چی نپوشیم؟
شنبه, 06 مهر 1392 ساعت 19:51

لباسهای ضروری، قسمت سوم: کفش

این مورد را ارزیابی کنید
(13 رای‌ها)

 امروز می خوام براتون از ۶ گروه اصلی کفش که هر خانم ایرانی باید در کمدش داشته باشه بگم.

 

لباسهایی که هر خانم ایرانی باید در کمدش داشته باشد : قسمت اول

 لباسهایی که هر خانم ایرانی باید در کمدش داشته باشد : قسمت دوم

  همه مون می دونیم ما خانمها چه علاقه خاصی به کفش و کفش و کفش داریم و هییییییچ مردی زاده نشده که این علاقه ما رو درک کنه.

حالا که کفش دوست دارین، می خوام بهتون بگم چه کفشهایی رو باید حتما داشته باشید، اما قبل از همه چیز یادتون باشه؛ زیبا ترین کفشهای جهان رو اگر بپوشین و باهاش بلنگین یا همه اش نق بزنین که پاتون رو می زنه و... خیلی خیلی ضایع و آبروریزیه، به خصوص جلوی آقایون، به خصوص جلوی آقایونی که می خواین از شما خوششون بیاد.

بیشتر مردها اصولا زیبایی کفش رو درک نمی کنند. پس اگر زیباترین کفش دنیا رو پوشیدین و باهاشون لنگیدین، بدونین داره توی دلش می گه : وا ! خوب این چیه پات کرده ای؟!

نکته دیگه اینه که من اینجا ۶ گروه کلی رو که به نظرم برای هر خانم ایرانی لازمه بهتون می گم. به نظرم هر وقت از هر شش گروه یه دونه داشتین، می شه سراغ کفشهای دیگه از انواع دیگه رفت یا اینکه از هر گروه تعداد بیشتری با مدلها و تنوع بیشتر تهیه کرد.

خوب حالا که قسمت اول موعظه ام تموم شد، بریم سراغ ۶ نوع کفش مهم که هر خانم ایرانی باید توی کمدش (یا جاکفشیش، یا زیر تختش ) داشته باشه.

 

 

۱. کفش مشکی پاشنه بلند

 

این کفش رو چرمی یا ورنی یا اگر تمیز نگه می دارید، جیر بخرید. این کفش رو با هزار جور لباس مهمونی یا عصر یا حتی لباس شب می شه ست کرد.

اگر قدتون ۱۷۵ سانت کمتره، لطفا برای من کامنت نذارید که قد من بلنده و نمی تونم این کفش رو بخرم! بدونید که در همه دنیا تا این قد، کفشهای پاشنه بلند رو راحت و بدون رودربایستی می پوشند. پاشنه این کفش می تونه نسبت به قد شما و میزان راحتیش از ۳ تا ۱۲ سانت باشه. کفشی رو بگیرید که در عین اینکه نوکش گرده، کمی کشیده باشه تا به انگشتها و ناخنهاتون فشار نیاره. کفشهایی که زیر قسمت جلوشون لژ دارند و کفشهایی که پاشنه یکسره دارند، برای راه رفتن راحت ترن.

برای اینکه کفشتون راحت باشه، موقع خرید دقت کنید که تزییناتش مثل پاپیون (که البته من ساده ساده رو پیشنهاد می کنم) با پوست پاتون در تماس نباشه و در ضمن محکم سرجاش چسبیده باشه.

بهترین ترکیب این کفش بدون جوراب یا با جوراب رنگ پای شیشه ایه.

 

۲. کفش جلوباز کرم، طلایی کمرنگ یا نباتی تیره

 

حتما تعجب می کنید. این کفش حتی در بازار زیاد هم پیدا نمی شه، اما خیلی مهمه. چرا؟ چون این کفش قد شما رو بلند و پاهاتون رو کشیده و خوش فرم نشون می ده. حتی اگر جلوبسته هم گیرتون اومد بخرید. بازهم این کار رو می کنه.

یک نکته دیگه اینه که این کفش رو تقریبا با هر رنگ پیراهن کوتاهی می شه ست کرد و با شلوار جین و هر رنگ تاپی هم خوب می شه. یعنی همون عادت اینکه مشکی رو با هر رنگی ست کنیم رو می شه به این شکل مدرن تر کرد. رنگ کرم، طلایی مات کمرنگ یا نباتی تیره هم به عنوان یه رنگ خنثی با همه لباسها ست می شه.

این کفش رو چرمی یا ورنی بخرید و در مورد پاشنه اش به توضیحات کفش قبلی مراجعه کنید. اگر عادت به پوشیدن پاشنه بلند ندارید، هر چقدر هم که قدتون کوتاهه، بلندتر از پاشنه ۳ تا ۵ سانت نخرید.

راستی، یک نکته مهم : بهترین حالت اینه که رنگ این کفش یه درجه از رنگ پوست پاتون تیره تر باشه. خیلی کم.

 زیباترین ترکیب این کفش هم بدون جورابه، پس اگر مجبورین جوراب بپوشین، حتما از رنگ پای شیشه ای استفاده کنین. اگر مجبورین جوراب مشکی یا ضخیم بپوشین، این کفش رو از مجموعه کفشهاتون حذف کنین.

۳. صندلِ بندی پاشنه دار

 

سومین کفشی که باید حتما داشته باشید، صندلِ بندی به خصوص به یکی از رنگهای مشکی، طلایی یا نقره ایه که بازهم در فصل تابستون می تونید با هر لباسی از لباس شب تا پیراهن کوتاه و حتی با شلوار جین و تاپ ستش کنین و حالشو ببرین.

این صندل می تونه صدتا بند داشته باشه یا به سادگی فقط یک بند روی انگشتهای پا و یک بند در مچ پا داشته باشه، که مورد دوم شما رو قد بلند تر و پاهاتون رو کشیده تر نشون می ده.این صندلها هم مثل بقیه کفشهای پاشنه دار اگر پاشنه شون یکسره باشه، یا قسمت جلوشون لژ داشته باشه، راحت تره.

فکر می کنم مسلم و مبرهنه که با این صندل هیچ جورابی به هیچ عنوان نمی پوشیم.

 

۴. کفش عروسکی یا تخت

این کفش برای هر جا و هر محیطی مناسبه و حتی کوتاه ترین قد ها هم بهش احتیاج دارند. اگر این کفش رو مشکی و چرمی ساده بگیرین تقریبا می تونین هر روز عمرتون از دانشگاه و محل کار تا خرید و گردش بپوشیدش. خیلی وقتها به درد مهمونی های ساده و خودمونی هم می خورن. کفش های عروسکی یا تخت یا کفش های باله، با انواع شلوارها خوب می شن.

می تونین این کفش رو طرحدار، رنگی، پلنگی، جیر، پولکی و... هزار جور دیگه بگیرین که هرکدومشون یه تیپ ساده رو خاص و جالب می کنند.

با این کفشها جوراب نپوشید یا اگر پاتون در طولانی مدت اذیت می شه، با پاپوشهای خیلی خیلی کوتاه که از لبه هاش بیرون نمی زنن بپوشین.

 

۵. بوت (چکمه) تخت ساق بلند

داشتن یک بوت بلند تا زیر زانو که بی پاشنه باشه یا پاشنه خیلی کوتاهی داشته باشه، برای همه لازمه.

اگر پاهاتون لاغره، دنبال مدلهایی باشین که روی ساقشون پارچه چروک و چین خورده در رنگهای روشن، و اگر پاهاتون چاقه دنبال بوتهای تیره و روئه صاف باشین.

این بوت رو اگر چرمی مثل چکمه های سوارکاری بگیرین بیشتر عمر می کنند و اگر جیر بگیرین زیباتر هستند با عمو کوتاه تر. پس بستگی به خودتون داره که چی بگیرین.

حتما حواستون به میزان گشادی ساق بوت باشه. اگر پاتون لاغره باید بیشتر بگردین تا بوتی پیدا کنید که به ساق پاتون گشاد نایسته و لق نزنه. همین این زشته، هم اینکه بوت برای ساق پاتون تنگ باشه و در حال انفجار و ساقتون از بالاش قلمبه زده باشه بیرون یا اینکه زیپش خوب بسته نشه تا بالا. پس حواستون باشه. مردم این چیزها رو می بینند!

با این کفش جورابتون معلوم نیست، پس هر چی دوست دارید بپوشید ولی یادتون باشه جورابهای کلفت غیرنایلونی توی بوت سر نمی خورن و راحت ترن.

 

۶. کفش ورزشی

هر خانمی که بخواد سالم، خوش هیکل و خوش تیپ باشه، حتما به یه کفش ورزشی خوب احتیاج داره. وقتی می گم خوب منظورم اینه که پول دو سه تا کفش معمولی رو بذارین رو هم و یه کفش ورزشی خوب از یه مارک معتبر بخرین.

چیزی که مهمه اینه که زیر کفشتون لژ یا بالشتک هوای ضخیم داشته باشه، جای انگشتها توش تنگ نباشه، پهناش مناسب پهنای پاتون باشه و پاتون از هیچ جهتی بهش فشار نیاد و در عین حال توش لق هم نخوره.

با این کفش حتما جوراب ضخیم ورزشی و غیر نایلونی می پوشیم. قد معمول جوراب برای این کفش تا مچ پا است.

 

** نکات مهمی که در خریدن هر کفش بهتره یادمون باشه:

برای خرید کفش در ساعات عصر و غروب برین، چون در این ساعات پاهاتون در بزرگ ترین سایز روزانه خودشه.

کفش رو که برای امتحان پاتون می کنید، روی یه سطح صاف مثل سرامیک و سنگ راه برید، نه موکت و فرش. کفش رو اقلا ۲ دقیقه برای تست توی پاتون نگه دارید.

در صورتی که شرایط اجازه می ده، در حالیکه کفش رو برای تست پوشیده اید، زانوهاتون رو کمی خم کنید و ده بیست سانت بدنتون رو پایین ببرید. این فشار باعث می شه اگر جایی از کفش قراره پاتون رو بزنه، حسش کنید.

خوب حالا ازتون می خوام برین سراغ کمد یا جا کفشیتون برام بنویسید کدومها رو دارید و کدومها رو می ذارید تو برنامه تا بخرید.

 

 

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 24130 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

0 #226 sahar 1393-03-19 06:48
سلام نگارا خانوممن که 14 سالمه باید کدوما را داشته باشم؟؟ ممنون میشم ازتون اگه جواب بدین. پاسخ : سلام سحر جان4 و 5و 6
+1 #225 نسرين 1393-03-18 06:39
سلام عسيسم خودت قدت چقده و چقد پاشنه بلند مي پوشي؟ با 170 چه كفشي بپوشم ؟ ميسي پاسخ : نسرین جان قد من 170 ئه و همه جور کفشی می پوشم. از تختِ تخت تا پاشنه 12 سانتی. :)
+7 #224 نگاره 1393-03-16 23:59
سلام نگارا جان یه سوال دیگه - میخواستم بگم تو شهر ما چون کوچیکه مردم همو میشناسن و مدام بیشتریا رو واسه عروسی دعوت میکنن اینه که مردم به جز اقوام نزدیک عروس دوماد از مانتو شلوار استفاده میکنن - ما تو مهمونی و عروسیا کلا از مانتو شلوار زیاد استفاده میکنیم - واسه من یه دختر 30 ساله چطوره پوشیدن مانتوهای رنگی طرح دار یا تک رنگ شاد با سر آستین رنگی مثلا با بلندی یه وجب زیر زانو همراه با جوراب شلواری ضخیم مشکی و کیف و کفش مشکی مخمل یا حتی کفش های عروسکی رنگی واسه مهمونی - نظرت چیه؟ یه چیز دیگه من دوس دارم واسه خواستگاریمم از ایده ی پیرهن استفاده کنم با جوراب شلواری ضخیم و شال - من میونه م با روسری خوب نیست با شال حس بهتری دارم حس میکنم جوونترم - به نظرت کلا روسری نزنم ایرادی داره؟بعدم اینکه من در مورد حجاب تا حدی دستام، موهام و گردنمو زیاد برام مهم نیست ولی نمیتونم حتی تو عروسی ها کت دامن یا بلوز دامن رو بدون جوراب شلواری بپوشم اگه ضایعست بگو- LBD باید بی جوراب پوشید؟ منظورم جوراب شلواری ضخیمه پاسخ : ترکیب پیشنهادی خودت خوب و قشنگه.هیچ اشکالی نداره از شال استفاده کنی یا اصلا چیزی سرت نکنی.LBD بی جورب قشنگ تره اما با جوراب ضخیم هم هیج مشکلی نداره.نکته آخر اینکه به نظرم میاد چون دوست داری خوش تیپ باشی می خوای ساختار شکنی کنی و لباسهایی متفاوت با اون چیزی که رسمتونه بپوشی. من مخالف ساختار شکنی نیستم، اما در جایی که ممکنه اذیت بشی، این انتخاب در قضاوت مردم نسبت به تو و حتی ازدواجت در آینده تاثیر بذاره، به نظرم بهتره از قالبهای همیشگی بیرون نیای. اگر همه مانتو می پوشند سعی کن با همون مانتو خوش تیپ باشی. من هدفم نیست خوانندگانم رو "قِرت*ی" کنم، من دوست دارم شما رو همونی که هستید و باید باشید رو براتون خوش تیپ کنم. نمی خوام از شما "د*ا*ف" بسازم. می خوام "لیدی" خوش تیپ و خانوم بسازم.
+3 #223 نگاره 1393-03-16 17:54
سلام مرسی از مطالب جالبتون - به نظرتون نپوشیدن جوراب باعث نمیشه تیپ از حالت باشخصیت بیرون بیاد؟ مثلا پوشیدن جوراب شیشه ای مشکی با کفش پاشنه بلند جلو بسته ی مشکی بد نیست اونم با یه تیپ رسمی ، اگه فکر میکنین خیلی ضایعست بهم بگین - یه مورد دیگه که تو ذهن منه اینه که وقتی مهمونی میریم یا بیرون حس میکنم تا وقتی کفش پوشدم بدون جوراب بد نباشه اما اگه قرار باشه تو مقصد کفش رو در بیاریم بدون جوراب تو مهمونی حس خوبی نیست - یه سوال دیگه شما به نظرتون کفش پاشنه بلند جلوبسته ی چرم یا جیر یا ورنی رو میشه با شلوار جین پوشید؟ آخه فکر من همیشه این بوده که جین با کفش اسپرت خوب میشه پاسخ : بستگی به نوع مهمونی داره، در یه مهمونی عصر و جایی که کفش رو در نمیاریم بدون جوراب بهتره. در مهمونی شب که کفش رو در بیاری شاید با جوراب شیشه ای بهتر باشه. بله که می شه. الان انقدر دنیای جین گسترده شده....
0 #222 مامي 1393-02-07 14:42
براي سحر خانم كه دنبال كفش سايز كوچيك بودگالري امير تو خيابون روبروي سپهسالار ( آخراي سپهسالار هم اگه از طرف جمهوري بري ، دست چپ آخراشه ) يعني بايد سپسالار رو بري تا ته ،توي خيابون فكر ميكنم ديبا باشه پاسخ : ممنون عزیزم. من هم فکر می کنم سپهسالار هر جور کفشی پیدا می شه :)
0 #221 بهاره 1393-01-30 04:03
سلام. نگارا جونم من يه كفش مشكي پاشنه ١٢ سانتي جلوبسته چرم دارم. يه دونه نقره اي پولكي جلو باز پاشنه ٧ سانت . يه دونه هم طلايي پوست ماري چرم مصنوعي پاشنه ١٤ سانت خريدم كه خيلي خوشگله. از همين كفش يه كرم پوست ماري هم خريدم ولي رنگ كرمش به دلم نچسبيده به خصوص اينكه به خاطر طرح پوست ماريش خال هاي سياه داره. يه بوت چرم بلند قهوهاي پاشنه ١٠ سانتي دارم. يه كفش قهوه اي چرم پاشنه ٥ سانتي. دو تا كفش تابستوني چرم پاشنه كوتاه قهوه اي. يه بوت پاشنه ٥ سانت مشكي چرم. چند تايي هم كفشاي پاشنه بلند مشكي دارم كه توشون راحت نيستم گذاشتم شون كنار. چيزايي كه دوست دارم بخرم:كفش كرم پاشنه ١٠ تا ١٢ سانت ترجيحا ورنيكفش مشكي چرم پاشنه ٥ سانتكفش قرمز پاشنه ٧ تا ١٢ سانت ورنيچيزاييم هست كه اصلا نميخوام بخرم چون قدم كوتاهه:كفش عروسكي پاشنه تختبوت بلند پاشنه تختدوستت دارم هزار تا پاسخ : بسیار عالی. می تونی کفش مدل عروسکی اما لژدار بگیری. بوت هم لژ دار بگیری کار همون تخت رو می کنه برات.
0 #220 نازیلا 1393-01-15 04:55
وااااای دلم آب شد این پست عالی بود .........دستت درد نکنهنگارجون شما از بوت ساق کوتاه نگفتید من یه بوت ساق کوتاه با پاشنه 10 سانتی که پاشنه ش تیز هست دارم خیلی کم می پوشم همش احساس می کنم با هیچ لباسی نمی تونم ستش کنم لطفآ راهنمایی کنید البته ما تو مجالسهامون افراد تعصبی هستن باید حجاب رو رعایت کرد منظورم با دامن کوتاه بدون جوراب یا ساپرت اکیدآ ممنوع ببخشید دیگه همه جور قشر اینجا پیدا میشه پاسخ : عزیزم همه اقشار برای من قابل احترام هستن و من می خوام به همه کمک کنم.اون کفش رو با شلوار خیلی چسبون که می ذاری داخلش بپوش.
+1 #219 سحر 1393-01-07 21:37
سلام عزیزم. وبلاگ خیلی عالی داری. من این مطلب رو تازه دیدم. مشکلم اینه که سایز پام سی و پنجه و معمولا کفش سایز پام پیدا نمیکنم و خب خیلی از کفشایی رو که دوست دارم نمیتونم بخرم. شما راه حلی برای این مشکل داری؟ جایی رو میشناسی که سایز های کوچیک داشته یاشن؟ مرسی بخاطر کار عالیت پاسخ : سلام سحر جان خوش اومدی :)راستش من خودم همیشه از این می نالم که چرا همه کفش ها سایز کوچیک دارند و بزرگ ندارن؟!اما خارج از شوخی، اگر جایی پیدا کنی که کفشهاشون تولید چین یا مالزی باشه، یا در سفر به این کشورها خرید کنی یا بگی کسی برات بیاره، کفشهای بسیار قشنگی در سایزهای کوچیک دارند. در ضمن گاهی کفشهای نوجوان با مدلهای قشنگ، سایز بزرگشون ممکنه تا 35 و 36 هم برسه، مثلا به خیابون بهار و سپهسالار سر بزن.
0 #218 ثنا 1392-12-10 21:10
بسمه تعالى سلام من يك چكمه نسبتاً كوتاه دارم مشكى كه طبى هست وتوش خيلى راحتم با پاشنه ى ٥/٥سانتى (هميشه فكر مى كردم ٧سانتى هست واين كمى ناراحتم مى كرد)كفش ٢،٣رو ندارم دو تا كفش عروسكى دارم يكى جير آبى (براى عيد پارسال با مانتوى آبى كاربنى )و يكى هم قرمز صورتى گلگلى با پولك كه در عين سادگى شيكه (براى امسال عيد به عنوان رو فرشى) كفش ورزشى هم دارم فقط نمى دو نم براى امسال عيد چه كنم ؟ پاسخ : لباسهات رو ست کن بچین رو تخت ببین هر کسری ای داره بگیر. اگر نه، چیزی نگیر خوب.
0 #217 مرضیه 1392-11-19 21:02
سلام ممنون از وب خوبت .من 5مدلو دارم فقط میمونه کفش کرم که اونم حتما میخرم ولی من مشکل کف پای صاف دارم و باعث میشه تو کفش پاشنه بلند بیشتر انحراف پام دیده بشه با این حال عاشق کفش پاشنه بلندم پاسخ : مرضیه جان مارک اکو کفشهای طبی خوبی داره که مدلهاشون هم قشنگه. همین طور مارک دکتر شول.
0 #216 معصومه 1392-11-10 14:34
گلم سلام از طریق وبلاگ مانا جون باهات اشنا شدم مطالبت عالیه وکاربردی کفش طبی چرم به فرم کتونی البته رنگ چرم قهوه ای رو با چی ست کنم البته باتوجه به دبیر دبیرستان بودنم واسه تومدرسه میخوام موفق بلشی پاسخ : سلام معصورمه جان خوش اومدی.به نظرم با مانتو کرم و مقنعه و شلوار قهوه ای ست کن.
0 #215 مریم فرفر 1392-10-26 04:15
نگارا جون خیر ببینی مادر با این راهنمایی های توپتمن یه کتونی خوشمل دارم که عاشقشم بس که راحته یه نیم بوت یه کفش طلایی البته جلو بستهدو تا هم عروسکیو شدیدا در فکر خرید یه صندل توپ و یه کفش مشکی ورنی هم هستم هورا هورا
+2 #214 ریتا 1392-10-26 02:26
سلام نگارای عزیز منم از خوندن مطالبت کلی لذت بردم وممنون با خوندن این پستت یک سوال برام پیش اومده کفش کرم جلو باز رو با چه رنگ لاکی بزنیم که خوشگل بشه؟؟؟ممنون پاسخ : سلام. ممنون از لطفت.لاک قرمز تیره یا زرشکی.
0 #213 sariraa 1392-10-24 14:23
اول از همه اينكه من ديروز سايت شما رو پيدا كردم و هنوز خيلي مطالب رو نخوندم اما بايد بگم بسيار عالي مي نويسي (نگارشت 20) دوم اينكه مطالبت بسيار مفيد و بعضا حياتيه سوم اينكه شما حرفه اصليتون چيه ؟ منظورم اينه كه ممكنه آرايشگاه يا ... داشته باشين؟ پاسخ : سلام عزیزم خوش اومدیممنون از لطفت :)عزیزم حرفه اصلیم ام یه حرفه فرهنگیه. خیر آرایشگاه یا... ندارم.
-1 #212 سحر 1392-09-27 14:04
نگار جون من تازه با سایت شما آشنا شدم مرسی ازتون من واقعا بی سلیقه هستم هر چقدر هم پول خرح مکنم تیپم نه تو اداره نه تو مهمونی نه بیرون درست نمیشه همه مطالب سایت رو میخوام دقیقا بخونم راستی من میخوام یک دامن بافتنی برای زمستون برای مهمونی بگیرم با پوتین ستش کنم توی بلوزش موندم میشه چند مدل برام بذاری مرسی دوست دارم پاسخ : سحر عزیز نا امید نباشامیدوارم با خوندن دقیق مطالب و بخش نظرات هر کدوم اعتماد به نفست بره بالا.عزیزم به نظرم دامن پشمی رنگی بگیر و بلوز و ساپورت مشکی. بلوز یقه اسکی معمولی مشکی با بوت مشکی و دامن رنگی قشنگه.
0 #211 zahra 1392-09-22 17:54
سلام نگارجون من میخوام کفش اسپرت بگیرم باشلوارمشکی جین ولی نمیدونم چه رنگی بگیرم که هرمانتویی که میپوشم بهش بیاد خواهش میکنم کمکم کنیدواینکه اگه به جاش ازاین کفشا که به اسم کفشتی صخره ای بگیرم بهترنیستوسواله دیگم اینه من چادرمیپوشم چه بوتی بگیرم ساقش چقدرباشه که زشت نباشه پاسخ : زهرا جان به نظرم مشکی خوبه. مثلا مشکی نقره ای یا شکی با خط های طلایی اگر بگردی هست.کفش صخره ای نمی دونم چیه عزیزم؟برای چادر به نظرم بوت تا نیمه ساق خوبه. بلند تر هم خوبه ها... ولی اگر حساسی همون تا نیمه ساق.
0 #210 لیلا 1392-09-14 22:09
نگار نازنینم در قسمت نظرات دیدم اسم لیلا چن تائی هست.با اجازتون از این به بعد خودمو <لیلا مامان بهار>معرفی میکنم.من همونم که چن تا سوال در مورد:کفش جلو باز و ست کردن ساعت و مروارید و ....پرسیدم.یه دنیا ممنون از این همه سخاوت شما. پاسخ : باشه عزیزم. راستی ببخش که جوابت رو کمی دیرتر می دم. توضیحم رو بخون.
0 #209 لیلا 1392-09-14 03:42
خانوم نگارای عزیز از مطالب بسیار مفیدتون ممنونم.سوالی داشتم.می خواستم بدونم که 1.آیا میشه که کفش پاشنه بلند جلو باز را با لباس شب در "زمستان و یا پائیز"پوشید؟ 2.آیا پوشیدن ساپورتهای دکولته<انگشتای پا بیرون باشه>وجه رسمی تر و شیک تری به ما میده؟ 3.وآیا پوشیدن ساپورت برای مجلس رسمی و شب جزو اصول آداب شیک پوشی و مبادی آداب بودنه؟ ببخشید که سوالام زیاد شد.ممنونم از این همه لطف و محبتتون.راستی 4.قانون خاصی درباره اندازه پاشنه کفش در مجالس مختلف و با لباسای مختلف هست؟ پاسخ : سلام لیلا جان1. خیلی جالب نیست مگر اینکه فرضا خونه خودمون باشیم که معلوم باشه از خیابون نیومده ایم.2. من اصلا کلا موافق این ساپورتها نیستم به نظرم حس شیکی نداره.3. بله در مجالس رسمی بهتره پوست پا بیرون نباشه و یه جوراب شلواری حتی شیشه ای رنگ پا بپوشیم.4. قانون دقیقی وجود نداره و خیلی بستگی به هیکل و قد ما داره. اما به نظرم نرمالش 3-5 سانت در محل کار و بیرون معمولی، 5-7 سانت در مهمونی های معمولی و بالاتر از این برای محل هایی که حتما می خوایم س ک * س//ی بپوشیم.
0 #208 بهاره 1392-09-13 06:44
نكارا جون دو تا سؤال:براي كسي كه قدش كوتاهه كفش باشنه بلندي كه دور مجش ( مج با/ من كيبوردم فارسي نيست) بند بخوره قدو كوتاه نشون نميده؟كفش كرمي كه تزيينات طلايي داشته باشه هم هموم كارايي رو كه نوشتي داره؟ پاسخ : چرا عزیزم مورد اول اگر دور مچ بند بخوره قد رو کوتاه می کنه.مورد دوم همون کار رو می کنه.
0 #207 یسنا 1392-09-09 05:43
سلاممرسییییییییییی عزیزدلم که جواب دادی خب اگه خودم میدونستم چی دوست داره که دیگه مزاحم تو نمیشدم جیگرتو بشم! اگر هم قرار به سلیقه باشه که آخه کی از شما خوش سلیقه تر؟!!!!!!!!! به هر حال، واقعا ممنونم عزیزم که اجازه دادی نظرتو بدونم اتفاقا خودم هم مدل دومی رو بیشتر دوست داشتم ولی همسری میگفت اولی! راستی عزیز منظورت از رنگ زمینه دومی از چپ، همون آبیه روشنه دیگه؟؟؟ یعنی دقیقا رنگ همون کیفه که گفتی به نظرت از بقیه قشنگتره؟ ببخشید که درست متوجه نشدم ها آخه ساعت 2:10 صبحه از شدت خواب مغزم هنگ کرده!بووووووووووووووووووس پاسخ : بله عزیزم آبی و قرمز گوجه ای و صورتی روی این چرمها از همه قشنگ تره ولی فکر کنم تعداد افرادی که آبی دوست دارن از بقیه بیشتر باشه.

forum banner mobile