چی نپوشیم؟
جمعه, 04 تیر 1395 ساعت 19:14

چه جوری برای خودم مایو انتخاب کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(17 رای‌ها)

خوب به زودی ماه رمضون تموم می شه و دوباره برنامه استخر و دریا و فعالیت های این شکلی تابستونی شروع می شه. حتما می دونین که من عاشق تابستون هستم و از افتاب تابستون کلی انرژی می گیرم. پس پیش به سوی استخر و آب!

 

همون طور که قبلا نوشتم با همه مشغله ای که دارم هر سال سعی می کنم چند باری به استخر روباز برم و هم یه کمی آفتاب بگیرم و ویتامین د خوشمره به بدنم برسونم و هم کمی شنا کنم و بدنم رو ورزیده و خوشحال نگه دارم. قبلا گفتم که معمولا هم تنها می رم استخر. خوب وقتی تنها می رم استخر، به جز استراحت، مجله آشغال پاشغال خوندن و شنا کردن، کمی هم آدمها رو نگاه می کنم. چشم چی نپوشیمی هم که همیشه خدا سرجاشه و مهلت نمی ده که تو ذهنم قضاوت هایی درباره نحوه انتخاب مایوها انجام ندم. این دفعه دیگه تصمیم گرفتم براتون یه نکاتی درباره انتخاب مایو بنویسم. اینجوری فکر کنم اگر شما یه موقع اومدین استخری که من می رم، بتونم از خوش تیپی و انتخاب مناسبتون بشناسمتون!

 

امیدوارم که اکثرتون دیگه فرم هیکلتون رو بدونین چیه. اگر هم تازه واردین لطفا با استفاده از دکمه جستجو مطالب مرتبط رو مطالعه کنین. دیگه اینکه اکثرمون یه بار که جلوی آینه بچرخیم یا از خودمون با موبایل یه فیلم بگیریم، متوجه می شیم که نقاط ضعف و قوت هیکلمون کجاست و ترجیح می دیم کجاها رو قایم کنیم و کجاها رو بیاریم تو چشم.

 

2

 

انتخاب صحیح رنگ مایو:

 

اولا که مثل لباس انتخاب کردن، هیچ فرقی نداره، نقاط خوبمون رو باید با رنگ های روشن و چشمگیر و پارچه های طرح دار بیاریم جلوی چشم و نقاط ضعف هیکلمون رو بهتره با رنگهای تیره و مدلهای ساده یپوشونیم. درسته؟

 

یکی از انواع مایو که الان خیلی تو بورسه مایوهاییه که بالاتنه و پایین تنه اش رنگهای متفاوتی دارند. این مایوها برای توت فرنگی ها و گلابی ها که نیاز دارند حجم بالاتنه و پایین تنه شون رو با هم به تعادل برسونن خیلی مناسبه.

 

در مورد انتخاب رنگ هر چی پوستمون روشن تر باشه یا روزهای اولی که هنوز آفتاب نگرفته ایم و پوستمون برنزه نشده، رنگهای گرم و تیره و رنگهای سنگهای قیمتی بهمون میاد. مایوی مشکی، زرشکی، یشمی، سرمه ای، بادمجونی و این جور رنگها برای پوستهای روشن مناسب هستند.

 

برای پوستهای تیره، خانومهای سبزه یا اونهایی که مدتیه آفتاب گرفته اند و خودشون رو برنزه کرده اند، مایوهای رنگهای روشن و رنگهای درخشان بهتره. انواع رنگهای براق، نئونی و فسفری، صورتی های جیغ، نارنجی، سفید، طلایی و این جور رنگها برای پوست تیره مناسبه.

 

 

 

انتخاب صحیح مدل مایو:

 

اگر اضافه وزن دارین و به خصوص اگر شکم، پهلو یا باسن بزرگی دارین، مایو یه تیکه براتون خیلی بهتره. مثلا مایو یه تیکه ای که روی سینه اش رنگی رنگی باشه ولی روی شکم و باسن صاف و ساده مشکی باشه، گزینه خیلی خوبیه برای اونهایی که می خوان میان تنه شون رو جمع و جور نشون بدن.

 

مایوهای پادار(پاچه دار)، یا مایوهای نیم پا که فقط یه کوچولو روی پا میان، و کلا مایوهایی که محل خروج پا ازشون تنگ و چسبونه و پوست لگن رو نشون نمی ده، برای سیب ها مناسب هستند چون باسن رو حجیم تر نشون می دن و در برابرش شکم رو لاغرتر نشون می دن. اینجور مایوها در ضمن برای اونهایی که به خاطر زایمان استرچ مارک (ترک پوستی) روی شکم یا لگنشون دارن، مناسبه. اینجور مایوها برای توت فرنگی ها هم مناسبه چون اونها هم نیاز دارن که  باسنشون رو عریض تر و بزرگ تر به چشم بیارن. اما خوب توت فرنگی هایی که کمر خوبی دارند، می تونن همین مدل رو به صورت دوتیکه بپوشن و لازم نیست شکمشون رو قایم کنن. طبعا این مدل پایین تنه برای موزها هم مناسبه که می خوان فرم و حجم به باسنشون بدن.

 

مایوهای دامن دار قد رو کوتاه می کنن و کلا هم خیلی حرفه ای به نظر نمیان اما برای خانمهای سن بالاتر که به واسطه زایمان یا اضافه وزن هم شکم و پلو دارن و هم باسن بزرگ، گزینه های مناسبی هستن و کلا پایین تنه رو مخفی می کنن.

 

3

 

مایوهای مدل اسلیپ، یعنی اونهایی که قسمت پایین تنه شون پاچه نداره و اصلا برش بازتری برای پا داره و جای خروجی پاهاش رو به بالا و بیضیه، برای گلابیها مناسبه چون حجم باسن رو کمتر نشون می ده و رونهای پر رو باریک تر و کشیده تر به چشم میاره. کلا این مدل برش پایین تنه مایو برای قد کوتاه ها هم بسیار مناسبه چون همون طور که گفتم پاها را کشیده نشون می ده. اگر قدتون کوتاهه دنبال مایوهایی باشین که قسمت خروجی پاها کشیده و باز روبه بالا باشن.

 

4

 

در مورد انتخاب مدل بالاتنه مایو، مایوهایی با بند پهن پشت گردنی برای حجم دادن به سینه های کوچیک مناسبه و اگر از انواعی باشه که اسفنجی و پوش آپ Push-up یا همون بالابرنده باشه که دیگه عالیه، چه یه تیکه اش، چه دوتیکه اش. پس اینجور مایوها طبعا بیشتر برای موزها و گلابی ها مناسبه.

 

مایوهایی با بند بالاتنه نازک، چه پشت گردنی و چه بند صاف و حتی دکلته و بدون بند، برای افرادی مناسبه که سینه هاشون فرم و سایز مناسبی داره و نه احتیاج به حجم دادن داره، نه احتیاج به بالاکشیدن و نه جمع و جور کردن. کلا مایوهایی با بالاتنه برش مثلثی، به خصوص اونهایی که مثلث هاش به هم دوخته نیست و روی یه بند می شه آزاد حرکتشون داد، فقط برای سینه های متناسب طراحی شده و هیچ نوع کمکی به حجم دهی یا جمع و جورکردن و اینها نمی کنه.

 

و بهترین نوع بالاتنه برای سینه های بزرگ و حجیم و افتاده بالاتنه مشابه نیم تنه یا س*و*ت*ی*ن ورزشیه. منظورم از اونهاییه که بهشون می گن مدل اسپیدو. بندهای پهنی دارن که سینه رو سفت فشار می ده و می کشه بالا و بین دوتا کتف بندها به هم وصل می شه و یه حالت ضربدری پهنی می گیره. حالا اگه از مدلی باشه که زیر سینه یه جور کش مخفی داره و اسنفج کم لایه هم داره که بسیار عالی تر.

 

در ضمن موقع انتخاب مایو حتما به کاربردش دقت کنین. برای شناکردن جدی و آموزش شنا مایو یک تیکه سفت بخرین و برای آفتاب گرفتن و استراحت و خوش گذروندن کنار استخر و شنای کم؛ مایوی دوتیکه.

 

5

 

چند تا توصیه کلی هم برای انتخاب نهایی مایو دارم:

 

سعی کنین مایوتون حتما دولایه باشه یا لا اقل در قسمت جلو آستر داشته باشه. مایوها؛ به خصوص مایوهای رنگ روشن وقتی خیس می شن به شدت بدن نما می شن. مایوهای خوب حتما قسمت جلوشون دولایه است. اگر مایو رو برای پوشیدن در محیط مختلط تهیه می کنین، حتما هر سایز سینه ای که دارین بالاتنه رو اسفنج دار بگیرین چون شکل سینه ها در برخورد با آب سرد جور نامناسبی می شه. حتما و حتما هم مایو دولایه یا آستردار بگیرین، به خصوص در قسمت جلوی بدن.

 

اگر مایو رو از فروشگاهی می خرین که بهتون اجازه پرو می ده، حتما مایو رو با لباس زیر پرو کنین و دقت کنین در محل مرکزی فاق مایو از داخل باید یه برچسب پلاستیکی محافظ بهداشتی چسبیده باشه که بعد از خرید اون رو می کنین. اگر مایو این برچسب رو داخلش نداشته باشه ممکنه هزارنفر قبل از شما امتحانش کرده باشن و با بدنشون تماس داشته باشه.

 

دیگه اینکه مایو در تماس با آب کش میاد. بنابراین مایویی نخرین که خیلی خیلی راحت تنتون بره یا حتی گشاد باشه. یه کوچولو مایو رو تنگ انتخاب کنین. در ضمن مایو رو بالافاصله بعد از استخر (به خصوص استخر سرپوشیده که آبش پر کلره) باید جداگانه با دست و آب سرد و بدون شوینده بشورین و بذارین خشک شه و گرنه به سرعت از بین می ره.

 

6

 

پی نوشت: دوستان عزیز، ازتون خواهش می کنم با یک کلیک و صرف چند دقیقه وقت از سایت کوچه گردان عاشق، خیریه ای که در شبهای قدر به خانواده های نیازمند کمک می کنه، دیدن کنید و اگر تمایل دارید بهشون کمک کنید. نقدی، غیر نقدی، همکاری و صرف وقت و انرژی، دوستان این خیریه نیازمند همه نوع حمایتی هستند. ممنون.

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22548 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #42 najmeh 1395-04-10 17:49
سلام نگارا جون
من مایو خریدم و این نکات رو رعایت کردم، اما خیلی نگران وضعیت بهداشتی استخرها هستم... همش میگن بیماری واگیردار میگیری چون هرکسی با هر تیپی و وضعیت سلامتی میاد
میشه راهنماییم کنی؟
#17386 Negara 2016-07-01 18:01:06
عزیزم سوالت رو چند بار در همین بخش برای دوستان دیگه پاسخ داده ام.

+14 #41 ~مریم~ 1395-04-10 16:28
سلام نگارا جون. من لیزر رو شروع کردمو میخواستم تجربه ام رو اینجا با بقیه به اشتراک بذارم. اول رفتم کلینیک به سیما که خیلی معروفه و شما هم گفته بودید. پزشک هاش اکثرا خیلی معروف و خوبن ولی باور کنید قیمت هاش الکی نجومیه. منم موافقم که برا لیزر باید جای خوب و گرون رفت ولی اینجا بدون اینکه امکانات خاصی رو برای بیمارا در نظر بگیرن الکی شارژ میگیرن. باورتون میشه من یه جلسه برا ساق پا رفتم ازم یه میلیون تومن گرفتن!!! به دکترم گفتم گفت اینجا همینطوریه و الکی شارژ میگیرن. دتکر همونجا بود. بهم گفت میتونم برم مطبش برای قیمت مناسب تر. جلسه ی بعد رفتم مطب که نزدیک همکن به سیماست. کل بدنرو جلسه ای ۸۰۰ گرفت. دستگاهشم مثل به سیما الکس بود. تازه سیستم کولینگ هم داشت و اصلادردنداشت برخلاف به سیما که مجبور شدم از پماد بیحسی هم استفاده کنم و باز هم درد داشت کلی چون دستگاهش قدیمی بود. خواستم بگم برا لیزر نرین به سیما بهتره. ولی میدونم برای مشکلات پوستی زیاد میان اونجا و خوبه. در ضمن خیلی هم بی امکاناته و به بیمارا هم بها نمیدن
+2 #40 آنیا 1395-04-09 16:25
سلام نگارایی جونم ممنون بابت پاسخ دادن تو پرسش و پاسخ
هزاران گل تقدیمت @-}--@-}--@-}--@-}--*n
راستی نگارا میشه عکس پوست منو حذف کنی فکر کردم حذف میکنی مثل همیشه :|
راستی من بازم درگیرم کلا :|:|
#17385 Negara 2016-07-01 17:59:08
عزیزم من نوشتم عکسهای خصوصی رو حذف می کنم. عکس پوست خالی بدون قیافه و بقیه صورت واقعا خصوصیه؟

+3 #39 الهام 1395-04-09 08:26
سلام نگارا جان. من شنیدم بعضی استخرای سرپوشیده به جای کلر ازن می زنن به آب که خیلی بهتره و صلا عوارض کلر رو نداره. شما می دونید کدومان؟
#17384 Negara 2016-07-01 17:58:19
من والا اولین بار از شما شنیدم.

+6 #38 Roshana 1395-04-09 00:11
نگاراجان خواسته م ربطی به موضوع پست نداره ولی میشه یه توصیه کنی در مورد این که چطور از لباسامون نگهداری کنیم تا زود خراب نشن؟منظورم شستشوست که حتی با این که بر اساس برچسب لباس عمل میکنم لباسام زود خراب میشه.حالا هم که تابستونه و بیشتر شستشو انجام میشه.
+2 #37 مریم 1395-04-08 20:34
سلاااااام, چه سایتی خوبی یافتم, بسی مشعوفم :دی
اول فکر کردم اشتباه اومدم... مایو ... میوه .... من کیم؟! اینجا کجاست؟! مطالب قبلی رو خوندم و تازه فهمیدم چه خبره :) من یه گلابی ٢۶ ساله و لاغر هستم با دور سینه ٨٣ دور کمر ٧٠ و دور باسن ٨۵, عاشق شنام, اما الان فهمیدم مایومو اشتباه انتخاب کردم :( یه مایوی صورتی جیغ پادار, راستش من خجالت میکشم ناحیه بیکینیم رو کسی ببینه برای همین همیشه مایو پادار میگیرم, البته با اینکه گلابی ام اما شکر هدا باسن و رونهای خوش فرمی دارم یعنی همین دو قسمته که منو متمایز میکنه :) امسال عید برای اولین بار موهامو رنگ کردم, میخوام بدونم اب استخر به موهای رنگ شده اسیب میزنه یا نه؟
#17383 Negara 2016-07-01 17:57:58
خوش اومدی مریم جان :)
بله، آب استخر کلر داره. به خصوص استخر سرپوشیده. که رنگ مو رو می بره.
کلاه شنای پلاستیکی از پارچه ای برای حفظ رنگ مو بهتره.

-41 #36 قطره 1395-04-08 15:38
سلام
ممنون از رهنماييهات نگاراجون
چقدر ديد بازي در تجزيه تحليل همه چيز داري!بهت تبريك ميگم
اين پست هم عالي بود مثل هميشه
اما يك نكته!عزيزم بنظر من اصلا درست نبودتوي چنين سايتي كه اين همه خواننده داره اسمي از استخر مختلط!!!!ميبردي!بنظر من(و صدالبته از نظر شرعي) كه اصلا رفتن به اينجور جايي درست نيست، و اسم بردن از چنين جايي به همين راحتي و صراحت تبليغ اون مكان محسوب ميشه. بنظرم اون قسمت رو پاك كني بهتره
#17382 Negara 2016-07-01 17:56:47
مرسی از تعریفت. در مورد انتقادت هم با تو موافق نیستم. من برای همه نوع آدمی از همه جور قشری مطلب می نویسم و از اول هم همین طور بوده و جذابیت سایت هم به نظر خودم اینه که از آدم محجبه توش مطلب پیدا می کنه تا بی حجاب. بدون قضاوت.

+3 #35 sepideh 1395-04-08 14:54
سلام
با این توضیحاتی که دادید برای یه توت فرنگی قد کوتاه مایو پاچه دار مناسبه یا اسلیپ؟
چون پاچه دار باسن رو بزرگتر نشون میده و اسلیپ قد رو بلندتر
#17381 Negara 2016-07-01 17:55:22
بله باید ببینی اولویت اصلاحی توی بدنت چیه. بیشتر بزرگی سینه تناسبت رو به هم می زنه یا کوتاهی قد.

+2 #34 کلودیا 1395-04-08 10:45
در مورد عینک شنا چطور؟چه رنگی و چه مدلی برای صورتها و رنگای پوستای مختلف مناسبه؟وسایل دیگه مثل گوش گیر
دماغ گیر و کلاه برای شنا ضروریه؟بدون عینکم میشه شنا کرد؟
#17380 Negara 2016-07-01 17:54:46
عینک شنا مدلهاش که تقریبا یکیه. رنگش هم تابع قانونیه که برای رنگ مایو گفتم. بقیه سوالاتت رو هم برای دوست دیگه ای همین جا پاسخ دادم.

+1 #33 نازیلا 1395-04-08 09:41
معلومه پاهای یک گلابی قد بلند زیباست !!!!!!!!
ولی یک گلابی لاغر باقد کوتاه اصلا پاهای زیبایی نخواهد داشت !!!!!!!!
مثل من که قدم 158 تاست !
بنظرت توی سن 16 سالگی قدم بلندتر میشه؟
هرکاری میکنم یک سانت هم اضافه نمیشه که نمیشه !!!!
تنها مشکلی که با بدنم دارم قد کوتاهیم هست !
#17379 Negara 2016-07-01 17:53:37
بسکتبال و شنا می گن کمک می کنهو شاید هنوز هم موثر باشه.

+3 #32 Hoda 1395-04-08 05:29
نگارا جون ممنون که همه چیزو دقیق بهمون یاد میدی . از وقتی که خواننده سایتت شدم خیلیییی بیشتر دقت میکنم به پوست و مو و لباس و ... و همیشه مطالبت رو میخونم و لذت میبرم :-)
وظیفه دونستم تشکر کنم بازم ممنون عزیزم
+3 #31 misscall 1395-04-08 00:56
من هروقت برنزه میکنم یا حتی کرم یک درجه تیره تر از پوستم میزنم همه میگن بهت نمیاد و زشت شدی حتی یبار یکی از استادامون برای اولین بار منو برنزه دید اونم نه خیلی تیره یهو جا خورد گفت فلانی چرا اینشکلی شدی!!!
واقعا خودمم حس میکنم خیلی زشت میشم
پوست خودم خیلی سفیده و چشم رنگی هستم و لاغر .نمیدونم چیکار کنم که چهرم تابستونی و روی مد باشه
#17378 Negara 2016-07-01 17:53:02
مطلب مربوط به تابستونی کردن آرایش رو بخون.

0 #30 نسترن 1395-04-07 14:43
سلام عزیزم
ممنون از مطالب خوبت در مورد انتخاب مایو :-)
1- توی افتاب پرتوهای مضر وجود داره که موجب سرطان میشه و اینکه نباید به مدت طولانی در افتاب باشیم. خیلی جاها گفته شده برنزه کردن با افتاب اشتباهه و راههای دیگه ای رو باید استفاده کرد! واسه خودم همیشه سواله که از طرفی با سوراخ بودن لایه ازن و وجود پرتوهای مضر خورشید چطور میشه از ویتامین دی اون استفاده کرد؟
2- واسه پوستی که برنزه نیست و رنگ طبیعیشو داره، توی گرمای تابستون استفاده از رنگهای روشن وشاد یعنی توصیه نمیشه؟! اونطوری که دل ادم میگیره با این رنگای تیره :sad:
#17334 Negara 2016-06-27 19:59:28
1. مطلبی که در مورد برنزه کردن دارم رو خوندی؟ ضدآفتاب برای همینه.
2. ببین خوب می تونی بپوشی. اما بهترین رنگ برات نیست. زیادی یخی به نظر میای.

-2 #29 samaa 1395-04-06 23:40
مرسی که به موقع پست های مفید می ذاری. در صدد بودم برم مایو بخرم. در واقع فقط منتظرم ماه رمضون تموم بشه و از لب ساحل پابرهنه بدوئم و خودمو پرت کنم تو آب :D :lol:
0 #28 هلیا نادری 1395-04-06 20:04
چرا هیچ عکسی از ادل با بیکینی نیست؟چون چاقه؟
چرا عکسای پرنس چارلز کنار دریا با شلوارک تا زانوئه ؟ ولی پرنسس کیت همسرش با بیکینی. پرنس چارلز که چاق نیست.
#17333 Negara 2016-06-27 19:57:45
به احتمال زیاد، بله.
اون شلوارک نوعی از مایو مردونه است که خیلی رایجه. جنسش مایوییه.
ربطی به چاقی نداره، اکثر آقایون از اون مایوهای تنگ و ترش شناگری خوششون نمیاد.

+5 #27 jinaa 1395-04-06 19:51
اینکه نوشتی افراد چاق مایو یه تیکه داشته باشن به نظرم زیاد جالب نیست،مثل یه تکه گوشت قلمبه به نظر میان،اگر مایوشون دو تیکه باشه و تاپ و مایو پایه دار به نظرم بهتر باشه .
با روشنا هم موافقم

کاش یه پست هم درباره ی لباس زیر بنویسد.ببینید این عکسا چقدر خوب بودن و سایت هم فیلتر نشد.(ترغیب نگارا! :lol: )
+1 #26 فاطيما 1395-04-06 16:21
سلام نگارا جان پست مفیدی بود خسته نباشی:)
به سایت کوچه گردان عاشق هم سر زدم ممنون که اطلاع دادی .
موفق باشی .
-1 #25 rose 1395-04-06 16:11
سلام و روزت بخیر نگارا جان.
با اندروید، تو بخش پرسش و پاسخ، کد امنیتی رو وارد میکنم، اما هربار میگه کد امنیتی رو در فیلد خودش وارد کنید.
مشکل از سایته یا از من؟
متشکرم.
#17332 Negara 2016-06-27 19:56:40
فکر کنم مشکل از شماست چون بقیه تند تند دارن سوال ثبت می کنن.

+1 #24 آنیا 1395-04-06 15:51
باشه :|
حالا نمیشه یکم یکمااااا تقلب برسونی نگارا جونم؟
;-):-*:-*
راستی پرسش و پاسخ خرداد ماه کجاست الان نیست چرا؟ اردیبهشت هست ولی خرداد ماه نه چراااا؟؟ شاید هم من نمیبینم
#17331 Negara 2016-06-27 19:56:16
مرسی که گفتی. درستش کردم.

+3 #23 Zahra 1395-04-06 14:55
سلام من خودم چون پایین تنم بزرگه و اصطلاحا گلابی شکله مایوم مشکیه انتخاب خوبیه ایا؟؟؟؟
#17330 Negara 2016-06-27 19:54:34
بد نیست اما برای کوچیکی بالاتنه ات کاری نمی کنه.

forum banner mobile