روحی یا جسمی پیش بیاد، به نظر شما قلب چیکار می کنه؟ بله، دور از جونتون همون کاری رو می کنه که نباید بکنه. آیا می دونستید بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی اولین و مهمترین قاتل زنان در جهان بیماری قلبی و عروقیه؟! حالا هی بشینین جلوی تلویزیون و مانیتور و هی فیش فیش روغن جامد بریزین تو غذاتون!!! هی بگین الهی بمیرم دختر چی چی خانوم سر 35 سالگی طفلک سکته کرد.

گوش بدین ببینین چی می گم. پیاده روی همون طور که گفتم از ورزشهای هوازیه و باعث می شه ضربان قلبتون بره بالا. وقتی ضربان قلبتون به صورت آرام آرام و برنامه ریزی شده بالا می ره و به تدریج پایین میاد، و روزهای متمادی این کار تکرار می شه، قلب شما کم کم یاد می گیره که چه طور بدون اینکه جونش در بره (!!) سریع و شدید بتپه. این موضوع هم به سلامت و طول عمر شما کمک می کنه، هم فشار خونتون رو تنظیم می کنه و هم از منظر چی نپوشیمی به چربی سوزی و کالری سوزی در بدن کمک می کنه و هم اینکه باعث میشه قلب بهتر به دورترین نقاط بدن مثل پوست، خون بیشتری برسونه.

 

خون برای سلولها یعنی تغذیه و سلامتی. هر چی می خورید، همه ویت امینها و املاح بیشتر به سلولهای پوست می رسند و سلولهای تغذیه شده و سرحال، بهتر خودشون رو ترمیم می کنند. جوشها، لکها و آسیب ها زودتر ترمیم می شه و پوست پاک و شفاف و براق می شه. همه اینها در ازای روزی نیم ساعت تا یک ساعت پیاده روی (صحیح و اصولی)!

خوب، مشتری شدید؟! (بچه های حاضر در استدیو یک صدا: بعععععععـــــــــللللـــــه!!!!)

 

حالا بریم سر برنامه ریزی و آماده سازی اصولی برای پیاده روی.

 

 

شما یا تردمیل دارید، یا ندارید و هیچ هم لازم نیست بخرید. من تجربه مفصل هر دو رو دارم و بر اساس نوع زندگی تون، شما باید برنامه ریزی کنید که پیاده روی بیرون براتون بهتره یا روی تردمیل. اگر خانه دار یا غیر شاغل هستید، توصیه من به دلایلی که بالا گفتم پیاده روی بیرون از منزله. اگر بچه دارید، آیا روزی نیم ساعت بعد از اومدن همسرتون نمیشه بچه رو بسپرین دستش؟ یا صبح نیم ساعت زودتر بیدار شید و تا همسرتون نرفته پیاده روی تون رو بکنین؟ اگر واقعا هیچ راهی وجود نداره، تردمیل بگیرید چون قدم زدن دست در دست یک بچه دو ساله یا با کالسکه متاسفانه اون پیاده روی که منظور منه نیست. گرچه اون هم از هیچی بهتره. اما لطفا از کمک همسرتون در بچه داری استفاده کنید و برای سلامت و لاغری خودتون وقت بگذارید.

 

اگر شاغل هستید و وقتتون کمه باید از همون مسیر رفت یا برگشت استفاده کنید البته با رعایت شرایطی که می گم.

 

در هر حال، اگر می خواین از تردمیل استفاده کنید، بهترین روش اینه که تردمیل رو بکشید جلوی تلویزیون و برنامه یا فیلم مورد علاقه تون رو  در طولش ببینید. مثلا اگر از 7 تا 8 شب سریال مورد علاقه تون رو هر شب می بینید، خوب تردمیل رو بگذارید جلوی تی وی و به جای ولو شدن و خوردن در طول سریال، از اول تا آخر پیاده روی کنید.

 

اگر می خواین توی خیابون راه برید، اول مسیرتون رو طراحی کنید. یک مسیر ساده و کوتاه به درد نمی خوره. سعی کنید یک مسیر طولانی انتخاب کنید. مسیرتون از توی پاساژ و مرکز خرید رد نشه، چون اون ورزش به درد هیچکس نمی خوره. سعی کنید مسیری که انتخاب می کنید شمالی جنوبی نباشه که اونقدر بهتون فشار بیاد که نرید. مسیرهای شرقی غربی (البته در تهران که رو به شمال شیب داره) بهتر هستند و می تونید طولانی تر توش پیاده روی کنید. مسیرتون سربالایی فجیع یا قسمتهای سنگلاخ نداشته باشه که همه اش نیاز به حفظ تعادل باشه. این برای پیاده روی مقدماتی مناسب نیست. برای پیشرفته تر ها خوبه.

 

بچه بغلتون نباشه، بچه توی کالسکه هل ندین، سبد خرید هل ندین، چند کیلو میوه حمل نکنید، کیف و کلاسور نباشه دستتون... همه اینها بیشتر از منفعت، ضرر دارند چون حسابی به کمرتون فشار میارند.

 

برای پیاده روی یا باید اصلا کیف دستتون نباشه، یا یه کیف سبک یک طرفه مدل پستچی، یا کوله پشتی که همه چیزتون رو بگذارید توش و وزن رو قشنگ تقسیم کنه در پششتون و کمرتون رو له نکنه. بنابراین مثلا اگر در مسیر کار پیاده روی می کنید، باید قر و فر رو کنار بگذارید و لوازمتون رو در کوله پشتی حمل کنید.

کفش! کفش! به جان خودم اگر با کفش زنانه و عروسکی و پاشنه دار و.... پیاده روی کنید مدیونید! آقا حلالتون نمی کنم این مطالبی که میاین اینجا می خونین. چون می رین می زنین کمرتون رو داغون می کنید بعد هاج و واج می مونین که ما که کمر درد تو خانواده مون ارثی نیست... چرا کمر من درد می کنه؟ حالا که کمرم درد می کنه پس ورزش نمی کنم. حالا که ورزش نمی کنم فشار خون و قند و چربی می گیرم، خیلی زود هم جان به جان آفرین تسلیم می کنم! اون هم مدیون به نگارا!!! حالا سر پل صراط چه جوری جواب نگارا رو بدم؟!

 

خلاصه گفته باشم. بازهم می گم. پیاده روی با غیر از کفش ورزشی بالشتک دار مساوی اینه که یه گونی 10 کیلویی برنج رو بندازید روی کولتون و یک ساعت پیاده روی کنید. من خودم امتحانش کرده ام. بعد از چند روز پیاده روی با کفش مناسب، وقتی یک روز کفش غلط پاتونه، تازه حس می کنید که وااااای گرپ گرپ در هر قدم انگار با چکش به کمر و دنبالچه و زانوتون می کوبن. به به چشمم روشن!!! می خوام صد سال پیاده روی نکنید این مدلی!!!

 

خوب فکر کنم دستتون اومد که شوخی تو کارم نیست در زمینه کفش. اگر محل کارتون باید حتما کفش رسمی بپوشید، یکی از چیزهایی که داخل کوله قشنگتون قرار می دین، کفش رسمی شیک پاشنه تق تقی محل کارتونه. می تونید هم اون کفش رو توی کشوی میزتون نگه دارید. دیگه نگم خلاصه.

برای پیاده روی روی تردمیل، لباس ورزشی یا راحت می پوشید. حتما لباس زیر قسمت بالاتنه رو از نوع ورزشی یا خیلی سفت انتخاب می کنید. حتما حتما کفش ورزشی بالشتک دار و جوراب نخی می پوشید و تشریف می برید بالا روی تردمیل جلوی تی وی. یک بطری آب نیمه خنک دم دستتون. ریموت های تلویزیون و غیره هم دم دستتون در ارتفاع بالا. یعنی یا اونها رو با یک کیف از دسته تردمیل آویزون می کنید یا تردمیل رو نزدیک لبه کتابخونه یا بوفه قرار می دید چون موقع پیاده روی روی تردمیل اگر خم شین یا پشت سر رو نگاه کنید، سرتون گیچ می ره و پرت می شید. حتی اگر لازمه تلفن رو هم میارین آویزون می کنید از دسته تردمیل. پشت و جلوی موها جمع. بچه های خیلی کوچیک رو در پارک یا روروئک یا کالسکه رو به روتون قرار می دین که یه وقت خدای نکرده به خودشون آسیبی نزنن چون شما یکهو از تردمیل بپرید پایین سرتون گیج می ره و می خورید زمین

 

برای پیاده روی بیرون از خونه هر لباسی می پوشید در مورد لباس زیر مثل پاراگراف بالا عمل کنید. شلوار ورزشی یا جین یا اصولا هر شلواری. جوراب نخی. کفش ورزشی بالشتک دار. روی کفش دنبال کلمات air یا running shoes باشید. کوله به دوش. هیچی دستمون نیست. اگر مایلیم موزیک توی گوشمون. اگر نیاز به کیف نداریم، موبایل و پول و کلید در جیبمون. یک بطری آب ترجیحا در دست یا توی کیف.

 

خوب شروع می کنیم. زمان پیاده روی رو به سه قسمت تقسیم می کنیم جوری که قسمت دوم دو برابر قسمت اول و سوم باشه. مثلا 10 دقیقه قسمت اول، 20 دقیقه قسمت دوم و 10 دقیقه قسمت سوم. در قسمت اول چند دقیقه آرام آرام راه می ریم، مثل وقتی قدم می زنیم. به تدریج و هر 30 ثانیه یکبار کمی قدمهامون رو تند می کنیم. مثلا اگر روی تردمیل هستیم از سرعت 1.5 شروع می کنیم و کم کم سرعت رو به 4 یا 5 برای مرحله دوم می رسونیم. دقت کنید، شما اصلا قرار نیست بدوید. دویدن قانونهای خودش رو داره که اگر رعایت نکنید فقط آسیبه که به خودتون می زنید.

 

بنابراین در بخش دوم که سرعتمون بالا است، فقط با نهایت سرعتی که می تونیم راه می ریم. سریع، نه جوری که به حال غش و ضعف بیفیتم. فقط در حدی که اگر با کسی حرف بزنیم، به نفس نفس بیفتیم. همین جا یادآوری کنم بهتره تنها برای پیاده روی برین چون بودن یه شخص دیگه شما رو از تمرکز روی بدنتون و عکس العملهاش به کارهاتون باز می داره. تلفن رو هم برای مواقع ضروری یا صدمه و تصادف و بقیه زبونم لالی ها می بریم، قرار نیست به کسی زنگ بزنیم صحبت کنیم. زنگ مردم رو هم جواب نمی دیم اگر واجب نبود. پس قسمت دوم رو در بالاترین سرعتی که می تونیم جوری که اگر حرف بزنیم بریده بریده می شه، راه می ریم. قسمت سوم بر عکس قسمت اول یواش یواش و نه یکهویی سرعتمون رو کند و کند تر می کنیم تا بالاخره به حد قدم زدن برسیم. 

 

موقع حرکت سعی کنید در درجه اول دنبالچه و باسنتون رو بکشید تو (به سمت جلوی بدن). به خصوص اونهایی که گودی کمر دارند، سعی کنید با تمرکز دنبالچه و باسنتون رو بکشید داخل به سمت شکم و اینطوری راه برید که ستون فقرات آسیب نخوره. چند وقت یکبار دوباره حواستون رو بیارید به این منطقه و چکش کنید. سر بالا و چانه موازی زمین باشه و سر افتاده نباشه. دستها به ملایمت در جهت مخالف پاها عقب و جلو برن. دستتون رو مشت یا باز نکنید، حالت کاسه ای نگه دارید، انگار یه پیاله یا توپ کوچولو توی دستتونه.

نکته مهم در حرکت پاها: ببینید اگر پاهاتون رو شلپ و شولوپ بکوبید زمین یا پرت کنید و ول بدید توی هوا، زانو و کمرتون صدمه می خوره. حرکت پاها باید کنترل شده و عضلانی باشه. سعی کنید محل اصلی خروج حرکات پا، زیر شکمتون باشه. اگر ورزشهای کششی یا تعادلی کار کرده باشید می دونید من چی می گم. اگر نه، باید هی راه برید تا دستون بیاد. مرکز بدن رو قسمت زیر ناف به پایین در شکم در نظر بگیرید و پاهاتون رو با انقباض عضلات اون نقطه جابه جا کنید. نه عضلات بالای زانو و ران. موقع پریدن از جوب و حرکات اینچنینی، با تمرکز روی ماهیچه های ران، ران رو منقبض کنید و اجازه ندین ضربه فرود روی زانو یا کمرتون حس بشه.

 

موقع پیاده روی آسیب پذیر ترین نقاط شما زانو و کمر هستند. به وسیله انقباض، تمرکز و تقویت عضلات زیر شکم، باسن و اطراف دنبالچه و ران، و پوشیدن کفشهایی که بالشتک هوا دارند، از وارد شدن ضربه به این نقاط جلوگیری کنید. موقع فرود آمدن قدم جدید اول پاشنه روی زمین قرار بگیرد، کف پا روی زمین  از غقب به جلو بچرخه و بعد آخرین قسمت که از زمین دور می شه توپی هایی هستند که در محل رویش انگشتان پا در کف پا قرار گرفته اند. منظورم اینه که انگشتان پا در حرکت شما نقشی ندارند و هل داده نمی شن. توپی های کف پا آخرین نقطه هل دهنده زمین هستند.

 

خیلی چیز شد که بهش فکر کنید، درسته؟ اولش که دارید ده دقیقه آروم قدم می زنید روی این چیزها تمرکز کنید. بدنتون رو آموزش بدین. برای همینه که من موقع پیاده روی موزیک توی گوشم نمی ذارم. می خوام سطح اگاهی م نسبت به بدنم بالا باشه. شما هم اول حسابی بدنتون رو زیر ذره بین بگذارید و بعد اگر خواستید موزیک رو اضافه کنید.

 

تبصره: آیا لازمه باز هم بگم که قدم زدن در پاساژ و پاساژ گردی و قدم زنان برگشتن از دانشگاه با دوستامون و با خانم همسایه رفتن دم سبزی فروشی، پیاده روی محسوب نمی شن و خودتون رو گول نزنید که من چرا پیاده روی می کنم اما لاغر نمی شم
؟!

K2_ADDITIONAL_INFO

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
K2_READ 15255 K2_TIMES

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

COMMENTS_LIST_HEADER  

+5 #133 سمیرا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارا جون خوبی؟من هم درد و دل دارم هم سوالمن 22 سالمه و ساکن تهرانم وضع مالیمون خوبه اما من یه مشکل دارم من چند ماهیه با یه اقایی اشنا شدم پسر خوبیه امامن تموم این مدت به بهونه دانشگاه باهاش میرفتم بیرون و با مقنعه و لباس دانشگاه!شاید باور نکنی اما پدر من نمیذاره من به بهونه ی دیگه به جز دانشگاه بیرون برم هم من هم خواهرم.واقعا نمیدونم چیکار کنم دیگه خجالت میکشم با مقنعه برم ببینمش واقعا از زندگی سیر شدم با این اخلاق بابام.به اونم که نمیتونم بگم بیا خواستگاریم کهاصلا من چقدر بدبختم پاسخ : سلام سمیرا جانببین عزیزم ممکنه الان فکر کنی خیلی بدبختی و این غصه ها برات بزرگ باشه و غیر قابل تحمل. اما باید بدونی که این روزها می گذره و روزی می رسه که دلت برای اخلاق حامیانه پدرت تنگ خواهد شد.اما درباره مشکلت، اولا که هیچ اشکالی نداره با مقنعه سر قرار رفتن. پست آراستگی با مقنعه رو در بخش فهرست مطالب پیدا کن و بخون.در ضمن رابطه ای رو حفظ کن که اونقدر با طرفت راحت باشی که بعد از مدتی بتونی بپرسی هدفش ازدواجه یا نه و چارچوب زمانی مدنظرش چه طوریه.
+3 #132 نازنین TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
نگارای عزیزم من تویه سایت پزشکی آنلاین قد ووزنمو واردکردم حساب کرده بود وزن ایده آل برای قد 160 ،57کیلوئه.ولی به نظرخودم 57کیلوچاقه دیگه واسه این قد.من الان 43کیلوئمولی دارم چاق میشم میخواستم ببینم ازنظرتو چه وزنی ایده آله.نمیخوام دیگه خیلی گوشتی ام بشم.ممنونم پاسخ : نازنین جان سایتهای پزشکی و شبه پزشکی گاهی برنامه ای که برحسبشون محاسبه می کنند رو فقط از جایی عاریه گرفته اند و ترجمه کرده اند بی اینکه پارامترهای مربوط به نژاد و قامت رو در اون لحاظ کنند. به نظر من حول و حوش 50-52 باشی مناسبه.
0 #131 دنا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارا جون، ممنون از پست های خوبی که میذاری. واقعا همه عالی بودن. چند وقته که میخوام یه سوال بپرسم نظرات بسته است.این سوال مربوط به پست قبله. من 37 سالمه نسبت به سنم چین و چروک زیادی ندارم. از کرم شب و روز و دور چشم Lacura استفاده میکنم. که به نظر خودم خوب بوده. فقط پوست من به صورت ژنتیکی یه کم شله. به نظرت لازمه که از کرم کلاژن استفاده کنم؟ ممنون به خاطر وقتی که میذاری. پاسخ : سلام دنا جانچون پوستت شله کرم کلاژن برات می تونه خوب باشه.می تونی هم کرم لیفتینگ سینره رو بگیری.
0 #130 اسما TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارا جانمرسی از این همه پست کاربردی، من خیلی کم پیش میاد که سوال بپرسم ببخشید ولی جواب این سوالم رو نتونستم از تو نظرات پیدا کنم که ببینم تا حالا کسی پرسیده یا نهخانومی آیا ضد آفتاب خودش هم ممکنه باعث ایجاد لک بشه؟ من قبلا ضد آفتاب های سیک میزدم ولی 5 ماهی میشه که ضد آفتاب درموبای رنگدانه ای گرفتم و زیر چشمم بالای استخون گونه ام لک آورده، قبلا اصلا صورتم لک نداشت واسه همین الان خیلی نگرانم.نمیدونم دلیلش میتونه ضد آفتاب باشه یا نه ؟ پاسخ : اسما جان بعیده ضد آفتاب اگر مرغوب باشه خودش باعث لک بشه. ممکنه ضدآفتاب خوب از پوست محافظت نکنه و آفتاب باعث ایجاد لک بشه. شاید هم فقط به خاطر گذشت زمانه چون سن که بالاتر می ره پوست کیفیتش افت می کنه. اما چون لک ممکنه در اثر بیماری باشه لطفا یک چکاپ پیش پزشک برو.
+1 #129 سارا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
نگارا جان عزیزم شرمندم ولی این سوال مهمو یادم رفتمی گم شما هم زمان پری*ودیتون جوش میزنیداگر اره چکار می کنید که این جوشا نره رو اعصابتون و واسه درمانشون چکار می کنید پاسخ : من هم گاهی تک و توک جوش می زنم.اولا که نمی ره روی اعصابم چون به نظرم یه چیز طبیعیه و با آرایش درست، پیدا نمی شه.بعد هم قبلا گفته ام روش رول ضدجوش آبی رنگ گارنیه می زنم که زود خشک و رسیده شون می کنه. نداشتی الکل بزن تا خشک شن زود بیفتن.
+1 #128 يلدا65 TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگار مهربون.اين پستت عاليه.ممنون.با اجازت به عنوان كارشناس ارشد تربيت بدني يه توصيه داشتم.1ساعت قبل و 1ساعت بعد ورزش هيچ چيز جز آب نخوريد.عزيزم دوتا سوال دارم.1.پوست قسمتايي از بدنم(پشت ران پا، ب*ا*س*ن و بالاي زانوم به اصطلاح پوست مرغي شده.قبلا اپيلاسيون ميكردم كه بدتر شد اما الان فقط ژيلت استفاده مي كنم.به نظرت راهي داره از دستشون خلاص بشم؟2. من واسه جشن عقدم لباس صورتي چرك گرفتم.به نظرت اگه پيراهن يا كراوات همسرم صورتي باشه بده؟ كدومش صورتي باشه و با چه رنگ كت و شلواري مياد؟مرسي از لطفت عزيزم... پاسخ : سلام یلدار جان. ممنون. :)1. تیغ هم اون ناحیه رو تحت آسیب نگه می داره و خوب نمیشه اینجوری. با کیسه یا سنگ پا مستمر لایه برداری کن تا بهتر بشه.2. نه، پیراهن صورتی خیلی کمرنگ خیلی از داماد ها می پوشن. یه ترکیب قشنگ اینه که کت و شلوار رو خاکستری متوسط (نه خیلی روشن) بگیرید و پیراهن و کراوات ساده و تکرنگ یکیش صورتی یکیش خاکستری.
0 #127 صنم TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام.مدتهاست که وبلاگتون رو دنبال میکنم. تابستون بر اساس گفته‌های شما ابروهامو روشن کردم,اول پاییز بارونی خریدم و ست باشگاهم رو هم از اینجا ایده گرفتم و کلی خوشتیپ شدم. ممنونم بابت وبلاگ فوق‌العادتون و وقتی که میزارید.الان یک سوال آرایشی دارم. فرو رفتگی‌ نسبتا عمیق روی صورتم دارم که با لیزر پر نمیشه و به زحمت جراحی نمی‌ارزه چون خیلی نیست. میشه با آرایش یه کاریش کرد؟یک دنیا ممنون میشم اگر جواب بدید. پاسخ : سلام بسیار عالی! مبارکه :)چه جور فرورفتگی ای هست؟ می تونی عکس بذاری ازش؟ حالت شکاف و بریدگیه یا مثلا گرد و گود؟ ابعادش جقدره؟ کلا پست کانتورینگ رو بخون خواهی دید که با استفاده از رنگهای خیلی روشن کانسیلر می تونی فرورفتگی ها رو برجسته نشون بدی، اما بستگی به نوعش هم داره.
0 #126 بهاران TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
1-ایا کفش طبی میتونه جایگزین کفش پیاده روی بشه؟ 2-برای دانشگاه با مانتو مشکی مدل بارانی و شلوار جین از اونی که خانم ایرانی باید داشته باشه و کیف مشکی ازمدل اولی که باید داشته باشیم چه کفشی بهتره بپوشم؟ جوراب چی بپوشم یا نه ؟اگه اره چه جوری؟(این تیپ رو برای فصل گرم میگم ها نه برای زمستون) پاسخ : 1. برای اکثر افراد نه، چون کفشهای طبی کفی سفت و خشکی دارند و کارشون چیز دیگه ایه. کفش پیاده روی باید بسیار منعطف باشه و زیرش بالشتک سبک و ارتجاعی پلاستیکی فومی حاوی هوا داشته باشه.2. کفش مدل عروسکی تخت یا با کمی لژ. اگه بشه بی جوراب. اگر نشد با جوراب بی رنگ.
0 #125 انوشه TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
نگارای عزیزم سلام1.من دور چشمم گودی افتاده.. خیلیدور چشم اورال زدم ولی افاقه نکرد.اون که کاسه یی کوچیکهچی پیشنهاد میکنی؟2.برای بارداری اقدام کردم.خوردن مکمل ضرر نداره؟کدوما اتفاقا لازمه خوردنشون که لک بارداری تو صورتم نیفته؟ پاسخ : سلام انوشه جانگوده یا پوستش تیره است؟ گود رو در همین بخش پرسش و پاسخ توضیح داده ام برای دوستان دیگه و تیره رو هم بارها براش کرم معرفی کرده ام. حتما بخش پرسشهای مطالب قبلی رو بخون.2. فقط مولتی ویتامین پرینیتال مجازه. بازهم با پزشک زنانت مشورت کن.
+1 #124 بیتان TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارای عزیزخوبی؟من یه مشکلی دارم اگه کمکم کنید واقعا ممنون میشمراستش من تا الان(18 سالگی)دست به صورتم نزدم ینی دست و پاهامو با تیغ میزنم ولی خب مامانم می گفتن قبل ازدواج نباید صورتت تغییری کنه الان یه مدتیه که راضیشون کردم ولی هرکار میکنم نمیتونم درد بند انداختن رو تحمل کنم حتی مامانم خودشون خواستن این کارو برام کنن ولی نتونستممن دلم نمیخواد مورد تمسخر دیگران قرار بگیرم مخصوصا که از بهمن ماه میرم دانشگاه و خب اونجا دخترا حتما کلی به خودشون رسیدن اکثرا و من نمیخوام صورتم مثل دخترای دبیرستانی باشه البته با آرایش کردن مخالفم ولی دوست دارم صورتم تمییز باشه.با تیغ زدنم که موها بد درمیاد راه حلی هست من بدون درد از شرشون راحت بشم؟ پاسخ : سلامبیتان جان کرم موبر مخصوص موهای صورت بخر. البته کمی می سوزونه اما فکر می کنم قابل تحمل باشه. پماد هیدروکورتیزون یا ژل بعد از اصلاح سروینا رو هم از قبل تهیه کن که صورتت رو شستی بزنی. فقط 4-5 روز زودتر از رفتن به جای مهم تست کن که اگر صورتت کمی ملتهب شد ضایع نباشه.
+1 #123 سارا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام عزیزمممنون که بهمون انرژی می دینگارا جان من چشم و ابرو فوق العاده مشکی دارم می گم فوق العاده یعنی تو چشم میاد ابروهامم خیلی پهنه بعد همه بهم می گن صورتتو خیلی گرفته چون موهاتم مشکیهرفتم ابرومو قهوه ای کردم ولی اصلا دوستش ندارم همش خودمو سرزنش می کنم کخ چرا اینقدر به نظرات بقیه اهمیت می دم مثلا اگه تا یکی گفت وای لاغری می رم تو فکر یا اگه یکی گفت این بهت نمی یاد عوضش می کنم خیلی اذیت می شم می تونی کمکم کنی ممنونم هزارتا پاسخ : سارا جان مطمئنم خودت هم می دونی که باید اعتماد به نفست رو تقویت کنی. خوبه که آدم توی چشم دیگران خوب بیاد، اما نه اگر قرار باشه دیگه خودش خوشش نیاد. برای خودت دو نفر رو انتخاب کن که فکر می کنی اصلا و ابدا به تو حسودیشون نمی شه و غرض ورزی تو کارشون نیست. مثلا مادر و فرضا خواهر یا دوست صمیمی. بعد با خودت قرار بذار به جز نظرات این دو نفر هیییچ وقت دیگه به حرف و نظر دیگران اهمیت ندی. اینجوری اگر یه اشتباه عجیب و خاصی در ظاهرت باشه اونها از روی دلسوزی بهت می گن اما کامنت های مردم حسود و مزاحم فیلتر میشه.
0 #122 صهبا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام و تشکر ویژه بابت این پست خیلی خوب دوتا سوال1- من دی و بهمن نامزدی دعوتم آیا لباسی که میگیرم با توجه به فصل باید جنس ضخیم تری داشته باشه ؟2- 33 سالم و کرمهایی برای جوش صورت استفاده میکنم شبها چقدر باید بین استفاده این کرمها و مرطوب کننده فاصله باشه؟ پاسخ : سلام عزیزم1. نه لزوما اما معمولا مقدار زیادی از پوست رو توی فصل طمستون نمی اندازیم بیرون. حالا یا لباس می تونه آستین دار اما کوتاه باشه، یا مثلا با لباس کوتاه بوت بپوشیم. هیچ کدوم رو هم نکنی مهم نیست اما مثلا صندل واقعا مسخره است.2. به نظر من مرطوب کننده رو روز بزن و کرمهای جوش رو شب. پشت سر هم نباشه بهتره.
0 #121 نسرین TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
نگارا جون خدا قوتمن رو یادته؟؟من اینم ک ی بار عکسمو برات گذاشتمh.....میخاستم ببینم فرم صورت من کشیده هست یا بیضی؟؟ اینم ی عکس با موی جمع ک بهتر متوجه شی و اینکه برای عروسیم ,شنیون جمع باشه یا باز؟؟بینیم خیلی ضایعس نه؟؟ پاسخ : سلام نسرین جان ممنون.صورتت بیضیه اصلا کشیده نیست، نزدیک به گرده حتی.بینی ات هم اصلا بد نیست.شینیون جمع با تیکه های آویختهhttps://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/28 /62/8e/28628e6d40e9f5b7073158042be7b62b.jpghttp:// www.viphairstyles.com/wp-content/uploads/2014/01/c urly-high-updo.jpghttp://1-ps.googleusercontent.co m/x/www.becomegorgeous.com/static.becomegorgeous.c om/img/arts/2013/7/wedding-hairstyles-for-long-hai r/gallery_big_wedding-curly-high-updo-hairstyle.jp g
+2 #120 مریم 58 TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارای عزیز و مهربون نگارای عزیزم پیاده روی خیلی خوبه من گاهی با دختر 5 ساله ام از اداره پیاده تا خونه می ریم می دونم که پیاده روی محسوب نمیشه چون ما خیلی آروم راه می ریم ولی بازم گاهی انجامش می دم.در ضمن می خواستم بگم که قبلا دور چشمان من بسیار تیره بود دکتر رفتم که کرم مدیلن رو بهم معرفی کرد و الان حدود یک سالی هست که استفاده می کنم و دور چشمان من عالی شده . پاسخ : سلام مریم جانخیلی خوب کاری می کنی. امیدوارم موقعیت پیاده روی ات بیشتر و بهتر شه.برای تجربه دور چشم هم ممنون. قابل توجه دوستانی که دنبال دور چشم برای رفع تیرگی هستند.
+1 #119 رزيتا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام.من چندماهي ميشه با وبلاگت اشنا شدم.خيلي عاليه.خسته نباشي عزيزم.سوالم اينه موهام موخوره داره.زود به زود كوتاه ميكنم ولي اينبار هنوز بلند نشده بازم موخورش شديد شده.مطالب قبلي رو خوندم مثل كوتاهي زود به زود، استفاده از نرم كننده و... فقط ميخواستم يه ماسك مو بهم معرفي كني واسه موخوره.فقط لطفا خيلي مارك ناپيدا نباشه چون تو شهرستانم و ممكنه گير نيارم.سوال بعدي اينه من زير چشام گود هستش.جدا از سياهي و چروك زير چشم كه اونارو بيان كرديد ميخواستم راجع به گودي زير چشم بهم بگين چيكار كنم. پاسخ : در مورد گودی زیر چشم در همین بخش پرسش و پاسخ به دوست دیگری جواب داده ام.http://2.bp.blogspot.com/-0j9rDkpSIps/T3qjirP4P 9I/AAAAAAAAB-4/uORNJ0g8Yts/s1600/1.JPGhttp://cdn.p ootica.com/images/makeup/skin-health/2014.07.08.23 .51.20.jpg
+1 #118 بهاره TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارای مهربون و نازنین. من به توصیه شما سه تونالیته مختلف رژ لب گوشتی و دو تا هم رنگای قشنگ دیگه گرفتم و واقعا راضی ام. ضمنا مدتهاست که میخوام برم دکتر پوست اما نمیشه. پست قبلیت باعث شد برم حداقل یه کرم دور چشم بخرم و میخوام که یه مرطوب کننده و یه اسکراب هم بگیرم. البته همیشه ضدافتاب میزنم.میخواستم ازت صمیمانه تشکر کنم دوست خوبم. :-* پاسخ : خیلی هم عالی. خوشحالم که قدم های خوبی برداشته ای! آفرین
0 #117 الهام...ب TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارای عزیزمرسی از جوابی ک دادیمن همونم ک عکس گذاشتم ک نظرتو راجع به خودم بدونمدیروز رفتم و دیدیم همو. بعد اینکه خداحافظی کردیم گفت خیلی خوشگلیا... تازه من چون تا حالا به جز ی ضدآفتاب و کمی رژ چیزی نمیزد دیروز ریمل و مژه شکنم استفاده کردم کمی ناشیانه بود اما بد نبود. البته خودم بدون آرایش صورتمو میپسندم.حالا اون پسندید اما من ن یمرسی از روحیه ای ک دادی.راستی با توجه به اون عکسا فک میکنید صورت من بیضی باشه؟؟؟نمیدونم چرا فرق کج حس میکنم بم نمیاد. چکار کنم آخه خیلی دوست دارم فرق کج بزنم... میدونم الان خیلیا پرسیده بودن . ببخش با این سوالات تکرای خستت میکنیم!راستی من قیافم خوبه شمام تایید کردین فک میکنید پیاده رویی خیلی لاغرم نمیکنه آخه نمیخوام وزن کم کنم؟ی سوال دیگم دارممن خط چشمو داخل چشم میکشم قشنگ میشه اما حس میکنم چشمم کوچیکتر و ورم زیر چشمم معلوم میزنه. این درسته؟خیلی ممنونم ازت! پاسخ : سلام الهام جانخوشحالم که موفق شدی!عزیزم من عکست یادم نیست که مجددا نظر بدم، لطفا هر دفعه لینک رو تکرار کن چون من عکسهای زیادی می بینم اینجا. پیاده روی سنگین و طولانی نکن. هفته ای 3-4 روز نیم ساعت برای حفظ سلامتی برو.مطلب مربوط به خط چشم رو که بخونی پاسخ سوال آخرت رو می گیری.
0 #116 دفتر بزرگ TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
من تردمیل ندارم و محیط اطراف منزلم هم به خاطر سطح اجتماعی پایینی که هست امکان پیاده روی تو خیابون هم ندارم به خاطر حرفایی که میزنند با این حال من روزی 30 دقیقه تو خونه با تمام شرایطی که گفتید پیاده روی میکنم بعدشم به گفته مشاور تغذیم ویتامین سی میخورم تا انرژیم زیاد شه نباید تنبلی کرد تو لاغر شدن من خودم تازه اینو فهمیدم وقتی همه زندگیت تحت تاثیر bi هست نباید تنبلی کرد من با همین پیاده روی تو ده روز 1.5 کیلو کم کم کردم خدا رو شکر همه چیز هم خوردمنگارای عزیز امیدوارم به هر چیزی که تو زندگیت میخوای برسی به خاطر این همه لطفی که نسبت به خواننده هات داری شما برای کاهش اشتها تجربه ای داری؟ یه مدت فلوکستین خوردم ولی بعد از یه ماه پشیمون شدم به خاطر عوارضی که داره پاسخ : عزیزم اولا بسیار بسیار عالی. هم تفکرت صحیحه و هم نتیجه گرفتنت عالیه.برای اونهایی که نزدیک خونه شون به دلایلی نمی تونن پیاده روی کنند اتفاقا پیشنهاد دارم با یک تاکسی یا اتوبوس برن چند محله اون طرف تر پیاده روی کنند. کار نشد نداره. اما اگر توی خونه پیاده روی می کنی بازهم باید کفش و جوراب ورزشی بپوشی وگرنه ستون مهره هات آسیب می بینه.خواهش می کنم برای کاهش اشتها فلوکستین نخورید. این دارو کارش چیز دیگه ایه و عوارض زیادی روی فرد سالم خواهد داشت.جالبه ممکنه فکر کنی بیخود می گم اما من کشف کرده ام راه کاهش اشتها فقط کم خوردنه. یعنی مدتی باید با غلبه بر امیالت و سختی کشیدن (مثلا یک هفته) کم غذا بخوری و بعدش اتوماتیک هم معده ات کوچیک میشه هم قندت رو اگر با خوردن غذاهای کوچیک کم کالری هر 2-3 ساعت یکبار کنترل کنی افت قند و افزایش اشتها نخواهی داشت.البته اضافه کنم قطره عصاره زیره و لیمو رو می گن برای کاهش اشتها خوبه اما در من که موثر نبود (برعکس هم بود!). قرصی هم به اسم ریداکتیل (از شرکت ابوت) سالها پیش امتحان کردم که با اینکه تاثیر خوبی در کنترل اشتها داشت به شدت عوارض جانبی اش آزار دهنده بود (خواب نا آرام و نیمه بیدار، خشکی وحشتناک دهان) و اینکه گرونه (دونه ای 1 دلار)همین جا تاکید می کنم هیچ کدوم از این روشها موثر نبود ، اما می دونم بعضی ها تا سرخودشون به سنگ نخوره بیخیال نمی شن، بنابراین این گوی و این میدان. بفرمایید تست کنید و تجربه تون رو برای ما هم بنویسید!
0 #115 آرینا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
عزیزم می تونید یه پست هم در مورد انتخاب کفش مناسب بزاری که موقع خرید بدونیم کدوم مناسببتره و به پاها اسیب نمی رسونه ممنون پاسخ : عزیزم این پست رو دیده ای؟http://chi-napooshim.blogfa.com/post/62
0 #114 مینا TUEب ظ+0330E_آذر+0330Rآذرب ظ+0330_0C1
سلام نگارا جون مرسی بابت این اطلاعات خوب نگارا جون میشه یه پست هم در مورد عادت های غذایی خوب و غذاهای سالم بذارید ؟ ممنون پاسخ : سلام عزیزمچشم. بگذار افکارم رو مرتب کنم ببینم چه می کنم. البته انقدر تو سایتهای مختلف از این مطالب هست که مطمئن باش بگردی حتما چیزهای خوب هم توش پیدا می شه.

forum banner mobile