چی نپوشیم؟
دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 13:34

چه جوری می‌تونم فرم هیکلم رو عوض کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(48 رای‌ها)

این سوالیه که شما در طول این چند سال بارها و بارها از من پرسیدین. واقعیت هم اینه که همه ما به اندازه یک ساعت شنی انحنا و قوس‌های زیبا نداریم، همه ما مثل موزها هیکل لاغر و کشیده نداریم، همه ما مثل توت فرنگی‌ها بالاتنه پر و خوش‌فرم نداریم و همه ما مثل گلابی‌ها پایین‌تنه درشت و تپل نداریم. اکثر فرم‌های هیکل همون طور که گفتم جنبه‌های مثبتی داره که فرم‌های دیگه شاید آرزوش رو داشته باشن...

 

همون طور که گفتم در واقعیت، اکثر فرم‌های هیکل همون طور که گفتم جنبه‌های مثبتی داره که فرم‌های دیگه شاید آرزوش رو داشته باشن و اگر ما بتونیم وزن متناسبی داشته باشیم و اضافه وزن رو حذف کنیم، در هر فرم هیکلی هم می‌تونیم با رعایت کردن اصول لباس پوشیدنی که تا حالا بهتون یاد داده‌ام، زیبا باشیم و خوش‌هیکل و متناسب دیده بشیم. در هر صورت امروز می‌خوام بر اساس مطالعات و تجربیات جدیدم جمع بندی‌هام رو در رابطه با تغییر فرم هیکل به صورت یکجا بهتون بگم.

 

برای این مطلب فرض رو بر این می‌گذارم که شما هم با من روی این موضوع توافق دارید که فرم هیکل ایده‌آل تو ذهن اکثر خانمها یک ساعت شنی نسبتا لاغر و قدبلنده. این مطلب رو برای کسانی می‌نویسم که دوست دارن خودشون رو به این فرم هیکل نزدیک کنن.

 

درباره تغییر فرم هیکل، اگر به طور کلی بخوام بگم، این کار به شکل صد در صد و کن فیکون کامل ممکن نیست؛ حتی با جراحی. اما تغییراتی هست که دست خودتونه و می‌تونین در بدنتون ایجاد کنین و می خوام بهتون بگم:

 

2

 

 

فرم هیکل توت فرنگی:

 

توت فرنگی که بخواد به ساعت شنی نزدیک بشه، باید قاعدتا باسن و پایین‌تنه اش رو پرتر و خوش‌فرم‌تر بکنه. این کار با ورزش در باشگاه قابل انجامه. تغییر سایز باسن تا حد قابل توجهی با بدنسازی با دستگاه و وزنه و یک برنامه خوب قابل انجامه. البته باید توقعتون واقع‌گرایانه باشه و بدونین که از یه حدی بیشتر عکس‌هایی که در اینستاگرام می‌بینید، یا رتوش شده و یا پروتز شده. یه توت فرنگی برای رسیدن به اندام ایده‌آل باید از مربی باشگاهش بخواد که بهش تمرینات فرم‌دهی و پر کردن پا و باسن بده. توت فرنگی‌های چاق باید همزمان ورزش هوازی مثل تردمیل، زومبا، ایروبیک، دنس و... هم انجام بدن و رژیم غذایی خوبی هم در پیش بگیرن.

 

3

 

من خودم به عنوان یک توت فرنگی (با استعداد سیب) همون طور که در مطلب قبل گفتم یک ساله تمرینات با وزنه و دستگاه رو برای آب کردن شکم و پهلو و فرم دادن و حجم دادن پایین تنه رو به همراه رژیم مناسب خودم در پیش گرفته‌ام و به گفته اطرافیان برای اولین بار بعد از این همه سال، فرم هیکلم تغییر محسوسی کرده و در عین اینکه هنوز توت فرنگی هستم، کمرم باریک‌تر شده و پایین‌تنه ام حجم گرفته. توت فرنگی‌های لاغر باید حواسشون باشه ورزشهای بالاتنه و هوازی زیاد انجام ندن که بالاتنه‌شون آب نشه. ولی توت فرنگی هایی که اضافه وزن دارن با ورزش سینه به تناسب خوبی می رسن.

 

4

 

 

فرم هیکل سیب:

 

یه سیب اگر بخواد به ساعت شنی نزدیک بشه، باید تمرکز اصلی ورزشهاش رو بذاره روی ورزشهای هوازی و ورزشهای قدرتی شکم، پهلو، پشت و کمر. از اونجایی که سیب ها (به جز سیب لاغر) معمولا اضافه وزن هم دارن، یه سیب باید با انتخاب رژیم غذایی مناسب، از مربی اش در باشگاه بخواد که بهش تمرینات کم‌کننده حجم شکم، زیر شکم، پهلو و پشت بده و تمرینات متناسب با حجم‌دهی و فرم‌دهی باسن رو هم بهش اضافه کنه. علاوه بر این سیب ‌ها باید یک سوم از وقت تمرینشون هم تمرین هوازی باشه تا وزنشون به‌طور کلی پایین بیاد.

 

5

سیب‌ها هم مثل توت فرنگی‌ها باید حواسشون باشه که ورزش عضله سینه انجام ندن، تا سینه شون آب نشه. اما چون سیب‌ها اصولا ممکنه بازوی تپل یا شل داشته باشن، تمرینات قدرتی بازو براشون خیلی مفیده. درسته که یه سیب هیچ وقت یه ساعت شنی نمیشه، اما اگر واقعا وقت و انرژی بذارین و پشتکار خوبی داشته باشین، علاوه بر کمک به سلامتتون، یه سیب خیلی خوش فرم می‌شین که در واقع یه موز خوش‌هیکله و یه هیکل اروپایی پیدا می‌کنین که انحناهاش خیلی تشدید شده نیست، اما شیک و زیباست.

 

6

 

فرم هیکل گلابی:

 

همون‌طور که قبلا هم در یک مطلب مفصل نوشتم و بعدش بارها هم تایید این مطلب رو از پزشک‌ها و مربی‌های باشگاه گرفته‌ام، متاسفانه راهی برای بزرگ‌کردن سینه، به جز عمل پروتز سینه نیست. من قصد ندارم شما رو به انجام این عمل تشویق کنم اما می‌خوام این هشدار رو بدم که ورزش سینه، در واقع سینه رو کوچیک می‌کنه، یعنی با اینکه کمی به عضله پکتورالیس حجم میده، اما چربی سینه رو آب می‌کنه. اگر عکس یا فیلم از زنان بدنسازی دیده باشید که پروتز سینه ندارن، متوجه میشین که اغلبشون سینه تختی دارن. پس در واقع به‌عنوان یک گلابی، شما بهتره اصلا ورزش بالاتنه انجام ندین و مقدار ورزش هوازی و رژیمتون کنترل‌شده و محدود باشه.

 

7

 

در واقع پیشنهاد می‌کنم اگر گلابی خوش‌فرمی هستین مثلا 30-40 دقیقه پیاده‌روی یا هوازی 2-3 بار در هفته رو فقط برای سلامتی و روفرم بودن انجام بدین. اگر یه گلابی چاق هستین، باید در کنار رژیم مناسبی که از متخصص می‌گیرین، برای آب‌کردن و کاهش حجم باسن و رانها از مربی باشگاه برنامه بگیرین. یکی از ورزشهایی که برای شما خیلی مناسب، اسپینینگه.

 

8

 

 

فرم هیکل موز:

 

موزها معمولا خیلی لاغرن و هیکلشون تقریبا انحنایی نداره. اون طور که من در مشاوره‌ها و سوالات می شنوم اکثر موزها دوست دارن چاق بشن و وزنشون اضافه بشه. همیشه این نکته رو یادآوری کرده‌ام بازهم می‌گم که موزها! فکر نکنین اگر چاق بشین، سینه یا باسن حجیم پیدا می‌کنین یا هیکلتون ساعت شنی می‌شه. حواستون باشه که موز چاق معمولا سیب میشه چون بدون ورزش یا عمل جراحی، فرم هیکل تقریبا ثابته و توزیع چربی در بدن با 10 کیلو کمتر یا بیشتر تفاوت خاصی نمی‌کنه. پس لطفا به این دلیل چاق نشین، چون با این کار فقط ظرافت خودتون رو از بین می‌برین.

 

9

 

اما اگر خیلی لاغرین و واقعا دوست دارین هیکل توپرتری داشته باشین، باید یک رژیم مناسب برای چاقی بگیرین (یا از مطلبی که یکی از دوستان توی سایت نوشتن استفاده کنین) و در باشگاه زیر نظر مربی، بدنسازی کل بدن با وزنه و دستگاه داشته باشین تا ماهیچه‌هاتون حجم و فرم بگیره و چاق شدنتون یه جور چاقی پرچربی و صاف سراسری نباشه. اگر موز خیلی لاغری نیستین، می‌تونین با ورزش فرم‌دهی، بدون اینکه رژیم چاقی بگیرین، یه مقدار انحناهای بدنتون رو بیشتر کنین و حالت زنونه تری به بدنتون بدین. یه موز خوش‌هیکل مثل یه مانکن می‌مونه، پس از هیکلتون ناراحت نباشین، اما روی فرم گرفتن عضلاتتون حتما کار کنین که انحناهای ظریف هیکلتون بیشتر به چشم بیاد و هیکلتون شیک‌تر بشه.

 

10

 

 

فرم هیکل ساعت شنی:

 

اگر یه ساعت شنی با وزن متناسب هستین، برین حالش رو ببرین و فقط یادتون باشه هر باری که لباس گشاد و بی فرم می‌پوشین، آه کلی سیب و موز میاد پشت سرتون! پس تا می تونین لباس فیت بدن و کمردار بپوشین و حق مطلب رو درباره نعمت خدادادیتون ادا کنین! ساعت شنی‌هایی که اضافه وزن دارن بیشتر از هر چیزی باید روی ورزش هوازی تمرکز کنن و 3-4 بار در هفته 50-40 دقیقه پیاده‌روی، رقص، یا هر نوع فعالیت نفس‌گیر پرهیجانی رو انجام بدن تا وزنشون یکدست بیاد پایین.

 

11

 

رژیم غذایی ساعت‌شنی‌ها می‌تونه سالم‌خوری و اندازه خوری باشه و اگر بدنتون انقدر عاقل و باشعوره که توزیع چربی رو خیلی مرتب به نسبت 90-60-90 در سینه، کمر و باسنتون انجام می‌ده، تنها کاری که باید انجام بدین اینه که ازش ممنون و متشکر باشین و بهش خوب رسیدگی کنین. پس سالم، متنوع و به‌اندازه بخورین!

 

12

 

 فرم هیکل من چیه؟ چه لباسهایی بهم میاد؟ قسمت اول

فرم هیکل من چیه؟ چه لباسهایی بهم میاد؟ قسمت دوم

آیا پماد یا ورزش در بزرگ و کوچک کردن سینه ها موثره؟

 

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 19767 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+4 #18 سوسن 1397-06-18 22:52
سلام نگارا جان
خوبی؟
من الان یکسالونیم ک پیلاتس کار میکنم ،کلا این ورزشو خیلی دوس دارم
حالامیخوام درکنارش کاربادستگاه هم برم چون قبلایکم لاغرشدم میخوام بدنم یکم سفتتر بشه، سوالم اینه ک با اینکه یکم سینه هام شل شده وقتی رفتم کار بادستگاه نباید دمبل بزنم و بالاتنه رو کار کنم؟
توپیلاتس هم دمبل میگیریم دست اون چی؟
هیکلم هم گلابیه و نمیخوام سینه هام کوچیک بشه میخوام سفتر و بالاتر بشه
#21217 Negara 2018-09-10 15:06:56
سلام عزیزم. این همون طور که توضیح دادم ممکن نیست که با ورزش سینه رو سفت و بزرگ کنیم یا بالاتر بیاریم، فقط ممکنه چربی که بافت اصلی سینه است آب بشه و ماهیچه سینه درشت تر بشه که این آدم رو شبیه آقایون می کنه. ورزش سینه بهتره نکنی.

+3 #17 marzi 1397-06-17 09:55
نگارا جان نظرت در مورد مصرف مکمل واسه خانما تو بدنسازی چیه؟؟
#21211 Negara 2018-09-09 06:38:29
عزیزم در حد مولتی ویتامین و اینها که لازمه اما اگز منظورت مکمل پروتئین و غیره است، من متاسفانه اطلاعاتی ندارم ولی خودم مصرف نمی‌کنم چون فکر نمی‌کنم با تغذیه خوب و کامل نیازی باشه. باز با متخصص مشورت کن.

+2 #16 آهو 1397-06-10 00:06
سلام نگارا جون. من هیکلم توت فرنگیه متوسطه اما نمیدونم چرا دامن یا پیراهن کلوش یا عروسکی اصلا بهم نمیاد و چاقم میکنه در حالی که لباسهای تنگ و عین بدن خیلی بهم میاد و اندامم رو کشیده و زیبا میکنه آیا تو تشخیص فرم هیکلم اشتباه کردم؟
#21195 Negara 2018-09-01 10:27:13
عزیزم دو تا احتمال میدم، یا قدت خیلی بلند نیست، که باعث میشه با پایین تنه کلوش چاق تر دیده بشی که در این صورت لباسهای راسته تر بهت میاد.
یا فرم هیکل رو درست تشخیص ندادی چون توت فرنگی پایین تنه خیلی خوش فرمی نداره که بخواد لباس چسبون بهش بیاد. اگر پایین تنه ات برجسته و خوش فرمه پس شاید ساعت شنی هستی.

-1 #15 rose 1397-06-09 01:32
سلام.‌ممنون برای مطلب خوبت.
نگارا جان در مورد خالی و در واقع ناپدید شدن سینه ها بعد از اتمام دوران شیردهی میتونی کمکم کنی؟ خودم بسیار لاغرم و از اول سینه های کوچکی داشتم، اما الان که حدود یک ماه میشه فرزند دومم رو از شیر گرفتم، از سینه ها فقط نوکش باقی مونده. افتاده نشدند، فقط کلا ناپدید شدند.
متشکرم.
#21194 Negara 2018-09-01 10:25:30
سلام عزیزم متاسفانه من راه حلی پیدا نکرده ام برای این موضوع و ظاهرا خیلی زیاد اتفاق می‌افته که بافت سینه بعد از شیردهی تحلیل میره، در سینه‌های کوچیک و افراد لاغر ممکنه واقعا بافت زیادی نمونه. اگر سعی کنین تحت نظر پزشک چاق شین کل بدنتون یه مقدار چربی پیدا کنه کمی هم به سینه بر می گرده.

+3 #14 negar 1397-06-05 12:13
برای کسی که میخواد وزنش ثابت بمونه قبل و بعد از ورزش باید چی بخوره؟
#21185 Negara 2018-08-28 12:56:33
معمولا توصیه می کنن قبل از ورزش یه چیز سالم حاوی پروتئین و کربوهیدرات بخوری، مثلا یک تخم مرغ پخته و یک سیب یا سریال و شیر
و بعد از ورزش هم یک مقدار کم کربوهیدرات مثلا کینوای پخته و چند قاشق ماست.
من خودم قبل از ورزش یه تخم مرغ می خورم و بعد از ورزش یه مقدار بادوم یا گردو با پنیر.

+7 #13 Mozhgan 1397-06-04 10:49
سلام نگارا جان . میخوام تجربه خودم رو برای سفت شدن سینه بنویسم.یه حرکت ورزشی هست که صبحا توی مدرسه انجام میدادیم،نمیدونستم چی سرچ کنم که عکسشو پیدا کنم بذارم براتون . اما اینجوریه که دست‌ها رو بالا کنار سینه میبریم و به سمت عقب می‌کشیم. (امیدوارم متوجه شده باشین چیو میگم) . من این حرکت رو از خیلی سال پیش که هنوز دوره بلوغم بود هر روز ۱۰۰ تا انجام میدادم و اخیرا دو سه بار در هفته . این کار خیلی خیلی سینه خاموش سفت کرده البته بیش‌تر قسمت بالایی و اصلا هم کوچک نشده.نمیدونم برای بقیه جواب میده یا نه. امیدوارم براتون مفید باشه.
+7 #12 نیلوفر 1397-06-04 09:42
سلام
نگاراجون
من 157 قدمه. 58 کیلو وزنم.(البته یه دو کیلویی اضافه وزن دارم).دور کمرم 74 ، دور باسن 102 ، دور سینه 72 .
فرم هیکل چیه نگاراجون؟ برخلاف گلابی ها ، من بازوهای پری دارم. با سه کیلو اضافه وزن کمی شکم آوردم. بین گلابی و ساعت شنی مرددم. با ورزش سی ایکس میخوام شکمم رو آب کنم که کمرم باریکتر شه
چه طوری عکس آپلود کنم؟
#21175 Negara 2018-08-26 13:11:48
عزیزم برای تشخیص فرم هیکل قد وزن دور سینه کمر باسن رو با دو عکس از رو به رو و پهلو با لباس چسبان تیره بذار تو بخش پرسش و پاسخ
تو گوگل بزن آپلود عکس رایگان

+3 #11 marzi 1397-06-03 11:48
مرسی نگارا جان لطف میکنی. اگه برنامه خودت رو هم بذاری عالیه.ولی من هدفم اینه که کمی لاغر بشم ولی با وزنه زدن جلو کوچیک شدن باسو اب شدن باسنم رو بگیرم.
+4 #10 Kimia 1397-06-01 23:06
برای اطلاعات بیشتر می‌تونید صفحه ویکیپدیا spot reduction رو ببینید. :-)
+13 #9 Kimia 1397-06-01 23:02
نگارا جان لاغری موضعی وجود نداره. این که شما حرکت شکم بزنی و چربی شکم آب بشه یه افسانه ست که قبلن متخصصهای ورزش و سلامتی باورش داشتن ولی الان مدتهاست که حقیقت نداشتنش معلوم شده. اگه بدن وارد فاز چربی سوزی بشه چربی هرجا که باشه می‌سوزه. :-)
+4 #8 marzi 1397-06-01 15:25
سلام نگارا جان. اول ممنونم بابت مطالب خوب و مفیدی که میذاری. نگارا جان من تو شهر کوچیک زندگی میکنم و دسترسی به مربی ورزشی خوب ندارم و باشگاهی که میرم نه خود مربی و نه خانمایی که سالهاست اونجا ورزش میکنن هیکل روی فرم و زیبایی ندارن به خاطر همین من از برنامه مربی استفاده نکردم و یه چیزایی از نت یاد گرفتم و از روی اونا تمرین میکنم ولی اصلاا مطمعن نیستم برنامه درستی هست یا نه فرم هیکلمم سیبه و یه کم اضافه وزن دارم در حد سه چار کیلو. شما سایت اینترنتی خوب و معتبر یا مربیی که از طریق ایمیل برنامه بده نمیشناسی معرفی کنی؟؟ یا حداقل اطلاعاتی اگه دارید خودتون در مورد برنامه بدنسازی اینجا بذارین؟؟
بازم ممنون
#21167 Negara 2018-08-23 12:43:13
سلام عزیزم به فکر افتادم یه مقدار از تمرین هایی که از مربی خودم گرفته ام رو براتون بذارم. اجازه بده بررسی کنم ببینم چند درصدش بدون دستگاه و در منزل قابل انجامه، اگر شد یک مطلب آماده می کنم. اکثر مربی هایی که در اینستاگرام هستن غیرحضوری هم برنامه با دریافت هزینه میدن، اما فکر نکنم واقعا لازم باشه برات. توی گوگل در قسمت image و video بزن abs workouts

+3 #7 Roshana 1397-05-31 23:44
گلابی خوش فرمی که هر روز پیاده روی و دوچرخه سواری میکنه و همیشه یه کوچولو زیر شکم داشته چیکار کنه؟باشگاه بره به مربی بگه میخوام سیکس پک بسازم؟روی سینه اش که اثر منفی نمیذاره؟
#21166 Negara 2018-08-23 12:41:01
سیکس پک حالا نه، چون اونجوری بهت هورمون و استروئید و چیزهای مضر میدن. بگو می خوام شکمم رو آب کنم. ورزش سینه و بازو هم نمی خوام.

+3 #6 صدف 1397-05-31 18:13
چه مطلب واقع گرایانه ای ! من سیب لاغرم ۵۳ کیلو و اینو خوب می‌دونم که با شدیدترین رژیم ها و ورزش‌ها هم تبدیل به یک ساعت شنی نمیشم و خببرای حفظ وزن مناسب و سلامتی ورزش میکنم و سالم غذا میخورم . در واقع اگر توقع بجا و منطقی از خودمون داشته باشیم متوجه میشیم ک فرم هیکل رو نمیشه عوض کرد .
ممنون از مطالب خوبتون
+7 #5 Eli 1397-05-30 09:27
سلام نگارای عزیزم. ممنون از مطلب خیلی مفیدت. نگارا جون پرسش پاسخ هارو بررسی نمی کنی؟ من سوال درباره فرم هیکل پرسیدم. هنوز نمی دونم فرمم چیه که از مطالب مربوط به این‌‌ موضوع که مهم هستن استفاده کنم :cry: کاش وقت کنی جواب بدی :sad:
#21162 Negara 2018-08-21 10:35:20
سلام عزیزم، چشم، البته سوال زیاد توی صف داریم. به کم صبور باشی به سوالت می رسم.

+6 #4 shakiba 1397-05-30 01:57
سلام نگارا جان
مرسی مطلب خیلی مفیدی بود
راستش من یه گلابی خیلی غصه دارم چون بالا تنه ام خیلییی لاغره و من تو فکر پروتز گذاشتن ام ولی خب همش میترسم از عوارضش و بیماری هایی که ممکنه بگیرم مثلا سرطان! نظر شما چیه؟عوارض اینطوری داره؟
و اینکه من متاسفانه جدیدا یه مقدار چاق شدم
رژیمم هم چون یه برنامه گرفتم از متخصص ولی خب هر روز دو وعده غذای مخصوص درست کردن سخت بود و الان رو اوردم به کم خوردن و حذف شیرینی جات و کالری شماری!البته شام رو هم اکثرا میوه میخورم فقط!ولی خب مامانم همش میگه باید غذا بخورم و اسیب میزنه شام نخوردن..درسته؟
میخوام برم باشگاه بنظرت بهترین هوازی که میتونم کار کنم برای لاغری چیه؟زومبا به درد میخوره؟
ببخشید من خیلی سوال کردم
#21161 Negara 2018-08-21 10:34:45
عزیزم بهتره درباره پروتز سینه از منابع معتبر علمی تحقیق کنی و با پزشک مشورت کنی. پروتز به خودی خود باعث سرطان نمیشه اما ریسک دیده نشدن تومورهای سرطانی در سونو و مامو رو کمی بالا می بره. باید حتما پیش چند تا پزشک بری و سوالاتت رو بپرسی.
شام نخوردن و کلا حذف وعده غذایی ایده خوبی نیست چون بدن که ساعتها گرسنه بمونه زودتر مواد غذایی بعدی رو ذخیره می کنه. بهتره یه شام مختصر و سبک بخوری و به جای میوه که کربوهیدراته، یه چیز پروتئینی مثل مثلا یه تخم مرغ پخته و یه لیوان شیر بخوری و میوه ات رو به صورت میان وعده در طول روز پخش کنی.
در مورد انتخاب هوازی بهتره ببینی واقعا به چی علاقه داری. مثلا زومبا واقعا در چربی سوزی عالیه ولی من نتونستم باهاش کنار بیام، اصلا اون قدرررر قرررررر من نمی تونم بدم! :) بنابراین هوازی من تردمیله. ببین چی دوست داری و سخت نگیر.

+2 #3 مهرانه 1397-05-29 22:27
اما آقاسونی که ورزش میکنن سینشون بزرگ میشه، چرا واسه خانوما اینطور نیست؟
#21155 Negara 2018-08-20 18:18:26
خوب سینه آقایون فقط عضله اس، عضله پکتورالیس با ورزش در هر دو جنس زن و مرد حجیم میشه، اما توی خانومها بافت چربی سینه که پایین و روی این عضله هست می سوزه. یعنی با همون مکانیسمی که مثلا دراز نشست میریم که عضله شکممون تقویت بشه و چربی شکم رو بسوزونه، عضله سینه هم تقویت که بشه چربی اطرافش رو آب می کنه. مثلا مربی باشگاه من الان دقیقا سینه اش عین آقایونه. بافت چربی کامل آب شده و عضله حجیم بالای سینه رو داره اما به نظر من این برای خانومها قشنگ نیست.

+5 #2 هدیه 1397-05-29 19:56
ممنون نگار جون چه مطلب خوب و به موقعی گذاشتی، من گلابی هستم از نوع تقریبا متناسب ولی به خاطر دوتا سزارین شکم دارم کنی و بازوهام شله الان دوماهه باشگاه میرم اونجا هالتر و دمبل میزنم به خاطر بازوها نکنه سینه هام رو کوچیک کنه ؟ دوست دارم بالاتنه سفتی داشته باشم سینه و بازو و بالای سینه میشه راهنمایی کنی عزیزم
#21153 Negara 2018-08-20 16:58:09
عزیزم احتمالش هست، با مربی ات یا یه مربی بهتر مشورت کن. هالتر و دمبلی باید فقط روی بازو باشه تمرکزش به میزان کم وگرنه سینه رو آب می کنه. بالاتنه با ورزش سفت نمیشه فقط و فقط ماهیچه اش یه کمی حجم می گیره ولی همون ماهیچه چربی سینه ات رو برای تغذیه خودش می سوزونه و بالای سینه ات پر میشه کمی ولی اصل سینه کوچیک. باز با مربی ات مشورت کن.

+3 #1 neda 1397-05-29 14:25
وای نگارا جون چقدر خوب که فعال شدی تند تند مطلب میذاری بسی تشکر
راستش من یه کم ترسیدم که نکنه ورزش میکنم ناخوداگاه باعث شده بالاتنم لاغر شه چون من یه گلابی هستم و کلاس یوگا میرم ایا یوگا بالا تنه رو لاغر میکنه؟هر چند من قبل و بعد باشگاه پروتین مصرف میکنم که لاغر نشم
۱۷۲ قدمه ۶۲ وزنمه
#21151 Negara 2018-08-20 10:12:00
مرسی عزیز.
نه نترس یوگا سینه رو لاغر نمی کنه، منظورم ورزشهای قدرتی سینه با دمبل و وزنه و دستگاهه.

forum banner mobile