چی نپوشیم؟
پنج شنبه, 07 مرداد 1395 ساعت 18:15

فشن نامه کوش آداسی نگارا

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

ازتون خواهش کرده بودم بهم فرصت بدین که براتون یه فشن نامه خوب آماده کنم. این هم فشن نامه کوش آداسی. اگر دوستان جدید بپرسن فشن نامه چیه چی می گین؟ یک مشاهده نامه یا سفرنامه با تم فشن و آراستگی. خوب بفرمایید. کوش آداسی یه شهر ساحلیه در ساحل تقریبا جنوب غربی ترکیه و مشرف به دریای اژه. روی سواحل زیبای کوش آداسی که وایمیسین اون طرف دریا و در فاصله خیلی نزدیک جزایر یونان رو می بینین. 

2

 

کوش آداسی یه شهر ساحلیه در ساحل تقریبا جنوب غربی ترکیه و مشرف به دریای اژه. روی سواحل زیبای کوش آداسی که وایمیسین اون طرف دریا و در فاصله خیلی نزدیک جزایر یونان رو می بینین. برای رفتن به کوش آداسی شما به فرودگاه ازمیر می رین و از اونجا با اتوبوسهای مخصوص ترنسفر هتلهای مختلف دنبالتون میان و بعد از نیم ساعت تا چهل دقیقه به هتل هاتون می رسید. هتلهای کوش آداسی دو دسته هستند. دسته اول هتلهایین که توی شهر هستن و قیمت اقتصادی تری دارن و معمولا بسیار تر و تمیز با یکی دو استخر هستن و شامل صبحانه می شن یا حالت ALL (All-inclusive)  به معنای «در بر گیرنده همه هزینه ها» دارن که در همه ساعتهای روز چیزهایی برای خوردن به صورت بوفه و اینها پیدا میشه و وعده های غذایی رو هم در بر می گیره. گروه دوم هتلهایی هستند که به اسم ریزورت (resort) معروفن و کمی با شهر فاصله دارن و اکثرشون دقیقا به ساحل چسبیده اند و خیلی وسیع هستند با تفریح های مختلف و تقریبا حالت شهرکی دارن که اگر کار خاصی نداشته باشی، می تونی در کل سفر ازشون خارج نشی. این هتلها بیشتر حالت U-ALL (Ultra All-Inclusive) دارن که یعنی خلاصه به شدت هرچه تمام تر هرچی بخوای بخوری و اکثر خدماتی که لازم داری و طبعا همه وعده های غذایی و اسنک و نوشیدنی و همه چیز در این هتلها بدون پرداخت پول انجام می شه. نمی گم رایگانه چون طبعا این هتلها گرونتر هستند و شما از قبل هزینه همه چیز رو پرداخت کردین و سودی هم برای خودشون باقی مونده. اما در هر حال این هم لذت داره که آدم اصلا با خودش پول حمل نکنه و هر رستوران و بار و کافه ای که می شینه یا هر برنامه نمایشی که می بینه، آخرش بدون پرداخت پول پاشه بره دنبال زندگی اش.

 

4

 

طبق اصول فشن نامه نویسی، باید بهتون یه دید کلی بدم از اینکه مردم در این شهر چی می پوشن. اما چون هتل ما از نوع دوم و ریزورتی بود، ما اصلا از هتل خارج نشدیم و من هیچ ایده ای درباره شهر کوش آداسی و مردمش ندارم. برای همین این بار تصمیم دارم براتون کمی از آداب لباس پوشیدن و مشاهدات فشنی در یک هتل ریزورت پنج ستاره در یک شهر ساحلی بگم.

 

3

 

 برنامه روزانه مسافرها در این جور هتل ها معمولا کلا حول محور دو تا فعالیت می گذره:  فعالیت اولی گذروندن وقت در استخر و دریا و فعالیت دومی خوردن و نوشیدنه. کوش آداسی، مارماریس، بدروم، آنتالیا و این جور شهرهای ساحلی ترکیه، شباهت های زیادی به هم دارن. اما به نظر من کوش آداسی جو خیلی بهتری از آنتالیا داره چون خیلی خیلی خانوادگیه و مشتری های هتل ما اکثرشون خانواده های ترک، آلمانی، انگلیسی، امریکایی و.. بودن که اومده بودن با خانواده کوچیکشون چند روز رو کنار استخر و دریا خوش بگذرونن. وقتی می گم خانواده، منظورم زوج های بیست و خورده ای یا سی و خورده ای ساله با معمولا دو تا بچه زیر 10 ساله. بنابراین در این جور هتل ها برنامه روزانه اکثر مردم استراحته.

 

5 

 

معمولا سروصبحانه ازساعت 7 صبح شروع می شه و تا حدود یازده ادامه داره ولی اکثر مسافرهای هتل حدود 8-9 برای خوردن صبحانه به رستوران می رن چون فعالیت های رسمی استخر (که البته منعی برای شنا در ساعت های دیگه وجود نداره) از ساعت 10 صبح شروع می شه. درِس کد (dress code) یا قانون لباس پوشیدن برای صبحانه ریلکس و راحته که البته طبق تابلویی که در ورودی رستوران نصب شده، حضور در رستوران با مایو یا دمپایی خیلی پسندیده نیست. البته این رو هم بگم که اصلا تذکری در کار نیست، اما خود مردم درس کد رو رعایت می کنن. معمولا سر میز صبحانه مسافرهای هتل با لباسهای سبک و راحتی میان که زیرش هم مایوشون رو پوشیده اند و آماده هستن که از رستوران مستقیم کنار استخر یا دریا برن. لباس رومایویی برای اکثر خانومها پیراهن های گشاد کوتاه یا بلوزهای بلند از جنس حریر یا تور دانه درشت (که از زیر مایو رو نشون میده) و دمپایی یا صندله.

 

6 

 

اکثر خانومها موقع خوردن صبحانه و البته به خاطر اینکه مستقیم می خوان به ساحل برن، موهاشون جمعه و یا به شکل دم اسبی و یا به شکل گوجه پشت سرشون بسته شده. بچه ها با مایو و یه لباس مختصر مثل دامن یا شلوارک و آقایون با مایو که خودش به شکل شلوارکه و یه تی شرت آستین حلقه ای یا گشاد و دمپایی سر میز صبحانه می شینن. در مورد کیفیت و تنوع غذا که بخوام بگم واقعا خودش یه مطلب طولانی دیگه است و از موضوع صحبت ما به دوره. اگر دوست دارین سفرنامه های متنوع به کوش آداسی و سواحل ترکیه رو بخونین یا کلا سفرنامه خوندن رو دوست دارین توصیه می کنم به سایت لست سکند Lastsecond.ir برین که یکی از سایتهای مورد علاقه منه و خیلی چیزهای جالبی توش می شه مطالعه کرد. این سایت مجموعه مفصلی از سفرنامه و نقد و بررسی هتل های مختلف داره که می تونه اطلاعات کلی درباره این نوع سفرها بهتون بده. خلاصه در یک کلام بخوام بگم: یک هتل U-ALL کنار دریای اژه واقعا قطعه ای از بهشته.

 

9 

 

در هر صورت، بعد از صرف صبحانه و با بلند شدن صدای تیم انیمیشن یا تیم سرگرم کننده هتل از سمت استخر، اکثر مهمونها کم و بیش به سمت استخرهای هتل می رن. هتلها معمولا چند تا استخر بزرگسالان و چند تا استخر کودکان و یکی دو تا استخر با سرسره های آبی و اینها دارن. هر کسی بر اساس سلیقه و شرایطش می ره و تخت های مخصوص آفتاب گرفتن و چترهای سایه بون مورد نظر خودش رو در کنار یکی از این استخر ها، یا توی ساحل اختصاصی هتل یا روی اسکله کنار دریا انتخاب می کنه و مستقر می شه. در هتل ما یک سری کابانا یا آلاچیق چوبی روی سطح استخر و روی سطح دریا هم بود که با پرداخت مبلغ نسبتا گرونی می شد از امکانات سایه، یخچال پر از خوردنی و نوشیدنی و تخت خواب داخل اونها یا تخت آفتابی بیرون اونها به صورت خصوصی استفاده کرد.

 

11

 

خلاصه بعد از مستقر شدن، لباس های رویی رو در می آوردن و بچه ها وارد استخر می شدن و مشغول شنا و عشق و حال می شدن و خانومها هم یا وارد استخر می شدن، یا روی تخت زیر سایه بون دراز می کشیدن و کتابی چیزی می خوندن و یا به خودشون روغن و لوسیون می زدن و دراز می کشیدن برای آفتاب گرفتن. اکثر مایوهای خانومها بیکینی (دوتیکه) بود و مایوهای آقایون هم حالت شلوارکی (البته از جنس مخصوص مایو) داشت. نکته جالب که همیشه کنار استخر و ساحل های خارجی توجه من رو جلب می کنه اینه که هر کسی با هر هیکلی راحت مایو پوشیده و خیلی در بند این نیستن که مثلا چون شکم دارن، فلان مدل مایو رو بپوشن و این حرفها. این نکته هم به ذهنم اومد که اگه دوستان چی نپوشیمی من اینجا بودن و طبق اصول لباس و مایوشون رو انتخاب کرده بودن، کلا یه تیم خیلی خوش لباس و خوش تیپ اینجا بود که یک سرو گردن از همه اروپایی ها بهتر لباس پوشیده بود!

 

10 

 

در مورد مایو، هر چی سن خانمها بالاتر بود، مایوها پوشیده تر بود و خانمهای مسنی هم بودن با مایوهای یک تکه دامن دار و غیره. جوون ها اکثرشون با بیکینی بودن. البته این رو هم بگم با اینکه بیکینی پوشیده بودن، بیشترشون از نوع بیکینی های بند پهن و پشت گردنی و کلا پر پارچه بود و از اون نوع بیکینی های خیلی نخی و خیلی لختی و مثلث کوچولوها تقریبا نبود یا خیلی خیلی کم بود. خانوادگی بودن جو هم خوبی اش این بود که خیلی کم مردها در حال چشم چرونی بودن و بیشتر هر کسی حواسش به کار زن و بچه خودش و رسیدگی به اونها و بازی کردن با بچه ها و حفظ امنیتشون در حال شنا بود. جدی بگم به جز چند مورد که تک و توک پیدا می شد، از بچه داری مردها و توجهشون به بچه های کوچولو و کول گرفتن بچه های خیلی فسقلی تو آب و بازی کردن باهاشون واقعا لذت بردم.

 

12

 

در مورد درس کد Dress Code در کنار استخر و دریا باید بدونین که مایوی تنها فقط موقع شنا یا دراز کشیدن روی تخت بود و اکثر خانمها موقعی که می خواستن از این طرف به اون طرف برن، مثلا برن بار یا کافه کنار استخر یا مثلا بچه رو ببرن دستشویی یا کلا در حال حرکت، یه شالی چیزی روی کمر یا از بالای سینه شون می بستن. البته نه اینکه نمی شد با مایو این ور اون ور بری، ولی خوب کلا در کشورهای خارجی این قضیه رسمه که مایو مال توی آبه و بیرون آب و موقع تردد توی فضاهای هتل یا ساحل، یه چیزی روی مایو می پوشن یا می بندن. اکثر خانمها یا آرایش ندارن یا اگر مثل من آرایش ملایمی می کردن حتما از مواد ضدآب جدی استفاده می کردن. من خط چشم و ریمل ملایم و رژ ضدآب می زدم و تا آخر ساعت استخر هم خوشبختانه سر جاشون باقی بودن.

 

8

14

7

 

خوب، بگذریم. در هتل ما ناهار دقیقا بعد از تایم صبحانه تا ساعت5 عصر تو رستوران و اسنک بار کنار استخر سرو می شد و تیپ مهمونهای هتل همه مثل زمان صبحانه بود چون وسط تایم استفاده از استخر و ساحل می اومدن غذا می خوردن. خوبی این قضیه این بود که کسی مجبور نبود بره اتاق لباس عوض کنه و بره رستوران. لباسها مشابه زمان صبحانه و چهره ها آفتاب خورده تر و موها خیس تر بود! بعد از خوردن ناهار، شنا و تفریحات استخری و دریایی ادامه پیدا می کرد. برای اینکه سوال پیش نیاد، توضیح بدم که تیم انیمیشن که اون بالا اسمش رو بردم و در اکثر هتلهای ریزورتی هست، از صبح تا آخر تایم استخر که حدود 6 و 7 بعد از ظهر بود، بازی های مختلف و ورزش و مسابقات مختلف رو برای مهمونها توی آب یا لب آب اجرا می کرد و کسانی که دوست داشتن می تونستن برن و از این سرگرمی ها استفاده کنن. واترپلو، دست رشته، رقص در آب، رقص بیرون آب، ورزش و نرمش در آب، والیبال ساحلی، مسابقه حفظ تعادل توی آب و حتی استپ رقص و صندلی بازی توی آب!

 

13

 

و بالاخره اکثر مهمونهای هتل حدود 5 و 6 بعد از ظهر لوازمشون رو جمع می کردن، لباسها رو روی مایوها می پوشیدن و می رفتن به اتاقهاشون که استراحت کنن، دوش بگیرن، به آفتاب سوختگی ها رسیدگی کنن و برای برنامه های شب آماده شن. برنامه های شب هتل از ساعت 7 شب  شروع می شد. هتلهای اون منطقه اغلبشون به رسم اروپایی و به خاطر خانوادگی بودنشون، سرو شام رو از ساعت 7 شروع می کردن. بهترین تایم هم برای رفتن به رستوران برای شام همین حدود هفت، هفت و نیم شب بود که می تونستی در حال غذاخوردن توی بالکن رستوران منظره زیبای غروب خورشید روی سطح دریای اژه رو تماشا کنی. توی تیر ماه، خورشید حدود ساعت هشت غروب می کرد.

 

18 

 

چهره هتل موقع برنامه های شب کاملا با روز متفاوت بود و درس کد Dress Code هم زمین تا آسمون با روز فرق داشت. همه لباسهای تمیز و مرتب و کمی رسمی می پوشیدن، خانومها آرایش می کردن و موهاشون رو درست می کردن و آقایون هم اغلب شلوارک رو کنار می گذاشتند و شلوار بلند می پوشیدن (البته منعی هم در کار نبود). دمپایی ها هم جاشون رو به کفش ها و صندل های رسمی تر با کمی پاشنه می دادن. اگر در مورد لباس خانومها بخوام بگم، چون اصولا همه از زیر آفتاب اومده بودن و کم بیش پوست ها آفتاب دیده و حساس بود، لباسها با اینکه مرتب و صاف و صوف بود، حالت لباسهای قالب بدن چسبیده و پارچه های سفت و قطور تنگ و ترش نداشت. بیشتر پیراهن ها رنگی تابستونی تا زانو و بالای زانو بود. زیورآلات بدلی کمی برق برقی، گردنبندها بلند و رنگی و گوشواره ها درشت، موها باز و بیشتر موجدار و آفتاب دیده و آرایش ها ملایم با تاکید بر المانهای تابستونی بودن.

 

15

17

 

من خودم اونجا با توجه به اینکه پوستم رو برنزه کردم، شبها آرایش خیلی لایت تابستونی می کردم که قبلا هم براتون درباره اش مطلب نوشته ام. کرم پودر رو کلا کنار گذاشتم و برای اینکه پوست صورتم خراب نشه کمی لوسیون افترسان به صورتم می زدم، سایه ملایم طلایی قهوه ای، خط چشم مشکی، با ریمل فراوون و رژ لب براق و کم رنگ با تم رنگهای جیغ مثل سرخابی که کنار پوست برنزه و طلایی خیلی قشنگ می شه. عطرتون در این جور سفرها باید ملایم  و خنک باشه چون کلا خودتون و همه مهمونهای دیگه تمام روز رو در آفتاب و گرما گذروندین و احتیاج به آرامش و خنکی دارین.

 

16

 

ساعت نه و نیم سرو شام تموم می شد (و البته شام دیر وقت از یازده شب تا صبح سرو می شد) و همه در حال انفجار از خوردن و آشامیدن به سمت آمفی تئاتر روباز هتل می رفتن که تیم انیمیشن هتل اونجا برنامه های سرگرم کننده شبانه روی سن اجرا می کرد. هر شب چند برنامه جالب متفاوت با شبهای دیگه روی سن برگزار می شد. از اجرای رقص های مختلف گروهی با لباسهای زیبا و نورپردازی جذاب تا انواع حرکات آکروباتیک و بندبازی و ورزشهای نمایشی و مسابقه بین مهمونهای هتل؛ و کلا دو ساعتی سرگرمی های شاد و جذاب همراه با نوشیدنی برای مهمونها برقرار بود. چیزی که خیلی به ما چسبید این بود که فینال بازی های یورو 2016 رو در همین آمفی تئاتردر فضای باز و با پروجکشن روی پرده بزرگ دیدیم و همون شب هم هشتمین سالگرد عروسی مون بود و کلی لذت بردیم و خاطره انگیز شد.

 

بعد از این برنامه ها معمولا یک ساعتی برنامه رقص یا آواز و کَریوکی Karaoke مهمونها روی اسکله لب ساحل برگزار می شد که البته فعالیت مورد علاقه ما در این تایم این بود که خوش و خرم و بعد از خوردن و نوشیدن فراوان بریم توی همون کاباناهای (آلاچیق های چوبی) روی سطح آب  که در طول روز دویست یورو هزینه اجازه شون بود و شب ها رایگان بود، دو نفری خلوت کنیم و روی تخت های تراسشون در چند سانتی متری آب دریای اژه دراز بکشیم و از صدای آب و موسیقی که از سمت هتل می اومد و منظره ماه روی دریا لذت ببریم. حاصل این تجربه لذتبخش این عکس بود که در زمان خودش در اینستا براتون گذاشتم.

 

19 

 

فشن نامه رو همراه با چاشنی سفرنامه ای کردم که بگم مطمئنا این نوع سفر و چنین محیطی برای همه دوستان مناسب نیست و صد البته که همه علاقه ندارند همچین سفری داشته باشند. آرزو می کنم هر نوع سفری که دوست دارین و باعث آرامش و لذت در شما می شه، به زودی شرایطش برای شما فراهم بشه و حسابی حالشو ببرین. البته که با توصیفاتی که کردم حتما درک می کنین که چرا عکسی از مردم در کار نیست و بعضی عکسها از اینترنته. فشن نامه کوش آداسی نگارا رو دوست داشتین؟

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22548 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-75 #44 قطره 1395-05-13 12:00
سلام
سلام به نگاراخانم و همه دوستان
خانماي گلي كه معتقدند حجاب يك امر شخصيه لطفا يه كوچولو وقت بذارن و اين متنو بخونن. اگر يه خانم تنها توي يك جزيره باشه يا توي خونش تنها باشه هيچوقت مجبور به حجاب نيست. فقط زماني بايد حجاب كنه كه در حضور افراد نامحرم باشه، اين خودش يك دليل واضح بر شخصي نبودنه حجابه، حجاب تاثيرات اجتماعي فراواني داره كه خداي مهربون ما كه خالق همه ماست و به زير و بم وجود ما آگاهه حجاب رو به ما هديه داده.
دوستاي گلم و نگارا خانم مهربون كه خوده من چيزاي خوبي ازت ياد گرفتم، دقت كنيد كه بي حجابي به مرور باعث سردي زوجين و عادي شدن اندام زن براي مرد ميشه.بذاريد هميشه براي مردا يه وجود اسرار آميز بمونيم.
دوستتون دارم
#17703 Negara 2016-08-05 10:06:22
قطره جان اصلا موضوع بحث در مورد خوبی یا بدی حجاب نبود. موضوع این بود که اولا خوبه یا بده که چنین محیطی در فضای سایت توصیف بشه و ثانیا آیا کسی که شرح توصیفی از چیزی می نویسه الزاما خودش هم مشغول به همون کارها و در همون شرایط بوده یا نه و سوم اینکه آیا اگر تصورمون چیزی هست درباره کسی، آیا باید مقطعی و موردی قضاوت کنیم یا کلی و با در نظر گرفتن همه اونچه درباره اون فرد می دونیم. لطفا مباحث با هم قاطی نشه.

-2 #43 Sadaf 1395-05-13 02:54
راستی قدم از شوهرم بلندتره و نمیتونم کفشای بلند و صندلای پاشنه دارو شیک برنم اکثر تیپام خوب نمیشه بخصوص تو این سفرها ... بنظرت چجوری تیپ برنم هم شیک باشم هم بلندتر نباشم.راستی دمپایی هم لازمه ببریم برای کنار ایتخر؟
مرسی که وقت میذارین من بی سلیقه ترین دختر دنیام تو تیپ و ظاهر
#17702 Negara 2016-08-05 10:03:45
عزیزم مطالعه که کردی بخشهای باقیمونده سوال رو در بخش پرسش و پاسخ بذار تو نوبت.
بله دمپایی باید ببرین.

+1 #42 Sadaf 1395-05-13 02:45
سلام همیشه به سفر
منم میخوام برم سفر خارجی که استخرو دریا هم داره
اولین تجربمه و اصلا نمیدونم چه لباسایی ببرم چه کفشایی چه زیور آلاتی
این سفرنامه بیشتر منو ترسوند اصلا ازین تیپ لباسها هم ندارم حتی نمیدونم تو خیابون چی بپوشم لطفا راهنمایی کنید
#17701 Negara 2016-08-05 10:02:50
عزیزم همه فشن نامه ها رو بخون. و با دکمه جستجو هم کلمات کلیدی مورد نظرت رو پیدا کن. زیاد نوشته ام.

+3 #41 لئونورا حبیبی 1395-05-13 00:15
راستی میتونم نظرتون رو در مورد طرحهای لباس کاروان ایران برا المپیک2016 بپرسم. میخواستم قسمت پرسش و پاسخ مطرحش کنم ولی دیدم تا اون موقع دیگه جذابیت نداره و این موضوع از تب وتاب افتاده! اگه شما بودید چه طرحی میزدید!؟ با دیدن رنگ و طرح جدید و طرح بقیه لباسای کشورای دیگه، ناخودآگاه به ذهنم رسید،اگه طراحان پرچمها، در دوران گذشته فکر اینجا رو میکردن به طور قطع یه رنگایی رو انتخاب میکردن برا پرچم،که با هم ست باشه! آخه رنگ قرمز و سبز (پرچم ایران) یا زرد و قرمز(چین) ناخودآگاه آدمو یاد آشپزخونه میندازن. طرح لباس ایران که شده پنیر و خیار و گوجه .طرح چین که به قول شهرونداش شده املت :lol: شاید این سوال برات جالب باشه: اگه قرار باشه یه پرچم طراحی کنی،از چه رنگهایی و چه تعداد رنگ و به چه فرمی(افقی یا عمودی) استفاده میکنی؟مستطیلی یا مثلثی یا دایره در وسط؟ از شکل یا آرم خاصی هم برای اون پرچم استفاده میکنی؟ترتیب بالا پایین بودنشون چطوریه؟
تا حالا به همچین ایده ای فکرکرده بودید!؟
و اینکه به جز پرچم کشور خوردمون، از بین پرچم کشورهای دیگه،کدوم پرچم به نظرت شیکتره؟
#17688 Negara 2016-08-02 19:49:32
قسمت لباس المپیک به نظرم طرحی که الان هست خوبه و من باهاش مشکلی ندارم. همین طرح سفید نهایی کمرون زیگزال رو می گم. من خوشم میاد. اما خوب اون کت دامن مشکیه رو از همه بیشتر دوست داشتم.
بقیه سوالها رو هم اگر دوست داشتی بذار توی پرسشها :)

+2 #40 نیلوفر 1395-05-12 23:10
سلام نگارای من خوبین؟
من کلی حرف زدم و همشو به خاطر این محدودیت حروف کامنتا پاک کردم :cry: خلاصه اینکه پسوردم یادم رفته بود و چند وقتی از جو صمیمی تو کامنتا عقب بودم.موقع تولد چی نپوشیم هم نتونستم تو صندلی داغ شرکت کنم :sad: الان سرم خلوت تره و ایمیلو یافتم از بین انبود ایمیلام و اومدم :) کلی نگران کودتای ترکیه بودم بابت این پستتون که دیدم قبلش برگشتین و رفع شد :) کلی هم از تغییرات و اتفاقات خوبم گفته بودم که دوباره یه خلاصشو میگم :) لاک گوشتی مات و مانیکور و یه سوهان با بافت ریز برای شفافیت ناخنام ، اعتیاد به دئودورانت صابونی نیوآ :) ، خوردن زینک و آهن و پیاده روی شبانه تو پارک ملت :) ، راستی تو مشهد استخر دانشگاه علوم پزشکی ازن داره به جای کلر ، چون گفته بودین اطلاع ندارین جسارت کردم.کلی دلم براتون تنگ شده بود. کلی تبریک بابت سالگرد ازدواجتون و بسیار تبریک بیشتر به همسرتون بابت داشتن فرشته مهربونی مثل شما:-)خلاصه میگم و ذوق و شوقمو نشون نمیدم که بتونم بیشتر حرف بزنم:P مامانم که گفته بودم همسن شمان و زیاد به خودشون نمیرسن ابورهاشونو هاشور زدن ، رفتن پیش دکتر پوست. هزارتا شد :sad:
+5 #39 مهدخت 1395-05-12 22:58
سلام نگارا...کامنتم ربطی به پست نداره..من مدتیه اصول حمام رفتن رو که گفتی انجام میدم...خیلی راضیم...موهام قبلا کمی وز داشت..الان خیلی خوب شده..فکرشم نمیکردم ک با رعایت کردن چند تا دستور العمل ساده مشکل حل بشه..از دیدن موهام تو اینه لذت میبرم و دعای خیرش رو برات میفرستم...
+18 #38 لئونورا حبیبی 1395-05-12 21:58
جواب بعضی از دوستان رو در رابطه با کامنت کاربر "ماه تابان" خوندم،دوستان بهتر نیست وقتی کسی ما رو مخاطب قرار نداده و هیچ حرف و صحبتی با ما نداره،ما هم سکوت کنیم. کامنتای شما منو یاد اطرافیان خانمم میندازه! وقتی با یکیشون سر یه مسئله کوچیکی بحث میکنی، هنوز خودش دهنشو باز نکرده، چند تا از این مریداش میریزن وسط و شروع به ........ میکنن . یا سر کلاس درس یه حرف کوچولو با استاد داری و قبل از اینکه استاد جوابتو بده بعضی از دانشجوها شروع میکنن به جواب دادن و اظهار نظر کردن بیخود!! به نظر من تا وقتی که بین دو نفر گیس وگیس کشی پیش نیومده و کار به قتل و چاقوکشیدی نکشیده اجازه بدیم دو نفر خودشون گفتگوشون رو تکمیل کنن. اون کاربر نظرشو گفت؛مدیر سایت هم محترمانه به اون نظر،پاسخ داد. اکی!؟ واقعا این رفتارتون رو اعصابه
+5 #37 عسل 1395-05-12 15:57
واقعا عالی بود خیلی خوب سفرنامه مینویسی نگارا جون. سالگرد ازدواجتون هم مبارک.
من یه سوال راجع به ارایش ضد اب دارم! من استخر زیاد میرم ولی ارایش نمیکنم چون برام پاک کردن ریمل و خط چشم ضداب خیلی سخته! میشه راهنمایی کنید از چه محصولی باید استفاده کنم که مژه هام کنده نشه.
ضمنا لاکم موقع استخر خراب میشه چون زیاد تو اب میمونم برای اونم اگر راه حلی دارین ممنون میشم بگی
#17687 Negara 2016-08-02 19:46:21
پاک کننده آرایش چشم رو با پد مخصوص خیس کن سی ثانیه بذار روی مژه بمونه بعد خیلی راحت پاک میشه.
مثلا پاک کننده ایوروشه
تاپ کوت از جنس سیلیکون بخر

-10 #36 نازیلا 1395-05-12 11:11
نگارا جان شما توی پست های مربوط به راهنمایی لباس پوشیدن !
همیشه سعی دارید نشان دهید که هر فرم هیکلی باید طوری لباس بپوشه که اندامش شبیه ساعت شنی بشه!
بنظرت این به دور از زیبایی و شیک پوشی هست که کسی دوست نداشته باشه فرم هیکلش با لباس پوشیدن شبیه ساعت شنی بشه؟
یک راهنمایی به یک گلابی لاغر میکنی که چه شکلی لباس بپوشه که یک موز لاغر و قد بلند بنظر برسه !؟
#17684 Negara 2016-08-02 19:45:06
عزیزم بخش پرسش و پاسخ 200 تا سوال تو نوبته. شما هم بذار تو نوبت. مرسی

-6 #35 sahar 1395-05-12 09:33
سلام نگارای عزیز و مهربون
من ازسایتت همیشه و همیشه استفاده کردم و واقعا ریتم زندگیم تا حدودی عوض شده
کلاس زبان میرم دارم رانندگیمو ادامه میدم ...خلاصه واقعا دارم رو خودم کار میکنم
نگارا جون شاید سوالم ربطی به سفرنامه زیبایی که کلی با ذوق نوشتی نواشته باشه اما خواهش میکنم جوابموبدی
میخاستم بدونم بین فر اس و بیگودی برقی کدوم بهتره بخرم
از فر اس استفاده کردم برای عروسیم خیلی بهم میاد اما دو دل شدم
لطفا راهنماییم کن
راستی سفرنامت انقد جامع بوذ حس میکردم اونجام واقعا

بوووووووووووووووووووووووووووووووس
#17683 Negara 2016-08-02 19:44:48
عزیزم بخش پرسش و پاسخ 200 تا سوال تو نوبته. شما هم بذار تو نوبت. مرسی

+5 #34 الهام 1395-05-12 08:42
ببخشید نگارا جان گفتی که برای اینکه تو آب نسوزم لوسیون با spf بالا بزنم. آخه تو استخرای تهران که نمی ذارن وقتی لوسیون زدی بری تو آب.
#17682 Negara 2016-08-02 19:43:42
لوسیون جذب بدن میشه. سفید رنگه مثل کرم رقیق. اصلا دیده نمیشه که جلوت رو بگیرن. بعد هم تو برو چهارتا قطره آب بریز رو سرت بگو دوش گرفتم برو تو آب. کی می فهمه چی زدی؟

+2 #33 منصوره1317 1395-05-12 03:00
سلام نگارای عزیزم. من قبلا تو اینستا ازت تشکر کرده بودم. من همون منصوره هستم که پسوردم رو یادم رفته بود. دوباره با ایمیل شوهرم ثبت نام کردم. نمی دونی چقد خوشحالم. مرسی بابت سایت خوبت
+11 #32 _khhelyana 1395-05-11 20:55
خیلی حرف اون خانم در مورد فضای پر گناه زشت بود :-|
توصیه میکنم فکر نکنن بهشت مال امثال خودشونه
یکبار هم برن کوش اداسی یا یه کشور خارجی افق دیدشون باز شه و معنی ارامش رو درک کنن منم سعی میکنم سرمو نکوبم به دیوار از دستشون!
من 6 سال پیش رفته بودم عالی بود خود بهشت شب ها تو تراس رو به دریا میخوابیدم یادش یخیر هعییی
ممنونم ازت
+3 #31 ♥ Mina ♥ 1395-05-11 15:13
بسیار عالی ♥ همیشه خوش باشیذ
+3 #30 س 1395-05-11 15:08
نگارا جون،خيلي مهربوني که ما رو هم با تعريف و توصيف سفرهات همراه ميکني
يه سوال با اجازه ات براي اينکه بدونم چه قدر پول مي خواد براي مسافرت اينجوري ،هزينه اين هتلي که گفتي چه قدره؟
يا اينکه کل هزينه سفرت چه قدر شد؟
اگه اشکالي نداره اسم آژانس مسافرتي رو هم بگو :-)
#17672 Negara 2016-08-01 16:42:11
عزيزم لطفا پاسخم به تارا رو بخون.

+1 #29 ~مریم~ 1395-05-11 13:48
نگارا جون مرسی به خاطر این فشن نامه ی عالی. یه جوری توضیح دادی که هرکس بخواد بره میدونه دقیقا باید چیا همراهش باشه. لازم میدونم به دوستان هم بگم که نوع پوشش یه چیز فوق العاده شخصیه و هیچ کس حق نداره دیگری رو قضاوت کنه. توی همه جای دنیا هر کی هر چی دوس داره میپوشه و دیگران هم به عقایدش احترام میذارن. بهتره دیدمون رو یکمی بازتر کنیم. مسلما این نوع سفرها برای هرکسی مناسب تر و هرکی دوس نداره میتونه نره!!!!
+1 #28 تارا 1395-05-11 08:22
نگارا جان فشن نامه مثل همیشه عالی بود. ممنون .ببخشید جسارتا میشه بگین نفری چقدر هزینه تون شد؟ واین که به غیر از هزینه بلیط و هتل هزینه دیگه ای واجب نیست ؟
#17669 Negara 2016-08-01 16:37:14
عزيزم بهتره اينجا صحبت قيمت نكنيم. سايت لست سكند و آژانسهاي معتبر به راحتي بهتون قيمت مي دن.
اين نوع سفر چون از هتل مي توني خارج نشي تقريبا خرجي جز هزينه پكج هتل و پرواز مي تونه نداشته باشه.

+1 #27 فاطمه 1395-05-11 02:39
سلام عزیزه دلم همیشه به سفرو شادی..واقعا عالی بود ممنون که ما رو هم شریک سفرات.وتجربه هات میکنی..ممنون از عکسایی که دیدم.واقعا قطعه ای از بهشت رو دیدم منظورم نوع پوشش یاتفریحات آدمهای اونجا نیست که صد البته اینو از ته دلم میگم شاید ابرو اونا پیش خدا خیلی بیشتر از من باشه.اون دریا اون آسمان اون غروب.فقط قدرت خدا رو نشون میداد..خدا رو شکر که سفر خوبی داشتی گلم.وما رو هم شریک کردی..سفر نامه تو دوست داشتم بلهههههه
+3 #26 Yakamvz 1395-05-10 20:31
مرســـــــــــــــــــی! خیلی لذت بخش بود مخصوصا اینکه با جزییات نوشته بودی و من اینجوری خیلی لذت میبرم چون به خیلی از سوالات ریزم جواب داده میشه :P :lol:
فقط یه سوال: شما نوشته بودی هتل های داخل شهر چون دورن توشون استخر داره، هتل های ریزورتی هم که کنار ساحلن باز توشون استخر داره؟!
کاش امکانش بود عکسهای واقعی که خودتون گرفتی رو بزاری :)
لطفا همیشه با جزییات بنویس! :P
#17668 Negara 2016-08-01 16:35:33
كلا استخر رو اكثر هتلها دارن و چند تا دارن. آخه هر كسي دوست نداره تو آب دريا شنا كنه و همه ساحلها شني نيستند. در ضمن بچه دارها با استخر راحت ترن با عمق دقيق و بدون ماهي و اينها.
اكثرا دريا رو تست مي كردن اما شناي طولاني رو در استخر مي كردن. البته به تاكيد گفتن درياي اژه كوسه نداره اما ممكنه ت. مناطق صخره اي روي sea urchin پا بذاري كه تيغ تيغيه.
نصف اين عكسها رو خودم گرفتم. بيشتر اونهايي كه از ارتفاع زياد و منظره وسيعه اينترنتيه.

+6 #25 دلارام 1395-05-10 17:57
بله که دوست داشتیم
واقعا از خوندنش لذت بردم ممنون عزیزم

forum banner mobile