چی نپوشیم؟
یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 10:51

چه جوری یک ست لباس بسازم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(51 رای‌ها)

 حدس من اینه که چی نپوشیمی‌های کارکشته دیگه الان توی انتخاب لباس و ست کردنش با هم خبره شده‌اند. یعنی فکر می کنم اگر یه بلوز داشته باشین، شاید بتونین به خوبی براش یک شلوار انتخاب کنین، اما شاید انتخاب سرتاپای یک ست به طور کامل هنوز براتون کار سختی باشه. در این مطلب می‌خوام مطالب مربوط به انتخاب یک مجموعه لباس به صورت یک ست رو براتون جمع بندی و تکمیل کنم.

وقتی صحبت از ست لباس می‌شه، اکثر خانومها فکرشون می‌ره سراغ ست لباس مهمونی و مجلسی و این جور جاها و بعد وقتی می خوان از خونه برای خریدی، کلاسی جایی برن بیرون، یا لباس ساده و رندوم و درهم برهم می‌پوشن و یا همون ست لباسهای مجلسی بی ربط رو می‌پوشن. اما بیاین ببینیم اگر بخوایم ست لباس برای زندگی روزانه مون هم انتخاب کنیم، چیکار باید بکنیم؟ چه جوری برای دانشگاه، خرید، گردش و رفتن تا سوپر سرکوچه لباس انتخاب کنیم؟ کلا چیکار کنیم که برای هر جایی ست ساختن رو بلد باشیم؟

 

4

 

اکثر ماها اینجوری یاد گرفته ایم که ست لباس یعنی بری یک مانتو و شال و گاهی و کیف و کفش رو با هم بخری و حسابی هم همرنگ انتخابشون کنی و همیشه اونها رو با هم (و احتماالا با شلوار مشکی یا جین آبی) بپوشی. خوب مشکل این جور ست کردن اینه که جدا از اینکه سراپا یک رنگ بودن خیلی شیک نیست، یا باید خیلی خیلی خیلی زیاد لباس و فضای نگهداری لباس داشته باشیم، یا لباسهامون زود تکراری می‌شه و دلمون رو می زنه و وقتی یک ست رو همه جا پوشیدیم، دیگه دلمون نمی خواد مجددا اونها رو همونجا بپوشیم. در واقع مشکل اصلی اکثر خانومهای ایرانی اینه که ساختن یک «ست لباس» رو به خوبی بلد نیستن و نمی دونن چه جوری با ترکیب کردن یک سری لباس یکسان ، ست های جدید ایجاد کنن. اینجاست که حتما باید برگردید و یک نگاهی به مطالب کمد کپسولی و لباس‌های ضروری کمد یک خانوم ایرانی بکنین چون در واقع این مطالب بر مبنای این نوشته شده که شما می‌تونین با یک سری آیتم اصلی و محوری، تعداد زیادی ست لباس بسازید.

 

6

 

اگر کمدتون پر از لباسهاییه که بیشتر اوقات نمی پوشین، توی این مطلب روشهایی برای استفاده از اونها توی ست لباستون یاد می‌گیرین. سعی کنین کمدتون رو کپسولی کنین. وقتی کمد کپسولی داشته باشین، لباسهاتون راحت با هم ست می‌شن و تعداد زیادی «ست لباس» ساخته می‌شه. و البته که دز هزینه خرید لباسهاتون هم صرفه جویی می شه و پولی که تا الان صرف این می کردین که برای هر «ست لباس مبتنی بر رنگ» همه اکسسوری‌ها و ریزه کاری‌ها رو بخرین، می تونین صرف خرید لباسهای با کیفیت‌تر از برندهای بهتر بکنین. از امروز قراره به جای اینکه بگین «ست قهوه‌ای ام»، «ست سفید و مشکی ام» و...، بگین «ست‌های اون دامن قرمزه»، «ست‌های اون شلوار خال خالیه»

 

«««  روش ساختن یک ست لباس »»»

 

قدم اول: تصمیم بگیرید می‌خواید ست لباستون رسمی باشه یا کژوال/اسپرت؟

 

در مرحله اول باید تصمیم بگیرین که چه نوع لباسی برای جایی که می‌خواین برین مناسبه. جین می پوشین یا شلوار رسمی یا حتی دامن؟ پاشنه می‌پوشین یا تخت؟ کتونی می‌پوشین یا عروسکی؟ مانتوی فیت یا آزاد؟ و...

 

2

 

قدم دوم: یک آیتم اصلی و محوری برای ست لباستون انتخاب کنین.

 

هر ست لباس کپسولی نیاز به یک آیتم اصلی داره. این آیتم اصلی معمولا اون چیز سلیقه‌ایه که دوستش دارین یا برای این مناسبت به نظرتون انتخاب خوبیه. می‌تونه مانتو، شلوار، بلوز، شومیز، پیرهن یا هر چیز دیگه باشه. در هر حال اون آیتم اصلی و محوری که می‌خواین براش یک ست بسازید رو بذارین جلوتون. این آیتم اصلی می‌تونه یه لباس جدید باشه که خریدین و می خواین براش ست درست کنین یا یه آیتمی از ته کمدتون باشه که هیچ وقت پوشیده نمیشه و دوست دارین یه جوری با یه چیزهایی ستش کنین. حتی می‌تونه یک لباس خیلی تکراری باشه که دلتون می‌خواد دوباره ستش کنین. برای روزهای معمولی این آیتم بیشتر اوقات یه مانتوئه.

 

8

 

قدم سوم: طبق قانون یکی در میون عمل کنین.

 

الف. انتخاب لباسی که در کنار لباس اصلی قرار نداره

 

همون طور که می دونین یکی از روشهای جذاب ست کردن لباس استفاده از قانون یکی در میونه و پوشیدن لباسهای همرنگ در کنار هم تقریبا منسوخ شده و مورد تایید من هم نیست. (مگر شرایط خاص که گاهی می‌گم) چه مورد انتخابیتون مانتو باشه، چه لباس بالاتنه و چه لباس پایین تنه، بگردین و برای لباسهایی که با اون لباس در تماس نیستن، آیتم همرنگ یا هارمونیک و متناسب پیدا کنین. یعنی آیتمی که دقیقا کنار لباس اصلی قرار می‌گیره رو فعلا خالی بگذارید و برای اجزای همرنگ گزینه پیدا کنین.

مثلا من یه بلوز/مانتو قرمز دارم که می‌خوام براش ست پیدا کنم. چون می‌دونم که نمیشه شلوار یا شالم رو که دقیقا به اون می چسبه، قرمز انتخاب کنم، می گردم دنبال کیف و کفش قرمز. اگر کیف و کفش قرمز داشتم، می ذارم کنار، اگر نداشتم، سه گزینه دارم. یا ترکیب اون رنگ رو با یه رنگ دیگه توی طرح کیف و کفشهام دارم (مثلا کیف و کفش قرمز مشکی) انتخاب می‌کنم، یا کیف و کفشم رو یک رنگ خنثی مثل مشکی، سفید، کرم، طوسی انتخاب می کنم و یا با استفاده از مطالب ترکیب رنگها یک رنگ اصلی که ترکیب جذابی با قرمز ایجاد می کنه رو انتخاب می‌کنم.

 

پس گزینه های ما برای انتخاب لباسهایی که در کنار لباس اصلی قرار نداره اینهاست:

 

 1. دقیقا همرنگ (بلوز/مانتو قرمز، کیف قرمز، کفش قرمز)
 2. ترکیب اون رنگ و یک رنگ دیگه در هر یک از اجزای ست (بلوز/مانتو قرمز، کیف قرمز و مشکی، کفش قرمز و مشکی)
 3. استفاده از رنگ‌های خنثی (بلوز/مانتو قرمز، کیف مشکی، کفش مشکی)
 4. استفاده از رنگ‌های اصلی متناسب و متضاد قرمز (بلوز/مانتو قرمز، کیف زرد، کفش زرد)
 5. استفاده از ترکیبی از موارد 3 و 4 (بلوز/مانتو قرمز، کیف زرد، کفش کرم)

 

5

 

ب. انتخاب لباسی که در کنار لباس اصلی قرار داره

 

حالا که آیتم‌های فاصله دار رو انتخاب کردیم، میایم سراغ آیتم‌های چسبیده به لباس اصلی. همون طور که می‌دونیم قشنگ‌تره که این لباس (شلوار و شال) همرنگ لباس اصلی نباشه. برای انتخاب این لباس لازمه حتما به مطالب ست کردن رنگ‌ها با هم مراجعه کنیم و ترکیب رنگ‌های خوب و جذاب با هم رو یاد بگیریم. بعد بر اساس ترکیبی که در مرحله الف ایجاد کردیم، رنگ‌ها رو انتخاب می‌کنیم.

 

 1. اگر بلوز/مانتو و کیف و کفشتون همه همرنگه، رنگ متضادی مثل مشکی، سفید، زرد، طوسی، سبز رو از بین گزینه‌هایی که در مطلب ست رنگها گفته شده، انتخاب کنید.
 2. اگر بلوز/مانتو با کیف و کفشی ترکیب شده که خودشون دو رنگ با استفاده از رنگ اصلی هستن، رنگ این ایتم‌ها رو مطابق رنگ دوم استفاده شده در مرحله قبل انتخاب کنید. مثلا داریم بلوز/مانتو قرمز، کیف و کفش قرمز و سفید، بهتره شال و شلوار رو سفید بگیریم. یا مثلا داریم مانتوی مشکی و کیف و کفش مشکی و طلایی، بهتره شال و شلوار رو نباتی، طلایی بگیریم.
 3. اگر از رنگهای خنثی برای ترکیب استفاده کرده ایم، مثلا بلوز/مانتو قرمز رو با کیف و کفش مشکی برداشتیم، الان دستمون بازه که یک رنگ اصلی متضاد با قرمز رو برای شال و شلوار انتخاب کنیم که می تونه مشابه آیتم 1 همین قسمت باشه.
 4. اگر از رنگهای اصلی و متضاد رنگمون برای تکمیل ست کمک گرفته ایم، مثلا داریم بلوز/مانتو قرمز، کیف زرد، کفش زرد، بهتره دیگه هزار رنگ نشیم و برای شال و شلوار از رنگهای خنثی مثل مشکی، طوسی، کرم استفاده کنیم.
 5. اگر از ترکیبی از موارد 3 و 4 مرحله قبل استفاده کرده ایم و الان داریم مثلا بلوز/مانتو قرمز، کیف زرد، کفش کرم، می تونیم همون دو رنگ انتخابی که یکیش خنثی و یکیش اصلیه رو، مجدد با رعایت اصل نچسبیدن رنگهای یکسان به هم؛ تکرار کنیم. مثلا شال کرم، شلوار زرد.

 

و البته مث همیشه می‌تونیم این مراحل رو انجام ندیم و یک آیتم اصلی رنگی، طرحدار و چشمگیر رو با ترکیب سراپا خنثی ست کنیم. مثلا مانتوی قرمز با شال، شلوار، کیف و کفش مشکی.

 

9 

 

قدم چهارم: اکسسوری و زیورآلات انتخاب کنید.

 

مطلب مربوط به ست کردن و انتخاب زیورآلات رو مرور کنید. درسته که می‌تونین هم گردنبند بندازین هم گوشواره و هم دستبند و انگشتر، ولی خوب خیلی شیک نیست. بهتره یک آیتم برای سر (گردنبند یا گوشواره) و یک ایتم برای دست (دستبند یا انگشتر) انتخاب کنین. در ضمن هر چی پوست بدن بیشتر پیدا باشه در اون نقطه استفاده از زیورآلات واجب تره و میشه درشت تر استفاده کرد.

 

7

 

قدم پنجم: به ریزه کاریها توجه کنید. 

 

یک سری ریزه کاری هست که باید حواستون رو در موردش جمع کنین و می تونه در صورت بی توجهی ستتون رو خراب کنه، چون ست کردن فقط ست کردن رنگها نیست. در انتخاب ست یک سری ریزه کاری هم هست که باید بهش توجه بشه:

 

 1. به مرحله اول برگردید و تک تک آیتم‌ها رو از فیلتر رسمی یا کژوال بگذرونید. ببینید اجزای ستتون از نظر طرح، جنس و مدل با ایده اصلی درباره اینکه ست رسمی یا اسپرته جور هست، یا نه؟
 2. به جنس پارچه‌ها دقت کنید و ببینید از نظر ضخامت نسبی و فصلی که بهشون تعلق دارند با هم هماهنگ هستن یا نه.
 3. به رنگ فلزهای اکسسوری‌ها، دکمه‌ها، زیپ‌ها و زیورآلات توجه کنید و سعی کنید همرنگ باشن.
 4. مطالب مربوط به فرم هیکل رو فراموش نکنید. ست لباسی که انتخاب می‌کنید باید حتما با اینکه کدوم قسمتتون اجازه داره رنگ تیره یا روشن بپوشه هماهنگ باشه و صِرف اینکه فلان لباس رو خریده‌اید به این معنی نیست که حتما بپوشیدش.
 5. از قالب‌های همیشگی فاصله بگیرید. فکر نکنید همیشه باید تیره بپوشید یا همیشه باید روشن و شاد بپوشید یا اینکه قوانین غیر قابل شکستن هستند. اولا که قوانین مد این روزها خیلی متنوع شده و برای همه چیز مثالهای نقض هست، ثانیا حرف یک استایلیست مثل من وحی منزل نیست و فقط در حد ایده و آموزشه. پس از سایتهایی مثل Pinterest کمک بگیرید و با سرچ Outfit Ideas و Spring/Summer/Fall/Winter Styles ست‌های لباس مختلف رو ببینید، تحلیل و شبیه سازی کنید.

 

و این رو هم بگم که قطعا ترکیبهای دیگه ای هست و دست شما آزاده که هر چی دوست دارین بپوشین، ولی خوب، اینهایی که گفتم طبق قوانین چی نپوشیمی ما است که تازه کللللی هم توش روشنفکری به خرج داده ام :)

 

3

اطلاعات تکميلي

 • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 43612 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+2 #20 نازیلا 1396-11-03 09:08
نگاراجان
شما گفتی ست ها را بگذارم کنار هم و نهایی کنم
خب الان من با یه مانتو ،ده تا ست درست میکنم
بخاطر همین ست ها را با مانتو کنار هم قرار نمیدم
دید بعضی موقع ها طرف شلوار و کیف و کفشو مشکی بر میداره !
لباس یه رنگ مثلا قرمز و روسری را طوسی؟ این ست از نظر شما قبوله ؟
یا مثلا کل ست مشکی باشه مانتو بنفش و روسری بنفش کم رنگ تر؟
#20821 Negara 2018-01-24 15:18:23
من قسمت دوم سوالت رو درست نفهمیدم. من که درباره ترکیب رنگها توضیح دادم که به چه شکل قبوله.
در مورد قسمت اول از اون ست ها عکس بگیر تو گوشیت نگه دار یا پرینت کن بچسبون توی در کمدت یا حتی تیتروار برای خودت بنویسم

ست 1: مانتو فلان+ شال فلان+ کفش فلان + کیف فلان+...
ست 2:....

+4 #19 نازیلا 1396-10-28 23:19
نگاراجون ایا میشه اون پوششی که برای خرید استفاده میشه یا برای رفتن برای خونه پدر بزرگ و خاله و.... توی دانشگاه هم استفاده بشه ؟ یا هر پوششی باید مخصوص مکان خودش باشه ؟
من الان لیست تهیه کردم میشه بیشتر توضیح بدی چیکار کنم ؟
مثلا من قصد دارم یه ست سورمه ای داشته باشم ! میرم یه کفش سورمه ای میخرم تا دوماه دیگه که میخوام مانتو سورمه ای بخرم !نباید دست به کفشم بگذارم ؟اخه بعضی موقعا وقتی یه اجزای ست را میخریم خراب میشه !تا بیایم اون اجزای دیگه دیگه را بخریم
#20820 Negara 2018-01-24 15:16:04
نه، کمد کپسولی به معنای اینه که سبک لباسمون رو در محلهای مختلف جوری به هم نزدیک کنیم که ستهای لباسمون بهر کدوم برای چندین جا قابل مصرف باشه.
از اجزای ست جدید که می خری استفاده کن و آگاهانه رنگ ها و مدلها رو جوری انتخاب کن که هم به ست فعلی بیاد هم بعدی

+1 #18 به آفرین 1396-10-24 19:20
سلام فقط بعد از مدت ها سرشلوغی های خوب اومدم تو سایتتون و واقعا لذت بردم از این همه مهربونی و جواب های کامل و همه جانبه به سوالا مرسی که هر بار به این سایت میام چیزی های جدید یاد میگیرم آرزوهای خوب دارم براتون :)
0 #17 ترنم 1396-10-21 02:33
سلام عزیزم.ممنون بخاطر مطلب کاربردیت.یک سوال داشتم ک مربوط ب همین ست کردنه.اگه لازمه تو بخش پرسش پاسخ توی نوبت باشه جواب نده.
من مانتو سبز ماشی گرفتم ک پشت و سر استینش کرم رنگه.یک ست ک توش مشکی نباشه مد نظرمه ببین خوبه یا پیشنهاد دیگه داری
شلوار طوسی تیره.کیف و کفش کرم ب رنگ همون نوار کنفی رو مانتو.شال رو موندم چی باشه.طرحدار یا ساده و چ رنگی
اگه میشه یک ست شما پیشنهاد بدی ممنون میشم
#20797 Negara 2018-01-13 15:22:48
خوب من چون ستهای دورنگ یا حداکثر سه رنگ رو دوست دارم و قانون یک در میون رو هم می پسندم میگم شال و شلوار کرم اون رنگی، کیف و کفش مثلا زرشکی یا طوسی تیره. شالت می تونه با ترکیب این رنگها باشه.

0 #16 لاندا 1396-10-19 09:56
خیلی عالی بود. من مشکلم بیشتر اینه که زیورآلات و جینگیلجات رو نمیدونم چجوری ست کنم. بیشتر وقتا سعی می کنم یه چیزی رنگ لباسم داشته باشه که نمیدونم خوبه یا نه. مثلا با لباس قرمز، نیم ست انار میندازم، یا با لباس سبز زمردی و اینا... نمیدونم کار درستیه یا نه.
راستی در مورد این نیم ست ها، یعنی مثلا وقتی گوشواره میندازیم، گردنبندشو نندازیم؟ هیچ وقت با هم استفادشون نکنیم؟
#20796 Negara 2018-01-13 15:21:36
مطلب دارم در مورد ست کردن زیورآلات که

+5 #15 نازیلا 1396-10-17 00:28
اینجانب بعد از 10بار خوندن مطالب مربوط به کمد کپسولی!
هنوز متوجه نشده کمد کپسولی را باید چه شکلی طراحی کنه ! :cry:
نگارا جان سلام
من برایم خیلی این اتفاق پیش اومده که مثلا امسال مانتو های مجلسی خیلی دارم !ولی مانتو های اسپرتم ته کشیده شده !درصورتی که پارسال برعکس شده بود!
یا کفش های اسپورتم ته میکشه و کفش های مجلسیم زیاد میشه !یا برعکس!
یا مثلا کمدم پر میشه از ست های صورتی !یا قهوه ای !
نشده که ست هام تنوع داشته باشند !
چطور با این مشکل مبارزه کنیم و همیشه ست های اسپورت و رسمی و متنوع درکنار هم داشته باشیم ؟
الان من چندتا مانتو مجلسی دارم ولی بیا ببین اگه یه مانتو اسپرت داشته باشم !
از اون طرف به عالمه کفش اسپرت !دریغ از یه کفش راحتی!
#20795 Negara 2018-01-13 15:21:15
عزیزم لیست تهیه کن. اول طبق مراحلی که در پست کمد کپسولی نوشتم، ست های موجودت رو کنارهم بذار و نهایی کن، بعد لیست اقلام مورد نیازی برای تکمیل ستها رو بنویس و بعد فقط طبق اون لیست خرید کن.

+3 #14 نغمه 1396-10-13 22:07
نگارا جون آیا میشه یک پست هم مخصوص راجع به لباس پوشیدن و ست کردن لباس برای ماهایی که ایران نیستیم بگذاری، میدونم اغلب این قانون هایی که برای ست کردن رنگ و مدل میگی برای همه لباس ها هست اما مثلا من خودم به عنوان مثال نمی دونم برای محل کارم در چه حد باید رسمی یا کژوال باشم؟ یا اینکه مثلا چند دست لباس داشته باشم (گاهی فکر می کنم خیلی تکراری میپوشم)؟ یا مثلا در مورد موهام ، اینکه چطوری گاهی تنوع بدم و خلاصه از این دست مطلب ها که آدم وقتی میخونه یهو جرقه میزنه توذهنش و راه و چاه دستش میاد :roll:
+2 #13 ابریشم 1396-10-13 18:40
سلام. مشکل من اینه که رنگ های خاصی از روسری بهم میاد. به نظرتون اول باید روسری رو انتخاب کنم. یا میتونم روسری وپیروپیراهنرو همرنگ انتخاب کنم. برای پیدا کردن روسری هم خیلی محدودیت دارم. تصمیم دارم خودم پارچه حریر رنگ مورد نظرم بگیرم و روسری بدوزم.
#20752 Negara 2018-01-03 15:21:12
می تونی روسری رو به عنوان آیتم اصلی بگیری، یا اگر هم نگیری در مراحل انتخاب رنگ قطعا اونهایی که بهمون نمیاد رو باید حذف کنیم.

+1 #12 سعیده 1396-10-13 08:38
یه سوال دیگم داشتم تو پست قبلی ثبت کردم ولی سوالم ندیدم،شلوار کوتاه جذب با نیم بوت برای سیبا مناسبه؟مثل همون عکس پست قبل؟
اگر نه با نیم بوت چه شلواری مناسبه؟
#20751 Negara 2018-01-03 15:20:32
عزیزم لطفا سوالات در بخش پرسش و پاسخ ثبت بشه

-1 #11 سعیده 1396-10-13 08:36
سلام،نگارا من پارسال تو حراج آخر فصل کوتون جوگیر شدم 2 تا شلوار پارچه ای راسته سدری و زرشکی خریدم و شال همرنگشم خریدم،منتهی نمیدونم با چه مدل مانتو و کفشی ست کنمشون(البته منظورم مشکیه). همونطوری تو کمد موندن،مهمونیا با کفش پاشنه بلند خوب میشن ولی سرکار با کفش عروسکی پوشیدم جالب نشد و اینکه چون من از محل کار تا مترو حدود نیم ساعت پیاده روی میکنم و ازمترو تا خونمون سرپا هستم میشه حدود یک ساعت و نیم. همیشه کتونی یا کالج میپوشم که پاهام توش راحت باشه.تو چه کفشی پیشنهادته که هم کلاسیک باشه و هم راحت باشه؟
#20750 Negara 2018-01-03 15:20:23
عزیزم لطفا سوالات در بخش پرسش و پاسخ ثبت بشه

+7 #10 Roshana 1396-10-11 14:24
نگاراجون کاش میشد جواب های شما به سوال ها رو هم لایک کرد.واقعا از بعضی جواب هات کییییییف میکنم:)
+4 #9 Roshana 1396-10-11 14:21
خیلی این لباسا رو که تو این پست گذاشتی دوس دارم.من دوس دارم روزانه و مهمونی رسمی بپوشم و وقتی میخوام برم تفریح و کوه و مسافرت کژوال.
اما از این لباسای ساده و شیک کم پیدا میکنم.باید بدم خیاط بدوزه.
نگاراجان یه مطلب راجع به دامن هم بذار.
یه سوال هم دارم.من پاهام تو کفش پاشنه بلند اذیت میشه.چند ساله نپوشیدم.پنجه ام هم بزرگه نمیتونم کفشای نوک باریک که خوشگلن بپوشم.کفش راحت نامناسب با تیپ رسمیه؟میشه چند مدل کفش راحت رسمی عکس بذاری؟
#20746 Negara 2018-01-01 11:43:48
کفش لژدار نوک گرد بپوش به عنوان کفش رسمی.
توی گوگل ایمج بزن wedges

+1 #8 anna 1396-10-11 14:14
عالی بود این مطلب و برای من خیلی لازم بود و بهم کمک کرد.مرسی
یه سوال؟شلوار و کفش به هم چسبیده هستند آیا انتخاب شلوار و کفش همرنگ باعث بلند تر به نظر رسیدن نمیشه؟
یا اینکه باید از همون قانون غیر همرنگ بودن تابعیت بشه؟
#20745 Negara 2018-01-01 11:43:14
چرا میشه، نوشته ام که استثناهایی هست که گاهی بهتون میگم، یکیش همینه که برای قدبلند یا لاغر دیده شدن قانون یکی در میون رو استفاده نکنین.

+2 #7 فاطمه 1396-10-11 12:58
نگارا الان رژ میبلین رو برام پست اورد همون که تو اینستا واسه رنگ گوشتی معرفیش کردی. چقدر خوب و خوشرنگه. بوس به لپت. اگه بازم تونستی رژای خوشرنگت رو بهمون معرفی کن بهمون.
+2 #6 ندا 1396-10-11 09:36
نگارا همه شلوارهاي كمر دار بايد كمربند داشته باشه؟شما براي جين هم از كمر بند استفاده ميكني؟معمولا بهتره چه رنگهايي كمربند داشته باشيم؟
#20744 Negara 2018-01-01 11:42:33
نه، من اصلا کمربند نمی بندم چون فقط روی شلوار فاق کوتاه برام خوب بمشه که فاق کوتاه نمی پوشم چون پتانسیل سیبی دارم.
چند رنگ که کفش داری.

+8 #5 maryam 1396-10-11 08:52
مرسی از این همه حوصله و وقتی که گذاشتی.جهت جاافتادن مطلب،لازمه بنشینم تصویر ست هایی که گفتی رو بکشم.نگارا جان تو محشری :-*
+1 #4 ندا 1396-10-11 08:34
ممنون نگارا جون بابت اين پست خوب.منم با توجه به گفته هاي خودت كه قبلا ازت ياد گرفتم زياد از عباراتي كه گفتي و سايت پينترست استفاده ميكنم و كلي عكس هم ذخيره دارم تو كامپيوترم.ميخوام ذهنم به ديدن عكس ها عادت كنه تا هروقت جايي لباسي كه مدنظرم بود رو بگيرم.حالا بلوز و پيراهن رنگي رو ميتوني با ست هاي مختلف بپوشي و خوشگله ولي نميدونم چرا هروقت مانتو يا پالتو رنگ روشن گرفتم خيلي زود برام تكراري شد و بعد از دوسه بار استفاده اصلا نتونستم با رنگي بودنش كنار بيام.واسه همين 99 درصد پالتو و مانتوهام مشكي :oops: :oops:
#20743 Negara 2018-01-01 11:41:36
من هم تقریبا مانتوی رنگی ندارم. مثالها پیشنهاد نیست، برای درک مطلبه.

0 #3 سروگل 1396-10-10 18:11
چه مطلب خوبی ممنووووون
ولی من باید 4-5 بار از روش بخونم و حسابی یادداشت بردارم تا ملکه شه برام :oops:
+3 #2 neda 1396-10-10 14:02
نگارا جون چنتا سوال برام پیش اومد :lol: :o
اول اینکه واقعا دست دلبازیتو دیدم وقتی مانتو قرمزو با کیف کفش زرد تجسم کردم به نظرت خیلی جیغ نمیشه؟البته ترکیب جذاب و امروزی میشه.
نگارا عزیزم اینکه ما میخوایم بریم مراسم عروسی .عقد کنان
یا تولد که قرار لباس اصلی لباس مجلسی باشه یعنی قرار لباس های تنمون رو عوض کنیم آیا اینجا لباس معمول وعادی بپوشیم یا لباس روی لباس مجلسی رو هم مجلسی و رسمی طور انتخاب کنیم؟مثلا من میخوام برم عروسی یه کفش ساده میپوشم اونجا عوض میکنم آیا بهتر اینه از اول با همون کفش پاشنه بلند برم عروسی یا یه کفش مجلسی طور انتخاب کنم برای مسافت بین خونه تا تالار و و یا خونه به خونه دعوت شده؟
در کل خوب بود مکمل خوبی برای بحث های کمد کپسولی و...بود
من واقعا بودجه ی خاصی برای لباس ندارم واقعا این مطالب خوشحالم میکنه
#20731 Negara 2017-12-31 14:30:12
مثال برای درک مطلب لازمه، اجرا کردن مثال یا استفاده از خلاقیت به عهده خواننده :)
من باشم لباس مجلسی می پوشم توی راه هم.

+12 #1 بهار 1396-10-10 14:02
ممنون نگارا جون جمع بندی خوبی بود

forum banner mobile