چی نپوشیم؟
پنج شنبه, 05 شهریور 1394 ساعت 23:07

چه جوری با کفش پاشنه بلند راه برم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

دیدین چقدر بده که بعضیا روی کفششون لق لق می زنن، جوری که آدم می گه آخه مگه مجبوری پاشنه بلند بپوشی؟! امروز می خوام یادتون بدم چه جوری شیک و قشنگ و با اعتماد به نفس با کفش پاشنه بلند راه برین.

 

برای اینکه یاد بگیرید چه جوری با کفش پاشنه بلند راه برید، در مرحله اول به نظر من باید دو تا کار بکنید:

 

 • یکی اینکه راه رفتن دیگران با کفش پاشنه بلند رو خیلی خوب نگاه کنید و توی ذهنتون تحلیل کنید. تو خیابون، تو مطب دکتر، تو فیلم و سریال... هر جایی که خانم شیک و باکلاسی دیدید که با پاشنه بلند راه می رفت، خوب نگاهش کنید ببینید پاهاش رو چه جوری بر می داره، چه جوری روی زمین می ذاره، طول قدم هاش چقدره، چه طور تعادلش رو حفظ می کنه و...

 

2

 

 • نکته دوم اینکه کفش مناسبی رو برای شروع انتخاب کنید. یادتونه وقتی می خواستیم دوچرخه سواری یاد بگیریم، اون چرخ کوچولوها رو می بستند دو طرف چرخ عقب دوچرخه مون؟ بعد که راه می افتادیم یکی اش رو باز می کردن و مدتی با یه چرخ تمرین می کردیم و بعد نهایتا از این برنامه فارغ التحصیل می شدیم و بدون چرخ کمکی عشق و حال می کردیم؟  خلاصه برای راه رفتن روی پاشنه بلند هم شما باید مراحلی که می گم رو طی کنید. در مرحله اول یک کفش با لژ مرتفع تهیه می کنید. یعنی کفشی که مثل پاشنه بلند باشه اما پاشنه اش یک سره باشه. بهتره که زیر قسمت پنجه پا هم کمی ارتفاع داشته باشه. وقتی با اون راه افتادین می تونین برین سراغ کفشهای پاشنه دار اما با پاشنه های قطور و خلاصه هی نوع کفش رو سخت تر کنین و بعد نهایتا وقتی خیلی پیشرفته شدین آخرین مرحله کفش نوک تیز پاشنه باریکه که اگر با اون هم بتونین راحت با اعتماد به نفس راه برین دیگه هیچی جلودارتون نخواهد بود!

 

3

 

4

 

 

خوب، وقتی مقدمات را فراهم کردین، حالا میایم سراغ چند تا قانون طلایی که بهتون کمک می کنه شیک و مرتب با پاشنه بلند راه برین.

 

 • نکته خیلی مهم اینه که وقتی با کفش پاشنه بلند راه می ریم قدممون رو از پاشنه به پنجه روی زمین می ذاریم. یعنی هر پا که ار زوی زمین برداشته می شه، اول پاشنه اش روی زمین فرود میاد، بعد سینه و پنجه پا و بعد انگشتها. این جور راه رفتن تعادل خیلی بهتری از اینکه اول پنجه رو بذاریم زمین ایجاد می کنه. اگر هم قرار باشه پامون رو یکهو و یکجا گرپ گرپ بذاریم زمین که دیگه هیچی! آبروریزی!

 

 • نکته بعدی اینکه با کفش پاشنه بلند، قدم بلند نباید برداشت. یعنی اگر در حالت معمولی شما با یک قدم 30-40 سانت می رین جلو، با پاشنه بلند در هر قدم فقط 10-15 سانت بیشتر از طول کف پاتون باید برین جلو. دیدین بعضیا وقتی پاشنه بلند می پوشن چنان ناجور لق لق می زنن که همه تو دلشون می گن خوب نمی پوشیدی! این همون قضیه است! قدم های کوتاه و با طمانینه بردارید و پاها رو نسبتا نزدیک به هم روی زمین فرود بیارید. کفش پاشنه بلند مال دویدن نیست.

 

7

 

 

 • هر وقت تعادلتون داشت از بین می رفت، توجه رو بیارین به زیر شکم و مرکز لگن و یه مقدار اون نقطه رو سفت کنین. این کار به حفظ تعادل کمک می کنه.

 

 • نکته بعدی اینکه وقتی تونستیم تعادلمون رو حفظ کنیم، خوبه تمرین کنیم که کمی ، خیلی کم ها، موزون تر راه بریم. عرض کردم قرار نیست قِر بدیم راه بریم. اما بد نیست یه کوچولو ریتم و وزن به قدممون اضافه بشه. برای این کار سعی کنید در حد امکان ، و نه در حد غیر طبیعی، پاهاتون رو روی یک خط روی زمین بگذارید. پس پاها رو زیاد به اطراف باز نمی کنیم و تقریبا روی یک خط قطور روی زمین قدم بر می داریم. فاصله عرضی پاها در قدم زدن از هم حدود یک عرض پا باشه، خوبه. اما یه جوری ضایع بازی نشه که بهتون بخندن ها! اینا رو تمرین کنین!

 

 • گفتم تمرین یادم افتاد بهتون مشق بدم. این جور قدم برداشتن و رعایت همه این نکات تمرین و تمرکز می خواد. البته بعدا عادت می کنیم، اما اولش باید حتما بارها تمرین کنیم. بنابراین یکی دو هفته روزی ده دقیقه توی خونه با کفشتون راه برین. از روی سرامیک یا پارکت شروع کنین و بعد که پیشرفت کردین سطوح ناهموار مثل فرش و موکت و موزاییک و سنگفرش خیابون رو هم امتحان کنین. جلوی آینه راه برین، مادر، خواهر یا دوستتون رو بنشونین که بهتون نمره بده! از راه رفتنتون فیلم بگیرین و هی نگاه کنید! جدی می گم! اینجوری عیب و ایرادهاش دستتون میاد.

 

5

 

 

در نهایت هم چند تا نکته تکمیلی بگم:

 

 • برای اینکه با کفش پاشنه بلند از پله بالا برین، فقط نیمه جلویی پا رو روی پله بگذارید. برای اینکه با کفش پاشنه بلند از پله پایین برین سعی کنید نرده رو بگیرید و پا رو یکجا روی کل پله بگذارید.

 

 • موقع راه رفتن با کفش پاشنه بلند قوز نکنید. پاشنه وزن شما رو هل می ده به سمت جلو و اگر قوز کنید کلا شوت می شین با دماغ روی زمین! فکر کنید یک میله عمودی فرضی از مغز سرتون تا انتهای لگنتون توی ستون فقراتتون کار گذاشته اند. پس شونه ها رو بکشید عقب. پشتتون رو صاف کنید و قفسه سینه تون رو به سقف اتاق نشون بدین!

 

 • لطفا کفش پاشنه بلند رو در محل مناسبش که مهمونی هست بپوشید. باورتون نمی شه چه جاهایی دخترهایی رو دیده ام با پاشنه های 12 سانتی! کوه و بیابون و پارک و پیک نیک جای پز دادن با کفش خوشگلتون نیست. به خدا به نظر اون آقایی که باهاتون هست هم مسخره است. خوبه که آدم برای هر جایی لباس و تجهیزات اونجا رو درست انتخاب کنه. یه کمی پاشنه رو می شه سرکار و دانشگاه و مرکز خرید پوشید ولی پاشنه 12 سانتی ورنی به خدا جاش توی مهمونیه!

 

 

 6

 

اطلاعات تکميلي

 • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 25140 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+3 #30 fateme 1394-06-24 01:31
قلبم مجروح شد از این پست، من یه موز لاغر و بلندم و هیچ وقت نمیتونم کفش پاشنه دار بپوشم، همیشه اسپرت و تخت، حتی عروسی :sad:
#13662 Negara 2015-09-15 19:48:31
اگر مجردی می تونی بپوشی. فقط وقتی کنار کسی قرار بگیری خیلی مناسب نیست که اون رو هم موقع انتخاب بهش توجه کن!

+2 #29 HaNi 1394-06-16 23:43
واااای مرسییی نگارا جون اگه بدونی چقدر به این پست احتیاج داشتم :D
خیلی برام مفید بود :roll:
+2 #28 نیلوفر 1394-06-14 20:52
به نقل از نیلوفر:
سلاااام
ممنون نگاراجون به این پستتون نیاز داشتم
البته قبلا گفته بودین روزی ده دقیقه تو اتاق تمرین راه رفتن با کفش پاشنه بلند برای حفظ تعادل خوبه و منم اینو میدونستم.ولی برای رقصیدن با کفش پاشنه دار دچار مشکلم که تصمیم دارم با تمرین حلش کنم :) واقعا سخته.من گاها یه کوچولو سر میخورم و ریتم از دستم درمیره :(
میشه بعدا یه کوچولو درمورد رقص و اینام توضیح بدین؟
بعضی خانومای شیک اصن رقصشونم خاص و باکلاسه ! چه جوریه که این جوریه عایا یعنی ؟؟ :)
بعد ببخشید یه سوال جانبی: از پست قبل دیدگاه تایید نشده هنوز هست؟

نگارا جون من این نظرم رو گفتم.
سوال توش نپرسیدم فقط درخواست پست دادم.
میدونم سرت شلوغه عزیزم و اینکه تو سفر هم برای ما پست میذاری نشون دهنده مهربونیته خانومی.
شرمنده اگه وقتتو گرفتم.و مرسی به خاطر مهربونیات
شاد باشی *:
+1 #27 Roshana 1394-06-09 11:59
نگاراجون یه سوال:اگه کفش پاشنه 7 سانتی مناسب استفاده روزانه نیس پس این خانومایی که تو فیلما میبینیم پاشنه دار پوشیدن چی میشن؟یا فرهنگ اونا با ما فرق داره و این باعث پوشیدن پاشنه دار میشه؟
+5 #26 نیلوفر 1394-06-09 01:20
سلاااام
ممنون نگاراجون به این پستتون نیاز داشتم
البته قبلا گفته بودین روزی ده دقیقه تو اتاق تمرین راه رفتن با کفش پاشنه بلند برای حفظ تعادل خوبه و منم اینو میدونستم.ولی برای رقصیدن با کفش پاشنه دار دچار مشکلم که تصمیم دارم با تمرین حلش کنم :) واقعا سخته.من گاها یه کوچولو سر میخورم و ریتم از دستم درمیره :(
میشه بعدا یه کوچولو درمورد رقص و اینام توضیح بدین؟
بعضی خانومای شیک اصن رقصشونم خاص و باکلاسه ! چه جوریه که این جوریه عایا یعنی ؟؟ :)
بعد ببخشید یه سوال جانبی: از پست قبل دیدگاه تایید نشده هنوز هست؟
+3 #25 زهرا 1394-06-08 21:32
واااای چه مطالب هیجان انگیزی، بووووووووس
خیلی خوشحالم که مطالبت داره کم کم از حالت کلی به سمت جزئی شدن میره، اینستا هم که حررررف نداره
مرسی استایلیست نگارا ;-) ، کاش واحد عملی هم داشتی(با آه بخون چون میدونم نمیشه :cry: ) ولی یکی از فانتزیامه(این که میشه ولی هنوز به سختی میتونم استایل خودت رو حدس بزنم، دیدن یه چیز دیگس حالا هرچقدم بگی چجور میپوشی :P )
+1 #24 آدینا 1394-06-08 19:52
سلام عزیزم خوبی؟
خیلی وقته میخوام پست بزارم اما متاسفانه همیشه با در بسته مواجه شدم.عاقا ممنون ممنون زبان از تشکر کردن واسه این هم لطف ومهربونیت خیلی درمانده ست.
انقد سوال داشتم که نگو
........
#13469 Negara 2015-08-30 22:33:24
عزيزم شما هم مثل دوستان ديگه پرسش رو در بخش مخصوصش ثبت كنيد. ممنون.

+3 #23 آناهید 1394-06-08 15:23
سلام نگارای عزیز.من به تازگی عضو وب عالیت شدم اما دو ماهی میشه که شانس آشنایی باهاش رو دارم و بابتش بهت صمیمانه تبریک میگم.قبل از ارسال این نظر چندین بار انتهای این پستتو خوندم که نکنه یه موقع در جایی که نباید!سوال بپرسم و برنجونمت.البته سوالی در کار نیست و بیشتر جنبه مشاوره گرفتن و کمی هم دردودل داره.قبلش فکر کنم یه خرده اطلاعات از خودم بدم،بد نباشه.........
#13468 Negara 2015-08-30 22:31:14
عزيزم خواهش مي كنم سوالاتت رو چند روز ديگه كه من از سفر برگشتم در بهش پرسش و پاسخ بالاي صفحه توي نوبت ثبت كن

+2 #22 najmeh 1394-06-08 13:42
سلام نگارا جون
خیلی پست خوبی بود پر از نکته و البته من هم کلی ذوق کفشهااش رو کردم :lol:
راستی نگارا جان من قدم 158 هست و چادری و توی دانشگاه کفشم 5 سانته که پاشنه اش نازک نیست از این پهن هاست. زشت نیس؟ آخه بدون اون خپلو میشم :P و اینکه میتونم کفش پاشنه بلند لژ دار بپوشم؟یا کلا ممنوع هست این کفش ها برای دانشگاه؟ راستی من دستیار استاد هستم و یه جورایی تدریس میکنم و فکر میکنم کفش اسپورت یه جوریه با چادر :-?
ممنون از لطفت نگارا جان
#13467 Negara 2015-08-30 22:29:48
نه پنج سانت اوكيه. لژ از اون هم بهتره. اون لژي كه عكسش رو گذاشتم، اون تيبي، ظريف.

+6 #21 ملیکه 1394-06-08 03:19
سلام نگارا جان، چقدر سایتتون عالیه، من تازه آشنا شدم اما تقریباً کلی از مطالب رو خوندم.
این پست مربوط به کفش که خیلی خوب بود مخصوصاً من که همیشه پاشنه کوتاه و اسپرت میپوشم. من حتی برای عروسی ام هم نتونستم کفشی رو انتخاب کردم بپوشم! فقط باهاش چندتا عکس گرفتم :lol:
عزیزم میشه یه مطلبی هم برای لباس زیر مناسب بذاری، برای هیکل های مختلف. البته دیدم که تک و توک اشاره کرده در جاهای مختلف اما مطلب مستقل واقعاً جاش خالیه. اگه بتونی توش مارک و اینا هم بگی که خیلی عالی میشه.
مرسی
#13466 Negara 2015-08-30 22:28:49
عزيزم خوش اومدي چشم

+1 #20 *maryami* 1394-06-07 22:14
سلام نگارا گلی.خوبی عقشم؟ قشنگ نبودنت حس ميشدااا...سفر خوب بود؟داشتم کم کم ياد سفر پارسالت ميوفتادم که با پست جديد اومدی. مثل هميشه عالیییی.راستی اگه با کفشه پاشنه دار پا يا کمر درد گرفتيم عيب از کفش يا خودمونه يا عوارض پوشيدن اينجور کفشاست ؟؟ من به خاطر مشکلات فارغ التحصيلی از قطارم افتادم پايین تازه قطار از روم رد شدو رفت ولی به اينده اميدوارم هنوز
#13465 Negara 2015-08-30 22:27:42
عزيزم من تا زه پريروز اومدم سفر كه... معمولا عيب از نحوه راه رفتنمونه. كفش اگر بد باشه كف پا رو مي زنه با كمر كاري نداره.

+4 #19 فائزه 1394-06-07 21:06
نگارا جوووون منظور از لق زدن چه جوریه؟؟؟من همیشه پاشنه کفشام یه سمتش بعد یه مدت ببشتر سابیده ویشه متوجه منظورم میشی عزیزم؟؟مشکل از کجاااس؟؟
#13464 Negara 2015-08-30 22:26:15
لق زدن كه نداشتن تعادله ولي همين كه مي گي نشون مي ده تعادلت رو به شكل اصولي حفظ نمي كنه و در دراز مدت داري به استخون بندي ات صدمه مي زني. از راه رفتنت فيلم بگير و بررسي كن

0 #18 سمیه 1394-06-07 13:03
نگارای عزیز
ممنون به خاطر تمام دلسوزی هات
عالیه
+1 #17 تارا 1394-06-07 12:45
سلام نگارا جونم، من چند ماهی میشه که خواننده وبلاگ و سایت هستم و دوست دارم ازت تشکر کنم چون به من انرزی دوباره دادی تا خودمو به یاد بیارم و زندگی را پر شورتر ادامه بدم، منی که بعد از زایمان واقعا خودم را فراموش کرده بودم الان شدم یه مامان شاغل خوش هیکل(20 کیلو اضافه وزن بعد از زایمان در شش ماه دود شد و رفت هوا) و خوشحال که از خودش و پوستش مراقبت می‌کنه البته با کمک شما. الان هم می خوام کمکم کنی چون بیست روز دیگه باید برم عروسی و موهام به خاطر دکلره و شیردهی واقعا وز و بد فرم شده البته کلا موهای فر و پر دردسری دارم. بعد از وزن کم کردنم بخاطر این که صورت کشیده ای دارم همه بهم می‌کن صورتت خیلللللی لاغر شده و به زبون بی زبونی می‌گن زشت شدم ولی من که بهشون اهمیت نمیدم. در ضمن پوستم هم سفیده و رنگ چشمهام قهوه ای روشن مایل به عسلی. می خوام بدونم اگه موهامو کوتاه کنم مثلا تا روی گوش و چتری بذارم و رنگ شرابی یا بادمجونی کنم برای عروسی خوب میشه؟ البته بگم که 32 ساله هستم و لباسم هم یا گلبهی است یا سبز یشمی. مرسی ازت بخاطر مهربونیت
#13463 Negara 2015-08-30 22:24:55
عزيزم ممنون از لطفت. پرسش بالاي صفحه.

-1 #16 مریم 1394-06-07 12:42
سلام.نگارای عزیز...چه خوب که در مورد راه رفتن با کفش پاشنه بلند مطلب گذاشتی.آخه من جدیدا یه کفش خریدم و راه رفتن برام کمی سخته :-* البته قدم168 و همه میگه این پاشنه واست زیاده...لطفا در مورد قوس کمرم مطلب بزار و لباسایی که میشه این ایرادو بپوشو مرس عزیزم :-)
0 #15 نادیا 1394-06-07 09:44
سلام نگارای نازنین
ممنون از این مطلب و باقی مطالب خوب تون
مشکل من با کفش پاشنه بلند اینه که من پاهام تپله و پنجه پام پهنه یعنی اصلا مثل خیلی از خانم ها جلوی انگشتای پام به سمت انگشت شصت کوچیک نمی شه . برای همین کلاً کفش انتخاب کردن برام سخته به جز کتونی و خیلی می گردم البته معمولا کفشای خوبی انتخاب می کنم ولی امان از پاشنه بلند چون معمولاً جلوشون کوچیکه .
فقط زمانی پاشنه بلند می پوشم که زیاد نباید راه برم. از خونه دربیام برم تو ماشین بعد برم مهمونی همین
دوست دارم . بووس
+1 #14 sana 1394-06-07 08:57
سلام نگاراي عزيز.
جاي مناسب كفش پاشنه بلند مهمه .
سنش چي ؟ بهتر نيست سن مون هم مناسب پوشيدن اين نوع كفش باشه يا اصلا پوشيدن اين كفش سن رو بالا نمي بره ؟؟؟
از چه سني مناسبه بپوشيمش
مرسي
#13462 Negara 2015-08-30 22:22:27
سن رو بالا نمي بره. تقريبا از شروع بزرگسالي مي شه پاشنه پوشيد. مهم ديزاين كفشه كه زنونه يا پيرزنونه مي كنتش.

-1 #13 غزال 1394-06-07 01:53
مرسی عزیزدلم.مثل همیشه عالی بود و یه چیزای جدیدم یادگرفتم:*
+1 #12 شیما 1394-06-06 23:55
مرسی نگارای عزیزم.... مثل همیشه عالی بود.
ایشالله همیشه خوشبخت و شاد باشی؛ همونطور که به خیلی از دخترها یاد دادی خوشبخت و شاد باشن.
+4 #11 ناهید 1394-06-06 23:29
سلام نگارا جون عاشقتم دوباره یه پست عالی و کاربردی...من چند تا فیلم از یوتیوب دانلود کردم که آموزش مثل مدلا راه رفتن بود.که میگفت سر رو به جلو...شونه عقب جوری که دستا یه کمی پشت باشه...پا و باسن تقریبا اونطوری که شما تو پست پیاده روی گفتین میشد...من یه کم تمرین کردم اونطوری راه برم اما یادم میره همش هنوز عادت نکردم.خواستم تجربم رو بگم و نظرتون رو راجع به این قضیه بدونم و ازتون تشکر کنم.عاشقتم
#13461 Negara 2015-08-30 22:21:02
دستها به پشت باشه مشابه تعبيريه كه من كردم كه سينه رو نشون سقف بديم

forum banner mobile