چی نپوشیم؟
سه شنبه, 02 دی 1393 ساعت 02:28

موقع بارداری چی بپوشم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

 اولا ، مبارکه! امیدوارم بارداری بی خطر و راحتی رو سپری کنید.

حالا بیایم توی اینکه چی بپوشیم؟

بارداری رو معمولا به سه دوره سه ماهه یا ترایمستر تقسیم می کنند.

 

 

سه ماه اول:

 

 

 

من بیشتر اینجوری دیده ام که خانمها به دلایل مختلف از جمله خجالتی بودن، نگرانی ریسک بالای سقط، سابقه سقط های قبلی و... دوست دارند تا پایان سه ماهه اول صبر کنند و بعد خبر بارداریشون رو عمومی کنند. یعنی در سه ماهه اول هیچ کس جز نزدیک ترین نزدیکان یا شاید حتی فقط پدر و مادر جدید از بارداری خبر ندارند.

یه گروه دیگه ای هم هستند که مشکلی با اعلام بارداری ندارند، اما چون هنوز شکمشون خیلی خیلی کوچیکه، دلیلی هم برای پوشیدن لباسهای مخصوص بارداری ندارند.

برای این دسته از خانمها، پوشوندن شکمشون و نشون ندادن بارداری، همزمان با بی دلیل چاق به نظر نیومدن و فقط راحت بودن و فشار نیومدن به شکم، می شه اولویت اول در لباس پوشیدن.

 

>>> چی نپوشیم؟

 

بلوز های خیلی تنگ و چسبون رنگهای روشن، شلوارهای چسبون و تنگ، ساپورت یا لگینگ، لباسهای نایلونی و استرچ، تونیک های چسبون روشن

>>> چی بپوشیم؟

 

 بلوزهای بالاتنه کوتاه کم چین، بلوزهای یقه شومیز، بلوزهایی با طرح های شلوغ، شلوار دمپا گشاد، تونیک های نسبتا گشاد تیره رنگ، لباسهای لایه لایه (مثلا تاپ و ژاکت سبک روش، یا تاپ و کت)، دامنهای فون، ترک و هر نوع دامن A شکل، مانتوهای مدل کتی، مانتوهایی با دامن فون و خطوط عمودی

نکته کنکوری:

افراد غیر باردار سیب شکل و کلا اونهایی که شکم دارند هم از این قانونها می تونن استفاده کنند. و شما هم از قانونهای مربوط به سیب ها می تونین استفاده کنین.


 

 سه ماه دوم:

 

 

در این دوره خیالتون از موندنی بودن بیبی جمع شده و دیگه خبر خوش رو به همه داده اید. در ضمن از نظر ذهنی و روحی با این تغییر کنار اومده اید و دیگه خجالت نمی کشید کسی بفهمه که باردارید. دیگه اینکه چون سه ماه برای اعلام خبرتون صبر کرده اید و برای گروهی از خانمها این سه ماه با ویار و حالت تهوع ناجوری گذشته و خلاصه وارد دوره خوشی بارداری شده اید، دیگه دوست دارید یه جورهایی برآمدگی اندک شکم رو بزرگ کنید. در این دوره وزنتون دیگه داره بالا می ره و کلا اولویت خانمها در سه ماهه دوم اینه که بارداریشون پیدا باشه تا هم لذتش رو ببرند و هم همه رعایتشون رو بکنند. در این دوره خانمهایی که همیشه از لاغری بالاتنه ناراحت بوده اند، دوره خوش پر شدن کاپ لباس زیرها و لباسهای زیبا رو تجربه می کنند!

 

 

>>> چی نپوشیم؟

 

لباس زیر های تنگ با کاپ کوچیک که سینه ها از بالا و پهلوهاش بد شکل و تیکه تیکه بزنه بیرون، یا با بند دور کوچیک که پشت تیکه تیکه از بالا و پایین بندش بزنه بیرون، یا از اون هم بدتر با بند دور گشاد که از پشت بره بالای کتف وایسه و سینه ها رو ساپورت نکنه. آستینهای گشاد و لباسهای از بالا گشاد یا چیندار از بالای سینه

>>> چی بپوشیم؟

 

شلوارهای مخصوص بارداری (قسمت بالا و جلوی شکمشون کش پهن داره و قابلیت تغییر سایز شکم و کمر داره) دمپا گشاد و از بالا گشاد، انواع لباسهای کیپ بدن و کشی که فرم شکمتون رو به وضوح نشون بده ولی لاغری بقیه بدن رو هم نشون بده ، پیراهن و بلوزهای چپ و راستی، لباسهای استرچ که شکم رو جا بدن اما برای بقیه هیکل بزرگ نباشن، سارافن و پیراهن های بالاتنه کوتاه و لباسهایی که زیر سینه چین می خورند، مانتوهای چپ و راستی استرچ و ریون با آستین های تنگ

نکته کنکوری:

از این لحظه تا پایان شیردهی که به خاطر هورمون ها سینه ها بزرگتر و سنگین تر هستند، اگر با لباس زیر مناسب و همیشگی در زمان بیداری (کاپ و بند دور سایز مناسب و بند روی شانه ضخیم و سفت)، و توجه به فشار آوردن یکسان از دو طرف به سینه مثلا وضعیت قرارگیری زمان خواب، و توجه به شیردهی یکی در میون، سینه ها رو ساپورت کردین، کردین. اگر نه، بدونید و آگاه باشید در یکی دو سالگی فرزندتون سینه هایی شل و آویخته و خالی و بعضا تا به تا خواهید داشت.


  

سه ماه سوم:

 

 

حالا دیگه وارد دوره ای شده اید که علاوه بر اضافه شدن هر چه بیشتر وزن و بالاتر اومدن برجستگی شکم، خودتون هم روز به روز خسته تر و سنگین تر و کلافه تر می شین و شکمتون کم کم دست و پاگیر شده. در این دوره اولویت اصلی راحتی، بسته به فصل خنک بودن و هواخوردن، سبک بودن لباس و از نظر زیبایی نشون دادن برجستگی شکم و ایجاد فاصله و تفاوت بین سینه و شکمه چون نمی خوایم شبیه یک کوه بزرگ به نظر بیایم. در ضمن دیگه پوشوندن و قایم کردن بارداری هم معنایی نداره بنابراین دست از پوشیدن لباسهای تیره بر می داریم.

 

 

 

>>> چی نپوشیم؟

 

لباسهای تنگ و نایلونی، لباسهای کمر دار یا زیپ دار و دکمه دار، لباسهای از بالا گشاد و چیندار که فرورفتگی بین سینه و شکم رو نشون نمی دن و آدم رو مثل یک کوه بزرگ نشون می دن، لباسهای با طرح ها و رنگ های خیره کننده و شلوغ، گل و طرح های شلوغ و درشت، انواع پانچو و مانتوهای خفاشی و از بالا گشاد (نمی خوایم یک دوک نخ ریسی بزرگ به نظر بیایم، می خوایم یک آدم شیک با شکم برجسته به نظر بیایم)

>>> چی بپوشیم؟

 

پیراهن های گشاد و بلند، دامنهای گشاد با مانتوی کوتاه، پیراهن و بلوزهای بالاتنه کوتاه که فرورفتگی بین سینه و شکم رو نشون بدن، رنگهای آرامش بخش مثل سفید، آبی کمرنگ، سبز کمرنگ، صورتی کمرنگ، طرحهای ساده و تکرنگ یا طرحهای هندسی ریز، مانتوهای خوش مدل معمولی با بالاتنه گشاد که روی شکم چین می خورند، در فصل گرم بلوزهای کوتاه با شلوار جوری که شکم بیرون بیفته هم جالب و بامزه است.

نکته کنکوری:

بیشتر خانمها فکر می کنند برای اینکه موقع به دنیا اومدن بچه و خستگی هایی که با خودش میاره راحت باشند، بهتره موهاشون رو کوتاه کنند. در حالیکه موی کوتاه برای اوکی به نظر اومدن کم دردسر نداره. موهای حدود شانه تا کتف با چتری راحت ترین نوع مو برای نوزاد داریه چون توی چشمتون نمیاد و دردسری هم نداره. به سادگی با یک تل یا کش پشتش جمع می شه و چه صاف باشه چه وز چه مجعد چه فر خوب به نظر میاد.

 

 کلیک: موقع بارداری در مجالس و مهمانی ها چی بپوشم؟اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 15755 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

0 #127 maryami 1393-10-02 19:51
سلام نگارا جونى مرسى بابت پست عاليت.من که هنوز مجردم ولى بعدا واسه بارداريم استفاده ميکنم.راستى به نظرت ميشه کارى کرد که روى شکم تو دوران باردارى خط نيفته؟نگارا جان نظرت راجع به ماسک هاى گياهى يا بخور دادن چيه؟من از يکى از استادامون که خانوم دکتره و پوست خيلى خوبى داره پرسيدم گفت يه روز در ميون ماست و جوانه گندم ميزاره. ضررى واسه پوست نداره؟خيلى ماهى عزيزمممم پاسخ : بله، کرم های ضد استرچ مارک (ترک بارداری) توی داروخانه ها و سیسمونی فروشی ها هست.من در مورد چیزهای گیاهی اصولا اطلاعاتم کمه. اگر ایشون پزشک هست، به حرفش گوش کن مطمئنا از توصیه من معتبر تره. :)در مورد بخور هم توی مطلبی که درباره بستن منافذ پوست نوشته ام، گفته ام.
0 #126 sayeh 1393-10-02 19:39
سلام می شه یک کرم روشن کننده برای صورت بهم معرفی کنید ؟ راستی اگه وقتی هوا سرد نیست توی مهمونی یا عروسی لباس کوتاه با چکمه بلند یا نیم بوت بپوشیم زشته ؟؟ پاسخ : کرم های رنج وایت پرفکت لورآلیا جدی تر، هیدروکینوناگر زمستون باشه اما هوا سرد نباشه اشکالی نداره. می شه بر اساس تقویم لباس پوشید.
+1 #125 روشا 1393-10-02 19:32
نگارا جون حس می کنم دهنم بد بوئه روزی دوبار مسواک می زنم و همیشه قبل از خروج از خونه حتما این کارو می کنم ولی بازم حس می کنم نه تنها خوش بو نیست بلکه بر عکس . می دونم یه راهش مراجعه به دندان پزشکه اما یه راه فوری و دم دستی هست که خوش بو بشه جز آدامس ؟؟؟ یه دنیا ممنون پاسخ : دهانشویه آنتی باکتریال بگیر و روزی 2-3 بار توی دهنت بگردون. هم ایرانی اش هست هم خارجی. ولی دکتر هم برو.راستی وقتی مسواک می کنی با احتیاط روی زبانت رو که محل تجمع باکتری ها ی مولد بو هست رو هم مسواک کن.
0 #124 رها 1393-10-02 19:31
سلاااامنگارا جان میشه بگی رفتار یه خانم باشخصیت باید چه جوری باشه اگه بخوام بین خانواده و دوستام با شخصیت باشیم باید چجوری رفتار کنم؟ممنون پاسخ : سلام رها جانسوالت خیلی خیلی کلیه. یعنی الان من چی بگم خوب؟ :)سنگین و با وقار در عین حال دارای اعتماد به نفس و روحیه خوب و شاد
0 #123 آدینه 1393-10-02 19:30
ببخشید این جا افتاد عذر می خوام اگه زیاده . نتونستی جواب ندهمی گم من که موهام فره واسه جشن و عروسی باید چی کارشون کنم ؟ یه بار رفتم آرایشگاه با سشوار افتاد به جون موهام و پدرشون رو در آورد. واسه همین دیگه نمیرم. همیشه موهامو زل می زنم اینجور وقتا یا نهایتا یه مقداریشو با کش بالا می بندم. خسته شدم . چی گار کنم باهاشون که جدید و شیک بشم؟ پاسخ : chi-napooshim.blogfa.com/post/38
0 #122 فرنوش 1393-10-02 19:28
عزیزم نظرت در مورد تتو واسه خانوما چیه؟؟آخه من دیدم بعضی از دخترا رو که روبدنشونو چندتا تتو میکنن به نظرت جالبه؟ پاسخ : راستش رو بگم تتوی خیلی خیلی ظریف و کوچیک روی بدن دیگران به نظرم قشنگه ولی هرگز خودم حاضر نیستم تتو کنم.
+1 #121 آدینه 1393-10-02 19:26
سلام نگار جان.سپاس از تو برای خوبیت میگم اگه واسه مجلس خواستگاری مانتو بپوشیم با دامن بلند زیرش بده؟ آخه ما بی حجاب نیستیم و تا جایی که خوندم شما با شلوار مخالفی. بعد اونوقت اگه این تیپ اوکی هست باش باید صندل پوشید؟؟ موهای من فرن خوب. خشکن و مدام تو هم گره می خورن .پوست سرم ولی چنان چربه که روز بعد از حموم اگه کف سرم رو بخارونم زیر ناخنم یه قشر سفید جمع میشه. من چه جور شامپویی باید بزنم؟بعد یه چیزی من همیشه کفش اسپورت پوشیدم و حلا جدیدن دارم کفشای یکم پاشنه دار می پوشم که البته جنس خوبی دارن و فقط سه چهار سانت پاشنه داره. حس می کنم به استخوان بغل شستم فشار میاد و به نظرم یه ذره از قبل برجسته تر شده می ترسم اگه بازم بپوشم این کفشا رو اون استخونه بزنه بیرون و خیلی زشت بشه دید حتما چه جوریه مال بعضیا... پاسخ : نه عزیزم اگر عرفتون با مانتوئه ترکیب خوبیه. باید یه کفشی صندلی چیزی پات کنی اگر بقیه می کنند. اگر نه که نه.شامپوی موهای چرب بزن اما بیرون از حموم به 15 سانت پایینتر از کف سرت سرم ضد وز بزن.بله می دونم چی رو می گی (هالوکس والکوس) اما مال اون اشخاص بعد از مثلا 30 سال پاشنه پوشیدن اینطور شده و کفشهای غیر استاندار می پوشیده اند.کفشت اگر تنگ و غیر استاندارد نباشه با استفاده معمولی پات چیزی نمیشه ولی همه جا هم پاشنه دار نپوش.
0 #120 الي ناز 1393-10-02 19:24
نگاراجون شما نظرت راجع به محصولات مك چيه؟من بدجور هوس كردم چندتا از رژاشو داشته باشمبه نظرت اينايي كه تو ايران گير مياد اصله؟ پاسخ : بسیار مارک خوبیه. سایه هاش به خصوص معروفه و برس های آرایشی اش.من دورغ چرا تا حالا تو ایران ندیده ام که بگم اصله یا نه. قیمتش باید حول و حوش 100 به بالا باشه اگر اصل باشه.
0 #119 گیتا 1393-10-02 19:22
عاشقتم نگارا، یه سوال: مانتو سرما ای روشن(تقرییا ابی پررنگ) با کمر و دکمه های طلایی با چی باید ست بشه؟ من روسری رو به شال ترجیح میدمپیش پیش ممنون عزیزم، راستی ۲۰ سالمه و نه لاغرم نه چاق.. پاسخ : می تونی با روسری ساتن میکس مشکی یا سورمه ای با نباتی/خردلی ست کنی. شلوار رو همرنگ مانتو یا مشکی بگیر و کیف و کفش رو سورمه ای یا مشکی با طلایی.
0 #118 فاطمه 1393-10-02 19:18
نگارایه عزیزم سلاممن هر شش ماه یه بار میام تهران شهریور و اسفند و اما هیچ وقت یه خرید باب میلم انجام ندادم چون از هرجا که خرید میکنم چیزای بنجلی از آب درمیان متاسفانه:(میخواستم ببینم به نظر شما کفشو کیف و مانتو زنونه و دخترونه خیلی خوب و خوشگل(قیمتشم مهم نیست)کجاها رو پیشنهاد میدید من 40 و دخترم15 سالشهمتشکرم پاسخ : سلام فاطمه جانخیابون ونک 3 تا مرکز خرید خوب داره برای کفش و کیف و مانتو.برای کفش میدون ولی عصر تا سر فاطمی هم گاهی خوب از آب در میاد البته بد و خوب قاطیه.برای مانتو حد فاصل پارک ساعی تا میدون ونک هم چند تا گزینه پراکنده خوب هست.
0 #117 فرناز 1393-10-02 19:14
نگاراجان به نظرت مناسب ترین سن واسه عمل بینی چه سنیه؟؟من بینیم یه ذره کوچولو یه قوز خفیف داره و من فکر میکنم با عمل خوشگل تر میشم خونوادم هم دوس دارن عمل کنم اما من به شدت میترسم که نکنه عمل بینیم خوب نشه بعد من بمونمو یه دنیا پشیمونی راستش خیلی میترسم چی کار کنم؟؟ممنون پاسخ : فرناز جان 18 تا 20 سالگی به نظرم سن خوبیه. حتما اول کلی تحقیق کن، حضوری برو کارهای دکتر مورد نظرت رو ببین و شفاف اونچه می خوای رو توضیح بده برای دکترت. دکتر خیلی جوون و تازه کاز انتخاب نکن.
-2 #116 سارینا 1393-10-02 19:12
سلام نگارا جان. خسته نباشی خانومی :)من 165 سانت قدمه و 52کیلو وزن. هیکلم ساعت شنیه و کلا اندامم متناسبه و واسه خریدن لباس محدودیت خاصی ندارم. واسه دانشگاه همیشه مانتوهای شاد تنم میکردم. ولی از عکسهام فهمیدم رنگ تیره خیلی بیشتر بهم میاد. پست های وبلاگت رو کامل خوندم. خودت گفتی واسه دانشگاه باید مانتویی داشته باشیم که اتو و رسیدگی اینا نخواد. میشه بهم چند تا مانتو فروشی معرفی کنی که مانتوهایی با قیمت دور و بر 60داشته باشه؟ پاسخ : سلام سارینا جانفکر کنم شلع جنوبی هفت تیر ابتدای مفتح با این مشخصات پیدا کنی. ابتدای خیابون فاطمی هم مانتو فروشی های خوبی هست.
0 #115 رها 1393-10-02 19:12
سلام نگارای عزیزم...مرسی بابت زحمات بی دریغ و لطف بی حدت که هرچی میدونی رو بی منت در اختیارمون میذارینگارا جان من موهای لخت و پر پشتی دارم...مشکلم اینه که وقتی میخوام موهامو دم اسبی ببندم بعضی جاهاش صاف وای نمیسته و میزنه بیرون...یعنی همش یه دست و مرتب وای نمیسته ..نمیدونم متوجه منظورم شدی یا نهچیکار کنم که مرتب وایسه مثل اینا؟همیشه دست درد میگیرم بس که باز میکنم دوباره میبندم تا درست شهhttp://iranbanou.com/images/magpic/157703_107448 _480.jpgیه سوال دیگه اینکه ابروهام و چون چند سری بد برداشتم الان یه تیکش خالی شده...موهائی که اون قسمت در میاد خیلی کم و نازکه و مثل جاهای دیگه نیست..چی باید بزنم که برگرده حالت اولش ؟پیشاپیش از پاسخت ممنونم عزیزم پاسخ : سلام رها جاندم اسبی رو که درست کردی اول شل بگیر توی دستت و با یه شانه روی همه طرفش رو صاف کن بعد سفت بگیر و کش ببند.تقویت کننده ابرو تو بازار زیاده. مثلا هرباسنس خوبه.
-1 #114 Donyaaa 1393-10-02 18:57
salam be negaraye mehrabun, khaste nabashi :)خانمی میشه بگی عمل چشمت چه مدلی بوده؟ لیزر به تنهایی؟ یا برش هم داشته؟ من الان 23 سالمه شماره چشمم بالاست و آستیگمات هم داره.. نمیدونم پیش کی برم برا عمل؟ میترسم برگشت داشته باشه :( یا عفونه کنه و ... میشه راهنمائیم کنی؟ ممنونم ازت..(به تهران دسترسی دارم) پاسخ : سلام دنیا جانعمل چشمم لازک بوده. برش نداشت اما طبق روال لازک اول مرکز قرنیه رو سوراخ می کنند و بعد لیزر رو می تابونند. تا جایی که من می دونم عمل لیزیک به شیوه برش دار قدیمی دیگه تقریبا منسوخ شده. در ضمن خبر خوب اینکه شماره چشم بالا خیلی هم بهتر در میاد و از یه عدد بالاتر بیمه هم پولش رو می ده. عمل لازک نسبت به لیزیک برگشت کمتری داره.من شماره مطب دکتر هاشمی رو در همین بخش گذاشته ام. بیمارستان چشم پزشکی نو در تقاطع نیایش و ولی عصر هم پزشکهای خیلی خوبی داره. اگر شرایطش رو داری شک نکن.
-1 #113 ماهی 1393-10-02 18:52
نگارا جون خیلی مطلب خوب و کاربردی بود.ممنوووون عزیزمشما تجربه ای از خرید سیسمونی تو دبی داری؟ وسایل مثل کالسکه و کریر و اینا خریدش اونجا به صرفه هست؟در مورد خرید کفش اسپرت اکو تو دبی چی؟ بنظرت اونجا قیمتش مناسبتره؟ می دونی کجاها نمایندگیشو داره؟ کلا کفش اسپرت مارک اکو به نسبت هزینه ای که می دیم کیفیت لازم رو داره؟ البته دیدم که نوشتین برند خیلی مهم نی و مهم اون کپسول های کف کفشه ولی خب بنظر کفشای اکو طبق یه اصولی طراحی شدن. این طور هست یا من اشتباه می کنم؟ پاسخ : سلام ماهی جان، راستش اطلاعات من در مورد خرید سیسمونی دست چندمه اما چیزی که خودم در دوبی به صورت گذرا دیدم این بود که مارکهای خوب اونجا تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند و اگر دنبال مارک خاصی با طرح خاصی باشی اونجا بهتره، اما اگر این طور نباشه همین جا قیمت های کمتر از دوبی هم هست. در مورد لباس هم مثلا یک بادی ساده اونجا از 10-15 درهم به بالاست که فکر کنم اینجا هم همینه.در مورد اکو من از دوبی نخریده ام اما جزو معدود برندهاییه که شعب ایرانش واقعی هستند و فرقی نداره از اینجا بگیری یا اونجا. کیفیتشون با توجه به قیمت خیلی بالاش کاملا خوبه ولی کفشهاش اصولا ساده و کاربردی هستند.
0 #112 دوستدار نگارا و وبلاگش 1393-10-02 18:44
سلام عزیز دل. قبلا تو یکی از پستات گفته بودی واسه ااریش ملایم ببینید چشماتون قشنگتره یا لبتون..خب من چون اعتماد به نفس پایینی دارم میگم هیچکدوم اما دلم میخواد چشمامو آرایش کنم ولی چون عینکی ام یه جورایی همه چی از پشت عینک خیلی بد به نظر میاد. چون گفته بودی اونایی که چشمای درشتی ندارن از عینک فرام مشکی و اینا استفاده کنن و فرمژه بزنن منم همین کار میکنم ولی درکل بازم راضی نیستم. میدونی.. صورتم گرده..با پوست سفید و چندتا خال روی صورتم.. پیشونیم کوتاهه..موهام مجعد.. بینیم یه کم بزرگ و گوشتی و سربالاس!به چشم میاد به نظرم! .. خط دور لبم زیاد واضح نیست و وسط خط بالای لبم فرورفتگی زیادی نداره... چونه م به نسبت یه کم کوتاهه و چال روی چونه دارم.. چشمام قهوه ای تیره ست و موهامم خرمایی تیره.. صورتم پره و خط گونه هامم مشخص نیست... اینجوری ام! خدا رو شکر میکنم که سالمم اما راجع به قیافم اعتماد به نفس ندارم اصلا.. دوستام خیلی خوشگلترن... الان خودمم نمیدونم سوالم چیه این وسط فقط همش احساس میکنم اکسیر زیباییم دست توئه نگاراجون.. پاسخ : عزیزم من با توضیح صرف و بدون عکس که نمی تونم راهنمایی دقیقی بکنم اما به نظرم میاد علاوه بر اینکه روی چشمها کار می کنی یه کمی هم به لبها بپردازی در حد رژ گوشتی، چهره ات تعادل خوبی پیدا می کنه.
0 #111 شاخه نبات 1393-10-02 18:41
سلام نگارا جون، ممنون از سعی و تلاش بی منتی که همیشه داری و تبریک برای صفحه ی جدید اینستاگرام.نگارا جون آیا امکانش هست که یه پست رو به لباس زیر اختصاص بدی؟بازم ممنون، با کللللیییییییییی آرزوهای خوب و رنگی برای تو پاسخ : ممنون. چشم تو فکرشم.
0 #110 سحر 1393-10-02 18:41
سلام عزيزم واسه اون سوال عمل بينى که ازت پرسيده بودم.دکتر خوب رو از کجا پيدا کنم؟من تهرانى نيستم.دکتراى شهرمون هم که شناخته شده ان کارشون خوب نيست.از هرکس ميپرسم اسم يه دکتر رو تو تهران بهم ميگه.نظر شما چيه؟چقد بايد هزينه کنم ؟بعد من کرم ماى فاقد چربى استفاده مىکنم احساس ميکنم صورتم لک اورده دوستامم که استفاده ميکردن ميگن ماى لک مياره.درسته اين؟مرسى فدات شم پاسخ : سحر عزیز انجمنهای زیادی آنلاین هست که با سرچ گوگل می تونی نظر افراد رو درباره پزشکهای مختلف بخونی. من هم فقط می تونم دکتر خودم رو که راضی ام معرفی کنم، کار همه دکترها رو که ندیده ام.نه، کلا مطالب منفی درباره مای زیاد می گن ولی من تا حالا هیچ مطلب اثبات شده ای ندیده ام. می دونی که رقابت در بیزنس چه جوریه.
+2 #109 محدثه-al 1393-10-02 18:40
میبوووووسمت خیلی گلی خیلی با سلیقه ای...منم رشتم هنریه ولی کجا این چیزا رو بلدم؟! والایه سوال دیگه.شما راجع به عمل Cنِه ، برای کوچک کردنش ، اطلاعاتی دارین؟عوارضش مثه بزرگ کردنه؟من دوستم بزرگ کرده الان بعد دوسال پروتزاش دارن میرن ب سمت خارجی دارن فاصله میگیرن انگار خیلی بد شده.کلی هم درد و عذاب کشیده بود.تازه حسی هم نداره دیگه اصلا توی پوستش و داخلش و...منظورم حس جنC هست ...اینا منو میترسونه وگرنه تا حالا راحت شده بودم... آخه من یه توت فرنگی خیلی شدید هستم!!!! البته این راهنمایی برای لباس پوشیدن خیلی به من کمک کرده... ولی خب پاسخ : محدثه جان عوارض عمل کوچک کردن سینه از بزرگ کردنش بیشتره. در حقیقت دوستت یک کیس خاصه و معمولا این طور نمی شه اما در مورد کوچیک کردن جای عمل بسیار بزرگ تره و ریسک یکی در نیومدن زیاده. در ضمن چون به بافت سینه دستکاری زیادی می شه و هاله سینه هم دورش بریده می شه به خصوص اگر افتادگی باشه، جای اسکار عمل وسیع تر و احتمال از بین رفتن حس و یا ایجاد مشکل برای شیردهی بیشتره. برای عمل کوچک کردن سینه علاوه بر برش زیر چین سینه، یک برش عمودی از زیر هاله تا چین سینه و یک برش گرد دور هاله سینه هم داده می شه که همه اینها بخیه می خوره.در کل به جز افراد خیلی چاق یا خیلی وحشتناک کلافه از سینه ها و بعد از شیر دادن فرزندان به هیچ کس توصیه نمی کنم.http://www.breastlift4you.com/images/mastopexy _incision_suture.gif
+1 #108 فرشته 1393-10-02 18:37
سلام نگارا جون...من 19 سالمه...تو پست قبلی که درباره مو بود هر وقت اومدم نظرا بسته بود...موهای پدر و مادر من در سن معمولی -35 سالگی- شروع به سفید شدن کرده...منظورم اینه که سفیدی زودرس ندارم...ولی الان روی تاج سر من 7-8 تا تار مو سفید شده...کم خونی ندارم...تو پر*یودا قرص آهن میخورم...ویتامین سی(قرص جوشان) و زینک هم میخورم...کلسیم و ویتامین دی بدنم هم کامله...تغذیم هم خیلی خوبه...نمی دونم چرا 7،8 تا از موهام سفید شده!!!!سال پیش کنکور داشتم و خودم احتمال میدم یه بخشیش مربوط به استرس اون سال باشه ولی در کل خیلی نگرانم...چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا این موهای سفید ممکنه دوباره رنگ سابق رو بدست بیارن؟راست رنگ اصلی موهام بلوطی نسبتا تیرس...هیچوقت رنگ نکردم..سشوار و اتو هم خیییییلی کم... پاسخ : فرشته جان علتش رو باید پزشک برات تشخیص بده اما من در مطالعاتی که درباره سفید شدن موها کرده ام این طور خونده ام که استرس باعث سفید شدن موها به طور مستقیم نمیشه یعنی موی موجود یکهو سفید بشه، اما باعث تسریع روند ریزش مو می شه. اون وقت وقتی به سنی برسیم که به صورت ژنتیکی قرار باشه موی بعدی چند سال بعد سفید در بیاد و موی قبلی زود بیفته، خوب با پدیده سفیدی زودرس مواجه می شیم. این موها رو از ته با قیچی ببر (از ریشه در نیاز) مدتها طول می کشه تا دوباره بلند شه و اگر فقط مربوط به کنکور باشه نباید بیشت از این شه.

forum banner mobile