چی نپوشیم؟
جمعه, 02 مهر 1395 ساعت 20:03

چه جوری از بدنم راضی باشم؟ قسمت سوم

این مورد را ارزیابی کنید
(136 رای‌ها)

قسمت اول و دوم این مطلب یه جورهایی دوره مطالب و درسهای قبل بود و یادآوری اینکه از کدوم قسمت بدنتون چه طوری نگهداری کنین تا همیشه حس خوبی به بدنتون داشته باشین. اما مثل هر کدوم از مطالب چند قسمتی دیگه، قسمت نهایی این مطلب بیشتر بُعد روانی داره. اگر ذهنتیمون رو نسبت به خودمون و بدنمون درست نکنیم...

 

اما مثل هر کدوم از مطالب چند قسمتی دیگه، قسمت نهایی این مطلب بیشتر بُعد روانی داره. اگر ذهنتیمون رو نسبت به خودمون و بدنمون درست نکنیم، هر چقدر هم که به خودمون رسیدگی کنیم، بازهم احساس کمبود می کنیم. خیلی ها روی این مورد کامنت گذاشتن که من هر چقدر هم به خودم رسیدگی می کنم، به خاطر چاقی ام مثلا یا به خاطر نمی دونم پاهای پرانتزی ام یا جوشهای بدنم و... نمی تونم حس خوبی نسبت به بدنم داشته باشم.

 

یه چیزی هست به اسم Body Image که تا جایی که من چک کردم «تصویر بدنی» یا «انگاره بدنی» ترجمه می شه و خلاصه معنی اش اینه که ما، صرف نظر از اینکه از بیرون و از دید دیگران چه جوری دیده می شیم، راجع به بدن و فیزیک بدنی خودمون، زیبایی و جذابیت و پاکیزگی اش، چه تصوری داریم. از نظر روانی هر چی این بادی ایمِج ما از خودمون چیز جذاب تر و دوست داشتنی تری باشه، ما خوشحال تریم و حس خوشبختی بیشتری رو تجربه می کنیم؛ حتی اگر واقعا هم در چشم دیگران اونقدر که فکر می کنیم جذاب دیده نشیم.

 

2

 

دیشب داشتم یه کتابی می خوندم که یه خانم ایرانی که در دهه 70 میلادی برای زندگی رفته بود امریکا نوشته. یکی از بخش های این کتاب به طور کامل درباره خانمیه که توی کتابخونه دانشگاهشون کار می کنه و بدترین و زشت ترین دماغ دنیا رو داره. نویسنده در طول این بخش برای خواننده توضیح می ده که "من چون ایرانی هستم و ما ایرانی ها یکی از مهم ترین چیزها رو برای دخترها فرم بینی می دونیم، اصلا نمی تونستم درک کنم این خانوم چه طور با اعتماد به نفس تمام با این دماغ غول آسای عقابی زندگی می کنه و هر روز می ره و میاد و سرش رو بالا می گیره." بعد از خوندن این قسمت از داستان به فکر فرو رفتم. واقعا هم باید بگم ما ایرانی ها جزو ملت هایی هستیم که از کمترین میزان اعتماد به نفس بدنی برخورداریم و برای همینه که تا پولی دستمون میاد می ریم اول بینی مون و بعد هر جای دیگه بدنمون رو که پولمون برسه جراحی و ماله کشی و حذف و اضافه می کنیم! خودم رو هم می گما! فکر نکنید دارم می گم بقیه. نه خیر، خود نگارای بنده هم، یکی دو جراحی زیبایی داشته ام، لیزر می کنم و کل بزرگسالی ام  رو هم در رژیم غذایی برای جلوگیری از اضافه شدن وزنم گذرونده ام.

 

حالا چی می خوام بگم؟ می خوام بگم باید سعی کنیم عیب هایی که مهم نیستن رو ندیده بگیریم، عیب هایی که مهم هستن و شرایط اصلاحشون رو داریم رو در حد معقول اصلاح کنیم یا برای اصلاحشون برنامه ریزی کنیم و در ضمن با نهایت احترام بزنیم توی دهن اشخاص بی شخصیتی که با دیدن عیب ما، اون رو به رومون میارن و حالمون رو می گیرن. چه جوری؟

 

 

  • به بدنمون حسابی رسیدگی کنیم: همه مراقبت هایی که در دو قسمتهای قبلی این مطلب گفتم به ما کمک می کنه حس خوبی به بدنمون پیدا کنیم چون وقتی بدنمون رو نگاه می کنیم، چیز زیبا و پاکیزه ای می بینیم.

 

  • به خودمون جایزه بدیم : همه ما، حتی پرمشغله ترین و سرشلوغ ترینمون حق داریم قدری آرامش داشته باشیم و تا خودمون این لیاقت رو در خودمون نبینیم، دیگران هم این حق رو به ما نمی دن. تغییر از خودتون شروع می شه. هر کسی باید باید اقلا روزی یک ربع تا نیم ساعت وقت برای خودش داشته باشه. بچه دارین؟ بچه رو شبها نیم ساعت زودتر بخوابونین، عصر بسپرین به پدرش یا مادرتون یا هر شخص قابل اعتماد دیگه ای. شاغلین؟ یکی از کارهای روزانه تون رو حذف کنین. راحت بهتون بگم. من جزو سرشلوغ ترین خانمهام. فکر می کنین چی میشه که یهو دو هفته مطلب جدید نمی ذارم؟ سرم شلوغ میشه و وقتم پر میشه و یکهو می مونم در انتخاب بین مثلا استراحت، ظرف شستن، مطلب نوشتن و... خوب، من برای آسودگی روح و روانم و برای راحتی بدنم برای اون 30 دقیقه ای که دارم، استراحت رو انتخاب می کنم. ظرفها رو می ذارم روز بعد، مطلب رو می ذارم هفته بعد و...  راحت و با غرور می گم. با اینکه همه کارهام خیلی خیلی برای من مهمه، اولویت بندی و فدا کردن کارهایی با اولویت پایین شرط داشتن آسایش و انرژیه. یک ربع تا نیم ساعت در روز به خودتون حال بدین. حمام طولانی، چرت زدن، یه فنجون چای یا قهوه پشت پنجره، بستن در اتاق و در سکوت سقف رو نگاه کردن، هر چی که هست که فقط مال خودتونه خوبه! به بدنتون جایزه و استراحت برین تا بدنتون هم به شما انرژی و شادابی بده.

 

3

 

  • این بالا گفتم با نهایت احترام (یا حتی بی احترامی) بزنیم توی دهن منفی بافها و آدمهایی که عذاب معاشرتشون از لطفش بیشتره: نبخشیدشون. اونی که به چاقی یا هر نوع عیبتون متلک می اندازه رو نبخشید. نزنید توی دهنش ها! این شوخی بود. اما هر چه سریع تر آدمهای اذیت کن رو از زندگی تون حذف کنید و بدون بدهکار بودن توضیحی به کسی، معاشرتتون رو به حداقل لازم برسونین. من نفسم از جای گرم در نمیاد. خود من یکی از نزدیییییییک ترین نزدیکانم رو دو ساله که از زندگی ام حذف کرده ام. لازم بود. زندگی ام رو مسموم می کرد. خداحافظ! بهش توهین نمی کنم. ازش دوری می کنم و اگر جایی دیدمش مودبانه رفتار می کنم و حذف تا هزارسال بعد که دوباره تصادفی مجبور شم جایی ببینمش.

 

  • از تکرار عیب و ایرادهامون دست برداریم: مگه دعاست؟ مگه ذکره؟؟؟؟ من چاقم من زشتم من باسنم بزرگه من سینه هام کوچیکه من قدم کوتاهه... باید بدونین که اکثر آقایون باورشون به شنیده هاشونه. اگر هی بگین من چاقم من زشتم من سلولیت دارم، من پوستم بده، من پاهام بدفرمه و .... اونها هم سریع این رو در پرونده ذهنی شون راجع به شما یادداشت می کنن و اونهایی که ادب و تربیت درستی نداشته باشن چهار روز دیگه این رو به روتون میارن و توی سرتون می زنن. محترم هاشون هم همیشه «لطف» می کنن و در سکوت با این ایرادتون «کنار میان»! از خودتون تعریف کنین. از زنهای دیگه تعریف نکنین. تعریف دیگران از خودتون رو با آب و تاب برای همسرتون بازگو کنین. در کنار عیب و ایرادهاتون نکات خوبی هم هست. قسمتهای خوب رو برجسته کنین. هم از نظر ظاهری قسمتهای خوب رو خیلی تو چشم بیارین هم از نظر زبانی راجع بهشون زیاد حرف بزنین و هم برای تسکین دل خودتون هی جاهای خوب رو نگاه کنین و حالش رو ببرین. آنی شرلی یادتونه؟ از موهای قرمز و نارنجی اش بیزار بود و خجالت می کشید ولی عاااااشق بینی زیبای کوچیک و کوتاهش بود و هر وقت کسی به خاطر موهای قرمزش مسخره اش می کرد، دست می کشید روی دماغش و حالش رو می برد. من وقتی داستانی آنی رو می خوندم دبیرستانی بودم و دماغ زشتی داشتم. با خوندن این کلمات آرزوی روزی رو می کردم که بتونم مثل آنی روی دماغ صاف و کوچیک خوشگلم دست بکشم و لذت ببرم. همین الان هم که سالها از عمل بینی ام می گذره، یکی از بزرگترین لذتهای زندگی ام اینه که روی بینی ام دست بکشم. تا حس می کنم کمی شکم و پهلو درآورده ام، روی بینی ام دست می کشم و جاهای خوشگل دیگه ام رو توی آینه نگاه می کنم. توی دلم قند آب میشه و خداروشکر می کنم. اینجوری، تصویر بدنی جذابم از خودم رو حفظ می کنم. این چیزها به آدم انرژی می ده.

 

4

 

  • ذهنمون رو درباره شستشوی مغزی تبلیغاتی باز کنیم: من هم از دیدن خانم های زیبا و جذاب و بی نقص توی فیلمها و سریالها و پیجهای اینستاگرام لذت می برم، هم حسودیم میشه. تعارف که نداریم. پس باید همیشه به خودم یادآوری کنم که نه تنها اینها همه همراه بهترین تیم های آرایشی، عکسبرداری، نورپردازی، ویرایش و رتوش عکس و فیلم هستن، بلکه اینها رسالتشون اینه که برای صنعت بزرگ لوازم آرایش، صنعت بزرگ جراحی زیبایی و کلی نون خورشون، مشتری جلب کنن. یادمون نره! همیشه یادمون بمونه که یه زن واقعی یک درصد مواقع هم اون شکلی نیست. خیلی کم میشه هم اونقدر لاغر بود هم اونقدر خوشگل و بی نقص هم اونقدر خوش هیکل و هم اونقدر پولدار و هم اونقدر جذاب و باشخصیت و... بدونیم و یادمون نره که نقش این سریالها و فیلمها اینه دقیقا همین حس و حال رو در ما ایجاد کنن و ما رو راه بندازن دنبال هزار جور تغییر و برش و رنگ و لعاب. اوکی، نرمالش خوبه. اما اگر وسواس فکری بگیریم و شب و روز خوابمون نبره و هرچی همه بگن تو خوشگلی به جای لذت بردن از خوبیهامون، فقط به فکر عیبهامون باشیم، خودمون زندگی مون رو ریخته ایم دور و به کام خودمون زهر کرده ایم.

 

و نکته آخر اینکه حواسمون باشه که ما نه تنها در برابر خودمون و روان خودمون، بلکه در برابر دخترهای کوچیکتر از خودمون و سلامت روان اونها هم مسئولیم. دخترتون، خواهرتون، دوستتون، دختر همسایه تون، دخترهای کوچیکتر دور و برتون در سن کودکی و نوجوانی از شما و حرفها و کارهاتون الگو می گیرن. در حرفهاتون، در ایرادهایی که با صدای بلند از خودتون می گیرین، در موقعیتهایی که به دلیل ضعف اعتماد به نفس و تصویر بدنی نامناسب از خودتون از دست می دین، دخترها دارن شما رو نگاه می کنن و حرفهاتون رو می شنون و ازتون الگو می گیرن. ایراد گیر نباشین. نه از خودتون، نه از دیگران.

 

5

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 19381 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #41 Sana 1395-07-08 12:46
نگارای قشنگم سلام!
ب تمام نکاتی ک گفتی قبلا رسیده بودم!! بارها و بارها تجربه کردم ک وقتی خودم راجع ب خودم حس خوبی دارم چقدر زندگی واسم شیرینه و شاید باورت نشه ک اون انرژیه ک ب خودم میدم رو دیگران هم تاثسر میذاره و ب چشم اونا هم ادم جذاب و خوشگل و موفقی ام!!! با اینکه فقط ۱۸ سالمه!!خیلییس خوشحاالممممم که یه خواهر مهربوننن مثله تو دارم ک بدون هیچ انتظاری تمامه تجربیاتشو در اختیارم میذاره!! فقط میتونم بگم دوستت دارم!!!مرسی ک هستی!!
0 #40 negar 1395-07-08 10:42
سلام
چقدر خوب که قسمت ارزیابیو گذاشتی ، من وقت نمیکنم کامنت بزارم اما رای دادن و میتونم انجام بدم. خیلی ممنون از سایت خوبت.موفق باشی
+3 #39 tabi 1395-07-08 09:14
عزیزم اخلاق گرایی رو از این بابت میگم که اگه عکس یک ایرانی میبود، بعد میبود که بدون اجازه نشرش بدی.
:) خانوم تحلیل گریان.
نگارا من این روزها سرم شلوغ چند مدل کار گوناگونه. کار آفرینانه تقربیا. برای همینم کلی وقتم کمه. هنوز هم ازدواج نکردم و اگه خیر باشه، ممکنه تا پایان سال این اتفاق بیفته. دارم ورزش میکنم و سعی میکنم به پوستم هم برسم. ضمنا کم کم دارم جرات میکنم تیپم رو از اسپرت به کلاسیک تبدیل کنم. البته واقعا سخته.چون رفتارم رو هم باید متناسب با این تغییر پوشش، عوضش کنم. الان رگه هایی از غیر خانم ( و آروم ) بودن توو رفتارم هست. که البته دوستش دارم و طبیعیه. ولی به واسطه سنم هم که شده، باید تعدیل یافته تر بشه.
خلاصه که کلا در حال تغییر هستم مدام. تغییرهای ریز ریز جالب جذاب.
0 #38 ندا 1395-07-07 15:58
نگارا جون عزيزم،امسال وقتي فيلم خارجي اتاق رو ديدم يه لحظه احساس كردم يه جورايي شبيه اون پسر بچه توي فيلم هستم كه بعد از آشنايي با شما كلا رنگ زندگيم عوض شد و دنيا رو يه جور ديگه ديدم بعضي وقتا با خودم فكرميكنم تو اون دنياي بسته چه جوري زندگي ميكردم چون بعد از اتمام تحصيلاتم كل زندگيم شده بود كار و خودم رو فراموش كرده بودم :oops: .يعني عاششششقتم.بخشي از زندگي من شدي.بعد از آشنايي سه ساله با شما سفرهاي خوبي رفتم.كلي خريدهاي خوبي انجام دادم.كتابهاي خوبي خوندم و ....خلاصه كلام كلي روحيه و طرز تفكرم و مسير زندگيم عوض شد و برنامه هاي زيادي واسه آينده دارم.الان كه دارم اين مطلبو مينويسم پهناي صورتم پر از اشك شده(البته اشك شوق).واميدوارم سالها به كار اميد بخشت ادامه بدي.هيچ وقت فكرنميكردم يه نفر رو تو دنياي مجازي اينقدر ديوانه وار دوست داشته باشم.
+13 #37 آناهید 1395-07-06 18:59
سلام نگارا جون.خیلی عشقی...:*
وقتی شروع به خوندن این پستت کردم،انقد حالم بد بود که حد نداره.خوندم و خوندم و خوندم و حس کردم این پستو فقط واسه من نوشتی.انگار که از تمامفکرایی که توی سرم جولان میدن باخبری...
اونقدر مطالبت درمورد من صحت داشتن که ناخودآگاه بغض کردم.دلم به حال خودم سوخت که انقد کم خودمو دوست داشتم تا حالا و همش جسممو سرزنش کردم؛درحالیکه میتونستم خیلی باهاش مهربون باشم،اما نبودم.میدونی نگارا جان من بیرون از خونه جزء دخترای بااعتماد به نفس به شمار میام چون حس میکنم کسی ایرادامو نمیبینه اما امان از وقتای دیگه.مخصوصا توی خلوت خودم :oops: اون موقعست که خودمو از هرنظری کم میبینم.راستش من خیلی از انرژیم صرف حفط کردن این اعتماد به نفس پوشالیم میشه چون نیست و من باید وانمود کنم که هست.
با این حال بعد از خوندن پستت حس کردم سبکتر شدم عزیزم.بخاطر این حس بهترم یه دنیا ممنون ازت.:*
مانا باشی مهربون:*
#18273 Negara 2016-09-27 19:56:15
مرسی عزیزم
دقیقا درست کردی. وانمود کردن به اعماد به نفس داشتن خیلی کار سخت و انرژی بریه. اما وقتی کم کم با خودمون خوب شیم و دیگه لازم نباشه وانمود کنیم، حالمون انقدر خوب میشه.

+2 #36 فاطمه 1395-07-05 09:10
سلام نگارای نازنینم...مثله همیشه عالیییییی....من با اون قسمتش که تعریفهای دیگران از خودمون رو با آب وتاب تعریف کنیم برای همسرمون بینهایت موافقم...چون خودم همیشه انقد پیاز داغش رو زیاد میکنم .که خودم خجالت میکشم....کلی کلی دوستت دارم.
#18272 Negara 2016-09-27 19:55:18
خجالت نداره. واقعیته. حقته.

+9 #35 ریحانه 1395-07-05 01:21
سلام نگارا جون من امسال پیش دانشگاهیم. پارسال یکی از هم مدرسه ایای من بینیشو عمل کرد امسالم دیدیم موهاشو شرابی کرده :-|متاسفانه تو سنی که بچه ها باید فکر پیشرفت و درس باشن آدم میبینه بیشتر وقتشونو واسه کارایی میذارن که چهرشونو از اون حالت نوجوونی در میاره. الان خیلی از بچه ها رو میبینم که ابروشونو برداشتن ولی من به نصایح شما پایبندم ;-)
#18271 Negara 2016-09-27 19:55:02
بسیار هم عالی. بیا صبر کنیم ببینیم حالا که در 17 سالگی موهاشونو شرابی کرده اند، در 50 سالگی می خوان چیکار کنن؟

+11 #34 نغمه 1395-07-04 20:23
من چند تا دوست دارم که برعکس خودم هستم یعنی یکسره در حال تعریف و تمجید از خودشون هستن و در کنارش تا جای ممکن هم از بقیه عیب و ایراد میگیرن :o
منم دقیقا حذفشون کردم از زندگی روزانه ام و از اون طرف هم با ورزش و عمل کردن به نکته های چی نپوشیمی الان خیلی احساس بهتری به خودم دارم :-)
#18270 Negara 2016-09-27 19:54:25
خیلی خوب کاری کردی.

+11 #33 مهدخت 1395-07-04 19:02
نگارا تو بی نظیری...انقد صداقت و خودمونی بودن توی مطلبت موج میزد که چند بار برگشتم از اول خوندم و لذت بردم...باورت میشه مدام حس میکردم انگار اینو واسه من نوشته نگارا...انگار یه حرفایی ک گاهی به خودم میزنمو و یادم میره و برام یاداوری کرده...انقدر حالم خوب شد از دیدن پستت و انقدر ذهنم مثبت شد ک واقعا حرفی برای زدن که بتونه حالمو وصف کنه ندارم ک بگم...چقدر خودمونی و صادقانه و البته واقع بینانه...میدونی شنیدن این از زبون تویی که توی تصورم کسی هستی که خیلی برای اراستگی و زیبایی زنانه ارزش قائلی و بهش عمل میکنی خیلی کاربردی تر بود تا حرفای درگوشی خودم با خودم...هر چی بگم ممنون به نظرم برای این پست باز کمه...من دوتا از صمیمی ترین دوستامو حذف کردم...سخت بود ولی الان بعد از گذشت یه سال راضی م.عوضش دوستای جدیدم فوق العاده ن از این لحاظ
#18269 Negara 2016-09-27 19:54:08
ممنونم عزیزم. خیلی کار خوبی کردی آدمهای مسموم کننده رو حذف کردی. دنیا پر دشمنه. دشمن اضافه در لباس دوست نخواستیم!

+3 #32 سپیده 1395-07-04 15:07
سلام نگارای عزییز .من خیلی وقت بود وقت نشد بیام نوشته های مفیدت بخونم کلا خیلی وقته از خودم غافل شدم همش درگیر کارو... بودم
منم اتفاقا یه دوست دارم خیلی صمیمیم باهم اما هروقت میرم پیشش احساس میکنم یه ادم داغونم و یه ادم بدسلیقه بدتیپ چون هر چی میپوشم هرچی انتخاب میکنم ایراد میگیره طوری که همش دیگه میرم لباس بگیرم میگم نکنه برم پیشش بازم ایراد بگیره :sad:
نمیدوم مشکل از منه حساسم یا مشکل از دوستم که ایراد میگیره؟بنظر شما مشکل از منه؟؟؟ :sad:
#18268 Negara 2016-09-27 19:53:22
معلومه که مشکل از دوستته. ادب و تربیت به کنار، مهر و محبت و آداب دوستی ایجاب می کنه که از همدیگه حتی در شرایط اشتباه کردن حمایت کنیم. و صد البته عیب و ایرادهای دوستمون رو به روش نیاریم و خوبی هاش رو مطرح کنیم. این دوست نیست تو داری، دشمنه. تور رو برای ارضای نیاز خودش به تایید و دیدن شدن نگه داشته، نه به عنوان دوست.

+8 #31 سحر 1395-07-04 11:53
سلام عزيز مهربون قبلا هم گفتم براتون كه عاشق اينجور متنها هستم و خيلي مديون شما هستم بابت تمامي تغييرات مثبت و افزايش اعتماد به نفسم.فقط يك سوال وقتي نزديكترين شخص آدم مثل مادر اعتماد به نفس آدم را پايين مياره چي كار بايد كرد مادر را كه نميشه كنار گذاشت.
#18267 Negara 2016-09-27 19:51:52
مرسی عزیزم
چرا اتفاقا مادر مخرب (از نظر روانی) از اونهاییه که باید و باید کنارش گذاشت، نه به صورت فیزیکی و نا با توهین بلکه با تعیین خط قرمزها. به جمله های انتقادی بیجا عکس العمل بازدارنده نشون بده. حرف رو بی جواب بذار. بعد زا شنیدنش جای دیگه رو نگاه کن. پاشو از اتاق برو بیرون. یا خیلی مستقیم بگو مامان فلان حرف شما ناراحتم می کنه. اگر نمی تونی باهام تشویق آمیز و مثبت حرف بزنی لطفا نظرت رو پیش خودت نگه دار.

+7 #30 ~مریم~ 1395-07-04 11:46
خیلیییییی خوب بود نگارا جون. فقط یه چیزی، چیکار کنیم که ازدواج کردیم هم همسرمون این مدلا و خواننده هارو میبینه (به قول شما با اون همه نور پردازی و ..) حرص نخوریم و حسودیمون نشه؟ مخصوصا الان که دیگه تقریبا چیزی نمیپوشن!!
راستی اینقد که از دو سال پیش همه ی مطالبت رو خوندم و سعی کردم از طریق قانون جذب به همش برسم که الان یه ساله هم کار خوبی دارم و هم سفرای خوب رفتم و درآمدم هم بیشتر شده. میخواستم بدونی خیلی تاثیر گذاری و خیلی ازت ممنونم عزیزم:*
#18266 Negara 2016-09-27 19:49:39
خوب ما طبعا نمی تونیم ورودی رو کامل کنترل کنیم (با اینکه می تونیم توی انتخاب فیلم و سریال نقش فعالی داشته باشیم با تحقیقات از قبل) و تلویزیون رو هم می شه دیدنش رو محدود کرد به بهانه های مختلف. ولی کلا دیدن یه چیزه برای آقایون و مسجل شدنش و اعتراف به اون تفکرات توسط ما یه چیز دیگه. در ضمن همه اون بازیگراهای خوشگل عکسهای زشت بی آرایشی هم دارند که می تونی به بهانه های مختلف نشون همسرت بدی!

+8 #29 مهرزاد 1395-07-04 08:55
در و بستن و دراز کشیدن و نگاه کردن به سقف............ این جمله ات عالی بود! چون کاری بود که من همیشه بعدش عذاب وجدان اتلاف وقت می گرفتم ولی از الان دیگه نه!!! یعنی عاشقتم نگارا جان..... فقط می تونم تشکر کنم ازت .. فقط همین
#18265 Negara 2016-09-27 19:47:50
مرسی عزیزم :)

+2 #28 tabi 1395-07-04 08:53
واااای نگارا یک کشفی کردم. الان داشتم این بالا پست های قبلی رو میدیدم، اون که "چطوری با مقنعه هم خوب باشیم؟"
از اونجایی که اخلاق گرایی، مطمئنم عکسی که گذاشتی عکس خودته ( اگه یک خانم غیر ایرانی نباشه :D)
این پیام رو قاعدتا خصوصی میذاری دیگه :).
بعدشم همون کتاب خانوم دوماست ، اونی که یکی از خانم ها نوشته بود توو کامنتها. عاشقشم.
#18264 Negara 2016-09-27 19:47:27
نه :) اون Eva Longoria است که براش مقنعه گذاشته ام :)
بعد هم چه ربطی به اخلاق گرایی داره؟ :))

+5 #27 sepideh 1395-07-04 08:49
خوندن دست نوشته هات مثل خوردن یه غذای لذیذه که دوس دارم یه گوشه ی دنج بشینم آرام آرام و با لذت و با تمام وجود ببلعمش...
نگارا جان حالا که در مورد حذف افراد منفی گفتی کاش مطلبی مینوشتی در مورد افرادی که حذف کردنشون میتونه باعث دلخوری و اختلاف با همسر بشه .. افرادی که بخاطر رفتاراشون تصمیم میگیری کم ببینیشون ولی همین تصمیم باعث کلی اختلاف توی زندگی با همسرت میشه..مثل خانواده همسر
#18263 Negara 2016-09-27 19:46:15
مرسی عزیزم
ببین حذف کردن فقط فیزیکی نیست با اینکه حذف فیزیکی هم مهمه. تو تا جایی که همسرت ناراحت نمیشه (و البته بدون اعلام کردنش) با بهانه های مختلف و متناوب از معاشرت دوری کن و اگر مجبور شدی در نهایت بری اونجا یا جایی بیینیشون باهاشون هم کلام نشو. نه اینکه بی ادبی کنی. فقط حرفهای واجب رو بزن. سرت رو به موبایل یا تلویزیون یا کمک کردن گرم کن و حرفهاشون رو بی جواب و نا تمام بذار جوری که مکالمه شکل نگیره.

+2 #26 tabi 1395-07-04 08:47
چی بگم؟ فوق العاده بود.
توو دو ماه مرداد و شهریور سوالم رو راجع به لک پوستم ثبت کرده بودم و فرصت نشد. ولی چه بهتر :)
تقریبا یکی دو هفته ست که به پوستم نگاه میکنم ، اتفاقا میبینم چقدر قشنگ تر شدم با پوست جدیدم. همینی که دارم سعی میکنم بهش برسم و پوستم هم داره صبورانه این مرحله رو میگذرونه خیلی خیلی خیلی حس خوبی بهم میده.
نگارا من اینو از تو یاد گرفتم که ورزش کردن به حس خوب داشت، خیلی کمک میکنه. :****
دوستت دارم.
#18260 Negara 2016-09-27 19:42:43
عالی عزیزم. دل به دل راه داره.

+4 #25 *maryami* 1395-07-03 20:57
وای نگارای عزیزم پستت عالی بود.راستی من فردا کار رسمیمو شروع میکنم (تعهد طرح به خدمت در یه بیمارستان دولتی) ولی جای خوشحال بودن ناراحتم چون شراطیش کلا برعکس چیزی شده که من دوس داشتم.امیدوارم با انگیزه چی نپوشیمیم بتونم به همه سختی ها غلبه کنم و مثل همیشه یه دختر شاد خوشگل باشم.مرسی که هستی
#18226 Negara 2016-09-24 21:47:05
چرا؟ شروع کار جدید که همیشه یه افق جدید و تازه و هیجان انگیزه؟ حالا برو می بینی که بالاخره چیزهای خوبی اونجا برات هست.

+4 #24 مامان دوقلوها 1395-07-03 20:57
معرکه ای نگارای مهربونم.چی بگم دیگه....
#18225 Negara 2016-09-24 21:46:26
ممنون عزیزم

-1 #23 shaghayegh 1395-07-03 19:55
سلام نگارا جان :-) به نظر من نبايد هميشه بد برخورد كرد با كسي كه چشم آدمو رو حقيقت باز ميكنه.مثلا من به شخصه اعتراف ميكنم بعد فرستادن عكسم واستون و اينكه گفتين سيبم، body image م تركيد :cry: مني كه فك ميكردم يه ساعت شني خوش هيكلم و گول تعريف بقيه رو ميخوردم!افسردگي گرفتم :sad: اما خب در عوض الان بعد گذشت 3 هفته،3 كيلو كم كردم و اين رو مديون شمام.
يه عالمه مرسي بابت همه پستا و مشاوره هاتون :-*
#18224 Negara 2016-09-24 21:46:11
حتما مطلب رو دوباره بخون. گفتم که برخورد بد شوخی بود. ولی حذف اون آدم جدیه.
بعد هم صحبت آدمهایی هست که عیبت رو به صورت متلک و طعنه توی صورتت می کوبن، نه یک متخصص که به درخواست خودت نظر می ده.

+2 #22 malihe 1395-07-03 19:04
سلام بارها خواستم برات بنویسم ولی فکر می کنم لیاقتت بیشتر از این حرفای معمولی هست وچشم وگوشت از این حرفای تکراری پره ولی بی اغراق میگم که بهترینی .با این که به پستت مربوط نیست اگر دوست داشتی بهم ی جوابم بدهی واقعا ممنونت میشم.نظرت درباره دستگاه هایی لیزر چوانسازی پوست چیه با توچه به هزینه زیادشون نتیجه مثبتی دارن.یک دنیا ممنون
#18223 Negara 2016-09-24 21:44:57
مرسی عزیزم لطفا سوالت رو در بخش پرسشها ثبت کن.

forum banner mobile