چی نپوشیم؟
جمعه, 29 مرداد 1395 ساعت 18:23

نوجوانها چقدر آرایش کنن و چی بپوشن؟

این مورد را ارزیابی کنید
(45 رای‌ها)

اینکه چقدر آرایش و از چه سنی برای نوجوانها اوکی هست و یا اینکه از چه سنی ابروها رو بردارند و اینکه لباسهاشون چی باشه و چقدر زنونه باشه و چقدر تابع مد باشه، سوال مهمیه که هم خود نوجوانها از من می پرسن، هم مامان هاشون از من می پرسن و هم اینکه خودم وقتی تو خیابون تیپها رو می بینم گاهی حس می کنم باید درباره اش بنویسم.

این سوال رو خورد خورد این ور اون ور خیلی جواب داده ام اما الان می خوام یه جواب کلی بنویسم و نظر خودم رو بر اساس دیده ها مطالعاتم براتون بگم.

 

1

 

آرایش:

 

در مورد آرایش به نظر من سن مناسب برای شروع آرایش 16 ساله. البته از 12-13 سالگی می شه در شرایط خاص یا مهمونی ها یه برق لب یا رژ صورتی ملایم اکلیلی زد، ولی به نظرم واقعا قبل از 16 سالگی، هیچ آرایشی به جز همون هاله محو صورتی مناسب نیست.

 

البته درک می کنم که شما نوجوانها چون دوره بلوغ رو می گذرونین کمی توی این سن به چهره تون حساسین. این خیلی طبیعیه که در این سن کمی پوست به هم بریزه و قاطی پاتی شدن هورمونها باعث بشه جوش بزنین یا بینی تون ورم کنه. اما باور کنین که ما هم همه این دوره رو گذرونده ایم. واقعیتش رو هم بخواین اکثرمون عکسهای نوجوونی مون رو قایم می کنیم و به کسی نشون نمی دیم. برای همین مطمئن باشین اطرافیان درک می کنن که چرا شما دلتون می خواد آرایش کنین، اما واقعا تا جنس پوست و شکل گیری چهره تون برای آرایش آماده نشده باشه، آرایش بیشتر شما رو زشت می کنه و مشکلات پوستی رو بیشتر به چشم میاره.

 

و اما از 16 سالگی تا 18 سالگی و ورود به دانشگاه که گفتم زمان شروع و تست کردن آرایشه، بازهم فقط توصیه ام لوازم محدودیه که مناسب سن و چهره در حال رشدتون باشه. ریمل خیلی خیلی سبک (یا برس ریمل که بهش وازلین مالیدین) یه گزینه خیلی خوبه که بهتون کمک می کنه چهره تون زیبا و دخترونه بشه. ولی اکیدا توصیه می کنم به مداد چشم و خط چشم دست نزنین. کرم پودر و سایه رو هم برای زیر 18 سال ممنوع می دونم چون واقعا با داشتن موی صورت و ابرو زشت و ناجور می شه و موافق موزدایی صورت هم نیستم. توی مهمونی ها و جاهای خاص کمی رژگونه ملایم صورتی و کمی رژ ملایم اونهم تو خانواده صورتی برای شما مناسبه.

 

3

 

از 18 سالگی و زمان ورود به دانشگاه و گرفتن گواهینامه و خلاصه زمانی که رسما وارد دنیای بزرگسالی می شین، به نظرم دوره مناسبیه که آرایش بیشتر و لوازم آرایش متنوع رو تست کنین، ابروهاتون رو بردارین و فرضا اگر خواستین، بینی تون رو عمل کنین. نگفتم اینها واجبه ها! گفتم اونهایی که عجله دارن، این مینیممشه. در مورد لاک، هیچ منعی در هیچ سنی نیست ولی کلا رنگهای ملایم و خانواده صورتی و قرمز برای زیر 18 سال مناسبه.

 

خلاصه به نظر من بعد از اینکه کنکور و شرایط خاصش رو پشت سر گذاشتین، زمان دگردیسی شخصیتی و چهره ای و استایلی شما است. کلا اگر بخوام چکیده موضوع رو بگم، زیر 12 سال هیچ گونه تغییر چهره ای رو نمی پسندم. از 12 تا 16 سال فقط در حد کمی دخترونه شدن. از 16 تا 18 دخترونه تر اما بدون استفاده ازاون  مواد آرایشی ای که تغییرات جدی در چهره ایجاد می کنه و بعدش آزاد، اما با احتیاط. همیشه یادتون باشه 60 سال از عمرتون برای آرایش های غلیظ و زنونه فرصت هست.

 

2

 

 

مراقبت از پوست:

 

در مورد مراقبت ار پوست، به نظرم همون طور که وقتی یه بچه رو یم بریم کنار دریا بهش کرم ضدآفتاب می زنیم، زدن ضدآفتاب بی رنگ برای نوجوانها ایده خوبیه. اگر صورتتون خیلی پر جوش و ناجور بود، خوب طبعا می رین دکتر و داروهایی که می ده رو مصرف می کنین اما زنهار!!! مبااااادا! که جوشهای صورتتون رو دستکاری کنین یا بکنین. این عادت رو به سرعت ترک کنین وگرنه یک عمرررر پشیمون می شین. جدی می گم، یک عمرررر پوستتون داغون و پر چاله چوله می شه. توی همین سایت بگم چند صد سوال هست از کسانی که صورتشون جای جوش ناجوری داره و نمی دونن چیکار کنن. هیچ نوع کرم و مراقبت خاصی هم لازم نیست. اما فراموش نکنید که یا تغذیه سالم و پر از مواد مغذی داشته باشید یا مولتی ویتامین مخصوص نوجوانها بخورین.

 

لطفا عطرهای سنگین و گرم زنونه نزنین. عطرهای تینیجری خنک و ملایم و اسپرت هستند، همین طور ارزون. اما دئودورانت زیر بغل و دوش و شستشوی زیاد بدن در دوره بلوغ فراموش نشه. راستی یه نکته خیلی مهم. از اپیدمی های دوره نوجوانی کم توجهی به دندان و تنبلی در مسواک زدن یا رفتن پیش دندونپزشکه. من خودم همین روزها درگیر یه دندونی هستم که خودم می دونم آسیبی که دیده مال کم توجهی دوره نوجوانیه. تا وقتی جوون و تر و تازه هستیم، حواسمون نیست که این دندونها و این پوست، همونه که تا آخر عمر باهامونه. از منی که احتمالش هست این دندونم رو از دست بدم به شما نصیحت. حتما و حتما در هر شرایطی از دندون ها و پوستتون مراقبت کنین. مسواک روزی دوبار فراموش نشه. خوب؟

 

6 

 

موزدایی:

 

در مورد برداشتن ابرو به نظرم همون طور که گفتم سن مناسب 18 سال هست. همین طور برای موزدایی صورت. (موزدایی بدن می تونه با هماهنگی مادرتون از 14 سال به بالا انجام شه) نه اینکه بخوام زورکی شما صورتتون پر مو باشه ها... ولی این کارها که هم صورت رو خیلی متفاوت می کنه و هم نیاز به تکرار و تمدید چند هفته یکبار داره، واقعا برنامه درس و زندگی تون رو تحت الشعاع قرار می ده و فکرتون رو گرفتار می کنه. می دونم که این زیباترین چهره تون نیست، اما توصیه می کنم این دوره رو طبیعی بگذرونین. به خصوص که پوستتون هنوز لطیف و حساسه و ممکنه آسیب های جدی ببینه. از 17 سال به بالا به نظرم می تونین ابروهای خیلی پرت و دور از خط اصلی رو با موچین بردارین اما مدل ندین.

 

 

رنگ مو:

 

اسمش رو نیارین لطفا! رنگ مو و ابرو تا 18 سال ممنوع! تازه بعدش هم که می دونین من خیلی موافقش نیستم تا زمان سفید شدن موها.

 

5 

 

تیپ و لباس:

 

قبل از شروع یادآوری می کنم که اینها نظر منه، بر اساس تجربه خودم، چیزی که از فرهنگها و کشورهای مختلف می دونم و اونچه به نظرم شیک و مناسبه. دوره نوجوانی دوره ایه که شما می تونین تیپ دخترونه یا حتی پسرونه رو تجربه کنین. این دوره، دوره پر ازرنگ، طرح های هندسی جیغ، لباسهای نامتعارف و خاصه. شما در این دوره آزادین لباسهای مورد علاقه خودتون رو طراحی کنین و بپوشین و رنگهایی رو کنار هم بذارین که شاید تا آخر عمر فرصتش نشه.

 

مهم نیست چقدر مد رو دنبال می کنین و چقدر نوآوری می کنین یا چقدر لباسهای ساده می پوشین، اما بذارین رک و پوست کنده بهتون بگم، مرز لباس مناسب و نامناسب در دوره نوجوانی، لباسیه که به هر شکلی ت*حری*ک ج*نس*ی به همراه داشته باشه. منظورم فقط لباس بیرون و مانتو نیست. لباس مهمونی ها دخترونه و تولدها و هر چی که می پوشین، تا زیر 18 سال چسبون، زیادی باز و کوتاه و ناجور نباید باشه. مثلا می گم ممکنه لباس دکلته حتی بپوشید، اما حتما باید یقه اش در حدی بالا باشه که خط سینه پوشیده بشه. ممکنه دامن کوتاه بپوشید، اما باید چین دار و گشاد باشه تا خط بدنتون رو نشون نده. چرا؟ این خط و مرز بین لباس زنونه و لباس دخترونه است. ازتون می خوام که تا فرصت دارین و هنوز سنتون کمه و زیبایی و طراوت اوریجینال یک دختر رو دارین، اسیر لباسهای جذاب و ت*حری%ک کننده و در یک کلام «زنونه» نشین.

 

شما بچه نیستین و حرفهای من رو خوب می فهمین. شما عاقل تر از اونی هستین که دیگران درباره تون فکر می کنن. شما همین الان انسانهای تکامل یافته و بالغی هستین که تازه دارین توی دنیا پا می ذارین و خوبی ها و بدی هاش رو تجربه می کنین. ساده بهتون بگم: برای زن شدن هیچ وقت دیر نیست. حتما و حتما روزی میاد که لازمه شما هم لباسهای جذاب بپوشین، می پوشین و جذاب و خواستنی و دوست داشتنی می شین. اما روزش امروز و الان نیست. به خودتون فرصت دختر بودن بدین. این دوره خیلی زود می گذره و دوره کت دامن و ساتن و پیراهن و تور و گیپور و اینها می رسه. با دوره جین و شومیزهای رنگی و تی شرت های آزاد و کتونی و کوله، حسابی حال کنین اول.

 

7

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 23709 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-2 #38 *maryami* 1395-06-11 21:38
نازیلا دوست عزیزی که اینجا گفته بودین با ورزش ران و ساق پاتونو لاغر کردین میشه بگین چه ورزشی انجام دادین؟
-1 #37 کیارا 1395-06-03 22:56
در مورد ارتودنسی چطور باید از همون دوران نوجوانی به فکر بود یا بعدترها هم وقت هست و ممکنه بشه نتیجه دلخواه رو گرفت؟
کلا ارتودنسی مهمه؟ من میخوام ارتودنسی دو فک انجام بدم قیمتا متفاوته از سه تومن تا 5 تومن؟
ارتودنسی که مثل عمل بینی نیست که متخصص خیلی خبره نیاز داشته باشه؟ هر کسی میتونه سیم پپچی انجام بده. به نظرت اونی که سه تومن میگیره برم یا اونایی که بین 4 تا 5 تومن دستمزد میگیرن؟ ایا تفاوتی هم داره ?
#17974 Negara 2016-08-26 12:35:49
در مورد ارتودنسی هرپه زودتر اقدام کنی زودتر نتیجه می گیری و کمتر اذیت می شی.
خیلی مهمه. اما من در مورد قیمت نمی تونم راهنمایی کنم. از چند دکتر قیمت بگیر و نهایت اونی که معقول تره رو انتخاب کن.
متخصص خیلی خبره هم لازم داره. سعی کن از طریق سایت دانگشاه علوم پزشکی محل سکونتت و هیئت علمی رشته مورد نظرت همیشه پزشکهای معتبر رو انتخاب کنی.

+10 #36 نازیلا 1395-06-03 21:07
سلام
نگارا جان
من خیلی دوست دارم مانتو و شلوار ها و کفش ها و شال های زیادی داشته باشم !
ولی بخاطر مدیریت مالی که دارم هیچ موقع اهل خرید زیادی نیستم و از یک طرف جنس های باکیفیت میگیرم که حدااقل 5سال بدون رنگ رفتگی استفاده کنم !
منظورم اینکه مثلا من برنامه ریزی میکنم که برای زمستون امسالم یک بافت بخرم
چند ماه بعد ست بافت ،ولی تا میایم ست بافت را بخریم خود بافت از بین رفته و قابل استفاده نیست !
ولی نمیدونم چه شکلی از مانتو و شال هایم و شلوارهایم مراقبت کنم !
بعضی ها میگند اصلا نباید توی ماشین لباس شویی شال و مانتو و شلوار را انداخت !
بعضی ها میگند اشکال نداره !
بعضی ها میگند مانتو را باید برعکس کنی و اتو بزنی!
بعضی ها میگندباید یک پارچه بگذاری روی مانتو و اتو بزنی!
میشه هرموقع وقتت ازاد شد یک مطلب هم در این باره بگذاری؟
+11 #35 مريم 1395-06-03 19:35
سلام نگاراي عزيز
واقعا وب سايتتون در نوع خودش بينظيره
من هم خواهش خانم مريم ٦٠ را دارم
اينكه پستي براي خانمهاي شاغل و بچه دار بگذاريد
متاسفانه من بارها تصميم مي گيرم ورزش كنم
و غذاي سالم بخورم ولي بدليل مشغله و... انرا رها مي كنم
واقعا چطور مي شود به همه اين كارها رسيد و كم نياورد؟
هزار بار سپاس بانوي نمونه
#17973 Negara 2016-08-26 12:33:54
چشم عزیزم نهایت سعیم رو می کنم.

+4 #34 نیلوفر 1395-06-03 12:54
نگاراجون فکر میکنم این معضل خیلی از دخترای نوجوونی که هیکل گلابی شکل دارن هست که اکثر لباسای دخترنه چین چین و پفی و عروسکیه :| به خدا هر چی میپوشم دامنش چاق نشونم میده :cry: عروسی پسرداییم هفته آینده ست و من هنوز لباس مناسبِ دخترونه که چاق نشونم نده پیدا نکردم.امضا یه گلابیِ لاغرِ سردرگم -_-
#17972 Negara 2016-08-26 12:33:40
چین چین اگر قدش تا زانو باشه برای گلابی خوبه.

-2 #33 مامان دوقلوها 1395-06-03 08:05
نگارای مهربونم سلام خسته نباشی از دست ما سر به هواها.من سوالمو تو بخش دیدگاهها نوشتم رفته تو نوبت پاسخگویی یا دوباره باید تو بخش پرسش و پاسخ ثبتش کنم.ممنون از لطفت.
#17971 Negara 2016-08-26 12:33:09
باید در بخش پرسشهای شهریور بذاریش توی نوبت عزیزم.

-6 #32 نازیلا 1395-06-02 11:38
نگارای عزیز
من برنزه کردن پوست را اصلا دوست ندارم !
و همیشه سعی میکنم با اینکه پوستم روشنه با روش های طبیعی روشن تر بکنم!
ایا یک خانم باکلاس میتونه توی تابستون برنزه نکنه و همیشه مثل برف باشه ؟
ایا حتما باید توی تابستون برنزه کرد؟
راستی من همیشه افتخار میکنم که رنگ پوستم سفیده و همیشه اون را در نمایش میگذارم !و دوست ندارم هیچ وقت رنگ پوستم را به برنزه تغییر بدهم
راستی ما نوجوانان اجازه ی تیپ کلاسیک را داریم ؟
من همیشه مانتو هایم طرح ساده ولی روسری و شال هایم طرح دار هستند ،ایا میشه توی تیپ کلاسیک از روسری و شال طرح دار استفاده کرده ؟
هر خانمی حتما باید لباس مهمونی و عروسی و خیابونش جدا باشه ؟
مثلا لباسی که توی مهمونی میپوشه را نباید توی خیابون بپوشه ؟
#17953 Negara 2016-08-23 19:29:06
بله می شه باکلاس و سفید بود.
نه اصلا حتما نیست
در مورد تیپ کلاسیک هم اون پایین برات توضیح دادم.
انتخابهای کلاسیک در تیپ نوجوانانه.
طرح هایی با تعداد رنگ کم و طرحهایی که خیلی تو چشم نمیان بله

-3 #31 مامان دوقلوها 1395-06-01 17:50
سلام نگارای مهربونم . من دیگه نون و آبم شده چی نپوشیم . یک سوال دارم نمیدونم میشه اینجا بپرسم یا نه اگه امکانش بود بهم جواب بده اگرنه که بازم من مدیون محبتای بی دریغت هستم . من 35 سالمه گلابی خیلی خیلی خیلی لاغرم با قد 158 سانت 42 کیلو وزن دارم با توجه به مطالبی که تو سایت ازت یاد گرفتم تصمیم دارم یه مانتوی طوسی بخرم با کیف و کفش و شلوار و مقنعه مشکی واسه مدرسه اخه من معلمم. حالا برای اینکه لاغریم خیلی به چشم نیاد جنس پارچه مانتو بهتره سفت و شق و رق باشه یا نرم .یک دنیا ممنون.
#17952 Negara 2016-08-23 19:27:54
عزیزم سوال در بخش پرسشها توی صف. ممنون

-6 #30 Mandana 1395-06-01 04:32
نگارا جون مرسي واسه وقتي كه ميذاري
اگه ميشه يه پست كامل هم واسه ما دانشجوها درنظر بگير! ما كه اصلاح صورت كرديم و جوش نداريم و ارايش ميكنيم!
واسه سن ٢٠ تا ٢٢ منظورمه
واسه دانشگاه چه حد ارايشي خوبه؟ چه مدل مانتويي؟ كيف و كفش چي؟ نظرتو درمورد تيپ اسپرت دانشجويي بگو و كمكمون كن
مدل مو زير مقنعه چطور باشه؟
چندتا مدل خوب مانتو اگه ميدوني عكس بذار لطفا تا ما از اين سردرگمي بيايم بيرون
واسه تيپ دانشگاه چجوري شيك و دخترونه باشيم؟ تيپمون شيك و به روز باشه
بي زحمت اگه ميشه كامل از سر تا پا راهنماييمون كن
چي بپوشيم بهتره
ممنون عزيزم
#17951 Negara 2016-08-23 19:27:34
عزیزم معلومه مطالب قبلی رو نخوندی. پست مفصل راجع به دانشگاه دارم.

-3 #29 کیارا 1395-05-31 23:47
1-لاک رو که میشه از هر سنی زد درسته؟ مثلا دختر بچه های سه ساله هم لاک دوس دارن!
تازه من قبلنا فکر میکردم لاک فقط برا بچه هاست،تا اینکه خانومای بزرگسال رو دیدم که لاک به ناخناشون زده بودن! 2-اگه نوجوونا نخوان لاک بزنن و برق ناخن بزنن،حتمن باید زیر ناخنشون رو لاک سفید بزنن؟ 3-اینکه لاک سفید میزنن برا چیه!؟ برا اینه که زیرش اگه میکروب جمع شد سیاه و کثیف به نظر نیاد! 4-میشه به جای لاک سفید زیرش یه رنگ دیگه زد! مثلا کرم؟5- حتی اگه دست طرف سبزه باشه بعد برق ناخن بزنه ،و زیر ناخنش رو لاک سفید بزنه، بد منظره نیست!؟ دست سبزه نه سیاه و زیر ناخن سفید!
6-بعضی موقعها توی تلویزیون دستای خانوما رو که نشون میده،لاک ندارن ولی ناخن زیبایی دارن نمیدونم برق ناخن میزنن یا خودش خوشرنگه!7- برق ناخن درسته یا الان اسمه دیگه پیدا کرده!؟ پالیشی مالیشی!!؟ مثل ماتیک که شده رژ لب! نرم بگم برق ناخن بهم بخندن:D
#17950 Negara 2016-08-23 19:27:13
1. بله
2. نه
3. هیچی. قشنگی. منظورت فرنچ مانیکوره. فقط شیکه
4. بله ولی پیدا نیست که
5. زیر رو نمی زنن ها! روی ناخن می زنن. توی آپارات یا یو ت%یوب می تونی ویدیوهای French manicure رو سرچ کنی
6. مراقبت خوبی می کنن، برق ناخن هم می زنن. یا لاک کمرنگ
7. نه برق ناخن یه چیزه پالیش یه چیز دیگه
:) من راحت می گم ماتیک!

0 #28 کیارا 1395-05-31 22:45
یه آیینه ذره بینی گرفتم زیاد بزرگ نشون نمیده. برا اصلاح صورت. یادمه قبلا یکی داشتیم خیلی بزرگتر نشون میداد تا حدی که صورت خیلی بی ریخت میشد و این طرف ذزه بینیش صورتو کمی بزرگتر نشون میده.موهای صورتم زیاد مشخص نیست!آیینه ذره بینی شما یه تصویر رو چند برابر نشون میده؟
#17949 Negara 2016-08-23 19:25:12
بعضی ها 3 بعضی ها 5 برابر
روش نوشته معمولا

-1 #27 sara 1395-05-31 19:07
موهای پشت لب نوجوونی که خیلی زیاد تو چشمه و پرپشته و بهشون خیلی حساسه رو میشه اجازه داد به جای 17 سال از 14 سالگی برداره یا دکلره کرد؟لطفا بگو خودت همچین دختری داشتی با چه زبونی میشه راضی و قانعش کردتا 17سالگی صبر کنه ودر مقابل بقیه خجالت نکشه و اعتماد به نفس داشته باشه
#17948 Negara 2016-08-23 19:24:41
به نظرم باید دخترم رو جوری تربیت کنم که اصلا برداشتن موهای صورت رو قبل از سنی که من مجاز می دونم یه گزینه نبینه. چک و چونه در مورد چیزی که اصلا گزینه قابل انتخاب نیست معنی نداره.
قرار نیست دختر در این سن این موها رو برداره. سن بلوغه و همه می دونن و اوکی اش همینه.

+6 #26 مامان دوقلوها 1395-05-31 17:59
وای نگارا جون هر چی بیشتر وقت میذارم و مطالب سایتو میخونم بیشتر تحسینت میکنم.من مدت زیادی نیست که با سایتت اشنا شدم ولی تو همین مدت کوتاه تقریبا تمام پستهایی رو که به درد شرایطم میخوره خوندم نمیدونی چقدر لباس پوشیدنم عوض شده خودم کلی کیف میکنم تازه من اصلا اهل ارایش نبودم فقط یک ضد افتاب میزدم ولی الان دارم تمرین میکنم بیرونم که میرم طبق اصولی که گفتی یک ارایش لایت میکنم. ببخشید خیلی حرف زدم فقط کامنت گذاشتم که بگم فوق العاده ای.
#17947 Negara 2016-08-23 19:23:33
خوش اومدی عزیزم و ممنون از محبتت. :)

0 #25 گیلاکو 1395-05-31 15:32
میخواستم تجربه ی شخصیمو با نوجوونا در میون بزارم :-)
من صورتم موهای بور زیاد داشت که به چشم نمی اومد، ولی کنار دم خط و پیشونیم این موها پررنگ میشد، که اصلا جالب نبود،دوست داشتم بندبندازم تا از شرشون خلاصشم،ولی مدیرو ناظم نمیزاشتن... یبار بصورت اتفاقی (کرم بی رنگ کننده "سیگل" sigool)گرفتم و هر ۲هفته یکبار میزاشتم رو پوستم، و کل موهای صورتم بی رنگ(بور) میشد.
و به این صورت از شر موهای پررنگ صورت، و مدیروناظم(بخاطر بند انداختن) راحت شدم چون هم موهای صورتم حفظ میشد وهم کمتر به چشم میومد. :lol:
البته باید اول ببینید پوستتون ب این مواد حساسیت نداشته باشه ;-)
-2 #24 مهرانه 1395-05-31 12:21
سلام نگارا خانوم، برای پیدا کردن کار دانشجویی بهتره کلاس های دانشگاه رو صبح بردارم یا بعد از ظهر؟ببخشید اینجا میپرسم، انتخاب واحدم چند روزه دیگس
مرسی
#17946 Negara 2016-08-23 19:22:58
ببین شاید بهتر باشه صبحت رو برای کار خالی کنی ولی در عمل اگر کلاسسهای اصلی صبح دانشگاه رو بر نداری برنامه ات جور و مرتب نمیشه و در طور چند ترم اذیت می شی.
اول برنامه کلاسها رو در اولویت بذار بعد کار.

+1 #23 نازیلا 1395-05-31 09:51
نگارا جان
ایا همه ی نوجوانان باید تیپ اسپرت بزنند ؟
راستی تیپ پسرونه چیه ؟
من عشقم تیپ کلاسیکه !
و تاحالا کسی من را با کفش کتون و کوله جز مسافرت و مدرسه ندیده !تازه سال پیش هم کفش کتونم جای خودش را به یک کفش سفید و ورنی و لژدار داد !
من همیشه عاشق اینم که به جای اینکه مانتو های کوتاه دخترونه بپوشم مانتو های بلند وچاک دار بپوشم !
ایا مجوز تیپ کلاسیک را برای ما نوجوانان عاشق تیپ کلاسیک صادر میکنی ؟
#17945 Negara 2016-08-23 19:22:07
به هر حال زنونه نه.
جین و شومیز یا تی شرت. کفش کتونی.
نه، کلاسیک نوجوانانه هم تعریفش این نیست.
تعریفش اینه که همون تیپی که تو جمله قبل گفتم رو با طرحهای کلاسیک و ساده و ترکیب رنگهای 2 تایی و ترتیب یکی در میون انتخاب کنی.

0 #22 نازیلا 1395-05-31 09:46
خب با ورزش هایی که کردم دقیقا دارم به فرم هیکل موز میرسم !
چون فوق العاده ران هایم و ساق پایم نسبت به گذشته لاغرتر شده !
الان هم هدفم قد بلند شدنه ،چون واقعا قد بلند نشدن اعتماد به نفس برای من نگذاشته !
+4 #21 سارا 1395-05-31 09:44
سلام نگارای نازنین
نظرم مربوط به این پست نمیشه. اما چون نظرات پست مورد نظرم بسته بود اینجا مینویسم.
درباره پست چگونه شیک و با کلاس باشیم؟
اگر سریال desperate house wives رو دیده باشید خانومی که در نقش بری وندیکمپ بازی میکنه در تمام هشت فصل سریال، نمونه بارز و عملی یک خانوم کلاسیک پوش و با رفتار شیک و باکلاس هست.
از طرز رفتار باوقار، نشون ندادن تند و تیز احساساتش، مرتب و تمیز بودن، مودب صحبت کردن، باسواد بودن و مبادی آداب بودن این خانوم تا تیپ و پوشش کاملا کلاسیک و چشم نواز ایشون ... بسیار دیدنی هست.
به همه چی نپوشیمی های عزیز توصیه میکنم دیدن این سریال رو .
+26 #20 مریم60 1395-05-30 18:31
سلام نگارمهربون
چنددقیقه پیش به خودم اومدم دیدم دخترکوچولوم ساعتهاخوابه(خواب بعدازظهری منظورمه دو سه ساعت)منم کنارش ساعتها گوشیم دستمه وتوسایت چی نپوشیم بالاوپایین میرم وانواع واقسام پست هاروباپرسش وپاسخ خوندم راستش من ازسال92 خواننده پروپاقرصت بودم وهستم وقطارم دارم هرچندسوارشدن وپیاده شدنم ازش زیاده(بخاطربارداری وزایمان وکوچولوداری)اماسعی کردم باهاش راه بیام،زیرپستای قبلیت هم نوشتم لطف کن وباطرزفکرروشن ونوشتن شیواورسات ازانگیزه وروحیه برامون بنویس پستای انگیزشیت واقعا عالیه من از منظرنگات به زندگی خیلی خوشم میاد بعدشم دیگه داره اول مهرمیشه ومابایدبریم سرکار یعنی همه ی شاغلای بچه دارسایت بنظرم احتیاج خیلی شدیدی به یه پست چه جوری باشغل همسر بچه کوچولو وزندگی کناربیایم ودرضمن یه خانم نامبروان که نشد حداقل نامبرتو!بمونیم؟
چه جوری غم دوری ازدلبندمون روچندساعت تحمل کنیم وباهاش کناربیایم :sad:
مطمئنم ای سوال خیلی ازخواننده هاته
راستی من ازطریق گوشیم نمیتونم پرسش ثبت کنم والان ازطریق لب تابم پیام گذاشتم می بوسمت
#17912 Negara 2016-08-20 19:28:05
عزیزم ممنون از محبتت. سعی می کنم بنویسم. درباره مدیریت شغل و خونه داری و همسرداری بدون بچه می تونم بنویسم طبعا، چون با بچه رو واقعا نمی تونم مجسم کنم. برای همین هم دست به کار نمیشم!
ولی نگران دوری از دلبندت نباش. می دونم اولش سخته برات ولی برای اون خیلی سازنده است. من خودم از 6 ماهگی مهدکودک رفته ام و همین طور که می بینی حسابی هم مستقل و متکی به نفس شده ام خداروشکر.
راستی مشکل ثبت پرسش در گوشی ات چیه؟ باید از توی منوی بالا سمت راست بتونی پرسش ثبت کنی.

+3 #19 مریم 1395-05-30 17:41
درمورد بهداشت دندون و بدن...واقعا باید توجه بشه... منم اصلا توجه نمیکردم چوبشو خوردم...هم تو بدن هم تو دندون...
( یه چیز عجیب نگارا.نوجونا هرچقققدم پوستشون جوش داشته باشه نمیدونم چرا به چشمه من قشنگ میاد... :)
یه چندتا چیزم من اضافه کنم
حتما حتما حداقل 2 تا رشته ی ورزشی رو در سال به صورت حرفه ای برن.. هدف بهشون میده.تو دوره ی خوبیم هستن برای رشد و سلامتی
کلاس های موسیقی و هنر هم که بنظرم واجب باید باشه
و تو این دوره پدرم مادرا نمیدونم .هرکی که بشه .. باید مسئولیت بدن به بچه تا بعدا دچار مشکل نشه و خجالتی بار نیاد
ما که به هیچ کدوم از آرزوهامون نرسیدیم و همیشه تو خونه بیکار و سرگردون بودیم.دریغ از یک کلاس.ورزش.حتی یه دوچرخه... خداروشکر این دوره بهتره .. :) شکر
بچه ها قدر بدونید و استفاده کنید
خسته نباشی. پستت عالی بود.ازاینا بود که منوبرد به گذشته ی دور
یا علی

forum banner mobile