چی نپوشیم؟
چهارشنبه, 16 بهمن 1392 ساعت 18:48

چه جوری رژیم بگیرم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)

ار کجا بفهمم چه جوری باید رژیم بگیرم؟ کالری شماری چیه؟ چه جوری می تونم وزنم رو کم کنم؟

 

 

* زیبایی در عید فقط به پوشیدن لباسهای زیبا نیست. اگر اضافه وزن دارید، الان 6 هفته تا عید فرصت دارید که کمی اوضاع رو راست و ریس کنید. 6 هفته به زبون رژیم یعنی 3 تا 6 کیلو می تونید تا عید وزن کم کنید. بله اگر شما 20 کیلو اضافه وزن دارید ممکنه تا عید نشه که تبدیل به باربی بشین اما با اراده قوی و کم کردن یک کیلو در هفته، همین 6 کیلو می تونه کمی شما رو تراشیده نشون بده و اگر غبغب دارید یا کمر یا گردنتون گم شده، کمی اون رو براتون لاغر کنه.

 

چه جوری؟

 

لطفا وزنتون رو ضربدر عدد 30 کنید. مثلا اگر 80 کیلو هستید، عدد به دست اومده می شه 2400.

این عدد مقدار کالری ای هست که با خوردنش در هر روز شما نه چاق می شین، نه لاغر.

هر کیلو اضافه وزن بر اثر خوردن 7700 کالری ایجاد شده و با کم کردن این مقدار هم کم می شه. پس شما برای اینکه در هفته یک کیلو کم کنید، باید روزی 1100 کالری کمتر از این مقدار بخورید.

 

مثلا یه خانم 80 کیلویی اگر به جای روزی 2400 کالری، روزی 1300 کالری بخوره، هفته ای یک کیلو کم می کنه.

 

اما در مورد بعضیا که اضافه وزنشون خیلی زیاد نیست، یا اراده ندارن که کم بخورن، با توجه به اینکه کالری مصرفی در روز بهتره از 1200 یا حداکثر 1000 تا کمتر نشه، می تونن از اون عدد مزبور 550 کالری کم کنن که هر دو هفته یک کیلو یا هر هفته نیم کیلو کم کنند.

 

برای حساب کردن کالری مصرفی شما یه ترازوی دقیق لازم دارید و یه جدول کالری مصرفی که می تونید از اینجا یا اینجا یا هر جای دیگه ای که دوست دارید استفاده کنید.

 

من دوست دارم شما به عنوان خواننده چی نپوشیم؟ که قدم اول رو برای تقویت اراده و زیبایی خودتون و تغییر رویه و توجه به خودتون برداشته اید، بتونید تا عید وزنتون رو کم کنید.

 

برای استارت کاهش وزن و کمک به اون اقلا هفته ای 3 روز اقلا نیم ساعت پیاده روی کنید. سرده که سرده! من می رم! شما هم لباس زیاد بپوشید و برید!

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 14412 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

forum banner mobile