چی نپوشیم؟
سه شنبه, 06 تیر 1396 ساعت 21:45

چه جوری استایل کلاسیک رو از سادگی در بیارم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(70 رای‌ها)

یکی از مشکلاتی که ما کلاسیک پوش های ایرانی باهاش درگیر هستیم، اینه که با مانتو و شال، شیکی استایل ساده پوش ها به راحتی مشخص نیست، و هر کاری بکنیم نمی تونیم تیپ چشمگیر آدمهای کلاسیک پوشی مثل کیت میدلتون رو تکرار کنیم. دیدن ظرافتهای تیپ کلاسیک کار هر کسی نیست و همین موضوع باعث می شه افرادی که سرسری نگاه می کنن، سبک لباس پوشیدن ما رو ساده یا تکراری ببینن، به خصوص که از رنگهای تیره هم زیاد استفاده می کنیم.

دیدن ظرافتهای تیپ کلاسیک کار هر کسی نیست و همین موضوع باعث می شه افرادی که سرسری نگاه می کنن، سبک لباس پوشیدن ما رو ساده یا تکراری ببینن، به خصوص که از رنگهای تیره هم زیاد استفاده می کنیم. مثلا مجسم کنین پرنسس کیت با اون استایل زیباش که همه تایید می کنن و قبولش دارن، می اومد ایران و یه مانتوی ساده راسته کمردار مشکی با شلوار و شال کرم می پوشید و تو خیابون راه می رفت. یا مثلا مجسم کنین ملانیا یا ایوانکا ترامپ هم (با همه منفور بودن شخصیتشون) که کلاسیک پوش های بسیار خوش تیپی هستن، اگر ایران بودن و به همون سبک کت دامن ها و پیراهن هاشون مانتوی ساده با خطوط و برشهای مینیمال می پوشیدن، کی متوجه خوش استایلی شون می شد؟ در واقع یک نکته مهم که اونها در اختیار دارن و ما نداریم اینه که اونها با قاعده دامن های تا زانو که تیپ کلاسیک رو متمایز می کنه و به نمایش گذاشتن پاهای لاغر و کشیده و گاهی با باز بودن یقه و اکثر اوقات با پوشیدن لباسهای خیلی چسبون و فیت بدن، زیبایی هیکلشون رو نشون می دن و همین بهشون این آزادی رو می ده که رنگهای متنوع و روشنی بپوشن که اگر قرار باشه ایران بپوشن و در کنارش نشه با مدل لباس بازی کرد، چاق کننده و بی ریخته.

 

4

 

یک مشکل دیگه که جلوی پای ما کلاسیک پوش ها در ایران هست، متاسفانه سلیقه غالب پرزرق و برق چیپ اکثر مردمه که به واسطه انواع کلیپ و سریال و فیلم ترکی و عربی اومده و گریبانگیر سلیقه مردم ما شده و کاری کرده که تیپ های ساده و شیکی که همه جای دنیا مال خوش استایل ترین خانمها است و کار دست مطرح ترین طراح ها مثل شنل Chanel یا ایو سن لورنه Yves Saint Laurent  اینجا اصلا دیده و تایید نشه. این رو خیلی خیلی از شماها در سوالها و مشاوره هاتون با من درد دل می کنین: «من ساده پوش و کلاسیک پوشم، اما احساس می کنم از دوستها یا فامیلم کم میارم. اونها من رو خوش تیپ نمی دونن و خودشون تیپ های پر زرق و بر زیادی دارن.»

 

مشکل سوم اینکه متاسفانه مردم ایران به شدت ترند Trend زده هستن. (قبلا درباره معنی ترند و مد و فشن و غیره براتون مطلب نوشته ام) بعید می دونم هیچ جای دنیا انقدر این موضوع پررنگ باشه که آدمها به جای داشتن سلیقه شخصی شون، به دنبال ترند و لاکچری (تلفظ غلطِ کلمه لاگژریLuxury ) باشن. اصلا یه موجودات ویژه ای هستیم ما متاسفانه! انقدر اختلاف طبقاتی زیاده که همه برای اینکه خودش رو با طبقه پولدارتر از خودشون قاطی کنن، خودکشی می کنن تا همه ترندهای چرند و پرند دنیای مد رو دنبال کنن و از خودشون مترسک های عجیب و غریبی بسازن که تنها زیبایی اش حس اعتماد به نفس کاذبیه که اون لحظه بهشون دست می ده.

 

در هر حال عرضم اینکه کار ما به عنوان کلاسیک پوش با حجاب سخته و اگر اعتماد به نفسمون کم باشه شاید واقعا در این راه کم بیاریم. بنابراین امروز می خوام بهتون چند تا ایده بدم که چیکار کنین که تیپ و استایلتون از سادگی مطلق در بیاد و خاص و شیک دیده بشه.

 

2

 

  • استفاده از اکسسوری های چشمگیر و رنگی

 

وقتی می گم اکسسوری، منظورم کیف، کفش، شال یا روسری، کمربند، زیورآلات، گل سر و همه چیزهای اینجوریه که اجزای اصلی لباسمون نیستن. یکی از راههایی که ما کلاسیک پوش ها می تونیم تیپمون رو از سادگی در بیاریم، اینه که اکسسوری های رنگی و چشمگیر استفاده کنیم. این کار به خصوص تو فصل گرما که رنگهای لباسها بسیار متنوع هستن، راحته.

 

من خودم اصولا مانتوی رنگی نمی پوشم. چرا؟ از رنگ بدم میاد؟ نه! ولی به عنوان یک کلاسیک پوش که تاکیدم بیش از هر چیزی روی aesthetics  (زیبایی علمی) تیپمه، همیشه ترجیح می دم میان تنه ام رو مشکی و با قوانین مربوط به فرم هیکلم بپوشم که لاغر و کشیده و خوش هیکل دیده بشم. یعنی اصولا ترجیح می دم هر کس نگارا رو ببینه بگه چه خوش هیکل، تا اینکه بگه چه ترندی (مطابق مد) یا چه لاکچری (پولدار) یا چه خنک (رنگهای روشن). این یک انتخاب شخصیه ولی اگر شما هم انتخاب شخصی تون شبیه منه، می تونین با استفاده از رنگهای روشن، جیغ و چشمگیراکسسوری ها مانتوی ساده تون رو از سادگی در بیارین.

 

3

 

مثلا من وقتی یک مانتوی مشکی رو با شلوار و شال آبی کاربنی یا زرد ست می کنم، همه می گن وای چه خوشرنگ، چه زیبا. روی همین اصل من شالهای رنگی زیادی دارم به اکثر رنگهای جیغ و چشمگیر (سرخابی، صورتی، نارنجی، سبز کله اردکی، سبزآبی، فیروزه ای، سفید، سبز مغز پسته ای، گلبهی و...) و چون توت فرنگی هستم، شلوار رنگی هم زیاد و متنوع دارم و با اکثر شالها شلوار همرنگ، یا هماهنگ ست می کنم. همین ترکیب به اضافه کفش عروسکی مشکی و کیف ترکیبی مشکی و رنگ مورد نظر می شه تیپ تابستونی من. و با همین اصل خیلی وقتها دنبال این هستم که آیتم های رنگی جذاب رو شکار کنم. مثلا چند وقت قبل یک شلوار خریدم که 7-8 رنگ (سرخابی، آبی، سبز، زردو..)  رو به صورت آبرنگی و ابر و بادی با هم ترکیب کرده (توی اینستا عکسش هست) و بعد به طور تصادفی شالی پیدا کردم که همین ترکیب رو داشت. همین شد یک تیپ خیلی چشمگیر.

 

7

 

  • استفاده از آیتم های براق و متالیک

 

برای معاشرت با آدمهایی که زرق و برقی می پسندن هم راهکارهایی هست که هم شیک دیده بشیم هم اصول کلاسیک خودمون رو زیر پا نگذاشته باشیم. مثلا در یک عروسی که همه لباسهای زرق و برقی دارند، با یک LBD (پیراهن مشکی کوتاه) اگر کمربند، کیف و کفش طلایی ست کنید و زیورآلاتتون هم طلایی و درشت باشه، یک تیپ خیلی شیک می شه که هم به چشم میاد، هم به سلیقه جمع تحسین می شه و هم مشکی بودن پیراهن و درست انتخاب شدنش با قوانین فرم هیکلتون باعث می شه خوش هیکل و کشیده و زیبا دیده بشین. البته همین کار رو می شه با بقیه رنگهای متالیک مثل نقره ای و زر گلد و حتی رنگهای اصلیِ متالیک شده مثل سرخابی متالیک هم کرد. علاوه بر این حتی توی لباسهای پر زرق و برق می شه سادگی های خاص کلاسیک پسندها رو پیدا کرد. مثلا اینکه یک لباس روش کار دست و پولک دوزی گل و بوته و اینها داشته باشه کلاسیک نیست، اما همین لباس اگر کلا پوشیده از پولک های یک رنگ و مات باشه مثلا، با اکسسوری های ساده انتخاب خیلی خوبیه و مناسب سلیقه زرق و برق پسند فک و فامیل هم هست.

 

6 

 

  • استفاده از ترندهای به درد بخور

 

یک نکته برای کسانی که دوست ندارند تیپشون به اصطلاح دِمُده دیده بشه اینه که بدونن که ما به عنوان کلاسیک پوش با ترندهای روز دشمن خونی نیستیم، و می تونیم برای اینکه استایلمون به روز و جذاب دیده بشه، از «بعضی» از ترندهایی که به دردمون می خوره و قابل تغییر دادن به فرم های مورد نیاز ما هست، استفاده کنیم. مثلا این روزها شلوارهای از بالا گشاد ترنده (مد شده). این شلوارها به اکثر فرم های هیکل میاد و به جز خیلی خیلی لاغرها و خیلی خیلی چاقها، بقیه رو لاغر و خوش تیپ و کشیده نشون می ده. خوب، من خودم حتما از چنین ترندی استفاده می کنم و جاهایی که می خوام استایلم به چشم بیاد و همزمان شیک و لاغر دیده بشم می پوشمش. اما یادم نمی ره که قوانینم چی هست و نمیام همین جور دیمی یه دونه شلوار از بالاگشاد زرد با مانتوی عبایی گشاد سفید و نمی دونم شال کرم و کفش کتونی لژدار خاکستری و کیف چرمی زنونه گلبهی با هم ست کنم؛ انگار که فقط مغزم کشش داره ببینم بقیه چی تنشونه، من هم بدوم همون رو بخرم که یه وقت عقب نمونم.

 

5

 

من میام طبق اصول خودم مثلا یک شلوار ازبالا گشاد مشکی می خرم. اتفاقا یه ترند دیگه هم مانتو و دامن پلیسه است (که برای توت فرنگی ها عالیه)، مثلا با مانتوی از کمر به پایین پلیسه مشکی هم ستش می کنم، بعد فرضا یه کیف و کفش پاشنه بلند و شال آبی کاربنی یا صورتی ملایم رو هم باهاش قاطی می کنم و این می شه استایل شخصی نگارای کلاسیک پوش که در ضمن هم دمده و قدیمی نیست. همین کار رو با هر ترند دیگه ای از سرهمی، بلوزهای از شونه افتاده، شلوارهای پاره یا هر چیز دیگه ای که برای فرم هیکلتون مناسبه و می شه باهاش ترکیب کلاسیک اجرا کرد، اجرا می کنیم.

 

امیدوارم با این ایده ها دیگه کسی نیاد بگه از فلان دوستهام و فلان فامیلم کم میارم یا ساده و دیده نمی شم!

 

8 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 22719 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #35 H 1396-05-01 13:24
سلام نگارای عزیز. ممنون بابت مطالب عالی. همیشه سپاسگزارت هستم. نگارا جان این خانمی که تو این پست اولین عکس هست فرد معروفیه ؟ اگر معروفه اسمشو بهم میگی لطفا. میخوام استایلهای دیگرش رو ببینم. سپاس
#20105 Negara 2017-07-23 10:27:39
اگه اون خانم بور که توی عکس بالای بالای صفحه هست رو میگی که سه تاییه، نه، اون مدله. بقیه هم که اسمهاشون توی متن هست.

+4 #34 hanie 1396-05-01 12:19
واااای نگارا جون خیلی پست عالی و بجایی بود من چون کلا کلاسیک پوش و ساده بودم همه ی دوستام بهم میگفتن خیلییییییییییییی ساده ای یا شبیه مامان بزرگا شدی اصلا مناسب سنت لباس نمیپوشی برای همین مجبور شدم سبک لباس پوشیدنمو عوض کنم که اصلا از رنگایی که استفاده میکنم واسه مانتوم راضی نیستم راحت نیستم داخلشون فک میکنم شبیه جعبه مداد رنگی شدم :sad: اما الان دیگه میدونم باید چیکار کنم تا بهم نگن مامان بزرگ :lol:
+11 #33 فائزه 1396-04-31 14:50
سلام نگاراى عزيز و دوست داشتنى. من از خواننده هاى قديمى چى نپوشيم هستم در واقع از وقتى كه وبلاگ بود اينجا رو ميخوندم ولى چون فكر ميكردم كامنت كمتر مساوى ست با آسايش بيشتر براى نگارا، تا به حال كامنت نگذاشته بودم. چند شب پيش كه در جواب يكى ازكاربرهاى اينستا گفتيد شما سازمان و ارگان نيستيد واز خواننده ها انرژى ميگيريد تصميم گرفتم بيام بگم كه چقدر چى نپوشيم ازنظر آراستگى و اعتماد به نفس و همينطور برنامه ريزى و مديريت زندگى برام مفيد و سازنده بوده.
ممنون كه انقدر خوبى. بهترين ها رو برات آرزو دارم.
#20095 Negara 2017-07-22 14:15:05
سلام عزیزم ازت ممنونم که برام کامنت گذاشتی و انرژی مثبت دادی. واقعا به کامنتهای مثبت برای رفع خستگی احتیاج دارم. :*

+2 #32 نازیلا 1396-04-29 23:34
نگارا جون چندتا سوال
شما گفتی تیپ کلاسیک نباید بیشتر از سه تا رنگ درش به کار رفته باشه
اون سه تا رنگ حتما باید همرنگ همدیگر باشند از هرجهت یا نه از یه خانواده ؟
مثلا من میتونم روسری قهوه ای را با شلوار کرم ست کنم ؟الان این شد دوتا را رنگ توی ست یا یه رنگ؟
توی ست کلاسیک میشه مثلا روسری را یه رنگ ست مانتو مثلا کرم ومانتو قهوه ای و کیف و کفش هم قهوه ای و شلوار هم مشکی انتخاب کرد ؟
یا کیف و کفشمون کرم باشه در این ست ؟
خیلی وقتا میتونیم تمام اجزای ستو مشکی ولی مانتو وشالو هماهنگ باهم نه همرنگ هم انتخاب کنیم ؟
مثلا مانتو کرم شال قهوه ای و بقیه اجزا مشکی انتخاب کنیم ؟
#20085 Negara 2017-07-21 14:24:21
قهوه ای و کرم میشه دو رنگ. رنگها باید خیلی به هم نزدیک باشن. گزینه ای که گفتی میشه، ممنوعیت نداره که، ولی جزو توصیه های من نیست. من با هماهنگی مانتو و شال مجموعا مخالفم.

+7 #31 sepideh 1396-04-28 12:24
نگارا عجب صبری داری شما !
....
#20084 Negara 2017-07-21 14:22:36
ازت ممنونم سپیده جان. برای کش دار نشدن بحث کامنتت رو ویرایش کردم و البته ارزشش رو برای من همچنان داره.

-61 #30 مرجان 1396-04-21 15:22
شراب از بزرگترین محارم الهی هست... شما نباید عکساش رو توی پست قبل و اینستاگرامتون (پست سالگرد ازدواجتون) میگذاشتید
#20077 Negara 2017-07-18 15:53:15
من با اینکه از قبل می دونستم، بازهم کلی سرچ کردم که نکنه فتوایی باشه من ندونم. عکس شراب نه حرامه نه غیرقانونی. توی پست قبل هم الان رفتم دیدم که چی میگی، خوب روی میز مهمونی نوشیدنی هست، چه جوری باید عکس یه مهمونی رسمی رو بذارم و اصولا وقتی کاری ممنوع نیست، چرا باید گیر بدیم بهش؟

در ضمن من اصراری به گذاشتنش ندارم، هتل بدبخت چه می دونست ما کی هستیم و چی هستیم، اونها محبتشون رو کردن. اگر روش حساسیت نشون نمی دادی چه بسا تعداد زیادی از خوانندگان مثل خودم به فکرش هم نمی افتادند که این عکس چیه. اگر کسی جلوی چشمت نوشیدنی ممنوعی خورد یا حتی چنین تعریفی کرد، بعد تذکر بده.

به نظرم کار تو درست نبود.

+3 #29 Elisa 1396-04-21 14:13
عالي بود نگارا جون فقط مني كه شلوار از بالا گشاد كه ميپوشم چون قدم بلند هميشه كفش عروسكي ميپوشم وقت راه رفتن هي شلپ شلپ تلپ تلپ ميكنه. به نظرت چيكاركنم. يه سوال ديگم دارم ازت منم قبل از بچه دارشدن تدريس زبان ميكردم اما الان دوساله كه ديگه كلاس نميرم چيكار كنم از زبان عقب نمونم ويادم نره.
#20076 Negara 2017-07-18 15:47:13
طبیعیه که شلپ شلپ کنه! هیچی! باید با احتیاط راه بری. تازه خدانکنه مجبور شی بری دستشویی عمومی مثل توی رستوران یا محل کار!
سعی کن شاگرد خصوصی لااقل بگیری، فیلم زیاد ببینی. دوست پیدا کنی باهاش تلنفی و حضوری انگلیسی حرف بزنی، تو خونه با خودت انگلیسی حرف بزن و افکارت رو اینجوری بگو. ولی بازهم می پره. قبل از فراموشی برگرد سر کار.

-3 #28 atefe 1396-04-20 11:41
در مورد سرهمی، خیلی من برام سواله که باید چجوری پوشیدش، وقتی که نمیشه به تنهایی پوشیدش توخیابون؟
مانتو جلوباز آیا؟ :-؟
خیلی برام سواله چجوری طبق اصول کلاسیک سرهمی رو میشه پوشید، در خیابون های ایران البته :دی؟
#20075 Negara 2017-07-18 15:43:53
بله زیر مانتوی جلوباز برای اونهایی که جلوباز می پوشن. بقیه هم که در مهمونی.

+2 #27 مروارید 1396-04-19 18:41
سلام نگارای عزیزم بینهایت ممنونم از ااین پست فوق العاده که گذاشتی من خودم یک کلاسیک پوش هستم .و احساس میکردم خیلی تکراری شدم.ازطرفی اصلا دوست ندا شتم تو این فصل که فقط لباس های عجق و جق و مانتوهای جلو باز پانچو اینها بپوشم...داشتم دپرس میشدم که با پست جدید اومدی .مرسی نگارای مهربون که اطلاعات مفید و کاربردی بدون هیچ چشم داشتی برامون مینوسی .قطعا قلب بزرگی داری.امیدوارم همیشه شاد و سالم باشی لبخند مهمون همیشگی لبهات باشه :oops:
+2 #26 مینا 1396-04-16 15:47
نظرتون در مورد پوشیدن جوراب شلواری چیه؟
برای تیپایی که با دامن هستن. جوراب شلواری که بیرون پوشیده میشه معمولا ضخیم تر از مهمانی هستن و مثلا رنگ مشکی یا سرمه ای یا هر رنگ تیره ای رو با چه جور کفشی باید بپوشیم. کفش رو باز یا کامل بسته؟ هم رنگ یا رنگ متضاد ؟
#20074 Negara 2017-07-18 15:42:57
برای بیرون با مانتو؟ جالب نیست.
با دامن اگر پاهات چاقه باید جوراب شلواری تیره و ضخیم بپوشی، اگر لاغره باید یا نپوشی یا رنگ پا بپوشی. هم متضاد با کفش میشه هم کمرنگ. هم روئه کوتاه میشه هم بلند. اگر پاهات کوتاه یا چاقه بهتره کفش همرنگ جوراب شلواری باشه که پاها رو کشیده نشون بده

+1 #25 Elahe 1396-04-13 17:57
سلام نگارا جان،من سوال دارم ولی تو بخش پرسش و پاسخ هر کار می کنم ثبت نمیشه :cry:، چکار کنم؟ :oops:
#20073 Negara 2017-07-18 15:41:20
نمی دونم جانم. سوالات همه آدمهای دیگه ثبت می شه.

+9 #24 مهدخت 1396-04-13 12:53
ممنون نگارا برای این پست...منم کلاسیک پوشم از نوع چادریش.منم شال و روسری رنگی زیاد دارم.استین همرنگ باهاشونم همینطور و گاهی انگشترای درشت و دستبند همرنگ شال و استینم. من با این که سیب لاغرم شلوار همرنگ شالم میپوشم.منتهی بخاظر چادری بودن فقط میتونم یه سری رنگای تیره مثل مشکی و خاکستری و سورمه ای و قهوه ای رو بپوشم. با اینکه چادرم ساده و نیست و امارتیه و جلوش بازه یعنی خیلی خانومی نیست ولی بازم حس میکنم جالب نیست شلوارای رنگ جیغ بپوشم باهاش با اینکه خیلی دوس دارم امتحانشون کنم.درمورد کمربندم نمیتونم استفاده کنم چون سیب لاغرم.میمونه همون کیف و کفش و زیور الات در مهمومنی ها ی خصوصی و شال و شلوار واستین و انگشتر و دستبند تو کوچه و خیابون...بنظرت این برای من به عنوان یه کلاسیک پوش محجبه قابل قبوله؟ یکی از مواردی ک تازه به ذهنم رسیده مانتو و شلوار مشکی یا خاکستری با شال و بند ساعت و کیف همرنگه.چون کیفم بیرون از چادره بنظرم یه اکسسوری واضح محسوب میشه اگر نگشم جیغ باشه مثلا.نظرت چیه؟ترند هام ک اکثرشون یا حجاب سازگار نیست و باید قیدشونو زدوهرچند ک خیلیاش تو سلیقه شخصی خودمم نیست پس اشکالی نداره
#20072 Negara 2017-07-18 15:40:58
اکثر ایده هایی که دادی خیلی خوبه. در مورد چادر برای سیب ها پیشنهاد من چادر ملیه اگر اشتباه نکنم که باریک ترین و راسته ترین نوع چادره. مدل اماراتی رو دقیقا نمی دونم کدومه ولی مدلهایی که میان تنه شون پرچینه و پایینش جمعه برای سیب ها مناسب نیست. راستی یادم باشه یه مطلب در این مورد بنویسم.
به نظرم حتما شلوارهای رنگی رو تست کن. حالا لازم نیست با یه رنگ جیغ مثل زرد شروع کنی :)
مثلا آبی متوسط و روشن، زرشکی، طوسی با شال و سراستین یا ساعت همرنگ مناسبه.

+1 #23 بهار 1396-04-11 23:34
سلام نگارا جون من واقعا با پستان شب و روز زندگی میکنم و حالشو میبرم سوال من اينه که من الان دقیقا نمی دونم تیپ کلاسیک چیه و چ ویژگی های داره.و ی در خواست داشتم ک چ طوری و کی خرید کنیم ک هم اضافی و اسراف نباشه و هم نیازهای واقعی بر طرف بشه و ب جا و ب موقع باشه وتو هر فصلی خوش تیپ باشیم ودر واقع زمان مناسب خرید لباس و غیره کی هستش.ممنون میبوسمت
#20069 Negara 2017-07-17 15:48:18
عزیزم به نظرم میاد مطلبم رو درباره مشخصات تیپ کلاسیک و کمد کپسولی حتما باید بخونی.

+5 #22 الهام 1396-04-11 09:35
سلام نگارا جونم. من این پست رو سه بار خوندم و الانم نت برداشتم ازش. خیلی عالی بود. دست گلت درد نکنه . واقعا منو رهانیدی از بلاتکلیفی(در مورد نحوه ی ست کردن رنگ مانتو و شلوار و شال).نگارا جون چرا بعضی پیامام نمیرسه به دستت؟ تو پست قبلی (شیک و باکلاس بودن در مهمانی)هم برات پیام نوشته بودم. امیداوارم این پیام برسه به دستت. دوست دارم.
#20068 Negara 2017-07-17 15:47:43
نمی دونم عزیزم چرا. شادی درست ثبت نمیشه.
البته اگر حاوی سوالی باشه که باید توی بخش پرسشها پرسید، پاک میشه.

+5 #21 سعیده 1396-04-11 08:20
سلام،نگارا تو نظرات گفتی مهمونیا شومیز نمیپوشی،من فکر میکردم شومیز سبک کلاسیک هست،تو مهمونیا میپوشیدم
میشه بگی تو مهمونیا بجای شومیز چی میپوشی؟
#20067 Negara 2017-07-17 15:46:51
والا نمی دونم منظورت از به جای شومیز چیه، برای آدمی که هیچ وقت شومیز نمی پوشه، به جا معنی نداره خوب، لباسهای دیگه. بلوز، پیراهن و..

0 #20 ameneh 1396-04-10 01:40
سر سبزترین بهار تقدیم تو باد ----
+2 #19 زهرا 1396-04-09 16:20
سلام نگاراجان
ممنون. عالی بود
باعرض شرمندگی یه سوال دارم
شرمندگی بابت اینکه باوجود همراهی فراوان با مطالبت، باز این سوال برام به وجود اومد
تیپ کلاسیک همین روشهای چی نپوشیمی هست که بهمون یاد میدی؟ من خیلی این تیپو دوست دارم و واقعا از این روش برای لاغر نشون دادنم خیلی استفاده کردم
درباره مانتو جلوباز. من یه مانتو عبایی شیک و ساده به رنگ کرم شکلاتی خریدم و اینو ذکرکنم که تقریبا فیت تنمه. یعنی گشاد نیست اصلا. جلوی سینشو گل سینه خوشکل زدم. اندازش طبق اصول چی نپوشبمی خداروشکر دقیقا تا زانوهامه. زیرشم زیرسارافونی مشکی یه وجب بالای زانو و شلوار کتان دمپاگشاد مشکی میپوشم. خیلی بهم میاد. روسری هم چون مشکی دوست ندارم، روسری طرحداری میپوشم که به رنگ مانتوم بیاد. ساق دستمم همرنگ مانتومه. خداروشکر از تعریف اطرافیان متوجه انتخاب درستم شدم و ممنونم ازت
سوالم اینه که تیپ اسپرت چیه؟ وقتی میگن تیپ اسپرت نمیدونم یعنی چی :oops:
#20066 Negara 2017-07-17 15:46:13
بله بخش عمده اش همین هاست.
تیپ اسپرت معمولا منظورشون کژواله.

-4 #18 نیه‌توچکا 1396-04-09 02:16
من از اولین پستای وبلاگ دارم می خونمتون. ولی نمی دونم چرا اصلا نمی فهمم این مثالا رو و اینکه چطوری باید با شال کنار اومد. هیچ وقت نتونستم از این همه مطلب مفید چیزی یاد بگیرم و خوش تیپ باشم. شاید چون نمی تونم درست حسابی خرید کنم.
این شلوارای از بالا گشاد رو نمی دونم دقیقا چین. اما اگه از بالا گشادن، پوشیدنشون با مانتوی جلوبسته چه مزیتی داره؟ گشادیش که معلوم نیس دیگه؟ میره زیر مانتو.
من هنوز استایلمو متوجه نشدم. چند بار خواهش کردم در مورد اسمارت کژوال هم مطلب بنویسید. هنوز منتظر اونم
#20065 Negara 2017-07-17 15:44:47
نمی دونم چه توضیحی در جوابت بدم. بیشتر حرفت غرغر بود تا سوال :)
شلوار از بالا گشاد مدلش قشنگ زیر مانتو معلومه.

0 #17 Kosar 1396-04-09 00:52
وای نگارای عزیزم چقدر نیاز داشتم به این مطلب جدیدت...من به شدت گرمایی هستم و فصل تابستون با تمام جذابیت هاش برام مثل یه کابووسه...برای همین تصمیم گرفتم مانوهای روشن و همینطور گلگلی...با شلوار و کیف و کفش تیره ...که هربار مجبور نشم شلوار رنگی بخرم و بیشتر به مانتوهام تنوع بدم...همین که کمی از گرما رو کم کنم ...و اینکه کمی هم متمایل به بوهمین هستم اما امکان پوشیدن سبک بوهمین هرجایی نیست...برای همین ترجیح میدم کلاسیک باشم...اما با مانتوهای شادتر...نظرتون چیه؟؟در ضمن من هیکلم کاملا فیته و اصلا مسئله ای با لاغر نشون دادن بدنم ندارم.
#20064 Negara 2017-07-17 15:43:55
خوبه چه اشکالی داره. لباس گل گلی هم اگر فرم مناسبی برای بدن داشته باشه و با رنگهایی از توی طرح خودش ست بشه کلاسیکه

+1 #16 نازیلا 1396-04-09 00:03
نگاراجان شما مانتو جلو باز را کلاسیک نمیدونی؟
من بعضی موقع ها دوست دارم یه مانتو جلو باز بپوشم یعنی هیچ راهی نداره که با مانتو جلو باز تیپ کلاسیک بسازیم ؟ :-*
#20063 Negara 2017-07-17 15:43:16
نه، نیست چون.
فوقش باید اقلا یه کمربند ببندی روی همون مانتوی جلوبازت

forum banner mobile