چی نپوشیم؟
دوشنبه, 18 فروردين 1393 ساعت 20:44

چه جوری از ناخنهام مراقبت کنم؟ مانیکور؟ پدیکور

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

ناخنهای ما از تجمع لایه های پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند. این لایه ها زیر لایه پوست احاطه کننده دور ناخن ساخته می شن. اسم این لایه پوست نازکی که دور ناخن رو گرفته کیوتیکل یا کوتیکوله.

 

با ازدیاد سلولهای جدید کراتین در محل ساختشون، سلولهای قدیمی سفت و سخت می شن و رفته رفته از زیر کیوتیکل هل داده می شن بیرون. این چیزیه که ما به عنوان ناخن می شناسیم.

پس کیوتیکل چی بود؟ لایه پوست نازکی که دور تا دور ناخنمون رو احاطه کرده و گاهی زیادی رشد می کنه و کج و کوله می شه و گاهی ریش ریش می شه. این لایه پوست سفت به دور ناخنمون چسبیده. اسمشو یاد بگیرین چون خیلی تو این پست باهاش کار داریم.

حالا مانیکور یعنی چی؟

مانیکور یعنی مراقبت از دست، از دو بخش لاتین مانی به معنای دست و کور به معنای مراقبت یا درمان درست شده. پدیکور هم به همین شکل از دو بخش پدی به معنای پا و کور تشکیل شده. پس دیگه معنای این دو کلمه رو فهمیدیم. در اصطلاح آرایشی مانیکور به کارهایی گفته می شه که مانیکوریست یا مسئول ناخن آرایشگاه در مورد دست و ناخن شما انجام می ده و پدیکور هم همینه در مورد پا و ناخنهای پا.

>>> لوازمی که برای انجام یک مانیکور ساده نیاز داریم:

لاک پاک کن، کاسه آب، کرم یا لوسیون مرطوب کننده دست، گوشه گیر ناخن، عقب زن ناخن، ناخن گیر، سوهان مقوایی تخت، سوهان بافر (سوهان مکعبی)، یک حوله نرم و نازک

این عکس گوشه گیر ناخنه. استفاده از این وسیله رو باید در آرایشگاه و توسط مانیکوریست ببینید. از تیغه زیرین این وسیله برای بریدن و مرتب کردن کیوتیکل استفاده می شه.

این هم عقب زن کیوتیکل که با لبه اش کیوتیکل هایی که زیادی جلو اومده اند و سطح ناخن رو بی ریخت کرده اند رو عقب می زنیم.

این سوهان مقوایی که از سوهان فلزی بهتره و کمتر به سطح ناخن صدمه می زنه.

این هم عکس سوهان بافر که به وسیله اون سطح رویی ناخنمون رو سوهان می زنیم و یک لایه از سلولهای مرده یا سلولهای بد رنگ شده یا رنگ گرفته از لاکهای تیره رو پاک می کنیم. بافت این سوهان هرچی ریز تر باشه بهتره و روی ناخن خط نمی اندازه.

>>> خوب، حالا مراحل انجام یک مانیکور ساده:

1. با لاک پاک کن و پنبه لاک قبلی مون رو کاملا پاک می کنیم و سوهان بافر رو کمی روی سطح ناخنهامون می کشیم تا لایه برداری بشه.

2. کاسه رو پر از آب ولرم می کنیم و نوک انگشتهامون رو 5 دقیقه توی آب خیس می کنیم. (می تونیم هر از گاهی و اگر دور ناخنهامون زخم یا بریده نیست، چند قطره آب لیموی تازه توی این آب بریزیم.)

3. انگشتها رو از آب در میاریم، خشک می کنیم و با کمک عقب زن کیوتیکل های نرم شده رو هل می دیم عقب.

4. با کمک گوشه گیر، خیلی خیلی کم کیوتیکل های آویزون یا بی ریخت یا نامنظم رو می بریم و مرتب می کنیم. به هیچوجه در استفاده از گوشه گیر نباید زیاده روی کنیم چون هر زخم یا بریدگی در این ناحیه منجر به عفونتهای خیلی دردناک می شه.

5. به کمک ناخن گیر و سوهان مقوایی لبه ناخنمون رو شکل می دیم و اونها رو هم سایز و مرتب می کنیم.

6. کرم یا لوسیون رو به کل دستمون می مالیم و مخصوصا روی ناخن و کیوتیکل ها ماساژ می دیم، حوله نمناک رو روی دستهامون می اندازیم و 7-8 دقیقه بی حرکت می شینیم.

7. اضافه کرم رو از روی سطح ناخن و گوشه ها پاک می کنیم و لاک می زنیم.

 

>>> برای مراقبت صحیح از ناخنهامون....

 

چی کار بکنیم ؟

* ناخنهای دست و پا رو تمیز و خشک نگه داریم. ناخن مرطوب که زمان طولانی در مجاورت هوا نیست، محل زندگی قارچ و عفونت های مختلف می شه.

* ناخنها رو هر هفته کوتاه، مرتب ، هم سایز کنیم و سوهان بزنیم. سوهان زدن بعد از حمام یا وقتی دست خیس خورده، راحت تره.

* هر روز به دستها و ناخنهامون کرم مرطوب کننده یا کرم مخصوص دست و ناخن بزنیم و کرم رو در اطراف ناخن، سطح ناخن و روی کیوتیکل ها خوب ماساژ بدیم.

* موقع ظرف شستن، کار خونه و هر کاری که باعث خیس شدن دستهامون می شه از دستکش استفاده کنیم.

* اگر در کیوتیکل زخم یا شکافی ایجاد شد، اون رو با بتادین یا الکل ضدعفونی کنیم.

* ریش ریش های کنار ناخن رو با ناخنگیر یا گوشه گیر کوتاه کنیم.

* کیوتیکل های اضافه رو هفته ای یک بار با عقب زن چوبی یا پلاستیکی یا یک دستمال و ناخن اون یکی دستمون بزنیم عقب.

* موقع پاک کردن لاک از پاک کننده های بدون استون یا  مقدار کمی استون استفاده کنیم.

* بعد از اینکه هر ماده ای با ناخن و پوستمون تماس پیدا کرد که دست رو خشک می کرد، مثل استون یا کلر استخر یا وایتکس و... دستمون رو خوب بشوریم و کرم مرطوب کننده (یا وازلین) بزنیم.

* (با مشورت با پزشک) هفته ای دو سه بار قرص کلسیم و هر روز قرص زینک بخوریم. لبنیات زیاد بخوریم.

* اگر اهل لاکهای رنگی نیستیم، یک لایه لاک بی رنگ یا محافظ یا تقویت کننده ناخن روی ناخنمون بزنیم که رطوبت ناخن بیشتر حفظ شه.

* زیر لاکهای تیره رنگ یک لایه لاک بی رنگ بزنیم که به سطح ناخنمون رنگ ندن.

 

چی کار نکنیم ؟

* دور ناخنها و کیوتیکلها مون رو گاز نگیریم. ریش ریش های کنار ناخن رو با دست یا دندان نکنیم.

* ناخنهامون رو گاز نگیریم.

* تا جایی که می شه دستهامون رو طولانی خیس نکنیم و زیاد صابون نزنیم.

* از سوهانهای زیادی زمخت یا فلزی استفاده نکنیم و ناخنهامون رو در یک جهت سوهان بکشیم. اره نکشیم!

* کیوتیکل های اضافه رو با گوشه گیر به شکل افراطی و در حد زخم شدن و خونریزی کوتاه نکنیم.

* از ناخنهامون به عنوان ابزار کشیدن، فشار دادن، کندن ، فرو کردن میخ و سیخ و... استفاده نکنیم.

* پیش مانیکوریست های خشن که تمام کیوتیکل رو قصابی می کنن و با ناخنهای زخم و زیلی ما رو می فرستن خونه، نریم.

 

رنگ لاک باید با چی ست بشه؟

اطلاعات تکميلي

  • ثبت نظر جدید در این پست فعال است؟: خیر
خواندن 17161 دفعه

کاربر گرامی، برای ثبت پرسش یا نظر لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها  

+1 #268 مریم 1393-03-26 19:11
سلام نگار جووون.1.در مورد مصرف زینک... چندتایی از دوستام میگفتن اشتها آوره و سریع گرسنه میشن! حقیقت داره؟ من تو رژیمم می ترسم بخورم.2. سطح ناخنم همیشه تا یادمه شیارهای عمودی ریزی داره که پیدا نیست ولی نمیذاره ناخنم براق باشه مشکل چیه؟واقعا ازت بابت مهربونیات ممنون. پاسخ : سلام مریم جان1. کلا ویتامین ها و مکمل ها اشتها آور هستند ولی اون قدر محصوص نیست. شاید برای دوستهات فقط بهونه باشه. می تونی یه روز در میون بخوری.2. محصول ماوالا به اسم ریج فیلر بخز بزن درستش می کنه. احتمالا ارثیه.
0 #267 مریم76 1393-03-21 05:06
واقعا ازت ممنونم عزیزم تو خیلی بهم کمک کردی.ببخشید که خیلی اذیتت کردم:$ .از پیشنهاد هایی که برای شوهرم دادی خیلی استفاده کردم الان هم داره رژیم میگیره هم ورزش میکنه تا حالا چند دست لباسم خریده و خلاصه حسابی به فکر خودش افتاده.واقعا از این بابت خوشحالم که با وبلاگت آشنا شدم.من یه دفتر خریدم و مطالبتو که میخونم مینویسم توش خیلی مرتب و خط کشی شده.خیلی به دردم میخوره واقعا ازت ممنونم به خاطر وقتی که میذاری و زحمتی که میکشی.دیگه نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم.خیلی دوست دارم. امیدوارم پاداش کارهای خوبی که میکنی رو بگیری.ببخشید خیلی طولانی شد و وقتتو گرفتم..@-}-- <3. ;-) پاسخ : عزیزم خواهش می کنم. ممنونم که برام پیام محبت آمیز نوشتی. موفق باشی. :)
-2 #266 مریم76 1393-03-17 21:43
ببخشید رنگ پوستم گندمیه البته مطمئن نیستم چون به سفیدم میخوره.
0 #265 مریم76 1393-03-17 20:09
سلام نگارای عزیز من ازت برای انتخاب لباس برای جشن نامزدی داداشم کمک خواستم که قطعی شد تو تالار باشه. به نظرم بین لباسایی که پیشنهاد دادین لباس دومی خوبه که فکر کنم پارچش ساتنه و رنگشم آبی پر رنگ اما میتونم کوتاه تر بدوزمش؟یعنی اگه کوتاه باشه بد نمیشه یا اگه فکر میکنین بقیه مناسب تر هستن راهنمایم کنید.اگر هم همین هستش تو انتخاب رنگ راهنمایم کنید که همین باشه یا تغیرش بدم؟ببخشید من نتونستم عکسش رو براتون بذارم اما سوالی که پرسیدم و عکسارو برام گذاشتید تو همین پست بود. رنگ پوستمم سفیده و این که چه کفشی بپوشم؟آرایشم چطوری باشه؟فکر کنم صورتم گرد باشه.موهامم کوتاه کوتاهه و این که موهام و چه رنگی کنم؟الان دودی زیتونیه اما اصلا دوسش ندارم چون به سنم نمیاد.ببخشید خیلی زیاد شد. پاسخ : مریم جان بله کوتاه تر هم خوبهچون چاق نیستی هر رنگی می تونی انتخاب کنی. فیروزه ای هم قشنگه. بادمجونی یا حتی سرخابی هم قشنگه. موهات رو تیره تر کنی به سنت بیشتر میاد.توی بخش نظرات دو پست آخر درباره درست کردن موهای کوتاه کوتاه برای مهمونی نوشته ام.
0 #264 پرستو 1393-02-18 23:26
مرسی
+1 #263 مینا 1393-02-17 23:10
سلامممنون بابت مطلب مفیدتونیه سوال: این وسایل عجیب غریب تو این کیتای ناخن به چه دردی می خوره هر کدومش؟! پاسخ : بعضی هاش رو که نوشته ام . مگه ندیدی؟بقیه اش رو هم تو فیلمهایی که تو بخش نظراته ببین.
0 #262 مریم76 1393-02-14 05:12
وای نگارا جون واقعا ازت ممنونم عاشقتم تورو خدا ببخشید خیلی اذیتت کردم سوالاتم رو خیلی زیاد پرسیدم میدونم سرت شلوغه اما یه کم عجله کردم قول میدم دیگه صبور باشم واقعا بابت پیشنهادات ممنونم راجب لباس تصمیممو گرفتم بهت میگم. آره دیگه هفتاد و شیشیم زود ازدواج کردم چی بگم والا اوایل خیلی اذیت شدم اما مجبورم با این شرایط بسازم راستی راجب هیکلم چیزی نگفتی قدمو اشتباه گفتم 165وزن 62دور سینه 92دورباسن 99دور کمر70. پاسخ : مریم جان به نظرم سیب لاغری. :) پهلو و شکم داری؟
0 #261 پرستو 1393-02-12 18:11
نگارا جون من ۷۶ ایم.ی یکی دو ساله ک موهام میریزه طوریکه خیلی کم پشت شده ولی حالتی نیست ک پوست سرم معلوم بشه...موهامم زیرش صاف و روش فره...از امسالم ابروهام و مژه هام خیلی کم میریزه...می خاستم ببینم برای جلوگیریش چی کار باید بکنم و رنگ های گیاهی چقدر موثرن؟؟؟مرسی پاسخ : من درباره رنگ گیاهی اطلاعاتی ندارم ولی خوش بین هم نیستم.قرص آهن بخور.
+1 #260 سارین 1393-02-10 22:26
سلام نگارا جان من دوباره پیدا شدمسوالمو اون پست بالایی ننوشتم چون بی ربطه به پستعزیز سی*نه های من یکم افتادگی داره ولی نه زیاد ها افتادگی خفیفمیخواستم بدونم راهی هست غیر از جراحی که خوش فرم بشه من 24 سالمه سایزم هم 75 میپوشم؟ممنون که وقت میذاری،بابت جوابای قبلیتم تشکر پاسخ : عزیزم متاسفانه هیچ راه موثری به جز جراحی وجود نداره. ورزش ماهیچه بالای سینه رو کمی برجسته می کنه که تاثیری در رفع افتادگی نداره و کرمهای لیفتنیگ میلیمتری پوست رو جمع می کنند و جذب بافت سینه نمی شن.
+1 #259 بهاران 1393-02-09 19:42
سلام نگارا جانمن خیلی وقته که اینجا رو می خونم و سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتیه سوال دارم: من دستهای تمیز و مرتبی دارم. پوستم تقریبا سفیده و پشت دستهام سفید و لطیف و ظریفه یعنی درواقع بوده. الان مدتیه که دستهام سیاه شده. یعنی دقیقا از وقتی که ازدواج کردم . با اینکه خودمو ملزم می دونم که واسه تمام کارهای خونه از دستکش استفاده کنم و از دستم مراقبت کنم اما این یکماهه طروات و شادابی و سفیدی از دستهام رخت بربسته. میشه لطفا راهنماییم کنی که چکار کنم تا دوباره به روال سابق برگرده؟متشکرم پاسخ : سلام عزیزمممنون از لطفتمرطوب کننده مخصوص دست و ناخن بگیر و روزی چند بار بزن.کرم دست و ناخن نیوآ یه نوعش Whitening یا سفید کننده هم داره.می تونی با ترکیب شکر و چند قطره روغن زیتون یه اسکراب بسازی و روی دستهات ماساژ بدی.
+1 #258 مریم 76 1393-02-09 00:20
نگارا جان دیگه خسته شدم از دست شوهرم اصلا به خودش نمیرسه هنوز هشت ماهه که عروسی کردیم اما خیلی چاق شده و شکم داره قدشم کوتاهه هر کاری میکنم لباس نمیخره دوتا پیراهن داره و یه دونه شلوار و یه جفت کفش.میخوام یواش یواش شروع کنم براش لباس بخرم اما از کجا شروع کنم؟چی بخرم؟پیراهن ساده یا چهار خونه یا راه راه؟چه شلواری؟لی؟کتان؟پارچه ای؟معمولا پارچه ای اسپرت میپوشه تی شرتم که اصلا نمیپوشه میگه شکم دارم.درسته چاقه اما فقط شکمش نیست و کلا چاقه.چطوری تشویقش کنم لباس بخره؟ چطوری تشویقش کنم خودشو لاغر کنه؟البته وقت ورزش کردنم نداره از ساعت 6 صبح تا 5 غروب سر کاره بعدشم دیگه خستس.راستش بیشتر تیپ های شخصیتی رو دوس داره و شغلشم یه جورایی بهش این اجازه رو نمیده که هر چیزی بپوشه.توروخدا کمکم کن راستی 26 سالشه. پاسخ : مریم جان یکی اینکه همسرت رو تشویق کن به عنوان تفریح و استراحت ( نه لاغر شدن) بره باشگاه یا استخر با دوستهاش 1-2 روز در هفته. استخرها بعضیا تا 12 شب بازن. یه استراحت بکنه و 7-8 شب 2 ساعت بره خیلی خوب می شه.دیگه اینکه از خرید لباس به عنوان هدیه شروع کن. اگر مناسبتی شد یا خودت براش لباس ست بخر یا بگو بریم با هم انتخاب کنیم. بهش این وبلاگ رو نشون بده که ببینه اطلاعاتت درباره لباس ست کردن و غیره داره می ره بالا و به سلیقه ات اعتماد کنه.اینها رو ببینhttp://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/e5/ae/b 1/e5aeb1a8f7e3801cb2477fa65d315965.jpghttp://www.l ogansoflexington.com/welldressedman/wp-content/upl oads/2011/04/Screen-shot-2011-04-08-at-10.33.11-AM .pnghttp://bedroomfurniturereviews.com/wp-content/ uploads/2013/12/fashion-outfits-for-menfashionable -clothes-for-men-blpzvi9z.jpghttp://www.josbank.co m/wps/wcm/myconnect/2826e4004afdca959481fe6776c868 a8/ArticleImage_SpringSummerTrends.jpg?MOD=AJPERES &CACHEID=2826e4004afdca959481fe6776c868a8
0 #257 مریم 76 1393-02-08 20:34
نگارا جان من واقعا یه چیزای رو دوس دارم که میخوام بدونم به نظرت زیر چادر ضایع نیستن؟(از دست شوهر و مادر شوهر و شغل شوهرم خسته شدم که باید به خاطرشون چادر بپوشم اما ازش خوشم نمیاد کاریم نمیشه کردکفش پاشنه 7 یا 10 سانتی؟ کفش اسپرت یا همون کتونی؟شلوار دمپا؟کیف بزرگ؟کیلیپس؟آرایش؟مانتو بلند؟مانتو گشاد؟شلوار غواصی؟عینک آفتابی؟بوت بلند؟کفش بندی تابستونه یا همون صندل؟درست کردن مو مثلا یه وری یا همون فرق کج؟انداختن شال گردن؟ پاسخ : مریم جان این نظر من. البته در نظر داشته باش که من چادری نیستم و از بیرون گود اینا رو می گم.غ= غیر ضایعض=ضایعکفش پاشنه 7 یا 10 سانتی؟ غکفش اسپرت یا همون کتونی؟ غ البته بهتره رنگ تیره یا مشکی باشهشلوار دمپا؟ غکیف بزرگ؟ غکیلیپس؟ ض فقط و فقط خیلی خیلی کوچیک و پایین و بدون پف اوکیهآرایش؟ غمانتو بلند؟ غمانتو گشاد؟ غ شلوار غواصی؟ غعینک آفتابی؟ غ اما باید ظریف و کوچیک باشهبوت بلند؟ غکفش بندی تابستونه یا همون صندل؟ ض چون فقط بی جوراب خوبه که طبیعتا نمی شه با چادر بی جوراب بوددرست کردن مو مثلا یه وری یا همون فرق کج؟ غانداختن شال گردن؟ غ
+1 #256 مریم 76 1393-02-08 20:20
سلام نگارا جان راستش چند وقت دیگه جشن عقد داداشمه(البته شاید تو تالار باشه که در اون صورت محدودیتی ندارم)اما یه چند تا لباس بهم پیشنهاد بده که اگه تو تالار نبود بپوشم و یه کم پوشیده باشه مثلا اگه کوتاه باشه البته بشه باهاش ساپورت یا ساق پوشید یا یه ذره آستین کوتاه باشه اشکال نداره اما یه چیز شیک باشه واسه موهامم مشکلی ندارم که روسری بپوشم یا نه و یه لباسم برای این ک شاید تالار باشه و این که واسه عروسی پسر دایم ازت میخوام یه لباس پوشیده و شیک بهم پیشنهاد بدی که تو شهرستانه و این که تو روستاس و اونجا معمولا پوشیدن اگه لباسی که پیشنهاد میدی کوتاه باشه اشکال نداره اما اینم باید زیرش چیزی بپوشم و موهامم پوشیده باشه اما نه خیلی.دوس دارم یه چیزی پیشنهاد بدی که خیلی شیک و با کلاس باشه.راستی برای هر کدومشون چه کفشی بپوشم؟.17 سالمه و متأهلم.آهان راستی اگه میشه بهم بگی هیکلم جزء کدوم دستس؟قدم163وزنم 62 دور سینه 92دور کمر70دور باسن 98. پاسخ : عزیزم چقدر زود ازدواج کرده ای! هفتاد و شیشی هستی؟این لباسها رو ببین اگر انتخاب کردی بهم بگو که با هم در مورد کفش و غیره فکر کنیم.http://ep.yimg.com/ay/discountdressup/red-but terfly-sleeves-modest-evening-gown-3.gifhttp://www .okbridaldress.com/images/off%20shoulder%20navy%20 vintage%20prom%20dress.jpghttp://prom-dresses.kalt sum.com/wp-content/uploads/2014/01/modest-prom-dre ss-with-sleeves.jpghttp://ibelievedress.com/Public /Uploads/Products/20130109/Tulle%20Jayma%20Mays%20 Modest%20Evening%20Prom%20Dress%20With%20Sleeves%2 02012%20Emmys%20Awards%20Red%20Carpet.jpghttp://ww w.sexyprom.co.uk/Public/Uploads/Products/20120528/ One%20Shoulder%20Long%20Sleeve%20Embellished%20Bea ded%20Chiffon%20Sweetheart%20Natural%20Pink%20Prom %20Dresses%202012.jpghttps://s3.amazonaws.com/asse ts.svpply.com/large/2218887.jpg?1399069610
0 #255 مریم 76 1393-02-08 08:00
سلام نگارا جان من چند تا سوال ازت پرسیدم اما جواب ندادی.چندتا سوال و همینجا پرسیدم یکیم پست قبل یه سوالم تو پست شوهرم چی بپوشه یه سوالم تو پست لباسهای که هر خانوم ایرانی باید در کمدش داشته باشه قسمت چهارم یه سوالم تو اولین پست وبلاگت چرااااا؟؟؟؟ پاسخ : مریم جان من همه سوالها رو جواب می دم. بگرد پیداشون می کنی. فقط فکر کنم یادت نیست که برای پیدا کردن جوابت باید یک هفته صبر کنی.
+3 #254 عسل 1393-02-06 14:37
سلام و عرض ادب و احترام فراوان حضور نگارای عزیزار پاسخ دهی سوال قبلی بسیار ممنونم.در راستای پرسش قبلی که نظرتون رو در مورد دستکش بلند (تا ارنج ) برای لباس دکلته خواسته بودم می خواستم بدونم به نظرتون ساتن باشه بهتره یا توری ؟البته اصلا دنبالش برای خرید نرفتم و نمیدونم که ساتن مشکی تو بازار هست یا خیر.سوال دوم و بسیار مهمم در موردنوع سوتین برای لباس دکلته هست.اگه لباسمون قاپ سوتین نداشته باشه و طرف سینه هاش هم کوچیک باشه و از طرفی عاشق لباس دکلته باشه اما از ترسش تا حالا همچین ریسکی نکرده رو چه پیشنهادی دارید؟بند نامریی که جالب نیست .تازه بعضی مدل دکلته ها پشتش هم بازه و عملا سوتین معمولی رو نمیشه استفاده کرد و اون موقع هست که ادم دپرس میشه...یه راه درست درمون میخوام که مشکلم حل شه و سینه های کوچیک هم تو این لباسها خوب وایسه...از لطفتون و وقتی که میگذارید نهایت سپاس رو دارم پاسخ : عسل جان به نظرم ساتن خیلی شیک تره.راه حلش استفاده از گن نیم تنه عروسه. از اونا که دو تا کاپ سفت دارند بدون بند و از زیر کاپ تا کمر فنرکشی شده و ادامه داره. این تنها لباسیه که جواب می ده.http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg& amp;size=l&tid=11260910
0 #253 نيكي 1393-02-04 03:10
نگارا جون نميدوني چقدر خوشحالم كه بازم پر انرژي حواب دادي يكي دو روز بود نبودي كم كم داشتم نگران ميشدم من كه رفتم موهام همونجوري يه دست كوتاه كردم چتري نزدم :) ايشالله ميرم و ميزنم ؛)نميدوووووني چقدر خوشحال شدم گفتي بي بي فيسم خودم فكر ميكردم خيلي بيشتر از سنم نشون ميدم نگارا جون من يه مشكلي دارم اصلا فرم صورتم رو نميدونم و متاسفانه اصلا نتونستم از اون بخشايي كه راجع به مثلا رژ گونه صورت هاي مختلف توضيح دادي استفاده كنم :(ميشه بگي چه جوري بفهميم فرم صورت و چشمامون چيه و به هر مدل صورت چه مدل مو و شال يا روسري مياد؟راستي من يه دامن بلند خيلي خنك دارم واسه تابستون با يه كفش تابستوني مشكي ميشه بگي اينا رو با چه تيپي ست كنم واسه تابستون؟ واسه استخر رفتن :)نگارا جون اين كفش گيوه اي ها خوبه واسه دانشگاه؟ ميدوني خوبشو كجا دارن؟كلي دنبال كفشم تريجا عروسكي كه خوب باشه و طولاني مدت بشه بپوشمش كجا برم بگيرم؟ گلابي لاغرم تقريبا هموني مه كلي عمس فرستادم واسه مشورت چتري پاسخ : نیکی جان به پیشنهاد یکی از خوانندگان برو جلوی آینه و با ماژیک وایت برد خطوط دور صورت و چشم و بینی و دهانت رو روی آینه بکش (بعدا پاک می شه!) و بعد با عکسهایی که گذاشته ام تطبیق بده. مدل مو رو بعدا می نویسم. شال و روسری خیلی ربطی به فرم صورت نداره.اگر درست یادم مونده باشه صورت تو انگار قلبی بود. باز می تونی یکی از عکسهات رو دوباره بذاری.دامن رنگیو کفشت رو با مانتوی کوتاه تنگ مشکی و شال به یکی از رنگهای دامنت (تک رنگ) و یه کیف رنگی رنگی بزرگ ست کن.بله خوبه. نه نمی دونم کجا دارند!اگر می خوای عمری کار کنه (گرون) برو جیوکس یا اکو. اگر می خوای نسبتا خوب باشه و یه سالی کار کنه برو خیابون ونکی، قائمی جایی.
0 #252 وحیده به دلم میخاست زنا زیبایی رو سادگی 1393-02-03 22:11
با سلام در پاسخ به این دوست عزیز که از بی حجابی دیگران خیلی ناراحت می شود باید عرض کنم این سوال را باید از خودت بپرسی که چرا اینقدر ناراحت می شوی؟بالاخره در ایران بیشتر از خیلی جاها حجاب رعایت می شود. آیا خودت حس زنانگی ات را سرکوب کرده ای؟ یا درونا دوست داشتی مثل آنها بودی ولی به خاطر برخی ترسهاو احساس گناه و مصلحت اندیشی ها نمی توانی مثل آنها باشی یا ترس از دست دادن همسرت را داری؟همه که قرار نیست سوفیا لورن باشند تا خوشبخت باشند. همه باید با ظاهر معمولی هم کنار همسرشان احساس امنیت بکنند و این احساس امنیت باید درونی باشد و ربطی به خانمهای دیگر هم تا حدی ندارد. من خودم مشکلی با حجاب ندارم ولی برای آنها گفتم که زیادی و وسواس گونه بد حجابی دیگران را زیر نظر دارند.
+1 #251 پریسا 1393-02-03 08:28
به پست قشنگ شما می خواستم یه چیز دیگه اضافه کنم.من خودم خوره ی لاک دارم ! و عاشق لاک زدن هستم. چون تعداد لاک هام خیلی زیاده، گاهی در بعضی هاشونو در ماه اصلا باز نمی کنم و ممکنه که لاک دور قسمت درِ شیشه خشک بشه و باز کردنش سخت باشه. اگر کس دیگه ای این مشکل رو داره، باید در لاک هارو باز کنید و دور تا دورِ اون قسمت خارجی پیچ پیچی! شیشه ی لاک رو اول حسابی با لاک پاک کن پاک کنید و بعد وازلین یا کرم هایی که گلیسیرین بالا دارند، بزنید به اون قسمت شیشه. هم باز کردن در لاک آسون میشه و هم لاک های قشنگتون رو مجبور نیستید بریزید دور.یک نفر دیگه هم گفته بود که از شامپو بچه به جای پاک کننده ی آرایش استفاده می کنه. من 18 سالمه و اهل کرم پودر و پن کیک نیستم. واسه ی پاک کردن آرایشم که شامل رژ لب یا خط لب، ریمل/خط چشم، رژ گونه و یا سایه چشم، از یه محلول استفاده می کنم که درست کردنش خیلی راجته، الکل نداره (برعکس تعداد زیادی از آرایش پاک کن ها) و این که پاک کنندگیش برای کار من، عالیه. من 1 فنجان آب رو با 1 قاشق چایی خوری tear free baby shampoo، کمتر از نصف قاشق baby oil قاطی می کنم و توی یه شیشه ی کوچیک نگه داری می کنم. هم بوی خیلی ملایمی داره و هم این که مقدار oily بودنش رو می تونم کنترل کنم. حتما از baby shampoo و baby oil اصل استفاده کنید، من جفتش رو جانسون گرفتم. پاسخ : ممنون پریسا جان. هر دو پیشنهادت جالبه. :)
0 #250 سبا 1393-02-01 23:34
سلام نگارا جون من یه سوال درباره سفت کننده سینه پرسیده بودم اما چوابشو نمیبینم....ممنون میشم اگر راهنماییم کنی مرسی پاسخ : عزیزم جواب داده ام. یادمه. بگرد پیدا می کنی.
+5 #249 سارا ت 1393-01-30 20:28
و خداوند نگارا را آفريد تا صبور باشد و شيرينيهاي مهيج و خوشگل هم بپزد پاسخ : :)))

forum banner mobile