چی نپوشیم؟
سه شنبه, 21 دی 1395 ساعت 22:01

چه جوری برای زندگی و زمانم برنامه ریزی کنم؟ قسمت دوم

این مورد را ارزیابی کنید
(77 رای‌ها)

حالا که براتون درباره روش زندگی و اولویت بندی های زندگی خودم گفتم و بعد هم براتون از لیست نویسی حرف زدم، می خوام یک قدم برم جلو و مبحث استفاده از تقویم برای شکل گیری عادتهای مثبت رو براتون بازکنم که قبلا درباره اش گفته بودم و قدیمی ها یادشونه. قبل از اینکه برم سراغ برنامه ریزی با تقویم و پلنر، یه یادآوری می خوام بکنم از مبحث ایجاد عادت های خوب و مثبت.

قبل از اینکه برم سراغ برنامه ریزی با تقویم و پلنر، یه یادآوری می خوام بکنم از مبحث ایجاد عادت های خوب و مثبت. یه مطلبی دارم از یکی دو سال پیش به اسم «در رسیدگی به خودم از دوستام کم میارم. چیکار کنم؟» که اسمش رو تغییر دادم به اینکه «چه طور در خودم عادت های مثبت ایجاد کنم؟» لطفا حتما این مطلب رو بخونین. در اون مطلب توضیح داده ام که با انتخاب هدفهای کوچیک و برداشتن قدمهای کوچیک می تونیم عادتهای خوب جدید رو در خودمون ایجاد کنیم. در اون مطلب براتون مثالی زده ام از اینکه چه طور می شه برای هر ماه یک عادت خوب انتخاب کرد و دونه دونه جلو رفت جوری که در پایان سال آدمی باشیم که 12 تا عادت خوب داره. علاوه بر این یه نکاتی هم درباره بودجه بندی فصلی و اهداف مربوط به خرید لوازم خاص و گرون قیمت گفته ام. پس مطلب رو بخونین و بعد برگردین اینجا.

 

4

 

در پایان اون مطلب درباره تقویم خودم و برنامه استیکرها و هدفهای ماهانه ام براتون گفتم و در طول این یکی دو سال هم خیلی ها درباره اش سوال کردن یا خواستن که عکس تقویم رو ببینن. عکس اون تقویم رو هم گذاشتم اینجا. هیج هم چیز قشنگ و خاصی نیست البته. این تقویم قدیمیه و الان تقویمم خوشگل تر و پر و پیمون تره.

 

3

 

این هم توضیح مربوط به تقویمم که در زمان خودش نوشتم:

 

این یک صفحه از تقویم پارسالم! ببین حالا آبروی آدم رو چه جوری می برن!!! :)))) بخشهایی رو با عرض معذرت مجبور شده ام محو کنم چون یادداشتها و برنامه های شخصی بودن.شماره های ماژیکی سمت چپ نشون دهنده روزهای رعایت کردن رژیم بودن. با شمردن روزهای رژیم و گذاشتن یک شماره روی تقویم در روزی که کامل رژیم رو رعایت کرده بودم به خودم انگیزه ادامه می دادم و بسیار موثر بود و در ضمن اگر روزهای زیادی تخلف می کردم باعث می شد حساب دستم بیاد که داره زیاده روی می کنم، در عین حال که چندین روز هم به خودم مرخصی دادم. پایین پایین صفحه یک نوشته محو شده هست که هدف ماهم بود که یک رفتاری رو از خودم دور کنم. بنابراین در سمت راست روزهایی که موفق شدم اون رفتار رو از خودم دور کنم استیکر ستاره چسبونده ام. صدفها و گل ها هم برای روزها جایگزینی عادت بهتره. استیکر قشنگ پایین صفحه هم نشان دهنده یک ماه موفقه و چون تونسته ام دو سوم ماه رفتارهای مورد نظرم رو در پیش بگیرم به خودم جایزه داده ام. بقیه موارد هم دیگه زمان بندی و یادآوری کارها و قرارهامه...

 

2

 

حالا اگر بخوام مبحث تقویم رو بیشتر بازکنم باید بگم که من هر سال یه تقویم دیواری می خرم (یا رومیزی، باید ببینید چی برای شما جلوی چشم تره.) این تقویم می تونه بره روی دیوار آشپزخونه یا روی میز کار یا هرجایی که برای خود شما جلوی چشم تره و بقیه هم زیاد درباره اش کنجکاوی نمی کنن. تقویم رو باید از نوعی انتخاب کنین که یه مربع کوچیک برای هر روز داره که توش بنویسین، یعنی این نوع تقویمی که من عکسش رو گذاشتم خیلی هم خوب نیست. اونهایی که یه مربع 2-3 سانت در 2-3 سانت برای هر روز دارن خیلی بهترن.

 

5

 

خوب، در درجه اول من میام اول هر ماه چند تا کار اصلی که توی اون ماه هست رو وارد تقویم می کنم. دیگه فکر کنم تا اینجاش رو همه انجام می دن. اگر تاریخ مشخصی نداره بالای صفحه فقط می نویسم و بعدا روزش رو تعیین می کنم. مثلا تمدید بیمه ماشین، نمی دونم سونوگرافی فلان جا، وقت از دکتر... و غیره. تولدها و روزهای مهم اون ماه رو هم وارد می کنم و در نهایت همه قرارها و کارهای مهم رو هم در زمان خودش و وقتی مشخص می شن توی تقویم وارد می کنم. کلاسها و برنامه های ثابت رو هم همین طور. هر وقت هم جایی زنگ می زنم از کسی وقت بگیرم یا مثلا با کسی دارم قرار می ذارم یا به کسی وقت مشاوره و غیره می دم، این تقویم جلوی چشممه که یه وقت چند تا کار بزرگ توی یه روز نیفته یا زمانها تداخل پیدا نکنه. دیگه تا اینجاش که استفاده طبیعی و معمولی از تقویمه.

 

حالا عادت ها و هدف ها... من در ابتدای هر ماه هدف یا عادت اصلی ماه رو بالای ماه می نویسم و یه نوع پاداش برای روزهایی که اون رو انجام می دم انتخاب می کنم؛ مثلا استیکر ستاره برای هر روزی که اون عادت رو انجام دادم یا به هدفم نزدیک شدم. و بعد هم مثلا تصمیم می گیرم به ازای هر مثلا 5 تا یا 7 تا استیکر به خودم یه جایزه بدم. مثلا برای خودم یه لوازم آرایشی، لباسی چیزی بخرم. یه کار دیگه هم اینه که به ازای مثلا هر 5 تا استیکر پشت سر هم برای خودتون جایزه تعیین کنین و به استیکرهای پراکنده جایزه ندین. بستگی به سخت گیری خودتون داره. اینجوری سخت تره. مثلا (این تقویم مال چند سال پیشه) الان من یه استیکر ستاره قرمز دارم برای روزهایی که ورزش می کنم. ورزشم رو هم برای خودم تعیین کرده ام روزهایی که آزادترم قراره نیم ساعت روی تردمیل باشه، روزهایی که سرم شلوغه قراره یک ربع ورزش شکم و پهاو باشه، یک روز در هفته کلاس یوگا دارم و دو ساعت یوگا می کنم و روزهای تعطیل هم پیاده روی بیرون یا یوگا با همسرم. این برنامه رو جدا نوشته ام و بعدا براتون توضیحش می دم. خلاصه استیکر قرمز ستاره ای شد برای ورزش. برای هر هفته ای که توش 5 روز ورزش کنم هم به خودم یه لباس ورزش خوشگل هدیه می دم.

 

6

 

حالا عادتهای دیگه و هدفهای دیگه رو هم با استیکرهای شکل دار نمی دونم گل و صدف و... برای خودم تعیین می کنم، مثل عکس این تقویم. یه سیستم دیگه هم شماره گذاریه. این سیستم رو برای عادتهایی که احتیاج به استقامت و پشتکار داره، مثل رژیم می تونین استفاده کنین. مثلا در سالی که من از این تقویم استفاده می کردم تازه شروع کرده بودم به کالری شماری و رژیم و با استفاده از همین سیستم هم نزدیک 10 کیلو در 100 روز کم کردم. (توضیحات مفصل مربوط به رژیمم رو هم در بخش چه جوری از بهداشت و سلامتم مراقبت کنم نوشته ام). یعنی زمانی که شماره های ماژیکی آبی رسید به 100، من 10 کیلو کم کرده بودم. شماره زدن روزهای رژیم به من کمک کرد اولا اگر یه روز تقلب کردم، دق نکنم و با سرزنش خودم رو عذاب ندم، چون اون روز رو می گذاشتم کنارِ چندین روزی که رعایت کرده بودم. علاوه بر این شماره زدن کمکم می کرد زیادی تقلب و تخلف نکنم و حسابی حواسم جمع باشه. دیگه اینکه بهم انگیزه می داد که ببین چند روزه رفتی جلو و حواست باشه قطعش نکنی. شماره رو هم در پایان هر روز و موقع رفتن توی تخت یا حتی فردا صبحش می زدم که یه وقت آخر شب تخلف نکنم.

 

 استیکر خوشگله پایین صفحه هم جایزه بعضی عادتهاست که برای خودم گذاشتم. یعنی به جز جایزه هایی که به صورت مادی برای خودم می خریدم، جایزه بچه گونه هم به خودم می دادم چون همه ما احتیاج داریم حال کودک درونمون رو خوب کنیم.

 

در ضمن براتون بگم که تقویم امسال همین الان با نصف قیمت داره فروخته می شه و برای شروع سیستم تقویم و عادت لازم نیست صبر کنین تا شروع سال جدید یا حتی ماه جدید. بپرین تو و از همین دو روز دیگه که تقویم رو خریدین شروع کنین.

 

و بازهم ادامه دارد، امیدوارم اونهایی که مطلب برنامه ریزی نمی خواستن، حوصله شون سر نره. راستی یه چیز جالب اینه که اونهایی که خیلی خیلی مشغول بودن و هی می گفتن راجع به برنامه ریزی مطلب بذار کامنت کمتر می ذارن! خوب سرشون شلوغه دیگه! ولی من این مطالب رو برای شما می نویسم!

 

7

 

یک نکته رو بعد از خوندن نظرات مطلب قبل باید یادآوری کنم. این خیلی مهمه که لیست شما مینیمال باشه و توش برنامه های کم و ساده ای گنجونده بشه. نمی شه از آدمی که هیچ برنامه ای نداره و وقتش پره، یکهو و در یک مرحله یه آدم بسیار مرتب و منظم و با برنامه ساخت. پس وقتی لیست می نویسید فکر کنید دارید برای یه بچه برنامه ریزی می کنین. اولین لیست رو برای یه آدم خیلی خیلی کم توان بنویسین. در طول همین هفته اول وقتی تونستین همین برنامه سبک رو انجام بدین، اونقدر انگیزه می گیرین که هفته بعد می تونین یه کم برنامه رو در حد یکی دو تا کار در روز سنگین تر کنین. همین طور ادامه بدین تا به برنامه دلخواه برسین. از ایده آل گرایی در همه مراحل دوری کنین وگرنه حتی برداشتن قدم اول هم براتون سخت میشه.

 

ادامه دارد...

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22858 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+5 #26 فریده 1395-10-26 10:27
سلام نگارای عزیز. خسته نباشی مهربون
ممنون از مطالب همیشه مفیدت.
مشکل من دراجرای برنامه ریزی هام همیشه خسته بودن و کم انرژی بودنمه. میشه ازت خواهش کنم راه حلی برای این موضوع ارائه بدی ؟انجام آزمایش خاصی رو پیشنهاد میدی؟خوردن موادغذایی یا قرص و داروی خاصی میتونه مفید باشه؟
ممنون که هستی. امیدوارم زندگیت پر از شادی باشه.
#18857 Negara 2017-01-17 16:03:12
ببین قرص آهن آدم رو از بیحالی در میاره اما از اون مهم تر و موثرتر حس مثبتیه که از انجام کارها می گیری. چون انرژی و انگیزه نداری یه هدف خیلی خیلی کوچولو در هر مرحله برای خودت تعیین کن و بهش که رسیدی یه جایزه خوب بده. یعنی برنامه ات فقط یه آیتم داشته باشه در حد خیلی آسون. چند تا از اینها رو که جلو بری انرژی و انگیزه باهاش میاد قول میدم.

+4 #25 baran 1395-10-25 23:16
سلام نگاراجون خیلی مطالب عالی بود من همیشه توی دفتر سپاسگزاریم به خاطر وجودت کنارمون از خداجونم سپاسگزارم که تونستم باهات آشنا بشم :-) :lol: فقط آرزوم اینه که به همین زودی باهات حرف بزنم و صدات بشنوم
#18856 Negara 2017-01-17 16:01:37
عزیزم ممنون که انرژی می دی :*

-3 #24 نازیلا 1395-10-25 17:57
دقیقا همینطوره نگاراجان
البته رابطه ای که شما با همسرتون قبل از ازدواج داشتی هم من منع نمیکنم
چون به هرحال شما براساس عقل و منطقتون تصمیم گرفتید
ولی این را هم که من ادم ریسک پذیر و بی باکی نیستم باید در نظر گرفت :oops:
من همیشه دوست دارم راهی را برم که که قانون اخرش نتیجه اش را معلوم کرده

راستی سه روزه دارم برنامه ام را اجرا میکنم !!!!!!!!
با این برنامه دیگه یادم نمیره قرص زینکم بخورم ،نمازم به وقت خونده میشه ،بارفیکس بخاطر افزایش قد میرم و مطالعه هم دارم
من یک دونه از این دفترچه ها که برگه هایش مثل کلاسوره دارم !توی اون برنامه ریزی میکنم اخه به ادم حس مهندس بودن میده این دفتر چه یادداشته :lol:
+5 #23 marziye 1395-10-25 10:07
,وای نگاارا جونم عاااااشقتم
خیلی خیلی ممنون بخاطر توضیحات کاملت،من رفتم که یه تقویم بخرم و شروع کنم
+2 #22 مرجان گروسي 1395-10-25 00:42
سلام نگاراي عزيز
من توي پست قبلي يه نظري گذاشتم ولي نميدونم چرا انگار دستتون نرسيده
من يه نظر از شماو دوستان ميخواستم
در مورد وسايلي كه داخل كيف دستيتون همراه داريد
اخه به نظر من كيفم هميشه خيلي سنگينه
يه عيده در مورد اينكه با توجه به شرايط چي توي كيف دستيم ن داشته باشيم
البته جسارت نباشه
من نميدونم اينجا بپرسم كه مربوط به نظمو برنامه ريزيه يا سوال
در هر حال ممنون ميشم پاسخ دهيد
#18855 Negara 2017-01-17 16:00:53
عزیزم همین تازگی توی بخش پرسش و پاسخ یه سوال شبیه این جواب داده ام. اون رو بخون و اگر کافی نبود سوالت رو همونجا ثبت کن.

+1 #21 Paria 1395-10-24 22:48
مرسی نگارا جان عااااالی بود بازهم منتظر این پست های ناب و کاربردی هستیم. من برا خودم 2 تا تقویم گرفتم یکی رومیزی یکی ام دیوارب و استیکر میزنم
+8 #20 منصوره1317 1395-10-24 19:13
نگارای نازنین سلام. اول که پست لیست نویسی رو خوندم با خودم گفتم این چه کاریه هر روز انجام بدی کلی وقت می گیره... اما یه چیزی تو سرم وول می خورد که نه چون نگارا جون انجام میده حتما درسته. امروز که تعطیل بود و من سرم حسابی شلوغ تصمیم گرفتم لیست رو بنویسم و در واقع لیست نویسی رو امتحان کنم. لیستم 17 تا کار داشت که تا الان 13 کارش رو انجام دادم. و من با افتخار میگم که هنوز 4 ساعته دیگه وقت دارم تا لیستمو پاره کنم.حالا که این روش رو امتحان کردم فهمیدم که واسه نظم و آرامش ذهن عالیه و همونطور که گفته بودی لذت خط زدن کارا بهم حسابی انگیزه داد. ممنونم دوست گلم
#18805 Negara 2017-01-13 15:52:50
عالی عالی! واقعا استرس اینکه نکنه فلان کار یادم بره از بین میره.

+5 #19 نفسی 1395-10-24 13:54
سلام نگارای عزیزم.
من به خاطر بزرگ بودن بینیم واقعا اعتماد به نفسم پایین اومده.هر کی میرسه بهم میگه چقدر دماغت بزرگه چرا اینجوری چرا اونجوری .درصورتی که تنها مشکل صورتم بینیمه چشمو ابروی قشنگی دارم ولی همه فقط به فکر گرفتن ایراد از ادم هستن .بدتر از اون مامان بابامن که خودشون هم والا دماغ خیلی قشنگه ندارن اونا هم مسخره میکنن.سنمم به حدی نیست که بخوام عمل کنم .بخاطر همین هم چند وقته از ظاهر شدن تو جمع دوری میکنم.نمیدونم واقعا دیگه چیکار کنم .دلم میخواد تو دهن هر کی که ازم ایراد میگیره بزنم.لطفا راهنماییم کن مرسی
#18804 Negara 2017-01-13 15:52:25
عزیزم من دقیقا موقعیت تو رو داشتم. خوشبختانه در سنی که هستی (اگر متولد 81 هستی) فرصت زیادی برای فرار از جمع به دلیل درس و غیره هست ولی واقعا همیشه فرار نکن. اصولا نوجوانها بینی شون بزرگ میشه و بعد از چند سال جا می افته و بهتر میشه. الان اگر چتری صاف پر بذاری خیلی به پوشش اون کمک می کنه. 18 سالت هم که شد عمل کن و حالش رو ببر. چرا آدم باید عذاب بکشه؟ من 18 سالگی بینی ام رو عمل کردم و بارها گفته ام بهترین کاریه که تو زندگی برای خودم کرده ام.

+4 #18 مهدخت 1395-10-23 23:19
نگارا تقویم جیبی برای این کار مناسب نیس؟اخه من نمیتونم تقویم دیواری یا رومیزی داشته باشم چون محیطم خیلی هم خصوصی نیس.ینی حتی وقتی خونه نیستم خیلی احتمال کسی وارد اتاقم بشه و دلم نمیخواد برنامه هامو ببینه کسی..از طرفی تقویم جیبی این عیب رو داره که همه چیز باهم جلوی چشمم نیس.چکار کنم بنظرت؟
#18803 Negara 2017-01-13 15:50:36
می فهمم چی میگی. تقویم جیبی خوب نیست اما شاید بتونی تقویم ماه رو که فقط یک ورق هست لمینیت کنیم یا بذاریم تو کاور پلاستیکی مثلا حداکثر یک تا بزنیم بذاریم تو کیفمون. یه روشهایدیگه ای هم به یکی از دوستان گفتم همین دور و ورا.

+6 #17 پرنیان 1395-10-23 19:54
نگارای عزیزم چند سالی هست که از مطالب خوبت دارم استفاده میکنم و هفته ای یکبار هم به سایتت سر میزنم این برنامه ریزی که گفتی رو اگر اجرا نکنم زندگی روزانه فلج میشه!!! درضمن مطالب مربوط به لباسهای ضروری رو مو به مو انجام دادم و دارم انجام میدم هنوزم و ازت ممنونم
#18802 Negara 2017-01-13 15:49:05
عالی!

+4 #16 نازیلا 1395-10-23 18:02
نگاراجان
من یک مقوا را خط کشی کردم و توی هر قسمتش یک موضوع مثل مطالعه و ........نوشتم و اخرش وضعیتم نوشتم !
بنظرت این نوع برنامه ریزی خوبه ؟
اول از همه هم روز و تاریخ را نوشتم
#18801 Negara 2017-01-13 15:48:51
آره خوبه، حالا در قسمتهای بعدی مطلب روش برنامه ریزی خودم رو هم میگم.

+4 #15 نازیلا 1395-10-23 18:00
نگارا جان دقیقا حرفم منم سر رابطه های قبل ازدواج اینه
الان به عنوان مثال دختری که توی دوران نوجوانی وارد یک رابطه میشه ،افت تحصیلی میکنه،زندگیش را فقط اون رابطه میدونه و ممکنه اون اراده را دربرابر اون درخواست های بی شرمانه نداشته باشه
ولی بگذریم از این ماجراها
شما یک خانم بی باک و ریسک پذیر هستید
ولی من یک دختر تابع قوانین و اندکی ترسو هستم (نه ترس و ضعف شخصیتی ها!اون ترس درونی که من را از رابطه های غیررسمی باز میداره !!!
و این سبب تفاوت ما درمورد این موضوع شده قبولش دارید ؟
#18800 Negara 2017-01-13 15:48:28
این که تو داری ترس نیست، نوع فرهنگ و عرف متفاوت خانواده یا شهر یا خلاصه گروه کلانیه که هر کدوم توش هستیم. ایران کشور هزار فرهنگه، از هند متنوع تر داریم می شیم انگار. هم حس تو درسته هم حس من. هر کسی تو موقعیت خودش باید اون طور که بزرگ شده و تربیتش حکم می کنه رفتار کنه تا پشیمون نشه.

+4 #14 atefe 1395-10-23 14:44
سلام
این مطالب انگیزشی و برنامه ریزی و ایناتون خیلی خوبن. من به عشق این مطالبه که هر روز سایت و نظراتش رو چک میکنم.
خواستم ازتون تشکر بسیار کنم :)
لیست که خیلی خوبه. اگه کارای عروسی مو با لیست پیش نمیبردم هم ممکن بود چیزیو فراموش کنم، هم اون لذت تیک زدن رو از دست میدادم. همینطور تقویم.
الانم میخام برای کنکور ارشدم تو تقویم با هدفای ریز ریز، جلو برم انشاله :-)
+1 #13 Roshana 1395-10-23 01:14
نگاراجون
در مورد جوابی که به کامنت آهو دادید باید بگم که من اینطور خوندم که وقتی یه عادت جدید در یک ماه یا چهل روز یا 21 روز-هر کدوم- کسب میکنید تو ماه بعد و با شروع عادت جدید هم باید ادامه ش بدین.چون هدف اینه که ما یه سری عادت خوب رو برای همیشه کسب کنیم.نه که فقط یه ماه به خودمون بگیم تونستیم.
برای مثال روزی نیم ساعت کتاب خوندن رو که کسب کردیم پیوند بزنیم به عادت بعدی که مثلا روزی 20 دقیقه پیاده رویه.
من از این سیستم استیکر و تقویم همون سالی که حرفشو زدین با همون توضیحات تون استفاده کردم.واسه ترک یه عادت بد استفاده کردم ولی متاسفانه اراده م ضعیف بود.گذاشتم کم کم و به مرور زمان باهاش کنار اومدم و الان راضیم.ولی مورد جایزه دادن به خودتون خیلی خوبه.یکی از جایزه های من وبگردیه.
هوس کردم یه سررسید برای خودم بخرم.شایدم تو اکسل برای خودم یه تقویم ساختم و خودم نقاشیش کردم:)
#18799 Negara 2017-01-13 15:45:16
جواب رو درست متوجه نشدی. دوباره بخونش ببین منم همین رو گفتم.

+1 #12 هدیه 1395-10-23 00:19
نگارا جان خیلی عالی و کاربردی بودش به خیلی نکته های خوبی اشاره کروی همین مینیمال بودن برنامه و شماره گذاری که فکر کنم برای رژیم و عادتهای خوب عالی باشه من همیشه بزرگترین مشکلم با برنامه ریزی همین بود کارهای زیاد و آرمانی حتی پارسال تقویم روانشناسی گرفتم ولی بازم موفق نبودم ولی شما خیلی آسون راهکار دادی بازم ممنون
+4 #11 Kosar 1395-10-22 22:59
وااای نگارا جونم خیلی خیلی ممنونم ...من خودم خیلی برنامه ریزی میکنم و اون تیک زدنه واسم خیلی مهمه اما واقعا نیاز داشتم یکیر که تجربه اش بالاست راهنمایی بیشتری بکنه ...مرسی عزیزم ...الانم که دارم اینو مینویسم زمانه تمرین کلاس نقاشیمه ...بعدشم باید تا دیر وقت درس بخونم ...دوستت دارم عزیزم ...ممنونم
0 #10 هستي 1395-10-22 20:47
خيلي عالي بود واقعا استفاده كردم
+2 #9 مریم 1395-10-22 18:32
راستی نگارا ی چیز دیگه هم ک هست اینه ک سعی میکنیم لیستمون خیلی خوشکل و تروتمیز باشه ... بعد همین کار خییییلی وقتمونو میگیره ... بنظرم ی لیسته ساده خیلی راحت تره...اینجوری خط زدنشم بیشتر کیف داره ... حداقل دل آدم نمیسوزه( لیستت رو ک دیدم خیالم راحت شد.. دیدم مثله لیستای من هست و خیلی فانتزی و اینا نیست.خوشم اومد //
و بنظرم آدم میتونه تو لیستش رویابافی هم بکنه .. اما باید زمانشو تعیین کنه برای مثلا یک سال یا حتی چند سال ...
مثلا یادگیری زبان انگلیسی 3سال ... نه اینکه بزنه 4 ماه...
چون ادم یهوویی اعتماد ب نفسش میره بالا و فکرمیکنه همونو همونجوری میتونه انجام میده
#18785 Negara 2017-01-11 19:54:54
آره خیلی موافقم که لیست و برنامه اصلا لازم نیست خوشگل باشه. یه نفر رو می شناسم عالیه در دیزاین کردن برنامه های خیلی خفن و خوشگل و سفره در اجرا.
هدف گذاری بلندمدت قطعا در جایگاه مناسب خودش لازمه ولی توی این سیستم جایی نداره چون اتفاقا تاکید این سیستم روی کوتاه و کوچیک نگاه کردنه برای آدمهایی که هدفهای بزرگ زده و فراری شون می کنه.

+2 #8 مریم 1395-10-22 18:10
سلام نگارا ...
چققد عالی
من اون عکس آخریه رو خیلی دوس داشتم..اینجوری بهتر ب کارام میرسم
اون جا هم ک گفته بودین لیست نویسی رو ی تیکه کاغذ بهتر از ی دفترچه هست رو خیلی موافقم...ازوقتی ک وارد ی دفتر شدن باید ماه ها بگذره تا چندتاشون خط بخورن.
+ماها ک نمیتونیم این لیستمونو جایی بزاریم باید چکارکنیم؟
من نمیخام کسی هدف و کارامو بخونه .. اما تو خونه جایی نیست ک من ی برگه بزارم وکسی نبینه..
بنظر شما باید چکارکرد ؟؟؟
(قایمش کنم ک جلوچشمم نیس.بزارم تو کمد، کمدم دوره واستفاده یی نمیکنم ازش..)
#18784 Negara 2017-01-11 19:53:12
توی در کمد یا کابینت، توی کاور نایلونی تو کیف، به صورت عکس تو موبایل
انگلیسی بنویسی؟
حروف رمز برای خودت طراحی کنی یا آنلاین یاد بگیری
هر چی به ذهنم رسید گفتم.

-1 #7 یاس نیلی 1395-10-22 13:11
سلام نگارا جان
ممکنه بگی چه ورزشایی میکنی برای کوچیک کردن شکم و پهلو؟
#18783 Negara 2017-01-11 19:50:52
سلام یه سری عکس اینستا گذاشته بودم. تو گوگل ایمج بزن ab workouts انواعش میاد
من چند جور کرانچ و پلنک و اینها

forum banner mobile