چی نپوشیم؟
K2_MONب ظ+0430E_تیر+0430Rتیرب ظ+0430_0C2

مد چیه؟ فشن چیه؟ چی الان مده؟

K2_RATE_THIS_ITEM
(4 K2_VOTES)

اگر شما هم جزو دسته ای هستید که با شنیدن این کلمات گیج می شید و نمی دونین هر کدوم چیه؟ امروز می خوام براتون توضیح بدم.

 

  • مُد به معنای مد روز (Trend)

 

اصطلاح مد یا مد روز که در فارسی استفاده می شه، به معنای اینه که این روزها در دنیا و یا در ایران، آدمها چی می پوشند؟ چی می خورند؟ چیکار می کنند ، چی می گن و ...

 

مثلا الان که براتون می نویسم، کفش های مردونه بی ریخت که من ازشون متنفرم "مده"، شلوار های جین که روی پاچه هاش "پاره پاره" است، "مده" ، خوردن سوشی مده! گفتن کلمه "جواد" ، جواده و گفتن کلمه "خز" مده! .....

 

 

1

 

2

 

این چیزی که الان مد یا Trendy محسوب می شه، چند ماه یا چند سال دیگه به اصطلاح "از مد می افته" یا قدیمی می شه و خلاصه دیگه اون بازار داغ قبلی رو در زمینه تحسین و غبطه در دیگران ایجاد نمی کنه. در دنیا میلیاردها نفر دنبال این هستند که چی مده؟ رنگ سال چیه؟ چه مدل مانتویی الان در تهران مده؟ چه نوع شلواری در نیویورک مده ؟ و مثال هایی از این قبیل.

 

 

  • چی شد که "مُد" مد شد؟

 

چند صد سال پیش، لباس یه چیزی بود که بدن رو می پوشوند. هر کس که پول داشت، یک دست لباس داشت تا هم خودش رو بپوشونه و هم سردش نشه و هم حشرات نیشش نزنن. کم کم افراد پول دار تر شروع کردن بیشتر از یک دست لباس برای خودشون خریدن که اگر قبلی خراب یا کثیف شد، بپوشند. خوب دیگه واقعا همین دو، سه دست لباس برای همه کافی بود و همیشه تنشون پوشیده و بدنشون آسوده بود.

 

بعد چی شد؟ لباس فروش ها دیدند بازارشون کساده، اومدند مدل های مختلف تولید کردند. خوب، اون هایی که پول داشتند، چند دست لباس مختلف خریدند. بعد چی شد؟ اون ها برق حسرت رو در چشم دیگران دیدند... خلاصه یه جوری شد که لباس فروش ها دیدند روی احتیاج نمی شه سرمایه گذاری کرد، چون مردم مایحتاجشون رو در زمینه پوشاک تامین کرده بودند و تا چند سال دیگه خرید لباس نداشتند. پس چیکار کردند، اومدند هر چند ماه یک بار یه مدل رو تولید کردند و بعد حسسسسسابی سر زبون ها انداختند که مدل جدید قشنگه و مدل های قبلی زشته....

 

11

 

 

خوب گذشت و گذشت و یکهو رسیدیم به صنعت خیلی پول ساز تولید پوشاک در عصر امروزی و اینکه خرید لباس بر اساس احتیاج از بین رفته و خرید بر اساس هوس یا مد جاش رو گرفته. یعنی افرادی که کار تبلیغات و بازاریابی برندهای خیلی خیلی مهم و خفن دنیا رو در دست دارند، چون می خوان محصول جدید بفروشن، هی یه چیزی رو مد می کنن و قبلی بدون اینکه خراب شده باشه و از بین بره، کنار گذاشته می شه. خرید، خرید، خرید... طراحان لباس هر روز یه چیز جدید طراحی می کنن تا شما پول جدیدتون رو خرج کنید. مزون ها، فروشگاه، برندها، بوتیک ها و پیج های اینستاگرام می خوان از پول توی جیب شما سهمی داشته باشند!

 

 

12

 

 

 

  • فشن (Fashion)

 

فَشِن یک هنره در دنیا که خیلی دست و پا شکسته به ایران هم اومده. اصلا هم مفهومش هنوز درست و حسابی جا نیفتاده. فشن هنریه که در اون بدن انسان رو یک بوم نقاشی فرض می کنند و پارچه رو ابزار نقاشی مجسم می کنند مثل رنگ و روغن یا پاستل. اگر شما هم بارها پای کانالهای مختلف فشن تی وی نشسته اید و هی گفته اید: "آخه کی اینا رو می پوشه؟؟!!!" بدونید که فشن شو ها دو دسته هستند:

 

یک دسته کالکشن یا کلکسیون های فصل جدید طراحان رو به نمایش می گذارند که این برمی گرده به قضایای پاراگراف های قبل درباره مد و فروشش به شما و همون نوع اول یا Trend هست. اینها همون لباس هایی هستند که وقتی توی کانال فشن می بینید می گین "حالا این یه حرفی باز..."

 

3

4

 

 

گروه دوم فشن شوها فقط یک جور نمایش استعداد و قریحه هنریه، مثل یه جور ژوژمان یا گالری نقاشی که راه می ره و از جلوی شما می گذره. اینها همون شاخدار و پردار و برهنه و عجیب و غریب ها هستند. به فشن باید مثل یک اثر هنری نگاه کرد. لذت برد و گذشت. فشن هم برای تقلید نیست.

 

5

6

 

 

  • زیبایی شناسی (Aesthetics)

 

زیبایی شناسی یک علمه. توصیه می کنم این مقاله کوتاه رو درباره زیبایی شناسی در ویکیپدیا بخونید. زیبایی شناسی به طور خلاصه علمیه که بیان می کنه چه فرم ها، شکل ها و رنگ هایی در ذات و در کنار و یا با چه ریتم و تکراری برای ذهن انسان زیبا هستند. توی علم زیبایی شناسی یه نسبت هایی از اندازه ها، یک رنگ هایی در کنار هم، یک فرم ها و اشکال هندسی خاصی به عنوان چیزهایی که حس زیبایی رو در مغز تحریک می کنند به ما معرفی می شن.

 

مثلا اینکه اگر باسنتون بزرگه، لباسهایی با بالاتنه شلوغ بپوشید تا نگاه بیشتر به بالاتنه شما کشیده بشه و باسنتون کمتر توی چشم بیاد، بر مبنای علم زیبایی شناسی و خطای دید ابداع شده. اینکه اگر اضافه وزن دارید، موهای روشن و کوتاه نداشته باشید چون چشم به علت خطای دید و رنگ روشن، اونها رو مخلوط با صورتتون می بینه و شما چاق تر به نظر میاین بر اساس همین اصول گفته شده.

 

من دوست دارم با ترکیب زیبایی شناسی ، خطای دید (Optical Illusion)، استتار (Camouflage) به خودم و شما کمک کنم لباس هایی بپوشیم که عیب های هیکل ما رو بپوشونند، ما رو زیباتر ، خوش فرم و خوش هیکل تربه نظر بیارند و از نظر بصری در دیگران ترکیب دلنشین و خوشایندی رو به وجود بیارند.

 

7

8

 

 

اینکه دوست دارید اونچه مد می شه رو بپوشید، هر فصل پول جدید بدین و لباسهای سالمتون رو بریزین دور و بعد ها هر وقت عکس هر دوره از زندگی تون رو می بینید وحشت کنید، یا اینکه بر اساس فشن لباس بپوشید و سرتاپاتون مثل یک تابلوی هنری باشه که بعضی ها خوششون میاد و بعضی ها بدشون میاد و بعضی ها هم اصلا درکش نمی کنند، یا اینکه بر اساس علم زیبایی شناسی و خطاهای بصری لباس بپوشید و همیشه از دیدن عکس هاتون لذت ببرید و لباس هاتون رو تا ده سال بعد هم بتونید با آزادی استفاده کنید، البته انتخاب شما است. توصیه من؟ مورد سوم!

 

 

 

K2_ADDITIONAL_INFO

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
K2_READ 24472 K2_TIMES

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

COMMENTS_LIST_HEADER  

+6 #39 رحیمه SATق ظ+0430E_تیر+0430Rتیرق ظ+0430_0C1
سلام ،عالی بود عزیزم

پاسخ:

ممنونم رحیمه جان :)
+15 #38 shd FRIب ظ+0430E_تیر+0430Rتیرب ظ+0430_0C1
سلام نگارا جون بابت زحماتی ک برای نوشتن مطالب و جمع آوری شون می کشید واقعا ممنونم . مدتی ک روی ناخن هام سفیدک میزنه رفتم قرص زینک تهیه کردم طبق تحقیقات خودمم این قرص چاق نمیکنه ولی دکتر ب دوستم گفته ک این قرص چاق می کنه. 2 هفته قبل از ماه رمضونم تقریبا یک روز در میون بعد ناهار این قرص میخوردم ک باتوجه ب گفته دوستم و عدم تاثیر اون قرص مصرفش قطع کردم. حالا واقعا قرص زینک چاق میکنه؟ من مصرفش ادامه بدم؟

پاسخ:

نه، عزیزم با میزان کمی که در روز مصرف می شه افزایش وزن نداره اما کلا بدنی که ویتامین و املاح کافی دریافت کنه اشتهاش بیشتر میشه. اگر حواست باشه که بیشتر نخوری چاق نمی شی.
0 #37 Sodabe SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
نگارا جان من هيكلم شبيه ج و ل ى هست اما نه تا اون حد لاغر پُرتر هستم
موارد مربوط به هيكل ها رو هم خوندم عزيزم
چند تا عكس از لباس هايي كه بهم مياد برام ميذارى؟
مخصوصا مانتو و لباس مجلسى


پاسخ:

beautyhows.com/.../...

blog.webboda.es/.../Romina-1.jpg

www.roomiran.com/.../4141-414.jpg
+3 #36 االینا SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
دوباره سلام نگارای عزیز.ببخشید ها دوباره دارم سوال می پرسم.پر روییه ولی خیلی وقته دلم می خواد نظرتون رو در مورد این موضوع بدونم.در مورد زیبایی نیست پس اگر خواستین پاکش کنین.
من امسال انتخاب رشته دارم.ریاضی و فیزیکم عالیه خصوصا فیزیک.به فیریک تقریبا علاقه هم دارم و یکی از آرزو هام تا یک سال پیش این بود ک فضانورد یا منجم بشم. ^_^خانواده م هم با رشته ی ریاضی موافقن ولی من به شدت به نویسندگی علاقه دارم.دوران راهنمایی ک انشا داشتیم هم معلمم از نوشته هام خوشش میومد و خودم همیشه می نویسم.حالا دو دلم ک انسانی رو انتخاب کنم یا ریاضی و فیزیک.از اون جایی ک حفظ کردنم اصلا خوب نیست و فقط توی ادبیات داستانی مهارت دارم،خیلی می ترسم که این رشته رو انتخاب کنم و موفق نشم.پدر و مادرم هم دل شون می خواد من یه رشته ای مثل پزشکی یا مهندسی توی یه دانشگاه معتبر بخونم.با کلاس های موسیقی و نویسندگی اصلا مخالفت نمی کنن ولی میگن برای رشته ی آینده ت انتخاب نکن.میدونم انتخاب سختیه و با چند خط نمیشه قضاوت کرد ولی شما اگه جای من بودی،چی کار می کردین؟واقعا سردرگمم

پاسخ:

الینا جان
آدمهای باهوش معمولا در چندین زمینه استعداد شکوفایی دارند و موفق خواهند بود. فقط برای انتخاب رشته باید به طور منطقی فکر کرد کدوم زندگی ات رو به کجا منتهی می کنه.
اگر بری علوم انسانی بخونی، اولا که یک عالمه چیزهای حفظی در انتظارته، ثانیه که به جز داستان نویسی که بهش علاقه مندی یه عالمه مبحث تئوری هم هست که باید بخونی (البته شاید ازش لذت ببری) و طبیعتا فیزیک و نجوم رو خودت توی خونه نمی تونی توش موفق بشی.
اگر فیزیک بخونی (در صورت داشتن علاقه و استعداد) می تونی کار نویسندگی رو هم انجام بدی. خیلی از نویسنده ها و حتی شاعرهای معروف دکتر یا مهندس هستند.
بنابراین با این دید و اینکه در اینده می خوای چی شغلت باشه و چی سرگرمی ات، انتخاب کن.
-2 #35 نرگس SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگارای خوبم
پست بی نظیری بود مرسی عزیزم
گلم میشه بگی برای رفع افتادگی سینه چکارایی غیر از جراحی میشه انجام داد؟
با چه حرکات ورزشی رفع میشه ؟

پاسخ:

سلام عزیزم. درباره اش یک مطلب مفصل نوشته ام. توی صفحه اول سایت یا با دکمه جستجو پیداش کن.
+5 #34 ياسى SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگاراى عزيزم مثل هميشه معركه بود
واقعا از اين پست لذت بردم خيلى مفيد و جالب بود
نگارا جان من صورتم قلبى شكله(اما پيشونيم بلند نيست)
صورت كوچيكى دارم و موهام تا كمرم هست
و پرپشته چه مدلى موهامو بزنم كه بهم بياد و اينكه موى روشن خيلى بهم مياد پرستى روشنه و رنگ موهايي كه توش اصلا زردى قرمزى نارنجى نداشته باشه بهم مياد و نه لاغرم نه چاق اما مايل به لاغرم
رنگ مو و مدل مويي كه بهم بياد به نظرت چى هست؟
اگه با عكس برام بذارى خيلى خوب ميشه
خيلى دوست دارم مرسى كه هستى

پاسخ:

سلام عزیزم
بهترین حالت موی بلندیه که پایین هاش شلوغ پلوغ باشه. حالا یا لیر یا فر درشت روی موی بلند. رنگ هم خیلی روشن مناسب نیست. هر نوع رنگی رو انتخاب می کنی 2-3 درجه بیشتر از موهای اصلی ات روشن نباشه چون باید یه مقدار چشمها رو به دنبال خوش پایین بکشه برای ایجاد تعادل در صورتت.
-1 #33 االینا SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگارا جون.امیدوارم حالت خوب باشه.چی کار می کنی با زحمت ها و سوال های تموم نشدنی ما؟ ;-)
من یه سوال داشتم ازتون.عزیزم راسته ک میگن کراتینه و ولاستریت برای سلامتی مو و بدن زیان دارن؟من حتی شنیدم ک میگن کراتینه باعث سرطان میشه.راستی از قیمت تقریبی شون خبر دارین؟من موهام حالت داره و وزه.تا شونه هامه وتقریبا پرپشته.اگه می دونین تقریبا قیمتش توی چه رنجی در میاد،ممنون میشم که بگید.
با آرزوی موفقیت و خوشبختی برای شما عزیز دل

پاسخ:

سلام عزیزم. ممنون. :)))
در مورد کراتینه توضیح داده ام که باید چه نوعش باشه که ضرر نداشته باشه. لطفا با استفاده از دکمه جستجو پیداش کن.
در مورد قیمت هم فکر کنم 500-600 اینا...
ولا استریت ضرر نداره فقط باید خودت با یه آدم با تجربه خونه بزنی یا بدی آرایشگر برات بزنه.
+5 #32 ماهرخ SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام عزیزم خوشحالم که به نظرات باز رسیدم خواستم خسته نباشیدبگم برا پست های بی نظیروروحیه بخشتون ودرباره گن عروس سوال کنم که بهتره لباس فنردوزی باشه واینکه به نظرتون فنردوزی کافی نیستوباید زیرش گن پوشید
اگه آره چه نوع گنی اگه میشه عکس بدین که نمونه داشته باشم بعد مشکل ایجادنمیکنه؟؟؟معلوم نمیشه وسط مجلس؟؟؟راستی به نظرتون اینکه چندسالیه مد شده شاسی عروسو داماد تواتاق خوابشون رسم قشنگیه یادیگه خیلی تکراریه ؟؟؟


پاسخ:

ممنون عزیزم. به نظر من فنردوزی کافی نیست و باید گن پوشید. اصلا معلوم نمیشه. ببین من خودم برای عروسی ام با اینکه خیلی لاغر بودم و لباسهم هم فنردوزی بسیار حرفه ای داشت بازهم گن میان تنه پوشیدم چون دلم می خواست حتی موقع نشستن و خم و شدن و خلاثه در هر حالتی شکم و کمرم صاف و بدون چین باشه و خیلی راضی بودم.
بسته به نوع هیکلتون و نوع لباستون این گن می تونه فقط میان تنه (از زیر سینه تا بالای باسن) رو بپوشونه یا سینه رو هم با کاپ جمع کنه و بالا بیاره و کوچیک یا بزرگ کنه و یا باسن رو هم بپوشونه و جمع کنه.
نوع پایه ای که من به نظرم برای هر کسی که مانکن نیست لازمه:
i.ebayimg.com/.../...

مد رو کاری ندارم ولی خوب بالاخره یک عکس عروس و داماد توی اتاق خواب لازمه دیگه. تازه می تونه ژستش یه مقدار خصوصی تر و عاشقانه تر باشه.
+1 #31 ساره SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
نگارای عزیز از مطالب خوبی که می نویسید تشکر می کنم. مدت کوتاهی ست خواننده این وبلاگ خوب شده ام. اثر خیلی خوبی روی خوانندگانتان می گذارید. با آرزوی موفقیت.


پاسخ:

ممنونم عزیزم. خوش اومدی :)
+10 #30 زهرا يه دختر بهمني SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
نگارا جان چه مبحث جالبي رو مطرح کردي، جهان بيني من که داره افزايش پيدا ميکنه،بقيه رو نميدونم :P
بازم بنويس ازينا 8)


پاسخ:

خدا رو شکر. کاش بشه ذهن همه رو تغییر داد و بازتر کرد در این زمینه ها. متاسفانه انقدر شستشوی مغزی و بصری وجود داره که...
+13 #29 ارام SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
راستی نگارا جان یه سوال اگر صلاح دونستی جواب بده لطفا
خودت بهتر میدونی ادمی با طیف گسترده ای ازعواطف و احساسات(غم شادی و خشم و ...)زندگی میکنه .شما وقتی در یکی از این شرایط نا خوشایند قرار بگیری چیکار میکنی؟
راستش شما چون در خیلی زمینه ها برای خیلی از دوستان و خود من الگو هستی دلم میخواست این سوال رو ازتون داشته باشم البته اگر حمل بر کنجکاوی نا بجا نشه.
من خودم با موزیک و پیاده روی طولانی و قبل ترها رانندگی با سرعت خیلی بالا اروم میشم البته الان توی مورد سوم تجدید نظر کردم


پاسخ:

عزیزم ممنون از اینکه به من لطف داری. من هم وقتی خیلی غصه دار باشم موزیک گوش می دم، گاهی رانندگی و اتوبان گردی می کنم اما نه با سرعت غیر مطمئن! گاهی شیرینی پزی یا آشپزی بهم آرامش می ده. گاهی هم توی تخت بالشم رو بغل می کنم و گریه می کنم. گریه برای تخلیه احساسات منفی خیلی هم خوبه.
+6 #28 شیما ع SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
نگارا جون به خاطر پست جدید ممنون؛

نگارا منم مثل تو هستم؛ یعنی اصلاً توی فاز این مانتوهای رسمی و طرح و دست دوخت شق و رق و اینا نبودم و نیستم. از وقتی هم که فهمیده بودم تو اینجوری هستی کلی اعتماد به نفسم رفته بالا.

فقط اینکه بعضی جاها مثلاً رستورانهایی مدل هانی، نائب اینا یا هتل ها وقتی میریم، خیلی ها مانتوهای این مدلی می پوشن..... آیا تیپ مناسب این جور جاها همینقدر رسمی و پر زرق و شق و رق هست؟ یا مانتوهای خودمون کاملاً اوکیه


پاسخ:

اصلا لازم نیست آدم مثل دیگران لباس بچوشه، اما کلا بد نیست یک مانتوی کمی رسمی تر (البته من طرفدار زرق و برقش نیستم. مثلا یک مانتوی برشدار ساده) برای موقعیت های رسمی تر داشته باشی. در کل من تیپ خودم خیلی هم غیر رسمی نیست، منتها این حالت مجلسی و زرق و برقی و مانتوهای یک جور رو نمی پسندم.
+3 #27 فریده SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگارای عزیزم
این پست به معنای واقعی عااالی بود . خیلی زیبا توضیح دادی . چه خوبه که ما هر روز به لطف تو دوست مهربون پیشرفت میکنیم . ممنون برای بودنت . :-)


پاسخ:

ممنون عزیزم :*
+6 #26 mahak SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
کسایی که میتونن با خیالی اسوده هرمدل لباسی بپوشن ساعت شنی ها هستن؟ اصلا ما سعی میکنیم با خطای دید هیکل های مختلف را به کودوم مدل نزدیک کنیم؟
تو این مدت که تحلیل هیکل و اندام رو یاد گرفتم فکر میکنم چقدر خوب میشد که میتونستم هر مدل لباسی که میخوام بپوشم.هیکل موز یکم بدقلقه:(


پاسخ:

تقریبا بله، موزهایی با قد متوسط و ساعت شنی های لاغر خیلی در انتخاب لباس آزاد هستند.
ما با خطای دید سعی می کنیم خودمون رو به یه ساعت شنی لاغر که تقریبا هیکل ایده آلی هم از نظر خانم ها و هم از نظر آقایون هست، نزدیک کنیم.
خوب این همه تنوع در طراحی لباس برای اینه که بالاخره هر کسی یه چیزایی برای پوشیدن پیداکنه!
+2 #25 گیتا SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام گلم. مرسی که اینهمه خوبی.
گلم یه سوال دارم، موهام خیلی زبر هست و البته موخره هم داره، تا یه ماه پیش اصلا ریزش نداشت، ولی یه ماهی میشه شدیدا میریزه. اون راهکارایی که گفتی مطالعه کردم و انجام دادم تو این یه ماه، ولی اصلا فرق نکرده. به نظرت چیکار کنم! برم دکتر؟


پاسخ:


بله عزیزم اگر قرص آهن هم 2-3 هفته خوردی و فرقی نکرده برو پیش متخصص پوست.
0 #24 پریسا SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگارا جونم مرسی عزیزم مثل همیشه عااالی بود،تو پست قبل هم سوال گذاشته بودم ولی کامل نیومده بود فقط قسمت تشکرش بود

پاسخ:

:)))
+3 #23 setareh11 SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگارا
قبلا راجع به لباس مناسب در عروسی که تو فضای باز پرسیده بودم. فک کنم سوال م رو خوب توضیح ندادم. نگارا این عروسی در واقع تو حیاط شخصی میزبان برگزار میشه که چمن هست ینی باید روی چمن راه بریم و احتمالا برقصیم! ضمن این که مهمانی شب نیست و بعد از ظهره (عروسی ایران نیست). خوب من تا حالا عروسی این مدلی نبودم و موندم که چی بپوشم! یا در واقع چی نپوشم ;) بیشتر مشکل کفش دارم و به تناسب اون لباس! کفش لژ دار به نظرت مناسبه؟ اگر آره با چه جور پیراهنی؟

پاسخ:

آهان متوجه شدم. معمولا در این عروسی ها صندل های لژ دار می پوشن. مثلا از اونهایی که بندهای روبانی خوشگل هماهنگ لباست دارن با لژ حصیری طوری.

fullerfigurefullerbust.com/.../wedges22.jpg

و لباس

productshots2.modcloth.net/.../...

img1.etsystatic.com/.../...

productshots2.modcloth.net/.../...
+1 #22 ناهيد SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
دوستت دارم

پاسخ:

عزیزم :* دل به دل راه داره.
+4 #21 مریم بانو SUNق ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينق ظTMT_0C1
سلام نگاراجونم
ببخشید این موهای زائدی ک سر س*ی*نه رشد میکنه واسه چیه؟درمان داره ؟
بهترین روش از بین بردنشون چیه؟

پاسخ:

عزیزم نمی دونم واسه چیه اما اگر مقدارشون زیاد نیست، طبیعیه و می تونی با موچین برداری. اگر زیاده شاید ناشی از مشکل هورمونی باشه و باید با پزشک مشورت کنی.
+10 #20 محبوبه SATب ظTMTE_فروردين+0325Rفروردينب ظTMT_0C1
سلام 22روزه دیگه قراره انتخاب رشته دانشگاهمو انجام بدم، بنا به دلایلی من حتما باید دانشگاهی رو انتخاب کنم که جز دانشگاه های برتر نیست و18ساعت از شهره ما دوره، پدر و مادر من بسیار زورگو هستن و بدون منطق، و منو مجبور میکنن من شیراز دانشگاه برم واقعا از حالا عذاب دارم میکشم، من حتما باید به اون شهر برم، چجوری راضیشون کنم؟ چیکار کنم؟

پاسخ:

سلام محبوبه جان
دقیقا موشوع رو نفهمیدم ولی حس می کنم تو احتمالا به خاطر علاقه به شخصی می خوای اون شهر خیلی دور بری درس بخونی، درسته؟
آیا اون شهر با این همه دوری راه، دانشگاه خوب و مناسبی هم داره؟ شهر بزرگیه؟ کوچیکیه؟ خلاصه در صورتی می تونی قانعشون کنی که رفتن به اون شهر یه جور ارتقاء محسوب بشه، نه یه جور تنزل. ببین دانشگاه رفتن در شهر دوردست واقعا دردسر داره. هیچ فکر کرده ای اگر دور از جونت رابطه ات با اون شخص به هم بخوره چه طور می خوای چهار سال توی شهرش تنهایی سر کنی؟
به نظر من بهتره شهر خودت دانشگاه بری و اون بیاد به تو سر بزنه.
من خیلی خیلی به همه توصیه می کنم از رابطه های راه دور، دوری کنند. خیلی عذاب روحی و جسمی و عاطفی داره متاسفانه. :(

forum banner mobile