چی نپوشیم؟
یکشنبه, 02 اسفند 1394 ساعت 00:40

چه جوری همیشه باکلاس و شیک باشم؟ قسمت دوم

این مورد را ارزیابی کنید
(41 رای‌ها)

در قسمت قبلی این مطلب براتون درباره کلیدهای اصلی شیک و باکلاس بودن صحبت کردم. با هم درباره این حرف زدیم که خیلی مهمه بی زمان لباس بپوشیم و آرایش کنیم و خیلی مهمه که ساده پوش، آراسته و خوش سلیقه باشیم.


با هم درباره پیراستگی و آرایش، تمیزی و پاکیزگی صحبت کردیم. امروز می خوام درباره لایه عمیق تری از کلاس باهاتون صحبت کنم: باکلاس بودن در رفتار.

 

از نشانه های باکلاسی در رفتار اینه که به آدمهای دیگه احترام بذاریم. یعنی چی؟ منظورم از احترام کلمه های قلمبه و سملبه و دوم شخص جمع نیست، بلکه احترام یعنی وقتی مسئولیتی رو به عهده می گیرید، چه در کار، چه در تحصیل و چه یه مسئولیت معمولی مثل بیدار کردن خواهرتون برای فلان فیلم، اون مسئولیت رو حتما انجام بدین. برای اعتماد مردم به شما و قولتون احترام قائل باشین. «پیچوندن» دیگران هنر نیست. یه خانم باکلاس یا یه کاری رو به عهده نمی گیره و مودبانه از پذیرفتنش عذرخواهی می کنه، یا اگر به عهده می گیره اون رو به موقع، کامل و با انگیزه انجام می ده. اگر یک درصد موفق به انجام کاری که به شما سپرده می شه نشدید، صمیمانه عذرخواهی بکنید و اولین زمانی که برای اتمام اون کار آمادگی دارید رو اعلام کنید. اگر با کسی قرار دارید و نمی تونید به موقع برسید، هرچه زودتر خبر بدین. برای وقت و انرژی دیگران احترام قائل باشید. کلا خیلی بهتره که آدم خوش قول و موقع شناس باشه، ولی اگر هم دارید دیر می رسین، لااقل هرچه سریع تر خبر بدین. اگر کاری رو کنسل می کنین، در زودترین موقعی که می تونین و با عذرخواهی و اعلام اینکه چه طور و کی جبران خواهید کرد کنسلی رو خبر بدین. حواستون رو خوب جمع کنین که این کنسلی از طرف شما چه جور خسارت مالی ممکنه برای طرف مقابل به همراه داشته باشه و حتما سعی کنین اون رو جبران کنین.

 

یه خانم باکلاس، به احساسات آدمهای دیگه اهمیت می ده. منظورم از اهمیت دادن قربون صدقه های الکی و فقط برای دوستان نیست. منظورم این نیست که به هر کسی رسیدید کلمات با ارزشِ سابق و بی معنا و بی ارزشِ امروزیِ «عشقم» و «گلم» رو بهش پرتاب کنید، منظورم اینه که به اطرافیانتون، همکارها و همکلاسی ها تون، اعضای خانواده، متصدی سوپری که هر روز ازشون خرید می کنین، چه غریبه چه آشنا اهمیت بدین. با همه مودب باشین، اسم افراد رو یاد بگیرین. به افراد جمله های خاص و شخصی بگین. چیزی بگین که متوجهشون کنه اونها رو به عنوان یه آدم خاص می شناسین و فقط براتون یک چهره از صد چهره ای که در طول روز می بینین نیستن. اگر کسی قیافه اش درهمه، با یک مسج، ایمیل یا یک جمله با صدای یواش ازش بپرسین که چیزی شده و آیا می تونین بهش کمک کنین یا نه، و اگر گفت نه، بهش بگین که شما به فکرش هستین و اگر دوست داشت می تونه مشکلش رو مطرح کنه و تنهاش بذارین. خیلی وقتها فقط برای افراد مهمه بدونن یکی دید، یکی فهمید و برای یکی مهم هستند.

 

6

 

محترم و قدرشناس باشین. توی تعارف جوری غرق نشین که احساسات آدمها زیر پا گذاشته بشه. مثلا یکی از اطرافیان من هست که وقتی براش کادو می بریم، واقعا رفتار زننده ای نشون می ده. با اینکه مشخصه مثلا روش تشکر کردنش اینه و داره می گه مثلا راضی نبودم شما توی خرج و زحمت بیفتید، چنان می گه «این چیه برای من آوردین؟ اصلا نمی گیرم. خودتون ببرین استفاده کنین.» که دلت می خواد همون موقع کادو رو پرت کنی توی صورتش و بری (اما چون باکلاسی فقط لبخند ملیح می زنی و تحمل می کنی!) لطفا توجه کنین که حرف شما از روی تعارف چه معنای واقعی می تونه داشته باشه و ممکنه دل طرف مقابل رو بشکنه. وقتی کسی براتون زحمت رو کشیده و هزینه رو انجام داده دیگه وقت چک و چونه درباره گرفتن کادو نیست. وقت تشکر عمیق و صمیمانه و لبخند و خوشحال کردن اون شخصه. یه خانومی بود خیلی سال پیش از همکارهای من که می کشتی اش، قبل از تو از در رد نمی شد. ای بابا! دیگران رو با تعارف نکشید. یک کلمه تعارف مودبانه اگر اون شخص ازتون بزرگتره دم در کافیه. دیگه نباید کار به قتل و آبروریزی بکشه که! یه خانم باکلاس می دونه و می فهمه که کِی تعارف داره بیش از حد و غیر قابل تحمل می شه و باید جلوش رو گرفت. یه بفرمایید زدین؟ طرف گفت نه شما بفرمایید؟ خوب برین تو و همزمان بگین ببخشید! والسلام!

 

بعضی از دخترها فکر می کنن با استفاده از کلمات رکیک و فحشهای ناجور می تونن خودشون رو کول و باحال جلوه بدن و پسرها رو جذب خودشون کنن. به نظر من این اصلا باکلاس نیست و خیلی هم چیپه. اگر می خواین مثل یک خانم باکلاس و با وقار باهاتون رفتار بشه، هیچ وقت در مقابل آقایون حتی همسر و برادرتون نباید کلمات رکیک و ناجور به زبون بیارین و اگر آقایون یا خانومهای دیگه در حضور شما حرف های ناجور می زنن، با لبخندهای معنا دار، پایین انداختن چشمهاتون و جلب کردن حواستون به چیزهای دیگه نشون بدین که در حضور شما این حرفها پسندیده نیست. یعضی از فحش ها، اسم بعضی از اعضای بدن و بعضی از کارها هیچ وقت نباید از زبون یک خانم، به خصوص در مقابل و در تیررس گوشهای یک آقا به زبون بیاد. حتی پیش دوست های دخترتون هم به معنای واقعی کلمه سعی کنید عفت کلام داشته باشید. البته می دونم که گاهی خیلی لوسه ولی حتی اگر کلمه ای رو به کار بردید، اون رو با صدای یواش و با عذرخواهی بگین. با این رفتارتون به بقیه نشون خواهید داد که شما رفتارهای ناجور، برخوردهای نامناسب و توهین رو نمی پذیرید و کسی باید بهتون نزدیک بشه که اون هم با کلاس باشه.

 

یک دخترخانم باکلاس مستقله. مستقل از همه نظر. یعنی از نظر مالی تا حدی می تونه خودش رو تامین کنه، از نظر احساسی می تونه تقریبا همیشه بدون کمک دیگران از پس مشکلاتش بر بیاد. برای خودش، جسمش و روحش احترام قائله و برای رفتار دیگران با خودش حد و حدودی تعیین می کنه و پاگذاشتن فراتر از اون حد و تجاوز به حریم شخصی اش رو حتی برای دوست وخواهرش هم مجاز نمی دونه. یعنی اگر کسی بهش توهین کرد یا اون رو تحقیر کرد و این یک رفتار همیشگی و عامدانه از طرف اون شخص بود، مودبانه و بدون دعوا اون شخص رو کنار می ذاره و معاشرتش رو به حداقل می رسونه. یه خانم باکلاس همیشه احساسات و عواطفش درحال پخش توی بلندگو نیست. نمی گم حرف نزنید و چیز تعریف نکنید، اما خودساخته و مستقل باشید و برای خودتون حریم خصوصی قائل باشید. خانومی که همیشه در حال گریه و آه و ناله یا ابراز شادی شدید و بی دلیله باکلاس نیست.

 

7

 

یه خانوم باکلاس مودبه، کتاب خونده و دنیا دیده است (در حد امکان)، خودش رو به وسیله هزاران ابزار ارتباط جمعی که الان در دسترس هست با فرهنگ های مختلف، کشورهای مختلف، آداب و رسوم مختلف در جاهای مختلف دنیا اشنا می کنه و افقهای ذهنی اش رو هی فشار می ده واز دو طرف بازتر و بازتر می کنه و نمی ذاره افق ذهنی اش به خواهرشوهر و جاری و همسایه و خاله خانباجی محدود بشه. کتاب، کتاب، کتاب... فیلم، فیلم، فیلم... با موضوع های مختلف. آثار ادبی و هنری دنیا، آثار تاریخی، نمادهای فرهنگی... یه خانوم باکلاس چیز زیاد دیده و خونده برای همین اکثر اوقات حرف عاقلانه و مطلعانه ای در زمینه های مختلف داره که بزنه. یه جورهایی در هر مجلسی می تونه بدرخشه.

 

یکی از نشانه های دیگه باکلاس بودن، اینه که از باکلاس بودنتون حرف نزنین! این خیلی عادت بدیه و واقعا زشته که پولتون، درآمدتون یا درآمد همسرتون، وسایل گرون قیمتتون و یا چیزهایی از این دست رو به رخ دیگران بکشین. من نمی گم آدم باید این چیزها رو قایم کنه. به هر حال کسی که نون حلال به دست میاره حق داره از اون در جهت رفاه خودش استفاده کنه، اما خودتون می دونین چه جور صحبتهایی رو می گم. وقتی به رخ کشیدن میاد وسط، انسانیت و محترم بودن شما می ره زیر سوال. اگر فلان گوشی دستتون بود و کسی دید و سوال کرد، شما هم خیلی راحت درباره اش صحبت کنین، اما اگر خودتون عامدانه رفتین گوشی رو گذاشتین وسط میز و هی جا به جاش کردین، بدونین که این کار یه لیدی باکلاس نیست. هم مطرح کردن مسائل پولی محترمانه نیست و هم سوال کردن درباره درآمد دیگران، چه مستقیم و چه غیر مستقیم. تازه غیر مستقیمش خیلی هم زشت تره چون دارین به شعور طرف مقابل هم توهین می کنین که مثلا نمی فهمه شما چی گفتین!

 

یک چیزی که خیلی بی کلاسه اینه که بی دلیل و درجایی که مسئول این کار نیستیم ضعف ها، نقایص و کمبودهای دیگران رو به رخشون بکشیم و به زبون بیاریم. فرق یک خانوم باکلاس با یه خانوم بی کلاس در اینه که یک خانوم باکلاس وقتی می بینه شما چاق شده اید، یا پوستتون بد شده، یا لباستون کهنه است، این رو به زبون نمیاره. وقتی می بینه استطاعت مالی تون به اندازه اون نیست، یه عیب غیر قابل اصلاح یا قابل اصلاح اما نامربوط به اون دارین، به روتون نمیاره. چه با شوخی، چه با مسخره بازی. یه خانوم باکلاس نه از خودش تعریف می کنه و نه شما رو می کوبه. نه از خصلت های خوبش، اموالش، اندوخته های مادی یا معنوی اش، و نه از هیچ چیز دیگه اش برای دیگران بی دلیل و بی مناسبت تعریف نمی کنه و اگر تعریف کنه در حداقل لازم اون رو مطرح می کنه. یه خانوم باکلاس هیچ وقت درباره کمبودها و نداشته های دیگران، روابط خانوادگی، درآمد و مشکلات زناشویی دیگران کنجکاوی یا سوال نمی کنه.

 

5

 

بازهم ادامه دارد....

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 30244 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+28 #50 misscall 1394-12-14 17:12
نگارا جات توروخدا زودتر قسمت سومشم بزار
+6 #49 atiyeh 1394-12-14 10:41
سلام نگارای عزیز.
خیلی پست مفیدی بود دستت درد نکنه.
من متاسفانه یه مشکل بزرگ که دارم اینه که نمیتونم با افراد جدید خیلی زود ارتباط برقرار کنم.حالا یا واقعا خوشم از اخلاق اون فرد نمیاد یا نمیدونم چطور سر صحبت رو باز کنم.همین اخلاقم باعث میشه که دیگران فکرکنن که مغرورم و اونارو جز آدم حساب نمیکنم!
برای این مشکلم کلاسای جدی ثبت نام کردم بلکه بتونم دوست های جدیدی پیدا کنم ولی متاسفانه موفق نشدم.
به نظرت چیکار میتونم بکنم؟کتاب خاصی مدنظرت هست که درمورد بهبود روابط اجتماعی باشه؟یا هرچیز ذیگه ای که به ذهنت میرسه؟
بی نهایت ازت سپاسگزارم
#15751 Negara 2016-03-04 17:19:15
ببین لازم نیست آدم با هر آدمی جور و صمیمی بشه ولی ارتباط اولیه و خیلی سطحی رو باید بشه با اکثر افراد برقرار کرد. در این حد که لازم نیست اخلاق و شخصیت اون فرد برات قابل تایید باشه. برای خودت یه هدف یک هفته ای بذار که از هر 5 نفری که می بینی با یکی شون حداقل 2-3 جمله حرف بزنی و اگر تونستی به خودت جایزه بده.

+5 #48 نون مثل نگارا 1394-12-09 14:48
نگارا درمورد تعارف خوراکی چی؟من معمولا توباشگاه دانشگاه یا جایی که مثل فامیل وخانواده نزدیک نیستن نه چیزی تعارف میکنم نه ازخوراکی کسی چیزی برمیدارم
خب بدم میاد
این خیلی بده؟
#15744 Negara 2016-02-28 16:24:09
بله اگر واقعا به شکل همیشگی هرگز از خوراکی مردم برنداری بدشون میاد، همین طور اگر تعارف نکنی.
من خودم کلا خیلی از این بدم میاد که سر میز غذا در محل کار یا موقع خوردن چیزی اینقدر همه به هم تعارف می کنن که هیچ کس درست حسابی سیر نمی شه. من خودم تعارف نسبتا سبکی می کنم اگر کسی برداشت که برداشت اگر نه بدون احساس گناه خوراکی رو می خورم. در مورد دیگران هم چندین وقت یکبار یه چیز کوچیکی بر می دارم که فکر نکنند به نظر من مثلا غذاشون آلوده یا غیرقابل خوردنه یا دارم کلاس می ذارم. وقتی هم با کسی صمیمی بشم این رو درباره خودم توضیح می دم که در هیچ کاری از تعارف خوشم نمیاد. اگر مردم ببینند که رفتارت از هر دو طرف متعادله بهت عادت می کنند اما اگر همیشه برداری و هیچ وقت تعارف نکنی یا همیشه تعارف کنی و هیچ وقت برنداری مشکل ایجاد میشه.

+11 #47 سوسن 1394-12-08 18:52
سلام نگارا جون
مرسی ازین مطلب ومرسی ک ادامه داره....
من واقعا طرفدار این پست های انگیزشی ام.چون واقعا ی چیزای اخلاقی یاد میگیرم یا از خودم کشف میکنم
و دیگه اینکه وقت نکردم زودتر تشکر کنم از بابت اینکه بعضی اوقات سایت های مفید رو معرفی میکنین...چون این روزا نیازه
و دومین مطالبی ک من خیلی خیلی دوس دارم "لباسهای ضروری ک هر خانوم ایرونی باید تو کمدش داشته باشه"ست و بی صبرانه منتظرش گسترش دادنشونم
+14 #46 سمیرا 1394-12-08 08:59
سلام نگارای عزیز.
من همیشه پیگیر مطالب خوب سایتت هستم. میخونم و خیلیاش رو قبول دارم اما متاسفانه نمی تونم پایبند باشمو همشونو اجرا کنم .
این اولین باره که دارم پست میزارم و سوالمو ازت میپرسم نگارا جون. این مطلبت خیلی عالی بود و یه مسأله ای که پرسش خیلی از دوستای دیگه هم بود اینکه یکی از همکارام با وجود اینکه از لحاظ مالی، فرهنگی، تیپ و قیافه از من سطح پایین تر هست اما همیشه خیلی سعی داره منو بکوبونه و خودش رو برتر جلوه بده . در محیط کاری بهتر و بیشتر از من کار میکنه اما در بحثای دیگه خیلی از من ضعیف تره و خیلی گستاخ و بی ادب . من دختری ام که به همه آدمها احترام میزارم و ارزش قایلم. اما احساس می کنم هرچه بیشتر واسه آدمها ارزشا قایل باشی بیشتر خردت میکنن و همچنین بی احترامی! برعکس هرکس کمتر به دیگران احترام میزاره ارزش بیشتری قایل میشن واسش ... :-|
چند بار خواستم کلا بزارمش کنار، اما چون در محیط کارم تعداد خانم ها انگشت شمارن و 8 ساعت محیط کار، تنها بودن و حرف نزدن با کسی سخت میگذره ...ولی خیلی وقتا اذیت میشم :sad:
#15743 Negara 2016-02-28 16:20:50
سمیرا جان
ما نمی تونیم و وظیفه نداریم آدمهای دیگه رو تربیت کنیم و حس های کمبود که در زندگی دارند رو جبران کنیم. تجربه من نشون داده اگر خودت رو کنار بکشی (به معنای حرف نزدن نیست، به معنای صمیمی نشدنه) هم حس خودت بهتر می شه و فرصت های اون شخص برای آسیب زدن به تو کمتر می شه و هم اینکه دیگران تفاوت کلاس تو در برخورد با بزرگواری و سکوت رو با برخورد شلوغ و موذیانه اون می بینند و محبوبیتش کم می شه.

+9 #45 مهدخت 1394-12-06 15:21
سلام نگارا جان.برای قسمت دوم ممنون.از وقتی قسمت اول رو خوندم سعی کردم به همه مواردش پایبند باشم.بارها گفتی داشتن درآمد برای یه خانوم عالیه. الان 6 ماهه در کنار دانشگاه و درس پیگیرانه دنبال کار نیمه وقتم چون حس میکنم هم بهم اعتماد به نفس میده و هم مجبور نیستم صد جور برنامه ریزی برای پول توجیبی م بکنم اما آدمی با افکار و عقاید من نمیتونه تو بیشتر محیط ها کار کنه.برای همینه ک هنوز موفق نشدم .چون تجربه اوله میترسم.از اینکه آدم های اون محیط چجوری باشن.ازون گذشته حساسیت ها و عقاید خودمو دارم.من تو محیط آکادمیک یه دانشگاه خوب با آقایون زیادی سروکار داشتم و باهم کار کردیم معاشرت کردیم اما آقایون در محیط کار کاملا متفاوت ن انگار.ماه پیش یه کار پیدا کردم و خوشحال رفتم سرکار.اما تا شما گفتنه اون آقا شد تو حالم گرفته شد.شوخی هاش با اینکه اصلا بد نبود اذیتم کرد.بطرز افتضاحی همون روز عذرخواهی کردم و دیگه نرفتم.خیلی تاثیر بدی تو روحیه م گذاشت.تا دو هفته خونه نشین شدم.دیروز داشتم فکر میکردم یا باید حساسیت و ترسمو بذارم کنار و برم سرکار یا قید داشتن درآمد رو بزنم.خیلی ذهنم درگیره.نظر تو چیه؟
#15733 Negara 2016-02-26 18:24:04
عزیزم خوبه که حساسی چون ما باید محیط کار برامون بشه یه خونه دوم که دوستش داریم. اما جای بعدی رو ناگهانی ترک نکن مگر اینکه واقعا خطری در کار باشه. از اول طی کن که من یک هفته آزمایشی میام و اگر هر دو طرف راضی بودیم ادامه می دیم. همون آدم هم شاید بعد از یک هفته که می شناختی می فهمیدی منظوری نداشته و مثلا سعی کرده تو احساس راحتی بکنی. در ضمن اگر تو رو با اسم کوچیک صدا کردن تو به صدا کردن فامیلی شون و دوم شخص جمع ادامه بده تا بفهمن حریم تو کجاست.

+7 #44 sara 1394-12-06 14:58
نگارا جان کاش اینم میگفتی که یه آدم هرچقدر هم که باکلاس باشه وقتی خانواده اش اصلا به این موارد اهمیت ندن باکلاس بودن اون هم هیچ به چشم نمیاد ویا شاید خیلی مضحک باشه.مثلا خانواده ی من همین طورین.جلوی خاستگارهم همون رفتاریو دارن که جلوی خانواده عموم دارن کلا دربند رفتارهای باکلاس و متشخص نیستن واگرهم من چیزی بگم مسخره ام میکنن.البته اینم بگم که خیلی صاف و ساده ان وفکر میکنن دیگرانم مثل خودشونن.و خیلیم سنتی فک میکنن وبنابرین من دستم خیلی بازنیست واسه آراسته بودن و... .از طرفی هم من خودم خیلی بددهنم یعنی یکی دوساله که اینطوری شدم و مثلا بااینکار خودمم رو سبک میکنم آخه میدونی من پر از عقده ام و توی بیرون از خانواده ودانشگاهم خیلی آرومم و اصلا نمیتونم باکسی ارتباط برقرار کنم یه جورایی پراز خشم های سرکوب شده ام ازوقتی هم که دانشگاه رفتم این کمبودهام به چشمم اومدن(اینکه چرا مثل دخترای دیگه نمیتونم آراسته وخوش سرزبون باشم)واینطور شد که تبدیل شدم به یه دختر بددهن البته توخونه و الفاظی رو جلوی برادر و پدرم بکارمیبرم که خودمم حالم بدمیشه.احساس میکنم روح دخترانم ازبین رفته.کلی حرف دیگه ام داشتم حیف
#15732 Negara 2016-02-26 18:21:50
عزیزم تو که درک می کنی با همه سختی ها رفتارت مشکل داره سعی کن اولا با کمک مشاور خشمت رو کنترل کنی و از کانالهای مثبت این انرژی رو تخلیه کنی و ثانیا هرچه زودتر کار کنی و مستقل بشی و از خونه پدری بری بیرون تا این موقعیت نباشه.

+3 #43 samaneh 1394-12-05 12:08
خیلی عالی بود نگارا جان واقعن ازت ممنونم.ازهمش اسکرین شات گرفتم ک تو وقتای خالیم اینقدربخونمشون که ملکه ذهنم بشه.
+12 #42 نرگس 1394-12-04 07:19
سلام نگارای عزیزم. خواندن این سخنان با قلم شما فوق العاده بود. ممنونم که هستی
من یه خواهشی دارم. میشه در مورد نحوة نشستن و ایستادن هم صحبت کنید؟ منظورم قوز کردنه که متأسفانه عادت خیلیامون هست.
ممنونم
+6 #41 *maryami* 1394-12-04 00:42
نگارا جون پستت عالییی بود.
دوتا سوال ,یه خانوم با کلاس وقتی عصبانی میشه چجوری خودشو کنترل میکنه؟
بعد چجوری میتونیم از نظر احساسی مستقل باشیم؟
#15669 Negara 2016-02-22 21:21:21
ببین یه داستان کنترل خشمه که یه موضوع شخصیه که از نظر روانشناسی باید یاد بگیریم. یه داستان نشون ندادن خشم و حالت خشمگین در انظار عمومیه که اینجا منظورم اونه. سعی کنیم دیگران ما رو در حال داد و بیداد و خدای نکرده فحش دادن نبینند.
استقلال احساسی یعنی مثلا بلد باشیم حال خودمون رو خوب کنیم و خودمون رو جمع و جور کنیم. مثلا وقتی غمگینیم موزیکی که حالمون خوب می کنه یا غذایی که حالمون رو خوب می کنه رو استفاده کنیم، نه اینکه همیشه محتاج این باشیم که همه مشکلاتمون رو برای دوست، مادر، خواهر و... تعریف کنیم و محتاج مشورت و راه حل اونها باشیم. با چیزهای ساده (به جز فاجعه ها) بتونیم بدون کمک دیگران کنار بیایم.

+19 #40 نسترن 1394-12-03 22:02
راستی نگارا جون یکی از موضوعاتی که خیلی دوست دارم توی سایتت در موردش به قلم شما مطلب بخونم شیوه برگزاری مراسم عروسی و رفتارهایی که باید روش دقت بشه تا مراسم باکلاس باشه به نحوی که وقتی از روش میگذره خز و زشت نشه، در مورد امادگی برای عروسی مطلب گذاشتی که خیلی استفاده کردم، البته این فقط یه پیشنهاد از طرف خواننده 18 ماهه توست ;-)
باید اعتراف کنم یکی از بهترین دوستام که در دوران عقد باعث شدی مرتب و شیک باشم و بازخورد مثبت بقیه رو نسبت به خودم ببینم تو بودی، ممنون دوست خوبم :-)
+12 #39 نسترن 1394-12-03 21:44
سلام نگاراجون
واقعا پستت عالی بود، کلی از خوندنش لذت بردم چون هم به به زیبایی جسم و هم به زیبایی روح اهمیت میدی و این یعنی رشد همه جانبه و این رشد رو نه تنها برای خودت ایجاد میکنی بلکه به همه بدون هیچ چشمداشتی هدیه میکنی ، واقعا به داشتن هموطنی مثل شما افتخار میکنم :roll:
+10 #38 پری 1394-12-03 21:08
عالی ....
عالی ....
فوق العاده بود و کاش میشد هر روز و هر لحظه این نکات رو به خودمون یادآوری کنیم ...
+7 #37 Kowsar 1394-12-03 20:30
من تقریبا همه اینارو رعایت میکنم ولی همیشه پرانرژیم و شادم و این حسو به همه اطرافیانم انتقال میدم جوری که در تصورشون اولین صفت من همین پرانرژی بودن منه
برای همین منظورتون از اینکه همیشه غمگین یا شاد نیست رو نفهمیدم.میشه کمی بیشتر توضیح بدی نگارا جان؟
ممنون
#15668 Negara 2016-02-22 21:17:20
گفتم همیشه آدم احساساتش در حال اعلام عمومی نیست. دیدی اینها که هر روز از در میان خوشی یا ناراحتی شون رو به همه جار می زنن انگار همه مسئول احساسات اونها هستند؟ این بده.

+1 #36 مهرانه 1394-12-03 19:12
خ اعتماد به نفس خیلی تاثیر داره توی باکلاس بودن، اما نگارا خانوم دوست پسرم با اینکه زییاس و خوشتیپ اندام متناسبی داره اما اصلا اعتماد به نفس نداره، و تعریف های من از از زیبایی و جذاب بودنش هم تاثیری نداشته، چیکار باید کنم؟
#15667 Negara 2016-02-22 21:14:13
مهرانه جان ما مسئول ایجاد اعتماد به نفس در افراد بالغ دیگه نیستیم. تو فقط می تونی بهش کتاب مفید یا مشاور معرفی کنی. این مسئولیت تو نیست که به اون اعتماد به نفس کاذب تزریق کنی. اعتماد به نفس رو باید خودش پیدا کنه.

+13 #35 نیه‌توچکا 1394-12-03 17:40
سلام نگارا جان ممنون که زحمت می کشید و این مطالب خوب رو یادمون می دید :*
نگارا جان به نظر شما چهره ی آدم چقدر تو باکلاس بودن می تونه تاثیر داشته باشه؟
من چهره ی زیاد قشنگی ندارم. این دو پست رو که مطالعه کردم متوجه شدم تقریبا 90% این مواردی که ذکر کردید جزو خصوصیات من هستند (مخصوصا پست دوم) ولی باز هم هیچ وقت احساس نمی کنم که باکلاسم و همیشه جلوی افرادی که از من زیباترن کم میارم و فکر می کنم الان جلوشون خیلی ضایع و بی کلاس به نظر میام یا خیلی جاهایی که به نظرم باکلاسن (بعضی رستوران ها کافه ها و حتی خیابونا) خجالت می کشم برم.
به دوستان عزیزی هم که در مورد فیس واش فومی ازتون پرسیده بودن می خواستم بگم که من مای استفاده می کنم و راضیم قیمتشم اگه اشتباه نکنم 15 .برای پوست های چرب و مختلط مناسبه
#15666 Negara 2016-02-22 21:13:06
ببین باکلاس بودن رو با اعتماد به نفس بالا اشتباه نگیر. دو تا مقوله متفاوت هستند که هر دوش رو باید در خودمون تقریت کنیم. کلاس ربطی به قیافه نداره. خیلی از باکلاس ترین آدمهای دنیا قیافه های معمولی دارند.

#15690 شیما ع 2016-02-23 08:25:44
ببین دوستانه بهت پیشنهاد میکنم چی نپوشیم رو کامل بخونی، چون دیدگاهت خیلی عوض میشه و اعتماد به نفس لازم رو هم پیدا می کنی.

و نکته اینکه درصد زیادی از افراد خیلی اغراق آمیز خوشگل و خوش تیپی که در کافه ها و رستورانها یا خیابونهای شیک میبینی، مطمئن باش نه تنها با کلاس نیستن بلکه افراد "دله" ای هستن که دنبال یه شام یا ناهار یا کادوی ولنتاین هستن.
باقی شون هم که واقعن باکلاس هستن؛ نیازی نیست ازشون بترسی. چون اینقدر باکلاس و باشخصییت هستن که اصلن به من و شما کاری ندارن و دارن تفریحِ خودشون رو میکنن!

+8 #34 مریم 1394-12-03 16:22
سلام نگارای عزیز. من خیلی وقته که مطالب سایتتون رو میخونم و امروز موفق شدم عضو سایت بشم. اول از همه به خاطر مطالب خیلی خوب و مفید و جامع و کاملتون ازتون تشکر می کنم. من از وقتی مطالب شما رو میخونم، خیلی تغییر کردم. هم از لحاظ فکری و هم از لحاظ ظاهری. این پستتون هم خیلی خیلی خوب بود. در ادامه اش، اگرچه خودتون هم قصد دارید مطلب رو ادامه بدید، با اجازه من هم چند تا مورد دیگه اضافه می کنم. به نظر من:
الف)یه خانوم با کلاس با صدای خیلی بلند صحبت نمیکنه. ب)یه خانم با کلاس با وقار راه میره.
ج) یه خانم با کلاس همیشه یه کیف کوچولو، شبیه کیف آرایش تو کیفش داره که شامل: دستمال کاغذی، قرص مسکن،پد،نخ و سوزن،سنجاق قفلی،لیوان تا شو،چند تا چسب زخم،دستمال مرطوب و یه عطر کوچیکه.
د)اگر مادر هم هستیم، بهتره لوازم مربوط به بچه مون مثل: پوشک،تشک تعویض،دستمال مرطوب،دستکش یکبار مصرف،یه دست لباس تمیز،شیشه شیر یا لیوان،یه خوراکی کوچولو،یه شیشه کوچک آب و پیش بند همیشه توی کیفش باشه.
#15664 Negara 2016-02-22 21:12:13
مرسی عزیزم
من با مورد الف شخصا موافق نیستم چون خودم صدام بلنده :)))) ولی این یه مقاومت شخصیه!
موردهای ج و د از این نظر که خودکفا باشی و هی از دیگران چیزی قرض نگیری می تونه به کلاس مرتبط باشه، وگرنه فقط شرط عقله.

+9 #33 Fatemeh 1394-12-03 16:20
سلام نگارا جون..مثل همیشه عالی بود..ممنون
من یه مشکل بزرگ دارم و اون اینه که همیشه از بچگیم واسه رفتن به همه جا تاخیر میکنم..علیرغم اینکه سریع حاضر میشم ولی خب دیر شروع میکنم به حاضر شدن همیشه دیر میرسم..چی بشه که یبار از 10بار زود برسم!همه جام به دیر رسیدن معروفم!حالا سال بعدم وارد دانشگاه میشم و خب اونجا از مدرسه خیلی زشت تره دیگه!بنظر شما چیکار کنم که عادت کنم سر موقع برم سر کلاس یا قرارام؟
بنظرتون داشتن مهارت آشپزی!!واسه یه خانم باکلاس لازمه؟مهمه؟
یا رقصیدن تو مهمونی یا عروسی؟
من به شدت درونگرام و سخت ارتباط برقرار میکنم بنظرتون این باعث میشه بی کلاس یا مغرور بنظر بیام؟در واقع خیلی بهم میگن که مغرورم ولی نیستم..باآدمای جدید چطوری سر حرفو باز کنم؟
مرسی که انقد خوبین نگارا جون
#15663 Negara 2016-02-22 21:10:42
عزیزم من هم خودم کلا یک آدم دیر هستم متاسفانه. علیرغم همه تلاشهام. برای همین نمی تونم در این زمینه کمکی بکنم جز اینکه حتما عذرخواهی و جبران لازمه.
به نظرم مهارت ها ربطی به کلاس نداره. کلاس یه چیز درونیه.
مهارتها رو داشته باشی خوب خانوم جذاب تری میشی.
ممکنه به نظر مغرور بیای. طبیعیه. چرا باید سر حرفو با آدمهای جدید باز کنی؟

+7 #32 SaghAr 1394-12-03 16:04
مرسي نگارا جان ، يه سوال در مورد همين احترام :
من كلا ادم مهربونيم و خجالتي و دلسوز ( ميدونم ليدي وار نيست ) براي همين وقتي از دوستام حالا چه به شوخي يا چه به جدي تو جمع ازم ايراد ميگيرن يا انتقاد ميكنن واقعا بهم بر ميخوره ، مثلا : وااااي تو چرا انقدر خنگي اخه ، براي چي اون روز اين كار رو كردي .
يا : چرا اين و پوشيدي ، اين لباست خيلي زشته ، يا مثلا چرا انقدر چاق شدي چرا دستات اين طوريه ، و هزار تايه ديگه ، من هم ترس از دست دادنشون رو دارم ، هم دلم نمياد بهشون بي احترامي كنم . من بايد چيكار كنم و چه بر خورده كنم كه باكلاس و ليدي وار باشه ؟؟؟
#15662 Negara 2016-02-22 21:08:39
بی احترامی که اصلا قرار نیست بکنی اما اگر اصرار داری این دوست رو توی زندگی ات نگه داری، باید ناراحتی ات رو نشون بدی. حالا بسته به شرایط یا باید خودت رو دلخور و سرد نشون بدی تا بپرسه چی شده یا مستقیما بگی این حرفت ناراحتت کرد. در نهایت اگر دوست خوبی باشه متوجه می شه تو ناراحت هستی، دلیلش رو می پرسه و تو می تونی بگی که این حرفها اذیتت می کنه و اگر دوست بدی باشه باید گذاشتش کنار.

+6 #31 مصی 1394-12-03 15:36
نگارای عزیز،ممنونم از جوابت...اما گاهی قطع ارتباط ممکن نیست.مثلا وقتی یکی از افراد خانواده همسر همچین برخورد زننده ای دارن واقعا چیکار باید کرد
#15661 Negara 2016-02-22 21:06:53
لازم نیست ارتباط به صورت فیزیکی قطع بشه. کافیه ارتباط عاطفی قطع بشه و روابط به سطح خیلی رسمی، کوتاه و مودبانه تقلیل داده بشه. همین پایین برای یکی از دوستان گفتم.

forum banner mobile