چی نپوشیم؟
دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 16:11

فشن نامه مارماریس نگارا : استراحت در ساحل مدیترانه

این مورد را ارزیابی کنید
(59 رای‌ها)

اروپایی ها برای استراحت در کنار دریا به سواحل اسپانیا و جنوب فرانسه می رن، امریکایی ها به سواحل امریکای مرکزی و دریای کارائیب مثل مکزیک و کوبا و ما ایرانی ها هم جایی که می تونیم برای تعطیلات و ریلکس کردن در تابستون بریم سواحل ترکیه است؛ ما این بار رفتیم مارماریس. مارماریس یه شهر بندری در جنوب ترکیه و مجاور دریای مدیترانه است. از بین سواحل ترکیه مارماریس کمتر شناخته شده است و یه علتش هم اینه که...

مارماریس یه شهر بندری در جنوب ترکیه و مجاور دریای مدیترانه است. از بین سواحل ترکیه مارماریس کمتر شناخته شده است و یه علتش هم اینه که رفتن بهش به دلیل اینکه پرواز مستقیم از تهران نداره، سخته. مارماریس یه شهر خیلی قشنگه از اونهایی که دریایی آبییی دارن، چه آبی ای! امیدوارم رفتن به ساحل مورد علاقه تون حتما در آینده نزدیک براتون جور بشه.

 

2

 

دروغ چرا؟ این بار به دلایل مختلف زیاد انگیزه نداشتم که براتون فشن نامه سفرم رو بنویسم. یکی از دلایلش این بود که اصولا خیلی مطلب فشن طور برای این سفرنامه ندارم چون اصولا سبک این سفر خیلی به سبک سفر به کوش آداسی نزدیک بود. فشن نامه کوش آداسی رو بخونین کاملا توجیه می شین که مارماریس چه جوریه. یه چند دلیل دیگه هم داشت که یکیش پیش خودم بمونه و از دومی فقط این رو بگم که اگر کسی از خوندن سفرنامه کوش آداسی خوشش نیومده و جو و شرایط اونجا رو نپسندیده، لطفا این فشن نامه رو هم نخونه، چون توصیفاتی از شرایط اونجا می شه که شاید بعضی ها رو اذیت کنه.

 

همون طور که در سفرنامه کوش آداسی توضیح دادم، شما در انتخاب هتل باید ببینین دقیقا می خواین چیکار کنین و از تعطیلاتتون چی می خواین. مارماریس به Night Life پر جنب و جوش و باحال معروفه، یعنی مراکز تفریحی شبانه (از نوع موسیقی و رقص، نه تفریحات خاک بر سری!) مردم رو به سمت خودش می کشونه. تورهای روزانه توریستی به ساحل های معروف و دورافتاده برای شنا و غواصی و رفتینگ و انواع فعالیت های دریایی و گشت های جنگلی و غیره هم خیلی طرفدار داره. خوب، ما در واقع چون علاقه مند به هیچ کدوم از این تفریحات نبودیم، از هتلهای ریزورتی (مراجعه به فشن نامه کوش آداسی) انتخاب کردیم که یک ساعتی با شهر مارماریس فاصله داشت.

 

4

 

 مثل اکثر ریزورتها هتلهای مارماریس اکثرا حالت U-ALL دارند که چون در فشن نامه کوش آداسی توضیح دادم، دوباره نمی گم. توی این هتلها اصلا هزینه غذا و نوشیدنی پرداخت نمی کنید. هتلهای توی شهر ارزون تر هستند و دسترسی خوبی به انواع تفریحات روزانه و شبانه دارن، ما می خواستیم فقط ریلکس کنیم و وقتمون رو با بخور و بخواب و استخر و دریا بگذرونیم. برای همین فقط یک روز رفتیم شهر، اون هم با هزینه خیلی بالای تاکسی برای رفت و برگشت. در مارماریس اگر خارج از شهر هتل می گیرین باید بدونین که برای رفت و برگشت به مرکز شهر و مارینا (اسکله) سیصد لیر هزینه باید بدین و این باعث می شه مثل ما فقط یک روز برین سرک بکشین ببینید چه خبره و بیاین. اگر خواستین برین شهر یه روز حدود ساعت 4-5 عصر راه بیفتین، یک ساعت تا یک ساعت و نیم فاصله است تا شهر مارماریس، پنج ساعت هم تاکسی براتون می ایسته که گردش و خرید بکنین. کمی هم از فعالیت های شبانه یا زیبایی های اسکله مارماریس در یکی از رستوران های ساحلی لذت ببرین و اخر شب برگردین.

 

8

 

مثل هتلهای ریزورتی کوش آداسی، در مارماریس هم مهمونهای هتل از ساعت حدود 8 و 9 صبح می رن صبحانه رو به صورت بوفه و خیلی مفصل می خورن و بعد می رن به سمت استخرها یا ساحل دریا و تخت های آفتابگیر و مستقر می شن. تایم ناهار از ظهر تا دو و خورده ای در رستوران اصلی و تا چهار یا شش در رستورانهای فرعی و اسنک بارهای کنار استخر یا دریا است. شام هم به سبک ترکیه از هفت تا نه و نیم سرو می شه و بعد نصف شب هم شام دیروقت هست. درِس کُد Dress Code  که قبلا براتون توضیح داده ام چیه، اصولا در زمان صبحانه و ناهار خیلی خیلی ریلکسه. یعنی برای صبحانه اکثر افراد با مایویی که روش یه لباس خیلی نازک پوشیده اند ظاهر می شن و برای ناهار ، به خصوص در اسنک بارهای کنار استخر و دریا با با مایو هستن یا یه پارچه ای چیزی دور خودشون بسته اند. اما برای شام باید لباس رسمی تری پوشید.

 

9

10

 

شهر مارماریس اصولا گرمه، برای همین هم اصل فعالیت های این شهر بر اساس آب و استخر و دریاست. اون یک روزی که ما رفتیم خود شهر رو دیدیم (و الحق که بسیار زیباست) متوجه شدم که خانمهای این شهر و توریستها واقعا آزادن هر چی دلشون می خواد بپوشن و میزان پوشش توی این شهر فوق العاده کمه. امسال که سرهمی مده، تعداد زیادی از خانمها سرهمی های کوتاه Romper (مثل یک تاپ و شلوارک متصل به هم) تا بالای ران می پوشیدن. ولی کلا بخوام بگم لباس رسمی در این شهر برای خانمها شلوارک جین آبی کمرنگ خیلی کوتاه (تا بالاترین قسمت رون) بعضا با طرح پارگی و به قول معروف زاپ دار به همراه انواع تاپه. آقایون هم تی شرت های آستین حلقه ای و شلوارک جین یا کتون تا حدود زانو. خرید در این شهر هست ولی خیلی خیلی محدوده، در حد یک شعبه LC Waikiki  و Koton، کلا اینجا برای خرید جای مناسبی نیست.

 

7

 

اگر خواستین برین مارماریس چند تا مایو ببرین (مایو اسلامی هم می پوشن، هر چند کم و می شه هم روی مایو تی شرت و شلوارک پوشید و توی آب رفت) و سعی کنین مدل مایوهاتون شبیه هم باشه که خط برنزگی تون در هم نشه (چون بخواین یا نخواین می سوزین)، چند تا شال یا پارچه حریر و نخی بزرگ برای پیچیدن به دور بدن برای ناهار و اسنک و کافه، چند تا پیراهن خنک و آزاد برای روی مایو، چند تا پیراهن یا بلوز دامن و بلوز و شلوارک برای محوطه هتل و شرکت در برنامه های سرگرمی شب های هتل (کنسرت، آکروبات بازی، نمایش و..) و تعدادی هم تاپ و شلوارک برای گردش در شهر و تورهای روزانه. اگر در فعالیتهای شبانه و کلوپ ها شرکت می کنید، تاپ برق برقی و شلوار یا دامن، یا پیراهن های براق کوتاه و راحت ببرین. حتما چندین جفت کفش راحت خنک و صندل و دمپایی ببرین. کلاه آفتابی، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و روغن برنزه هم که روی شاخشه!

 

3

 

اگر بخوام چند تا تفاوت بین مارماریس و کوش آداسی بگم، باید بگم که توی مارماریس کمی سن توریست ها بالاتره. تعداد ترکها، به خصوص خانواده های خیلی جوون کمتره و بیشتر مسافرها انگلیسی و آلمانی هستند. اصلا جالبه چقدر مارماریس بین انگلیسی های آفتاب ندیده معروفه. ولی خوب، حضور پررنگ انگلیسی ها یه جو جدی تری به مارماریس می ده. لباسها و پوشش کمتره، یعنی اصولا در چنین هتلهایی افراد کم لباس هستن و قبلا توضیح دادم که اگر این موضوع اذیتتون می کنه، شهرهای ساحلی ترکیه مثل آنتالیا و کوش آداسی و مارماریس و غیره براتون مناسب نیست.

 

5

 

من پیشاپیش عذرخواهی می کنم که این چند جمله بعد رو می خوام بنویسم، واقعا قصدم جریحه دار کردن حریم ذهنی افراد مذهبی و مقید نیست. ولی فکر می کنم از اون چیزهایی هست که باید یکی بهمون بگه و چقدر خودم خوشحال می شم اگر قبل از رفتن به جایی، درباره میزان برهنگی افراد اطلاعات کسب کنم و ببینم تحمل دیدنش رو دارم یا نه. افراد در مارماریس برهنه تر هستند؛ یعنی مایوها اصولا دو تکه (بیکینی نخی) و کمتر از جاهای دیگه پوشیده است و لباسهای رو مایو هم کمتره. حتی توی شهر هم اینطوریه. شاید چون خیلی گرمه. یک نکته هم که من برای اولین بار دیدم و حتی برای من با میزان تحمل بالا هم دیگه یه کمی زیادی بود، یه خانمی رو در حال آفتاب گرفتن به صورت تاپ** لِس دیدم (یعنی با بالاتنه*ی* برهنه) و علاوه بر اینکه به قول معروف پشمام ریخت (!!!) انتظار داشتم با توجه به اینکه ترکیه بالاخره کشور نسبتا مقیدی هست و اونجا هم خانواده و بچه زیاد بود، کسی بیاد بهش تذکر بده، که این طور نشد و ظاهرا تحمل هتلها در برابر رفتار مسافرهاشون خیلی بالاست، چون اون خانوم هر روز کارش رو تکرار کرد. خلاصه کنم، اگر اعصاب ندارین، دور این یه دونه شهر رو خط بکشین!

 

این هم عکسهای مربوط به سالگرد ازدواجمون که هتل سورپرایزمون کرد.

 

11

12

13

 

(نعدادی از عکسها مال خودم و تعدادی از اینترنت هستند)

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 15973 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+3 #28 ناهید 1396-05-23 19:34
منم خیلی فشن نامه ها رو دوست دارم نگارا جون واقعا قشنگن.منم میخواستم همینو بگم که خودتون و دوستان گفتین.تو استخرهای تهران همه تاپ لس هستن.من به چشمم عادی شده بود خوب شد که الان شما تذکر دادین خودمم بیشتر حواسم رو جمع میکنم مخصوصا جلوی بچه ها.
+3 #27 سارا 1396-05-23 09:30
سلام نگارای نازنین. کامنتم ارتباطی با این پست نداره. خواستم بگم هر از مدتی میشینم و مطالب سایت رو مرور میکنم.. کمد کپسولی، رسیدگی به خودم، برنامه ریزی، لباسهای ضروری، ایجاد عادات مثبت و ...تا فراموشم نشه و خدا میدونه چه انرژی مثبتی بهم میده این کار.
ازت ممنون
+19 #26 Nazanin 1396-05-17 11:04
سلام نگارا جان.من چهارسال مالزی زندگی میکردم.یه سری جزیره ها و ساحل هایی هست که اکثرا اروپایی ها یا ایرانی هایی که خیلی اهل طبیعت و سفر هستن میرن(که من خیلی خیلی کم دیدم)..حتی اونجا هم من ندیدم اروپایی که بالا تنه لخت باشه، با اینکه اصلا کد لباس نداشت. همه یه پارچه ای دورشون میپیچیدن.که تو مالزی بهش میگفتن سرانگ، معادل انگلیسی رو نمیدونم چیه.
ولی تا دلتون بخواد دور استخر خونه، یه جای نیم وجبی، دوستان هم وطن تاپ لس بودن، که دختر اروپایی ها با دهن باز نگاهشون میکردن که تو ساختمون مسکونی که بچه هم نو آبه، این خانم ها چرا لختن!!!
-2 #25 مریم 1396-05-16 19:07
سلام نگارای عزیز-سالگرد ازدواجت با تاخیر مبارک
عاشق فشن نامه هاتم...
قبلانا همیشه دلم یه همچین چیزی میخاست ..
واقعا با خوندن فشن نامه هات احساس میکنم خودم رفتم اون سفر و تجربه کردم ... مرسی که ایییقد خوب مینویسی
مرسی که هستی :*
در مورد تاپ لس .. نگارا یه سوال..من تو ی سریالی دیدم (Younger)دختره گفت فلان روز تو هفته روز تاپ لس هست... همه میان اینکارو میکنن ... توهم شنیدی ؟ البته منظورم این بود عکس میگیرن میزارن اینستا و اینجور چیزا.. ن اینکه همونجوری برن بیرون ، تاجایی که من متوجه شدم
یعنی من دیگه فکرکردم واقعا همچین چیزی اونور آزاده و برخوردا عادی
#20199 Negara 2017-08-13 14:05:55
می تونه رسم خصوصی و دوستانه خودشون باشه و البته شوخی. مثلا تو سریال فرندز یه جا جویی به ریچل می گه اگه می خوای بیای با من زندگی کنی یادت باشه Top**less Thursday داریم که البته شوخی بود.

+3 #24 پریسا 1396-05-16 11:05
نگارا جان یه سوال نوشیدن، نوشیدنی های الکی اگر ماهی یکبار و اونم به میزان کم باشه بازم ممکن برای پوست مشکلاتی به وجود بیاره؟ البته روز بعدش هم آب فراوان خورده بشه. (نگارا جان اگر با جواب دادن به این سوال ممکنه مشکلی برای سایت پیش بیاد، مشکلی نیست سوالم بی جواب بمونه. ممنونم)
#20198 Negara 2017-08-13 14:04:07
عزیزم خودت تحقیق کنی بهتره. من اصلا درباره صحت این اطلاعاتی که نازیلا داد اظهار نظر نمی کنم.

+4 #23 پریسا 1396-05-16 10:55
سالگرد ازدواجتون مبارک نگارا جان،امیدوارم سالیان سال در کنار همسرتون با عشق زندگی کنید. ممنون از اینکه مارو در یک سفر دیگه سهیم کردین و اطلاعاتی دادین که به همین راحتی بدست نمیاد.
+14 #22 عسل 1396-05-15 17:10
چه جالب نگارا جون و چه خوب که راجع به همه چیز توضیح میدین!
جالبتر اینکه من برای شنا به یکی از استخرهای روباز تهران میرم و بسیار شلوغه و پرطرفدار ولی متاسفانه تاپ لس که چه عرض کنم حتی باتم لس :oops: هم میبینم!
جای تاسف داره بارها از نجات غریق ها خواستم تذکر بدن و دیدم فقط جهت رفع تکلیف یه سوت بزنن ولی اصلا جدی نیستن و خوب یه دلیل پر طرفداری استخرم همینه خداروشکر من برای شنا میرم و ساعتهایی که افتاب هست کمتر میرم اما باز میبینم و ناراحت کننده تر اینکه دختر بچه تو استخر زیاده و این صحنه ها رو میبینه یکبار که با دوستم و دخترش رفتیم نتونست تحمل کنه چون دخترش مدام میپرسید چرا همه!!!
واقعا متاسفام بخاطر پول مسئول استخر حاضر نیست تذکر بده و تاسف بیشترم برای خانمهاییه که اصلا براشون مهم نیست موقع دوش گرفتن و افتاب گرفتن در انظار عموم برهنه دیده بشن.
#20209 Negara 2017-08-15 14:15:09
بله متاسفانه استخری که من در تهران می رفتم هم همین بساط بود. واقعا جلوی خود خانومها چندش آوره، جلوی بچه ها جای تاسف داره و واقعا در محیط مختلط و جلوی آقایون به نظرم فاجعه است.

0 #21 زهرا 1396-05-13 15:21
نگارا جان متاسفانه تو کشوری هستیم که خیلی از آدمها هنوز درکی از آزادی اندیشه و احترام به عقاید دیگران ندارن و خودشون رو از همه دنیا پاک تر و انسان تر و برتر! میدونن و از نظرشون آدما دو دسته ان با حجاب و بهشتی یا بی حجاب و دوزخی!! بزاریم تا آخر عمرشون بقیه رو قضاوت کنن و ایمان داشته باشیم که فقط یه نفره که حق داره اعمال ما رو قضاوت کنه
پ.ن: سالگرد ازدواجتون با تاخیر مبارک، امیدوارم همیشه زندگیت رو به جلو و پربارتر شدن سوق پیدا کنه
#20153 Negara 2017-08-05 14:00:33
مرسی عزیزم متاسفانه بحث به حاشیه کشیده شده.

+8 #20 لیلا 1396-05-12 23:17
سلام نگارا جون رسیدن بخیر و سالگردتونم مبارک ....چه خوب میشد بقیه دوستان به غیر مدل ارایش و لباس شما از ادب (واقعا تو این دوره زمونه کمیاب شده) افتاادگی و احترام به تمام عقاید هم الگو برداری میکردن چقدر دنیا جای قشنگ تری میشد (هنوز توتفکر دوستانی که اعتراض کردن به ادب و احترام شما به کسانی که با شما فرق دارن موندم!!!!! :-| )به هر حال کاش دنیا مثل شما رو بیشتر داشت :*
-12 #19 نازیلا 1396-05-12 21:25
نگاراجان در بحث نوشیدنی الکلی
خودت رد میکنی یا قبول میکنی؟
این خارجی ها خیلی روی تعادل زندگی میکنند یعنی حتی سمت مواد مخدر و نوشیدنی الکلی هم میرند روی تعادل استفاده میکنند ولی از ظاهرشون معلومه که براثر مصرف نوشیدنی الکلی خیلی شکسته شدند
ولی ایرانی ها نه ،کافیه برند سمت نوشیدنی های الکل دار یه دفعه کارتون خواب میشند
همین چند سال پیش یه بحثی درباره نوشیدنی الکلی یه سرمربی خارجی که توی تیم ایرانی کار میکنه مطرح شد
ولی من وقتی نگاه به کارنامه اش کردم دیدم با توجه به موفقیت هایی که به وجود اورده اصلا یه ایرانی الکلی نمیتونه بدست بیاره
#20152 Negara 2017-08-05 13:59:54
من دوست ندارم راجع به این قضایا نظر بدم.

0 #18 لادن 1396-05-12 09:34
ممنونم نگاراجان
انشالا همیشه به سفر باشی و از سفرنامه هات برامون بنویسی :-) بعضی دوستان که میرن خب کاربردی استفاده میکنن و بعضی دوستان که شرایط رفتنش رو ندارن از خوندنش لذت میبرن و با جاهای جدیدی به این صورت اشنا میشن
امیدوارم دلیلی که برای خودت نگه داشتی به خاطر رنجش از بعضی دوستان بی انصاف نباشه! که در این صورت باعث رنجش ما هم هست.. گاهی دلم میگیره از ادبیات و القای طرز فکر بی انصافانه بعضی ها! اتفاقا من هروقت سفرنامه هاتو خوندم نکته ای رو واضحا میبینم! اینکه شما نکات مثبت و منفی و هرآنچه که برای هرقشر آدمی لازم هست دونستنش، بیان میکنی! تا حالا ندیدم لایف استایل خودتو بخوای بگی یا حتی تبلیغ کنی یا حرفهات سمت و سوی خاصی داشته باشن!
خلاصه به دل نگیر عزیزم
شاد باشی
+20 #17 Niloufar 1396-05-11 23:17
دوستان، اين بحث تاپ لس كه اينجا صحبتش شده رو ميخواهم يك چيزى در موردش بگم: من در فرانسه در يكى از شهرهاى ساحلى زندگى ميكنم، الان سالهاى ساله.
وقتى بچه بودم از اين قبيل خانمها كنار پلاژ خيلى زياد بودند. ولى بدون اغراق در طى بيست سال اخير، ديگه حتى يكى هم ديده نميشه! اگر هم واقعا به ندرت كسى ديده بشه، يا خيلى پيره، بالاى هفتاد سال، يا از يك كشور خارجى كه قبلا جزو بلوك شرق (كشورهاى كمونيستى سابق) مياد. به طور كلى تاپ لس بي اندازه بى كلاس و زشت به حساب مياد. دليلش هم به نظر من اينه كه الان كه خطرات سرطان پوست اينقدر ثابت شده، ديگه كسى كه اينقدر برهنه بيرون مياد ديگه يا چيزى براى از دست دادن نداره، يا به كلى بى اطلاعه.
+4 #16 آنیا 1396-05-11 20:45
سلام نگارا جونم خیلی خوشحالم باز مطلب جدید نوشتی اولش نگران شدم کجایی بعد رفتم اینستا (چون من اینستا ندارم فقط با آدرس اینیستات باکروم میرم) فهمیدم چه خبره خیلی خوشحال شدم بعدش تبریک میگم سال گرد ازدواجتون رو برات بهترین هارو میخوام
و یه چیزی ببخشیدا اگه ناراحت بشی با این آدرس کانالی که میذارم ولی بازم دزد پیدا کردم درمورد سرهمی که نوشتی این آدرس کانال تلگرامی مطلب و عکس هارو دزدیده حتی اون برقی و بورقی رو هم دزدیده

...
آدرسش اینه
#20151 Negara 2017-08-05 13:56:20
بله متاسفانه دزد زیاد شده. نمی دونم براشون مهم نیست که پول حروم ببرن تو زندگیشون یا فکر می کنن دزدی مطلب، دزدی نیست. از همین جا باید بهشون اعلام کنم که مطالب سایت و پیج من کپی رایته و من هم به هیچ نوع کپی بدون ذکر منبع راضی نیستم. پس منتظر باشید که به زودی باید پاسخگو باشین.

+2 #15 Sadaf 1396-05-11 20:06
سلام نگاراجون سفرت بخیر سالگردتم مبارک
اتفاقا منم برای تولدم یه سفر مارماریس با همسرم داشتم خیلی عالی بود ماهم یه روز رفتیم جیپ سافاری که به پولش نمی ارزید کلا از هتل بیرون نری بهتره... هتلهاشونم که واقعا بهشته... خدا قسمت همه بکنه :lol:
دوستانی که نگران انواع کرمهای برنز کننده که خود نگاراجون پیشنهاد کردن تو مطلب برنزه و گفتن تو ایران کم پیدا میشه هستن اونجا توی فروشگاه ها به وفور یافت میشه با قیمتهای عالی من که ضدافتاب اسپری برای بدن اینجا به سختی پیداکردم اونجا با همین قیمت ایران تو هر مغآزه ای بود.
راستی نگاراجان من هر دو ساعت تجدید میکروم افترسانم زدم اما باز سوختم چکار کنیم نسوزیم؟!
#20150 Negara 2017-08-05 13:54:01
مرسی اره اونجا خیلی متنوع بود و البته از 2-3 سال پچیش که من مطلب رو نوشتم اینجا هم زیاد و متنوع شده.
من راهی برای اصلا نسوختن سراغ ندارم جز با لباس نشستن تو سایه.

+16 #14 negar 1396-05-11 11:51
خیلی خیلی ممنونم نگارای عزیز که برامون نوشتی.انقد قشنگ مینویسی که خیلی واضح میتونم اونجارو تصور کنم
+13 #13 مینا 1396-05-11 10:02
سلام نگارای عزیز و دوست داشتنی.مرسی که انقد به فکرمون هستی و سعی میکنی هر جا میری مارو هم از دیدنی های کشورای دیگه سیراب می کنی.سالگرد ازدواجتونم مبارک.پایدار باشی
+8 #12 سپيده 1396-05-11 08:32
ممنونم نگارا جون
براي سفرنامه و عكسهاي زيبات
و مهمتر از همه وقتي كه براي ما ميذاري
:-)
+8 #11 mina 1396-05-10 22:15
سلام نگارا جون بازم سالگرد ازدواجتون مبارک مرسی که اینقدر دقیق و نکته سنجین به نظر من این نهایت رشد وکمال ادمه که با در نظر. گرفتن همه جوانب حرف بزنه و درک کنه
نگارا جون میشه یه کم هم راجب اینکه چه جوری از سفر و سفرکردن لذت ببریم بنویسید راجب
+28 #10 مامان دوقلوها 1396-05-10 22:00
نگارای واقعا دوست داشتنی!بارها گفتم و باز هم میگم.مطالب سایت تغییر خیلی بزرگ و عمیقی تو زندگی من ایجاد کرده هم مطالب مربوط به زیبایی و هم مطالب مربوط به اعتماد به نفس. ولی تاثیر مهمتری که من ازت گرفتم و به خاطرش همیشه مدیونت خواهم بود اخلاق واقعا قشنگته. اینهمه صبوری اینهمه رواداری و به فکر احساسات دیگران بودن رو در کسی سراغ ندارم.باور کن اشک تو چشام جمع شد وقتی دیدم قبل از بیان جمله ت عذرخواهی می کنی.کاش آدمای مثل شما تو دنیا هزاران برابر بشن.
+14 #9 وحیده 1396-05-10 19:31
سلام نگارا جون و تشکر فراوان از اطلاعات جالب، نگارا جون من که یک دختر مجرد هستم و اگر بخواهم تنهایی به سواحل ترکیه بروم به من خوش می گذرد؟ برای استراحت و تفریحات سالم منظورم هست. من که خانم هستم و حساسیتی به پوشش خانمها ندارم. عاشق طبیعت و دریا هستم. تنهایی امنیت خواهم داشت به نظر شما؟
#20135 Negara 2017-08-01 15:33:57
بله وحیده جان اگر تنها یا با دوستان دختر بری خیلی بهت خوش می گذره. جو کاملا امنیت داره و اینجور هتلها که بری اصلا لازم نیست حتی از هتل خارج بشی.
البته به صورت زوج یا خانواده هم برای افرادی که اذیت نمی شن و ظرفیتشون بالا هست هم خوبه و خیلی خوش می گذره.

forum banner mobile