چی نپوشیم؟
یکشنبه, 09 آذر 1393 ساعت 20:27

برای مجلس عزاداری چی بپوشم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)

شاید باید این رو چند هفته زودتر می نوشتم، خوب فرصت نشد و احتیاج داشتم یک بار وقت کنم و افکارم رو در این زمینه مرتب کنم. در هر حال عزاداری شخصی که امیدوارم برای هیچ کدوم از دوستان عزیزم پیش نیاد و از عزاداری های مذهبی هم هنوز یک مقدار مونده و امیدوارم این مطالب به دردتون بخوره.

 

در یک کلام که بخوام بگم، Dress Code  یا عرف پوشش مورد قبول در مجالس عزا اصولا رسمی، بدون جلب توجه و بدون آراستگی بیش از حده. حالا توضیح می دم یعنی چی.

اولا، رسمی، یعنی مثلا شلوار جین و کفش ورزشی برای مجالس عزا قابل قبول نیست. تیپ لباسمون توی این مجالس باید به سمت تیپ زنانه بره. اما... نکته دوم رو چرا گفتم؟ چرا بدون جلب توجه؟ این یعنی اینکه با اینکه رسمی می پوشیم، پاشنه 12 سانتی نپوشیم و گرمب گرمب وسط مجلس راه بریم و توجه رو به خودمون جلب کنیم.

بدون آراستگی بیش از حد رو فکر می کنم همه می دونین چی می گم. ببینید اصولا دو نوع عرف در مجالس عزا وجود داره، مردم کلا این دو دسته اند و در این زمینه آشتی پذیر هم نیستند. یه گروهی اصولا آرایش و آراستگی رو در مجلس عزا بسیار بد و زشت می دونند و رسمشون هم اینه که حتی ابروها رو تا چهلم بر ندارند و مردها ریش بذارند و غیره. یه گروهی هم آرایش ملایم و آراستگی عمومی و پیرایش ابرو و صورت رو عیب نمی دونند. اما... چیزی که مهمه اینه که هیچ کدوم از این دو گروه، آرایش غلیظ، لاک پر رنگ، رژ پر رنگ، موی شینیون شده طبقه طبقه و... رو محترمانه نمی دونن.

ببینید من شخصا یه فلسفه ای دارم. براتون توضیح می دم ببینید شما با من موافق هستین یا نه. من می گم، آرایش و آراستگی معقول و خیلی ملایم در مجلس عزا اشکالی نداره، به این دلیل: اگر شما خدای نکرده دور از جونتون صاحب عزا باشید، اونقدررررر این فقدان براتون ناگوار خواهد بود که به آرایش و لباس فکر که نمی کنید هیچی، دور از جونتون آب و غذا هم برای مدتی از یادتون می ره. درسته؟ پس این از صاحبان اصلی عزا. اما اگر نسبتتون اونقدر دوره، که اولویت ذهنی تون میاد روی آراستگی و لباس، بنابراین واقعیت اینه که شما خیلی عزادار و داغدار نیستید و بیشتر برای ادای احترام به خانواده داغدار اونجا می رین. خانواده ای که عزیزش رو از دست داده. بنابراین مرتب باشید، اما حتما و حتما خودتون رو جای اونها بگذارید. اگر زبونم لال عزیز شما از دست رفته بود، آیا اگر دختر خاله تون با سایه چشم آبی می اومد توی مجلس، جدا از همه رسوم، دلتون نمی شکست؟؟؟

پس لطفا جوری بپوشید و جوری آرایش کنید که ساده در عین حال مرتب باشه. نمی گم زشت و شلخته باشید، خیر. اما ملایم آرایش کنید. این مطلب در مورد مجالس عزاداری مذهبی هم هست. فکر کنید فامیل یا دوست نزدیکتون صاحب عزا است. مرتب و آراسته اما بدون جلب توجه حضور پیدا کنید.

خوب دوستان، اول درباره مجالس عزایی بگم که مختلط یا در محلهای عمومیه و خلاصه باید توش با حجاب حضور پیدا کرد. در این مجالس اگر چادری هستید که چادر تر و تمیز و نویی سرتون کنید. مگر اینکه قرار باشه در بهشت زهرا حضور پیدا کنید که در این صورت، چادری سر کنید که اگر خاکی و گلی شد، دلتون نسوزه. برای دوستان دیگه، یک مانتوی مشکی ساده و نسبتا رسمی با قد مناسب و نه خیلی کوتاه (مثلا تا زانو) با یک روسری یا شال که می تونه خطوط رنگی، مثلا طلایی یا نقره ای محو داشته باشه، شلوار راسته نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد با یک کفش خانمانه با پاشنه یا لژ مناسب 3-5 سانتی یک گزینه خوبه. رول دئودورانت و عطر ملایم و خنکی بزنید که باعث سردرد دیگران نشه.

در مجالس عزایی که می شه با لباس حضور پیدا کرد، هم بلوز و شلوار گزینه خوبیه، هم دامن و هم پیراهن. خوب البته همه مشکی. یکی از گزینه هایی که من خیلی مناسب می دونم، لباسهای گیپور یا دانتله که زیرش هم آستر داره. این لباسها هم شیک و کلاسیک هستند و هم اینکه یه تیکه و یه تیغ مشکی نیستند. مثلا یک پیراهن دانتل ساده تا زانو با جواب شلواری و کفش ساده مشکی به نظرم ترکیب قشنگیه. طبیعتا بلوز و شلوار آهاردار راسته یا کمی دمپا هم کاملا مناسبه.

گفتم جوراب شلواری، یادم افتاد بگم یه چیز مهم در مجالس عزاداری اینه که بر*هن*گی بسیار بده و نامناسبه. یعنی یقه زیادی باز نپوشید. دامن های کوتاه رو حتما با جوراب شلوار مشکی بپوشید. آستین ها رو سه ربع یا بلند بگیرید. کلا پوست زیاد بیرون نندازید!

موها رو می تونید باز یا جمع کنید، اما تو رو خدا شینیون چند طبقه نکنید، زشته. براشینگ مرتب کنید یا دم اسبی های مرتب و مناسب. یک نکته جالب رو هم بگم. یه رسم شیکی هست که خانمهایی که موهای خیلی روشن دارند در مجالس عزا موهاشون رو با یه روسری یا شال توری می پوشونند. برای همین توی فیلم های خارجی زیاد می بینید که زنهای عزادار یا کلاه سرشونه یا شال و روسری. اگر موهاتون خیلی بلوند و بوره، می تونید برای احترام هر چه بیشتر به صاحب عزا موهاتون رو اینطوری با یه شال خیلی نازک حریر یا تور بپوشونید.

 

 

 

چند تا نکته رفتاری هم با اجازه بگم:

 

شاید شما دوست یا دخترخاله تون رو بعد از چند ماه در این مجلس دیده باشید، اما به خدا زشته حرف زدن با صدای بلند، پچ پچ مداوم، هرو کر و صدای بلند خنده، ابراز خوشحالی و سر و صدا، بلند حرف زدن، و به هر شکل بی توجهی و شلوغ کردن. وقتی یک انسان زندگی اش رو از دست می ده، آیا شایسته نیم ساعت سکوت شما نیست؟

یک نکته هم برای صاحب عزا که ایشالا هیج وقت هیچ کدوم از ما نباشیم: شاید گاهی در مجلس عزا افرادی رو ببینید که زیاد آرایش کرده اند، بد لباس پوشیده اند و متاسفانه متوجه غم و درد شما نیستند. کارشون خیلی خیلی خیلی زشته، اما شما ببخشید و بگذرید. وقتی دلتون پر از درده، آدمهای نادان اشتباهات زیادی مرتکب می شن که ممکنه عذابتون بده، بگذرید. ببخشید. فراموش کنید. بگذارید به حساب نادانی و خامی اون فرد.

نکته آخر اینکه، آرزو می کنم غم و درد و از دست دادن عزیزان از همه شما دوستان دور باشه، اما همیشه سعی کنید خودتون رو یک لحظه جای صاحب عزا بگذارید و اون جوری که دلتون نمی شکست مردم در عزای عزیزان شما شرکت کنند حضور پیدا کنید. مجلس عزا سالن مد نیست. یه جاییه که یه طفلکی پدرش، برادرش، مادر، همسرش و.... رو از دست داده. جمع می شیم چون یه نفر خیلی خیلی گناه داره. مهربون و دلسوز حضور پیدا کنیم. 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22692 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

0 #123 HodHod 1393-09-12 17:43
سلاموای چه خوشحالم که کامنتا بازه:)))بی توضیح اضافهلطفن راجع به اصول برگزاری مراسم خواستگاری و بله برون و نامزدی و... (اعم از لباس و هدایا و کارهایی که باید انجام بشه)یه پست بذازی خیلی مچکر میشم:)من که ۲۳سالمه با پوست روشن و قد ۱۶۳و وزن ۵۹چی بپوشم توی هرکدوم از اون پروسه های پیش روم:/من خیلی سوال تو ذهنمه ولی از وقتی خواننده ی نوشته های موثرت بودم اولین سواله که مطرح کیکنم:)در این حد خوبم و کم حرف=)) پاسخ : سلام عزیزمتو که چیزهایی که پرسیدی شد یک وبلاگ! در مورد اینکه چی بپوشی در خواستگاری از فهرست مطالب پیداش می کنی. در مورد انتخاب لباس عروس هم مطلب هست. هزاران مطلب و نکته هم درمورد انتخاب لباس مجلسی هست. لطفا وقت بذار مطالب قبلی رو بخون.در مورد هدایا و رسوم در شهرها و حتی خانواده های مختلف خیلی فرق می کنه، در هر حال خیلی در چارچوب کاری این وبلاگ نیست ولی آنلاین منبع زیاده.موفق باشی.
+4 #122 لارا 1393-09-12 17:37
سلام عزیزم ممنون ازایییییییییییییییییییییییییییینهههههههههههههههههه هههههههههههمه لطف نگاراجان درزممینه روابط اجتماعی ودوستان هم میشه بهمون بگین من فقط یه دوست داشتم که اونم ازاین شهررفته راستش عدم اعتماد باعث شده که نتونم دوستی داشته باشم پاسخ : سلامچشم. اما فکر نکن همیشه و حتما در هر لحظه باید دوست صمیمی داشته باشیم. گاهی تنهایی برای همه لازمه.یه ذره این ور اون ور برو کلاس برو جاهای فرهنگی برو بالاخره دوست پیدا می کنی.تنهایی برای خودشناسی عالیه. کتابهای خوب بخون.
+1 #121 فاطمه 1393-09-12 17:37
سلام خانوم توی اطرافیان چند تا خانوم هستند که به خوش پوشی معروف هستند اما اکثرا مشکی میپوشند .من خیلی با رنگ مشکی ارتباط برقرار نمیکنم به نظرت چه رنگ هایی برای یک خانوم 30ساله محجبه (چادر)شیک و مناسبه که جلف نباشه و چه مقدار لازمه لباس مشکی داشته باشیم.در ضمن یه مدتیه برای چرب کردن دست هام از روغن زیتون استفادده میکنم که راضیم آخه کرمها در حجم کم و گرون ارائه میشن در نهایت به خاطر وقتی که میزاری خیلی ممنونم امیدوارم که همیشه موفق باشی. پاسخ : سلامخاکستری، قهوه ای، بنفش تیره، سورمه ای، فیروزه ای تیره، زرشکی و...مقدار لباس مشکی بستگی به خودت داره. بعضی ها رنگی پسندن، من خودم 95 درصد مانتوهام مشکی هستند و اون 5 درصدر رو هم هیچ وقت نمی پوشم!!! کاملا سلیقه ایه. :)
0 #120 faezeh 1393-09-12 17:35
ببخشید خجالت میکشم سوال کنم...........میگن مولتی ویتامین خاصیت دارویی داره و نباید همینطوری استفادش کرد...درسته؟بعدشم بابام میگه خوردن خود پرتقال خیلی بهتر از ویتامینث هست....الان دارم ویتامین ث میخورم....به نظرتون بعد چن مدت پوستم بهتر میشه؟ پاسخ : نه، همه جای دنیا مولتی ویتامینها و مکملهای غذایی بدون تجویز پزشک فروخته می شن چون میزان نرمال مصرفشون ضرری نداره مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشی.بله ویتامینهای طبیعی خوبن، مکمل ها اثر اونها رو تکمیل می کنند.چند ماه.
0 #119 faezeh 1393-09-12 17:30
حالا شامپوهارو بخرم ببینم خوبه یانه..مرسیاخه نمیشه که جوش هارو کاریش نکرد...خوب جوش تو زیبایی خیلی تاثیر داره...الکل بزنم؟من تو اینستا از دوستام سال کردم گفتن زیره قبل ناهارو شام اشتها رو کم میکنه...ورزشم سعی میکنم روزی نیم ساعت انجام بدم و کنترل بیشتر رو غذا رو هم از فردا شروع میکنم و میشم همون فایزه ی قدیم که خیلی اراده داشت...نه؟اونطوریام نیستم.... پاسخ : جوش در سن تو اینجوریه. باید بگذاری خودش خوب شه وگرنه جاش می مونه. خود دانی.عصاره زیره رو به صورت قطره می تونی از داروخانه بخری ولی بپرس ببین برای اینکه در سن رشد هستی مساله ای نداشته باشه.
0 #118 مریم ف 1393-09-12 17:28
سلام عزیزم.خواستم عروسک شهر موشها بخرم زد خطاشما کد استفاده شده وارد کرده اید . یعنی چی؟ پاسخ : مریک جان اشتباه پیش اومده رو اصلاح کردند. می تونی با این ایمیل باهاشون هماهنگ
0 #117 شیما ع 1393-09-12 17:28
مرسی نگارا جون.ان شالله همیشه سلامت و شاد و خوشبخت باشی پاسخ :
+1 #116 مهدیس 72 1393-09-12 17:27
سلام نگاری عزییییییز و مهربون من خدای من باورم نمیشه نظرات باززززه ! من همونی هستم که شیرازم و رفتم دبنهامز یه س.وتین خریدم و خیلی خوبه و پرسیدی قیمتشو بگم برای دوستان !از وقتی جواب کامنتمو خوندم متاسفانه هر وقت اومدم بسته بود نظرات، شرمنده خدمت خواننده های محترم این وبلاگ شیک! عرض کنم که : من سو/تینمو خریدم 125 ولی رنجای قیمتی پایین تر یا بالاتر هم داشت . اما در کل همین حول و حوش بود امیدوارم هرکی مثه من س.ی.نه هاش بزرگه و یه عمری با ناراحتی و افسرگی توی آینه نگاه میکرده و هیچ لباسی خوشکل و خوش فرم توی قسمت بالاتنه اش نمی ایستاده! و یا فقط از اون سوت.ین زشت های جلو مثلثی پیدا میکرده برای خریدن! ، بره یه دونه از این سو.ت.ین های گرد خوشگل بخره و عشششششششق کنه مرسی نگاارای عزیزم که اینقدر با دقت و حوصله این همه مطالب خوب میذاری و این همه سوال جواب میدی هزااااااااااار تا برای تو پاسخ : مبارکت باشه. ممنون که اطلاعات رو دادی.سعی می کنم صبحها بیشتر باز بذارم بخش پرسشها رو. نمی دونم چرا کمتر حواسم به صبح بود و بیشتر بعد از ظهر باز می کردم.
0 #115 فیزول 1393-09-12 17:27
من کد وارد کرم اما قبول نمیکنه میزنه قبلا استفاده شده؟؟جریان چیه پاسخ : آدرسشون رو در همین بخش پرسشها گذاشته ام. تماس بگیری کد صحیح رو بهت می دن.
-3 #114 فادا 1393-09-12 17:20
سلام نگارا جون.دوست پسرم گفته با مهریه 14 سکه ازدواج کنم باهاش.نظر شما چیه؟ پاسخ : سلاممن از بقیه مشخصاتش هیچی نمی دونم. اگر آدم خوبیه، چرا که نه؟ اگر آدم بدیه، چرا بهش فکر می کنی؟من آدم خوشبخت بدون مهریه و آدم بدبخت با چند هزار سکه مهریه دیده ام. در ضمن خیلی خیلی کم دیده ام کسی مهریه اش رو واقعا بگیره.سعی کن روی درخواست وکالت (حق) طلاق و سایر حقوق (مسکن، کار، تحصیل، خروج از کشور، نصف شدن اموال) تمرکز کنی.
0 #113 فیزول 1393-09-12 17:18
سلام عزیزم.راجب ناخن دستم مشورت کرده بودم با شما که حالت افتاده داره و شما فرمودین احتمالا قارچ هست.دیروز از دکتر پرسیدم گفت قارچ هست و قرص داد بهم و گفت علتش استون هست.ممنونم از راهنماییت عزیزم پاسخ : سلام عزیزم. چه خوب که پی گیری کردی. امیدوارم زود خوب شه.
+1 #112 بی نام 1393-09-12 16:54
سلام نگاراجان!یه حرفایی توی دلم ه که نمی دونم به کی بزنم راستش موهای من خیلی خیلی کم پشت شده خیلی هم دکتر رفتم و درمان کردم مکمل های مختلف خوردم همه آزمایشهام خوب بوده ولی این ریزش من خوب نشده الان موهام یک چهارم شده کف سرم پیدا شده اعتماد به نفسم رو از دست دادم دیگه خجالت می کشم برم استخر و عروسی و ... توی جمع های خودمونی و دوستانه من همیشه روسری و مقنعه سرم هست حتی از الان فک می کنم اگه یه وقتی ازدواج کنم ( تازه اگه ، چون کسی با دختر این شکلی ازدواج نمی کنه ) واسه مراسم ها و مهمونی ها باید چکار کنم حتی برای آرایشگاه رفتن هم خجالت می کشم.فقط هم این نیست صورتم و بدنم رو به هر شیوه ای که موزدایی کنم سریع جوش می زنه و سرخ می شه انواع after shave ها و ... رو هم امتحان کردم کلا اعصابم از دست پوست و مو هام خورده دیگه واقعا خسته ام شما جای من بودی چکار می کردی؟ من با این موهای خالی شده و پوست حساس چکار کنم؟ وقتی پست های شما رو می خونم خیلی سعی می کنم به خودم امید بدم و اعتماد به نفسم رو بالا ببرم ولی خوب .... با چی بالا ببرم؟ توی کامنت ها خوندم که پرسیده بودن با مشکل حسودی چکار کنیم، نگارا من چکار کنم؟ من مشکل حسادت دارم، موهای خانم های دیگر رو که می بینم حسودی ام میشه قبلا که موهام نریخته بود اونقدر مو داشتم که به زور جمعشون می کردم و می بستم اما الان ... حسرت اون روزا رو می خوردم.دیگه خسته شدم نگارا خیلی خسته ببخشید که ناراحتی هام رو باشما در میون گذاشتم هیچ کس رو ندارم باهاش حرف بزنم پاسخ : عزیزم همه ما وقتی خانمهای دیگه رو می بینیم بالاخره به یه چیزی حسودیمون می شه. به نظر من طبیعیه و بخشی از ذات آدمه. خوبه که بتونیم این انرژی رو به کانال مثبتی برای ایجاد تغییراتی در خودمون سرازیر کنیم. من خودم دارم چند جور مکمل و دارو رو برای ریزش مو امتحان می کنم. اگر جواب خوب گرفتم حتما اینجا هم ذکر می کنم.قوی باش، به خودت مسلط باش. به جای پوشوندن موهات که باعث ریزش بیشتر می شه یه کمی هوا بده به موهات. مکملهایی که ذکر کرده ایم رو تهیه کن و بخور. مدل موهات رو کوتاه تر و خورد کن که کمی اش کمتر به چشم بیاد. سر خودت رو یه کمی گرم کن که کمتر به این موضوع فکر کنی تا مکمل ها تاثیرشون رو نشون بدن.
0 #111 رباب 1393-09-12 16:51
سلام نگاراجاننمیشه به خانم یه مادر پیشنهاد کرد که در ایام تعطیلی که تابلو نباشه با مشورت پزشک پشت لب ایشون رو لیزر کرد..چون یه مدت بعد می اوفته به سن بلوغ ایشون و واقعا سخت میشه... پاسخ : سلام رباب جانمن واقعا موافق انجام لیزر روی بچه 10 ساله نیستم. به جز جنبه های منفی اخلاقی، شاید برای رشدش ضرر داشته باشه.
0 #110 طاهره 1393-09-12 16:44
سلام نگارا جون خدا قوت دوتا سوال داشتم یه پیشنهاد1-یه پالتو کرم دارم یقه پهن وباز بالای زانوو باکمربند37 سالمه با چه رنگ کفش و شلوار و شال ست کنم2-عید عروسی برادر شوهرمه یه بچه چهارماهه دارم شیر خودمو می خوره شیر خشک بهش می دم لب نمی زنه به نظرت برا لباس چیکار کنم در ضمن سی *نه* هام بزرگ شده وزنم54 و قدم 158هیکلم خوبه فقط تنها مشکل همونه که گفتم راستی یه پیشنهاد تو یکی از جوابها ادرس یه سایت و داده بودی برا مدل پرده امانتونستم پیدا کنم لطف کن اگه امکان داره اون ادرس ها رو لینک کن تا بتونیم بهتر استفاده کنیم .ممنون که اینقدر گلی پاسخ : 1. اگر کمربند رنگیه، رنگ اون. اگر نه، با قهوه ای سوخته یا مشکی.2. منظورت از نظر باز شدن لباس و شیر دادنه؟ لباسهای چپ و راستی گزینه خیلی خوبی برای مادران شیرده هستند.http://www.pinkmascara.com/Images/ProductFul l/c25872-1658/long-sleeve-wrap-dress.jpg3. عزیزم بخش پرسشها فقط قابلت نوشتن متن رو داره و لینک نمیشه کرد. شما اگر اون آدرس رو کپی پیست کنی در نوار بالای صفحه ات به اون صفحه می ره.
-2 #109 جیگرطلا 1393-09-12 16:41
سلام نگارا جووون، خوبی ؟خیلی خوشحالم که ثبت نظراتت بازه اول از همه واست ارزوی تندرستی و شادی دارم. واقعا خانوووومی مطالبت کاربردی هستن و باعث میشه خیلی چیزا رو با هزینه کمتر مدیریت کنی. این عالیه. اینا سوالای منه که از قبل یه جا واسه خودم یادداشت کردم تا اینکه نظراتت باز شه 1. چرا موافق با تتو نیستین؟ چه واسه ابرو چه واسه خط چشم؟2. برای تقویت ابرو چیکار کنم؟3.واسه از بین بردن موهای داخل بینی و گوش چیکار کنم؟ پاسخ : سلام عزیزم1. خوب من موافق چیزهای دور از چهره اصلی و زیبایی طبیعی نیستم. حالا هاشور ابرو در حدی اما تتوی خط چشم بسیار غیر طبیعیه و جز اون درد وحشتناکی داره و خیلی زود هم رنگش می پره.2. محلول تقویت ابرو مارکهای مختلفی هست مثلا هرباسنس یا سنره.3. از بینشون نبر اونها توی بدن کاربرد دارند اما برای از بین برده اونهایی که بلنده یا بیرون زده موزن مخصوص گوش و بینی هست توی فروشگاهها.
0 #108 نینا 1393-09-12 16:34
سلام نگارای دلبر ک دل همه رو بردیمن اولین بارمه نظر میذارم.ببخشید چنتا سوال داشتم1.ایا من که 20 سالمه اشکالی داره از کرم ابرسان هیدرا لیفت نیوا استفاده میکنم؟2.ایا کرم اوسرین اوره ی ده درصد پوست دستمو تیره میکنه؟3.ویتامین ث جویدنی خیلی حالمو بد میکنه یعنی بد مزس اشکالی نداره قورتش بدم درسته یا حد اقل تو اب حلش کنم و بخورم؟4.من میخام وزن کم کنم دکتر پوست گفت اگر ماهی یک تا یکونیم نیلو بیشتر کم کنیم موهامون میریزه و اصلا قابل برگشت نیس.ایا شما اینو تجربه کردین؟بسیار ممنون پاسخ : سلام1. نه خیلی هم خوبه. کرم سبکیه.2. نه خیالت راحت.3. شاید مارک بدمزه ای خریده ای. من عاشق مزه جویدنی ها هستم. راگر خیلی غیر قابل تحمله مثل قرص معمولی قورت بده البته جذب کامل رو نخواهد داشت ولی از نخوردنش بهتره.4. بله من هم گاه گداری موهام می ریزه. یعنی اصولا تغییر در سیستم غذایی یه کمی بدن رو به هم می ریزه اما حتما باید از مکمل های غذایی که خیلی صحبتش شده استفاده کنی.
-2 #107 سوده 1393-09-12 16:21
سلام نگارای عزیز مرسی از وقتی برای ما میذاریمن صورت گرد سفیدی دارم و 28 سالمه .موهامو بادمجونی کردم موی سفید خیلی دارم و بعد از چند دفعه شستن در کمال تعجب میزنن بیرون!اولا فکر می کردم رشد موهامه بعد مادرم گفت رنگ موت خوب نیست!میخواستم بپرسم توی تناژ های قرمز و شراب چه مارکی بیشترین پوشش دهی رو داره؟و آیا موی تنباکویی رنگ با لایت های نازک بلوند به من میاد؟قبلا بلوند و عسلی کردم و 40 سال پیرتر شدم!!!مرسی از اینکه اینقدر نازنینی پاسخ : سوره عزیز من در زمینه رنگ مو اطلاعات دقیقی ندارم. هایلایت اصولا سنت رو می بره بالا. به نظر من برو تو خانواده قهوه ای -زیتونی چون پوستت سفیده تیپت اروپایی میشه.
0 #106 صحرا 1393-09-12 16:10
نگارا جونم خسته نباشی، این پستت عالی بوددو تا سوال دارم: 1- از امریکا برای من یه سری محصول سه تیکه ای Proactive آوردن Proactive 3) step kit) که برای درمان آکنه (حاوی اسید سالیسیلیک) استفاده میشه، اینم لینکش: www.proactiv.com/?grcid=valueاولین قسمتش یه لایه برداره که با اون صورت رو میشورم، دومیش یه نوع داروی رقیق (چه جوری بگم؟!) رقیق تر از کرم و غلیظ تر از محلوله که شب میزنم و سومیش آبرسانه که اون دومیه باعث پوسته ریزی نشه، با راهنمایی های تو یه کرم شب Loreal Revitalift خریدم برای چروکهای ریز اطراف لب و افتادگی گونه هام:http://www.lorealparis.com.au/skincare/facecar e/revitalift/total-repair-10.aspxحالا سوالم اینه که ترتیب زدن اینها باید چطور باشه؟ اول کدوم رو بزنم؟ آیا باید زمان خاصی رو صبر کنم بعد از زدن هر کدوم و بعدی رو بزنم؟2- تو عکسهای این پست، اون لباس آخریه، (پیراهن با دامن نسبتا پفی و آستین داره) برای یک گلابی نسبتا لاغر (بدون شکم) مناسبه آیا؟همین دیگه مهربون. خسته نباشی عزیزم پاسخ : سلام1. چه پک خوبی. ضد جوش و پاکسازی کننده است. به نظر من تداخل نداشته باشند بهتره. یک شب در میون بزن. یک شب پک امریکاییه و یک شب کرم لورآل.در مورد خودش هم درسته یک ساعت قبل از خواب اول لایه بردار رو بزن، یک ربع بعد اون سرم طوری رو و مثلا دم خواب کرم کاسه ای رو.2. برای گلابی نسبتا لاغر به خصوص کمر باریک خوبه.
+1 #105 ناهيد 1393-09-12 16:06
سلام عزيزم.من زير چشم و رو پيشونيم خط داره ميفته.مخصوصا پيشوني وقتي صبح از خواب پاميشم و زير چشم هم وقتي ميخندم.ميدونم سوالم تكراريه اما ميخوام برم كرم بگيرم ميخوام اشتباه نكنم.تا انجايي كه من فهميدم بايد كرم كلاژن لوال بگيرم درسته؟؟چون روزا سركار ميرم و ارايش دارم فقط موقع خواب بزنم كافيه ؟؟ از همين كرم هم ميشه پيشوني زد هم دور چشم؟؟ قبلا از شامپوبچه براي شستن ارايش استفاده ميكردم از وقتي شما گفتي شامپو بچه خوب نيست منم از محلول پاك كننده براي چشم و شيرپاكن براي صورت استفاده ميكنم ميديدم دور چشمم داره چروك ميشه اما نميدونستم از شامپوبچست..واقعا ازت ممنونم كه راهنمايي ميكني تا هممون زيبا و اراسته باشيم. پاسخ : سلام ناهید جانخدا رو شکر که دیگه شامپو بچه نمی زنی.اگر می خوای به پیشونی و بقیه صورتت هم بزنی کرم کلاژن ریپالپر (ریپلامر) لورآل و اگر فقط برای دور چشم می خوای کرم دور چشم کلاژن تیوپی لورال رو بگیر.فقط موقع خواب و مقدار خیلی کم بزن.
0 #104 آرزو 1393-09-12 15:58
سلام نگارا جان سوال کرده بودم این دستبند های رنگی که یک تیکه طلای ظریف داره برای سن من مناسب هست یا نه؟(33)سالم هستhttp://m-kf.persianblog.ir/post/1045/این شکلی هستند ولی قسمت طلا شگلهای متفاوت داره از فروهر تا ماهی و ....... و همیشه هم آویزون نست من اون مدل را دوست دارم که قسمت طلا بین مهره ها جاسازی میشه و آویزون نیست.ممنونم ازت ببخش که عکس بهتری نتونستم پیدا کنم پاسخ : آهااان فهمیدم.... چرا که نه؟ خیلی هم خوشگله. من هم سن تو هستم و استفاده می کنم. :)

forum banner mobile