چی نپوشیم؟
جمعه, 29 آبان 1394 ساعت 22:51

چه جوری از مژه مصنوعی استفاده کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

من وقتی پارسال (یا شاید هم پیارسال) مطالب مربوط به نحوه استفاده از لوازم آرایش رو نوشتم فکر نمی کردم که لازم باشه مژه مصنوعی رو هم توشون بگنجونم..

هنوز هم فکر نمی کنم نرماله که آدم از مژه مصنوعی استفاده روزانه بکنه. متاسفانه چند نفر رو هم می شناسم که این عادت رو دارند و واقعا به نظرم عجیب غریبه. اگر کسی واقعا واقعا دلش می خواد مژه های بلند داشته باشه و مژه های خودش اون قدر کوتاهه که با ریمل خوب نمی شه، خوب می تونه بره اکستنشن مژه (کاشت) انجام بده. ولی اینکه آدم هر روز مژه مصنوعی بذاره واقعا به نظر من دیگه از خط آرایش نرمال می گذره و وقت تلف کردنه. این هم که آدم هر چند روز یکبار مژه بذاره و سعی کنه چند روز صورتش رو بدون آب زدن و مالیدن چشمهاش همون طور نگه داره اصلا بهداشتی نیست. در کل، به نظر من مژه مصنوعی حتی برای مهمونی هم لازم نیست. من خودم فقط برای عروسی ام گذاشتم. نه برای عروسی اطرافیان، نه مهمونی و نه هیچ جای دیگه جز گاهی توی خونه :)

 

 2

 

اما خوب الان به خاطر اینکه ویدیوهای آموزشی آرایش تو اینستاگرام همه از دم توش مژه مصنوعی می ذارن، چند تاتون درخواست کردین نحوه گذاشتن مژه مصنوعی رو آموزش بدم. این رو هم بگم، دلیل اینکه ویدیوهای آموزشی همه مژه مصنوعی دارند اینه که اونها تجاری هستند و اگر دقت کنید دونه دونه محصولات مورد استفاده شون رو با لینک زیرش تبلیغ می کنند. برای همین دوست دارند یک آرایش هر چه جذاب تر ایجاد کنند. واقعا به نظر من مژه مصنوعی برای یک آرایش معمولی لازم نیست؛ با اینکه من عاشق مژه پر و بلند هستم.

 

خوب، بریم سر اصل مطلب. همون طور که بیشترتون می دونین، مژه مصنوعی دو نوعه. یک نوعش مژه ردیفیه که کامل می چسبه پشت پلک و یک نوعش دسته دسته باریکه که لابه لای مژه خودتون می چسبونیدش و طبیعی تر از آب در میاد.

 

این عکس نوع ردیفی

 

3

 

این عکس نوع دسته ای

 

4

 

هر دوش هم معمولا توی بسته اش یه چسب کوچولو داره که خیلی جالب نیست. توصیه می کنم چسب مژه مصنوعی جدا از داروخانه یا لوازم آرایش فروشی بخرید. اونهایی که توشه خیلی شله و زود هم توی تیوبش خشک می شه. چسب رو بهتره بی رنگ یا مشکی بخرید.

 

برای استفاده از مژه مصنوعی شما احتیاج به یک موچین، یک فرمژه و یک ریمل دارید. موچین برای برداشتن و گذاشتن مژه مصنوعیه. مژه مصنوعی خیلی فردار و منحنیه. ریمل و فرمژه برای اینه که اول مژه های خودتون رو فر کنید و کمی ریمل بزنید که بعدا قاطی مژه های مصنوعی قراربگیرند و عین خط کش سیخ از زیر مژه ها نیان بیرون! این مرحله خیلی واجبه و فرق کار حرفه ای ها و آماتور ها هم بخشی اش در همینه.

 

5

 

اول روش استفاده از مژه مصنوعی نوع دسته ای رو بگم. برای یک بار مصرف حداکثر 3-4 دسته برای هر چشم کافیه. حتی اگر بخواین طبیعی بشه شاید کمتر. تمرکزتون رو بذارین بیشتر روی میانه خارجی پلک که به طور طبیعی هم مژه های بلند تر و پخش تری داره. اگر بسته مژه مصنوعی تون اندازه های مختلفی توش داره، بلند ترها رو برای گوشه خارجی و کوتاه تر ها رو برای وسط و گوشه داخلی چشم استفاده کنید.

 

چشمتون رو کامل آرایش کنید. مژه های خودتون رو فر کنید و ریمل سبکی بزنید. یک قطره چسب بچکونید روی پشت دستتون یا یک زرورق یا شیشه. یک دسته مژه رو با موچین بردارید و قسمت انتهایی اش رو بزنید توی چسب. حالا یک دقیقه توی هوا نگه دارینش تا چسبش یک کمی خودش رو بگیره. بعد با انگشت اون یکی دست پلک چشمتون رو ببندین و بسته نگهدارین و با همین دستی که موچین توشه، مژه رو بچسبونید به بیخ مژه ها روی پلک. نه اون قدری پایین بچسبونید که بعدا با چسبش مژه های خودتون رو بکنه و نه اون قدر بالا که نیاد قاطی مژه های خودتون.

 

6

 

 

حالا روش استفاده از مژه مصنوعی رشته ای. اولا که موقع خریدش خیلی با دقت انتخاب کنید. چند تا نکته که مژه ها رو بیش از حد غیر طبیعی به نظر میاره رو بگم. یکی اینکه نوع های خیلی ارزونش قشنگ معلومه پلاستیکیه و بعدا که روی چشمتون بذارین برق ناجور و تابلویی می زنه. موقع انتخاب یک کم جلوی نور تکونش بدین ببینین برق نزنه. یادتون باشه مثلا، مثلا (!!) مژه خودتونه!! دیگه اینکه از نوعی بخرید که کاملا مشکی باشه و اون رشته ای که مژه های رو به هم چسبونده سفید نداشته باشه توش. و در ضمن اگر مژه رو خیلی خیلی پر و بلند انتخاب کنید زیادی غیر طبیعی می شه. موقع انتخاب به مدل مژه ها هم دقت کنید.

 

7

 

خوب، چشمتون رو کامل آرایش کنین. مژه های خودتون رو فر کنید و ریمل سبکی بزنید. عرض رشته مژه رو یک بار بدون چسب روی چشمتون چک کنید و اگر لازم بود با قیچی یک مقدار عرضش رو کم کنید. حالا مژه ها رو از وسط خط اتصالشون به هم با موچین از طرف مژه ها بردارین و یک لایه چسب به کل خط اتصال بزنین. دقت کنین حتما نقطه های انتهایی دو طرف مژه ها چسبی شده باشه و چسب رو هم یکسان پخش کنین. گلوله گلوله نشه! یک دقیقه تو هوا نگهش دارین تا چسب یه کمی خودش رو بگیره. بعد سرتون رو کمی به عقب خم کنید تا چشمتون نیمه بسته بشه اما توی آینه رو ببینید و وسط مژه مصنوعی رو یک کمی خارج تر از وسط خط پلکتون بگذارید، وسط رو که چسبوندین موچین رو ول کنید و سریع جهت موچین رو عوض کنید و با دم موچین اول گوشه خارجی مژه مصنوعی رو به گوشه خارجی چشمتون بچسبونین و بعد گوشه داخلی رو. بعد هم با دم موچین چند بار کل خط بیخ پلک رو فشار بدین تا همه اش بچسبه. با انگشت یا موچین جهت خوابیدن مژه ها رو جوری مرتب کنید که با مژه های اصلی تون قاطی شن.

 

8

 

و نکته آخر اینکه شما قبلا به موقع خودش خط چشمتون رو کشیده اید، اما وقتی مژه مصنوعی می ذارید بهتره بعدش یک لایه خط چشم باریک به بیخ مژه ها اضافه کنید تا آثار احتمالی چسب (اگر سفید یا مشکی باشه) پوشیده و یکدست بشه.

 

9

 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 16063 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+2 #17 یانگوم 1394-09-06 15:53
سلام نگارا جون. خ وقته از خودت برامون ننوشتی. ;-) لطفا بنویس که چطوری تونستی شخصیت موفقی شی؟؟؟ و اینکه چطور میتونی انقد کم بخوابی؟؟؟آخه بیشتر پستها رو آخر شبها مینویسی. از اول همینطور با اعتماد بنفس بودی عایا؟؟؟ممنون بخاطر مطالب بینظیرت...پرانرژی باشی عزیزم. :-*
#14729 Negara 2015-11-27 15:56:07
عزیزم شما دوستان این همه به من لطف و محبت دارید و گرنه این طورها هم که می گی نیستم من... نظرت لطفته.
کم خوابی رو هم عادت کرده ام و هم البته اذیتم می کنه. چه کنم، اونقدر کار دارم که هم نمی رسم هم دلم نمیاد بخوابم. در مورد اعتماد به نفس فکر می کنم درایت و آگاهی پدر و مادرم در انتخاب روش تربیتی و این بوده که من یک مدرسه خیلی خوب می رفتم که واقعا برای کرامت انسانی ما با اینکه بچه بودیم ارزش قائل بودند. بارهم ممنونم از این همه لطف.

-18 #16 یاس نیلی 1394-09-04 15:44
سلام خانم نگارای عزیز
قبل از هر چیز بابت مطالب مفیدتون وااااقعا ممنون و متشکر.یه مطلبی می خوام بگم منتشرش نکنید و فقط خودتون بهش فک کنید...
....................................... خواهش میکنم به کسانی که مطمئنید می خوان در راه گناه علم شما رو به بهره بگیرند راهنمایی ندین.این علم مفید میتونه براتون یه توشه ی آخرتی باشه یا وزر و سنگینی و خسران...
خدا پشت و پناهتون
+1 #15 لاندا 1394-09-04 13:20
من نمیدونم که آخرش به مژه مصنوعی هم باید ریمل زد یا نه. تو این تصویر آخر، به مژه مصنوعی ریمل میزنه اما خودتون تو توضیحات ریمل آخر رو نگفتین :sigh:
#14728 Negara 2015-11-27 15:52:21
معمولا به اونهایی که خیلی پلاستیکی و براق هستند ریمل می زنن که برقش رو بگیرند. بستگی به جنس مژه داره.

+3 #14 soraya 1394-09-04 09:24
سلام نگارا جون. خیلی ممنون که وقت میذاری و برای ما مینویسی. از مطالب عالی این سایت واقعا لذت بردم. مدت هاست کهسعی می کنم از توصیه های "چی نپوشیم" استفاده کنم. :-)
+5 #13 یانگوم 1394-09-03 16:07
سلام نگارا جون. با اینکه خ خوب توضیح دادی اما بنظر میاد مژه مصنوعی گذاشتن توسط خودمون خ سخت باشه...من دو تا دارم اما هنوز ازشون استفاده نکردم .کلا تا حالا فقط برا عقد و عروسیم مژه گذاشتم که اونم انقدر روی چشمم سنگین شده بود که زیاد حس خوشایندی نداشتم بهش.
+2 #12 مهنا 1394-09-03 12:06
استفاده از روغن زیتون یا روغن فندق میتونه مژه ها رو پرپشت و بلند بکنه. من خودم تجربه کردم. این خیلی بهتر از کاشت مژه و مژه مصنوعی هست
+1 #11 مهسا 1394-09-02 20:24
سلام نگارای عزیز، خسته نباشی
روزی چند بار چک میکنم ببینم بخش پرسش و پاسخ باز شده یا نه، الان میبینم سوالام زیاد شده . تا چند سوال رو میتونم تو قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنم؟ :oops:
#14727 Negara 2015-11-27 15:51:35
عزیزم متاسفانه الان 40-50 تا سوال از آبان ماه هنوز دارم. اگر همه دوستان همکاری کنند و جواب سوالاتشون رو با دکمه جستجو پیدا کنند جوری نمیشه که در عرض یک هفته جیره کل پرسش و پاسخ همه رو پر کنند و این طوری بسته بودنش طول بکشه.

+10 #10 سایه 1394-09-02 10:20
سلام و خسته نباشی نگارا
همه مطالبت خوب و پر از حس زندگی هست
ازت یه دنیا متشکرم که با وجود تمام گرفتاریهات بازم داری بدون چشم داشت داری تمام آگاهیها و مطالبتو با ما سهیم میشی برعکس بعضی از سایتها که تا نویسنده اش چندتا خواننده پیدا میکنه تمام مطالبشو رفته رفته پولی میکنه با وجود اینکه به پولش احتیاجی نداره (منبع درآمد دیگه ای داره)
واقعا تو روح بزرگی داری و از این بابت ازت متشکرم.
امیدواروم خدا به زندگیت برکت و شادی ببخشه چون تو هم داری همین کارو با زندگی ما میکنی....
#14726 Negara 2015-11-27 15:50:38
عزیزم از لطفت متشکرم

+4 #9 مهتاب 1394-09-01 14:03
سلام نگارا جونی آبجی مهربون
1) اگه بخوایم هرروز خط چشم و ریمل و اینها داشته باشم که چشمم در میاد چون واسه تمیز کردنش امکان نداره پوست اطراف چشم تحت کشش یا مالش قرارنگیره تازه اگرم بخوام بشورم هم پوستش خشک میشه اینجوی درسته که جوونی خشکلی دارم ولی خیلی زود چشمم چروک میفته

2) من نمیدونم چه دلیلی داره کلی پول بدم لباس زیر ست بخرم اخه باید یکیو که هر روز عوض کنی اون یکی رو هم که خیلی نباید بشوری شل میشه .اصلا دلیل اینکه یه بار گفتی باید حتما ست باشه رو نمیفهمم واسم همچین چیزی غیر ممکنه آخه چرا و واسه چی
#14716 Negara 2015-11-22 20:52:06
سلام عزیزم
1. اگر از پاک کننده مخصوص آرایش چشم استفاده کنی و اول پنبه آغشته به پاک کننده رو 20-20 ثانیه روی چشم نگه داری بعد تکون بدی اصلا کشش و مالشی در کار نیست.
2. خوب نده! هیچی گفتم اگر قرار باشه کسی ببینه، ست بودنش قشنگ تره. اجباری هم نیست :)

+3 #8 Roshana 1394-08-30 18:01
نگاراجون بد برداشت نشه.منظور من این نبود که شما مجبورید چیزی رو که درخواست میکنیم ازتون بنویسید.به صورت کلی میخواستم بدونم تو برنامه تون هست یا نه یا مثلا بر چه اساسی مطلب میذارید که توضیح دادید:) ممنون
راستی!تو این دو ماه از مهر تا حالا ماشالا چقدر پست گذاشتید.خسته نباشیییییید:)
#14715 Negara 2015-11-22 20:50:48
مرسی عزیزم :) امیدوارم موفق شم به زود پست گذاشتن ادامه بدم!

+4 #7 شیما 1394-08-30 16:47
من هیچوقت مژه مصنوعی رو دوست نداشتم.

نگارا جون اطرافیان من اونایی که مژه کاشتن، مژه های قشنگی پیدا کردن ولی حس و حالت چشمهاشونم انگار مصنوعی شده باشه، از بین رفته. به نظر من نگاهشون دیگه گیراییِ قبلی رو نداره
+3 #6 maman e arash 1394-08-30 12:43
سلام نگارا جان
مدتیه مظالب سایتتون رو با علاقه دنبال میکنم .خواستم تشکر کنم بابت همه وقتی که بی چشمداشت میگذاری و اینهمه انرژی مثبتی که دارید .
یک دنیا سپاس
+4 #5 Mozhgan 1394-08-30 11:23
راستی کامنت roshana رو که دیدم یه چیزی به ذهنم رسید 8)
اینکه یه پست بذاری و چند تا موضوعو توش بگی که خیلی مطرح شدن توسط خواننده هابعد بقیه بهش رای بدن.مثل نظر سنجی هایی که تاحالا داشتیم!
البته میدونم گفتی سفارش نمیگیریا ولی کلا چیز باحالی میشه به نظرم
#14714 Negara 2015-11-22 20:50:05
عزیزم توی اینستا یک بار نظرسنجی کرده ام که دوست دارید چه موضوعاتی بنویسم. به شدت اکثر آراء به دنبال مطالب مرتبط با سبک زندگی و آداب معاشرت بود.

+2 #4 Mozhgan 1394-08-30 11:20
با اینکه خوب توضیح دادی ولی من فکر میکنم خراب کاری کنم و به خاطر همین امتحانش نمیکنم!
واسه عروسی رفتنم فکر میکنم غیر عادی بشم اگر استفاده کنم.
اصلا نمیدونم چرا چیزای اینجوری حتی سایه زیاد هم بهم نمیاد!ینی خودم اینجوری حس میکنم،بقیه میگن خوب شدی.
#14713 Negara 2015-11-22 20:49:13
می تونی به موقع تو خونه با دوستی خواهری کسی تمرین کنی. در این حد می تونم بگم تمرینش خوش می گذره.

0 #3 فاطمه 1394-08-30 08:11
سلام عزیزه دلم خسته نباشی.هر دفعه میگم مگه چیزی هست که نگارا جونم در موردش ننوشته باشه.بعد که صبح شنبه ساعت شش صبح بعداز پنج ساعت بیداری به خاطره سرماخوردگی مهگل میام خونه چی نپوشیمیم.میبینم بلهههههههه.نگارا یه دونه ام.فکره همه جا هست.وماها خداروشکر قراره خیلی از دو سال ونیم پیش از پله ها بریم بالا.فداتشم به خاطره مطلبه خوبت.یه با ر مژه برام ارایشگاه گذاشت یادمه خودم اول مجلس کندمش.به نظره من هم اگه امکانش باشه کاشت مژه خیلی بهتره.مطلبه بارداری عالی بود.بارعایت همه ی اون اصول.چون کلی عشق داره وگذشت.انشالا به موقع خودش برای همه اتفاق بیفته.روی ماهتو میبوسم.روز به روز موفق تر باشی.دلت پر از شادی.ماهم انشالا تا زنده ایم کنارت
+19 #2 یاس نیلی 1394-08-30 00:10
سلام نگاراجان.من تازه مخاطب سایت پر فایده تون شدم.واقعا ممنون به خاطر مطالب کاربردی که در اختیار ما میذارید.خداوند برکت این نشر آگاهی و علم رو در زندگیتون جاری کنه.یا علی مدد
#14703 Negara 2015-11-20 23:03:29
ممنون از لطفت عزیزم. خوش اومدی.

-1 #1 Roshana 1394-08-29 23:43
نگاراجون حالا که بخش پرسش و پاسخ رو جدا کردید تعداد سوالا کمتر شده یا نه؟فقط محض کنجکاوی میپرسم:)
یه سایتی هست ......................... به نظر شما چطوره؟
راستی،یعنی تعداد درخواست کنندگان مژه مصنوعی اینقدر زیاده که واسش یه پست گذاشتید؟؟حتی بیشتر از کسانی که مطلب راجع به لباس زیر ازتون خواستن؟!!من یادمه از خیلی وقت پیشا حتی تو وبلاگ بچه ها پستی راجع بهش درخواست کرده بودند.
#14701 Negara 2015-11-20 20:18:13
تعداد سوالها کمتر نشده، ولی مرتب تر شده و من خیلی راضی ام. متاسفانه من مجبورم اکثر اوقات بخش سوالها رو ببندم. ولی راحت می تونم مطلب جدید بذارم بدون اینکه سوالات عقب مونده اخلالی ایجاد کنه.
اون سایت چون به کپی رایت من احترام نگذاشته من طبعا نظر مثبتی بهش ندارم. مطالبش هم که همه ترجمه است.
در مورد تعداد درخواست کنندگان مژه مصنوعی و لباس زیر اصلا موضوع تعداد درخواست کننده نیست. موضوع اینه که نوشتن درباره لباس زیر ملاحظاتی داره که من فعلا درباره نحوه انجامش با خودم کنار نیومده ام. فعلا نوشتن اون مطلب توی برنامه ام نیست. به اضافه اینکه من نویسنده ام و هر وقت حس و حال و انگیزه نوشتن چیزی رو داشته باشم درباره اون می نویسم. سفارش نمی گیرم که!

forum banner mobile