چی نپوشیم؟
سه شنبه, 04 خرداد 1400 ساعت 17:07

کدوم ترند تابستانی 2021 رو در استایلم استفاده کنم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(58 رای‌ها)

این سوال همیشگی اکثر چی نپوشیمی‌هاست. ترندی بپوشیم؟ اکثر اوقات لباسهای ترندی اصلا با سلیقه ما جور نیستن! اکثر لباسهای ترندی عجق و وجق، گرون و زودمصرفن. تا می‌خری از مد می‌افتن و باید بندازیشون گوشه کمد. از طرفی، اگر کلاسیک بپوشیم، به نظر دیگر استایلمون دمده و سن بالایی میاد. دوستامون ما رو سوژه می‌کنن. چیکار کنیم؟ ترندی بپوشیم یا کلاسیک؟ کدوم ترند رو دنبال کنیم و کدوم رو از استایلمون دیلیت کنیم؟

 

جواب دادن به این سوال ساده نیست و خود من هم که مدافع صد در صدی استایل کلاسیک بودم و مخالف شدید دنبال کردن ترندها، اگر یادتون بیاد از پارسال تابستون با یه ماجرایی، استایلم به ترندی پوشیدن نزدیک‌تر شده.

 

یادتونه قضیه چی بود؟ داستان اینجوری بود که پارسال اوایل تابستون من به سرم زد که چند تا مانتوی جلوباز سفارش بدم، ببینم چی میشه و تو تنم چه شکلی می‌شه. از اونجایی که دیگه استاد خرید آنلاین شده بودم، گفتم خوب به قول فروشنده‌ها یه تن می‌زنم(!) و خیلی راحت پسشون می‌دم! اما ظاهرا دست تقدیر ماجرای دیگه‌ای برای استایل من در نظر گرفته بود! زد و من کرونا گرفتم و دو هفته خونه نشین شدم. وسط این هیر و ویری هیچ دسترسی هم به محل کارم که آدرسش رو برای تحویل این مانتوها داده بودم، نداشتم و مهلت بازگشت مانتوها هم گذشت و خلاصه من و مانتوها مال هم شدیم!

خوب مانتوی رنگی توی کمد آدم چشمک می‌زنه و هر روز صبح صدات می‌کنه! بالاخره می‌پوشیش دیگه! خلاصه ما این مانتوها رو پوشیدیم و انقدددددرررر این و اون تعریف کردن، انقددددد تعریف کردن که حسابی گول خوردیم و این شد که استایل کلاسیکمون رو بر باد دادیم و (تا حدی) ترندی پوش شدیم!

بله، اصلا کار درستی نبود ولی خوب صداقت از همه چی بهتره! این شد که دارم راستشو بهتون میگم! چند تا مانتوی جلوباز گشاد هم امسال خریدم و باهاشون چند تا استایل ترندی با شلوار جین کوتاه، کفش اسنیکر سفید و شال یا روسری طرح دار و کیف متناسب درست کردم. البته لابه لاشون هم لباسهای کلاسیک خودمو می‌پوشم که تصور چاقی که با پوشیدن مانتوهای جلوباز و گشاد برای بیننده ایجاد می‌شه، اصلاح بشه. جالبه که روزهایی که مانتوهای فیت بدن یا کمردار خودمو می‌پوشم، همه می‌گن وای چقدر لاغر شدی، یا چقدر لاغری، خوش به حالت!

مطلب قبلی رو که گذاشتم، خیلی‌هاتون پرسیدین که خوب نظر خودت راجع به این ترندها چیه و اگر خودت بودی، کدوم رو انتخاب می‌کردی و چه‌جوری ست می‌کردیش؟ این شد که گفتم براتون بنویسم و یه مقدار اطلاعات بیشتری بدم که خودم چقدر از این ترندها رو تو استایلم استفاده می‌کنم و کدومهاش به نظرم قابل استفاده در استایل کلاسیک به صورت تلفیقیه.

برای خوندن بقیه این مطلب، پست قبلی رو باز کنین یا مواردش رو به‌خاطر بسپرین تا بیایم و با هم شروع کنیم بررسی دقیقتر ترندهای مانتوی تابستان 1400.

 

مانتو کوتاه بپوشم؟

اولین ترندی که با هم دیدیم، مانتو کوتاه بود. همون طور که گفتم این مانتو کوتاه، معمولا خیلی گشاد و آزاده و با شلوار مام استایل پوشیده می‌شه. خوب از اونجایی که لباس گشاد و کوتاه آدم رو حسابی چاق و کوتاه نشون میده و شلوار مام استایل هم از دید زیبایی شناسی واقعا دیزاین مزخرفی داره و هیکل خراب کنه، این ترند در کمد لباس من جایی نداره.

 

1 2

 

قضیه تنفر از جین مام استایل چیه؟

قبل از اینکه بریم سر مورد بعدی، یه کم بیشتر درباره شلوار مام استایل حرف بزنیم. مام جینز یا شلوار مام استایل قبل از اینکه در این یکی دو ساله دوباره مد بشه، بیست سی سال پیش طراحی شده بود و در دهه 1980 و اوایل 1990 میلادی، برای استفاده مامان‌های میان سال چاق امریکایی طراحی شده بود. مامان‌های میان‌سال طبقه کارگر امریکا معمولا هم چاق بودن، هم درآمد بالایی نداشتن و هم خیلی شیک و مرتب نبودن. چند تا زایمان هم کرده بودن و برای همین نیاز به شلوار جینی داشتن که فاق بلندی داشته باشه که شکم و پهلوشون رو بپوشونه، خیلی بلند نباشه که نیاز به پوشیدن کفش پاشنه بلند نداشته باشه و یه کمی گشاد و آزاد باشه که بشه کارهای روزمره رو باهاش انجام داد. برای همین این استایل بی‌ریخت و بدترکیب طراحی شد که با اینکه برای پوشوندن پهلوهای چاق و شکم مناسبه، قد رو کوتاه نشون می‌ده، باسن رو پهن و تخت می‌کنه، ظرافت پاها رو می‌گیره و هیکل رو کلا بی‌قواره می‌کنه. بعد هم چون در اون زمان هنوز صنعت تولید شلوار جین اونقدری پیشرفت نکرده بود که شلوار جین نازک و ظریف و کشی تولید بشه، مام جینز از جنس پارچه کلفت و زمخت جین غیر کشی دوخته میشه و این به بی‌قواره بودنش کمک می‌کنه. اینه که، با احترام به سلیقه‌های دیگه، من از مام جینز خیلی بدم میاد و اون رو یه استایل یغور و زشت می دونم که هیچ جایگاهی کنار مانتوهای ظریف امسال نداره.

 

3

 

مانتو پیراهنی بپوشم؟

خوب بریم سراغ مورد دوم و ترند مانتو پیراهنی تابستان 2021. ببینید، کلا این سبک پیراهن‌ها خیلی خوشگل و ظریفن و من پوشیدن پیراهن به جای مانتو رو دوست دارم و گاهی هم خودم این کار رو می‌کنم. اما، از ترکیب کردنشون با جین مام استایل یا شلوار خمره‌ای کوتاه خوشم نمیاد. بنابراین، من باشم این مانتو رو بلند می‌گیرم و مثل لباس بدون شلوار می‌پوشم یا حتی زیرش یه دامن بلندتر چین دار می‌پوشم. خوشگل هم هست. فقط به محل قرارگیری چین‌ها توجه کنین و بر اساس فرم هیکلتون به این توجه کنین که بالاتنه‌تون بدقواره و بزرگ دیده نشه. اگر بالاتنه ظریفی دارین می‌تونین مدلهای شلوغ‌تر و پر چین‌تر رو انتخاب کنین و اگر بالاتنه پری دارین، مانتویی با بالاتنه خلوت‌تر، بلندتر و کم چین‌تر انتخاب کنین.

 

4

 

مانتو خامه دوزی بپوشم؟

مورد بعدی، مانتو خامه دوزی شده. خوب از اونجایی که خامه دوزی نوعی تزیین پارچه مانتوئه و یه ترکیب ظریف و شکیل درست می‌کنه، قطعا گزینه خوب و شیکی برای استایل کلاسیکیه که ترندی هم به نظر بیاد. فقط باید حواستون باشه که مدل مانتو چیه. یعنی صرف اینکه خامه دوزی شده، به معنی این نیست که مانتوی ظریفیه، به مدلش دقت کنین و بر اساس فرم هیکلتون و نکاتی که قبلا بهتون آموزش دادم، تصمیم بگیرین.

 

5 6

 

مانتو کتی بپوشم؟

مانتو کتی چی؟ مانتو کتی دوست خانم‌های کلاسیک پوشه و اینکه با شلوار دمپاگشاد یا از بالا گشاد ست میشه هم چه بهتر! البته و البته من از اون سبکی که با شلوار کوتاه خمره‌ای و کفش کتونی ست میشه خوشم نمیاد. ولی ترکیب یه مانتو کتی خوش برش که خیلی هم اوورسایز و غول‌آسا نباشه، با جنس پارجه منعطفی که سرشونه‌هاش سیخ نایسته، با یه شلوار دمپاگشاد و کفش کتونی یا پاشنه دار به نظرم قشنگ و آدم رو کشیده و بلند و خوش هیکل نشون میده. حالا اینکه دوست دارین از این شلوار ز*ا*پ دارهای خیلی پاره پوره بپوشین یا نه، دیگه دست خودتونه ولی خوب من خودم تا حالا شلوار زا*پ دار نپوشیدم و بخوام بپوشم هم بعیده نوع گشادش رو تست کنم چون احساس می‌کنم پاهام خیلی زیاد و از زوایای مختلف دیده می‌شه و حس راحتی ندارم. ولی کلا زشت یا بداستایل نیست به نظرم.

 

7 8

 

مانتو چین دار بپوشم؟

مانتوی چین دار و بلند هم ترند بعدی بود که درباره‌اش صحبت کردم. این مانتوها متنوعن و ست کردنشون هم به روشهای مختلفی انجام میشه. من اونهایی که عکسش رو تو مطلب قبل گذاشتم به نظرم قشنگه و با یه شلوار راسته یا چسبون کوتاه و صندل یا کفش پاشنه دار یا لژدار ترکیب قشنگی ایجاد می‌کنه. فقط خوب هرچی خوش‌سلیقه‌تر و ساده‌تر انتخاب بشه و ترکیب‌های رنگی عحیب غریب نداشته باشه، بهتر.

 

9 10

 

مانتو بالاتنه کار شده بپوشم؟

مورد بعد مانتو با بالاتنه کار شده است. این مانتوها قشنگن و معمولا یه نوار یا پنل سوزن دوزی شده دارن. سبک ست کردنش هم مثل مورد قبلی اگر با شلوار ظریف راسته یا چسبون پوشیده بشه، از نظر من شیک و قشنگه. فقط به این نکته توجه کنین که پنل مربع شکلی که کل بالاتنه رو بپوشونه اگر از جنس سوزن دوزی، تکه دوزی یا پارچه‌های خیلی قطور و شق و رق باشه، نه روی سینه کوچیک خوب میشه و نه روی سینه بزرگ. این نوع مانتو برای بالاتنه‌هایی با سایز متوسط مناسبن چون بالاتنه کوچیک رو تخت و کوچیکتر نشون میدن و بالاتنه بزرگ رو پهن و یغور.

 

11 12

 

 

شومیز جای مانتو بپوشم؟

و اما مورد آخر؛ پوشیدن شومیز به جای مانتو. به نظر من این ترکیب جالبه و توی تن دخترهای 17-18 تا 24-25 ساله خوب دیده می‌شه اما برای سن بالاتر و موقعیت‌های کاری یا رسمی خیلی مناسب نیست و از همه مهمتر اینکه برای قد بلندها پوشیدنش داستان داره و بنا به موقعیت ممکنه خیلی کوتاه هم نمیشه پوشیدش. یعنی هم اینکه توی خیابون ممکنه بگیرنتون و هم اینکه ترکیب اندامتون رو ممکنه به هم بزنه. پس اگر قدتون خیلی بلنده انتخابش نکنین. اگر هم قدتون کوتاهه یا کلا ریز هستین، حواستون باشه که شومیزهای خیلی اوورسایز انتخاب نکنین چون شما رو خیلی ریزتر و کوتاه ‌تر نشون می‌دن. اگر خوب و متناسب انتخاب کنین، چرا که نه.

 

13 14

 

 

خوب بگین ببینم نظر شما چیه؟ شما کدومها رو می‌پسندین؟ این توضیحات کافی بود براتون؟

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: بله
خواندن 8261 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

-4 #6 مهدخت 1400-05-19 13:48
سلام نگارای عزیز. ممنون از مطلبی که اماده کردی. بیش از دو سال بود که ب سایت سر نزده بودم و الان که اومدم یه یادش بخیر بلند گفتم برای روززایی که با یه دفترچه یادداشت میومدم و کلی نت برمیداشتم از مطالبت. منم یکم به ترند پوشیدن نزدیک شدم و اتفاقی ک افتاد این بود که یه بار پوشیدم همه تعریف کردن و منم وارد استایلم کردم البته فقط و فقط برای تابستون. پاییز و زمستون و حتی بهار فقط کلاسیک جذاب خودم. خلاصه که من شومیز وارد کردم و پانچو های تابستونی. یه مانتو کثی ابی روشن کوتاه تابستونی هم خریدم که کلی دوسش دارم.
الان نسبت به دوسال پیش فرق کردم و با بعضی از عقایدت در مورد زیبایی مخالفم اما هیچوقت فراموش نمیکنم شکل درست لباس پوشیدن رو از تو یاد گرفتم و بعد از اون به عنوان کسی که خیلی خوش پوش و با سلیقه س بین دوستام شناخته شدم و اینو مدیون تو هستم..ممنون که کمک کردی به هممون. امیدوارم وقت داشته باشی و بیشتر مطلب بنویسی.
-5 #5 saya 1400-03-05 11:34
خیلی خوب بود مرسی نگارا جون.من ک خیلی منتظر بودم دیدگاه خودتو بدونم. من ازین شومیزا دارم و خیلیم سبک و راحته.از مدل کتی ها هم خیییلی خوشم میاد.مونده بودم با چه شلواری اینو ک خوندم دیگه میرم میگیرم یکی.جدیدا یکی سفید ازین بلندا گرفتم.طبق آموزشای قبلیت با شلوار چسبون کوتاه میپوشم همه تعریف میکنن و خوشگله اما بقول خودت زیاد ک گشاد میپوشم فکر میکنن چاقم یهو مانتو فیت ک میپوشم تعجب می کنن.
مرسی ازینکه هستی نگارای دوست داشتنی.
+5 #4 ~مریم~ 1400-03-05 10:11
مانتوی جلوباز هم دو سه تا دارم که کامل باز مبذارم و زیرش یه لباس تنگ میپوشم که ظرافت هیکل رو نشون بده. نگارا جون هر وقت تونستی در مورد کیف و کفش/صندل های ترندی امسال هم بنویسی خیلی خوب میشه. از تیپ های ترندی خودت هم گاهی توی اینستا عکس بذار، مثل تیپ پارسالت که ترکیب رنگیش رو خیلی دوست داشتم (آبی روشن و بنفش). بازم مرسی عزیزم :-*
+5 #3 ~مریم~ 1400-03-05 10:10
سلام نگارا جون. مرسی که خیلی زود پست گذاشتی. چقدر هم مطلبت کاربردی و عالی بود. تقریبا تمام سوالات توی ذهنم حل شد. بنظر من ترکیب کلاسیک و ترندی با هم جذاب میشه چون من دوست دارم تیپم جوری باشه که سنم رو بیشتر نشون نده و وقتی یکمی ترندی میپوشم کم سن و سال نشون میدم و اینو دوست دارم. بنطرم خیلی خوبه که شما هم کلاسیک و ترندی رو با هم ترکیب کردی. ما هم دیگه خیالمون راحت شده :lol: در مورد ترندهای امسال: منم مانتوی کوتاه و گشاد رو دوست ندارم ولی اگر کوتاه باشه و کمرش جمع شه با شلوار از بالا گشاد خیلی خوب میشه. مام جینز هم بعضی مدلاش خوب میشه. بستگی به مدل هیکل هم داره البته. من دو تا مدل ساده ش رو دارم و چون بالاتنه م ظربفه چاق نشون نمیدم. مانتو پیرهنی هم بدون شلوار خیلی قشنگه. دوست دارم یدونه بخرم. البته حتما کمرش جمع شه. مانتو کتی هم باز اگه بدونه دکمه داشته باشه خوشگله. در مورد شومیز کوتاه هم با نظرت کاملا موافقم و برا تینیجرها خوب میشه.
-5 #2 ناهید 1400-03-04 21:31
خبببب نگارا جانم با توجه به اینکه تونستیم روت تاثیر بذاریم و مانتوی جلوباز تنت کردیم باز هم شانس خودمون رو امتحان میکنیم :lol: لطفا یه جین ساده بخر که فقط دو تا زانوهاش پاره باشه.وای عاشقش میشی باور کن :sigh:
ترکیب هایی که گفتی خیلی کاربردی بود مرسی
0 #1 Ellii 1400-03-04 18:52
خیلی عالی ! بسیار لذت بردم ازین‌ پست و دروغ چرا، ازینکه چی نپوشیم جدیدا سبک مد و فشن رو با کلاسیک مخلوط میکنه بیشتر خوشم میاد! من که قبلا عجیب غریب کلاسیک پوش بودم، چند سال اخیر رو تصمیم گرفتم رو مد بپوشم (البته نه هر چی مد شد) و حس بهتری نسبت به خودم دارم چون بقیه هم بیشتر تعریف میکنن. درسته که اول برای دل خودمون لباس میپوشیم، اما تاحدی واسه دیگران هم لباس میپوشیم دیگه :دی در ضمن، خیلیییی خوشحال کننده است که من میلینم خانم های ایرانی به خودشون میرسن و خوش تیپ میگردن! مخصوصا عکس آخر، خانمی که کلاه داشت، خیلی حس خوبی داد. جایی که من زندگی میکنم، اگر ایرانی ها رو بشناسن، ازمون به عنوان آدم های شیک و خوش پوش و با استایل یاد میشه. جایی هم که نشناسن، ازم میپرسن: سخت نبود تو ایران باید صورتت رو میپوشوندی؟! و مت باید کلی توضیح بدم که اون فرهنگ ما نیست... خلاصه که دمتون گرم و با همین فرمون برید جلو...

forum banner mobile