چی نپوشیم؟
جمعه, 15 مرداد 1395 ساعت 16:00

چه جوری از بدنم راضی باشم؟ قسمت دوم

این مورد را ارزیابی کنید
(30 رای‌ها)

همون طور که در قسمت اول این مطلب نوشتم، این مطلب یه جورهایی یه جمع بندی و یادآوریه در مورد کارهای ساده ای که باید برای خودتون و بدنتون بکنین که بدن صاف و صوف و سالم و تمیز و زیبایی داشته باشین که از داشتنش ناراحت و خجالت زده نباشین. در مورد آرایش زیاد نوشته ام، اما اگر شما اهل آرایش‌های غلیظ و مفصل نیستین...

آرایش:

 در مورد آرایش زیاد نوشته ام، اما اگر شما اهل آرایش‌های غلیظ و مفصل نیستین یا همیشه فرصتش نیست، این مینیمم های ساده بهتون کمک می‌کنه در چشم خودتون و دیگران چهره آراسته و مرتبی داشته باشین.

 

 • قسم بخورین! همین الان قسم بخورین که هیچ وقت با آرایش نخوابین! البته قبلا هم توضیح داده ام که پوست های چرب جیکار کنن و پوست های خشک چیکار کنن. پس لازم نیست حتما صورتتون رو با آب و صابون بشورین. ولی به هیچ وجه با آرایش، به خصوص آرایش چشم، نخوابین. پوستتون داغون و پیر می شه.
 • اگر زیاد اهل ارایش نیستین، سراغ رنگهای عجیب و غریب که توی یه صورت معمولی پیدا نمیشه نرین. برای اونهایی که بلد نیستن یا اهلش نیستن یا آرایش خیلی خیلی سبک می خوان رنگ‌های صورتی، کرم، قهوه‌ای و اینها بهتره.
 • همیشه یادتون باشه که همزمان هم لب ها رو پررنگ و براق نمی کنیم، هم شش لایه سایه تیره رنگ و ریمل و خط چشم نمی کشیم. تمرکز یا روی چشم، یا روی لب. قبلا هم گفته ام.
 • اگر زیاد اهل آرایش نیستین، رژهای لوله‌ای و جامد با برق کم براتون از رژ مات یا مایع و رنگی بهتره.
 • برای تر و تمیز و شیک و ساده به نظر اومدن، رنگ رژتون رو نزدیک به رنگ اصلی لبتون انتخاب کنین. یکی دو پرده تیره تر یا پررنگ تر از همون. مثل همون قاعده ای که در مورد رنگ مو داشتیم.
 • همون طور که قبلا گفته ام رژگونه‌های تم صورتی برای پوست‌های روشن و تم هلویی (صورتی، نارنجی) برای پوست های تیره و برنزه مناسبه. رژگونه نارنجی یا سرخابیتون رو همین الان بندازین توی سطل لطفا.

 

2 

 

لباس:

 برای اینکه شیک و زیبا باشین و خودتون هم از بدن و هیکلتون راضی باشین، لازم نیست لباسهای زیاد و گرونی داشته باشین. اما خوبه که تعداد محدود لباسهاتون ست شده و مناسب فرم هیکلتون باشه و هارمونی رنگی و استایلی داشته باشه.

 

 • تیپ های مختلف رو با هم قاطی نکنین. شاید مد باشه، اما زیبا نیست. یا کلاسیک بپوشین یا کژوال. یا رسمی یا غیر رسمی. سبک‌های مختلف رو با هم قاطی نکنین.
 • برای خودتون کمد کپسولی درست کنین. البته در این لحظه از نظر صرفه جویی و بودجه بندی منظورم نیست. بیشتر منظرم از نظر اینه که بیشتر لباس‌هاتون جوری انتخاب شه که توی چند تا ست مختلف بتونه استفاده بشه. مطلب مربوط به کمد کپسولی رو مرور کنین.
 • لازمه واقعا تاکید کنم که مطالب مربوط به فرم بدن رو بخونین و طبق اون خرید کنین و لباسهایی که مناسب فرم بدنتون نیست و چاق و کوتاه نشونتون می ده رو رد کنین بره؟ نه، دیگه همه مون اینو حفظیم!
 • بر اساس مطالب سریالی که نوشته ام و بازهم ادامه خواهم داد و بر اساس نیازتون برای تکمیل ست های مختلف، یک لیست خرید از اونچه نیاز دارین توی کمدتون داشته باشین تهیه کنین و فقط از روی اون خرید کنین. از خریدهای برنامه ریزی نشده و انتخاب‌های لحظه ای معمولا چیز به درد بخوری در نمیاد. این لباسها بیشتر می شن همونها که همین الان با تگ مارک و قیمتشون ته کمدمون دارن خاک می خورن.

 

3

 

 • همون طور که در مطلب مربوط به انتخاب لباس مجلسی گفتم، لباس ها رو به دلیل زیبایی خودشون نخرین. به خصوص لباسهای حجیم و بزرگ مثل پیراهن و مانتو. لباسی رو بخرین که شما رو زیبا کنه و به شما بیاد، نه اینکه خودش خیلی خوشگل و جذاب باشه و شما هم تصادفا توش قرار بگیرین.
 • یه چیزی که خیلی مهمه توجه به درس کده Dress Code  رو در فشن نامه کوش آداسی توضیح دادم چیه. منظورم اینه که برای هر مکان و مجلسی چی مناسبه. اگر جایی دعوت می شین از میزبان یا مهمونهایی که باهاشون صمیمی هستین بپرسین که اونها چی می پوشن و ماجرا چقدر رسمیه. اگر کوه و دشت و پیک نیک و گردش می رین به لباس مردم توجه کنین که اکثرشون چی پوشیدن و وقتی می شنوین لباس و تیپ کسی رو مسخره می کنن توجه کنین که چی پوشیده و در چه مکانیه که این ترکیب نامناسبه. هم زیادی رسمی پوشیدن در یه محل غیررسمی ضایعه و هم زیادی کژوال و سرهم بندی لباس پوشیدن در یک موقعیت رسمی. اما اگر گیر افتادین بین این دو تا، در هر حال یه کمی رسمی تر و شیک تر از جمع بودن بهتره از اینکه از جمع کژوال تر و شلخته تر باشین.
 • از زیورآلات و اکسسوری های مناسب و به جا استفاده کنین. در مورد ست کردن زیورآلات قبلا مطلب دارم. در مورد انتخاب نوع گردنبند با یقه لباس هم مطلب دارم. کلا در این مورد زیاد نوشته ام. دست و بالتون رو خالی نگذارین و زیادی هم پر و شلوغش نکنین. در طول روز در هر دست یک مورد بین ساعت، انگشتر و دستبند کافیه (البته ساعت و حلقه با هم استثنائه). برای مهمونی و مجالس هم یه کمی براق تر و خاص تر انتخاب کنید و یه کمی بیشتر اما همه دست و بال و گردن و انگشتهاتون رو پر از اموالتون نکنین.
 • در انتخاب ترکیب رنگ لباسهاتون به همه چیز و به صورت یکجا توجه کنین. هیچ فایده ای نداره که مثلا مانتو و شالتون ست باشه، بعد یه شلوار جین با رنگ بی ربط و یه کفش کتونی کااااملا بی ربط اون پایین بپوشین. این ست کردن نیست. در ست کردن باید همه اجزای لباس رو با همه اکسسوری ها در نظر بگیرین و طبق هر اصلی که دوست دارین (من حداکثر 2 تا 3 رنگ رو در سر تا پا دوست دارم) رنگها رو انتخاب کنین. اصل یکی در میون که قبلا براتون گفته ام در ست کردن لباسها خیلی شیک تره تا کنار هم قرار گرفتن لباسهای یک رنگ.

 

4 

 

جاهای کوچیک اما مهم:

 بعضی از قسمتهای بدن یه عیبی دارند که خودمون کاملا بهشون عادت کرده ایم ولی به چشم غریبه ها میاد. توجهتون رو ببرین به اندام های کوچیک بدن مثل ناخنها، دور چشمها، انگشتهای پا و نقاط فراموش شده ای که تمیز کردن یا رسیدگی بهشون می تونه خیلی باکلاس تر و مرتب تر به نظر بیارتتون.

 

 • ناخن‌هاتون رو مرتب و تمیز نگه‌دارید. شاید اهل لاک و مانیکور نباشین، اما یادتون نره که ناخن‌های گاز گرفته و ناسور، ریش‌ریش‌های زخم شده و پاره‌پاره، زیر ناخن کثیف چه در دست و چه در پا هم به دیگران چیزهای بدی درباره شما می‌گه و هم باعث می‌شه خودتون حس شلختگی بکنین. ناخن‌هاتون رو خیلی بلند یا خیلی کوتاه نگه ندارین و اگر یکی شکست، حتما بقیه رو هم قد اون کنین.
 • عطر بزنین. عطر ملایم و مقدار کم. به مردم با عطرتون سردرد ندین. رایحه های ملایم و خنک مناسب فصل گرم و رایحه های گرم و شیرین و تند مناسب فصل سرده. کم عطر بزنین ولی چند ساعت یکبار تجدیدش کنین. بهترین جا برای زدن عطر روی نبض هاست. دو تا نبض پشت مچ و دوتا نبض پشت گوشمون برای عطر زدن نقاط مناسبن.

 

5

 

 • به همه جای بدنتون توجه کنین، به خصوص قسمتهایی که همیشه زیر لباس پوشیده است. بهداشت نقاط زنانه بدنتون رو با دقت زیاد حفظ کنین. یکی از چیزهایی که به ما حس تنفر از بدنمون رو می ده اینه که ظاهر تر و تمیز و مرتبی داریم ولی خودمون می دونیم اون زیر میرها که کسی نمی بینه، یه مشکل شرم آوری هست و یا یه چیزی هست که بهش رسیدگی نمیشه. ناحیه زنانه رو تمیز نگه دارید، لباس زیرتون رو هر روز یا یک روز در میون عوض کنین. اگر ناحیه زنانه حساسی دارین لباس زیرتون رو قبل از پوشیدن اتو کنین. از ژلهای مخصوص شستشوی بانوان استفاده کنین (اسمش رو ول کنین، فرقی نداره متاهل باشین یا مجرد. این ژلها یه جور صابون لطیف و بی ضرره که قراره قسمت خارجی بدن باهاش شسته بشه)
 • توجه کنین که اگر مجرد هستین دلیل نمیشه به ناحیه زنانه توجه نکنین. همیشه بوی بد (مثل بوی ماهی) یا ترشح بد ریخت (مثل پنیریا شیربرنج)، نامرتب بودن پیاپی سیکل بدن و دردهای بی دلیل و خارج از دوره درد در قسمت پایین شکم علامت مراجعه به دکتره. شوخی هم نداره. دکترزنان هم شما رو نمی خوره و نمی کشه و شکنجه نمی ده. برای چیزهای کم اهمیت دکتر جوون انتخاب کنین که باهاش راحت باشین چون نیاز به تجربه زیادی هم نداره این جور چیزها. تنها برین یا با یه دوست صمیمی. حتی اگر لازمه به کسی نگین که کجا می رین. توجه و رسیدگی به سلامتتون خیلی خیلی مهم تر از گزارش دهی کامل و مبسوط به مادر و خواهرهاتونه. اگر بالای 18 سالتونه، طبق همه قوانین پزشکی تصمیم گیرنده درباره بدنتون شما هستین. پس با خیال راحت برین دکتر.

 

6

 

 • لب های بیچاره تون رو فراموش نکنین. به لبهاتون کرم دست یا وازلین می تونین بزنین یا انواع مرطوب کننده. اگر پوست پوست میشه به شدت کرم بزنین و پوستهاش رو نکنین. بذارین خودشون بریزن و تموم شن.
 • منافذ پوست فقط روی صورتتون نیستن، پوست تمام بدنتون منفذ داره. برای اینکه منافذ پر و کش و اومده و بی ریخت نشن و تبدیل به جوش و موی زیرپوستی نشن، سعی کنین هر وقت که عرق می کنین، دوش بگیرین و لباستون رو عوض کنین.
 • ورزش در لاغری و خوش فرم بودن بدن موثره. این به کنار، ورزش هوازی مثل پیاده روی که درباره اش مفصل نوشته ام، پوستتون رو خوب و سرحال می کنه و به خاطر خونرسانی منظم، از پیری و کدر شدن پوست جلوگیری می کنه. تو رو خدا از آدمهای تکون نخور نباشین. دو تا گردگیری توی خونه و قدم زدن توی مرکز خرید هم ورزش نیست. ورزش کنین، به قصد ورزش و تحرک. نه اینکه دو تا قدم شل و ول تا سوپر سرکوچه رو بذارین به حساب تحرک.

 

7

 

همین دیگه، این بود وصایای من! باشد که با مرور مطالب قبلی و توجه به بدنتون، احساس رضایت و راحتی با بدنتون بکنین.

 

اطلاعات تکميلي

 • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22076 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+3 #42 لئونورا حبیبی 1395-05-21 20:21
دلم خیلی گرفته،چند روز پیش گوشیم رو فروختم، پشیمونم. دلم حسابی براش تنگ شده. برای پیدا کردن کار هم هفته اینده میخوام برم یه شهر دیگه. مجبورم توی یه پانسیون ساکن بشم، خیلی استرس دارم. چه وضعیت خسته کننده ای.
#17801 Negara 2016-08-11 20:09:35
موقعیتی که توصیف کردی که خیلی امیدوار کننده و هیجان انگیزه. چرا خسته کننده. البته استرس برای تغییر طبیعیه ولی شهر جدید و کار جدید و محیط جدید زندگی خیلی هیجان انگیزه.

+2 #41 نیلوفر 1395-05-21 15:14
نگاراجون باز سلام
منم مشکل دوستمون رو دارم یعنی منم لباسام و به خصوص شلوارم بعد از چند ساعت و در آخر روز بوی دود میده انگار نمیدونم چی کار کنم؟
#17800 Negara 2016-08-11 20:08:28
به دوستمون هم گفتم. واقعا نمی دونم چه جوریه بوش.

+1 #40 نازیلا 1395-05-21 14:15
نگارا جان
من یک نظر برای شما فرستادم که عکس یک بافت بود و ازت نظر خواهی کردم !
ایا باید چنین نظراتی را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنم ؟
اخه خیلی وقت ندارم که تا شهریور صبر کنم :cry: :sad:
#17799 Negara 2016-08-11 20:07:38
کلا سوالات باید بره تو بخش پرسش و پاسخ عزیزم. الان 200 تا سوال توی صف هستند مربوط به اوایل تیرماه.

+1 #39 Yakamvz 1395-05-20 21:29
ممنون نگارای مهربون که برامون مینویسی :)

عکس مدل چیدمان لباس هم برای خونه های بی کمد خیلی خوب بود.
0 #38 سایه 1395-05-20 09:32
سلام خوبی خانومی؟؟
یه سوال : من دوست دارم بدنم همیشه بوی خوب بده رفتم از این اسپریهای بدن (بادی اسپلش) گرفتم هر شبم موقع خواب میرم دوش میگیرم و از این اسپری استفاده میکنم اما بوش تا صبح میره چیکار کنم این بو ماندگاری بیشتری داشته باشه؟؟
اصلا بوی این اسپریها تا چند وقت ماندگاره؟؟
#17798 Negara 2016-08-11 20:07:01
کلا بادی اسپلش ماندگاری اش 2-3 ساعته. هی باید تجدید کنی.
ولی اصولا برای بیشتر شدن ماندگاری عطر زیرش کرم یا وازلین بزن.

+2 #37 جودی 1395-05-19 18:03
سلام نگارا میشه خواهش کنم پست همیشه شیک و با کلاس باشیم ادامه اش رو بنویسید.ممنون
#17797 Negara 2016-08-11 20:06:10
مگه تموم نشده؟ :)

+16 #36 مهسا 1395-05-19 12:17
یه دبیر داشتیم می گفت وقتی میرین بیرون به این فکر کنین که ممکنه مثلا تصادف کنید و ببرنتون بیمارستان، اون وقت زشته که قسمتای خصوصی و غیرقابل رویت کثیف و نامرتب باشه، یا لباس زیرتون کهنه و درب و داغون باشه و کادر بیمارستان با اون وضعیت شمارو ببینه
الان که این پستو خوندم یاد اون حرف افتادم
+2 #35 زهرا 1395-05-19 11:09
سلام نگارای مهربون
تشکر بخاطر همه پست هات .
همیشه پیگیر مطالبت بودم شما بهترینی. :-)
0 #34 Mahya 1395-05-19 03:04
سلام عزیزم، منم کامنت گذاشتم دو روز پیش، نیومده یا جواب ندادین؟
#17796 Negara 2016-08-11 20:05:43
عزیزم اگر سوال بوده حذف شده.

+6 #33 sugol23 1395-05-18 19:45
وای من عاشق این چیدمان لباسا شدم چه عکس خوبیه. رفتم که کمدمو اینجوری بچینم
+15 #32 نگین 1395-05-18 18:39
در مورد اون دوست عزیز مریم جان که در مورد بود بدنشون سوال داشتن من تجربه خودم رو بگم .
من هم این مشکل رو داشتم. سعی کن مصرف لبنیات به ویژه ماست و نوشیدن چای رو تا اونجا که میتونی کم کنی. من خودم چای رو دیگه نمیخورم. به جاش دم کرده میخورم. ماست رو کامل کنار کذاشتم. و حالا از مشکل تعرق زیاد راحت شدم.
بعد از حموم از سرکه سیب طبیعی یا پودر زاج سفید استفاده کن. معجزه میکنه.
با همین نکات ساده من از شر این مشکل خلاص شدم.امیدوارم به دردت بخوره.
+24 #31 rose 1395-05-18 17:00
سلام
متشکرم بابت این پست خوب.
نگارا جان کاش یه دکمه لایک، تشکر، ایول، چنین چیزی پایین هر پست بود که بدون بالا بردن تعداد کامنتها، بتونیم از مطلب خوبت تشکر کنیم.
این طوری وقت شما هم کمتر گرفته میشه و فکر میکنم شما هم فیدبک بهتری از میزان استقبال از هر مطلب میگیری.
ممنونم.
+2 #30 مریم 1395-05-18 15:55
ممنون از پاسخت نگارا جان.منظورم از بوی بد در سوال شماره 16،دقیقا بوی آلودگی و دود هواست. همون بویی که به محض ورود به تهران،توی بینی میپیچه.
یه سوال هم دارم:در مورد نکته ای که گفتی:"یا کلاسیک بپوشید، یا کژوال.یا رسمی، یا غیر رسمی"،آیا پوشیدن مانتو اداری با شلوار جین و کتونی توی اداره هم بر هم زدن این قاعده است؟چون من میبینم که بعضی از همکارام مانتوی فرم اداره رو با شلوار جین و کتونی میپوشن..همیشه برام سوال بود که آیا این کار درسته یا نه(از لحاظ زیبایی شناسی نگارایی)
یه نکته در مورد سایت خوبت: چند وقته اون تبهای بالای صفحه،از زیر موس فرار میکنن.فقط "صفحه نخست" و "فهرست مطالب" سر جاشون میمونن و بقیه عنوان ها از زیر موس من فرار میکنن و نمیتونم روشون کلیک کنم.
باز هم بابت زحمات بی دریغی که می کشی و تغییرات مثبتی که در ما ایجاد کردی ازت ممنونم.
#17775 Negara 2016-08-08 19:23:11
من بوی آلودگی رو حس نمی کنم و اذیتم نمی کنه. واقعا نمی دونم چی بگم.
مانتو رو میشه با کفش ورزشی و جین پوشید اما مانتوی مدل اسپرت طور رو، نه مانتوی فرم و رسمی اداره رو.
چشم. ببینم بقیه هم مشکل دارن؟

+6 #29 محبوبه 1395-05-18 14:42
sسلام نگارااا جون من خییییلی وقته خواننده مطالبت هستم از همون وبلاگ قبلیت در کنارت بودم ولی اولین باره که پیام میذارم ممنونم از مطالب خوبی که میذاری بووووووس
+4 #28 آهو 1395-05-18 14:33
سلام نگارا جون.در مورد اینکه چطوری از بدنمون راضی باشیم همه مطالبتون عالی هستن ولی من هرکاری میکنم نمیتونم بینیمو دوس داشته باشم چند سال پیش عمل کردم نسبت به قبل خیلی کم بهتر شده مشکل تنفسی هم ندارم .ولی قسمت نوک بینیم پهن مونده.بنظر شما من چجوری میتونم از این عضو صورتم راضی باشم و در حالی که نخوام دوباره عمل کنم.نمیدونم چرا مخصوصا تو عروسی این که آرایش میکنم بعد به ساعت که خودمو نگا میکنم حس میکنم بینیم بزرگتر شده.انگار بخاطر چرب بودنشه.البته وقتایی هم هست که ازش راضیم ولی در کل بیشتر اوقات ناراضیم.بنظرتون راهی هس که بینیمو بپذیرم و دوسش داشته باشم چون زیادم بد نیس.
#17774 Negara 2016-08-08 19:22:01
منظور از اینکه بدنمون رو دوست داشته باشیم این نیست که زورکی همه چیزهای ناراحت کننده رو دوست داشته باشیم. اگر وقاعا عذابت می ده باید دو.باره عمل کنی وگرنه وسواسش روحت رو بیمار می کنه.
از کانتورینگ هم استفاده کن.

+18 #27 نگین 1395-05-18 12:43
سلام
فقط خواستن بگم ممنون به خاطر همه چی. امیدوارم اطرافت پر از آدمهایی عین خودت بشه. همین قدر دل گنده و سخاوتمند.
همیشه شاد و سلامت باشی.
+5 #26 shadan 1395-05-18 10:28
عالی بود نگارا جان
بازم ادامه بدین خیلی خوبه
نگارا جان اگه بخوایم خودمون تو خونه پاکسازی انجام بدیم و پوستمون حساس باشه چه مراحلی داره؟بخور بعد ماسک همین؟
#17773 Negara 2016-08-08 19:20:21
بله

+12 #25 مریم 1395-05-17 22:08
سلام نگارا.خوبی؟
من همیشه برام سوال بوده.. برای رفتن پیش دکتر زنان باید خوب اون ناحیه رو تمیز کرد ؟
یعنی حتی از ژل شستشو هم استفاده کرد؟
یا باید دست نزنیم که دکتر بتونه تشخیص بده؟

خیلی عالی بود این پست ...
ممنون
#17772 Negara 2016-08-08 19:20:02
سوال خوبیه. چند ساعت قبل با آب شسته بشه خوبه اما شوینده و ژل نزن چون دکتر برای تشخیص نیاز داره رنگ و بوی اصلی ترشحات رو ببینه.

+9 #24 raha 1395-05-17 15:29
نگارا...همینجوری کامنت گذاشتم بگن دلم برات تنگ شده بود نبودی :)
#17771 Negara 2016-08-08 19:18:49
عزیزم :*

+3 #23 نیلوفر 1395-05-17 15:15
سلام
نگاراجون. یک دنیا ممنونم بابت توصیه ها و اطلاعاتت سایت
من با کمک مطالب شما تونستم اعتماد به نفس دوباره پیدا کردم. علاوه بر اینکه توصیه ها رو درباره پوشش و ارایش رعایت میکنم و باعث شده هرجا میرم ظاهرم و پوستم بهتر باشه.
راستی با شروع دوره سوم بدنسازی احساس بهتری نسبت به بدنم پیدا کردن و به توصیه شما پیاده روی رو هم گنجوندم تو برنامم و هفته ای سه بار انجام میدم. و حتی برای مدیریت احساس و دفتارم رفتم دنبال کلاس مدیریت رفتار و از همه بهم میگن بهتر شدی.
ممنون بابم ازت نگارای مهربون ;-)
راستی همه به من میگن همیشه بوی صابون و تمیزی و خشک شویی میدی. :-*
#17770 Negara 2016-08-08 19:18:37
عالی به به

forum banner mobile