چی نپوشیم؟
جمعه, 14 خرداد 1395 ساعت 21:18

یوگا چه فوایدی داره؟ در کلاس یوگا چه اتفاقی می افته؟

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

یه ورزشی که من دو ساله انجامش می دم و واقعا راضی ام، دوستش دارم و به همه توصیه می کنم یوگا است. ببینین، من هم قبل از اینکه برم کلاس یوگا، فکر می کردم یوگا همون مدیتیشن ومراقبه و تمرکز و اینهاست. بعضی ها معتقدند حوصله این چرت و پرت ها رو ندارن. بعضی ها فکر می کنن یوگا یه چیزی تو مایه های بودیسم و کفر و اینهاست. و البته هیچ کدوم از اینها صحیح نیست.

در اینکه یوگا یه ورزشه که جسم و ذهن شما رو تحت کنترل شما در میاره شکی نیست. در اینکه اسم حرکات یوگا به زبون سانسکریته شکی نیست. خاستگاه یوگا کشور هنده، اما هیچ ارتباطی به ادیان چرت و پرت، شیطان پرستی، بودیسم، نمی دونم شرک، کفر، پرستش خورشید و زمین و هوا نداره! تازه در ایران یوگا مدلی که تدریس می شه تقریبا اصلا بخش ذهنی اش کار نمی شه. یوگا حتی یه ورزش غربی نیست، بلکه خاستگاهش مشرق زمینه.

 

3

 

در کلاس یوگا چه اتفاقی می افته؟

 

شما 5 دقیقه اول کلاس در سکوت با چشمهای بسته خودتون رو آروم می کنین و سعی می کنین درگیری های ذهنی رو بذارین کنار. بعد پا می شین و با چند تا حرکت کششی بدنتون رو گرم می کنین. بعد از اون به مدت یک ساعت، مربی کلاس به شما حرکاتی رو می ده که هر کدوم شاید توضیح و انجامش 10 دقیقه طول بکشه. این حرکات یا آسانا ها حرکات کششی، تعادلی و قدرتیه و شما با توضیحات مربی بدنتون رو در حالتی که اون می گه قرار می دین و چند دقیقه نگه می دارین. بعد زمان حرکت بعدی می شه.

 

2

 

خوب فاز این قضیه چیه؟

 

الان بهتون می گم. از مهمترین ویژگی های ورزش یوگا آوردن آگاهی توی بدنمونه. یعنی چی؟

 

 اینکه اکثر خانومهای ایرانی یه کمی که سنشون بالا می ره گردن درد و کمر درد می گیرن مال چیه؟ مال اینه که یک عمری حس نمی کردن فلان جور که می شینن، می ایستن، راه می رن، ظرف می شورن و... چه اثری روی کدوم ماهیچه و استخونشون داره. اکثر خانومهای ایرانی به خاطر اصلاح نکردن قوس کمر و آگاه نبودن به فشاری که روی  ستون مهره هاشون میاد، دیسک کمر، درد سیاتیک و بیماری های مختلف می گیرن. اکثر خانمها نمی دونن که باید در حالتهای ایستاده و زمان راه رفتن طولانی باسنشون رو بکشن داخل و ستون مهره هاشون رو صاف کنن. بر ای همین هی مهره های کمرشون سابیده می شه روی هم، هی سابیده می شه تا آخر دیسکشون می زنه بیرون.

 

اینکه اکثر پیرزنها و پیرمردها پاهای پرانتزی دارند مال چیه؟ اکثر آدمها وقتی پاشون رو دراز می کنن یا روی هم می اندازن یا خلاصه به هر شکلی کف پاشون توی هواست، این آگاهی رو ندارن که لبه خارجی پاهاشون رو با لبه داخلی موازی و میزون کنن و از کف پاشون یه صفحه بسازن. این باعث می شه اون ماهیچه خارجی ساق پا هی تحلیل بره و نازک و بی جون بشه و در سن بالا هیچی ازش نمونه که بخواد کمک کنه ساق پامون صاف و قرص و محکم بایسته. هی به ساق پا فشار میاد. هی میاد تا اینکه رفته رفته در همون حالت قوسی می مونه.

 

6

 

اکثر آدمها فکر می کنن وقتی کمر درد یا گردن درد ناشی از درد عضلات دارن، باید هی استراحت کنن و تا می تونن کمر و گردنشون رو تکون ندن. در حالی که شما توی کلاس یوگا به وجود دونه دونه عضلات عمودی دور و بر ستون فقراتتون آگاه می شین و اونقدر ازشون کار می کشین تا اونها قوی می شن. وقتی اون عضلات قوی بشن، کلا کمر درد، گردن درد، در پشت کتف و دردهای دیگه ناشی از نشستن زیاد پشت مانیتور، وایستادن، داشتن سینه های سنگین و چیزهای اینجوری از بین می رن. یوگا به شما به خوبی یاد می ده که چه موقع خم شدن به عقب و چه موقع خم شدن به جلو، بین مهره های ستون فقراتتون فاصله سالمی ایجاد کنین که موقع خم شدن و برداشتن اجسام و کلا انجام هر کاری در حال خم به عقب یا جلو، مهره هاتون آسیب نخورن، کمر درد و گردن درد نگیرین و دیسک کمرتون دچار مشکل نشه. یوگا حتی یادتون می ده که استخونهاتون رو کمی فاصله بدین و مفصلها رو کش بدین و بعد ستون فقراتتون رو بپیچونین به اطراف و حسابی از ماهیچه های اطرافش کار بکشین و قوی اش کنین تا هیچ وقت به خاطر وزن بدن و بالاتنه خودتون یا به خاطر قوز و نشستن و کار با کامپیوتر کمر درد و گردن درد و پشت درد نگیرین.

 

تعداد زیادی از افراد پیر و سالمند بعد از اینکه یه روز یه جا می افتن زمین و لگن یا رونشون می شکنه، در عرض یکی دو ماه بعد فوت می کنند. چرا مفصل اتصالی لگن و رون باید اونقدر خشک شده باشه و انعطاف نداشته باشه که با افتادن خورد و متلاشی بشه؟ چرا استخونها اونقدر پوک می شن که با یک ضربه پودر می شن و از بین می رن؟ یکی از دلایلش اینه که ما، به خصوص خانمها، عادت داریم از روی شرم و حیا همیشه همیشه پاهامون رو جمع و بسته نگه داریم و فقط مفصل رونمون رو در جهت جلو و عقب برای راه رفتن تکون بدیم. در اجتماع، خیلی هم خوب. اما وقتی هیچ ورزشی نکنیم خوب این مفصل که یه مفصل کرویه، تبدیل به یک مفصل تاشو مثل زانو می شه چون دور تا دورش رو رفته رفته رسوب می گیره. رسوب هم مویرگها رو می بنده و تغذیه استخونهای اون اطراف که از طریق خون هست، رفته رفته قطع می شه. وقتی سلولهای استخونی تغذیه نکنن چی می شه؟ می میرن و استخون ها پوک می شه. حالا یوگا چیکار می کنه؟ تعداد زیادی از حرکات یوگا در جهت باز کردن و حرکت دادن دورانی مفصل ران و لگنه. این حرکات رفته رفته کمک می کنه اگر هم رسوبی در این مفصلتون جمع شده، همین الان که جوونین، این رسوب سابیده بشه و بره و دوباره استخونهاتون خون دریافت کنن و زود پوک و داغون نشن.

 

5

 

اکثر آدمها فکر می کنن وقتی زانو درد دارن، باید از تکون دادن زانوشون اجتناب کنن و بذارنش لای پر قو. چی میشه؟ خوب وقتی زانو تکون نخوره، عضله های روی رون که کارش خم و راست کردن زانوهاست، کم کم تحلیل می ره و نازک و بی قدرت می شه. بنابراین نمی شه که فقط دراز به دراز افتاد. به هر حال هر چقدر هم که زانوتون رو استراحت بدین بازهم راه می رین و خم و راست می شین. عضله هم که جون نداره از زانو محافظت کنه، پس استخونهای توی مفصل همین جوری سابیده می شن روی هم و روی کشکک. درد هر روز بیشتر می شه، زانو هر روز کاربری اش رو بیشتر از دست می ده و در نهایت وقتی 40-50 ساله شدین، زمین گیر و بی حال و مریض می شین و همه اش باید بلنگین و به سختی بلند شین و بشینین و قدتون هم صاف نمی شه. اینجوری آدم پیر می شه. هیچ می دونین افرادی که در دنیا طولانی ترین عمر ها رو دارن، اکثرا کشاورزهای روستا هستند که تا سن خیلی بالا تمام مدت در حال بشین و پاشو و کار کشیدن از عضله روی رونشون هستن؟ کسی از عمر طولانی توی کما توی تخت که خوشش نمیاد. اگر دوست دارین عمر طولانی داشته باشین، دیر پیر بشین و سرپا و سرحال باشین، باید باید عضلات پا، به خصوص عضله روی رون رو تقویت کنین.

 

اینها و هزاران نکته دیگه، از مزایای کلاس یوگا و حرکات یوگاست. این حرکات کششی و قدرتی آگاهی شما رو به اعضای بدنتون صد برابر می کنه. یه نکته جالب دیگه اینکه هر حرکت اونقدر ریزه کاری داره که شما تا حواستون می ره به دستتون، پاتون از شکل درستش در میاد، تا حواستون می ره به گردنتون، شست پاتون غلط می شه. برای همین این حرکات تمرکز فراوانی لازم داره و این تمرین تمرکز نه تنها ذهن شما رو قوی و درگیر می کنه، بلکه باعث می شه بعد از دو ساعت که به هیچ چیز به جز بدن خودتون فکر نکردین، آرامش ویژه ای پیدا کنین و خیلی چیزها که اذیتتون می کرد، به نظرتون ساده بیاد. و در واقع معجزه مراقبه و تمرکز یوگا همین قسمتشه، نه مدیتیشن و سکوت و مراقبه سنتی. بلکه همین که دو ساعت فقط و فقط به بدنتون توجه می کنین، ذهنتون رو از چیزهای منفی تا حد زیادی خالی می کنه. قصد تبلیغ ندارم. جدی می گم. از روی تجربه شخصی خودم می گم.

 

وقتی این حرکات رو انجام دادین، در انتهای کلاس هم شما 5 دقیقه با چشم بسته به پشت می خوابین و طبق توضیحاتی که مربی بهتون می ده، بدنتون رو ریلکس می کنین و استراحتش می دین. و این عالیه چون آدم با اینکه حسابی خسته است، ولی سرحال و شاداب از این استراحت اخر پا می شه و می ره خونه.

 

4

 

من یوگا رو به همه توصیه می کنم.

 

اونهایی که اضافه وزن دارن

اونهایی که بدنشون آسیب هایی دیده که فکر می کنن نباید ورزش کنن

 افرادی که عصبی هستند و پرخاشگرن،

اونهایی که تمرکز ندارن و حافظه شون داره ضعیف میشه

 اونهایی که گردن درد یا کمر درد یا زانو درد مزمن دارن

و اونهایی که هیچی شون نیست ولی دلشون می خواد به بدنشون توجه ویژه بکنن.

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 17777 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+2 #48 دیبا کریمی 1395-03-24 19:44
سلام نگارا من یه پیشنهادی دارم
عکش از میز آرایش
به نظرم جالبه.
#17117 Negara 2016-06-14 09:59:22
سلام عزیزم یعنی من عکس بذارم از میز آرایشم؟

+2 #47 یانگوم۲۳۰۰ 1395-03-24 13:08
سلام نگارا جون این پست خ عالی بود چون من اطلاعتم در مورد یوگا تقریبا صفر بود.راستی در مورد جوابی که به کامنت مارال خانم دادی خ خوشحال شدم و بهت افتخار میکنم که چنین روح بزرگی داری و افکارت خ شبیه منه و عاشق این اعتماد بنفستم. ;-)
0 #46 لیلا 1395-03-24 11:49
سلام نگارای عزیز
آیا یوگا روی سینه های بزرگ و افتاده هم تاثیر داره؟
من در کانال آموزش یوگا عضو هستم و تمارینی در این خصوص در اون اومده. اما تعداد حرکاتش رو نگفته. آیا در حرکات یوگا هم تکرار حرکت وجود داره یا هر حرکت یکبار انجام میشه؟ ممنون از وقتی که برامون میزارید.
#17116 Negara 2016-06-14 09:59:02
نه عزیزم در مورد تاثیر ورزش در بزرگ و کوچیک کردن سینه مطلب مفصلی دارم لطفا بخون. از اون کانال هم بیا بیرون. خیلی مهمه که حرکات یوگا در منزل و بدون مربی انجام نشه.

-2 #45 سعیده 1395-03-24 09:10
ببخشید یادم رفت این بگم که یکمم عصبی و بدخلقم هستم :sad:
-1 #44 سعیده 1395-03-24 09:06
سلام،نگارا جان
من تو پست قبلی بهتون گفتم بخاطر کاهش وزنم بازوهام شل و آویزون شده که اعتماد به نفسم کم کرده،شما در جواب گفتی برم باشگاه مربی بهم تمرین بده،الانم پست یوگا رو خوندم توصیه کردید کسانی که اضافه وزن دارن یوگا برن،الان من مردد شدم برم بدنسازی یا یوگا؟به نظرتون کدوم تاثیرش برام بهتره؟چون متاهل و شاغلم نمیتونم همزمان هر دو رو برم،ولی هر روز از شرکت تا مترو نیم ساعت پیاده روی میکنم و سوار تاکسی نمیشم،الانم در حال کاهش وزنم 75 کیلو بودم الان 66 شدم با قد 160
خیلی ممنون بابت پستات من خیلی انگیزه گرفتم ازشون بخصوص پست اعتماد به نفس و قطار عالی هستن،چند وقت یه بار میرم میخونمشون که از قطار جا نمونم
#17115 Negara 2016-06-14 09:58:18
نه، یوگا مال لاغری نیست اما به افرادی که اضافه وزن دارند توصیه می شه چون حواسمون رو به بدنمون جمع می کنه اساسی.

0 #43 مهرانه 1395-03-23 16:27
سلام نگارا جان.من20سالمه وقدم155ازاردیبهشت تا همین الان4کیلوونیم کم کردم والان وزنم45شده :-) ناخنامومانیکورمیکنم و نسبت به قبل خیلی خوشگل شده ولی خب به خوشگلی ناخنای شما نیست :sad: چندماه یوگاکارکردم و وضعیت پرانتزی پاهام بهترشده اما کاملا خوب نشده.هرشب کرم دورچشم الارومیزنم و پف چشمام کمترشده.واسه جوشام دکتر رفتم وپوستم بهترشده.وازهمه مهم تروقتی توی آیینه نگاه میکنم یه دخترببااعتمادبه نفس خیلی بالا میبینم.فقط یه مشکلی بوجوداومده برام که احساس میکنم دیدم باز شده وبادوست پسرم دیگه مناسب هم نیستیم :sad: اماتغییراته خیلی خوبی کردم و دوست داشتم گزارش کاراموبهتون بدم
آرزوی بهتریناروبراتون دارم
#17114 Negara 2016-06-14 09:57:40
عالی عالی! مرسی

+6 #42 صحرا 1395-03-22 16:00
نگارای عزیزم
خیلی پست عالی ای نوشتی، چقدر منتظر بودم ببینم اون ورزشی که توی پست قبلت نوشتی یوگاست یا نه، و خوشبختانه بود :-)
من سه سال و نیمه که یوگا میکنم، اول با آساناهای پایه شروع کردم و الان یک سال و نیمه که سبک آیینگر کار میکنم، نیمه پیشرفته. و هر چقدر از خوبی یوگا بگم کمه،یادمه قبل از اینکه شروع کنم به یوگا، وقتی خم میشدم دستم فقط تا زانوهام میرسید، ولی الان جفت دستهام با هم تا مچ روی زمینه، نمی تونستم صاف روی زمین بشینم ولی الان میتونم مدتها توی تاداسان بمونم و حرکاتم رو انجام بدم. هر بار که کلاس شروع میشه انگار یه چالش جدید برام شروع شده، به نظرم بهترین کاری که توی این چند سال انجامش دادم شروع یوگا بوده، همیشه به همه اطرافیانم توصیه میکنم یوگا رو شروع کنن، اینقدر که بدن رو آگاه میکنه به تواناییهاش و آگاهش میکنه به کم و کاستی هاش و راه درست کردنشون رو نشون می ده. واقعا از خوندن مطلبت لذت بردم. امیدوارم باز هم درباره یوگا و تجربه هات توی کلاس برامون بنویسی. :-)
+4 #41 مارال 1395-03-22 06:44
نگارا جان من خودم برای منشی تلفنی به یه شرکت رفتم و خوده آقایی که رییس بود گفتن که شما سنت کمه حیفه میخوای تو یه محیط مردونه کار کنی اذیت میشی، وقتی خودشون اینو میگن که آدم دیگه استرس میگیره
#17113 Negara 2016-06-14 09:57:17
عزیزم صد در صد همه جاها مناسب نیست، اما با راهنمایی خانواده و حتی همراهی اونها به مصاحبه یا برای ورود و خروج، زمینه سوء استفاده کم می شه. بعد هم کی گفته همه مردها می خوان زنها رو در محیط کار اذیت کنن؟ این مردها پدرها و برادرها و همسرهای ما هم هستند. می شه و ممکنه که انسانها صرف نظر از جنسیتشون برای کسب روزی حلال کنار هم قرار بگیرن و حریمها رو رعایت کنن.

+5 #40 لادن 1395-03-22 01:50
سلام نگاراجان
ممنون بابت اطلاعاتتون از اين ورزش :-)
در مورد يوگا شنيده بودم كه ول كردنش ميتونه خيلي مضرتر از اين باشه كه شروع نكنيم.. هم از نظر روحي هم جسمي
ايا صحت داره؟
كلا ممنون ميشم اطلاعاتي در مورد اينكه دوره هاش تا سطح پيشرفته چقدر طول ميكشه و رها كردنش (حتي به دليل رفتن به سمت يك ورزش ديگه ) چه معايبي ميتونه داشته باشه، برامون بنويسيد
سپااااس
شاد باشي :-)
#17073 Negara 2016-06-10 22:14:11
نه عزیزم من در این دو سالی که رفتم این رو متوجه شدم که کنار گذاشتنش هیچ ضرری نداره فقط خیلی حیفه. نه روحی نه جسمی.
طول دوره کاملا بستگی به آمادگی و انعطاف بدنی خودت به اضافه وقتی که می ذاری داره. من تو این دو سال هنوز دوره مبتدی ام و راضی ام. بعضیها چند ماهه می رن نیمه پیشرفته و پیشرفته. کلا در عرض 3-4 سال میشه خیلی زیاد پیشرفت کرد ولی اصولا یوگا یه ورزشی برای کل زندگیه. یعنی وقتی همه حرکات رو هم بتونی عالی انجام بدی برای استفاده از مزایاش باید هی ادامه بدی.

+4 #39 مریم 1395-03-22 01:42
و نگارا جان یه سوال دارم در رابطه با پست
اونم اینه که من توی اینترنت سرچ کردم و مراکز یوگایی که در شهری که هستم پیدا کردم شامل چند تا رشته ورزشی میشد که همشون هم آمادگی جسمانی و کاراته و یوگا هستن منظورم اینه که فقط مختص یوگا نیستن به نظرتون گزینه های مناسبی هستن یا دنبال جایی باشم که فقط و فقط یوگا باشه؟
#17072 Negara 2016-06-10 22:11:51
ببین کمی بگرد و اگر نبود، همین ها رو انتخاب کن. وقتی گزینه بهتر باشه، خوب آدم مرکز تخصصی رو انتخاب می کنه. وقتی گزینه ها محدوده اما از بین گزینه های موجود انتخاب کردن بهتر از منتظر موندنه.

+3 #38 مریم 1395-03-22 01:34
و من خودم نمیخوام یه آدم بی مصرف و بی سواد پر خرج باشم.در مورد درسم هم طبیعتا تنبلی خودم درصد زیادی سهم داشته اما خب واقعا شرایطم هم خوب نبوده و از این به بعد به کسی جواب پس نمیدم اما زودتر تمومش میکنم.
اینهارو گفتم که به دوستمون که ناراحت شدن بگم که قرار نیست همه دکتر و مهندس باشن و خب همین کارها رو هم آدم میتونه با تحقیق کردن و پیدا کردن یه جای مناسب انجام بده و قصد همه هم که تجاوز نیست.
و یه چیز دیگه این که شما که نگارا هستین خدارو شکر از بچگی شرایطش رو داشتین که پیشرفت کنین و در سن 18 .19 سالگی درآمد خودتون رو داشتین.ولی من مریم بابد تازه در سن 19 سالگی شروع کنم و به نظرم شروع کردن از یه جای پایین بهتر از اینه که در همین شرایط بمونم و پس رفت کنم.
ببخشید که زیاد شد
#17071 Negara 2016-06-10 22:10:24
صد در صد مریم جان. راستش رو بخوای من با داستانی که چند ساله از تو و زندگی ات می دونم به تو افتخار می کنم که این تغییرها رو صورت داده ای. حالا هر کی هر جور دوست داره فکر کنه. من می دونم تو هزار قدم پیشرفت کرده ای و می شد چقدر فکرت بسته بمونه ولی الان افقهای خیلی گسترده تری برای خودت در نظر داری و از دونستش خستگی از تنم در می ره.

+3 #37 مریم 1395-03-22 01:33
سلام نگاراجان.بابت جوابی که در بخش پرسش و پاسخ دادین واقعا ازتون ممنونم.
و میخواستم بگم اتفاقا من اصلا از پیشنهادتون که گفتین روزنامه همشهری رو بگردم ناراحت نشدم بالاخره آدم باید از یه جایی شروع کنه حتی کسب کردن هنر و مهارت خاصی برای کسب درآمد در ابتدا به پول نیاز داره یعنی من هر کلاسی بخوام برم اولش به پول نیاز دارم و اصلا هم ناراحت نمیشم اگه از یه کار پیش پا افتاده شروع کنم و به جاهای بالاتر برسم و خوشحالم که شما این چیزا رو بد نمیدونین.البته من اصلا منظورم این نیست که وضع مالیمون بده خب راستش اطرافیان من و همسرم همشون خانومهایی هستن که خرجشون رو همسرشون میده چه اونایی که پولدارن چه فقیر چه باسواد و چه بی سواد و این که اکثرشون هم تحصیلات آنچنانی ندارن.البته شاغلم دارن .و اصلا بیکار بودن من جلوه ی بدی نداره و فقط این خود منم که عذاب وجدان دارم و ترجیح میدم که خودم سر کار برم تا هم مستقل باشم هم راحت تر پول کلاسام یا حداقل مخارج متفرقه ام رو در بیارم
#17070 Negara 2016-06-10 22:07:08
مرسی مریم جان. تازه من منظورم از گشتن روزنامه این شغلهای خدماتی نبود، با نهایت احترامی که قائلم و اونها رو شغل شرافتمندانه ای می دونم. انواع مربی و مدرس، انواع شغلهای تلفنی و کار در منزل، شغلهای دفتری و منشی گری در محیطهای فرهنگی مثل آموزشگاهها، کتابخونه ها، محیطهای مختص خانمها مثل استخر و باشگاه و آموزشگاه و... هم برای افراد محافظه کارتر هست.

+3 #36 پریسا 1395-03-21 11:28
سلام نگارای عزیز ممنونم بابت وقتی که برای ما میزارین.
شمادرپست قبل پیشنهادکردین برای افرادزیر30سال ورزشهایی مثل بسکتبال وشناو...انجام بدن.من23سالم و علاقه زیادی ب شنا دارم اما متاسفانه بلدنیستم و همیشه میترسم برم دنبالش به خاطر این دلایل:معذبم مایو بپوشم،اضافه وزنم(6کیلو)،و یک ترس بیخود از اینکه فکر میکنم با رفتن به کلاس من یاد نمیگیرم.
من حتی دوچرخه سواری هم بلد نیستم داداشم هم به من،هم به خواهرم یاد داد اما من یاد نگرفتم و همیشه حسرت میخورم.
خیلی دوست دارم یوگا انجام بدم اما میگن هزینش زیاده. (راست میگن؟)البته توی خونه یه مدت تمرین کردم ولی همه تمرینهارو نمیتونستم انجام بدم و دوستی بهم گفت بدون مربی انجام نده ممکنه به عضلاتت آسیب بزنی.آخه بعضی از قسمتای بدنم دچار درد میشدن که تا دو سه روز درد میکردن البته دردش با درد ناشی از ورزش فرق میکرد. تازه محیط خونه هم اون آرامشی که باید داشته باشه رو نداشت.
بنظرتون چکارکنم؟
#17063 Negara 2016-06-10 20:06:25
عزیزم یوگا هزینه زیادی نمی خواد. 10 جلسه حدود 120 تومان. وسیله هم هیچی نمی خواد جز یه حوله و یه دست لباس چسبون. حتی کفش هم نمی خواد. اصلا اصلا در منزل انجام نده.
به جای حسرت خوردن و فکر کردن به اینکه برای کدوم ورزش چی کم داری، هر کدوم برات اوکی تر هست شروع کن. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.
در مورد شنا باید بدونی مایوهایی هست که مثل شلوارک کوتاه یا پیراهن کمی پاچه یا دامن داره که باعث میشه خجالت نکشی از پوشیدنش. 6 کیلو هم وزنی نیست که نگران باشی. تازه پیشنهاد می کنم یه بار برو استخر با شلوارک و تاپ بشین کنار آب خانومها رو نگاه کن که با چه اضافه وزنها و هیکلهایی با خیال راحت مایو پوشیده اند و دارند لذت می برند. اگر نرفته باشی فکر می کنی همه لخت و برنزه و خوش هیکلند.

-35 #35 مارال 1395-03-20 20:30
نگارا جان شما که به همه خانوم ها توصیه کارکردن می کنید.خودتون حاضر هستین فروشنده شین و رفتارهای بد صاحب مغازه و بعضی مشتری هارو تحمل کنی.که بعضی هاشون قصد سواستفاده از زنو دارن؟ شما حاضری توی یه شرکت مردونه کار کنی و رییسش اذیتت کنه؟ حاضری تو یه کارگاه آشپزی کارکنی و ظرفارو بشوری؟ حاضری منشی دکتر شی و تمییز کردن مطب هم با تو باشه؟ و....پس شما که خودت حاضر به چنین کاری نیستی.چرا به بقیه توصیه کاری رو میکنی که میگی تو روزنامه همشهریه و میگی لازم نیست مرتبط رشتت باشه و استخدامی باشه که،این خانوما به حرف شما برن سمت این کارا و شخصیت و آبروشون لطمه بخوره!!!!!!!
#17061 Negara 2016-06-10 20:02:43
چه حرفهای عجیبی. یعنی شما الان به همه این مشاغل توهین کردی رفت؟؟؟؟
معلومه که اگر من به دلیلی نتونم از مهارتهای تخصصی ترم استفاده کنم حاضرم فروشنده بشم، توی شرکت مردونه کار کنم (شرکت مردونه چیه اصلا؟؟؟)، اشپز باشم یا منشی و نظافتچی باشم. معلومه که حاضرم. کار برای انسان یه افتخاره.
صد در صد اول سعی می کنم برای خودم مهارتهای بیشتری ایجاد کنم که کاری با مزایای بیشتر داشته باشم ولی هیچ ابایی ندارم از اینکه نون شرافتمندانه به هر روشی در بیارم.
کی این رو توی مغز شما کرده که توی همه این مشاغل برنامه سوء استفاده و رفتار زشته؟ هر رفتاری دو تا قطب داره، شما و طرف مقابل. اگر تو اجازه ندی چه طور کسی می تونه ازت سوء استفاده کنه؟ اگر هم بخواد بکنه مگه قانون نداریم؟ باید شکابت کرد و پدرش رو درآورد. این دلیل می شه که آدم عمرش رو به بطالت بگذرونه؟؟؟
کی گفته آدم با انجام این شغلها شخصیت و آبروش صدمه می خوره؟؟؟ متاسفانه آدمهایی که خواستن شما رو تحت کنترل خودشون در بیارن تصویر غیر واقعی از زندگی و دنیای بیرون از منزل به شما ارائه دادن.

-1 #34 Fatemeh 1395-03-20 17:10
سلام نگارا جان.. :*
مچ و انگشت های دستِ من به دلیل کار زیاد با لپ تاب و گوشی خعلی زیاد درد میکنن.. :( میخواستم بدونم یوگا برا مشکل منم موثره؟
البته اگه موثرم باشه متاسفانه من در شهری زندگی میکنم که کلاس تخصصی یوگا که صحله باشگاه هاشم یوگا ندارن! :( من موندم و این درد..
به امید مهاجرت از این شهر...
#17060 Negara 2016-06-10 19:57:16
بله یوگا به مچ درد کمک می کنه.
ایشالا زودی تامکانات بیاد تو شهرت. تو چرا بری؟ :)

0 #33 faeze 1395-03-20 13:12
سلام نگارای عزیز
من به خاطر سخاوتتون در ارایه اطلاعات مفیدتون بسیار سپاسگزارم و همیشه از مطالب شما استفاده می کنم .
می خواستم نظرتون رو راجع به پیلاتس بدونم . یوگا بهتره یا پیلاتس . خصوصا برای کسی که سنش 40 سال و یا بالاتر هست ؟
ممنون آرزوی سلامتی براتون دارم
#17059 Negara 2016-06-10 19:56:45
کاملا متفاوت هستن و من سعی کردم تفاوتها رو بگم. پیلاتس برای لاغر کردن شکم و پهلو خوبه. یوگا هم که کلی توضیحات دادم

+2 #32 آنیا 1395-03-20 00:02
سلام عجقولی
نگارا جونی من اینو نیافتم دقیقا کدومو میگی
ببخشیدا
"مطالب بخش سلامت سايت رو بخون."
#17058 Negara 2016-06-10 19:56:10
دسته بندی موضوعی توی صفحه اول رو ببین پیدا می کنی.

-1 #31 ~مریم~ 1395-03-18 20:58
سلام نگارا جون. میخواستم یه چیزی بگم که مربوط به این پیت نیست ولی خب باید تشکر میکردم. عزیزم بخاطر فشن نامه ی دوبی خیلی خیلی ازت ممنونم. مراکز خریدی که گفتی خیلی خوب بودن، همینطور مارک هایی که گفتی. دبنهامز و فوراور ۲۱ و اسپلش آف های خیلی خوبی داشتن. توی شهر هم همه چیز همونطور بود که گفتی و باعث شد خیلی راحت باشم. مرسی که اطلاعاتت رو در اختیار ما میذاری. من از فشن نامه ی استانبول هم کلی استفاده کرده بودم. بووووس
#17057 Negara 2016-06-10 19:55:34
چه خوب مرسی :)

-2 #30 مهرانه 1395-03-18 17:18
سلام نگاراخانوم..من چرا اینقدر افسرده میشم.امتحانام شروع شده هیچی نمیتونم بخونم.میخام یه کاری کنم اما نمیتونم.همش فکره خودکشی میاد سراغم..درسام سختن.اصلا به روحیم نمیخوره رشتم.نمیدونم یوگا چرا تاثیرشو از دست میده چندوقت یبار برام.نمیدونم چیکار کنم :sad:
#17056 Negara 2016-06-10 19:55:19
عزیزم افسردگی ات حتما دلیلی داره و خودت اون رو می دونی. با مشاور مشورت کن. یا توضیحات بیشتری در بخش پرسشها برام بنویس.

+1 #29 samaa 1395-03-18 09:44
مرسی نگارا، من بخاطر زانوم حتما میرم. البته اگر این خم و راست شدن زانوهام، اذیتم نکنه.

forum banner mobile