چی نپوشیم؟
دوشنبه, 25 شهریور 1392 ساعت 20:44

فرم هیکل من چیه؟ چه لباسهایی بهم میاد؟ قسمت اول

این مورد را ارزیابی کنید
(24 رای‌ها)

من این سوال رو خیلی دریافت می کنم که قد و وزنم اینه، چه لباسهایی بهم میاد. در این چند روز می خوام شما رو آموزش بدم که در این زمینه کمی مستقل بتونین تصمیم بگیرین.

امروز می خوام بهتون ۵ تا گروه هیکلی اصلی خانمها رو معرفی کنم تا بتونین خودتون تشخیص بدین که هیکلتون بیشتر جزو کدوم گروهه و بعد هم بگم هر گروه چی بپوشن و چی نپوشن. موافقین؟

 پس برنامه چند روز آینده ما اینه: اول خودمون رو توی یکی از گروهها می ذاریم. بعد به دقت یادداشت می کنیم که چی بپوشیم و چی نپوشیم. بعد می ریم سر کمدمون، یه کیسه بزرگ می ذاریم کنار دستمون و تک تک لباسهامون رو با این معیار ها بررسی می کنیم. هر لباسی رای موندن گرفت بر می گرده توی کمد و هر چی غلط بود، تا می شه می ره توی کیسه و در مرحله بعد داده می شه به یه مستحق. باشه؟

 خوب شروع کنیم. بریم جلوی آینه و اگر لازم بود یه متر خیاطی هم برای اندازه گیری ببریم.

اندازه دور سینه و باسن رو از پهن ترین قسمت و کمر رو از باریک ترین قسمت می گیریم.

برای تشخیص فرم هیکلتون، اندازه گیری کافی نیست. پس حتما جلوی آینه برید یا با موبایلتون از خودتون عکس بگیرید و ببینید به کدوم گروه شبیه ترین و کدوم قسمت از هیکلتون توی چشم می زنه.

* گروه اول ؛ هیکل های سیب شکل:

این فرم هیکلی شامل خانمهاییه که تقریبا اندازه دور سینه و کمر و باسنشون یکیه و اضافه وزن دارند. تجمع چربی در هیکل این خانمها در پهلو ها و شکم از همه جا بیشتره. این خانمها تقریبا کمر مشخصی ندارن و به دلیل اضافه وزن شکم و پهلوها، اندازه دور کمرشون به دور سینه و باسنشون نزدیک شده. اگر اندازه دور سینه، کمر و باسنتون خیلی به هم نزدیکه و پهلوهاتون پره، شما از این دسته خانمها هستین. اگر وقتی چاق می شین پهلو و شکم در میارین، شما در این دسته قرار می گیرین. اگر شکم و پهلو دارین در این گروه قرار می گیرین چه چاق چه لاغر.

* گروه دوم ؛ هیکل های گلابی شکل:

این گروه شامل خانمهاییه که پایین تنه درشت تری نسبت به بالاتنه شون دارند و تجمع چربی بیشتر توی باسن و رونهاشونه. این خانمها بالاتنه لاغر و سینه های نسبتا کوچک و کمر نسبتا باریک و باسن و رونهای درشت دارند. اگر اندازه دور باسن و رونهاتون به مراتب بیشتر از دور کمر و سینه تونه، شما از این دسته خانمها هستین. تعداد زیادی از خانمهای ایرانی بدن گلابی شکل دارند. اگر موقعی که چاق می شین، رونها و باسنتون پر و چاق می شه و معمولا در صدد پوشوندن این نواحی هستید، شما هیکل گلابی شکل دارید. اگر باسنتون قسمت خاص هیکلتونه، چه خوش فرم چه بد فرم، چه پهن، چه برجسته، اگر اندازه دور باسن از سایر قسمتها بیشتره حتی اگر خیلی چاق نیستین شما یه گلابی هستین. از نوع لاغر.

* گروه سوم ؛ هیکل های توت فرنگی شکل:

این خانمها بر عکس گروه قبل، بالاتنه پر تری نسبت به پایین تنه شون دارند. تجمع چربی در این خانمها در سینه و بالاتنه است. این خانمها سینه های بزرگ، کمر و باسن نسبتا لاغر یا کوچکتری دارند. اگر اندازه دور کمر و باسنتون به هم نزدیکه و دور سینه تون خیلی با اون اختلاف داره و بیشتره، شما از این دسته خانمها هستین. اگر معمولا سعی می کنید بالاتنه یا سینه تون رو در لباسهای مختلف بپوشونید، شما جزو این گروه هستید. اگر باسن و کمرتون معمولیه یا حتی چاقه ولی سینه تون توی چشم می زنه و بزرگه شما توت فرنگی هستین. حالا ممکنه توت فرنگی لاغری باشین.

* گروه چهارم ؛ هیکل های ساعت شنی:

اگر شکل یک ساعت شنی رو جلوی چشمتون مجسم کنید و شبیه شما باشه، شما جزو این گروهین. این خانمها سینه و باسن درشت و تقریبا هم اندازه و کمر باریک تری دارند. اگر اندازه دور سینه و باسنتون تقریبا نزدیک به همه و اندازه دور کمرتون از اون خیلی کمتره شما از این دسته خانمها هستین. این گروه کلا خیلی کمیابه. برای اینکه در این گروه قرار بگیرید باید دور سینه و باسنتون اقلا ۲۰-۳۰ سانت از دور کمرتون بیشتر باشه و سینه و باسن شما از پهلو بیرون زده و حالت پرانتزی داشته باشه. اگر کمرتون خیلی باریکه و سینه و باسن پری دارین به نحوی که همه اطرافیان به شما حسودی می کنن، در این گروه قرار می گیرید

 

* گروه پنجم ؛ هیکل های موز شکل یا صاف:

 

این گروه هیکلی شامل خانمهاییه که چه قد کوتاه و چه قد بلند، هیکلشون از بالا تا پایین نسبتا لاغر و صافه و انحناهای زیادی نداره. این خانمها نه بالاتنه درشتی دارند و نه پایین تنه درشتی و کمرشون هم خیلی مشخص نیست و در مجموع لاغر هستند. اگر اندازه دور سینه، کمر و باسنتون خیلی به هم نزدیکه و کلا همه شون لاغره، شما از این دسته خانمها هستین. موزها معمولا سنشون کمه یا مجرد هستن. اگر کلا لاغرین و سینه و باسن و انحنا ندارین در این گروه قرار می گیرین.

خوب رفتین جلوی آینه؟ حالا ازتون می خوام برام بنویسین که هیکلتون رو چه مدلی تشخیص دادین و توی چه گروهی قرار دادین. هم دوست دارم یه آماری داشته باشم از اینکه بیشتر خواننده هام چه فرم هیکلی دارند (پس راستشو بنویسید) و هم دوست دارم بدونم این موضوع براتون جالبه یا نه. این دفعه از خواننده های خاموش هم می خوام که برام بنویسن تشخیصشون چیه. خوب؟

من هم قول می دم خیلی زود در عرض یکی دو روز آینده براتون بنویسم که با فرم هیکلتون چی بپوشین و چی نپوشین!یادتون باشه:

اولا شما ممکنه توی یک گروه هیکلی قرار بگیرین ولی از عکسی که من گذاشته ام لاغرتر یا خوش هیکل تر باشین. پس روی این حساب گروهتون رو عوض نکنین. ممکنه شما یک سیب یا گلابی لاغر باشید. قبول کردن عیب های هیکلمون به ما کمک می کنه راه های پوشوندن اون عیب ها و جلب توجه به نقاط قوت رو یاد بگیریم. پس بهتره در انکار به سر نبریم و خودمون رو توی گروهی نذاریم که بهش تعلق نداریم چون اون وقت توضیحات و راهنمایی های من به درد نمی خوره.

اینم بگم همه گروهها عیب هایی دارند و هر لباسی رو نمی تونن بپوشن. پس فکر نکنید قرار گرفتن در یک گروه بلیط بدبختی شما است. اتفاقا شما با تشخیص درست فرم هیکلتون می تونید خودتون رو از شر لباسهایی که هیکلتون رو خراب می کنن و خبر ندارین راحت کنین.

راستی... پهنای شونه و بازو نقشی در این گروه بندی ندارن. اینجا فقط تنه رو گروه بندی می کنیم.

من مخصوصا ورژن نیمه بدلباس رو گذاشته ام چون این چیزیه که ما الان وقتی می خوایم بریم مهمونی توی آینه می بینیم. وقتی اصول رو براتون گفتم دیگه خیلی معلوم نمیشه هر کسی چه مدل هیکلی داره چون ما عیب ها رو می پوشونیم و نقاط قوت رو پر رنگ می کنیم و سعی می کنیم همه رو خوش تیپ و خوش هیکل نشون بدیم.

بهتون قول می دم:

اگر درست و دقیق تشخیص بدن و راهنمایی های بعدی رو دنبال کنین، دیگران نمی تونن تشخیص بدن تیپ هیکلی شما چیه و نقطه ضعفتون کجاست.

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 33608 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #370 بانو 1393-03-27 15:11
نگارا خانوم من عکس خودم رو براتون اپلود کنم و لینک بفرستم میشه شما به من بگین که فرم بدن من جزو چه دسته ای هست؟ پاسخ : بله الان جواب دادم.
+1 #369 elinaz 1393-03-22 17:36
سلام من خیلی لاغرم مخصوصا پاهام 165قدمه و 46کیلوامهیکلم موزیه یکم فقط لگنم پهنتر از این حالتهمن دامن کوتاه میتونم بپوشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:( پاسخ : بله. پای لاغر و کشیده خیلی هم خوشگله. اگر یه کم دوچرخه سواری یا پیاده روی کنی پاهات رو خوش فرم تر هم بکنی خیلی خوب می شه. فقط جوراب شلواری مشکی هیچ وقت نپوش.
+3 #368 پریسا 1393-03-20 19:02
سلام نگارا جون ، تو همین پست که جواب دادی که اگه کمرو شکمم باریکتر بود میشدم ساعت شنی ولی حالا گلابی لاغر ... من تازه فهمیدم که 2 ماهه باردارم و افزایش سایز کمر و شکمم به خاطر این مسله ست!! تو دوران بارداری باید دیگه با خوش تیپی خداحافظی کرد ؟!من27 سالمه و 4 ساله که ازدواج کردم و با اینکه بعد از ازدواج از سایز 38 رسیدم به 42 ولی همیشه ورزش کردم ،و خیلی توجه کردم به شکل هیکلم و همیشه کمر باریکی داشتم ولی فکر میکنم با بارداری همه چی خراب میشه و از دور خارج میشم!و خیلییی ناراحتم که ایا بازم سایزم بزرکتر میشه؟ چه جوری میتونم تو دوران بارداری خوشتیپ باشم و چه لباسایی باید نپوشم و چه طوری به پوستم رسیدگی کنم؟ پاسخ : پریسای عزیز اولا که مبارکهثانیا که اگر خانم باردار حواس جمع و مدرنی باشی و از اونا نباشی که همه اش در حال غش و ضعف و استراحت هستند از روز اول که جنین یک گرم هم نیست، و همه اش به اسم ویار در حال بخور بخور هستن و بارداری رو مجوزی برای خوردن بی انتها می دونن، اصلا دلیلی نداره هیکلت به هم بخوره. خیلی سریع برو پیش متخصص تغذیه و ازش رژیم بگیر، رژیم رو با پزشک زنانت چک کن و بعد طبق اون پیش برو که فقط در حد رشد جنین غذا بخوری و مفید بخوری.. اگر تهرانی، بیمارستان صارم در اکباتان انواع و اقسام کلاسها و ورزشهای دوران بارداری رو اجرا می کنه که کمک به بارداری بی خطر و سالمی می کنن در عین حال تحرکت هم حفظ می شه. همه اینها باعث می شه خیلی کم چاق بشی.. این پست رو هم بخونhttp://chi-napooshim.blogfa.com/post/41
0 #367 زهرا 1393-03-18 15:22
سلامچلا نظر قبلی منو نذاشتی؟من دور کمرم 20 سانت از دور سینه م کوچیکتره و دور سینه و و باسنم یه اختلاف 4 الی 5 سانتی دارهالبته در حال حاضر شکم دارمآیا من ساعت شنی ام؟ پاسخ : عزیزم چرا برام معادله سه مجهولی گذاشتی؟ خوب اندازه ها رو می نوشتی! :))ممکنه ساعت شنی باشی. قدت رو هم که نمی دونم.من همه نظرها رو تایید می کنم اما تا یک هفته طول می کشه. یک هفته صبر کردی؟
+1 #366 سادیا 1393-03-14 17:16
من خیلی لاغرم دورسینم 81 و دور باسنم 86 و دور کمرم هم 60 میشم چی؟ الان ؟ساعت شنی؟ پاسخ : موز
+2 #365 نیلووووووووووو 1393-03-12 15:14
سلام من 17 سالمه وهیکل موز شکلی دارم.... پاسخ : سلام. خوش اومدی.
0 #364 پریسا 1393-03-10 18:13
من ساعت شنی هستم .ازت خواهش می کنم بهم کمک کن که چی بپوشم. پاسخ : قسمت دوم رو نخوندی؟!http://chi-napooshim.blogfa.com/post/61
0 #363 mahdieh7 1393-03-10 02:50
سلام نگارا جانمن ساعت شنی کوچولوام( منظورم قدمه154 ) وزنمم 45تاحالا فکر میکردم لباس مدل ماهی بهم نمیاد البته امتحان نکرده بودم
0 #362 زهرا 1393-03-05 20:05
سلام گلابی هستم!!!!! البته گلابی لاغردرخدمت نگار عزیز کارشناسیمون کن پاسخ : عزیزم سوالی نکردی که؟
0 #361 پریسا 1393-03-01 18:18
سلام نگارا جان و خیلی ممنون از مطالب مفیدتون،من تازه با این سایت اشنا شدم و به نظرم خیلی خوب و متفاوته من قدم 169 و دور باسنم 105 و دور کمرم 75 و دور سینه96 ، و اینکه باسنم بیشتر پره پهن نیست خیلی ،راستش تو تشخیص دچار مشکل شدم !! اختلاف کمر و سینه و باسنم 20-30 سانت هست ولی جدیدا کمی شکم دراوردم ،تو کدوم دسته میشم ؟! پاسخ : فکر می کنم یه کوچولو کمرو شکمت رو باریک کنی ساعت شنی می شی. فعلا گلابی لاغر.
+2 #360 کوثر 1393-02-31 06:25
سلام .من تازه واردم. دور سینه 80 . دور باسن 94 .دور کمر 63. نمیدونم ساعت شنیم یا گلابی. تو هیکلم کمرم باریکیش به چشم میاد و باسنم هم یه کم برجسته ولی رانهام چاق نیستن و سینم هم خیلی کوچیک نیست. یا گلابی لاغرم یا ساعت شنی. نظر شما چیه؟ وزنم هم 52 و قدم 165 هست. پاسخ : به نظرم گلابی لاغری. یه کوچولو سینه هات بزرگتر بود ساعت شنی بودی. البته الان خیلی خوش هیکلیا. لباس زیر اسفنجی یه سایز بزرگتر از سینه ات بگیر و تقلب کن!
+3 #359 تارا 1393-02-31 05:04
سلاممن گلابی هستمقدم بلنده ولی 12-10 کیلو اضاف وزن دارم که به طرز عجیبی در ناحیه بازو و پاهام تجمع داره، عضلانی و سفت سفت!!از طرفی صورت و گردنم کاملا باریک و لاغرو استخونیه و استخوان ترقوم هم بخوبی مشخصهسینه هام هم کوچیکن و کمرم باریکهباسنم برجسته و خوش فرمه ولی پاهام واقعا زیادی چاقه و لاغر هم نمیشه! حتی با رژیم و ورزش فقط از صورت و سینه و کمر کم میکنم!گرفتاری دارم موقع مانتو خریدن که از بالاتنه گشاد و از پایین برام تنگن واقعا موندم با خودم چه کنم! پاسخ : پیاده روی تند در حدی که اگر حرف بزنی به نفس نفس بیفتی یا سربالایی روزی نیم ساعت 5 روز در هقته. دو ماه بعد بیا گزارش بده ببینم یه لایه از روی این چربی ها برداشته شد یا نه. :)
-1 #358 هدا 1393-02-30 20:32
سلاممن گلابی لاغرم البته شبیه موزم هستم
0 #357 زیبا 1393-02-28 19:23
عزیزم ببخشید بعد این همه وقت برای این پستت نظر میذارم ولی خب خودت گفتی از اول شروع کنیم خوندن دیگه....من قدم 176.دورکمر 87دورباسن 108دورسینه 102چیم؟؟ ساعت شنیم نه؟آهان پهلو ندارم ولی اصلا کمر باریک نیستم. هیچوقت نبودم حتی در لاغرترین شکلم.یه چیز دیگه خیلی خوبی، میدونستی؟ پاسخ : عزیزم ممنون که از اول شروع به خواندن کرده ای. به نظرم موز توپر هستی با استعداد سیبی احیانا.
0 #356 فازی 1393-02-27 13:10
مامانم میگه گلابی ام ولی من فکر میکنم ساعت شنی باشم!دور سینه و باسنم تقریبا یکیه و کمرم حدود 22 سانت کمتر از ایناس.نمیدونم دلیلش چیه ولی فکر میکنم برای آدمایی با هیکل من لباس هایی که از کمر به پایین گشاد میشن قشنگ میشه! خانوم وقت کردین راجع به یقه های لباسا هم صحبت کنین!من کلا با یقه ها مشکل دارم! پاسخ : گاهی توزیع چربی در بدن جوریه که اندازه ها دقیق گویا نیست.
0 #355 neda 1393-02-27 02:58
سلام نگارا جون.ممنون از سایت بسسسسسسیار عالیت.اندازه های من بدین شرحه:دور کمر 65 دور سینه 85 و دور باسن 88 با این توضیح که من وقتی چاق بشم بیشتر شکم و پهلوهام بزرگ میشه.البته الان شکم ندارم و فقط کمی پهلو.به نظرت من جزو کدوم دسته ام؟؟؟؟؟ پاسخ : موز با استعداد سیبی!
0 #354 بهار 1393-02-25 18:05
سلام نگارای عزیزماز خواننده های وبلاگ شما هستم اما تا حالا کامنت نذاشته بودم.وبلاگتون عالیه عالی خیلی خیلی ممنون از مطالب عالی و کاربردی ات، صبر و حوصله و وقتی که میذاری مرسیمن هم گلابی شکل هستم
+1 #353 وارش 1393-02-18 02:04
نگارا جون راستی باسنم افتادست چیکار کنم؟ پاسخ : ورزش اسکوات رو با گوگل پیدا کن.شنا و دوچرخه سواری.
0 #352 سمانه 1393-02-15 23:24
راستی یادم رفت وزن و قدم رو بنویسم.وزن : 50قد : 166
+2 #351 سمانه 1393-02-12 21:36
سلام نگارا جانپست جدیدت راجه به ماسک و .. رو خوندم و خیلی خوب بود.بالاخره منم دور کمر و .. رو اندازه گرفتم. خودم حدس میزنم موز باشم. ببین درسته؟دور سینه : 73دور کمر : 62دور باسن : 83یه چیز دیگه اینکه من سینم کوچیکه و دوست دارم بزرگتر بشه. اینکه میگن سوتین اسفنجی نمیذاره سینه رشد کنه صحت داره؟ یکی از دوستام میگفت برای اینکه بزرگ بشه باید تو خونه سوتین نپوشی. میدونی این کار تاثیر داره یا نه؟یه سوال دیگه: بعضی ها ابروهاشون رو که مداد یا سایه میکشن یه مرز مشخص و تمیز داره. چه جوری این کارو میکنن؟ شابلون دارن؟مرسی عزیزم. پاسخ : سمانه جان، بله موزی.نه صحت نداره. اگر خونه لباس زیر نپوشی فقط سینه هات به مرور افتاده می شه بزرگ نمیشه. کلا بعد از دوره نوجوانی دیگه رشدی در کار نیست به جز دوره شیر دهی.شابلون هم هست ولی اکثرا یا تتوئه یا با تمرین به اون خط صاف رسیده اند.

forum banner mobile