چی نپوشیم؟
شنبه, 16 اسفند 1393 ساعت 01:36

چه رنگ مویی به من میاد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

جای شما خالی هفت، هشت ماه پیش با خواهرم داشتیم جایی می رفتیم و کل مسیر به چک و چونه درباره رنگ موهاش گذشت! جالبه بدونید اطرافیان من به توصیه های چی نپوشیمی من

به راحتی گوش نمی دن! دستشون درد نکنه. شنیده اید که راجع به کوزه گر چی می گن!

خلاصه جونم براتون بگه که چون خواهرم چهره گندمگونی داره، از من اصرار که موهات رو روشن نکن. چهره ات بی حال و چاق می شه و از اون انکار. اون کار خودش رو کرد. نتیجه هم همون شد که من می گفتم. عیبی نداره! لا اقل به شما می گم:

در مورد رنگ مو بیشترین رنگهایی که به شما میان، همونی هستند که باهاش متولد شده اید. یه کمی می شه با سیری، روشنی یا فام این رنگ بازی کرد، اما ذات رنگ موی شما در زیبا ترین حالت باید همونی باشه که باهاش متولد شده اید. وگرنه، جالب و فان و حتی گاهی زیبا هست. اما زیباترین چیزی که می تونه باشه نیست.

ما توی ایران با رنگهای محدودی از مو متولد می شیم. اما در نژادهای دیگه معمولا خانمها با سه رنگ مو متولد می شن: خانواده قهوه ای، خانواده قرمز و خانواده بور یا بلوند

 

اون وقت اون خانمهایی که موهاشون قهوه ایه، گاهی می تونن تا 2-3 درجه موهاشون رو روشن کنند و به زیتونی و عسلی برسند. یا می تونن موهاشون رو تیره کنند و به مشکی و خرمایی تیره برسند. یا هایلایت های یکی دو درجه روشن (و نه مثل گورخر راه راه روشن و تیره) بکنند که موهاشون حجم و بُعد بگیره.

5

 

 

اون خانومهایی که موهاشون قرمز یا نارنجیه، موهاشون رو گاهی روشن می کنند تا استرابری بلاند یا بلوند-توت فرنگی/صورتی ، یا قرمزش رو آتشین تر و شفاف تر می کنند و نارنجی رو ازش می

گیرند، یا قرمزش رو تیره می کنند و به انواع شرابی می رسند.

 

خانمهایی که بلوند هستند و موهاشون بوره هم، معمووووولا فقط لولایت توی همون زمینه های بلوند می کنند که به موهاشون بُعد بده و حجیم و خاص نشونش بده. فرق هایلایت با لولایت در اینه که در هایلایت رگه هایی از رنگ موهامون روشنتر و لولایت رگه هایی از رنگ موهامون تیره تر توی موهامون اضافه می شه.

 

بنابراین ما نباید کسب تجربه و ماجراجویی رو، به خصوص مثلا در یک هنرپیشه معروف که در هر سال با هزار چهره مختلف ظاهر می شه، چون هم باید با تنوع خودش رو به یاد موندنی کنه و هم امکانات بی پایانی داره، با زیبا ترین حالت اون اشتباه بگیریم. پس نیاین بگین چرا ریانا موهاش رو آبی کرده؟ چرا کلی آزبورن موهاش رو بنفش کرده؟ گفتم که، چون مثل ما قرار نیست فقط یک بار در عروسی خواهر شوهرش حضور داشته باشه! چون هر روز برای اونها از نظر لباس و آرایش حکم عروسی رو داره.

حالا به چند تا خانم معروف که برای زیبایی و شیکی شون تحسین می شن دقت کنید.

ج* ن*ی*ف*ر ل*و*پ*ز موهای اصلی اش مثل هر لاتینای دیگه ای قهوه ای تیره است. اون بیشتر سالهایی که معروف بوده رو با پوست نسبتا برنزه، طلایی و موهای قهوه ای روشن با هایلایت روشن تر سپری کرده. به نظر اکثر افراد هم زیبا است. بعید می دونم هیچ وقت موهاش رو قرمز و شرابی کرده باشه. تا جایی که من دیده ام در ماجراجویانه ترین حالت هایلایت یا ته رنگ اون رنگی داشته و خیلی سریع هم برگشته سر جای اولش. من این عدم تغییر شدید و دور از ذهن رنگ مو رو تحسین می کنم.

یه مثال دیگه. ن*ی*ک*و*ل ک*ی*د*م*ن با موهای نارنجی رنگ متولد شده و بیشتر عمر هنری اش رو با بلوند تر شده همون مو زندگی کرده. اکثر اوقات موهاش نارنجی-طلایی طوریه. خیلی هم شیک. از همه رنگها هم به پوست خیلی خیلی سفیدش بیشتر میاد. حالا دوبار هم برای دوتا فیلم موهاش رو تیره کرده، اما سریع به حالت اصلی اش در آورده. این شیکی و ثبات زیبایی اون رو یک سر و گردن از پروانه های هفت رنگ معروف بالاتر قرار می ده؛ به نظر من.

در عوض مثلا ر*ی*ا*ن*ا یا ل*ی*د*گ*ا*گ*ا تا حالا موهاشون رو پونصد رنگ کرده اند! گاهی خوب شده، گاهی نشده. گاهی خوشگل، گاهی عین دلقک و جادوگر.

من توصیه ام همونه که گفتم. برای همین خودم موهام رو رنگ نمی کنم و رنگ موهام رو دوست دارم. به نظرم هر خانوم شیکی باید رنگ موهاش به رنگ موهای اصلی اش شبیه باشه یا اگر اون رو تغییر می ده هم خانواده موهای اصلی خودش و با 2-3 درجه اختلاف در تیرگی و روشنی در نظر بگیره، اگر می خواد بهش بُعد بده، هایلایت با اختلاف رنگی کم بکنه و حتما حتما رنگ اصلی پوستش رو هم در نظر داشته باشه. به نظر من باید پوست همیشه از مو روشن تر باشه.

شما هم انتخاب خودتونه که از کدوم گروه باشید.

(در ضمن توی پرانتز بد نیست بگم اگر براتون سوال شده، که اون حرف h در اسم ر*ی*ا*ن*ا بی صدا است و خونده نمی شه. در ایران این اسم به غلط ر*ی*ح*ا*ن*ا تلفط می شه. شاید چون دوست داریم زورکی به اسم ریحانه ربطش بدیم. )

پی نوشت: بخش پرسشها با توجه به اینکه 200 تا پرسش از مطلب قبلی برای عید باقی مونده، بسته می مونه. من در حال پاسخ دادن پرسشهای عید در پست قبل هستم.

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22754 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

forum banner mobile