چی نپوشیم؟
چهارشنبه, 13 آبان 1394 ساعت 00:08

چه جوری از چی نپوشیم استفاده کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

شاید اگر شما ازخوانندگان قدیمی چی نپوشیم باشید که از ابتدا همراه بوده اید ، ذره ذره به حجم اطلاعاتتان افزوده شده و فرصت کافی برای مطالعه و استفاده از همه ی مطالب را داشته اید با این مشکل مواجه نشده باشید...

 

 یکی از عزیز ترین دوستان چی نپوشیم لطف کرده و متنی برای راهنمایی شما نوشته و تجربه اش رو در استفاده از چی نپوشیم در اختیار شما قرار داده. توصیه می کنم اگر تازه وارد هستید یا اگر از دوستان قدیمی هستید که همیشه حجم زیاد مطالب سایت باعث شده نتونید به صورت منسجم مطالب رو مطالعه کنید، از روشهایی که در این مطلب بهتون معرفی می شه، استفاده کنید.

 


 

چگونه از چی نپوشیم استفاده کنیم؟

به قلم گیتی ذ.

 

how5

 

مدتی پیش دوست عزیزی در اینستاگرام عنوان کرده بود که باتوجه به حجم زیاد مطالب چی نپوشیم در استفاده از آن سردرگم شده و نمی داند از کجا باید شروع کند و چطور ادامه دهد. شاید اگر شما ازخوانندگان قدیمی چی نپوشیم باشید که از ابتدا همراه بوده اید ، ذره ذره به حجم اطلاعاتتان افزوده شده و فرصت کافی برای مطالعه و استفاده از همه ی مطالب را داشته اید با این مشکل مواجه نشده باشید. اما اگر از دوستانی هستید که به تازگی به جمع همراهان چی نپوشیم پیوسته اید احتمالا جواب این سوال برای شما هم مفید خواهد بود.

 

در این مطلب من قصد دارم تجربه ی شخصی ام را با شما به اشتراک بگذارم.

 

مدت زیادی از شروع چی نپوشیم نگذشته بود که بسیار اتفاقی با آن برخورد کردم . آن زمان من در شهر دیگری دانشجو بودم و مثل بسیاری از دانشجویان در شهر غریب با مشکلات کمبود وقت و محدود بودن بودجه مواجه بودم.

و از آنجا که محدودیت مادر خلاقیت است با توجه به شرایطم به دنبال روشهایی برای استفاده هرچه بهتر از چی نپوشیم بودم.

متن زیر حاصل بیش از 30 ماه همراهی من با چی نپوشیم و بهره گیری همه جانبه از آن است.

 

در دو بخش زیر ابتدا به روش جمع آوری اطلاعات مورد نیاز خود از چی نپوشیم و سپس به نحوه ی استفاده از آن اطلاعات می پردازیم.

 

 

چطور چی نپوشیم را بخوانیم؟

 

how1

 

حجم مطالب این سایت خیلی زیاد است. خیلی خیلی زیاد است. اما نترسید زیرا همه ی مطالب به درد همه ی افراد نمی خورد. مثلا اگر شما هیکل سیب لاغر داشته باشید کلیه ی مطالب مربوط به اضافه وزن و نیز سایر انواع هیکلها به کار شما نمی آید. (البته پرسش و پاسخها فرق می کنند!)پس از حجم زیاد مطالب نترسید و با من همراه شوید.

 

1) یک دفتر مخصوص چی نپوشیم تهیه کنید.

 

نوع و شکل و اندازه به سلیقه و ترجیح شما بر می گردد اما دو توصیه ای که در این زمینه برایتان دارم:

یکی این است که که سایز را متناسب با ابعاد کیف دستیتان انتخاب کنید که حمل آن برایتان به سادگی ممکن باشد، زیرا در ادامه خواهیم گفت که در آن مطالبی نوشته خواهد شد که بهتر است همیشه همراهتان باشد.

و دوم اینکه از نوع کلاسوری باشد.

علت کلاسوری بودن به دو عامل بر می گردد:1)امکان تقسیم بندی به بخشهای مختلف به راحتی وجود دارد 2)امکان کم یا زیاد کردن برگه ها را خواهید داشت.

 

2) دفترتان را تقسیم بندی موضوعی کنید.

 

این تقسیم بندی می تواند بر اساس همان تقسیم بندی سایت انجام گیرد یا کاملا شخصی باشد. مثلا من خودم دفترم را به این بخشها تقسیم کرده ام:

 

1) لباس: شامل کلیه نکات مرتبط با فرم هیکل من چه در پستهای سایت و چه در پرسش و پاسخها

کلیه ی نکات مرتبط با ست کردن مثلا چه شلواری با چه کفشی،نحوه ی ست کردن زیور آلات،نحوه ی ست کردن رنگها و . . . .

و در کل هرچه در مبحث پوشاک برای من مفید و قابل استفاده بوده است.

2) آرایش صورت و مو: کلیه ی مواردی که در مورد آرایش کردن متناسب با فرم صورت و رنگ پوست من گفته شده است.

نکات عمومی آرایش که برای همه قابل استفاده است.

3) مراقبتهای پوست و مو: هرآنچه در این زمینه به آن نیاز داشته ام.

4) توصیه های انگیزشی: مطالب مربوط به بالا بردن اعتماد به نفس،نحوه ی رسیدگی به خود و چگونگی برنامه ریزی.

5) لیست خرید: در بخش روشهای استفاده از اطلاعات چی نپوشیم این قسمت را توضیح خواهم داد.

6) موارد مربوط به رژیم غذایی را من در دفتر جداگانه ای که به این امر اختصاص دارد یادداشت می کنم اما شما می توانید یک بخش از همین دفترتان را به این مطالب اختصاص دهید.

 

3) از مطالب سایت فهرست تهیه کنید.

 

اینکه از فهرست سایت استفاده میکنید یا برای خودتان لیستی از مطالبی که قصد خواندنشان را دارید تهیه می کنید فرقی نمی کند،اما توصیه میکنم حتما این لیست را تهیه کنید و هربار که هر مطلب را همراه با بخش پرسشهایش مطالعه و نت برداری کردید آنرا از لیستتان خط بزنید.

البته بهتر است برای بخش پرسش و پاسخها فهرست جداگانه ای تهیه کنید زیرا ممکن است یک مطلب به درد شما نخورد اما بخش پرسش و پاسخ به دلیل آنکه تنها به همان موضوع اختصاص ندارد به درد همه می خورد.

 

4)یک پست از اول،یک پست از آخر.

 

فرض کردیم که شما تازه با سایت آشنا شده اید و با حجم عظیم مطالب مواجه هستید. پیشنهاد من این است که یک پست از اول و یک پست از آخر بخوانید و نت برداری کنید. با این کار شما هم می توانید با تازه ترین مطالب سایت همگام باشید و از اینکه مدام بر حجم مطالب افزوده می شود، آشفته نشوید و هم مطالب قبلی را مطالعه کنید.

 

how2

 

5)مطالب مشاوره ها را به دفترتان اضافه کنید.

 

من اولین کسی بودم که با نگارا مشاوره داشتم(یادش بخیر!)،از آن زمان تا کنون بارها و بارها در شرایط و مناسبتهای مختلف از این سرویس استفاده کرده ام و هربار در هر مشاوره نکاتی که قابل استفاده در شرایط دیگر بودند را،هرکدام در بخش مرتبط،یادداشت کرده ام. اکنون دفتر من پر از نکات ریز و درشتی است که مختص خودم و بسیار برایم کاربردی هستند.

شما میتوانید بخش دیگری در دفترتان برای نوشتن مطالب مشاوره ها داشته باشید یا مثل من هر مطلب را در بخش مرتبط بنویسید،انتخاب با شماست اما حتما و حتما اینکار را انجام دهید.

 

6) مطالب را مرور کنید.

 

مطالب چی نپوشیم حجم زیادی دارند،و نباید انتظار داشته باشیم با یکبار خواندن بتوانیم آنها را به خاطر بسپاریم. اما نکته ی مثبت این است که این مطالب آنقدر جذاب هستند که حس درس خواندن پیدا نمی کنیم. گاهی در وقتهای بیکاری نگاهی به دفترتان بیندازید. به زودی مطالب ملکه ی ذهن شما خواهند شد.

 

7) پرسشها را ذره ذره بخوانید.

 

بالغ بر بیست هزار پرسش و پاسخ در سایت موجود است. تعدادی از آنها تکراری هستند(متاسفانه) و همه ی آنها به درد همه ی ما نمی خورند اما بیشتر آنها برای اغلب ما مفید هستند.

اگر شما برای این بخش هم فهرست تهیه کرده باشید کارتان خیلی راحت خواهد بود. پرسشها را ذره ذره و در مواقع بیکاری بخوانید و با خواندن و نکته برداری از پرسشهای هر پست آن را از لیستتان خط بزنید.

اگر در شرایطی پرسشها را میخوانید که امکان یادداشت برداری برایتان وجود ندارد میتوانید از پرسشهای بدرد بخورتان اسکرین شات تهیه کنید و در فرصت مناسب آنها را وارد دفترتان کنید.

فرض میکنیم که شما همه یا بخش عمده ی موارد بالا را انجام داده اید،اکنون شما با انبوهی از اطلاعات مواجه هستید که باید به آنها عمل کنید. در بخش دوم این مطلب به نحوه ی چگونه عمل کردن به این اطلاعات میپردازیم.

 

 ***

 

چطور از چی نپوشیم استفاده کنیم؟

 

how4

 

 

1)هر هفته، یک تغییر

 

این توصیه ی خود نگاراست در پست "در رسیدگی به خودم از اطرافیانم. . . . " که انتظار نداشته باشید یک شبه از این رو به آن رو شوید. هیچ عادت خوب و مثبتی یک شبه بوجود نمی آید.

روش تقویم و استیکر روش بسیار موثری برای من بوده است که در این سالها توانسته ام عادتهای مثبت زیادی را به کمک آن کسب کنم. مثلا: همیشه خط چشم داشتن،رسیدگی هفتگی به ناخنها،هفته ای یکبار اسکراب،هر روز لوسیون بدن و . . .

با این روش بی آنکه فشاری را متحمل شویم یک روز متوجه می شویم با گذشت تنها 2-3 ماه چندین عادت خوب و دلپذیر را کسب کرده ایم. و این است از معجزات روش تقویم و استیکر و جایزه!باشد که عمل کنیم!

 

2)قوانین اصلی را به خاطر بسپارید.

 

احتمالا شما هم بعد از خواندن مطالب مرتبط با فرم هیکلتان نیاز اساسی به دور ریختن بسیاری از لباسها و خرید مجدد موارد مناسب را احساس کرده اید. و شاید به دلایلی که مهمترینش محدودیت بودجه تان باشد امکانش را نداشته اید. اجازه بدهید این مورد را با شرح تجربه ی خودم بیان کنم:

فرم هیکل من توت فرنگی است و میدانید که بالاتنه ی روشن و پایین تنه ی تیره دشمن توت فرنگیهاست. اما من همیشه مطابق با سبک و سیاقِ رایجِ بلوز روشن شلوار تیره یا مانتو روشن شلوار تیره، خرید می کردم. نتیجه این بود که بعد از خواندن مطالب نگارا باید عمده ی کمد لباسی ام را دور میریختم و مجددا خریداری می کردم که البته مقدور نبود. اما سعی کردم قوانین اصلی فرم هیکلم را به خاطر بسپرم. با وجود اینکه مطالب سایت زیاد بود اما به خاطر سپردن چند قانون اصلی و حیاتی امکان پذیر بود. پس بخاطر سپردم که بلوز و مانتو تیره،شلوار روشن!یقه ی هفت خوب،یقه ی گرد بد!پایین تنه ی شلوغ خوب،بالا تنه ی شلوغ بد!و در کلیه ی خریدهای بعدی ام این چند قانون اصلی را لحاظ کردم . آهسته و پیوسته من توانستم مسیری را طی کنم که الان بعد از حدود 30 ماه به جرئت می توانم بگویم که در نود درصد مواقع کاملا مطابق با آرمانهای(!) چی نپوشیم لباس می پوشم.

 

3)از ستهایتان عکس بگیرید.

 

این هم توصیه ی نگاراست که یک روز وقت بگذارید و لباسهایتان را ست کنید و از آنها عکس بگیرید. که برای هربار بیرون رفتن با معضل "چی بپوشم؟" مواجه نشوید! البته با اینکار می توانیم موارد کمبود ستها را هم یادداشت کرده و بعدا خریداری کنیم.

پیشنهادی که میتوانم به این توصیه اضافه کنم این است که اگر وقت و حال و حوصله ندارید که یک روز کامل را به این کار اختصاص دهید،هر بار قبل از هر مهمانی تنها نیم ساعت صرف درست کردن یک ست کنید و از آن عکس بگیرید. پس از مدتی تعداد زیادی ست زیبا و کاربردی و البته آماده خواهید داشت که با استفاده از آنها هم می توانید همیشه خوشتیپ باشید و هم نیاز کمتری به خرید احساس کنید.

خود من در یک صبح تا ظهر موفق شدم بالغ بر 30 ست طراحی کنم و پس از آن با افزودن ستهای دیگر به آن و ذخیره ی آنها در یک فایل جدا در حافظه ی موبایلم به مجموعه ای دست یافتم که مدتهاست به کلی معضل "چی بپوشم؟" را برایم حل کرده است.

 

4)لیست خرید داشته باشید.

 

این لیست خرید با بقیه ی لیستهایی که تا کنون نوشته ایم اندکی تفاوت دارد. ما معمولا برای نیازهای فوری یا نسبتا فوری لیست خرید تهیه می کنیم،اقلام مورد نیاز را خریداری کرده و لیست را دور میندازیم.

اما در اینجا ما میخواهیم یک لیست طولانی مدت برای نیازهای چی نپوشیمی مان تهیه کنیم. با اینکار ما از خرید اقلام به درد نخور اجتناب میکنیم و تنها آنهایی را میخریم که واقعا ما را زیبا و خوش هیکل می کنند. علت اینکه در ابتدا سایز دفترمان را جیبی انتخاب کردیم هم همین مسئله است. این دفتر قرار است همراه خوب ما در خرید کردن باشد.

حتما بخاطر دارید که یک بخش از دفتر چی نپوشیممان به لیست خرید اختصاص داشت. در این بخش ما قرار است اقلامی که بنا به توصیه های نگارا باید تهیه کنیم و نیز اقلام مورد نیاز برای رسیدن به اهداف چی نپوشیمی مان را بر اساس اولویت یادداشت کنیم.

ابتدا سه اولویت یک ستاره،دو ستاره و سه ستاره را در لیستمان لحاظ کرده و بعد هرکدام از اقلام مورد نیازمان را در اولویت مربوطه یادداشت می کنیم.

 این لیست شامل چه مواردی است:

 

1) لوازم آرایشی-بهداشتی مورد نیاز: پیشنهاد من این است که این بخش را بدلیل ارتباط مستقیمی که با سلامتی ما دارد در اولویت بالاتری نسبت به مواردی از قبیل لباس و کیف و کفش قرار دهید. اما اولویت موارد را بر حسب نیاز و اهمیت هر مورد رعایت کنید.

2) بخش دیگری از این لیست شامل موارد کمبودی است که در مرحله ی قبل برای تهیه ی ست از لباسهایمان به آنها برخوردیم.

روش اولویت بندی آنها به این طریق است که هرچه یک جنس خاص تعداد ستهای بیشتری را تکمیل کند به اولویت بالاتری تعلق می گیرد.

برای مثال اگر چهار مانتوی زرشکی سبز قهوه ای و طوسی داریم و برای سه تای اولی به شال کرم و برای مورد آخر به شال صورتی احتیاج داریم،شال کرم در اولویت بالاتری نسبت به شال صورتی قرار می گیرد.

3) لیست موارد مربوط به بخش "لباسهایی که هر خانم ایرانی باید در کمدش داشته باشد"

برای این بخش من فهرستی از مواردی که با توجه به شرایط زندگی ام آنها را قبول داشتم تهیه کردم. مثلا بارانی با توجه به محل زندگی من،برایم کاربردی نبود. پس من آن را در لیستم وارد نکردم.

تهیه ی لیست را به این صورت انجام دادم که مثلا برای بخش کیف و کفش من ابتدا تمام مواردی که نگارا گفته بود را لیست کرده و بعد در مقابل هرمورد، آنهایی که داشتم را یادداشت کردم. مثلا در قسمت کفشها نوشتم:

دو عدد چرمی/یک عدد جیر <- کفش مشکی پاشنه بلند

یک عدد کرم <- کفش جلوباز کرم،طلایی کمرنگ یا نباتی تیره

-------- <- صندل بندی پاشنه دار

یک عدد سفید  <-  کفش عروسکی

یک عدد قرمز/یک عدد قهوه ای  <- بوت تخت ساق بلند

یک عدد مشکی طوسی <- کفش ورزشی

 

با توجه به این لیست من میدانم که اولویت اول من در خرید کفش یک عدد صندل بندی پاشنه دار خواهد بود و به همین ترتیب این دسته از لباسهای ضروری را هم به اولویتهایمان اضافه می کنیم.

 

 how3

 

در پایان به سبک و سیاق دیرینه ی نگارا از شما می خواهم تا تجربیاتتان را در استفاده از چی نپوشیم، به اشتراک بگذارید.

حرف آخر. .

به تعداد آدمها و ذهن خلاقشان راه برای استفاده از چی نپوشیم وجود دارد. :)از هر روشی که راحت ترید استفاده کنید،هدف اصلی بهره مندی هرچه بیشتر شما از مطالب سایت است.

با امید بهروزی برای همه ی دوستان عزیز چی نپوشیم و بخصوص نگارای عزیز

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 11200 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+3 #21 نگارا 1394-08-15 23:28
دوستان لطفا توجه کنید اینجا اگر سوال ثبت بشه حذف میشه. سوالها باید در بخش پرسش و پاسخ بره توی نوبت.
+5 #20 یانگوم 1394-08-15 14:48
من میخوام همه مطالبو دوباره بخونم و موضوعاتی که مربوط به رسیدگی به پوستم.لباسم.تیپم.آرایشم .تغذیه ام.سلامتیم و...میشه رو توی یک دفترچه بصورت فصل بندی یادداشت کنم و از این به بعد براساس اون دفترچه برا خودم چیزهایی که نیازمه خرید کنم :lol: و به خودم همه جوره رسیدگی کنم.نگارا جون ممنونم بخاطره پستهای جذاب و کاربردی که میذاری.به امید موفقیت روز افزون. :roll:
#14601 Negara 2015-11-06 19:57:31
:) موفق باشی عزیزم.

-1 #19 یانگوم 1394-08-15 14:38
نگارا جونم گوشیمو خاموش و روشن کردم.خود به خود درست شد. وارد نام کاربری هم نشدم.این صفحه باز بود :lol: ممنون از توجهت. خ دوستت دارم. :-* :-)
+6 #18 ناهید 1394-08-15 12:22
خداییش سایت خیلی عالی شده.من که دیگه پروژه های دانشگامم میام اینجا سرچ میکنم.این مطلبم فوق العاده بود.دست گیتی جونمون درد کنه.من که استفاده میکنم حتما.
#14600 Negara 2015-11-06 19:57:14
عزیزم :**

+4 #17 مهرانه 1394-08-15 02:01
سلام نگارا خانوم
وای من نمیدونم چطوری باید از شما تشکر کنم.لوازم آرایشی که پیشنهاد کردینو خریدمابرومو اونطور که گفتین برداشتم.وای اصلا باورم نمیشه چقدر زیباتر شدم.فقط رفتم بارونی بخرم که چون لاغرم و قدم کوتاهه خیلی بد میشد تو تنمبرا همین تصمیم گرفتم پالتو بخرم.اما توی مدل پالتو موندم.انشالله در مشاوره های بعدی خواهم پرسید.
واقعا از شما ممنونم که باعث میشید زیباتر باشم و با اعتماد به نفس بیشتر
آرزوی بهترین ه رو براتون دارم
#14599 Negara 2015-11-06 19:56:59
عزیزم خداروشکر!
بارونی رو باید کوتاه بگیری.

+5 #16 Roshana 1394-08-14 23:36
از اون وقتا که هنوز تو وبلاگ بودیم مطلب فرم هیکلا و فرم صورت و مدل ابروهارو چندین بار و در بازه های زمانی مختلف خوندم و تقریبا حفظ شدم.ولی تازه تابستون گذشته اونایی که لازم داشتم رو نوشتم اونم تو کاغذهای پراکنده!
فک کنم بهتره از روش گیتی خانوم استفاده کنم.روش طبقه بندیش شبیه ذهن منه :-) مرسی از گیتی و نگارا جون.
من از خیلی قبل تر ها لیست خرید به این صورت می نوشتم.اکثرا تو گوشیم هم سیو می کردم.اما چند وقته حس میکنم بهتره ننویسم.آخه نه که شاغل نیستم و درآمدی ندارم خیلی غصه میخورم که نمیتونم خریدهامو انجام بدم :sad:
شما چی میگی نگاراجون؟
#14598 Negara 2015-11-06 19:56:29
خوب عزیزم بالاخره پول تو جیبی داری که می تونی پس انداز کنی. درسته؟ در ضمن توی هر سن و شرایطی می تونی با ذهن خلاق برای خودت یه کار و درآمدی جور کنی.

+1 #15 نگارا 1394-08-14 21:30
يانگوم جان عزيزم ببين با موبايل...
+2 #14 نارنجی دوست ۲۱ ساله! 1394-08-14 19:50
نگارا جان از اینکه امکان مشاوره رو گذاشتین ممنونم. جدا از اینکه آدم کلی جلو می افته، صدای خیلی قشنگ و آرامش بخشی دارین آدم روحیه می گیره باهاتون صحبت کنه :-) :X
#14588 Negara 2015-11-05 18:05:20
عزیزم ممنون از اینکه انقدر محبت داری. خوشحالم راضی بودی از مشاوره ات. :*

+1 #13 ~مریم~ 1394-08-14 14:48
منم با توجه به گفته های نگارا جون برا خودم لیست خرید درست کردم و همیشه نگاش میکنم و ذوق میکنم که کم کم ایشاا.. همشو میخرم. نگارا جون نمیدونی چقد مطالبت به ما حس خوب میده. U r one in a million
#14587 Negara 2015-11-05 18:04:54
عزیزم. ممنون :*

+2 #12 sana 1394-08-14 09:07
عالي بود ممنونم . مفيد و به درد بخور . موفق و پاينده باشيد.
+3 #11 نارنجی دوست ۲۱ ساله! 1394-08-14 03:42
وای عالی بود این مطلب! کاش اینو همون اوایل دیده بودم. من بارها مطالب این سایتو خونده بودم ولی هیچ وقت تو مغزم فرو نمی رفت و بعد از چند ماه یادم می رفت ! چند شب پیش شروع کردم به نت برداری و هر چیز مربوط به خودم رو تو سررسید نوشتم حس می کردم مطلب تا ابد یادم می مونه!
فک می کنم این خیلی مهمه که تو کاغذ بنویسیم چون فایلای دیجیتال گم میشن یا فراموش میشن یا مسه بلاگفا میرن رو هوا!!
+1 #10 لاندا 1394-08-13 23:46
نظر من به این پست مربوط نیست. مربوط به دو پست قبل، یعنی پست "چه کارهایی باید سالانه برای سلامتم بکنم؟ " هست. خیلی ممنون از اینکه این پست رو گذاشتین، همیشه واسم سوال بود که برای چکاپ سالانه چه کارهایی باید انجام داد. به تازگی هم متوجه مشکل تیروییدیم شدم ولی نمیدونم که از کی این مشکل رو داشتم و از این بابت حرص میخورم که چرا تا الان متوجه نشده بودم.
در مورد بیماری های دیگه هم یک سری موارد رو که متوجه هم شده بودم مربوط به چیزهای دیگه، کلی سرسری گرفتم و گذاشتم کلی از وقتشون بگذره. خدا رو شکر مشکلات جدی ای نبودن، اما اگر با همین روند پیش برم، مشکلات جدی رو هم ممکنه بی اهمیت فرض کنم و باعث شم دیر شه برای همه چیز. خصوصا که تو بیماری هایی که جدیدا هم زیاد شده، زمان واقعا نقش حیاتی داره...
#14580 Negara 2015-11-04 20:23:53
خدارو شکر که این مطلب باعث شد مجددا بهش فکر کنی. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است. همیشه سلامتت رو زیر نظر داشته باش که خیالت راحت باشه.

+3 #9 لیلا 1394-08-13 16:09
سلام خیلی مطلب مفیدی بود
منم از سال گذشته یه دفترچه یاداشت برداشته بودم و همه مطالبی که به دردم می خورد نت برداری می کردم اما دسته بندی رو انجام نداده بودم که حتما این مورد هم تو لیست برنامه هام قرار می گیره حتما
+2 #8 مهتاب 1394-08-13 13:05
مرسی از دوست عزیزمون.واقعا کاربردی و عالیه .البته منم در یادداشتهای پراکنده لیست خریدی با جزییات کامل که نگارا گفته تهیه کردم و متاسفانه اطلاعاتی است که من باید مدتها پیش میدونستم و کسی بهم نگفته بود واسه همین خیلی اشتباهی بودم.البته خوبیش اینه که ساختار فرم هیکلم یا رنگ پوستم تا آخر عمرم همینه و چندان تغییری نمیکنه. بنابراین با توجه به دامنه زیاد اطلاعات فقط مطالب مربوط به خودمونو فیلتر میکنیم و یاد میگیریم که بعد یه مدت ملکه ذهنم میشه.مرسی نگارا .ازینکه میدونم دوست خوبی مثل تو دارم که همیشه راهنمامه آروم میشم
+1 #7 فریده 1394-08-13 11:24
سلام نگارا و گیتی عزیز
خیلی عااالی بود . راستش من دفتر برای نت برداری داشتم ولی این همه دقت و درایت رو نداشت .
گیتی جان خیلی ممنونم که تجربه خودت رو با ما درمیون گذاشتی .
چشم. در اولین فرصت دفتر مناسب رو تهیه میکنم.
منتظر خبرای خوب من باشید :-***
+4 #6 elham 1394-08-13 09:13
مرسی دوست عزیز که وقت گذاشتی ومرسی نگارای مهربون.منم اکثر این کارهای رو انجام دادم ولی یادداشت برداری خیلی خوبی ندارم از مطالب.اما در اکثر وقتهای به اصطلاح مرده نظرات رو دوباره و دوباره میخونم و نکات رو مرور میکنم و کلی لذت میبرم .من لیست تمام وسایل موردنیازم رو با اولویتشون نوشتم که هر دفعه تکمیلترش میکنم و با توجه به اولویت و فصل هرکدوم رو میخرم و به این نکته حتما توجه میکنم که کیفیت وسیله ای که میخرم عالی باشه تا هم بیشتر دوسش داشته باشم و هم مدت بیشتری بتونم ازش استفاده کنم در ضمن میدونم وسیله ای که خرید م براساس مد لحظه ای نیست و هیچوقت قرار نیست از مد ییفته.الان که لیست خرید دارم هم سعی میکنم خرجای اضافیم رو کم کنم و هم موقع خرید سردرگم نیستم.خودمم باورم نمیشه تو این مدت چقد وسایل جدید و عالی خریدم .در آخر باید بگم انقدر مطالب جذاب و کامل و عالی هست که احساس میکنم دارم در رشته زیبایی شناسی تحصیل میکنم.
+4 #5 نرگس 1394-08-13 08:57
سلام
عااالی بود
من با اینکه از خواننده های قدیمی و اولیه سایت ( و قبل از اون وبلاگ) هستم ولی هنوز نتونستم درست از مطالب استفاده کنم نمیدونم چراااااااا :sad: با اینکه حتی یه دونه از پرسش و پاسخا رو از دست ندادم ..
البته نه که بگم اصلا برام استفاده نداشته بالاخره تاثیرشو گذاشته مثلا باعث شده یه ذره اعتماد به نفسم بیشتر بشه یا از نظر تمیزی و نپوشیدن لباسای تو خونه و بیرونی بیریخت
ولی مثلا واسه ست کردن لباسام یا رسیدگی به پوستم هیچ کاری نکردم..
ولی خب تنبلی از خودمه وگرنه سایتت بیسسسسسسسسته نگارا و همچنین خودت
میبوسمتتتت
+3 #4 نسرین 1394-08-13 08:25
سلام
خیلی ممنون واقعا عالی بود
منم یه دفترچه تهیه کردم و دارم اروم اروم نکات رو واردش میکنم البته بیشتر نکات مربوط به ارایشی و بهداشتی رو
با خوندن این پست انرژی بیشتری گرفتم
موفق باشید :lol:
0 #3 شیما 1394-08-13 08:23
اصلاح میکنم؛ بیشتر از سه چهار ماه
ولی مطمئن باشید باید بخونید چون با شناختنِ نگارا فقط میشه یه چی نپوشیمیِ واقعی شد و اونم میسر نیست مگر با حرکت تدریجی و مطالعه ی پیوسته، کامل، همیشگی، نت برداری و عمل و اجرا به سبک خود با الگوبرداری از نگارا
+3 #2 شیما 1394-08-13 07:57
دستت درد نکنه که اینو نوشتی. خیلی کامل بود.
منم به عنوان یک خواننده ی دیرینه، با اجازه نظرم رو بگم؛ عزیزم اینطور که شما نوشتی من یاد استادایی که از اول ترم یه درس رو غول و غیر قابل پاس به نظر میاوردن رسیدم :)))))) با اینکه تک به تک کلمات نگارا و چی نپوشیم رو خوندم اما منم استرس گرفتم!!!....... به نظر من اول از همه از روی آرشیو زمانی از اولین پست نگارا شروع به خوندن کنید تااااا آخرین. بعد هم همه ی پخش پرسش و پاسخ از اولِ اول تا این آخرها.... همراه با نکته برداری حتمن..... کار دو سه ماه هست ولی اگر نخونید بدجوری از دستتون رفته و ضرر میکنید و از دستتون رفته...... اینی هم گیتی خانم در نت برداری نوشتن، شیوه ی نت برداری خودشونه که خیلی هم جالبه ولی هرکسی میتونه شیوه و نوعِ عمل متفاوتی داشته باشه همونطور که گفتن

forum banner mobile