چی نپوشیم؟
سه شنبه, 16 خرداد 1396 ساعت 20:28

چه چیزهایی سنم رو بالاتر نشون می ده؟

این مورد را ارزیابی کنید
(65 رای‌ها)

جواب این سوال رو بارها تیکه تیکه این ور و اون ور گفته ام، ولی خوب دوست دارم یک بار یکجا باز جواب بدم که چه لباسهایی، چه آرایشی، چه مدل مویی باعث می شه سنمون بالاتر و بیشتر دیده بشه. در ضمن این رو فراموش نکنید که دلیلی نداره ما از سن واقعی مون فرار کنیم و سنمون رو قایم کنیم ولی یه موقعیتهایی هست که ...

این رو فراموش نکنید که دلیلی نداره ما از سن واقعی مون فرار کنیم و سنمون رو قایم کنیم ولی یه موقعیتهایی هست که ... مثلا به عنوان عروس یا نمی دونم جاری توی چشم هستیم و دلمون می خواد جوون دیده بشیم. یا مثلا عروسی که همسرش سنش خیلی بهش نزدیکه و می خواد یه وقت با انتخاب اشتباه خودش رو از همسرش بزرگتر نشون نده. یا دیگه براتون بگم خانوم کم سنی که زود بچه دار شده و الان احساس می کنه از هم سن هاش مسن تر دیده می شه و...

 

یا اصلا چی میشه که یه نفر رو می بینی 30 سالشه و مثل 50 ساله ها به نظر میاد و یه نفر رو می بینی 30 سالشه ولی مثل 25 ساله ها دیده می شه. من خیلی برای خودم پیش میاد که یه نفر رو می بینم می گم عه این از من بزرگتره یا هم سنه، بعدا می فهمم مثلا 5-6 سال کوچیکتر هم بوده. امروز می خوام درباره این چیزها صحبت کنم. ببخشید که پراکنده می نویسم! وقتم کمه و حرفم زیاد! در ضمن قرار نیست همه این نکات رو یکجا اجرا کنین. نمی خوایم مثل بچه دبستانی خودمونو نشون بدیم. می خوایم ابزارهایی داشته باشیم که وقتی لازم شد، باهاش سنمون رو کمتر نشون بدیم و از چیزهایی دوری کنیم که باعث می شه دیگران ما رو مسن تر ببینن.

 

 • ابروی پهن سن رو کم نشون می ده و ابروی باریک، زیاد. ابروی تیره سن رو کم نشون میده و ابروی روشن، زیاد. ابروی مایل به صاف سن رو کمتر نشون میده و ابروی انحنا دار یا دُم در هوا (!) بیشتر! در ضمن ابرویی که خیلی کامل و مرتب برداشته نشده باشه سن رو کمتر از ابروی خیلی تمیز نشون می ده اما مورد تایید من نیست. من ابرو رو خیلی تمیز می پسندم. ابروی تتو شده یا ابرویی که بالاتر از جایگاه اصلی خودش تتو شده سن رو بالاتر نشون می ده.

 

 • چشم های بی آرایش، به خصوص با موی روشن سن رو بالا نشون می ده. اما در مورد چشم های آرایش کرده هم، ریمل و خط چشم ملایم سن رو پایین نشون میده ولی هفت رنگ سایه، سن رو بالا می بره. به خصوص، به خصوص سایه آبی، سبز، بنفش و کلا رنگهای جیغ و قدیمی توی سایه، سن رو بالا می بره.

 

 • هایلایت و مش مو سن رو بالا نشون میده. رنگ موی روشن سن رو بالا نشون می ده. موی کوتاه روشن اصولا سن رو بالا نشون میده. یعنی بدترین حالت که هم آدم رو مسن نشون می ده هم چاق، موهای کوتاه خیلی روشنه، اون هم بدون آرایش! موی تیره بلند یا کوتاه، به خصوص با رنگ اوریجینالش سن رو از همه کمتر نشون می ده. (برای همین من طرفدار اینم که تا موهامون سفید نشده، رنگ نکنیم. از وقتی موهامون سفید بشه 30-40 ساااال فرصت داریم موهامونو رنگ کنیم.)

 

 • رنگ موی قهوه ای و قرمز سن رو کمتر از رنگ بلوند و بور نشون می ده.

 

 • چتری سن رو پایین نشون میده ولی بالا زدن کامل موها با تل یا کلیپس یا هرچی، سن رو بالا می بره. فرق وسط و کج هم سن رو کم نشون می دن و البته نه به کمی چتری.

 

 • موهای یکدست، از سایز مصری تا بلند بلند، سن رو کم نشون می دن و موهای مدل دار خورد و لِیِر با همه زیباییشون سن رو بالاتر نشون می دن. (مدلهای تیز تیزی در سن بالا، سن رو کمتر از یکدست نشون می دن)

 

2

 

 • عرضم به حضور شما که زیورآلات قیمتی سن رو بالاتر نشون می دن و زیورآلات دست ساز و فانتزی و بدلیجات کمتر. توی خود طلا و جواهر، زیورآلاتی از ترکیب طلای سفید و زرد یا زیورآلاتی که سنگ دارن، به خصوص سنگهای قیمتی مثل برلیان و الماس سن رو بالاتر نشون می دن و زیورآلاتی با سنگ های بدل یا مات و رنگی سن رو کمتر نشون می دن. طلاهای ریز و کوچیک سن رو کمتر نشون می دن و طلاهای سنگین، بیشتر. زیورآلات ترکیبی طلا و بندهای چرمی یا پارچه ای رنگی هم سن رو کمتر از یک دستبند یک تیکه طلا نشون می دن، طبعا.

 

 • در جشنها و عروسی ها موهای باز و آزاد ریخته سن رو کمتر نشون میده و موهای شینیون کرده، به خصوص شینیون های خیلی سفت و جمع (با همه شیکی اش) سن رو بالاتر نشون می ده.

 

 • لباسهای فون و چین دار تا زانو و بالای زانو در رنگ های روشن و شاد سن رو کمتر نشون می ده و لباسهای راسته و چسبون در رنگهای تیره و لباسهای بلند سن رو بیشتر نشون می ده.

 

 • پارچه جین در هر چی که استفاده بشه، به خصوص جین های روشن، سن رو کمتر نشون می ده. پارچه های لَخت و افتاده مثل کرپ سن رو بیشتر نشون می ده.

 

 • کلا هر چی لباس جوری باشه که کم لایه تر باشه و آدم توش راحت تر باشه و در قید و بند گن و لباس زیر و زیرسازی و اینها نباشه (با هیکل مناسب البته) سن کمتر دیده می شه و هر چی لباس سنگین تر و کارشده و فنر دار و پر دردسر باشه، سن رو بیشتر نشون می ده.

 

 • پارچه های ساده و تک رنگ سن رو کمتر از پارچه های طرح دار نشون می دن. طرح های ریز سن رو کمتر از طرحهای درشت نشون می دن. طرح های هندسی، راه راه، چهارخونه سن رو کمتر از گل و برگ و پروانه های درشت نشون می دن.

 

 • ترکیب بالاتنه روشن یا گلدار (بلوز یا شومیز) و پایین تنه مشکی (شلوار یا دامن) سن رو بالا می بره و ترکیب بالاتنه تیره با شلوار یا دامن روشن سن رو کمتر نشون می ده.

 

4

 

 • لباسهایی با خطوط صاف و خلوت سن رو کمتر از مدلهای شلوغ و پر لایه نشون می دن. در واقع هر چی از اصول کلیشه ای ( و غلط) پوشوندن اضافه وزن استفاده بشه (مثل پوشیدن لباسهای گشاد) سن بالاتر نشون داده می شه.

 

 • رژ لب و رژگونه توی خانواده قرمز و گلی و سرخ سن رو کمتر نشون می ده و خانواده قهوه ای و آجری سن رو بیشتر نشون می ده.

 

 • جنس چرم و ورنی برای کیف و کفش سن رو بالاتر نشون می ده و جنس جیر و جین و پارچه ای، کمتر. کیف های سفت و تیره و شق و رق سن رو بالاتر نشون می دن و کیف های روشن و شل و ول و طرح دار، کمتر. کفشهایی که پاشنه شون شدیدا صدا میده و تق تق بلندی دارن، سن رو بیشتر نشون می دن و کفشهایی که پاشنه های نرم و بی صدا یا لژ دارن، یا قطعا کفشهای تخت، سن رو کمتر.

 

 • تیپ اسپرت قطعا سن رو کمتر از تیپ زنونه نشون می ده. پس مثلا کوله و کفش ورزشی (البته هر جایی قابل استفاده نیست) سن رو کمتر از کیف سفت و کفش پاشنه دار نشون می ده.

 

 • بلوز و شلوار، بلوز و دامن و پیراهن سن رو کمتر نشون می دن و کت و دامن و کت شلوار سن رو بیشتر نشون می دن. باز بین کت ها اونهایی که کم دکمه و برشدار و کمر کرستی هستند، سن رو کمتر از اونهایی که راسته و پر دکمه و یقه بسته هستن، نشون می دن. بلوزهای چسبون جلوبسته سن رو کمتر از بلوزها و شومیزهای گشاد جلو دکمه دار نشون می دن.

 

 • نکته آخر اینکه با اینکه می دونید من طرفدار دنباله روی از مد و ترند نیستم، دنباله روی از مد سن رو کمتر نشون می ده و زندگی به سبک کلاسیک، بیشتر.

 

حالا ممکنه با خودتون بگین خیلی از قوانین مربوط به تیپ کلاسیک یا اصلاح فرم هیکل با این سیستم سازگار نیست. خوب معلومه که ما اصلا قرار نیست کلا هدفمون فقط این باشه که سنمون کم نشون داده بشه! کیت میدلتون رو مجسم کنید. کلاسیک پوشه، مد رو دنبال نمی کنه، مناسب فرم هیکلش که موزه لباس می پوشه و در عین حال سنش زیاد دیده نمی شه. پس همه چیز در گرو اولویت بندی و ترکیب نکات مختلفه. در هر جایی، لباس مناسبش رو بپوشید و به چیزی تاکید کنید که مهمه. یه جا آدم می خواد سنش کمتر دیده بشه، یه جا آدم می خواد لاغر و خوش هیکل دیده بشه، یه جا آدم می خواد خاص و تک پوش و شیک دیده بشه و یه جاهایی هم می شه اینها رو با هم ترکیب کرد. درسته؟

راستی شما هم اگر ترفندهایی برای کم سن تر دیده شدن دارین، بنویسین.

 

3

اطلاعات تکميلي

 • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 42215 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+2 #38 gole 1396-03-26 12:38
سلام بانونگاراچقدجالبه من اولین باره ک میبینم زیرپست جدیدمیتونم نظربدم اخه باگوشیم نمیدونم قبلااینطوری بوده یانه وقتی میدیدم بقیه نظرشونومینوشتن برام سوال بودک چجوری میشه!؟
این پستتم خیلیییی عالی بودمث همیشه اجازه هست ی سوال کوشولوووو بپرسم؟؟
من یه پیراهن ماکسی دادم خیاط ک طرحش یکم سن بالامیزنه زمینش فیلیه باگلای تقریباریزبنفش وزردیانارنجی بودفک کنم حالاشلوارشوچ رنگی بدوزم.خیلیییی ماهی بانووو
#19897 Negara 2017-06-16 16:12:10
سلام عزیزم همیشه این امکان بوده خوب شد پیداش کردی. فقط بی زحمت سوالت رو بذار توی بخش پرسش و پاسخ بالای پیج، به همین وسیله. در ضمن همون جا توضیح بده منظورت بلوزه یا واقعا پیراهن؟ یا شاید مانتو؟ مگه پیراهن رو با شلوار می پوشی؟

+1 #37 nahid 1396-03-25 02:52
چتری یک طرف کم پشت بزن

نگارا جون شرمنده این یعنی چطوری باور کن نمیدونم
#19896 Negara 2017-06-16 16:10:31
توی گوگل ایمج بزن side swept bangs

+2 #36 الهه 1396-03-24 23:58
به نظر منم خیلی سوال خوبی پرسیده نازیلا... خیلی دلم میخواد یه الگوی ذهنی منظم برای استفاده از فضای مجازی داشته باشم، بیشترین استفاده مفید و کمترین اتلاف وقت...
+3 #35 ارغنون سادات 1396-03-24 17:53
بنظر من استفاده از چادر سن رو بیشتر نشون میده‌ . کساییکه پوست سبزه یا گندمی دارن، سنشون بیشتر از سفیدها بنظر میاد. استفاده از عینک طبی سن رو بیشتر نشون میده.
+5 #34 نازیلا 1396-03-24 02:49
نگاراجان یه سوال درمورد فضای مجازی داشتم
شما چند ساعت درروز در فضای مجازی به صورت تفریحی سر میزنید ؟
بنظرتون یه کنکوری باید مدت زمان حضورش در فضای مجازی چقدر باشه ؟
اگه بخوایم میانه رو باشیم چند ساعت درروز را به غیر از کارهای کاری باید به فضای مجازی اختصاص بدیم؟
شما با این موافقید که یه نفر اول بیاد فضای مجازی به صورت تفریحی وبعد به کارهایش برسه یا نه برعکس یه نفر اول کارهای روزانه اش را انجام بده و بعد بره سراغ فضای مجازی؟
#19877 Negara 2017-06-14 12:48:25
چه سوالات خوبی. لطفا بذارشون تو بخش پرسش و پاسخ.

+3 #33 زهرا 1396-03-24 00:22
۱. من حس میکنم موهای کوتاه تر از شونه سن رو بیشتر نشون میده و موهایی که وسط کمر میان یا بلندتر، سن رو کمتر نشون میده و دخترو تره...
۲. بعضی از مدل ها و رنگ های فریم عینک طبی سن رو خیلی بیشتر نشون میده
۳.اضافه وزن سن رو بیشتر نشون میده
۴. رنگ موهای فانتزی سن رو کمتر نشون میده
۵.کفش های چرم و مشکی و قهوه ای سن رو بیشترنشون میده
0 #32 نغمه 1396-03-23 23:44
نگارا جون با احازه ات من به نگین خانم یک راهنمایی بر اساس تحربه شخصی بکنم
برادر من هم یک سری لکه روی پوستش ایجاد شده بود و رفت دکتر پوست و بهش یک سری محلول داد و مدت طولانی اونها رو میزد به لکه ها و تموم شد و رفت شاید شما هم بتونین از گسترشش حلوگیری کنین البته مطمئن نیستم که همون بیماری هست که شما میگین اون خانم دکتر بهش گفته بود پیسی هست
+1 #31 نازیلا 1396-03-22 11:29
من قدم 160تاست بعد گلابی لاغرم
وقتی تیپ کژوال میزنم مخصوصا وقتی مانتو کلوش یا لباس های گل گلی میپوشم انگارگم میشم توی اون لباس
#19876 Negara 2017-06-14 12:47:44
خوب خیلی مهمه که طبق تجربه ات چیزهایی که برات مناسبه رو انتخاب کنی.

-6 #30 Zohre 1396-03-21 23:28
راستی فرم صورتم تا حدود زیادی شبیه انجلینا جولی هست
+3 #29 Zohre 1396-03-21 23:26
نگارای عزیزم،اعتقاداتم جاهای مختلف باهم فرق نمیکنن،از روی ریا هم نیست واقعا،هیچ امتیازی بخاطر حجاب با مقنعه نمی‌گیرم اما انگار شرطی شدم ک با مقنعه موهام پیدا نباشه،خیلی دوست دارم از این وضعیت خلاص بشم! از واکنش بقیه نگرانم راستش،میدونم ک آنقدر نباید به نظر دیگران اهمیت داد ولی خب سخته برام
#19875 Negara 2017-06-14 12:46:59
می دونی، همون طور که خودت حس می کنی حرکت ناگهانی از یک وضع به وضاع دیگه عجیب و ناجوره. سعی کن هر دو حالت به سمت هم حرکت کنی و یه جای بینابین قرار بدی مقنعه و شالت رو.

+1 #28 مامان دوقلوها 1396-03-21 12:20
نگارای مهربونم دوقلوهای من امسال میرن کلاس هفتم یعنی ۱۲ سالشونه در ضمن هر دوتا پسرن
#19857 Negara 2017-06-11 14:12:20
نازی، امیدوارم سلامت و موفق باشن همیشه.

+1 #27 الهام 1396-03-21 12:12
سلام. مرسی بخاطر این پست عالی. نکته های خوبی ازش یاد گرفتم. مخصوصا لباس بالاتنه تیره و پایین تنه روشن.واینکه موهامو بالا نزنم و به آرایشگرم بگم که موهامو چتری کم پشت بزنه این دفعه(آخه چتری رو جوری میزدن که حجم زیاد قسمت چتری شده منو اذیت میکرد برا همین با چتری مشکل داشتم).راستی نگارا جونم برای موی خرد شده و طبقه طبقه نمیشه کاری کرد که سنو بالا نبره :cry: جنس و فرم طبیعیه موهام جوریه که وقتی خرده انگار براشینگ شده(امیدوارم براشینگ کلمه ی مناسبی باشه).همه میگن قشنگه. خودمم دوس دارم. پرپشت هم هس موهام وقتی خرده راحتترم برا شستن و رسیدگی. موهام فعلا رنگ نشده و مشکیه که تو نور و آفتاب به قهوه ای میزنه.
#19856 Negara 2017-06-11 14:11:58
گفتم که قرار نیست همه این کارها رو با هم بکنیم. هر کدوم مقدوره، جوره، راه داره!

+1 #26 shadan 1396-03-21 01:07
عالی بود نگارای عزیزم مرسی
فقط تیپ یکدست مشکی مثلا شال و مانتو و شلوار و کیف و کفش مشکی کامل سن رو بیشتر نشون میده یا کمتر؟یا سورمه ای
کلا این مدل تیپ بسته به رنک روشن و تیره تاثیر داره توی سن؟
#19855 Negara 2017-06-11 14:11:25
مشکی بیشتر، سرمه‌ای یه کمی کمتر
ولی کلا تیپ های رنگارنگ مال سن پایینتره

+2 #25 نگین 1396-03-20 12:42
سلام من خانمی 45 ساله هستم و متاسفانه به بیماری برص مبتلا شده ام البته کل بدنم درگیر نیست ولی من نگران آینده هستم . اینکه صورتم درگیر بشه. شما راهی برای پوشش یا درمان آن می شناسید؟
#19840 Negara 2017-06-10 10:53:03
سلام عزیزم
اینجا رو ببین

www.google.com/.../

+1 #24 tabi 1396-03-20 09:40
سلام نگارا. من همیشه میخونمت ولی وقتم برای کامنت گذاری کم شده متاسفانه.
مطلب قبلی که راجع به 35 سالگی بود رو خودم چند بار خوندم و به چندین نفر هم توصیه ش کردم. هرچند من تا 35 سالگی چند ماه بیشتر فاصله ندارم، اما به نظرم این سبک نگاه به زندگی تاریخ نداره و همیشه باعث بهتر زندگی کردن میشه.
مطلب امروز هم که عالی بود و مخصوصا توو این روزها به کارم میاد.
ضمنا فکر میکنم به همین زودی ها برای یک مشاوره اساسی تلفنی وقتتون رو بگیرم.
دوستت دارم.
فروغ خیلیییییییییی قدیمی
#19839 Negara 2017-06-10 10:51:19
مرسی فروغ جانم
تو نگی فروغ هم من می دونم طبی کیه :)

+1 #23 نغمه 1396-03-19 21:36
چقدر من از نظر شما راحع به رنگ موی طبیعی خوشم میاد،دقیقا منم همین اعتقاد رو دارم و مدام اطرافیان ازم میپرسن چرا موهات رو رنگ نمی کنی؟
ولی درمورد آرایش چشم به نظر من خط چشم یکم سن بالاست مخصوصا اون مدل براقاش بازمداد یکم بهتره
ولی ریمل و یک سایه محو سفید یا هلویی خیلی جوانانه :lol:
#19838 Negara 2017-06-10 10:50:46
مطلب خط چشم رو خوندی؟ انواع مفصلی هست که فقط یکی دو جورش اون خصلتی که تو می گی رو داره.
کلا چشم بیحال، پیره.
حالا به هر روشی می تونی باید چشمت رو حال بیاری.

+2 #22 Fatemeh 1396-03-19 16:54
عاااااااااالی بود نگارا جان، سپاااااااااس :-)
0 #21 نازیلا 1396-03-19 13:08
بعضیا ذاتا هرچی بپوشند و هررنگی به موهاشون بزنند اخرش از سنشون کمتر نشون داده میشند مثل خواهر خودم !!

نگاراجان من تیپ کژوال که میزنم بیشتر سنم نشون میده و خیلی بد تیپ نشون داده میشم
:lol: فکر کنم واس من برعکسه
#19837 Negara 2017-06-10 10:50:00
من اطلاعات ندارم بدونم چقدر طبق اصول تیپ می زنی یا عیب تیپت چیه.

+1 #20 بهار 1396-03-19 10:39
سلام نگارا جون پستت عالی بود من تا حدودی این کار ک سنم کمتر نشون بدم موفق بودم تنها چیزی که اذیتم میکنه محدودیت تو داشتن تو تنوع لباسمه خیلی انتخابهای محدودی دارم اونم ب خاطر فرم هیکلمه که گلابی ام با اضافه وزن یعنی من تو شلوار ها فقط باید مشکی بپوشم اونم نسبتا جذب رنگی و شلوار بگ نمی تونم بپوشم یا مانتو هم انتخابها م محدوده ب خاطر همین افسرده شدم انگیزه برایه لباس جدید ندارم اصلن انگار هیچ تغییری تو دنیا نیست تا منو خوشگل تر کنه در ضمن قدم هم کوتاهه در ضمن قد 158و35سالمه
#19836 Negara 2017-06-10 10:48:58
ببین وقتی مانتو می پوشی و قراره در نیاری که می تونی شلوار رنگی با مانتوی مشکی بپوشی. کلا ساق پات می تونه روشن و رنگی باشه. ورزش کن وزنت رو کم کن حالت بهتر می شه.

+3 #19 ماهک 1396-03-18 19:03
حالا من همیشه تمام تلاشم اینه که سنم و بیشتر نشون بدم.۲۴ سالمه ولی همه میگن ۱۶-۱۷ بهت میخوره و من اصلا خوشم نمیاد اینطوری
#19835 Negara 2017-06-10 10:48:08
خوب از توصیه هایی که برای بیشتر دیده شدن سن نوشتم استفاده کن
البته اکثر کیسهای مثل تو مال اینه که آرایش نمی کنن یا خوب آرایش نمی کنن.
از خانم 24 ساله انتظار می ره آرایش شیک و ملایمی داشته باشه.

forum banner mobile