چی نپوشیم؟
جمعه, 05 آذر 1395 ساعت 20:51

چه جوری از لیزر برای موزدایی استفاده کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(49 رای‌ها)

چند سال پیش یک بار مطلب جامعی درباره انواع روش های موزدایی به صورت یک جدول براتون گذاشتم و مزایا و معایب و رِنج هزینه رو غیره رو هم براتون گذاشتم اما چون از اون زمان تجربه ام درباره لیزر بیشتر شده، خواستم یه مطلب جامع تر فقط درباره لیزر براتون بنویسم. نکته اول در شروع لیزر رفع موهای زاید بدن اینه که مرکز مورد نظرتون رو انتخاب کنید...

 

تقریبا می تونم بگم یک سالیه که برای لیزر Hair Removal Laser مراجعه می کنم و رضایت بالایی هم دارم. نکته اول در شروع لیزر رفع موهای زاید بدن اینه که مرکز مورد نظرتون رو انتخاب کنید. من در مورد همه دستگاهها و همه مراکز اطلاعی ندارم اما تجربه خودم نشون داده که لیزر الکسندرایت Alexandrite  الان نوع مناسبی از لیزر هست که روی طیف گسترده ای از پوست ها و موها جواب می ده. این لیزر برای موهای اکثر نواحی بدن به خصوص موهای خشن و ضخیم مشکی خیلی خوب جواب می ده. در ضمن بهترین تاثیر گذاری این لیزر روی پوست روشن با موهای ضخیم تیره هست، مثلا یکی از بهترین نقاط اثرگذاری اش ساق پا است که معمولا این مشخصات رو داره. پس برای انتخاب مرکز لیزرتون ازشون بپرسین آیا نوع لیزرشون الکس یا الکسندرایت هست یا نه. البته که برند و کشور سازنده دستگاه هم بسیار مهم هست و خوبه که بپرسید و سرچ کنید که نوع خوبی باشه. من خودم از این لیزر راضی هستم. IPL  و انواع دیگه رو هم پیشنهاد نمی کنم چون اینقدر اثر نداره.

 

یک نکته دیگه در انتخاب کلینیکی که می خواین توش لیزر انجام بدین اینه که قیمتهاش چه جوریه. چون اصولا قیمت لیزر بالاست. من خودم قبلا باورم این بود که حتما باید گرون ترین ها رو انتخاب کرد ولی الان توصیه می کنم به جز اینکه قیمت رو دقت کنین، ببینین میزان شلوغی اون مرکز چقدره. یعنی ممکنه یه مرکز مراجعه کننده بالا داشته باشه و قیمتهاش مناسب تر باشه و همین تعداد بالای مراجعه کننده می تونه به شما اطمینان نسبی بده که کارش خوبه و مردم راضی هستند که اینقدر مراجعه دارند. پس یا مرکز خیلی گرون و خلوت رو انتخاب کنین، یا مرکز با قیمت متوسط و شلوغ. اما مراکز ارزون و کم مشتری رو اصلا انتخاب نکنین چون هم تجربه شون کمه، هم احتمالا پول ندارند که بهترین دستگاهها رو انتخاب کنن. در کل توصیه می کنم مثلا از طریق سایتهای تخفیف مثل نت برگ و تخفیفان و غیره برای این یک مورد اقدام نکنید. تجربه بالا و دستگاه مرغوب تضمین کننده اینه که اولا درمان موثر باشه و موها واقعا تا حد زیادی دائمی از بین برن، و اینکه پوست شما نسوزه و جزغاله نشه چون موردهای ناجور هم زیاد شنیده ام.

 

4

 

نکته دیگه برای انتخاب کلینیک لیزر اینه که ببینید اونجا کی کار انجام می ده. معمولا مراکز خلوت با قیمت بالا، این پزشک هست که کار لیزر رو انجام می ده. حالا یا متخصص پوست یا پزشک عمومی. اما در مراکزی که تعداد مراجعه کننده زیاد دارن و شلوغ هستن معمولا یه تکنیسین این کار رو انجام می ده که آموزش دیده و معمولا کل کلینیک تحت نظارت یک پزشک هست ولی کلا پزشکی بالای سر شما نمیاد. این مورد هم اشکالی نداره اما بازهم تاکید می کنم یه فاکتور مهم شلوغی مرکز هست که باعث می شه شما از تجربه زیاد تکنیسین ها مطمئن بشین و بدونین واقعا براشون آبرو و اعتبارشون مهمه. بازهم جای تاکید داره که کلینیک خلوتی که کارش رو تکنیسین انجام می ده، یک انتخاب خیلی بده.

 

برای انتخاب نواحی بدن که می خواین لیزر رو روش انجام بدین، کاملا آزاد هستین و شاید معمولا این بودجه باشه که تعیین کنه چند ناحیه رو انجام بدین. من توصیه می کنم از زیربغل شروع کنین چون به دلیل کوچیکی اش ارزون تره، درد کمتری داره و کارش کوتاهه و برای اولین بار که احتمالا ترس دارین مناسبه. اگر راضی بودین از جلسات بعد می تونین ناحیه ها رو بیشتر کنین. اگر شجاع هستین، ناحیه بیکینی (ت*نا*س*لی) و اگر صبور هستین و وقت و پول زیاد دارین پاها رو اضافه کنین. این قسمت ها معمولا خوب جواب می دن، اما دست ها یا ناحیه های روی تنه، ممکنه اگر نازک و کمرنگ باشن کلا جواب ندن. موهای صورت هم که کلا باید با دایود انجام بشه، نه الکس.

 

وقتی می خواین برای لیزر برین، باید 40 روز تا 2 ماه از آخرین باری که موها از ریشه کنده شده، گذشته باشه که پیاز مو دوباره تشکیل شده باشه. در واقع باید حتما مو از توی پوست سرزده باشه بیرون تا بتونه لیزر رو به خودش جذب کنه. همین طور باید اقلا 2 ماه قبل و بعدش پوستتون رو با آفتاب یا سولاریوم برنزه نکرده باشین. به خصوص بعد از برنزگی یا آفتاب سوختگی باید حتما صبر کنین رنگ پوستتون روشن بشه بعد برین، وگرنه هم می سوزین و هم ممکنه لک بشه پوستتون.

 

3

 

یه توضیحی راجع به مکانیسم اثر لیزر بدم که وقتی می گم می سوزین، وحشت نکنین و در عین حال آگاهی داشته باشین که قضیه چی هست. ببینین، لیزر به تیرگی جذب می شه و حرارت بالایی به نقاط تیره وارد می کنه. برای همین وقتی به مو می رسه، مو رو می سوزونه و تا ته ریشه می ره و ریشه رو نابود می کنه، اما اگر با دقت و مهارت استفاده بشه، روی پوست که سفیده هیچ اثری نداره. برای همینه که پوست اگر خیلی تیره باشه برای لیزر مناسب نیست چون می سوزه. همین طور اگر برنزه باشه. حتی نقطه ای که خال داره رو لیزر نمی زنن چون خالش می سوزه و پدرتون در میاد! پس این رو خیلی جدی بگیریم.

 

گفتم که مو باید از پوست سرزده باشه تا بتونه لیزر رو به خودش جذب کنه، اما موی بلند وحشتناک می سوزه و هیچی دیگه.... شما در واقع به گفته کلینیک های لیزر باید 24 ساعت قبل از مراجعه موهای محل مورد نظرتون رو با تیغ شیو کنین. البته این کاملا بستگی به سرعت رویش موهای بدنتون داره و مثلا من اگر این کار رو بکنم اصلا جواب نمیده. پس ببینید چند روز لازمه تا مو در حد نیم تا یک میلی متر از پوست سربزنه بیرون. مثلا من حدود 4-5 روز زودتر این کار رو می کنم. نهایتا با پوستی برین که موهاش نیم میلی متر اقلا زده باشه بیرون ولی بیشتر نه. چون می سوزین. انتخاب فواصل بین جلسات هم بستگی به سرعت رویش موها داره و اینکه خودشون می گن 3-4 هفته یکبار برین، برای خیلی ها جواب نمی ده. من اقلا بین جلساتم 2 ماه فاصله هست. باید صبر کنین اقلا 50 درصد موها دوباره در بیان تا دوباره برین.

 

کاری که اونجا انجام می دن اینه که شما به یک اتاق خیلی سرد (به خاطر خنکی دستگاه) راهنمایی می شین که روش یک تخت هست و یک دستگاه بزرگ تقریبا اندازه یه ماشین لباسشویی با چند تا شیلنگ دراز که از بالاش اومده بیرون. پوست قسمت مورد نظر رو برهنه می کنین و روی تخت می رین. متصدی لیزر به شما عینک محافظ در برابر اشعه می ده و یه دونه هم خودش می زنه (این خیلی مهمه) بعد از اینکه با مداد سفید (به دلیل جذب لیزر توسط تیرگی) روی پوستتون خط کشید و پوست رو چهارخانه و ناحیه ناحیه کرد (برای اینکه یادش نره کجاها رو زده) دستگاه رو روشن می کنه و سر دستگاه رو که حالت یک دایره مثل سکه داره روی پوستتون می ذاره. هر بار که دکمه فشار داده می شه یه پالس لیزر با شدت تعیین شده توسط تکنیسین به اندازه مساحت یک سکه به پوستتون وارد می شه. بله، حس سوزش داره، به خصوص در نواحی حساس. اما سوزشش قابل تحمله. لطفا با جیغ جیغ کردن اعصاب متصدی رو خورد نکنین (!) چون ممکنه بی دقت کارکنه و اون وسط بعضی نواحی سرشون بی کلاه بمونه. دستگاه ها معمولا یه خنک کننده داره که یا به صورت یه اسپری کوچولو با هر پالس لیزر یه مایع خنک کننده رو به پوستتون می پاشه (مثل آبه ولی درجا تبخیر می شه و پوست رو خنک می کنه) و یا دستگاه باد شدید خنک می زنه (که این از نظر من بهتره در تحمل درد).

 

2

 

برای تحمل درد و سوزش شما می تونین قبلا پماد یا ژل لیدوکائین یا زایلوکائین که بی حس کننده هستن از داروخانه بخرین و نیم ساعت تا یک ساعت قبل از شروع جلسه تون به پوست بزنین. پماد رو به پوست بزنین، پوست رو با نایلون بپوشونین، لباس بپوشین و از خونه راه بیفتین. البته در این صورت باید قبل از ورود به اتاق لیزر برین دستشویی و پوست اون ناحیه رو خیلی خوب بشورین. در ضمن مام، لوسیون، عطر، اسپری و اینجور چیزها از 24 ساعت قبل به پوست نزنین چون باعث سوختن پوستتون میشه. اگر هم زدین، قبل از رفتن به اتاق لیزر خوب بشورین. من توصیه می کنم برای کاهش درد یک ساعت قبل از شروع تایم لیزرتون، یه دونه قرص ژلوفن بخورین. به تحمل درد و سوزش کمک می کنه. یک توصیه بهداشتی که دارم اینه که حتما  برای ناحیه بیکینی برای خودتون «سَری» دستگاه شخصی تهیه کنین (حدود 40-50 تومن از همون کلینیک). سری دستگاه اونیه که توی عکسها روی پوست قرار گرفته و پلاستیک قهوه ایه.

 

توصیه شخصی من اینه که حتما حتما همراهتون یک دونه پماد زینک اکساید یا اکسید دو زنک ببرین. البته اکثر کلینیک ها دارن ولی خوب چون روی همه نواحی بدن استفاده می شه، بهتره شخصی ببرین. قیمتی هم نداره. 3-4 تومن. همین طور همراهتون یه کیسه نایلون یا یه تیکه سفره یک بار مصرف ببرین. این خیلی مهمه که تا از روی تخت پاشدین یک لایه حسابی به پوستتون از این پماد ضد سوختگی بزنین، روش نایلون بچسبونین و لباستون رو بپوشین. نایلون برای اینه که هم لباستون کثیف نشه، هم پماد به جای اینکه جذب پوستتون بشه، جذب لباستون نشه. این راه خیلی موثر و خوبه و من تا حالا یک بار هم سوختگی نداشته ام. یک بار هم فرداش پماد بزنین دیگه کافیه. اگر احیانا احساس سوزش حین انجام لیزر غیر قابل تحمل بود یا بوی سوختگی حس کردین یا نگاه کردین دیدین پوست تاولی چیزی زده درجا به متصدی بگین که درجه دستگاه رو کم کنه. اگر بدجور سوختین تا 2-3 روز هر شش ساعت پماد آلفا بزنین، خوب می شه. نگران نباشین.

 

 دیگه جونم براتون بگه که روی پوست ملتهب، جوش دار، لایه برداری شده و حساس لیزر نکنین. اگر کهیر زدین، اگزما دارین، حساسیت، خارش، قرمزی، سوختگی و... دارین روی اون ناحیه لیزر نکنین. و اگر می خواین محتاط باشین، قبل از شروع به پزشکی که باید در مرکز برای ویزیت و مشاوره حضور داشته باشه مراجعه کنین تا در مورد حساسیت یا التهاب پوستتون نظر بده. طبعا اگر باردار یا مشکوک به بارداری هستید لیزر انجام ندین. راستی احتمالا خواهید پرسید که می گن لیزر نواحی تن*اس*لی یا زیر بغل خطرناکه و سرطان زا است. راستش هر کسی باید مطالعه خودش رو بکنه و بر اساس یافته هاش و ریسک پذیری اش تصمیم بگیره. من انجامش می دم. شما خودتون باید تصمیم بگیرید. جواب یه سوال دیگه: دستگاه های لیزر خانگی به نظرم خیلی موثر نیست چون اکثرا IPL هست و کلا هم به نظرم با این هزینه ها جنس لیزر خوبی نمی شه تهیه کرد. دستگاه لیزر خوب خیلی خیلی گرونه.

 

5

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 53004 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-1 #26 sana 1395-09-12 11:11
سلام خوبی عزیزم. من لیزر زیر بغل انجام دادم خیلی هم راضی هستم .پیش یه مرکز زیبایی پوست میرم که طرف دوره خارج از کشور میبینه و خیلی مشتری داره و آزارش راضی هستن.صورت هم انجام دادم اما فقط قسمت پشت لب و قلبی صورتم راضی هستم بقیه پهنا صورتم بخاطر نازکی مو نتیجه نداده.بیکینی هم بخاطر احتمال عدم تمایل شریک آینده اقدام نکردم . ممنون برا مطالب خوبت
+1 #25 Mozhgan 1395-09-08 13:59
سلام نگارا جان.ممنون به خاطر این پست.
من واقعا واقعا دلم میخواد لیزر کنم ولی مامانم میگه بذار بعد از ازدواج :|
راستی من سبزه هستم.یعنی نمیتونم لیزر کنم؟ موهام خیلی ضخیمه.
و اینکه در ناحیه بیکینی که اکثر خانوم ها پوستشون تیره س چی؟ لیزر میشه کرد؟
#18525 Negara 2016-11-28 20:14:08
قضیه اینکه بذاری بعد از ازدواج شاید درباره بیکینی لازم باشه با توجه به فرهنگتون، اما پا و زیر بغل و اینها که دیگه فرقی نداره چه موقعی انجام بشه.
سبزه ها باید با پزشک مشاوره بگیرن که ببینه جواب میده یا نه. ولی با الکس احتمال زیاد میشه.
پوست تیره ممکنه لک شه. اول به پزشک نشون بده.

+1 #24 دیبا کریمی 1395-09-07 15:02
نگارا جان خمسرم خیلی ساله که میخواد موهای ناحیه روی گوش و بینی و وسط ابروشو لیزر کنه ولی دوله از طرفی هم خوب اذیتش میکنه و روش حساسه. میخواستم بدونم آیا این نواحی هم میشه لیزر شه.موهاش سفت و مشکیه
شما دکتر (رزمی نیا رو میشناسین تو سعادت آباد ) میخوام براشون از ایشون وقت بگیرم.ولی دکتر دیگه ای نمیشناسم
#18524 Negara 2016-11-28 20:12:50
فکر می کنم میشه. البته ابرو رو فکر نکنم چون نزدیک چشمه. شاید دستگاه خاصی بخواد. نه من ایشون رو نمی شناسم و در ضمن اصلا جایی برای آقایون سراغ ندارم. آخه اکثرا تکنیسین ها خانمن. البته شادی هم چون صورته، فرقی نکنه.

0 #23 مریم 1395-09-07 13:38
سلام نگاراجون.ممنون از مطالب مفید و قشنگ و قلم دلنشینت :roll:
نگار عزیز با توجه به توضیحاتی که لطف کردین کساییکه قسمت زیر بغل و بکینی شون هاله خیلی تیره داره نمیتونن ازین روش استفاده کنند.پوستشون میسوزه؟!
#18522 Negara 2016-11-28 20:10:58
اگر خیلی وحشتناک تیره باشه، بله. اما برو پیش پزشک ویزیت شو. شاید به اون تیرگی که فکر می کنی نباشه.

0 #22 نیلوفر 1395-09-07 11:41
سلام نگار جان، تو نظرات پستی که در مورد انواع روش های موزدایی بود شما کلینیک دی ان ای رو معرفی کرده بودی، میخواستم بدونم خودتونم الان اونجا کار لیزرتونو انجام دادید؟ اگه نه کدوم کلینیک و پیش چه دکتری رفتید؟ درک میکنم که اسم کلینیک آوردن و تبلیغ شاید یکم درست نباشه ولی واقعا واسه لیزر چون انقدر مراکز زیاد هست و تنوع دستگاه و ... که نمیشه انتخاب کرد. هزینه خیلی مهم نیست ولی نتیجه واسم مهمه.
یه سوال دیگه من پوستم سفیده و موهام مشکی ولی ناحیه بیکینیم یه مقداری تیره هست. تو کلینیک ها قبلش مشاوره میدن که رو پوست هر کس جواب میده یا نه؟راستی مرسی از مطالب واقعاا مفیدتون.
#18523 Negara 2016-11-28 20:11:42
سلام. نه، لیزر اونجا جمع شده.
بله می تونی خودت جلسه اول با پزشک مشاوره کنی بعد شروع کنی. من نکردم.

-1 #21 sara 1395-09-06 23:56
نگارا جان شما قبلا هم گفته بودی که ابروهات رو خودت بر میداری و با توجه به اینکه دیر به دیر میری آرایشگاه میخواستم ببینم موهای صورتتو مثلا پیشانی و چانه و پشت لب و کنار گونه ها رو چطوری برمیداری خودت؟
#18520 Negara 2016-11-28 20:08:43
من فقط پشت لب و چونه رو با ایپیلیدی برمی دارم. بقیه صورتم رو کاری نمی کنم. کرکی نازک و کمرنگه.

0 #20 مهدخت 1395-09-06 22:55
وقتی صحبت لیزر میشه نظرات به قدری تناقض داره ک ادم بالاخره نمیفهمه لیزر موزدایی دائمیه یا درمیاد دوباره؟یکی میگه درمیاد یکی میگه نمیاد.چیه قضیه نگارا؟
راستی هزینه هاش نگر چقدره ک تاکید داری روی بالا بودنش؟مثلا پاها
#18519 Negara 2016-11-28 20:07:52
ببین دائمیه به شرطی که هم پوست روشن باشه هم موها تیره و ضخیم. اما چون همه موهای همه جاهای بدن این شرایط رو نداره، این طوری نمیشه که مثلا یهو تبدیل بشی به یه جنین بی مو تا ابد. موهای خیلی ضخیم و سیاه اگر جلساتت رو کامل بری کلا تعطیل میشه و بقیه اش در میاد. پس نیاز به موزدایی هست ولی خیلی وقت یکبار و با لوازم ساده.
ببین مثلا میگم برای پاها حدود 400-500 هزار تومان برای هر جلسه می گیرن و بین 3 تا 5-6 جلسه لازم داری.

-3 #19 Della 1395-09-06 19:58
هیچ کس هم مسیولیت قبول نمیکنه(ببخشید کیبورد گوشیم یای همزه دار نداره) دکتر که هول هولکی که بیمار بیشتری ببینه و ویزیت کنه اون متصدی هم که بی مسیولیتر و بی فکرتر،خدا لعنتشون کنه، اومدم پوستمو درست کن،بدتر ممکنه خرابتر بشه،راستی اینقد ناراحت بودم که سلام یادم رفت،سلام،خوبی:)
#18518 Negara 2016-11-28 20:05:46
اسم انگلیسی داروها رو بنویس

0 #18 پریسا 1395-09-06 19:54
این پست عالی بود نگارا جان

فقط در مورد دردش ...یعنی از اپیلاسیون هم بیشتره دردش؟ :cry:
#18517 Negara 2016-11-28 20:05:12
نه. مشابهه منتها به اون سرعت انجام نمیشه و در یک حرکت هم ناحیه زیادی رو پوشش نمیده بهو راحت شی. باید طولانی تر طاقت بیاری.

-1 #17 Della 1395-09-06 19:50
هفته پیش لبزر co2 گونه انجام دادم،قبلش دکتر یه پماد داده بود برا اینکه پوستم آماده لیزر بشه دوباره بعد از لیزر همون پماد رو برام تجویز کرد که تا زمان لبزر بعدی استفاده کنم که پوستم لک نشه،پماد رو که نشونش دادم، گفت داروخونه اشتباهی بهت داده، ممکنه پوستت لک بشه!گفت مگه نگفتم باید دارو رو خریدی بهم نشون بدی گفتم نه.نگارجون به نظرت مقصر کیه؟دکتر که نگفت دارو رو بعد از خرید بیار بینم،تکنسین داروخونه یا خودم؟به نظرت باید میرفتم با تکنسین داروخونه دعوا میکردم؟اگه پوستم لک بشه باید چیکار کنم؟یقه کی رو بگیرم؟ پوستم سبزه اس،خودش مستعده لک شدنه یه دکتر دیگه گفته بود چون سبزه ای برات لیزر نمیکنم پوستت لک میشه، خیلی نگرانم، والا من نمیدونستم پماد رو که خریدم باید میبردم نشون میدادم، قبلا یه متخصصه دیگه رفته بودم بیمارا که دارو رو میبردن نشون بدن منشی کلی بداخلاقی میکرد و میگفت که نیاز نیست،اینجا هم که به من نگفته بودن، من از کجا باید میدونستم، یه جای الدوکویین بهم الوکان داده!به نظرت اگه لک شد برم شکایت متصدی رو بکنم؟نگارجون بهم بگو باید چیکار کنم و لطفا برام دعا کن
#18516 Negara 2016-11-28 20:03:59
خوب اولا کاش اسم پمادها رو می نوشتی ببینم اشتباه در چه حد بزرگ بوده. ثانیا خودت رو عذاب نده، بدن در ظرایط استرس بهبود بدتر و کندتره. ایشالا که چیزی نمیشه ولی اگر هم چیزی بشه مقصد تکنیسین داروخانه است. هیچ لازم نبوده تو ببری نشون بدی. پس اون چیکاره است؟ اگر اینطوری بود که داروها رو می چیدن خودمون بر می داشتیم. اگر مشکلی پیش بیاد یا عارضه ای ببینی باید از دکتر داروساز صاحب امتیاز اون داروخانه شکایت کنی نه اون تکنیسین. داروساز باید تک تک نسخه ها رو شخصا ببینه و کنترل کنه.
غصه نخور برات دعا می کنم. امیدوارم بیای خبر خوب رو بدی که هیچی نشده. ویتامین ث زیاد بخور.

+3 #16 ~مریم~ 1395-09-06 17:41
سلام نگارا جون. مطلب خیلی خوبی بود. منم چند ماهه میرم لیزر و میخواستم تجربه م رو با بقیه به اشتراک بذارم: با نکاتی که نوشتی کاملا موافقم. فقط دوستان توجه داشته باشن که پوست هر شخص با شخص دیگه فرق داره.. همینطور رویش مو و .. پس نتایج لیزر هم فرق داره. من رو ساق پام خیلی خوب جواب داده. ولی بیکینی و زیر بغل رو هنوز هم میرم چون ممکنه برا بعضیا بیشتر طول بکشه تا جواب بده. لیزر تا ۷۰-۸۰ درصد موها رواز بین میبره ولی ۱۰۰ درصد و دائمی نیست. باید سالی یه بار تجدید شه تا اثرش بمونه. من بعنوان کسی که موهای مشکی ضخیم با پوست روشن داره خیلی راضیم و به همه توصیه میکنم . آدم واقعا راحت میشه. من خودم یه جایی با قیمت مناسب ولی شلوغ میرم.
+1 #15 sepideh 1395-09-06 15:13
سلام نگارا
حدودا 1 سال پیش لیزر رو شروع کردم توی یه مرکز گرون و شلوغ که یه تکنسین این کار رو انجام میداد(زیربغل و ممنوعه جمعا 500 تومن به ازا هر جلسه-دستگاه دیود) بعد از 3 جلسه با اینکه از نتیجه راضی بودم ولی به راهنمایی یکی از دوستان رفتم پیش خانمی که توی آرایشگاه کار میکرد که برای هر دو ناحیه جمعا 100 تومن میگرفت(دستگاه ایلایت)-از هر دو راضی بودم با این تفاوت که اولی کاملا من رو میسوزوند و خودم هم فک میکردم طبیعیه و نمیدونستم...و الان نمیدونم جلسات بعدی رو کدوم برم؟ بنظرت چیکار کنم؟فک میکنم شاید نتیجه دیود در آینده بهتر باشه هر چند که در حال حاضر از نتیجه هر دو راضی بودم
#18515 Negara 2016-11-28 20:00:51
به هیچ عنوان پیش آرایشگر نرو. لیزر یک کار پزشکی و علمی هست باید در مرکز پزشکی انجام بشه. چه طور حاضری برای این کار خودت رو بدی دست یک آرایشگر؟ اون با اجازه و مجوز کی لیزر می کنه؟؟؟

-1 #14 مونا92 1395-09-06 14:06
سلام نگارا جان، چون خودم الان درگیر لیزر پاهام هستم، با تک تک حرف هات موافقم، منم یه جای خیلی گرون رو طبق حرف های قبلی تو انتخاب کردم و لیزر الکساندرلایت، دلیل اینکه میخواستم پاهام رو لیزر کنم این بود که به هر روش دیگه ای که موهام رو میزدم، روی پام جوش و دونه و فولیکولیت میزد! الان بعد از 4 جلسه در مجموع راضیم ولی کشاله ران و پشت پام واکنش نشون دادن و لکه زدن که دکترم گفت نوع پوستت حساسه و اینجوریه و برام کرم روشن کننده تجویز کرد و گفت تا وقتی روشن نشه این مناطق لیزرش نمیکنن و بعد از اتمام جلسات لایه برداری روی اون قسمت ها پیاده میکنن، امیدوارم که جاش بره!
+1 #13 رویا 1395-09-06 12:38
نگارا جان، من پوست گندمى-سبزه دارم و موهاى ضخيم مشكى، پرس و جو كردم گفتن دايود هم خوب جواب ميده هم درد نداره، شما اطلاعاتى دارى؟
#18514 Negara 2016-11-28 19:59:19
نه اطلاعات دقیق ندارم ولی شاید همون لکس جواب بده. اول برو برای مشاوره و معاینه.

0 #12 ♥ Mina ♥ 1395-09-06 11:20
نگارا جان لیزر محدودیت سنی اش به چه صورته ؟
#18513 Negara 2016-11-28 19:58:42
نمی دونم والا. قطعا باید بالای 18 باشه ولی آخرش رو نمی دونم.

0 #11 shaghayegh 1395-09-06 11:18
سلام.نگارا جان
تصميم داشتم بعد عيد برم ليزر
با اين پست وسوسه شدم زودتر بدو بدو برم :P
يه سوال اينكه اين دستگاهي كه پيشنهاد دادين براي پوست سبزه هم جواب ميده؟ علي الخصوص كه نواحي حساس تيره تر هم هست! :cry: موهام مشكيه اما پوستم خيلي سفيد نيس..ميترسم برشته شم!
و اينكه من تو بندر به هيچ دكتر و مركز زيبايي و حتي آرايشگاه اعتماد ندارم :-| دوستان بندري اگه اطلاعاتي دارن ممنون ميشم كمك كنن :-) :-*
#18512 Negara 2016-11-28 19:58:09
بله، اما خوبه که نواحی مورد نظرت رو به پزشک مرکزی که می گی نشون بدی. آرایشگاه که اصلللا. لیزر یه کار پزشکیه. می خوای بدی یع آرایشگر که شاید حتی دیپلم هم نداشته باشه انجام بده؟؟؟

0 #10 س 1395-09-06 10:04
نگارا جون من خيلي دلم مي خواد برم ليزر و موهاي زائدم هم خيلي زياده و چون اپيلاسيون برام خيلي دردناکه هميشه شيو ميکنم و اونم که چند روزه درمياد...ليزر خيلي ميسوزونه؟
آخه خودت هم گفتي که قرص بخورين و پماد بزنيد و ممکنه بسوزه و ... همه اونايي که رفتن ميگن ميسوزونه
خيلي دردش زياده؟ درد سوختگيش؟ :sad: خيلي ميترسم ولي صورتم پر موئه و همين طور بدنم...آزمايش هورمون هم دادم مشکلي نيست خداروشکر
#18507 Negara 2016-11-26 22:21:22
سوختگی که در صورت مهارت تکنیسین قرار نیست بده ولی درد و سوزشش زیاده. در حد اپیلاسیونه تقریبا اما چون نقطه اثرش کوچیک تره باید طولانی تر طاقت بیاری.

-1 #9 maedeh 1395-09-06 10:02
سلام
من موهای بیکینی و زیربغل و با دستگاه الکس آپوجی لیزر کردم و فقط یه جلسم مونده، تا الان هم راضی بودم. حالا یه سوال : من صورتم گندمی روشنه و خیلی پرمو! بخوام صورتم و لیزر کنم با همین دستگاه نرم و یه جا بگردم دایود داشته باشه؟ بعد لیزر صورت رو صورت لک نمیندازه؟
ممنون :)
#18506 Negara 2016-11-26 22:20:34
بسته به نوع موهای صورتت ممکنه الکس هم جواب بده. اگر تیره یا ضخیم باشه.
چرا ممکنه لک بندازه باید با احتیاط و مهارت استفاده بشه.

0 #8 نسرین 1395-09-06 09:16
ممنون از مطلب خوبت عزیزم منم با الکس موهای زائد چونه ام و زدم ولی تجربه من میگه که کلا موها از بین نمیره من بعد از هفت جلسه که رفتم دیگه موهای چونه ام مطلقا در نیومد تا شش ماه بعد که خیلی کم و کرک مانند در اومد اما بعد از سه سال دوباره داشت پر میشد که دوباره برای لیزر رفتم و اینبار هم چهار جلسه رفتم و ایندفعه دکتر گفت که باید سالی یه بار یه جلسه برای تمدید بیای تا پر نشه و اینکه کاش نگارا جون در مورد لیزر برای لک صورت هم بگی من چند تا لک روی گونه هام افتاده که با هیچ دارویی حتی کمرنگ هم نشده میخام لیزر و امتحان کنم اما نمیدونم جواب میده یانه
#18505 Negara 2016-11-26 22:19:37
الکس کلا گزینه خیلی خوبی برای موهای نازک مثل صورت نیست.
به گونه ات هیدروکینون زدی؟

+1 #7 *maryami* 1395-09-06 09:07
وای نگاراااا جون فکر مارو میخونی آیاااا؟ همین چند روزه من فکرم همش درگیر لیزر موهای زائد بود.میشه بپرسم جایی که شما میری جلسه ای چقد هزینه داره؟ میخوام نسبت گرونی و متوسطی رو بسنجم
بازم مرسی به خاطر همه ی مهربونیات
#18504 Negara 2016-11-26 22:18:55
عزیزم هزینه نواحی مختلف متفاوته ولی توی رنج متوسطه قیمتش. مثلا حدود 500.

forum banner mobile