چی نپوشیم؟
سه شنبه, 27 بهمن 1394 ساعت 16:17

بر اساس فرم هیکلم عید چی بپوشم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

می دونم که اکثرتون الان در تب و تاب خرید لباس عید هستین. امروز تصمیم گرفته ام چند نمونه لباس خوب بهاره برای انواع فرم های هیکل انتخاب و توصیه کنم که اونهایی که نمی تونن راحت توی مغازه برای خودشون لباس انتخاب کنن، اینجوری به نتیجه برسن.

 

امیدوارم همه تون مطالب مربوط به فرم هیکلها و مطلب مربوط به انتخاب لباس برای عید رو خونده باشین و الان دیگه قطعا با من موافق باشین که خیلی بهتره که به جای اینکه ببینیم چی مده، ببینیم چی بهمون میاد و اون رو بپوشیم. حتی اگر خیلی طرفدار این هستیم که چیزی که مده رو بپوشیم، بتونیم از بین چیزهای جدید توی بازار اونی رو انتخاب کنیم که بهمون میاد.

 

خیلی از شما براتون سخته که حالا که فرم هیکلتون رو فهمیده اید، طبق اصول اون خرید کنین یا اون اصول رو دقیقا روی لباس های موجود در بازار پیاده کنین. می دونم که اکثرتون الان در تب و تاب خرید لباس عید هستین. امروز تصمیم گرفته ام چند نمونه لباس خوب بهاره برای انواع فرم های هیکل انتخاب و توصیه کنم که اونهایی که نمی تونن راحت توی مغازه برای خودشون لباس انتخاب کنن، اینجوری به نتیجه برسن.

 

 

  • فرم هیکل موز:

 

همون طور که قبلا گفته ام، موزها چون خیلی لاغر هستند و هیکلشون انحنای زیادی نداره، خوبه که لباسهایی با طرحهای شلوغ بپوشن که در قسمت کمر تنگ می شه. طرح سفید مشکی شلوغ و حالت چین دار این پیراهن یه بالاتنه و پایین تنه موزها حجم می ده و در عین حال تنگ شدنش در قسمت کمر، انحنای لازم رو برای کمرتون ایجاد می کنه.

 

Banana1

 

 

این یکی پیراهن سفید مشکی هم دقیقا از همین قاعده تبعیت می کنه. یعنی با خطوط افقی قطور به بالاتنه و پایین تنه شما حجم می ده و عرض کمتر قسمت کمر، انحنای کمر رو به چشم میاره و هیکل موز رو از صافی در میاره.

 

Banana2

 

موزها برای انتخاب مانتو باید حواسشون باشه که مانتوهای ساده اونها رو بیش از حد لاغر و کشیده به نظر میاره. یکی از بهترین طرح ها برای پر نشون دادن هیکل موزها، طرح چهارخونه این مانتوئه که هم شیک و خاصه و هم هیکلشون رو فرم می ده. این مانتو رو می تونین با شال و شلوار تک رنگ به یکی از رنگ های زمینه اش ست کنین. حواستون باشه، با مانتوی طرح دار یقیه چیزها باید تک رنگ و ساده باشه.

 

 

Banana3

 

 

و اگر موقعیتی پیش اومد که خواستین یه لباس مهمونی طور تر بپوشین، این پیراهن کوتاه گیپور بهتون میاد، چون طرح گیپورهایی که داره به هیکلتون حجم و فرم می ده، در ضمن کوتاه بودنش باعث می شه پاهاتون پرتر به چشم بیاد. البته با جوراب شلواری رنگ پا.

 

 

Banana4

 

 

 

  • فرم هیکل سیب:

 

همون طور که همیشه تاکید می کنم، برای فرم هیکل سیب خیلی مهمه که لباس شکم و پهلوها و شکم رو به چشم نیاره. بنابراین لباسهایی که جلوشون باز یا آزاده، به خصوص اونهایی که خطوط عمودی ایجاد می کنن، گزینه های مناسبی برای سیب ها هستن.

 

این مانتوی جلوباز چند تا مزیت خوب برای سیب ها داره. اول اینکه جلوش بازه و هم به پهلو و شکم نمی چسبه و هم دو تا خط عمودی روی هیکل می اندازه. دیگه اینکه قسمت هایی که توجه رو جلب می کنن روی شونه و لبه پایینی مانتوئه که این برای سیب ها خیلی خوبه.

 

Apple1

 

این کت یا رویه لباس جلوباز هم برای سیب های تپل خیلی مناسبه. هم خودش جلوش بازه، هم یه شال طوری داره که دو تا خط عمودی روی جلوی بدن می اندازه و فرم سیب رو خوش هیکل می کنه. به نظرم می شه با یه بلوز و شلوار مشکی یا خاکستری ست قشنگی ازش درست کرد.

 

 Apple2

 

این یکی هم باز یه مانتو یا رویه لباس جلوباز که برای عید دیدنی و موقعیت های مشابه خوبه. یه نکته خوب این لباس اینه که جیب هاش خیلی پایین دوخته شده و برای همین توجه رو به شکم و پهلوهای سیب ها جلب نمی کنه.

 

Apple3

 

 این تونیک بافت جلوباز هم نمونه خیلی خوبیه از یه لباس خوب برای سیب ها. اون شلوغ کاری روی سینه اش رو می بینین؟ اون شلوغ کاری که در راستای خط عمود کارشده باعث میشه هیکل شما به شدت لاغر دیده بشه چون چشم انگار فقط همون قسمت رو به عنوان هیکل شما می بینه و بقیه اش رو بخشی از بدن شما نمی دونه.

 

Apple4

 

 

  • فرم هیکل توت فرنگی

 

همه مون می دونیم که توت فرنگی ها باید چیکار کنن؟ ... آفرین! باید بالاتنه رو کوچیک نشون بدن و توجه رو بکشونن به پایین تنه!

 

این بلوز گیپور چیکار می کنه؟ اولا که چون زمینه آستین ها روشنه و زمینه بدنه لباس تیره، تنه رو لاغر نشون می ده و توجه رو از دو طرف می کشونه به دست ها. فایده دیگه اش اینه که با یک دامن یا شلوار رنگ روشن ستش می کنید و می شه یک ست عالی برای یک توت فرنگی.

 

Strawberry2

 

 

این بلوزحریر هم برای توت فرنگی های رسمی پوش خیلی مناسبه. قضیه آستر داشتن تنه لباس و آستر نداشتن آستین ها، همراه با دو خط عمودی دو طرف بالاتنه کمک می کنه بالاتنه طریف تر و کشیده تر دیده بشه و از پهنی در بیاد. این بلوز برای سیب ها هم مناسبه.

 

Strawberry3

 

این هم نمونه یک مانتوی مناسب برای توت فرنگی ها. شلوغ کاری پایین مانتو باعث می شه که نگاه از بالاتنه دور بشه. همین طرح روی سرآستین ها هم تکرار شده و دستها و بالاتنه رو کشیده و لاغر نشون می ده.

 

Strawberry1

 

  • فرم هیکل ساعت شنی

 

ساعت شنی ها که خیلی خوشبختن، نیازی به استفاده از ابزارهای بصری برای فرم دادن هیکلشون ندارن و همه انحناها در هیکلشون به جا است، اما به دلیل اینکه بالاتنه و پایین تنه شون درشته، همیشه در معرض این خطر هستند که خیلی غول آسا دیده بشن. برای همین بهترین گزینه برای ساعت شنی ها لباسهای کمرداره، که ظرافت کمرشون رو به چشم بیاره.

 

این پیراهن کمردار دقیقا این مشخصات رو داره. زیبایی و انحنای هیکل رو به چشم میاره ولی ظرافت کمر رو هم نشون می ده.

 

Hourglass1

 

 

پیراهن مشکی LBD این مدلی هم برای ساعت شنی خیلی قشنگ می شه چون یکهو شکست جالبی در نگاه بیننده ایجاد می کنه و بازهم قوس کمر رو به چشم میاره.

 

Hourglass2

 

 

این هم باز به نمونه پیراهن آستین حلقه ای کمردار که خیلی خوب روی هیکل ساعت شنی ها می شینه.

 

Hourglass3

 

 

  • فرم هیکل گلابی

 

از اونجایی که اکثر خواننده های چی نپوشیم و کلا اکثر خانمهای ایرانی گلابی هستند، دیگه لازم نیست تاکید کنم که گلابی ها همیشه باید سعی کنن نگاه رو به سمت بالاتنه شون بکشونن و از پایین تنه شون دور کنن.

 

این پیراهن آستین بلند نمونه خوب یه لباس مناسب گلابی ها است. هم نگاه رو به بالاتنه جذب می کنه، هم به خاطر طرح خال خالی به بالاتنه حجم می ده و هم تنگی اش در کمر، تناسب و باریکی کمر گلابی ها رو به چشم میاره.

 

Pear1

 

این پیراهن مشکی مناسب گلابی های پرتر و تپل تره که می خوان یه خط پر رنگ کمرشون رو به چشم نیاره. این لباس یه جورایی ملایم تر از قبلی به بالاتنه اشاره داره و نگاه رو از پایین تنه دور می کنه و با یه جورای شلواری ضخیم مشکی برای گلابی ها ترکیب خوبی می شه.

 

Pear2

 

 

 این هم یک لباس مجلسی تر برای گلابی ها که قسمت گیپورش کاملا توجه رو می کشونه سمت بالا، قسمت چرمش کمر رو باریک نشون می ده و فرم چسبون پایین تنه اش، از پایین تنه خوش فرم گلابی ها استفاده می کنه تا هیکل رو موزون نشون بده.

 

Pear4

 

 

نمی دونم شما هم مثل من هستین یا نه، برای من خرید عید، گشت زدن توی خیابونها و انتخاب لباس تا بچه بودیم خوب بود. اما الان چندین ساله واقعا خیابونها و مغازه های شلوغ با فروشنده های خسته و بی حوصله، من رو از خرید عید زده می کنه. من همون طور که قبلا بهتون گفته ام خرید لباس عید به اون شکل انجام نمی دم. یعنی چیکار می کنم، یا در طول سال اگر سفر خارجی برم خرید می کنم و عید هم می پوشمشون، یا اینکه از افرادی که لباسهای مناسب و مطابق سلیقه من وارد می کنن و با قیمت مناسب و معقول می فروشنشون خرید می کنم.

 

مدتیه با فروشگاه اینترنتی لباس سپیان آشنا شده ام و بعد از چند تا خرید، امروز تصمیم گرفتم به شما هم معرفی اش کنم و لباسهای این مطلب رو هم از سایت همین فروشگاه انتخاب کرده ام تا شما بتونین اگر خوشتون اومد، با خیال راحت با کلیک روی عکسهای این مطلب لباسها رو سفارش بدین. من از گشت و گذار و خرید در سایتشون لذت می برم، چون یک حالت خیلی خاص خودمونی داره سایتشون. این فروشگاه لباس های به روز و قشنگی داره که در همین فصل از ترکیه وارد شده و من از سادگی و کلاسیک بودنشون لذت می برم و خوشم میاد که چیزهای عجق وجق بینشون نیست! این رو هم بگم که شما اگر تهران باشین در عرض یک روز و اگر شهرستان باشین در عرض سه روز لباس رو به دستتون می رسونن. منظورم اینه که این فروشگاه از اونهایی نیست که سفارش الکی بگیره و دو، سه هفته بعد از ترکیه بخره و براتون بفرسته. لباسهاشون رو موجود دارن. من خودم سفارش هام رو یک روزه تحویل گرفتم و چون خیلی هم بهم لطف داشتن، مدیر سایت حضوری بهم تحویل دادن. فرصتی شد که ایشون رو هم از نزدیک ببینم و بتونم الان بهتون بگم این فروشگاه واقعا قابل اطمینانه و می تونین با خیال راحت ازشون خرید کنین. 

 

یک مزیت خاصش رو هم بگم و دیگه برم دنبال کارم. برای خریدارهای تهرانی، سفارشتون در سه سایز ارسال می شه. یعنی سایز اصلی تون رو که سفارش می دین، یه دونه کوچیکتر و یه دونه بزرگتر هم براتون می فرستند که سایز رو تست کنین و انتخاب کنین. دوستان تهرانی و شهرستانی، تا یک هفته فرصت پس دادنش رو دارین. خلاصه، حتما سری به فروشگاه اینترنتی لباس سپیان بزنین.

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 21663 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-5 #24 مریم 1394-12-01 23:31
سلام ب نگارای عزیز
نگارا جون من واقعا شرمندم بابت این پرسشم قبلا هم پرسیده بودم گفته بودی تو بخش پرسشو پاسخ بپرسم ولی اخه باز نشده از اون موقع.اگه برات مقدوره جوابمو بده عزیزم نظرت رو راجب این کرم میخاستم بدونم
www.khanoumi.com/fair-and-lovely-cream-38
بازم ببخش عزیزم
#15602 Negara 2016-02-20 20:37:11
عزیزم دلیل باز نشدن بخش پرسشها اینه که ظرفیت جدید هنوز باز نشده و من انتظار دارم شما این رو درک کنید.

بله این کرم برای روشن کردن پوست مناسب و موثره.

+1 #23 حمیده 1394-12-01 23:22
سلام نگارای عزیزم.مدتیه با شما و سایتتون آشنا شدم تقریبا بیشتر مطالب رو خوندم خیلی استفاده کردم از راهنماییات.به پوستم میرسم به تغذیه هم همینطور.تو لباس و استایل هم دارم به نتایج خوبی میرسم.
فقط دقیق نمیدونم سیبم یا گلابی دور سینه ۹۴دورکمر۸۲دورباسن۱۰۸

البته تو قسمت پشت باسنم برجسته ست وگودی کمر دارم
ممنونم بابت همه ی لطف بی دریغی که به ما داری دوست دارم تولدت هم با تاخیر مبارک:-*
#15601 Negara 2016-02-20 20:36:14
احتمالا گلابی هستی ولی برای تشخیص دقیق نیاز به عکس هست.

+4 #22 SaghAr 1394-12-01 19:41
نگارا جان ببخشید من برای این مطلب نپر دوم میذارم
میخواستم بدونم اگر مشاوره ی ایمیلی بخوایم برای اخر های اسفند ( 19 _ 18 ) باید ار الان رزو کنیم ؟
#15600 Negara 2016-02-20 20:35:43
عزیزم چون به شدت سر من شلوغه و مشاوره های اسفند هم زیاده، با اینکه کلا رزرو نمی تونم بکنم تو هرچه زودتر که سوالاتت آماده شد اقدام کن چون پاسخگویی ممکنه یک هفته طول بکشه.

-1 #21 نگین 1394-11-30 22:37
اگه تاثیر داره من با دور سینه و باسن 108 سانتی و دور کمر 78 و قد 155 چی میشم؟ سیب؟
#15599 Negara 2016-02-20 20:34:50
احتمالا. باید عکس بذاری البته برای تشخیص.

-3 #20 طاهره 1394-11-30 21:33
نگاراجون تو مطلب قبلی واسه مانتو سوال پرسیده بودم،فقط سوال بدون جواب گذاشتی.پس من چیکار کنم؟ :sad:
#15603 Negara 2016-02-20 20:38:14
عزیزم محل پرسش و پاسخ بالای صفحه است

-4 #19 Hoda 1394-11-30 15:21
سلام نگارا جون اول کلیییی تشکر بابت سایت خوبت که من هروقت مشکل پیدا کنم اول میام اینجا بعد من دوتا سوال داشتم یکی اینکه من دور سینه 92 دور کمر 74 و دور باسنم 93 هس میشم گلابی؟؟ بعدم نگارا جون من روی موهام وز شده هرکاری هم کردم خوب نشده نمیدونم دیگه چیکار کنم موهای زیریم بهتره ولی موهای رو وز شده از شامپو داو برای موهای خشک هم استفاده میکنم نرم کننده هم میزنم سرم مو هم میزنم ولی بازم وزه قبلا موهام خیلی لخت بود. کلییی ممنونم واسه کمکت بوس بوس
#15591 Negara 2016-02-19 15:50:55
عکست رو باید ببینم. در ضمن پرسش و پاسخ بالای صفحه است نه اینجا

-5 #18 مرضیه 1394-11-30 14:37
خسته نباشی نگارای عزیز

یه مدته به شدت درگیر کیف و کفش ست هستم(نه صرفا برای عید، درکل برای یک ست شیک داشتن). به نظر شما برای یک دختر بیست ساله با استایل کلاسیک چه جنس و طرح کیف و کفشی مناسبه؟

توی بازار که میگردم همه یا ورنی هستن یا چرم.چرم به نظرم خیلی پیرزنیه :sigh: ورنی هم خیلی تکراری نیست؟میخواستم ورنی صورتی بگیرم و ست های صورتی-سورمه ای و صورتی-طوسی باهاش بسازم ولی به نظرم خیلی جیغ میشه :( اونم با چادر :(

دوستان اگر جایی برای خرید کیف و کفش خاص سراغ دارید معرفی کنید لطفا ^^

از توجهت ممنونم نگارا جان
0 #17 Melika 1394-11-30 09:47
ممنون استاد گل مهربون خیلی عالی بود 3>
زیر مانتوی جلوباز این خانومه اینی که پوشیده خوبه ، دیگه مامان باباها غیرتی نمیشن فقط یه چیزی ، اسمش زیر سارافونیه ؟؟
آخه زیر سارافونی آستیناش بلنده بنظرم گرم میشه نه ؟
#15590 Negara 2016-02-19 15:50:25
بلوز بلند آستین حلقه ای و رکابی هم من دارم برای زیر مانتو

-1 #16 samaa 1394-11-30 05:21
من موزم ولی اصلا نمی تونم با لباسای طرحدار کنار بیام. همیشه هم لباسای ساده م لاغر نشونم میده :(
+1 #15 آنیا 1394-11-29 19:40
سلام نگارا جونی
اینو دیدی؟مطالب مال تو رو کپی پیست کرده دقیق کپی پیست کرده ازت اجازه گرفته؟؟ ..................
#15589 Negara 2016-02-19 15:48:59
نه که نگرفته. دزد زیاده. خودت رو اذیت نکن.
سارقان ادبی خوشبختانه به کمک پلیس فتا قابل پیگرد هستند.

+3 #14 مرمری 1394-11-29 19:28
سلام نگارای خوش قلب.اتفاق تلخی افتاد برام و باعث شد قدر زندگی و خودمو بیشتر بدونم و میخوام از این به بعد از سایتت خوب استفاده کنم.راستی یادش بخیر وبلاگت.
#15588 Negara 2016-02-19 15:45:59
امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی

+1 #13 marzieh 1394-11-29 18:40
سلام نگارای عزیز و مهربون
من از وقتی با سایتتون آشنا شدم بیشتر به خودم اهمیت میدم, چندتا موی زاید داشتم که رفتم لیزر,اسکراب صورت و دور چشم حتما استفاده میکنم,به پوست پاهام و ناخنهام هم خیلی بیشتر میرسم فقط تو هیکل سیب و گلابی موندم قدم 165 وزنم 73(البته رژیم گرفتم یه سایز کم کردم) دور سینه104دور کمر91دور باسن114 واسه عید میخوام لباس تکونی کنم ممنون میشم راهنماییم کنین که بتونم برم سروقت لباسام و یه کمد تکونی حسابی کنم
بابت همه زحمتهایی که میکشین خیلی خیلی ممنون :-)
#15587 Negara 2016-02-19 15:45:40
به نظر سیبی. باید عکس بذاری.

+3 #12 SaghAr 1394-11-29 16:34
عالي بود مثل هميشه .
نگارا جان مثل اون مانتويي كه براي فرم سيب ها گذاشتي ( طرح و رنگش رو نميگم ، مدلش ) براي دختراي نوجوون مناسبه ؟
راستي يه سوال ديگه گلابي ها وقتي لاغر ميشن ممكنه فرم هيكلشون تغيير كنه ؟
براي گلابي ها مدل مانتو نذاشتي ؟
شرمنده نگارا جان من خواننده ي جديدم تولدتون رو نميدونستم ، مبارك باشه ببخشيد خيلي دير شد
#15586 Negara 2016-02-19 15:45:16
مانتوئه یه کم بیشتر برای بیست به بالا مناسبه
گلابی لاغر معمولا گلابی لاغر می مونه
هر چی موجود بود گذاشتم
مرسی عزیزم

0 #11 نسترن 1394-11-29 14:50
سلام نگارا جون... میشه لطفا مدل مانتوی بهاره هم بزاری؟
ما احتمالا بریم شمال و من دوست دارم مانتوی نو تنم کنم..
گلابی لاغرم..
راستی.. عایا گلابی های لاغر می تونن سارافن تنشون کنن برای بیرون؟
شلوار راسته می تونم بپوشه؟
#15585 Negara 2016-02-19 15:44:11
بله بله رنگش مهمه که طبق اصول باشه

+5 #10 مهرانه 1394-11-29 07:08
سلام نگارا خانوم
چرا لباسای گلابیا خوشگل نیست :sad:
واسه قسمت ژاکت هم گلابیا خوشگل نبود
کاشکی من یک موز بودم
#15584 Negara 2016-02-19 15:43:46
ولی به نظر من خوشگله!

0 #9 ماهك 1394-11-29 00:54
سلام نگارا جان من دور سي**نه ١٠٧ و دور كمر ٩٢ و دور باسن ١٠٧ هستم توى بكى از سايت هاى خارجى تعيين فرم هيكل برام نوشت straight اين يعنى چى؟؟ من قبل از زايمان هايم ساعت شنى بودم ٩٤/٧٠/٩٥ حالا ساعت شنى چاق شده چى ميشه؟؟ ممنون ازت
#15582 Negara 2016-02-19 15:42:25
سیبی

-1 #8 نون مثل نگارا 1394-11-28 22:13
خسته نباشی بانو:*
خیلی خوب
نگاراجان حالا اگه یه موز نسبتاقدکوتاه بخوادمانتوی جلوبازبپوشه چی؟بدمیشه؟ زیرش چی؟ زیرسارافون بپوشه بهتره یا شومیز؟واسه زیرش رنگی بهتره یامشکی؟
#15583 Negara 2016-02-19 15:43:17
مانتو می تونه جلوباز باشه اما باید طرح و رنگ خاص داشته باشه. زیرش هم رنگی. نوعش فرقی نداره.

-1 #7 نگین 1394-11-28 21:57
داشتم مطالبی رو که در مورد انواع فرم بدن نوشته بودی رو میخوندم. تو کامنتها دوستان اندازه هاشون رو داده بودن تا نوع اندامشون رو بهشون بگی. ولی اندازه قد رو هم ازشون خواسته بودی. مگه قد هم تاثیر داره؟
#15581 Negara 2016-02-19 15:42:09
بله که تاثیر داره. خودت یه آدم قد 170 سانتی رو با کمر 70 سانت ببینی می گی لاغر تره یا یه آدم 150 سانتی؟

+2 #6 Fatemeh 1394-11-28 19:49
سلام نگارا جان..
عزیزم میشه فرق بین هیکل های موز و سیب رو در یک جمله بهم بگی؟
من برا خودم بین سیب لاغر و موز خیلی مرددم، تا الانم براساس هیکل های موز لباس پوشیدم..
#15565 Negara 2016-02-17 18:07:25
موز علاوه بر هیکل کم انحنا کلا ظریف و لاغر و قد بلنده. اگر چاق بشه یه روزی و شکم در بیاره میشه سیب.
اما سیب ممکنه از اول موز نبوده باشه.

+2 #5 نگین 1394-11-28 12:33
خیلی به جا بود. ممنون.
در مورد آرایش چی؟ ملایمش خوبه ؟
#15564 Negara 2016-02-17 18:06:26
در مورد آرایش توی اون یکی مطلب عید چی بپوشم نوشته ام. بالای صفحه اوله

forum banner mobile