چی نپوشیم؟
جمعه, 10 فروردين 1397 ساعت 20:05

اکستنشن مژه چه مزایا و معایبی داره؟ راهنمای کاشت مژه

این مورد را ارزیابی کنید
(34 رای‌ها)

سلام دوستان؛ عیدتون مبارک. بالاخره فرصت شد بعد از مدتها یه مطلب جدید بنویسم. امیدوارم برای من در سال جدید آرزوی وقت آزاد بیشتری کرده باشید! خوب، عرضم به حضور شما که توی این 4-5 سالی که با هم بودیم، هر وقت صحبت از کاشت یا همون اکستنشن مژه می شد، من بر اساس دیده ها و شنیده ها راهنمایی می کردم، نه تجربه شخصی.

جوابم هم اغلب اوقات با توجه به روشهای قدیمی اکستنشن مژه منفی بود و این بود که کلافه و اذیت می شین، نکنین! خوب بعد از پیشرفت تکنولوژی های آرایشی، بنده شخصا قبل از عید این مقوله رو آزمایش کردم و می خوام بر اساس تجربه خودم سیر تا پیاز اکستنشن مژه رو براتون توضیح بدم که بتونین طبق شرایط خودتون تصمیم بگیرین. من سعی می کنم هر نوع اطلاعاتی که توی این مدت به دست آوردم رو اینجا بگنجونم.

 

2 

 

همون طور که می دونین اکستنشن مژه که قبلا بهش کاشت مژه هم گفته می شد، تکنیکیه که توش یک سری مژه تکی بلند و فردار رو به بیخ مژه های خود شما می چسبونن تا مژه هاتون بلندتر و پرتر و مشکی تر دیده بشه. چند سال پیش این کار خیلی تر و تمیز انجام نمی شد و چسبهای ته مژه ها پیدا بود و خیلی تابلو و غیر طبیعی و ناجور و ناراحت بود، اما الان تکنیکهای این کار پیشرفت کرده و چسبهاش پیدا نیست و تا حد زیادی هم ممکنه حس ناراحتی ایجاد نکنه و این بستگی به مهارت شخصی داره که اکستنشن رو براتون می ذاره. در حال حاضر دو نوع تکنیک کلی برای این کار هست که به یکیش میگن اکستنشن کلاسیک و به اون یکی میگن سه بعدی یا 3D تری دی (یا حتی چهاربعدی و پنج بعدی و...).

 

اکستنشن کلاسیک که یه روش قدیمی تر هست و نتیجه بسیار طبیعی تری می ده، مدلیه که به هر تار مژه شما یک دونه تار مژه خوشگل بلند و فردار می چسبونن. در این روش میزان پرپشتی و تیرگی بستگی به پرپشتی مژه های خودتون داره. نتیجه این نوع کاشت ظریف، طبیعی و دونه دونه و جداست و برای کسانی مناسبه که دوست ندارن کسی به سادگی بفهمه اکستنشن کردن و در واقع می خوان دیگران فکر کنن مژه های خودشون بلند و فرداره. یه جوری انگار که همیشه یه ریمل سبکی روی چشمهاتونه یا با مژه های خیلی بلند و خوشگل متولد شدین.

 

3

 

اکستنشن سه (چند) بعدی یا روسی یا 3D یه روش جدیده که توش به هر مژه شما یه دسته مژه مثلا سه تا یا چهارتا متصل به هم می چسبونن. این روش مژه ها رو خیلی خیلی پر و سیاه نشون میده و البته نتیجه اصلا طبیعی نیست و شبیه اون عروسکهایی میشه که بچه بودیم می خوابیدن چشمهاشون بسته می شد و پا می شدن، باز می شد. این مدل برای اونهایی مناسبه که دوست دارن نتیجه کارشون به چشم بیاد و به نظر بیاد همیشه یه مژه مصنوعی ضخیم روی چشمهاشونه.

 

4

 

هزینه انجام اکستنشن مژه بسته به اینکه کی انجام میده، کجا انجام میده و به چه روشی انجام میده، از کاملا رایگان (توسط کارآموزهای اکستنشن) تا هزینه حدودی 250-600 هزار تومان برای بار اول و حدود 80-150 تومان برای هر بار ترمیم (هر دو تا سه هفته یکبار) متغیره. اصولا هزینه مژه سه بعدی بالاتره اما این رو هم بگم که سالنهای خیلی گرون و شیک تهران بعضی هاشون اصلا سه بعدی انجام نمیدن چون معتقدن شیک و طبیعی نیست. بنابراین توی این سالنها قیمت اکستنشن کلاسیک برابر قیمت سه بعدی سالنهای دیگه است.

 

من در انتخاب نوع اکستنشن مورد نظرم مردد بودم. اصولا من خیلی ریملی هستم چون مژه هام تقریبا بور و روشنه، ریمل برام خیلی مهمه و دلم می خواست مژه هام خیلی خوشگل دیده بشه در عین حال غیر طبیعی مثل یه تپه پلاستیک سیاه براق دیده نشه. آخر دل رو به دریا زدم و برای اکستنشن کلاسیک به یکی از سالنهای خیلی معروف که سه بعدی رو اصلا نمی پذیرفت، با هزینه بالا رفتم که گفتم احتمالا از مواد و مژه خوبی استفاده می کنن. خواهرم هم به طور همزمان به یکی از سالنهای غیرمعروف رفت تا  اکستنشن سه بعدی انجام بده چون دلش می خواست خیلی پر و سیاه بشه. حالا نتیجه رو مفصل براتون می گم.

 

5

 

وقتی برای اکستنشن مژه می رین باید بدونین که کار شما زیر دست مژه کار یک ساعتی طول می کشه، و البته هر سالنی بنابر میزان شلوغی اش معطلی های دیگه هم داره. زمانی نرین که وقت ندارین و پیش کسی هم نرین که وقتی کارش رو برای دیگران دیدین، به نظرتون بیاد کمتر از نیم ساعت برای هر چشم وقت می ذاره. کار اکستنشن حرفه ای باید با آرامش و سرعت کم، دقت بالا و احتیاط فراوان انجام بشه. اگر موقعیتش رو دارین، از قبل برین دقت و سرعت شخص مورد نظر رو بررسی کنین. دیگه اینکه شما برای کل مدت انجام کار باید چشمهاتون بسته باشه که علاوه بر اینکه نباید باز کنین، جوری هم دور و بر چشم رو می چسبونن که نتونین بازش کنین. بنابراین با خودتون بچه نبرین، در هیچ سنی. دیگه اینکه زنگها و مسجهاتون رو از قبل انجام بدین چون در طول زمان اکستشن یا باید موبایل رو خاموش کنین یا می تونین یه هندزفری توی گوشتون بذارین و تماسها رو ندیده پاسخ بدین. دیگه اینکه خط چشم و ریمل نباید داشته باشین و خط رویش مژه ها و خود مژه هاتون باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی یا چربی باشه، وگرنه اکستنشها خوب نمی چسبه و زود کنده میشه.

 

یه مژه کار خوب، اول چند دقیقه وقت می ذاره و با شما درباره اینکه چی و چه مدلی دوست دارین صحبت می کنه و بهتون نمونه کار نشون میده و امکانات و محدودیتها رو بهتون می گه. مثلا خانومی که من پیشش رفته بودم، اصرار داشت حتی از اونچه من می خواستم هم طبیعی تر و کوتاه تر کار کنه که اصلا دیده نشه و خیلی خیلی طبیعی بشه، ولی خوب من یه مدل نسبتا بلند و فردار رو انتخاب کردم که به نظرم خیلی قشنگ بود. بعد شما روی یه صندلی دراز می کشین و زیر چشمهاتون پد چسبونده میشه و چند طرف پلک رو هم با چسبهای ضد حساسیت می چسبونن که پلک نزنین و مواد وارد چشمتون نشه. بعد هم در طول زمانی حدود یک ساعت دونه دونه مژه مصنوعی برداشته میشه و روی خط رویش مژه های شما گذاشته میشه، این کار کوچکترین درد یا سوزشی نداره فقط وقتی یک ساعت بی حرکت دراز می کشین، گردن و پوست سرتون بیحس میشه و خواب میره و این حرفها، که می تونین خواهش کنین بدون باز کردن چشمهاتون چند دقیقه بشینین یا موقعیتتون رو عوض کنین.

 

6

 

وقتی کار تموم میشه، اولش ممکنه کمی چشمهاتون به سمت قرمزی بره، این به خاطر بخاریه که از چسب مژه ها در حد خیلی کم داره متصاعد میشه و تا چند ساعت بعد که چسب کاملا خشک بشه، برطرف میشه. اگر احساس سوزش یا خارشی در خط مژه ها کردین، به مژه کار بگین که از زیر چک کنه و اگر تیزی چیزی باشه براتون با احتیاط صاف و صوف کنه. من خودم از نظر نداشتن حس سنگینی، سوزش یا خارش و جنس مواد و مژه به اکستنشن خودم نمره بیست میدم و از این نظر به هیچ عنوان مشکلی نداشتم، واقعا انگار اصلا نیست. جنس مژه هایی که استفاده شده (مینک یا سیلک) طبیعی، نازک و نرمه.

 

درباره نتیجه کار بگم: نتیجه کار من مشابه عکسی که در زیر می بینید مژه های خیلی خوش فرم، نازک، بلند و فرداری شد که با اینکه واقعا از نزدیک زیباست و خیلی تمیز و خوب کار شده، از دور اصلا مشخص نیست و هیچ فرقی با ریمل نداره و در واقع هیچ کس تا من نگم متوجه نمیشه که من اکستنشن انجام داده ام. فقط در کل خوشگل تر شده ام. این نکاتی که گفتم ممکنه برای بعضی ها مثبت حساب بشه و بعضی ها منفی. مثلا من خودم وقتی خونه و بی آرایشم، خوب خیلی راضیم به خصوص که برای عید توی خونه و پیش همسرم همیشه خوشگل و مرتبم، اما وقتی آرایش می کنم و خط چشم می کشم، خیلی راضی نیستم چون مژه هام با اینکه با چشم بسته یا از کنار خیلی بلند و قشنگه، از رو به رو شاید از ریملی که خودم می زنم هم ظریف تر دیده بشه. بنابراین دوست دارم دفعه بعد بگم که برام وسط چشمم رو بلندتر یا پرتر کار کنن، اگه بشه.

 

7

 

و اما مژه های خواهرم که سه بعدی کار کرد، از من به شدت پرتر و مشکی تر و بلندتر دیده میشه، فر بیشتری داره، دونه های ضخیم تری داره و کمی از پشت برق می زنه. اما اکثر افرادی که هر دوی ما رو دیدن یا گفتن مال من بهتره یا می گن کاش یه چیزی بین این و اون بود. نتیجه اکستنشن خواهرم عین مژه مصنوعی ضخیم و پرپشت و خیلی غیرطبیعی و تابلوئه، جوری که روز اول چند تاش رو کند و کوتاه کرد که بتونه سر کار بره. اگر سه بعدی انجام می دین حتما به همه ابعاد ماجرا فکر کنین.

 

و اما حالا بخشی از معایب ماجرا رو بگم. این معایب باعث شده که در واقع من هنوز مطمئن نباشم که می خوام برای ترمیم و ادامه کار برم یا نه. ببینید، اگر شما کلا کم آرایش می کنین، یا اصولا خط چشم و ریمل ندارید، مطمئن باشین خیلی خیلی با اکستنشن حال می کنید، چون واقعا قیافه بی آرایش یا کم آرایش آدم رو کن فیکون می کنه. اما اگر مثل من هر روز کرم پودر، خط چشم و ریمل دارید، روزانه خیلی اذیت می شین. زدن کرم پودر با اکستنشن واقعا کار دردناکیه چون نمی تونین پد، براش، انگشت یا هیچ چیز دیگه ای رو به لبه چشمتون نزدیک کنین. کشیدن خط چشم با مداد که تقریبا غیرممکنه چون موقع حرکت دادن مداد حتما چند تا از مژه ها کنده میشه و خط چشم مایع هم کار آسونی نیست. بعد هم اگر مثل مال من اکستنشنتون نازک و طبیعی باشه، دلتون می خواد روش ریمل بزنین که ممنوعه و اگر هم بزنین نمی تونین پاک کنین چون چسبش حل میشه و مژه هاتون ور میاد. بنابراین بر خلاف تصور دوستانی که میگن از ریمل زدن صبح راحت میشی و آرایشت کمتر طول می کشه، در واقع به اندازه زمان ریمل زدن یا بیشتر شما با پنس و میکروسکوپ و نوک انگشت دارین سعی می کنین آرایش دور چشمتون رو انجام بدین.

 

8

 

همین پروسه یا شاید بدترش هم شبها اجرا میشه که باید با بدبختی با پد آرایشی تاشده آغشته به پاک کننده از بالا با احتیاط خط چشم، سایه و کرم پودرتون رو پاک کنین و باقیمونده اش رو هم با گوش پاک کن از بالا یوااااااش بکشید تا پاک شه. در این پروسه هر شب چندتایی از مژه مصنوعی ها عمرشون رو می دن به شما و در واقع خودتون هر روز خودتون رو به زمان ترمیم نزدیک تر می کنین چون هر چی زودتر خالی شه، زودتر مجبورین برای ترمیم برین. شستن چشمها حتی با آب خالی تقریبا ممنوعه و اگر پاک کننده یا هر نوع چیز روغنی به مژه ها بخوره باعث میشه زودتر کنده بشن. حتی صبحها باید موقع شستن صورت با احتیاط پایین پلک رو از پایین و بالای پلک رو از بالا با انگشت خیس کنین تا بیدار شین، توی حمام باید سرتون رو بالا بگیرین که حتی الامکان مژه ها خیس و شامپویی نشه، کلا فرض کنین روی خط مژه تون رو مین کاری کردین و باید روزی چند بار با احتیاط تمام از دور و بر این مین ها عبور کنین.

 

اگر نگران ریزش یا آسیب به مژه های خودتون هستین، باید بدونین که با گذشت هر روز شاید 2-3 تا از اکستنشن ها به دلایل مختلف کنده میشه ولی اگر مژه کارتون با مواد خوبی کار کرده باشه، مژه خودتون با اون کنده نمیشه. البته شما هر روز باید با احتیاط مژه ها رو شونه کنین که مرتب بمونن و در ضمن با اینکه میگن مژه ها 2 تا 4 هفته دوام دارن، در واقع بعد از حدود یک هفته تا ده روز با رشد مژه های خودتون اکستنشن ها شروع می کنه از پلک جداشدن و به همراه مژه شما جلوتر اومدن. در این حال یک مقدار جهت و ترتیب مژه ها به هم می ریزه وممکنه چند تا چند تا به هم چسبیده دیده بشن. در این مرحله ممکنه وزن اکستنشن (به خصوص اگر سه بعدی باشه) اونقدر روی مژه سنگینی کنه که مژه خودتون هم کنده بشه. یکی از دلایل انتخاب سالن خوب حتی با قیمت بالاتر، و مژه کار مجرب و انتخاب مژه سبک و نازک با حجم کمتر و مدل کلاسیک می تونه شانس بیشتر حفظ مژه های خودتون باشه.

 

9

 

اکستنشن مژه یکی از پر دردسرترین کارهای زیباییه که من تا حالا کرده ام و بنابراین به جز ظاهر زیبای همسرکُش در منزل و احساس خوشگلی جلوی آینه، واقعا نمی دونم این کار رو توصیه می کنم یا نه و حقیقتا با گذشت حدود دو هفته هنوز نمی دونم ادامه خواهم داد یا نه. شما هم امیدوارم بتونین با مجموعه این اطلاعات برای شرایط خودتون تصمیم مناسب رو بگیرین.

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 11406 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+4 #8 نغمه 1397-01-14 21:28
من عمل لیزیک انجام دادمم و با اینکه چند ساله که میگذره اما هنوز یکم میترسم که مثلا مژه اکتنشن کنم یا مژه مصنوعی بگذارم یا خط چشم تتو کنم، آیا از این نظر مشکلی نداره؟ چون یادمه که شما هم لیزیک کرده بودی نگارا جون
#20951 Negara 2018-04-04 14:15:18
اگر بیشتر از 2-3 سال می گذره دیگه موردی برای نگرانی نیست. زیر این مورد هم فقط احتیاط زیاده وگرنه در واقع از وقتی دکتر می گه برو خداحافظ نمی خواد دیگه برای ویزیت بعد از عمل بیای، دیگه همه چیز جوش خورده و عایق بندی شده :)

+2 #7 مریم 1397-01-13 03:12
دست گلت درد نکنه واقعا نگارای عزیز خیلی اطلاعات خوبی دادی،من به این نتیجه رسیدم که تتوی خط چشم خیلی از اکستنشن مژه بهتره البته اگه تغییر رنگ نده!
+2 #6 Paria 1397-01-12 14:30
نگارا جان ممنون بابت این پست ارزشمند.خواهرمن 3د انجام دادن ولی همون روز اول اومد وکند. من یه عینکی بی آرایش چشمم تقریبا. ولی چشمهام خیلی خوشگلن. اما طبق قواعد عینکی ها بیشتر رو ارایش لبم تمرکز دارم. با این اوصاف فکر کنم برا من روش کلاسیک خیلی خوب باشه. بازم دوست دارم نظر شما روهم بدونم
#20943 Negara 2018-04-01 12:32:26
من فکر می کنم برات روش کلاسیک یا حتی سه بعدی خوب باشه چون غیر طبیعی بودنش از پشت عینک خیلی به چشم نمیاد فقط اگه زیادی بلند باشه شاید گیر کنه به عینک اذیتت کنه. و در ضمن چشم عینکی ها گاهی حساس تره، حتما جای خوب برو.

+2 #5 ~مریم~ 1397-01-12 12:04
مرسی نگارا جون که اینقد دقیق توضیح دادی. به نظر من هم پردردسر اومد ولی خب برا کسی که معمولا آرایش نداره خوبه. خدا رو شکر من مژه هام بلنده و نیازی نیست برم چون برا آرایشگاه رفتن به شدت تنبلم :lol: جالبه کارایی که توی آرایشگاه انجام میدن همه نیاز به ترمیم داره. من دوست دارم کاری که آدم انجام میده مثل لیزر باشه و اثرش درازمدت باشه و مثلا سالی دو بار فقط بری.
#20942 Negara 2018-04-01 12:31:12
من هم واقعا اعصاب معصاب تند تند آرایشگاه رفتن رو ندارم :)

+2 #4 ناهید 1397-01-11 14:17
من 6 ماهه دارم مداوم اکستنشن میکنم چون من هر چقدر سعی کردم نتونستم عادت به ارایش رو تو خودم جا بندازم،برای همین برای من خیلی خوب بود.چون من واقعا شاید هفته ای یکبارم آرایش نکنم.ولی مژه کار من به من گفت صورتت رو با محلول های شست و شوی صورت یا شامپو بچه بشور.گفت مژه هات رو هم حتما بشور چون من خیلی پلکم چربه.من اصلا مژه هام نریخت.جز یکبار که جایی دعوت بودم و عجله ای رفتم یه آرایشگاه نزدیک خونمون.و برام مژه های 3d با چسب نامرغوب گذاشت و تمام مژه های من از روز سوم ریخت :(ولی من پوستم چربه و وقتی صورتم رو میشورم مشکلی براش پیش نمیاد حتی دکتر بهم گفت تو صورتت رو باید با محلول یا شامپو بچه مرتب بشوری و آرایش چشم هام رو هم آروم میشورم.یکم میریزه.یکی دو تا.ولی واسه من می ارزه.واسه همین خیلی راضی ام.شاید اگه شست و شو براتون راحت بود شما هم راحت تر بودید.من خواستم بهتون بگم که یک بار دیگه ام بزارین.بعد تصمیم بگیرین که دیگه بزارین یا نه.چون قلقش دستتون میاد.من الان حموم هم خیلی راحت میرم.خلاصه یکی از راحت ترین پولایی که خرج میکنم چون شدیدا حس زیباییش خوبه.دوستت دارم نگارا جون.مرسی که پست گذاشتی
#20937 Negara 2018-03-31 13:13:42
مرس ناهید جان برای اطلاعات خیلی مفیدی که دادی. همون طور که گفتم برای کسی که آرایش نمی کنه ایده آله، ولی برای من که خط چشم نسبتا ضخیم می کشم و به ریمل زیاد عادت دارم کمتر راضی کننده است با دردسر زیاد. یه بخشی از نارضایتی ام اینه که خیلی زیادی طبیعیه. فقط برای توی خونه و بی آرایش خوبه، وقتی آرایش می کنم، دلم می خواد بهش ریمل بزنم که دیده بشه چون من به ریمل زیاد عادت دارم!
ولی پیشنهادت برای اینکه یکبار ترمیم کنم و بعد تصمیم بگیرم رو موافقم.

+2 #3 نرگس 1397-01-11 04:02
:-)
+24 #2 Kimia 1397-01-11 03:59
دستت درد نکنه نگارا جون مثل همیشه جامع و کامل...
راستش من از یه جایی به بعد که دنگ و فنگ زیاد می شه فکر می کنم بهتره که زشت باشم ولی انرژی برام مونده باشه که به ورزش و نقاشیم برسم :lol:
#20934 Negara 2018-03-31 00:15:28
ببین چه خوبه تجربه ام رو می نویسم که شما اول مثل من نیفتین تو هچل بعد بفهمین دنگ و فنگش خیییلی زیاده!

+3 #1 anna 1397-01-11 02:53
منم چند سال پیش اکستنشن مژه رو انجام دادم و کاملا این اطلاعات رو تایید میکنم. بزرگترین مشکل اینکار اینه که آرایش و شستشوی چشم خیلی سخت و گاها ناممکن میشه
بنظره من برای مواقعی که میخوایم بریم سفر خوبه(البته اگر اهل آرایش زیاد توی سفر نباشیم)

forum banner mobile