چی نپوشیم؟
جمعه, 21 اسفند 1394 ساعت 21:54

لباس های خوب و بد امسال کدام ها بودند؟ قسمت دوم

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

خوب، همون طور که در قسمت قبل گفتم، می خوام یک سری دیگه از بهترین های مراسم امسال و اونهایی که یه کمی مشکل داشتن رو براتون نقد کنم و در نهایت هم بهترین به نظر خودم رو معرفی کنم. می خواین بدونین کی بود که لباس «برنده ای» پوشیده بود؟

 

یکی از لباسهای خیلی زیبای اون شب تن نایومی واتس Naomi Wa*tts بود که برای همه موزها و لاغرها مناسبه و برای چاق ها بسیار نامناسبه. کلا لباسهای این مدلیِ پوشیده از پولک آدم رو پرتر و چاق تر نشون می ده و به بدن کاملا حجم می ده. حالا در هر قسمت از بدن که جهت پولک ها افقی باشه اون قسمت پهن تر از بقیه قسمت ها و اگر عمودی یا مورب باشه اون قسمت باریک تر دیده می شه. مثلا نایومی در قسمت بالاتنه نیاز به حجم داره اما در قسمت پایین تنه خط های موجی افقی رو با پولک دوزی عمودی ترکیب کرده تا نه پهن دیده بشه و نه زیادی باریک. لباسش عالیه، اما موهاش... اِی ی ی ... من کلا از موهای نامرتب روی رد کارپت خوشم نمیاد. به خصوص اگر کوتاه و کم پشت باشه.

 

9

 

یک لباس زیبا که به شدت نامناسب انتخاب شده بود، لباس کیت و*ینزلت Kate Wins*let بود که متاسفانه با اینکه خود لباس خیلی خوب بود، انتخاب بدی برای کیت بود. این لباس به شدت براقه و یقه دکلته اش صافه برای همین کیت رو از کمی چاق که معمولا هست، به چاق تبدیل کرده. همون طور که گفتم لباس براق، به خصوص لباس یه تیکه براق مثل ورنی طوری یا ساتن خیلی براق آدم رو بسیار درشت نشون می ده و به هیکل حجم می ده. در نتیجه حتی اگر مشکی هم باشه، برای یک آدم چاق مناسب نیست. دیگه اینکه کسی که اضافه وزن داره، باید هرجا می تونه از خطوط افقی دوری کنه و توی یقه خطوط شکسته و مورب رو انتخاب کنه. اگر لباس شونه و آستین داشته باشه، یقه هفت و اگر دکلته باشه، دکلته های قلبی یا مثلثی مناسب هستند. کلا متاسفانه کیت اصلا انتخاب لباسش خوب نبوده. موهاش بهتره، گرچه رنگش برای لباس مشکی زیادی روشنه. اگر موهاش یه کمی تیره تر و قرمز تر بود و لباسش مشکی مات با یقه دکلته قلبی بود، خیلی خیلی بهتر می شد.

 

10

 

حالا بریم سراغ تی*نا فِی Tin*a Fey که اصولا همیشه خیلی خوب و متناسب لباس می پوشه و اینجا هم لباسش خیلی خوب بود و برای هیکل کم انحنای اون کاملا مناسب بود. دراپه های مورب در دوجهت و دولایه و دکلته صاف روی لباس به بالاتنه اش حجم داده اند که براش لازم بوده، در عین حال چون تینا یه گلابی لاغره، روی شکم و باسن همون دراپه های مورب با تعداد کمتر و لایه نازک تر و پراکنده تر کارشده تا نگاه رو بشکنه و حجم رو کمتر کنه. جنس لَخت و افتاده لباس کمک می کنه که قد تینا بلند تر و هیکلش ظریف تر دیده بشه. در زمینه انتخاب لباس و جواهرات چشمگیر و مناسب، آفرین به تینا فِی! در زمینه موها، اِی ی ی بهتر بود گوشهاش رو کامل بیرون نمی انداخت. یه شینیون جمع کامل اما کمی حجیم تر و شل تر و افتاده روی گوشها بیشتر بهش می اومد.

 

11

 

لباس سیِرشا رون*ن Sa*oirse Ronan نمونه یه لباسه که در عین اینکه خوشگله، برای سیرشا که گلابی لاغره خیلی زیاد مناسب نیست.مدل یقه اش که شبیه یقه شارلیز ترونه، اینجا بدون اون گردنبند بلند جوری بالاتنه اش رو خالی و تخت نشون داده که جذاب نیست و مدل کمرش با اینکه از پشت خیلی خوب و کاملا مناسب یه گلابیه، از جلو چاق و پهن نشونش می ده. رنگ لباس بسیار جذاب و مناسب پوست و موهاشه ولی بهتر بود اون درز روی کمر از جلو روی لباس وجود نداشت و با اینکه گوشواره هاش خیلی شیک و زیبا انتخاب شده، بهتر بود به جای این گوشواره ها یه گردنبند حجیم و دراز توی فضای خالی سینه اش انداخته بود که توجه نگاه رو از خالی بودن اون فضا برداره. مدل موها رو هم من خیلی دوست ندارم. بهش میاد، اما برای اس*کا*ر من یه چیز رسمی تر رو ترجیح می دم.

 

12

 

یه لباس خوب برای خانمهای مسن تر لباس جولی*ن مور Julia*nne Moore  بود که هم به اندازه کافی جذاب بود، هم حجم جالبی به بالاتنه می داد (کاپ های حجم دار اسفنجی هم استفاده می شد  دیگه بهتر) و هم اینکه برای یه خانوم اون سنی کاملا سنگین و موقرانه و شیک بود.  اون مثلث روی شکم هم با اینکه فقط تزیینی به نظر میاد، خیلی هنرمندانه شکم رو لاغرتر نشون می ده و نگاه رو در برخورد با حجم شکم می شکنه. انتخاب جواهرات با توجه به شلوغی لباس بسیار عالی و مینیمال بود. مدل موها هم مناسب و خوب بود، اما خوب، می تونست خیلی باشکوه تر باشه اگر جمع و مرتب شده بود.

 

13

 

و بالاخره می رسیم به برنده جایزه بهترین لباس از نظر من: کیت بلان*شِت Cate Bla*nchett که لباس پاستلی سبز آبی روشنش واقعا از نظر من بی نظیر بود براش. این رنگ هم به پوست خیلی روشن با زمینه صورتی کیت میاد و هم به موهای بورش. رنگ لباس به چشمهای کیت تلالوء می ده و صورتش رو از بی حالی در میاره. یقه هفت عمیقش که دو طرفش تا روی شونه گلهای برجسته چسبیده هم چشم رو به بالا هدایت می کنه و کیت رو بلندبالا و با ابهت و شیک نشون می ده و هم حجم سینه رو به شکل چشم نوازی حفظ می کنه. پراکندگی گلهای برجسته روی کمر و باسن کمتر شده تا این نقاط چاق و پهن دیده نشن و باز در دسته های عمودی و مورب روی دامن گلها رو در کنار هم می بینیم تا چین های دامن یک تکه و خسته کننده دیده نشن. کل این لباس داره داد می زنه تعادل در فرم هیکل. شلوغی بالای لباس با حجم بیشتر قسمتهای ساده دامن در پایین به تعادل رسیده و چین های خوش مدل پایین لباس به همراه گلها و لطافتشون به شدت لباس رو زنانه و جذاب کرده. کیف شیک، خوشرنگ و در سایز مناسب و جواهرات بسیار مینیمال و دوست داشتنی این لباس رو جوری تکمیل کرده که کیت از دور داره داد می زنه من قراره اس&ک*ار بگیرم! باورتون نمیشه چون من امسال طرفدار رقیب کیت بین کاندیداها بودم، از دیدن لباس کیت وحشت کردم و به همسرم گفتم وای کیت بلانشت لباس «برنده ای» پوشیده!!! نکنه بری لارسن Brie Larson برنده نشه!!! نکنه کیت می دونه قراره برنده بشه که لباس برنده ای پوشیده!!!!

 

14

 

(خوشبختانه بری لارسن برنده شد!)

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 18343 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-1 #17 مهرزاد 1394-12-24 09:19
ایوووووووووووووووووول نگاراجان. همونی رو انتخاب کردی که نظر من بود. :P به نظرمن کل تیپش عالی و بی نقص بود.
+3 #16 Samanoo 1394-12-24 05:34
نگارا جانم با شناختی که ازت دارم مطمئن بودم لباس کیت بلانشتو برنده اعلام میکنی ذوق کردم اصن!
-1 #15 سبا 1394-12-24 00:43
واااای چقد خوب بود این پست :)))
بابا نگارا جون لباس بری لانسن که برنده ای تر بود :))
واقعن شیک بود لباسش
راسی .. یه پیشنهاد داشتم ...
واسه کسایی که شاید وقت نکنن هر روز به سایتت سر بزنن ، به نظرم کامنت پست قبلی با پست بعدی غیر فعال نشه . باز باشه . اگه مربوط بود و سوال اونجوری شخصی نبود ، تایید کنین . بنظرم خیلی معقول تره کامنت مربوط به پست قدیمی غیر سوالی تایید بشه تا یه سوال شخصی که صرفا چون زیر آخرین پست بوده تایید شده ! اینجوری از نظر دادن ذیل هر پست هم محروم نمیشیم :))
+3 #14 زهرا 1394-12-23 20:46
من که عاشق رنگ لباس برنده شدم .نگارا جون میشه درمورد وازه سلبریتی هم تو ضیح بدی و این که ایا درایران هم وجود داره یا نه؟ واگه بشه چندتا عطر خوب برای دخترای نوجوون معرفی کنی ممنون
#15841 Negara 2016-03-13 17:37:06
سلبریتی یعنی آدم معروف. به خصوص در زمینه سینما و موسیقی. بله ایران هم داریم دیگه. هنرپیشه ها و خواننده های خیلی معروف و خوشنام در حدی که همه بشناسند سلبریتی هستند.

+4 #13 یانگوم۲۳۰۰ 1394-12-23 20:00
سلام نگارا جون. میشه در مورد کامنت ستاره جون یه پست برامون بذاری؟؟؟و یکم از خودت بیشتر بگی. آخه خ وقته از خودت چیزی ننوشته ای
+1 #12 عسل 1394-12-22 21:52
.......................................
#15838 Negara 2016-03-13 13:10:14
عسل جان. ممنون که کامنت گذاشتی. با نهایت احترام به تو و سایر دوستان خواهش می کنم بحث در مورد تبلیغات همین جا تموم بشه. من تمام گفتنی ها رو گفتم و تصمیم رو هم گرفته ام و قول هایی هم در قبالش به شما داده ام که در کامنت پست قبل هست.
ممنون.

+12 #11 fateme 1394-12-22 21:23
چرا من از لباس برنده خوشم نیومد؟؟؟
ب نظرم خیلی شلوغه، اون گُلا چیه؟ رنگشم خوب نیست :-?
+15 #10 زهره ادیب 1394-12-22 16:08
سلام
نگارای عزیز،در مورد لباس که نظر میدین انگار قطعه های پازل به هم جفت میشن، برای من که خیلی هیجان انگیزه. :-)
و اما یه سوال، سلبریتی ها با وجود داشتن انواع مشاور ها و استایلیست های جورواجور چطور میتونن اشتباه لباس بپوشن؟
#15836 Negara 2016-03-13 13:05:06
عزیزم سوال خیلی جالبی کردی.
ببین دنیای فشن برای اونهایی که توش غرق هستند فقط یه مقوله هنری نیست بلکه خیلی زیاد تجاریه. یعنی چی؟ یعنی ما توی خونه مون که نشستیم همه توجهمون اینه که لباسمون ما رو خوشگل به چشم بیاره و شیک و باکلاس باشیم. اما سلبریتی ها صد تا اسپانسر تجاری دارند که باید برای اونها تبلیغ کنند، لباس اونها رو بپوشند و مردم رو یاد اونها بندازند. گاهی حتی یه نفر می خواد خاص و متفاوت و عجیب دیده بشه. گاهی یه نفر هیچ کس اون سال اسپانسرش نیست که بهش یه لباس خیلی خفن بده... همه اینها جمع می شه و این تنوع رو ایجاد می کنه که در واقع اشتباه نیست. هدفهای متفاوت از لباس پوشیدنه.

+8 #9 ندا 1394-12-22 15:10
سلام عزيزم
نگارا جون به عنوان يه خانوم خوش سليقه بين دوتا عطر گرمي كه خودت داري و قبلا معرفي كردي(Black XS ,Givenchy Play )
كدوم يكي از نظر خودت با كلاس تره؟
#15835 Negara 2016-03-13 13:01:56
هر دوش باکلاسه، بوی XS یه کم خاص تره و اون یکی یه کم معمولی تر. ولی جفتش خیلی تند و گرمه و الان دیگه فصلسش داره تموم می شه.
الان می تونی بری سراغ عطرهای بهاری مثل Lanvin Eclat, Versace Bright Crystal

0 #8 صحرا 1394-12-22 12:00
هوراااااااااااااااااااااا! درست حدس زده بودم :lol:
+8 #7 ستاره 1394-12-22 11:49
سلام نگارای گل تر از گل. نگارا جوون چیزی تا عید نمونده . یه پستی برامون بزار پرررر از انگیزه بشیم برای زیبا بودن برای خوب بودن برای شاد بودن . تو خودت برای ما بزرگترین انگیزه برای انگیزه ایجاد کردنی پس وقتی تو بگی و یادمون بدی ما حتما اجراش می کنیم. عاشقتم. از داشتنت بی نهااااایت حالم خوبه :-)
#15834 Negara 2016-03-13 13:00:56
سعی می کنم عزیزم. یه کمی سرم شلوغه :)

0 #6 اندیشه 1394-12-22 10:41
راستی یه لباس بود که من خیلی منتظر بودم تو لیست شما نقد بشه ولی نبود
این بازیگر سریال بازی تا*ج و ت*خت با اینکه چهره و اندامی خیلی معمولی داره ولی واقعا تو این لباس تو لحظه اول قابل شناسایی نبود.. به نظرم بسیار خوبو درست انتخاب شده بود
دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

vanityfair.com/.../...
#15833 Negara 2016-03-13 13:00:36
من بیشتر معروف تر ها رو نقد کردم ولی این لباس هم جالب بود. یه لباس پررنگ تر برای یه موقرمز می تونست بهتر باشه و درز ساسون روی بالاتنه هم خیلی تنگه و به چشم میاد. ولی موها و آرایشش بی نقص یود.

-1 #5 نسترن 1394-12-22 10:22
سلام نگاراجون
ممنون از نظرات جالبت در مورد نقد لباسها، مشتاق بودم نظرت رو در مورد بری لارسون هم بدونم :roll:
#15837 Negara 2016-03-13 13:08:28
عزیزم نظرم مشابه لباس سیرشا رونن بود که اون بالا گفتم. بالاتنه اش ضعیف بود.

+3 #4 مهسا 1394-12-22 09:11
سلام نگارای عزیز
اول صبح خیلی خوشحال شدم پست جدیدتون رو دیدم گفتم انرژی بگیرم از مطالب همیشه جذابتون اما برق از کلم پرید وقتی لباس برندتون رو دیدم . به نظرم کیت بلانشت خودش با وقار و زیبا و هیکلش بی نقصه ولی لباسش شکل گلدونش کرده بود..صد البته هنوز هم زیبا بود اما با لباس شیک تر، با شکوه تر هم میشد..
البته من مثل شما در زمینه مد مطالعه ندارم اما چشمی اینطور به نظرم اومد.
+3 #3 حمیده 1394-12-22 08:58
سلام نگارای عزیزم
مرسی بابت وقت وانرژی که میذاری خیلی عالی بود چیزای زیادی یاد گرفتم
از وقتی باهتون آشنا شدم سعی کردم سبک زندگیم طبق اصول چی نپوشیم باشه تو انتخابام دقت میکنم که باعث شده اعتماد بنفسم که مدتی بود کم شده بود برگرده حس خوبی دارم این روزا از خودم. دارم به رضایت میرسم ممنون که هستی
#15831 Negara 2016-03-13 12:58:18
ممنونم عزیزم که حس مثبتت رو گفتی.

+5 #2 خوشبخت 1394-12-22 00:03
سلام لطفا در مورد افرادی که دارای گودی کمر زیاد هستند هم مطلب بذارید. من یه گلابی چاقم با گودی کمر زیاد نمیدونم چه مدلهایی باید بپوشم که گودی کمر و گلابی بودنم کمتر به چشم بیاد. مرسی
+7 #1 ناهید 1394-12-21 22:35
عشقی تو عشق.نگارا جون من همیشه به این فک میکنم که یه انسان خوب و باهوش و نخبه مثل شما برای ما مثل یه فرصت تکرار نشدنیه.کاش من شخصا هم اونقدر باهوش بشم که بتونم حداقل از وجودت استفاده کنم به جای اظهار نظر و نقد یا هرچی.
#15830 Negara 2016-03-13 12:57:48
عزیزم ممنون از محبتت.

forum banner mobile