چی نپوشیم؟
سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 20:48

چه نوع رژیم لاغری و ورزشی برای من مناسبه؟

این مورد را ارزیابی کنید
(84 رای‌ها)

حتما شنیدین که تصور بدنی هر آدمی از خودش از نظر روانی چقدر در میزان رضایت اون از هیکل و بدنش موثره. همه مون دیدیم چاقهایی رو که اصلا انگار نه انگار، عین خیالشون نیست که چاقن، شاید توی دلمون گفته باشیم: دختر به خودت بیا! یا لاغرهایی که لاغر و خوش هیکلن ولی به طور افراطی رژیم می گیرن و هیچی هیچ وقت نمی خورن.

برای اینکه نه از این ور بوم بیفتیم نه از اون ور بوم، توصیه من اینه که خیلی در زمینه رژیم و تغذیه مطالعه کنیم. فکرمون رو هم باید قدری عوض کنیم.

 

یه نکته هم قبل از اینکه برم سر اصل مطلب بگم: یه گروه زیادی آدم در جهان هستن که وزن متناسبی دارن و نه رژیم لاغری دارن و نه مثل افراد بی رژیم ما صبح تا شب دارن پلو و نون و شیرینی تو حلقشون فرو می کنن. این افراد در خوردن افراط نمی کنن که وزنشون بالا نره، در واقع نمی خوان چاق شن، نه اینکه بخوان لاغر شن. و در اصطلاح میگن “I’m watching my weight.” یعنی من دارم مراعات می کنم که وزنم بالا نره. و این خیلی خیلی سالم و خوبه.

 

2

 

ما باید ذهنمون رو از دوحالتی بودن "حمله به نون خامه ای" و "رژیم داره طفلک" خارج کنیم و یه حالت سوم "حواسش به وزن خوبش هست" رو اضافه کنیم تو ذهنمون. مثلا وقتی به یه نفر در سوئد مثلا نون خامه ای تعارف می کنی، بعیده برداره. اما در ایران همه یا برمیدارن، یا رژیم دارن و در این صورت باید به کل اون بیست نفری که اونجا نشستن توضیح بدن که چرا رژیم دارن. مثلا خود من، من تقریبا یه آدم دائم الژیم هستم (کلمه زشت تلفیقی!) و اصولا هم تقریبا خوش هیکل و لاغرم. وقتی هم چند کیلو بالا میرم به خاطر قد بلندم و اینکه بلدم چه جوری لباس بپوشم که دیده نشه :))) هیچ کس نمی فهمه. یعنی من باید تقریبا هر روز عمرم به مردم توضیح بدم که من شیرینی بر نمی دارم و پلو نمی خورم و بیسکویت نمی خوام چون رژیم دارم که چاق نشم، نه اینکه لاغر بشم. خلاصه تو رو خدا دست از سر مردمی که شیرینی تعارفی رو بر نمی دارن، بردارید! همیشه گزینه سوم رو به یاد داشته باشید. چون اگر شما هم جزو گروه زیادی از دخترها هستین که الان در سن کم و جوونی با متابولیسم بالا هر چی دوست دارین می خورین و چاق نمی شین، بدونین که چهار سال دیگه که رفتین بالای سی، چاق میشین. وقتی ازدواج کنین یا بچه دار بشین، با این سیستم چاق میشین. از حالا سالم خوری، کافی خوری و دوری از چاق کننده ها رو به خودتون یاد بدین. بحث امروز ما اینه: چه طور رژیم و ورزشی که دقیقا مناسب شخص منه رو پیدا کنم و عمرم رو به این در و اون در زدن نگذرونم؟

 

داشتم از خودم می گفتم. من تقریبا از 21 سالگی و زمانی که با قد 170 وزنم 51 بود، رژیم داشتم. اون موقع به اشتباه به صورت تفننی و برای اینکه خیلی قلمی بشم رژیمهای سخت می گرفتم، بعدتر هی مجبور تر و مجبور تر شدم. من دهها مدل رژیم رو امتحان کردم و البته رفته رفته وزنم خیلی بیشتر از 51 شد که با بالاتر رفتن سن و ازدواج تا حدی طبیعیه. هنوز هم لاغرم، نه اون طور ترکه ای البته! مادر و خواهر من اضافه وزن زیادی دارن و من نمی خوام این سرنوشت رو داشته باشم. می خوام یه کمی از سرگذشت رژیمی خودم و چی شد که راه مقابله با "استعداد چاقی" خودم رو کشف کردم و بهترین رژیم رو برای خودم پیدا کردم براتون بگم.

 

3

 

بعد از مدتها بازی بازی با رژیمهای خارجی مختلفی که در برنامه های تلویزیونی مثل اوپرا و داکتر آز می دیدم، اولین باری که یه رژیم خیلی جدی و خفن گرفتم 26 سالم بود. در 26 سالگی حس می کردم با اینکه رژیمهای خوبی می گیرم؛ از اونها که توش اسموتی های سالم و جوی دوسر و کورنفلکس و نون جو سبوس دار و اینجور چیزها داره، بازهم وزنم بالا رفته و از خودم راضی نبودم چون تصویر بدنی من از خودم یه دختر لااااغر و قد بلنده. برای همین تصمیم گرفتم رژیم اتکینز که اون موقع خیلی در امریکا مد شده بود رو بگیرم. با استفاده از سایتش و کتابی از دکتر اتکینز که در ایران ترجمه شده بود، شروع کردم به گرفتن این رژیم.

 

اگر دوست داشته باشید بعدا مفصل درباره این رژیم می نویسم ولی به طور کلی بگم که رژیم اتکینز یه رژیم کم کربوهیدراته. فلسفه این رژیم اینه که کالری ها اثر مشابهی روی بدن ما ندارن و به خاطر گلایسمیک ایندکس یا شاخص قندیشون ، تاثیری که روی میزان انسولین مترشحه در بدن ما دارن متفاوته و بنابراین با سرعت و اولیت متفاوتی توسط بدن سوخته و ذخیره میشن. رژیم کم کربوهیدرات یا لوکرب میگه بدن به ترتیب اول الکل می سوزونه بعد قند بعد چربی و اگر بخواین که بدن چربی بسوزونه، باید الکل و قند کامل حذف بشن و بدن چاره ای نداشته باشه جز اینکه چربی بسوزونه؛ص هم چربی ای که شما می خورین، هم چربی ای که در بدن ذخیره شده. (امیدوارم درست توضیح داده باشم) این یعنی پلو و نون و ماکارونی و شیرینی، سیب زمینی، میوه و هرچی که قند و نشاسته داشته باشه توی این این رژیم حذفه. در عوض شما می تونین هر مقدار گوشت، پنیر و سبزیجاتی که می خواین بخورین. در واقع اتکینز یه رژیم خیلی خوشمزه و پر و پیمون و موثره برای کساییه که از گرسنگی خوششون نمیاد و به نون و برنج وابستگی ندارن.

 

با این رژیم کم کربوهیدرات Low Carb من به سرعت 7-8 کیلو لاغر شدم و بیشتر از اون هم جا نداشتم. جوری لاغر شده بودم که دیگه انگشترم از دستم می افتاد. این موضوع همزمان شد با جشن عروسیم و خدا رو شکر در عکسهای عروسیم فوق العاده خوش هیکل و لاغر و خوبم. بعدش دوباره چند کیلو رفتم بالا چون رژیم اتکینز رژیمیه که با همه آزادیهایی که بهتون میده، اگر قطع بشه و کربوهیدرات وارد بدن بشه، دوباره وزن بر می گرده و خودشون می گن که این رژیم یه Way of Life یا سبک زندگیه. چند سالی گاهی رژیم اتکینز می گرفتم و حسابی پایین می اومدم و بعد ولش می کردم بالا می رفتم. البته این بالا و پایین در حد 3-4 کیلوئه.بعد از مدتی که شایع شد رژیم اتکینز سالم نیست و چربیش بالاست و اینها، با اینکه همیشه آزمایش خونم خوب و قند و چربی ام متناسب بود، با غرغرهای مادرم مبنی بر اینکه زیادی چربی می خوری، یهو یه بلایی سر خودت میاری، هی دوره های رژیم کم کربوهیدراتم کوتاه تر شد.

 

4

 

چند سال بعد برای اولین بار تصمیم گرفتم کالری شماری رو امتحان کنم. در این مورد خیلی مفصل براتون نوشته ام و واقعا یکی از بهترین و سالم ترین روشهای کاهش وزن همین کالری شماریه، به خصوص برای کسی که بتونه طولانی مدت ادامه بده و اصولا سبک زندگی اش رو ببره به سمت خوردن غذاهای کم کالری و با سیستم کم بخور همه چی بخور راحت و خوب باشه. با این رژیم حساب شده من تقریبا هر ده روز 1 کیلو کم می کردم و در مدت زمات 3-4 ماه تونستم ده کیلو کم کنم و حسابی لاغر و خوش فرم بشم. به خصوص که در اون زمان حسابی پیاده روی می کردم، با سربالایی نفس گیر خیلی خوبی که دم خونه مون بود، حسابی لاغر شده بودم. اما این رو هم باید بگم و شاید درباره من بدونین که من آدم شکموییم و سیستم کم بخور همه چی بخور برای من خیلی جواب نمیده. من دوست دارم مدتی قحطی بکشم و چند روز حسابی تقلب کنم. این سیستم باعث شد وزن من یه کمی برگرده و تا پارسال همین موقع من تقریبا همیشه 3-4 کیلو بالاتر از اونی بودم که دوست داشتم. همیشه هم رژیم داشتم و در حسرت زیاد خوردن خیلی غذاها بودم. یه جورهایی توی بن بستی قرار گرفته بودم که انگار بدنم به کالری ها مقاوم شده بود و هر چی کمتر می خوردم بازهم وزن کم نمی کردم.

 

5

 

پارسال دقیقا اول شهریور تصمیم گرفتم علاوه بر کلاس یوگا، به جای تردمیل رفتن در خونه و ورزشهای پراکنده، برم باشگاه و به جای کلاسهای هوازی ریتمیک مثل زومبا و ایروبیک و اسپینینگ که قبلا امتحان کرده بودم و خیلی دوستشون نداشتم، برم برای بدنسازی با دستگاه. این پروژه بسیار موفقیت آمیز بود و الان نزدیک یک ساله که من فرم بدنیم خیلی اصلاح شده. در حالیکه یه توت فرنگی با استعداد سیب هستم، موفق شده ام کمر و شکمم رو جمع و جور و عضلانی تر کنم و به پایین تنه ام هم فرم بدم. همزمان با این ماجرا اتفاقی افتاد که زندگی رژیمی من رو متحول کرد.

 

راستش من همیشه با اینکه بهترین نتیجه رو از رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا لوکرب (اتکینز) گرفته بودم و می دونستم خیلی با این رژیم راحتم، به پلو و نون وابستگی ندارم و این رژیم خیلی خوب من رو لاغر می کنه، درحالیکه بدن من به رژیم کم کالری مقاوم شده بود و دیگه همیشه در کم خوری بودم ولی وزنم بیشتر از اونی بود که دلم می خواست، نمی دونستم بالاخره چی درسته، لوکرب رو بگیرم؟ کالری شماری رو ادامه بدم؟ همیشه از وزنم ناراضی باشم؟ در این مرحله حتی رژیم دکتر کرمانی رو هم امتحان کردم که رژیم خوبی هم بود اما دیگه روی من اثر نداشت چون در وزن من بر اساس کم خوری شدید بود. تو این شرایط حتی به لایپوساکشن و عمل تنگ کردن معده و این چیزها هم فکر کرده بودم که با تست مای ژن آشنا شدم که پارسال هم بهتون معرفی اش کردم و می دونم خیلیهاتون انجامش دادین. تست مای ژن یه تست DNA هست که ژنهای شما رو در زمینه خصلت های تغذیه ای و ورزشی مورد آزمایش قرار می ده. من وقتی تست رو انجام دادم هیچ ایده ای نداشتم که این تست قراره زندگی من رو متحول کنه، اما وقتی جواب رو گرفتم، اطلاعاتی به دستم رسید که خیلی خیلی توی تصمیم گیری من در مورد رژیم و ورزشم تاثیر گذاشت. من تازه با انجام این تست فهمیدم که چرا با رژیم کم کربوهیدرات بیشتر لاغر میشم و چرا کالری شما در رژیمی که توش نون سبوس دار، جوی دوسر، شیر کم چرب و... داره، روی من دیگه جواب نمیده.

 

10

 

همیشه برای من جای سوال بود که چرا بعضی مردم هر روز پلو می خورن، هر شب نون می خورن، عصرها بیسکوییت و کیک می خورن و نه اینکه لاغر باشن، ولی وزنشون ثابت می مونه اما من کافیه یک شب پلو بخورم تا فرداش دو کیلو برم بالا. جواب آزمایش مای ژن به من به شکل علمی نشون داد که بدن من حساسیت و واکنش خیلی بالایی به کربوهیدرات داره. یعنی در واقع تا من یه تیکه نون یا دو قاشق پلو می خورم بدنم میگه "آخ جوووون کربوهیدرات! بچه ها بدوین اینو بذارین تو گنجه! ترجیحا دور و بر شکم و پهلو نگهش دارین!" :))) و از اونجایی که بدنم واکنش کمی به چربی داره، وقتی گوشت یا چربی می خورم میگه "ایشش یازم چربی... بسوزونین نبینمش تحفه رو!!!" و اینجوری من بدون اینکه آسیبی از اون یک قاشق سسی که می خورم ببینم، لاغر می شم. اینجوری شد که من از حدود 6-7 ماه پیش تصمیم گرفتم که خیلی جدی و برای همیشه برگردم روی رژیم کم کربوهیدرات و به جز مسافرت یا زمانهای خاص که می خوام تقلب کنم، این سبک زندگی رو تغییر ندم. اینجوری شد که امسال از عید دیگه من لاغر و خوش فرمم.

 

7

 

ما توی مدرسه مون آزمایشگاه زیست شناسی خوبی داشتیم. یادمه اولین روزی که قرار بود استفاده از میکروسکوپ رو یاد بگیریم، گروه گروه شده بودیم و به هر کدوممون یه لام و لامل داده بودن و یه سیخ کوچولوی پلاستیکی نرم که اون رو به دیواره داخلی لُپمون بکشیم و روی لام بمالیم. یکی از جذاب ترین تجربه های نوجوانی من دیدن سلولهای دیواره دهن خودم زیر میکروسکوپ بود. آزمایش مای ژن با همین تکنیک و به صورت غیرحضوری و با آنالیز بزاق حاوی سلولهای دیواره دهان انجام میشه. ما فیلم و سریال جنایی زیاد می بینیم و برای من دادن یه تست DNA مشابه اونی که توی فیلمها باهاش با داشتن یه تار مو یا یک قطره بزاق یا مخاط از بدن قاتل در صحنه جرم پیداش می کنن فوق العاده هیجان انگیز بود. من با این آزمایش قاتل لاغری خودم رو پیدا کردم و در حال بازآموزش و تنبیهش هستم! به شما هم واقعا و قویا توصیه می کنم اگر به دنبال انتخاب یک لایف استایل سالم و تشخیص نوع رژیم و ورزش مناسب هستین این آزمایش رو بدین. قیمت آزمایش کم نیست ولی نتیجه اش واقعا باارزشه و زندگی شما رو تغییر میده.

 

8

 

من از روی این آزمایش DNA خیلی چیزها فهمیدم. مثلا اینکه بدن من توانایی دیتاکس یا سم زدایی بالایی نداره و بنابراین غذاهای پخته یا سرخ شده برام بهتر از کبابیه چون بدن من خیلی خوب نمی تونه اون کربن های ناشی از کبابی شدن رو دفع کنه. یا اینکه حساسیت بدنم به کافئین بالاست و در واقع از قهوه برای بیدار موندن و انرژی گرفتن خوب جواب می گیرم و این شد که کشف کردم وقتی رژیم دارم و بدنم کم جونه، قبل از باشگاه رفتن یه لیوان علی کافه که بخورم، مثل نوشیدنی انرژی زا برام عمل می کنه و در حالیکه قند زیادی برای سوزوندن توی بدنم نیست، کمک می کنه حسابی ورزش کنم و کالری بسوزونم. با همین اطلاعات فهمیدم بدنم احتمال حساسیت به لاکتوز داره و بعد از سی و اندی سال تازه دیدم با حذف شیر و جایگزینی پنیر و قرص کلسیم چقدر از نفخ و ورم دستگاه گوارشم کم شد و شکمم تخت تر شد.

 

9

 

من همیشه فکر می کردم چون استخون بندی ظریفی دارم، بدنم ضعیف و کم جونه و ماهیچه هام قدرت این رو نداره که ورزش سنگین کنم. با تحلیلی که توی تست مای ژن از ژنهای بدن من در ارتباط با ورزش انجام شد، چند تا چیز رو فهمیدم. مثلا اینکه بدن من و ماهیچه های من کمتر از بقیه آدمها انعطاف پذیره و در صورت کشش زیاد ممکنه آسیب ببینه. این مورد در انجام حدکات یوگا من رو واقع بین تر کرد و جالبه بگم با اینکه توقعم از خودم کم شد و دیگه از روی رقابت با بقیه همکلاسی ها به خودم فشار زیاد نیاوردم، یهو باعث پیشرفتم شد و همین دو، سه ماه پیش بعد از چهارسال تونستم وارد کلاس پیشرفته بشم. یه نکته دیگه که متوجه شدم این بود که من ژن هایی دارم که به بدن من کمک می کنه بعد از انجام ورزش سنگین به سرعت خودش رو ترمیم کنه و به حال عادی برگرده. این نکته به من اعتماد به نفس این رو داد که توی کلاس بدنسازی از خودم بیشتر کار بکشم و نگران این نباشم که الان بدنم آش و لاش میشه و مثلا نمی تونم سه روز سر کار برم. با این اطلاعات و برنامه خوبی که داشتم و بالا بردن توقعم از خودم بدنم خیلی زود شروع به عضله سازی کرد و شکم و پهلوم رو حسابی جمع و جور کرد. در واقع به دلیل عضله سازی این بار وزنم زیاد کم نشده ولی بدنم با چربی سوزی و بدنسازی فرم جالبی پیدا کرده که تا حالا نداشت و لاغر و سفت و خوب دیده میشه. البته این رو هم بگم که هنوز جا داره تا شکمم تخت و سیکس پک بشه ولی همین جمع و جور شدن و مهار استعداد سیب در من، خودش برام یه معجزه است. آدرس سایت مای ژن mygene.ir و پیجشون در اینستاگرام @mygene.official در واقع امروز این مطلب رو نوشتم که بگم اگر جایی در کاهش وزنتون کم آوردین و دیگه هر کاری می کنین نتیجه نمی گیرین، اگر بدنتون و عادات رژیمی و گوارشی و ورزشی اش همیشه با بقیه فرق داشته و همیشه ملزم به رعایت یه سری شرایط خاص بودین، اگر دارین درجا می زنین و نمی دونین چرا، اگر انواع رژیم رو امتحان کردین و برگشتین سر خونه اولتون و... بهتره یه تست DNA بدین. به قطع می گم که پشیمون نمی شین.

 

6

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 12857 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-2 #14 mana 1397-05-21 21:58
سلام نگارای جان
راستش من مدتهاست خواننده خاموش شما هستم و الان خواستم ثبت نام کنم که بگم من واقعا قدردان شما هستم. زحمتهایی که شما برای ما کشدید واقعا باارزشه و هیچکس انقدر بی چشمداشت تو این اوضاع و شرایط شاید محبت نکنه.خواستم به شکل ویژه از صبر و شکیبایی شما تقدیر کنم که بدون اینکه بروی خودتون بیارین خیلی مسائل رو با بزرگی خودتون ندیده می گیرین که این از چشم ما پنهان نیست. ما از این مسائل علاوه بر آموزه های خوب همیشگیتون درس میگیریم. این مطلب هم مثل بقیه مطالب آموزنده و بسیار مفید بود. متشکرم ازتون بانو.
-7 #13 نازیلا 1397-05-20 13:31
بعد از سعی و تلاش برای لاغری ساق پا !و نتیجه عکس!
(به جای ساق پا صورت لاغر میشد )
تصمیم گرفتم دست به دامان پک لاغری نیوشا بشم و با ورزش لاغر کنم
راستی نگارا جون
میتونی بگیم کفش نیمه رسمی (عروسکی ،کالج)و شلوار کتان چسبان برای تیپ کلاسیکه
و کفش کتون و شلوار جین مخصوص تیپ کژوال؟
+3 #12 آلاله 1397-05-19 19:36
خیلی مطلب خوبی بود برای من دقیقا انگار افکار و تجربه منو گفتی نگارا جان
منم همیشه این مشکلو دارم که به همه توضیح بدم چرا به اندازه بقیه شیرینی و کیک و این چیزا نمیخورم
حالا منم این تست رو میدم ولی مطلبت برام تلنگر خیلی خبوی شد که بجای اینکه بخودم سخت بگیرم علت یابی کنم ببینم چرا من بقول شما دائم الرژیمم
+168 #11 بلانش 1397-05-19 18:38
اولای متن رو خیلی دوست داشتم. قسمت مربوط به سالم خوری و اینکه حواسمون به وزن خودمون باشه. اما بذارید صادق باشم، از نیمه های متن، هم عصبانی شده بودم و هم نگاهم به شما عوض شد. اینکه با قد و وزنی که بارها از خودتون ذکر کردید حالا با 3-4 کیلو اینور اونور ، به فکر لایپوساکشن و عمل معده افتادین از نظر من بیش از حد غیرمنطقی، ناسالم و نشون دهنده ی یه تفکر وسواسی و بسیار تحت تاثیر تصاویر تبلیغاتی بود. این یه چیزه، و انتشار دادن این افکار اونم از شخصی مثل شما که تقریبا یه اینفلوئنسر هستین تو جامعه ای مثل ایران که اعتماد به نفس زنا انقدر پایینه و تصورشون از خودشون انقدر ناعادلانه، به نظرم اصلا درست نبود، فارغ از اینکه هدف پست تبلیغاتی بود و باهاش مشکلی ندارم
#21146 Negara 2018-08-14 10:54:37
بلانش عزیز هر مطلبی گویای سیری از افکاره و در نهایت به یک نتیجه گیری می رسه. اینکه این تصور و تفکر از ذهن من گذشته برای این بیان شده که خواننده مطلب به خوبی متوجه بشه که من در ذهنم از کجا به کجا رسیدم تا موفق شدم این طوری خودم رو از اون شرایط نجات بدم. البته وزنی که از خودم در متن نوشتم مربوط به 15 سال پیشه، من هم مثل شما و همه آدمهای دیگه هزاران فرسنگ با یک آدم ایده آل فاصله دارم و ممکنه تفکر وسواسی درباره وزن از معایب من باشه که لازم باشه روش کار کنم، مرسی که گوشزد کردی. و البته خیلی از ماها که اینجا هستیم ممکنه با همین افکار به طور روزمره درگیر باشیم. هدف من از نوشتن مطلب بیان رضایت من از پیدا کردن این گشایش در یک روند ناموفق درباره وزن و سلامتم و معرفی راه حل برای دوستانی که از نارضایتی درباره وزن و سلامتشون نمی دونن چیکار کنن بود. این نکته رو هم اضافه کنم که من این تست رو نزدیک یک سال پیش دادم و تموم شد رفت، پس تبلیغ واژه صحیحی نیست برای این مطلب و بیان تجربه و توصیه من.

+1 #10 mahtab 1397-05-19 16:13
نگارا جون میشه عکس چندتا خانوم که از نظرت خوش هیکلن و اندامشون شبیه شماست رو برامون بذاری؟
#21138 Negara 2018-08-10 12:13:18
اگر پیدا کردم چشم.

+86 #9 Sara 1397-05-19 14:34
نگارا جان سلام .
من نوشته ی شما رو خوندم و حالا به عنوان یک دکتر و از نظر علمی برای شما و خوانندگانتون ، توضیح خودم رو مینویسم.
برای لاغر و خوش هیکلی شاید این پروژه خیلی خوب باشه اما ما قراره که سالم باشیم اول و بعد خوش هیکل.رژیم کم کربوهیدرات ( کربوهیدرات کمتر از نیاز بدن بر اساس وزن ) رژیم خیلی خطرناکی هست که هیچ پزشک عاقلی به هیچ کس توصیه نمیکنه . سوای از اینکه سوخت مغز ما گلوکز هست و از اونجایی که ویتامین های ب که غالبا در غلات هستن و بسیار برای عملکردهای ماهیچه ای، ایمنولوژیک ، روانی و ترمیم ضروری هستن و در شرایط حداکثر بیشتر از ۵۰ ٪ از طریق مکمل ها جذب نمیشن و اینکه رژیم های پر چربی و پر از پروتیین به علت اسیدی کردن خون هزاران مشکل برای بدن ایجاد میکنن ، لطفا قبل از اینکه تصمیم بگیرید که رژیم کم کربوهیدرات برای امروز و به هدف لاغری داشته باشید ، با پزشکتون مشورت کنید و هم چنین بدونید که شما همیشه قرار نیست نگارای ۳۵ ساله باشید و قراره مغز ، کلیه و ایمنی تون رو برای سن های بالاتر سالم نگه دارید.
#21137 Negara 2018-08-10 12:12:42
سلام سارا جان ممنون از اینکه توضیحات خوبی دادی. هدف از نوشتن این مطلب همون طور که آخرش گفتم اینه که می تونیم با توجه به پیشرفت تکنولوژی خودمون رو با دقت بیشتری بسنجیم و یکی از دهها راه خوش هیکلی و سلامت که مناسب خودمون هست رو برای خودمون انتخاب کنیم و البته حتما با مشورت پزشک.

+3 #8 neda 1397-05-19 01:46
به به چه مطلب خوبی
و اینکه من تا حالا فکر میکردم سوئدی ها خیلی اهل شیرینی و شیرینی جات هستند و خیلی شنیده بودم به شیرینی جات علاقه دارن و خیلی هم قنادهای خوبی داره بیشتر از اینستا و این ور اون ور شنیده بودم.ولی انگار اشتباه بوده :o
راستی هیکل جدید مباااارک :lol:
#21136 Negara 2018-08-10 12:08:50
ندا جان منظور گفتن این مطلبه که افرادی که سبک زندگی سالمی دارن، یه حالت سومی دارن که در اون نه پرخوری می کنن نه رژیم می گیرن و فقط مواظب وزن خوبشون هستن. حالا شما هر ملیتی دوست داری رو در جمله جایگزین کن.

+8 #7 زهرا 1397-05-18 19:40
سلام. نگارا جون شنیدم میگن هر کی بدنسازی شروع کنه باید همیشه ادامه بده. و اگه ادامه نده عضلات شل میشن.
واقعا اینطوریه؟ خب من میخوام برم بدنسازی ولی وقتم اجازه نمیده که تا آخر عمر برم باشگاه.
#21135 Negara 2018-08-10 12:07:43
بله عزیزم هر نوع رسیدگی به بدن جز عمل جراحی و کارهای invasive دیگه همیشگی نیست و اصولا این تفکر که یه کاری بکنیم تا ابد در بدنمون موندگار بشه نه در ورزش نه رژیم نه مراقبتهای پوستی صحیح نیست و ما باید تا آخر عمر به مراقبت از خودمون ادامه بدیم. حالا نه اینکه تا ابد وزنه بزنیم ولی هر سن و شرایطی فرمی از نگهداری و ورزش رو برای سلامتی می طلبه.

+4 #6 ~مریم~ 1397-05-17 23:38
سلام نگارا جون. همونطور که توی انجمن گفتم، منم تست مای ژن رو انجام دادم و خییلی راضی بودم. البته مال من فقط تغذیه ای بود.
من هم به کربوهیدرات خیلی حساسم و از وقتی که فهمیدم خیلی کمتر مصرف میکنم و راضیم. خدا رو شکر به نون و برنج اصلا وابسته نیستم ولی خب سیب زمینی رو خیلی دوست دارم اما کمش کردم :P
منم همیشه یکمی لاغرم ولی دوست دارم شکمم تخت باشه. تازگیا پیلاتس رو شروع کردم و خیلی رتضیم.
الانم اینقد درگیری کاری دارم که خدا رو شکر هر چی میخورم اصلا چاق نمیشم! البته من از این مدلام که ذهنم درگیر باشه و سرم شلوغ باشه لاغر میشم!!!
همیشه خوش هیکل باشی عزیزم
+7 #5 صدف 1397-05-17 18:43
از اطلاعات مفیدی که دادید ممنونم . خیلی جالب بود .
+4 #4 zahra 1397-05-17 15:42
سلام نگارای عزیز....ممنون به خاطر اطلاعاتی که کمتر جایی میشه به این خوبی دریافت کرد
نگارا جون این تست و واسه افراد لاغری که میخان وزن اضافه کنند هم توصیه میکنی؟
بدونن به چی حساسن اونو بیشتر بخورن :lol:
ارزششو داره با هزینه ی نسبتا بالایی که داره؟
#21128 Negara 2018-08-08 13:06:11
سلام عزیزم بله برای جاق شدن هم کاملا مناسبه. بهتره قبل از انجامش با کارشناسشون یه مشاوره داشته باشی برات توضیح بدن. من اطلاعاتی که دیدم دقیقا کاربرد برعکس هم داره. مثلا من اگر لاغر بودم متوجه می شدم با خوردن کربوهیدرات چاق میشم و بعد دیگه جشن می گرفتم :)

+3 #3 Eli 1397-05-17 13:14
خیلی خوب بود. عاشقتم.
هزینه ش چقدره عزیزم؟
نگارا جون میشه ادرس جایی که لیزر میکنی رو بدی؟
#21127 Negara 2018-08-08 13:04:48
عزیزم جزییات رو در سایت خودشون ببین.
لیزر من کلینیک آتریسا میرم، اشرفی اصفهانی.

+11 #2 asuna 1397-05-17 12:24
نگارا جونم
چرا همه اطرافیان شما حتی خارجی ها باکلاسند؟؟؟خوش به حالت..
سوئدی ها نون خامه ای تعارف می کنی برنمی دارند؟؟؟؟ من بیچاره هر چی هر وقت اونم رو رودربایستی به این اروپایی ها تعارف می کنم مثل از قحطی اومده ها برمیدارند و اصلا هم معنی تعارف بود فقط رو نمیدونند!!!! جدیدا یواشکی خوراکی های اضافه بر ناهار اینا رو میخورم که اینا نبینند،خوراکی های قاقالیلی مثل نون خامه ای گرونه و اینا هم جلوم همه رو برمیدارند هی هم میگند به به!!!!به به!!! و منم تو دلم زجه میزنم تو رو خدا اون یکی رو دیگه برندار، مال خودمه برش ندار!!!!! :cry:
کارمندهای معمولیش خیلی هم اگه مجبور نباشند پول بدند قشنگ و درسته همه چی رو با جاش میخورند :cry:
+5 #1 ترنم 1397-05-17 09:02
سلام.لذت بردم ازینکه مث همیشه انقد خوب توضیح دادی.ی سوال اگه این ازمایشو بگیریم خودمون میتونیم انقد خوب تفسیرش کنیم یا دکتر باید تفسیر کنه۲.آیا توی آزمایشگاههای شهرای کوچیک انجام میشه آزمایشش؟۳.چقده هزینه ش؟
#21123 Negara 2018-08-08 08:31:03
عزیزم آزمایشگاهی که معرفی کردم خودشون با تفسیر کامل مثل عکسهایی که گذاشتم برات جواب رو می فرستندو اون جزوه های تو عکسها جواب آزمایشه. سایتشون رو از لینکی که دادم باز کن. آزمایش غیرحضوریه برای همین از هر شهری میشه انجام بشه.

forum banner mobile